Kostarika a čeští ateisté podporují Mezinárodní den proti homofobii

Autor | 17.05. 2014

KostarikaDnes je 17. května a právě na toto datum připadá Mezinárodní den proti homofobii. V řadě článků Vás zde informuji o tom, jaká nábožensky založená zvěrstva se opět stala v různých zemích, založených na nebo krajně se blížících teokratickému politickému uspořádání. Jsem proto rád, že dnes mohu učinit výjimku, která souvisí právě s Mezinárodním dnem proti homofobii. Vedle ateistů, agnostiků a obecně sekularistů to jsou totiž právě homosexuálové, kdo nejvíce na vlastní kůži pociťuje zdrcující pěst náboženské nesnášenlivosti a především netolerance, netolerance vůči odlišnému. My v Občanském sdružení ateistů České republiky pochopitelně podporujeme, aby všichni lidé, nehledě na náboženskou, sexuální či politickou orientaci měli stejná práva. Diskriminování homosexuálů jen na základě jejich sexuální orientace, vyvěrající z náboženství, je však bohužel stále ve světě velice všudypřítomné. Nechci samozřejmě říct, že by náboženství bylo jediným zdrojem nesnášenlivosti vůči homosexuálům, avšak tento vztah, respektive rozšířenost náboženství v souvislosti s rozšiřováním homofobních nálad, lze označit jako velice těsný. Velice rád zde proto oznamuji, že prezident Kostariky, Luis Guillermo Solis, dnes ve své prezidentské rezidenci vyvěsil vlajku homosexuálů, tzv. duhovou vlajku, hned vedle vlajky kostarické (viz obrázek).

Boj proti homofobii se za poslední roky stal velice rozšířeným politickým tématem. Bohužel však zůstává pouze politickým tématem, na kterém si některé strany honí politické body a snaží se na oko manifestovat svou toleranci. Když však dojde na kritiku zdroje náboženské netolerance vůči homosexuálům, najednou všichni mlčí. To je samozřejmě případ především islámských zemí. Legislativa těchto zemí je téměř vždy homofobní, avšak kritizovat ji si nikdo příliš nedovolí. Proč? Protože případní kritici by museli kritizovat i islám, a to je samozřejmě tabu. Ukazuje se tak, že těmto lidem, kteří se honosí svou podporou homosexuálům, jde především o to, aby oni sami vypadali na veřejnosti jako tolerantní lidé a samotná podpora práv homosexuálů ve světě tak upadá až na druhé místo. Jinak řečeno, islám má před právy homosexuálů přednost.

Všichni lidé, a především pak politické elity islámského světa, by si tak měli k srdci vzít včerejší výrok kostarického prezidenta. „Prezidentské sídlo reprezentuje všechny Kostaričany. A když říkám všechny Kostaričany, myslím tím skutečně všechny, bez jakéhokoliv vyloučení, bez násilí a bez pronásledování, s absolutním respektem pro práva každého z nich.“ Před prezidentským palácem pak protestovalo asi 20 lidí, kteří požadovali, aby Solis stejně jako Mezinárodní den proti homofobii oslavoval také „Světový den zemědělství“ a „Rodinný den“. Skupinka těchto podivínů se zřejmě domnívá, že zemědělci a rodiny byli v průběhu lidské historie diskriminováni stejně, jako byli a jsou diskriminováni homosexuálové.

79 thoughts on “Kostarika a čeští ateisté podporují Mezinárodní den proti homofobii

 1. benzin

  Co jsou rovné práva? Homosexuálové i nehomosexuálové mají stejné práva svého chování. To co homosexuálnové chtějí není pouze stejná práva pro všechny, ale tyto práva pro všechny rozšířit.

  Homosexuálové na celém světě mohou uzavírat manželství tak jako heterosexuálové. Mohou prožívat lásku a mít sex s osobou opačného pohlaví stejně jako heterosexuálové.

  Problém je v tom, že je toto neuspokojuje. Protože jsou jiní, chtějí jiné regule, kteří ostatní k životu nepotřebují. To ale není diskriminace, to je pouze odlišnost.

  A ani to, že lidi, kteří s homosexuály nesouhlasí (nebo nesouhlasí s touhle propagandou), jsou označení pejorativně jako “homofóbové” na tom nic nezmění.

  Btw. jsem ateista, nemám problém, aby se zákony výrazně uvolnili nejen ku prospěchu homosexuálů, ale i polyamorů. Není důvod neumožnit registrovat svazky mnoha mužů a mnoha žen v různých kombinacích. Stejně tak nevidím důvod proč neumožnit adoptovat dítě homosexuálům, stejně jako nevidím důvod, aby děti nemohli být adoptování více matkami a více otci. Proč má biologický otec přijít o práva k dítěti, když se teď o dítě stará “náhradní” otec, který žije s biologickou matkou?

 2. Antitheista

  Jandourek :

  “Co by bylo Česko bez katedrály svatého Víta a bratrského biskupa Komenského a Karla IV. a jezuity Bohuslava Balbína a chrámu svatého Mikuláše? Nic, montovna. Církev tu učila lidi číst a psát a obdělávat pole a založila první nemocnice a zachovala z antiky právo a filozofii. To neudělala KSČM a Volná myšlenka.”

  http://www.reflex.cz/clanek/komentare/56335/jan-jandourek-ma-stat-schvalit-krestanske-modlitby-a-co-na-to-zide-a-muslimove.html

 3. A.S. Pergill

  ad Jandourek: Pochopitelně, snůška naprostých nesmyslů. Christianizace byla v zásadě horší než násilná rekatolizace po Bílé hoře. Byla vyhnána či vybita inteligence, zlikvidovány “pohanské” školy, které měly vyšší úroveň než následující křesťanské. Na přinejmenším zkušenostech stojící lékařství a ranhojičství bylo nahrazeno modlitbami (a racionální postupy se propašovávaly do praxe později a se značnými riziky obvinění z “kacířství”). Kulturní krajina (s četnými pohanskými sakrálními stavbami) byla zdevastována na kulturní poušť s několika málo kostaly nevalné kvality.
  Antická vzdělanost byla vzata na milost až někdy ve druhé polovině 13. století, mezi tím a pohanskou vzdělaností byl několikasetletý hiátus totálního křesťanského barbarství a úpadku.
  Kdyby na Prežském hradě stála původní pohanská svatyně někdy ze 7. – 8. století, bylo by to rozhodně atraktivnější (i turisticky) než současný stav.

 4. Antitheista

  Jandourek je mimoň, to osvícenství tu zavedlo povinnou docházku a volná myšlenka tady nikdy nevládla, na rozdíl od “inkvizice”

 5. dogbert

  ad Pergill:

  Antická vzdělanost byla vzata na milost až někdy ve druhé polovině 13. století, mezi tím a pohanskou vzdělaností byl několikasetletý hiátus totálního křesťanského barbarství a úpadku.

  Uf…..
  Myslím si, že člověk by se měl vyjadřovat jen k tomu, o čem opravdu něco ví. Ne podle toho, co někde zaslechl a domyslel si. Nějak tam chybí třeba Fridrich II., karolínská a otonská renesance, Boethius, Cassiodorus a Martian Capella, Beda Venerabilis či Silvestr II., Isidor ze Sevilly, celá byzantská vzdělanost atd. Tohle je prostě typický projev Dunning-Krugerova efektu. čím méně vědět, tím mít kategoričtější názor.

 6. Antitheista

  renesance – návrat k antice 🙂

 7. dogbert

  renesance – návrat k antice 🙂

  Jo, v čem je problém? V podstatě celá ideologie křesťanského středověku byla založena na návratu k antice.

 8. Antitheista

  Ne, jen období, kdy lidé přicházeli k rozumu a místo Bible začli používat hlavu a číst antiku…

 9. A.S. Pergill

  To dogobert: Příklady, které uvádíte (a našlo by se ještě pár dalších, byli výjimečně kvalitní jedinci, kteří navíc měli alespoň dočasnou přízeň mocných. Po zoficiálnění díla Tomáše Aquinského se rehabilitace antiky (byť s mnoha podmínkami a výhrdami) stala oficiální církevní linií.
  To je ovšem něco, k čemu se např. islám (ale taky judaismus) nepropracoval nikdy. Tam to vždy záviselo na výjimečných jedincích za výjimečných podmínek (jako před tím Tomášem Aquinským v křesťanství*) a s jejich úmrtím nebo vymizením těch výjimečných podmínek spadla klec a vrátilo se barbarství.
  ——————-
  * jsem si vědom, že zjednodušuji, protože TA navazoval na určitý vývoj, zejména podporovaný mnišským řádem minoritů, ale byly pochopitelně vývojové proudy opačné, samotnému TA hrozila smrt na hranici pro kacíře a některá jeho díla byla alespoň dočasně zakazována jako kacířská

 10. dogbert

  Tak ji začni číst taky, Antitheisto. Evidentně jsi to ještě nedělal.

  Začal bych životopisy, třeba Plútarchos, nebo Suetonius, to je dobrý náhled do tehdejšího života. Plútarchos je taky celkem zábavnej a napínavej. Anebo můžeš zkusit Plinia, abys věděl, o čem furt plácáš.

 11. dogbert

  @Pergill

  No jo, ale to už jsme někde jinde, takhle to nemůžeme interpretovat jako totální hiát.
  A i v tomto případě nelze souhlasit. Nešlo pouze o vyjímečné jedince a momentální přízeň. Vliv antiky na křesťanství byl stálý a soustavný, samozřejmě s výkyvy a problémy s fanatiky. Nelze mluvit o nějakém přerušení.

 12. Antitheista

  Ano, inkvizice byla horší v případě Bruna než tomu bylo za dob Sokrata a otroctví bylo za raného křesťanství, stejně tak ve středověku formou feudalismu a v novověku jako nevolnictví či dokonce přímo otroctví (Afričané, Asiaté, kolonizace, plantáže – vše posvěcené církví křesťanskou – resp. všemi významnými co tehdy existovaly 🙁 )

  Základem kapitalismu ani moderního humanismu či racionalismu není ani Kalvín a jeho upalování ani Luther a jeho “rozum je ďáblova děvka” – “protestantská etika” palec dolů 🙂

  Křesťanství bylo slepé rameno řeky, chyba ve vývoji, naštěstí někteří křesťané i přes to (hlavně díky návratu k antice a rozvíjení její filosofie) pomohli tomu, že osvícenství a dnešní věda vytlačují tu ježíškovskou zrůdnost mimo hlavní proud 🙂

 13. dogbert

  @Medea

  a to jsi mi tvrdila, že jsem fundamentalista 😀

 14. Šriber

  Homosexuálové na celém světě mohou uzavírat manželství tak jako heterosexuálové. Mohou prožívat lásku a mít sex s osobou opačného pohlaví stejně jako heterosexuálové. – Nemohou. To první není v mnoha státech umožněno, to druhé je v mnoha státech trestné. V některých z nich i smrtí…

 15. DarthZira

  Šriber – s osobou opačného pohlaví opravdu můžou kdekoli na světě. Jenže je jim to platné jak rybě bicykl nebo jako kdyby někdo nám nikterak nebránil v tom mít pohlavní styk se slonem 😀

 16. TvojOponent

  Prečo nelegalizovať aj pedofíliu? V tomto by mohlo byť Česko priekopníkom.
  Pedofília je rovnako ako homosexualita na celý život. Pedofil tiež túži po naplnenej láske.
  Ak môže žena rozhodnúť o osude svojho dieťaťa do 12 týždňa od počatia, prečo by sa nemohla rozhodnúť pre obchod? Tým, že pred 12 týždňom tomu jej dieťaťu chirurgicky odstránia mozog a ďalej sa to bude vyvíjať bez mozgu, ako telo. To už predsa podľa definícií ateizmu nie je človek.
  Také telo bez mozgu by mohlo slúžiť ako sexuálna pomôcka pre pedofilov. Žena by si zarobila guču peňazí, zaplatila by na daniach primeranú kôpku, dieťa by netrpelo a navyše by bola jedna tlupa sekulárnych pedofilov ukojená.

  Že je to za vlasy pritiahnuté bláznovstvo? Ale veď liberalizmus je ideológiou bláznovstva! 🙂

 17. DarthZira

  Oponente, fakt si dost pleteš pedofila s nekrofilem. To, co navrhujete, by uspokojilo možná tak leda nekrofily, ale těžko pedofily. Normální heterosexuální muž taky netouží souložit s dospělou ženou, které někdo operativně odstranil mozek a ona tedy pouze leží a nijak nereaguje. Nebo jestli je pro Tebe ideálem sexuální partnerka, která leží v posteli jako prkno, tak to teda fakt o něčem vypovídá 😀
  A muž, který touží mít sexuální styk s čímsi, co mrtvě leží, si rozhodně nepotřebuje kupovat lidskou mrtvolu, to si spíš koupí nafukovací pannu – případně nafukovacího panáka, nafukovací ovci, nafukovací krávu… takže by si nejspíš mohl koupit i nafukovací dítě, když by na věc přišlo 😉 A nemyslím si, že by to výroba a prodej podobných nafukovacích hraček měla být trestná. Ani kreslené dětské porno by nemělo být trestné. Při jeho výrobě nebyly žádné děti zneužity a pokud se někdo chce honit právě u toho, tak proč mu v tom bránit? Furt lepší, když kouká na nějaké pixely, než kdyby nějaké skutečné dítě zneužil.
  Jinak se možná budeš divit, ale pedofilie jak v ČR tak ve většině vyspělých zemí světa vůbec není nelegální – to, aby se někdo zamiloval do dítěte, vážně trestní zákon nijak nezakazuje, takže za samotný fakt pedofilie opravdu ani u nás ani jinde v Evropě nikoho nestíhají. Stíháno je pouze pohlavní zneužití dítěte, přičemž ale v cca 90% případů se takového sexuálního zneužití dítěte nedopustí pedofil, ale normálně sexuálně orientovaný muž, pouze s poněkud nízkým EQ a mizernou morálkou, který si prostě dítě nebo mladistvého vybral jako tu nesnazší oběť.
  Stejně tak se velmi pleteš, jestli si myslíš (jak jsi o tom už dříve psal), že je nějak nelegální fetišismus, BDSM praktiky, exhibicionismus, voajérství, kandaulismus a spousta dalších “podivností”. Pokud nikdo při holdování těmto svým “sexuálním libůstkám” nepáchá trestný čin (jako třeba že kalhotky, boty či jiný svůj fetiš ukrade), tak to trestní zákon vůbec nijak neřeší, což je ostatně jedině dobře, trestnímu zákonu je opravdu houby po tom, jestli si dva svéprávní jedinci starší 15 let ke svým sexuálním hrátkám přiberou pouta, jestli u toho jeden z nich má na sobě co já vím mysliveckou uniformu nebo stejnokroj zdravotní sestřičky, jestli se při tom muž převléká do dámského prádla, jestli má při tom žena na nohách lodičky s jehlovými podpatky, jestli… (dalo by se pokračovat ještě asi tak hodinu, co všechno spolu ti dva, případně i tři, čtyři či více, pokud se na tom dohodnou, v té posteli mohou vyvádět 🙂 ). Tedy většinu “filií” a jiných sexuálních úchylek vůbec není třeba legalizovat, jelikož dávno legální jsou. Nebo si snad myslíš, že někdo bude trestně stíhat ženu za to, že si koupila kopii Michelangelova Davida a po večerech s ní souloží? Že někdo kontroluje, jestli náhodou nějaký muž “ho” nestrká do díry po vypadlém suku či do výfuku auta? Pokud tak nečiní na veřejnosti (kde by to mohlo se zákonem kolidovat), ale dělá to za zavřenými dveřmi svého domu, bytu, garáže nebo dílny, tak po tom nikomu vůbec nic není.

 18. protestant

  TvojOponent (10.06. 2014 | 23:10) napsal:
  Prečo nelegalizovať aj pedofíliu? V tomto by mohlo byť Česko priekopníkom.
  Pedofília je rovnako ako homosexualita na celý život. Pedofil tiež túži po naplnenej láske.

  Protestant:

  Pedofilii stejně jako homosexualitu není třeba legalizovat. Je to prostě odborný výraz pro popis vrozených vlastností osob. Stejně tak není potřeba legalizovat černochy nebo lidi s krevní skupinou 0+

  Zejména v masových a bulvárních médiích se stále častěji vyskytuje přesunutý, neodborný význam slova pedofilie, a to pro označení sexuálních aktivit s dětmi nebo osobami pod věkovou hranicí stanovenou zákonem, případně pohlavního zneužívání dětí nebo nakládání s dětskou pornografií.
  http://cs.wikipedia.org/wiki/Pedofilie

 19. TvojOponent

  Protestant…
  Tak pedosexualitu ako rovnocennú s tradičným manželstvom. Tak to bolo myslené.

 20. frantzis

  Toto je dosť súvisiaci článok
  Túto problematiku nechcel hodnotiť čiernoblielo ale objektívne, z pozitívnej aj negatívnej stránky… Z EU ide tlak na zákony, ktoré budú uľahčovať transexuálom sa dať si preoperovať pohlavie, napr. lekár to nebude môcť odmietnuť… V Holandsku, môžeme sledovať zaujímavú vec, že ženy aj muži sú tam bližšie k akémusi stredu. A kupodivu tieto pomery v Holandsku prinášajú veľmi pozitívne ovocie, ktoré my Slováci môžeme Holanďanom len ticho závidieť

  http://velky.slobodnyvysielac.sk/rodova-ideologia-a-transexualizmus/m4/p39/b358

 21. Antiateista

  A co zoofiliie? Kdy budete jim propagovat? Vždyť už někteří k ní máte blízko: Myers, Singer.

 22. Piotr

  Widać,że homofobia to nie tylko polska specjalność. Zastanawia mnie po co tacy-szczególnie nawiedzeni katolicy w ogole wypowiadają się na takich forach .Czy to się wam podoba czy nie homoseksualizm nie jest chorobą, nie jest tym samym co pedofilia czy zeofilia. W Republice Czeskiej są zarejestrowane związki partnerskie (partnerstvi) A chorobą jest chomofobia. Sam byłem kiedyś homofobem ale się wyleczyłem.

  PS. Najwięcej pedofi jest wśród katolickich klechów

 23. Piotr

  Zapomniałbym dodać ,że czy to się podoba homofobą czy nie za związkami partnerskimi jest 75% Czeców
  Za małżeństwami jednopłciowymi 52%
  Za adopcją dzieci przez jednopłciowe pary 34%
  Nie ma to poruwnania do Polski
  W Polsce za związkami partnerskimi jest 33%
  Jeszcze mniej za małżeństwami ok. 14%

 24. Rozumný ateista, který není nacista, komunista, xenofob ani slunéčko sedmitečné, ani nevěří v mimozemšťany ani alternativní medicínu

  1) Homofobie neexistuje. Fobie je neopodstatněný strach.
  2) Opravdu je h. alternativou, když neplní jediný morálně přijatelný účinek onoho užívání dolejší hanby, totiž reprodukci? Ostatní, totiž sprostota pro zábavu, ze zvyku nebo taktická, a mimoto smilstvo a sodomie reprodukční, jsou zrůdnosti stojící přesně v opozici ke kultuře a lidství.
  3) Homosexuálové podle studií životního stylu trpí mnohem více venerickými onemocněními, mnohem více fetují a stávají se asi stokrát častěji obětí vraždy, většinou ze strany jiného homosexuála. Jen každý padesátý má za život deset partnerů a méně, přičemž průměrný člověk nepřesáhne ani v nejhroznějších státech, pokud se týče morálky, jako je Belgie, dva partnery. Odkaz na kultivovaný a rozumný zdroj uvedu na požádání. Myslíte, že je to vzor morálky a za jejich kritiku a odpor k nim by lidé měli končit v žaláři?
  4) Homosexualita je dle studií na identických dvojčatech vrozená maximálně částečně. Tzn. se nabízí možnost léčby (čímž se nemíní žádné mučení). A nejsou jich 4 procenta.

  Myslím, že kostarický prezident by měl spíše zavést přísné zákony o smilstvu, sodomii a jiných činech způsobených chtíčem, trestaných jako skutky proti základnímu kameni lidské civilizace, kultuře.

 25. Rozumný ateista, který není nacista, komunista, xenofob ani slunéčko sedmitečné, ani nevěří v mimozemšťany ani alternativní medicínu

  Nejedná se o žert ani trolling, ale o pouhou námitku. Slušní lidé ještě nevyhynuli. Jsem opravdový slušný člověk, a ne vtipálek. Ostatně by bylo neetické zlehčovat tak závažný problém.

 26. toli

  4) Homosexualita je dle studií na identických dvojčatech vrozená maximálně částečně. Tzn. se nabízí možnost léčby (čímž se nemíní žádné mučení). A nejsou jich 4 procenta.

  A jak se proboha léčí sexuální orientace ?

 27. toli

  Opravdu je h. alternativou, když neplní jediný morálně přijatelný účinek onoho užívání dolejší hanby, totiž reprodukci? Ostatní, totiž sprostota pro zábavu, ze zvyku nebo taktická, a mimoto smilstvo a sodomie reprodukční, jsou zrůdnosti stojící přesně v opozici ke kultuře a lidství.

  A vy šukáte jen proto aby jste se množil ? Co je to kultura a lidství ? Já si lidství představuji tím že nebudu strkat nos do věcí po kterých mi nic není……..Nechodíte v jejich botech,nevíte nic o jejich problémech tak se nestarejte o to jak žijí……
  A pokud považujete erotiku za hanbu tak jste sám úchyl 🙂

 28. Rozumný ateista, který není nacista, komunista, xenofob ani slunéčko sedmitečné, ani nevěří v mimozemšťany ani alternativní medicínu

  Ta se neléčí nijak. Pojem orientace je zde používán jako neutrální, když to není namístě. Léčba homo666uality je neprobádaná, ale jde o psychoterapii a jsou úspěchy.
  _________________________________________________________________________________________________________

  Bez tohoto strkání nosu do věcí, do kterých mi nic není, by nevznikla civilizace. Já jsem sprostý ještě nikdy nebyl, nechci mít děti. Některé zločiny nelze omluvit polehčujícími okolnostmi. Kultura a lidství je nutná podmínka jakéhokoli standartu života v úrovni nad pravěkem. Hanba je to, co škodí.

  Smilstvo škodí:
  1) rozkladem základu státu, tedy rodiny, a tedy státu samého, podmínky kultury,
  2) zdravotně psychiatricky,
  3) zdravotně infekčně,
  4) u onanismu zdravotně všelijak.

  Máte tam dost chyb v interpunkci, útočný tón a vulgarismus.

  Doporučuji, i když křesťanské:
  http://www.homosexualita.cz/?m=1&mm=3
  http://www.homosexualita.cz/?c=105

  Odpovězte prosím nikoli hrubě po důkladném přečtení a na základě logiky.

 29. Rozumný ateista, který není nacista, komunista, xenofob ani slunéčko sedmitečné, ani nevěří v mimozemšťany ani alternativní medicínu

  Prosím zveřejnit v plném rozsahu, diskutuji myslím slušně.

 30. Rozumný ateista

  Předem prosím o zveřejnění, protože diskutuji, alespoň v porovnání s jinými zde uveřejněnými příspěvky, slušně a k věci. Může se to zdát urážlivé k homo…uálům, to není pravda, já s nimi soucítím a chtěl bych jim nabídnout dar stabilního prostředí bez neustálého strachu o zdraví a život, možnost skutečně šťastně žít. Je mi jich líto, a pokud by nepáchali zločiny a chtěli by opravdu něčím být a netvořit škody společnosti, snažil bych se jim upřímně pomoci jako každým jiným nemocným.

  Léčba je pro ideologické překážky málo prozkoumána, ale jde o psychoterapii a jsou úspěchy. Jinak orientace se neléčí nijak, protože tento pojem je ideologický a neoznačuje tuto chorobu a nepřirozenost skutečně a věcně, protože se zde uplatňuje tzv. falešná neutralita.
  ________________________________________________________________________________________________________
  Já nejsem v manželství a nechci mít děti, takže nevykonávám tyto úkony vůbec. Kultura a lidství je to, díky čemu si můžete dát teplé jídlo z keramického talíře, napsat dopis nebo se pokochat pohledem na architektonickou nebo jinou uměleckou památku, či zajít do obchodu a koupit tam hmoždinky. Kdyby nikdy nikdo nestrkal nos do věcí, do kterých mu nic není, to vše byste neměl. A základní podmínkou vyspělé kultury a lidství je morálka. Kultura je vše, co vytvořil člověk. Avšak kultura vyšší, která způsobuje, že jsme lidé, a ne nějaký inteligentnější opičák (Ilias, Odysseia, Parthenón, Cheopsova pyramida…), je podmíněna moráklou, jež je zase podmíněna absencí vulgarity, nebo alespoň její značné minority ve společnosti. Všiml jste si, že již jsou starší lidé, kteří by zažili vznik opravdu krásného a kvalitního uměleckého díla?

  Ohledně těch bot, tresty za některé zločiny by mohly být polehčujícími okolnostmi zmírněny, nikoli zcela zrušeny, protože jde o činy příliš závažné.

  Jinak, rozlišuji homo…ální sklony, což je choroba, a homo…ální jednání, což je úmyslný čin proti morálce, značící, že dotyčný svoji nepřirozenost schvaluje.

  Dovzdělejte se zase Vy:
  http://homosexualita.cz/?m=1&mm=3
  http://homosexualita.cz/?c=105 – zde odpovězte na ta zvířata, životní styl a absenci stabilizace v Nizozemí, prosím.
  http://homosexualita.cz/?c=102

  Jinak, víte, že průměrný homo…uál má stokrát větší pravděpodobnost, že bute zavražděn, a to s největší pravděpodobností homo…uálem dalším? Že v průměru mají 100krát více partnerů za život než průměrný člověk, což v dnešní době dosahuje příšerných čísel, a že se tento stav nezlepšuje tam, kde k uznávání homo…uality dochází nejvíce a je běžně přijímána?

  Prosím odpovězte popořádku na všechny mé námitky, nepřekrucovat prosím.

  Jinak prosím o diskusi ve vyšší jazykové úrovni.

 31. Rozumný ateista

  Inteligentnějším opičákem se nemyslí taxonomická příslušnost, ale absence sociálního a kulturního myšlení spolu s technickým a logickým myšlením na úrovni. Taxonomicky k opicím samozřejmě patříme.

 32. mulit

  Jejda, pobožný si už dává nick “rozumný ateista”. Jak se pobožní stydí za svoji pobožnost a z ní vyvěrající bigotnost. Beztak to je někdo z krestanske-diskuse.net. Server jim zrušili, tak teď nalezli všude možně a trollí, kde se dá.

 33. Petr TomekPetr Tomek

  @Rozumný ateista:
  “Léčba je pro ideologické překážky málo prozkoumána, ale jde o psychoterapii a jsou úspěchy. Jinak orientace se neléčí nijak, protože tento pojem je ideologický a neoznačuje tuto chorobu a nepřirozenost skutečně a věcně, protože se zde uplatňuje tzv. falešná neutralita.”

  No vlastně je “léčba” homosexuality prozkoumána celkem dost na to, abychom věděli, že to vlastně léčba není.

  “Jinak, rozlišuji homo…ální sklony, což je choroba, a homo…ální jednání, což je úmyslný čin proti morálce, značící, že dotyčný svoji nepřirozenost schvaluje.”

  To je velmi křesťanský výklad. Pak se ovšem ptám, na čem je postavena vaše morálka? Čím přesně je samotné homosexuální jednání v rozporu s morálkou? Jinak na světě má i průměrný muž mnohem vyšší pravděpodobnost že bude zavražděn jiným mužem. Zrušíme proto muže? Budeme “mužnost” léčit?

  “Smilstvo škodí:
  1) rozkladem základu státu, tedy rodiny, a tedy státu samého, podmínky kultury,
  2) zdravotně psychiatricky,
  3) zdravotně infekčně,
  4) u onanismu zdravotně všelijak.”

  1.) Homosexuální chování nijak neohrožuje stát, rodinu ani kulturu. Procento homosexuálů ve společnosti je relativně stabilní ve všech společnostech – tedy ať homosexualitu toleruje nebo potlačuje. Jde tedy jen o zbytečnou šikanu.

  2.) psychiatricky ohrožuje homosexuály spíše popírání vlastní přirozenosti a tlak okolí.

  3.) Sex obecně je poměrně riskantní z hlediska infekcí. Chování homosexuální minority souvisí také s dobovými zvyky. Statistika je tedy v tomto případě poněkud nefér. Ženské homosexuální chování je z hlediska šíření infekcí například mnohem méně rizikové, než heterosexuální sex.

  4.) Onanie je v podstatě zdravotně neškodná. Rozhodně méně škodlivá, než snaha o její potlačování.

  Vzhledem k reakci se zdá, že jste maskovaný křesťan-fundamentalista.

 34. mulit

  Jasně, že je to pobožný, vždyť používá pobožné termíny jako sodomie, v domnění, že tomu dodá na důrazu. Pobožní používají různé biblické termíny v domnění, že tím ohromí okolí. Chtějí udělat dojem. Proto jeho slovník. Sodomie, smilstvo – jenom recykluje, co ho v církvi naučili, tyto termíny se vyskytují jenom u pobožných, tím si proplachují hlavu.
  A ty jeho pobožné stránky exodus, to je variace na tu blbku poslankyni Nytrovou, která se krmila něčím podobným. Ale je srandovní, jak se pobožní stydí za svoji pobožnost a bigotnost, že se už chudáci musejí vydávat za všecko možné. Přitom jejich bible jim říká, že kdo se k bohu nepřizná před lidmi, k tomu se bůh nepřizná. Čili ten pobožný tak moc nenávidí, až je schopen riskovat svoje spasení, proto je schopen se vydávat za ateistu, což se samozřejmě prozradí, protože jeho slovník a vypláchnutá hlava mu nedovolí nic, než jak je naprogramovaný.

  Tvrdím už dlouhodobě, že pobožní jsou ten největší odpad a příklad pobožného s nickem “rozumný ateista” to jen dokumentuje. Mimochodem musel vyhledat 3 roky starý článek, kde by mohl trollit. Jak mu na tom záleží, jak moc to v něm sedí a co všechno je schopen udělat, aby ze sebe vylil to své pobožné neštěstí.

 35. toli

  Petr Tomek to řekl za mě za což mu děkuji,protože se alespoň nemusím vysírat s pošahaným blbem 🙂

 36. stinatheismu

  Mezi homosexuály je procentuálně mnohem více vrahů, pedofilů a lidi mající různé úchylky.

  Není proto překvapivé číst takovéto zprávy:
  “Ve Velké Británii se uskutečnila první svatba v mužské věznici. Vzali se dva muži odsouzení za homosexuálně motivované útoky.”
  magazin_aktualne_cz/kuriozity/prvni-svatba-gayu-ve-vezeni-sedi-za-vrazdy-homosexualu/r~bb47616ad78711e49e4e002590604f2e/

  To je ještě mírně napsáno – vzali se dva homosexuálové odsouzení za vraždy homosexuálů.

 37. Foxy

  “Mezi homosexuály je procentuálně mnohem více vrahů, pedofilů a lidi mající různé úchylky.”
  Ja ja, richtig!
  Věř jen té statistice, kterou si sám zfalšuješ.
  (Goebbels: „Traue keiner Statistik, die du nicht selber gefälscht hast.”)
  A nebo té, kterou již pro Vaše pohodlí jíž zfalšovali jiní…
  Hezké poledne!

 38. mulit

  Takže to je Daniel s dalším nickem? Je to stejná IP adresa?

  Mimochodem, pobožný, v tvojí knížce, kterou se řídíš, se píše: “Kdyby muž spal s mužem jako s ženou, oba se dopustili ohavnosti; musejí zemřít, jejich krev padni na ně.”

  Takže podle tvojí knížky nemáš trollit na ateistickém webu, ale máš zabíjet homosexuály. Už sis nějakého svého homosexuála zabil, nebo se zase flákáš na netu?

 39. stinatheismu

  Foxy:

  “Věř jen té statistice, kterou si sám zfalšuješ.”

  Nevíte z čeho vycházím, ale víte, že je zfalšovaná.

  Vy ani žádnou statistiku nepotřebujete, že ano?

 40. toli

  Vy ani žádnou statistiku nepotřebujete, že ano?

  Ne nám stačí inteligence,víš to je to co ti přesně chybí 🙂 🙂

 41. stinatheismu

  Toli:

  Poněvadž podle standarizovaných testů mám nadprůměrnou inteligenci, vaše narážky na mou inteligenci jsou bez účinku.
  🙂

  Nejste kompetentní se vyjadřovat k mé inteligenci. Takovým tvrzením, jaké máte vy, se směju.

 42. Foxy

  “Nevíte z čeho vycházím, ale víte, že je zfalšovaná.”
  Jejda, řekl jsem něco takového?
  Já jen vyjadřuji svoji pochybnost nad v prostoru internetovém volně poletujícími statistikami a spoustou dalších všemožně (des)informací.
  Já nevím, zda Vaše informace vycházejí ze zfalšovaných (nebo “mírně upravených”) statistik – já ovšem o hodnověrnosti Vašich informací pochybuji.
  I proto, že nemám ani tušení, z čeho Vaše tvrzení vycházejí – žeby z rubriky kuriosit jakéhosi internetového magazinu?

 43. Rozumný ateista

  Nejsem věřícím žádného náboženství. To Vám dokážu tak, že v případě znásilnění, ohrožení života matky a poruchy plodu schvaluji potrat. Netrollím, tyto názory zastávám a snažím se jimi přispět k rozumnému chápání.
  ___________________________________________________________________________________________________________
  Vzhledem k tomu, že funguje, to léčba je.
  Má morálka je založena na tom, že co neškodí a je prospěšné, je správné. Smilstvo poškozuje smilníky i jejich okolí zmíněnými čtyřmi způsoby.
  ___________________________________________________________________________________________________________
  1) Rozhodně jich najdete více v Nizozemí, než unás, a zde zase víc, než v Saúdské Arábii. Viz studie na dvojčatech, genetické je to jen částečně.
  2) 3) Z odkazu o životním stylu je zřejmé, že homo…ální vztahy jsou nestálé, že h. mají stokrát více partnerů a jsou zodpovědni za 2/3 vulgárních infekcí, jako je syfilis. Také více fetují a páchají trestnou činnost.
  4) Onanismus způsobuje řadu vážných onemocnění a odporuje účelu sprostoty. Vytváří silnou závislost a podněcuje k uzavřenosti, pesimismu a ještě něčemu mnohem horšímu.

  Křesťan nejsem, nikdy jsem např. nemluvil s knězem, nečetl jsem bibli ani nejsem pokřtěn. Používám některé starší termíny spojené s náboženstvím, abych nemusel psát vulgarismy jako … .
  ________________________________________________________________________________________________________
  Poslankyně Nytrová měla pravdu. Pedofilové se účastní skoro každého h. pochodu v USA. Nejsem věřící, ten by se za ateistu nikdy nevydával. Termíny smilstvo a sodomie mi rovněž nesedí, ale jiné temíny, které by nebyly vulgární a přitom by dostatečně problém vystihovaly, neznám. Jinak stránky homosexualita.cz neobsahují náboženské argumenty, mapují pouze vědecké poznatky zejm. o životníkm stylu homo…uálů a hned na začátku deklarují, že jim chtějí pomoci k šťastnějšímu životu.
  ________________________________________________________________________________________________________
  Pane toli, uvědomujete si, že já bych takto strašlivě urážel jen lidi, jako jsou vrazi, násilníci a to ještě ne písemně? Už Vám dochází, co je kultura a jazyková úroveň?
  ________________________________________________________________________________________________________
  Jestliže vyberete 5000 náhodných zdravých a 5000 n áhodných homo…uálů a zjistíte, že ti homo…uálové vraždí, znásilňují 100 krát víc a několik set jich má HIV, co si mám myslet? Že jsou úplně v pohodě?
  ________________________________________________________________________________________________________
  Nejsem křesťan, dokonce je nemám rád a nebýt Vašich názorů na užívání ohanbí, byl bych Vaším členem.
  ________________________________________________________________________________________________________
  ________________________________________________________________________________________________________
  http://homosexualita.cz/?m=1&mm=3 Přečíst prosím, než se vyjádříte. Zabere sotva minutu.
  http://homosexualita.cz/?c=105 “Podle důkladné práce Bella a Weinberga 74% mužských homosexuálů uvedlo, že mělo během svého života více než 100 partnerů, 41% více než 500 partnerů a 28% více než 1000 partnerů!!! ” Co Vy na např. pedofilii a zoofilii u zvířat?

  Jinak přeji pěkný den a také to, abyste nepodporovali nové náboženství – homo…ualismus.

 44. Rozumný atheista

  Copak, argumenty (nebo spíš urážky) došly? Anebo se chcete chovat jako církev, která házela knihy do plamenů po zběžném ohledání? Statistika o homo…uálním životním stylu nevoní?

 45. toli

  Argumenty nedošli ale s tebou diskutovat nemá cenu.Rozumný ateisto neodpověděl jsi na otázku Kdo určí která morálka je čistá a která nikoliv.Bůh neexistuje a církev má sama máslo na hlavě.Tudíž platí že svou morálku si určuje každý sám za sebe a ty jsi si z nějakého důvodu prostě vybral tu křesťanskou.Pravděpodobně máš hodně velký problém s vlastní sexualitou,ale to je čistě tvůj problém a nelze to brát jako normu pro všechny…….

 46. Foxy

  Zvláštní fobie – ten člověk musí i ve složeninách slovo sex vytečkovávat – a přitom je to zcela zjevně stěžejní bod jeho úvah. Trochu zcestné se mi to jeví…

 47. toli

  Zvláštní fobie – ten člověk musí i ve složeninách slovo sex vytečkovávat – a přitom je to zcela zjevně stěžejní bod jeho úvah. Trochu zcestné se mi to jeví…

  Nemůžu říct že je to běžné ale vyskytuje se to asi u 2 % lidí .Což znamená že je to deviace (odchylka) kterou se “Rozumný ” ateista snaží propagovat jako normu 🙂

 48. mulit

  Rozumný ateista trollí. A pokud poštvává proti nějaké skupině obyvatel, tak na to je paragraf. Źe je v anonymitě, tak si myslí, že je nepostižitelný. Pokud sám bojuje proti své vlastní sexualitě, tak je jen vidět, jak moc mu pobožní a jejich ideologie vymyly mozek. Pobožní mu nepomůžou řešit jeho problém. A nenávist není program. Nenávist ho jenom sežere, ale nic nevybuduje. Ani nenávist k nějaké skupině obyvatel, ani nenávist sám sl sobě. Jeho statistika je vycucaná z prstu. Jsou to fantasmagorie, čistá ideologie. To samé lze vymyslet na židy, na koho si vzpomenu. On sám má problém. Není vyloučeno, že je to Daniel s dalším nickem.

 49. toli

  Není to Daniel a pobožní mu nevymyli mozek.On si jen upravil svůj pohled na morálku aby byla v souladu s jeho deviací (odchylkou).Je daleko snažší vsugerovat si že asexualita je normou než si připustit že jsem nemocný……Asexualita sama o sobě je neškodná ale neměla by se propagovat jako jediná správná.Co je dobré pro Petra nemusí být dobré pro Pavla.
  Leč u rozumného ateisty si myslím že není asexuál.Asexualita totiž nevadí asexuálovi.Rozumný ateista bojuje sám se sebou za to co považuje za správné.Klasický konflikt libida a superega.

 50. mulit

  Jo a k tématu – představy, že mají LGBT lidi silnější pohl. pud a vyšší sex aktivitu a větší penisy a větší vagíny, atd. atd. – to je typické pro pobožné. Já se s tím nesetkal jinde než u pobožných. Ale možná že nick nerozumný ateista je výjimka a není teda pobožný. Ale stejně vím, že ta hybná síla hlouposti a nenávisti je skoro vždycky nějaká ideologie.

 51. toli

  Ale možná že nick nerozumný ateista je výjimka a není teda pobožný. Ale stejně vím, že ta hybná síla hlouposti a nenávisti je skoro vždycky nějaká ideologie.

  On používá nick rozumný ateista čímž dává najevo svou nadřazenost nad běžnými ateisty.V jeho případě bych o hlouposti nemluvil,on má prostě velmi specifický pohled na morálku a nejde o ideologii.Ideologie není původcem jeho pohledu.Tím je právě ten konflikt libida a superega. Odborně se tomu říká egodystonie. Možná je hloupostí že našel odvahu veřejně to prohlašovat za normu…..

 52. Jaroslav Štejfa

  K Rozumnému ateistovi:
  Nemohu s vámi souhlasit z mnoha důvodů. Ty hlavní spočívají v tom, že homosexualita není dle mého mínění choroba. Viz MKN Mezinárodní statistická klasifikace nemocí a přidružených zdravotních problémů. Pak tedy odkazy na web Exodus, jsou zcestné, neboť jeho celé zaměření je právě opačné. Statistiky o rozdílném chování skupiny hetero- či homosexuálů není v této chvíli až tak podstatné zpochybňovat, důležitější je si uvědomit jak je ovlivňují sociální postoje lidí jako jste vy a ti na zmíněném či podobných webech (kam samozřejmě patří i věřící abrahámovských náboženství) a do čeho jsou lidé (vámi označení na nemocné) natlačeni. Pokud budeme lidi odlišných sexuálních orientací ostrakizovat, odsunovat je do kategorie chorobného odpadu, potud je budeme také kriminalizovat. Všimněte si , jak podobně společnost naprosto zbytečně kriminalizuje některé drogy. Tyto bigotní postoje někteří rozumní lidé označují za zločiny bez obětí – což podle mně trefně vystihuje bláhovost a škodlivost vašich postojů. Samozřejmě vše má své nejisté hranice. Jestliže se dva plnoprávní lidé domluví na jakýchkoliv sexuálních praktikách mezi sebou, je to jejich věc. Pokud je někdo pedofil, má samozřejmě problém, protože nesežene želaného sexuálního partnera zákonným způsobem. Tam se jistě na hranici kriminality rychle domluvíme. Ale jistě existují lidé, kteří od raného mládí milují celý život dívku ze sousedství, ačkoliv jí je už sedmdesát a nikdy jí to neřekli, ani se jí nedotkli. A je to krásný vztah. Jistě existuje hromada pedofilů, kteří milují děti, jsou výborní pedagogové, učí celý svůj profesionální život a považují jej za naplněný. Atd. Ovšem nesmějí přicházet lidé, kteří to vše mohou ničit svými obludnými postoji či chováním.
  Jaroslav Štejfa

 53. toli

  @Jaroslav Štejfa
  Organizace Exodus už neexistuje poté co jeho guru prohlásil že je sám gay a nikdy nikoho z homosexuality nevyléčili.Poté se omluvil všem ztýraným jejich zhoubnou terapií (sebevrahům které dohnali k sebevraždě se už asi těžko mohl omluvit) a organizaci Exodus rozpustil.Žel existuje mnoho jiných organizací stejného typu.

  Pokud budeme lidi odlišných sexuálních orientací ostrakizovat, odsunovat je do kategorie chorobného odpadu

  Podle stejných měřítek by musel být i Rozumný ateista prohlášen za chorobný odpad.Vymyká se totiž normě-zlatému středu kde se nachází většina lidí…….

 54. neruda

  Tak „Rozumný ateista“ tu hlásá, že není pobožný a že netrollí ….
  To mi něco připomíná, to už jsem někde slyšel… To zní stejně, jako když v Cimrmanově hře „Lijavec“ se c. k. provokatér poručík Pihrt představuje slovy:
  „Já jsem takovej obyčejnej, prostej, nedůležitej, nic zvláštního. Takovej civilista. Tak si chodím po světě, jdu, kam mě napadne, žádný důležitý poslání, víte, jako že bych třeba něco státnickýho, nebo že bych byl poslanej přímo někam, to ne. Prostě jen tak beze zbraně, bez cíle, civilista. Pihrt Josef.“

  Tak zdravím, Pihrte 🙂

 55. Rozumný ateista

  Morálku určí ti nejvzdělanější, nejzkušenější odborníci. Pokud žádnou nestanovíme, půjde to s námi od deseti k pěti. Problém nemám, jen prostě chci žít sám a nechci mít děti. Takže neprovozuji danou aktivitu, jelikož by to nebylo morální.
  ________________________________________________________________________________________________________
  To není fobie. To dělám, abych nepoužíval sprostá slova.
  ________________________________________________________________________________________________________
  Já nepropaguji, aby lidé nutně žili sami. Ale také nechci, aby se vzájemně redukovali na pouhé předměty tělesného uspokojení, ale aby byli sprosti pouze v manželství a jen několikrát za život za účelem mít dítě. Znám zástupy a zástupy lidí, kteří prožívají šťastný vztah a lásku i bez toho, navíc ji takoví lidé prožívají obyčejně až do konce svých dnů.
  ________________________________________________________________________________________________________
  Milý pane, neřekl jsem, že s homo…uály soucítím a že je mi jich líto a chci jim pomoci? Kde vidíte poštvávání? Jinak nebojuji proti vlastní …ualitě, protože žádnou nemám. Statistiky pocházejí z celého světa, z různých pracovišť a nejsou smyšlené.
  ________________________________________________________________________________________________________
  Kdybych měl libido, což jest touha vulgární, musel bych to vědět. Jinak Freud byl pavědec a obviňoval na začátku přednášky lékařský kongrews, že ti všichni odborníci jsou úchyli. Jeho vysvětlení všech psychiatrických jednotek poruchou vulgarity je nesmyslné.
  ________________________________________________________________________________________________________
  Kde nenávidím homo…uály? Když jim chci pomoci a soucítím s nimi, kde je nenávidím? Samozřejmě nesnáším praktikující h. a ostatní sodomity. Sodomii bych trestal třeba i trestem absolutním, ale homo…ualitu samou bych netrestal, nýbrž léčil. Jinak sodomité nejsou …uální orientací, tím pádem za nenávist k nim nelze trestat. Sodomie je čin, ne psychická vlastnost. Ale věřím, že tato genderová diktatura, které vadí básnička o mamince a Sněhurka, je schopna věznit lidi jen tak ze špásu.
  ________________________________________________________________________________________________________
  Děkuji za jeden z mála pokusů o skutečnou diskusi.
  1) Když z MKN z ideologických důvodů, bez jediného výzkumu, vyškrtnou rakovinu, bude to choroba dál.
  2) Homo…uálové mají stokrát více patrnerů a stokrát více jsou vražděni, a to obyčejně jinými homo…uály. Tvoří 2/3 AIDS. Za to určitě nenávist k nim nemůže, zvláště když to nejvyšších hodnot dosahuje v zemích jako Nizozemí a Anglie, tedy zemích s nejvyšší tolerancí vůči perverzi a sodomii. Za to může chorobná povaha homo…uality a ideologie homo…ualismu, která neumožňuje poskytování pomoci a léčby těmto obvykle velice nešťastným lidem. http://homosexualita.cz/?m=1&mm=4
  Když se nastěhujete do domu v San Francisku, kde bude 10 homo…uálů, budou při použití nejnižších udávaných průměrných hodnot vypadat takto:

  4 z deseti mužů mají v současné době určitý vztah, ale pouze 1 z nich je věrný svému partnerovi, avšak také on bude v průběhu jednoho roku nevěrný.
  4 neměli nikdy vztah, který by trval déle než jeden rok, pouze 1 měl vztah, který byl delší než tři roky.
  6 z nich měli pravidelně pohlavní styk s cizími osobami, v průměru měl každý alespoň dva partnery měsíčně.
  3 z nich se příležitostně účastní orgií, 1 je sadomasochista a 1 pedofil.
  3 muži z deseti jsou v současné době alkoholici, 5 bylo alkoholiky kdysi, 4 užívali drogy.
  3 kouří cigarety, 5 užívá pravidelně alespoň jednu ilegální drogu, 3 konzumují více drog.
  4 byli akutně depresivní, 3 vážně uvažovali o sebevraždě, 2 se o sebevraždu pokusili.
  8 mělo v minulosti přenosnou pohlavní nemoc, 8 jsou momentálně nosiči zárodků nakažlivé nemoci.
  3 trpí v současné době na základě těchto zárodků zažívacími nebo močovými obtížemi.
  Alespoň 3 byli infikováni HIV a 1 má AIDS.

  To nedokážete všechno vysvětlit nenávistí. Je to otřesné a mělo by se s tím něco udělat.

  Prosím přečtěte si toto: http://homosexualita.cz/?m=4&mm= Jedná se o dopis poslancům, který vystihuje nejdůležitější fakta ohledně této poruchy.
  Každopádně si velice považuji toho, že se alespoň někdo slušný pokusil o rozumnou argumentaci na úrovni.
  ________________________________________________________________________________________________________
  Organizace Exodus dále existuje a léčí lidi i s jinými poruchami, pořádá denní stacionáře pro postižené. Zrušena určitě nebyla.
  ________________________________________________________________________________________________________
  Nic jiného než urážet a urážet neumíte? Jinak, jaká je definice trollení? Snad jiný názor? Nechci rozvracet diskusi, ale vyjádřit svůj názor a přispět k informovanosti obyvatelstva o homo…ualitě.

 56. toli

  Morálku určí ti nejvzdělanější, nejzkušenější odborníci. Pokud žádnou nestanovíme, půjde to s námi od deseti k pěti. Problém nemám, jen prostě chci žít sám a nechci mít děti. Takže neprovozuji danou aktivitu, jelikož by to nebylo morální.

  I ti nejvzdělanější a nejzkušenějí odborníci jsou jen lidé,takže ať jdou do prdele i se svou hlásanou morálkou.Pro zdravé jedince platí pravidlo “Co nechceš aby dělali tobě nečiň druhým….”

  Jednoduše ať každý dělá v posteli to, co chce a na čem se dospělí svéprávní účastníci dohodnou.

  A Exodus opravdu skončil.Což je dobře.Do hajzlu s takovou organizací…
  https://www.nakluky.cz/magazin/item/2927-krestanska-organizace-prestala-lecit-homosexualy-jeji-sef-zjistil-ze-je-gay/

 57. mulit

  2) Homo…uálové mají stokrát více patrnerů a stokrát více jsou vražděni,

  Kdepak stokrát. Tisíckrát. A lítají na růžovém koštěti a páchají orgie o půlnoci na Petrových kamenech. Můžeš to dát i do navigace. Tak nezapomeň. “Petrovy kameny” Už tam na tebe čekají….

 58. mulit

  toli Podle stejných měřítek by musel být i Rozumný ateista prohlášen za chorobný odpad.Vymyká se totiž normě-zlatému středu kde se nachází většina lidí…….

  mulit: A já se vsadím, že je pobožný. Napsat tady může cokoli. Vydávat se může za ateistu. Není. Je pobožný. Z něho ta pobožnost kape. To je můj názor. Je to komediant.

  toli: On používá nick rozumný ateista čímž dává najevo svou nadřazenost nad běžnými ateisty

  mulit_ Ale to žádný ateista nedělá. Nikdo to tu nikdy nedělal. To dělají jenom pobožní, že se nadřazují nebo příslušníci nějaké ideologie.

  toli: konflikt libida a superega. Odborně se tomu říká egodystonie

  mulit: Ale však to se vzájemně nevylučuje. Proč by nemohl být postižen obojím? Má se sebou problémy, sexualita je něco, s čím zápasí. A k tomu je poblázněný pobožnými nebo ideologiií, kterou převzal od pobožných. Obě věci můžou přece platit souběžně.

 59. Ateistický laik

  Rozumný ateista: Ale také nechci, aby se vzájemně redukovali na pouhé předměty tělesného uspokojení, ale aby byli sprosti pouze v manželství a jen několikrát za život za účelem mít dítě.
  To by mě zajímalo co je vám do toho, co lidi v manželství dělaj? Starejte se o vlastní přirození, ať vás nenapatají takové úchylné nápady.
  Milý pane, neřekl jsem, že s homo…uály soucítím a že je mi jich líto a chci jim pomoci?
  Vy homosexuálům nejlíp pomůžete tím, že si jich vůbec nebudete všímat, nebudete je řešit, prostě je vypustíte z vašeho života. Oni o žádný soucit nestojí, oni chtějí stejná práva jako mají heterosexuálové.
  Organizace Exodus dále existuje a léčí lidi i s jinými poruchami, pořádá denní stacionáře pro postižené.
  Tak se u nich stavte, třeba vás vyléčí taky, ale podle názvu Exodus asi vaši poruchu neléčí.

  P.S. Pro všechny:
  Mám pocit, že jsem už někde takovýhle pohled na sexualitu od někoho viděl. Považuji to spíš za vysoce sofistikovanou prdel, na kterou ani nemá cenu reagovat a jen se zasmát jednomu extrémnímu pohledu na věc (sexualitu).

 60. Rozumný ateista

  1) Český Exodus je právně nezávislý na tom americkém.
  2) Bez morálního kodexu bude anarchie a rozklad, je lepší i morální kodex s určitými chybami.
  2) Nic lepšího než “jen lidi” nemáme.
  3) Kdybych onemocněl duševní chorobou, která mne může zničit, přeji si skončit v léčebně.
  4) Homo…ualita není prokazatelně genetická, jak tvrdí článek, protože:
  a) to by musela identická dvojčata, pokud je jedno homo…uální, být h. obě. Tak tomu podle průkazných studií není.
  b) dosud nebyl nalezen gen homo…uality.
  5) Poslal jsem Exodu e-mail, kterým se jich na jejich sdružení, jeho existenci a případnou totožnost s Exodem pomáhajícím postiženým ptám. Hin sa hukáže!

 61. DarthZira

  “Rozumný” ateisto, ty zde uvádíš spoustu kategorických tvrzení jako jakési “zjevené pravdy” (och, jak podobné náboženství!) a odmítáš je sebeméně doložit.
  Pokud chceš seriózně diskutovat, tak musíš svá tvrzení podložit co možná nejvíce důkazy.
  Přičemž čím podivnější tvrzení, tím více podpůrných důkazů je třeba, aby vůbec mohlo být bráno vážně a aby tudíž o něm mohlo být jakkoli diskutováno.

  Pokud jde o tvé tvrzení o průměrných počtech sexuálních partnerů, procentu depresí, sebevražd, vražd, zneužívání drog apod. u homosexuálů, tak tady chci odkaz na věrohodné statistiky – čímž myslím nikoli nějaké webové stránky, ale odkaz na metastudie publikované v seriózních vědeckých časopisech.
  To samé pak musíš dodat ve věci svého tvrzení o údajné zdravotní škodlivosti onanie i dobrovolné párové sexuality – třeba nějaká metastudie na toto téma opublikovaná v Lancetu by nás určitě přesvědčila 😛
  Stejně tak pokud jsi toho názoru, že sexuálně aktivní člověk není schopen vědeckého bádání ani umělecké tvorby, tedy toho, co naši civilizaci činí civilizací, chtělo by to tuto tézi podložit nějakými nezvratnými důkazy. Jo – a pak taky vysvětlit, jak je tím pádem možná existence tisíců výjimek z tohoto pravidla počínaje Da Vincim a Galileem přes Mozarta a Lavoisiera a konče třeba Einsteinem a Elvisem Preslyem – a abychom nediskriminovali ženy, napadají mě namátkou jména jako Ninon de Lenclos, Božena Němcová, Isadora Duncan nebo Edith Piaf, což jsou všechno dámy, u kterých počty jejich milenců dosahují desítek až stovek kousků.
  V případě významných vědkyň tedy nemám podrobné informace o jejich sexuálním životě, ale vzhledem k tomu, že většina z nich byla vdaná a měla děti (případně tedy byly vdané a neměly děti a některé byly vdané i několikrát), tak lze těžko předpokládat, že žily v celibátu. V celibátu totiž nežily ani některé světice, třeba taková svatá Ludmila nebo svatá Zdislava.

  Mimochodem – nejvýznamnější a patrně i nejlepší ruskou vládkyní všech dob, která provedla asi maximum pro zcivilizování Ruska jeho přiblížení zbytku Evropy, byla carevna Kateřina II., která milence střídala jako ponožky a dokonce si pěstovala svou “osobní gardu” za tím účelem, aby kdykoli by měla chuť na sex (a jako že ji měla velmi často 😉 ), byl by jí ihned k dispozici alespoň jeden hezký, mladý a erekce schopný muž.

 62. DarthZira

  Ateistický laik – jo, jo, velevznešený čtyřtitulový Henryk Lahola mě taky hned napadl 😀

 63. toli

  1) Český Exodus je právně nezávislý na tom americkém.

  A taky má minimální až nulový vliv na populaci českých gayů

  Bez morálního kodexu bude anarchie a rozklad, je lepší i morální kodex s určitými chybami.

  Morální kodex alá asexualita je na hovno.

  Nic lepšího než „jen lidi“ nemáme.

  Máme-lidské individuality které se starají o své vlastní šuliny,kundy a prdele a nestrkají nos do věcí po kterým jim nic není.

  3) Kdybych onemocněl duševní chorobou, která mne může zničit, přeji si skončit v léčebně.

  Tak to se divím že tam už nejsi.

  4) Homo…ualita není prokazatelně genetická, jak tvrdí článek, protože:
  a) to by musela identická dvojčata, pokud je jedno homo…uální, být h. obě. Tak tomu podle průkazných studií není.
  b) dosud nebyl nalezen gen homo…uality.

  Samotný gen homosexuality neexistuje stejně jako neexistuje gen heterosexuality.Jedná se o součinnost více genů,které dávají dohromady výslednou sexuální orientaci.U jednovaječných dvojčat jsou buď hetero oba/obě anebo jsou oba gay/lesby

  5) Poslal jsem Exodu e-mail, kterým se jich na jejich sdružení, jeho existenci a případnou totožnost s Exodem pomáhajícím postiženým ptám. Hin sa hukáže!

  Mohl by jsi se stát jeho aktivistou,do toho! Určitě se ti bude líbit jak si s tebou LGBT bude vytírat prdel…..

 64. DarthZira

  Toli – ještě se taky “Rozumný ateista” mohl vloni přidat k té partičce, co šla vykouřit a vykropit svatého Václava, to by se mu asi taky líbilo 😛 😛

 65. Jaroslav Štejfa

  Ještě reakce na Rozumného ateistu:
  Jestli je něco uznáváno jako choroba či ne, není rozhodování typu vytrhnutí stránky z trhacího bloku. Neznám nic serioznějšího, než MKN. Zde mě napadá příměr, zda je lepší uvěřit takové klasifikaci či certikovanému vymítači ďábla z kruhů katolických, nebo koho se máme zeptat? Nicméně není od věci navrhnout proti mě něco lepšího, přesvědčivějšího.
  Dále je třeba se pozastavit nad vašimi slovy po výčtu všech údajných nectností nějakých sexuálních odchylek – “To nedokážete všechno vysvětlit nenávistí. Je to otřesné a mělo by se s tím něco udělat.” Znova – nemohu rozebírat vaše zdroje statistik. Ale napadá mě příměr – na světě žije určitý druh predátorů, které se lidstvu podařilo vybudovat takovou negativní pověst, že zřejmě vyhynou. Mám na mysli žraloky. Přitom jsou to tvorové, kteří po miliony let patří do přírody a mají své nezastupitelné místo v potravním řetězci. Ale většina lidí je chce pozabíjet, protože sežrali za první republiky u Jaderského moře učitelku. Chci tím naznačit, že nelze tak kategoricky posuzovat jevy, o kterých ani vy ani já moc nic nevíme. Samozřejmě, na první pohled vypadá velmi účelně třeba sterilisovat všechny lidi, které označím za nějak pro mne nepřijatelné (i s velmi čestnými úmysly), oni nebudou mít děti atd. Takové pokusy zde bohužel byly. Ale zpátky k vaší větě. Ta může být brána vážně, pokud navrhnete co. Protože něco by se mělo dělat se vším. Udivuje mne, že vám záleží na takovýchto margináliích, zatímco když lidé vedou války kvůli rozmarům toho či onoho boha vás zde příliš nevzrušuje. Zdá se mi to podivné.
  Nakonec vždy zůstane ona etická otázka: Kde je onen “morální kodex” a co v něm je? Na to se zde ptalo už nespočet lidí, ptali jsme se zejména bigotních věřících, kteří s tím tak rádi operují a nedostalo se nám nikdy ani náznak solidní odpovědi. Taková je tíha světa.
  Jaroslav Štejfa

 66. Rozumný ateista

  Na těch stránkách jsou na dané studie odkazy, můžete si je snadno a jednoduše najít. Ovšem pochybuji, že by někdo z nás tomu rozuměl. Ono když jdu do lékárny pro kapky na kašel, taky nečtu metaanalýzy. Pochybuji, že někdo z nás kdy četl Lancet. Prvních pět jmenovaných a Božena Němcová s jistotou blížící se sto procentům nesmilnili. Přinejmenším to žádný historik nedokázal. Ostatně Galileo je přes odsouzení církví pokládán za katolíka. Srovnávat tyto velikány s Elvisem a Piaf je ubohost a urážka kultury. Rok džes blůs svynk metal techno, blábol a hnus je to všechno.
  Nechci povinný celibát, jen odmítám vulgaritu mimo manželství.
  Kateřina druhá byla vládkyní také velice krutou.
  Jistěže smilstvo bylo i dříve, akorát bylo podstatně méně rozšířené. To ale nesvědčí o jeho správnosti.
  ________________________________________________________________________________________________________
  Sysifos má také nulový vliv na alternativce. Prostě má málo peněz.

  Nekáži úplný zákaz vulgarity, ale pouze její omezení na manželství a jako nutnou podmínku skutečnou lásku, tedy že Vám na druhém záleží mnohem více než na sobě, tedy pojem asi Vám zcela neznámý.

  To homo…uálové se svými pochody a ideologií jistě nejsou. Bez jistých zásahů do činnosti druhých by byla anarchie. Byl by pravěk.

  Byl jsem u psychiatra na vyšetření, výsledek – jsem zdravý. A jednalo se o republikovou kapacitu v oboru.

  Tak to právě s těmi dvojčaty není pravda. Studie J. M. Baileye a R.C. Pillarda “A Genetic Study of Male Sexual Orientation”. Podle ní bylo 11 procent adoptivních bratří homo…uálů, což svědčí pro vliv prostředí.
  ________________________________________________________________________________________________________
  Neumíte nic jíného než urážet. Mohli byste slušně diskutovat, jako já a nepoužívat hrubá slova?
  ________________________________________________________________________________________________________

  Zaprvé nejsem křesťan a nevěřím v ďábla. Zadruhé vyškrtnutí proběhlo na základě nátlaku, nebyl za tím účelem proveden jediný výzkum.

  Řešení: důsledný boj za stabilní rodiny, slušnou kulturu a vzájemnou sounáležitost a pomoc mezi lidmi a proti sobectví. Výchova ke kultuře a dobrým vlastnostem od dětství, manželství a tedy i děti jen na povolení, a to lidem, u nichž se na základě psychologického vyšetření dá předpokládat, že budou dobře vychovávat děti. K tomu patří i přísné potrestání provinění a izolace lidí, kterým se nezvratně prokázala úchylnost. Je důležité, aby děti vyrůstaly ve stabilním prostředí. Toho se docílí odebráním dětí z rodin, kde dochází k vulgární indoktrinaci. Je potřeba zrušit nevěstince, kriminalizovat antikoncepci, která vede k otupení strachu z vulgarity a znemožňuje jediný smysl sprostoty, vyučovat etické chování už od jeslí. Vážím si ale, že slušně diskutujete a nemetáte urážky jako ten zbytek. To je právě vidět, že pocházejí z nestabilního prostředí.

  Je třeba, aby lidé chtěli pomáhat sami od sebe.

 67. Milovník ironie

  Zdvihněte duhovou vlajku!
  Zasuňte údy v řitě!
  Homosexuálové vyřvávají
  hrozným, oplzlým hlasem.
  Naši spolusmilníci, ušikanovaní zlovolnými homofoby
  dál vyřvávají s námi v jednom duchu.

  Uvolněte ulice pro růžové bataliony!
  Uvolněte cestu mužům a ženám s AIDS.
  K růžovému trojúhelníku se upínají zrak a naděje pár pornografických průmyslníků,
  nadchází den pro Viagru a prezervativ.
  Bude se naposledy hrát metal do útoku.
  Všichni již stojíme připraveni do boje.
  Růžové trojúhelníky už vlají v každé mateřské školce.

  Homofobie potrvá
  už jen krátký čas.

  Neboť za homofobii může mezinárodní židovstvo, tvůrce knih Exodus a Leviticus! Odpustme tedy našemu vládci, Slunci našemu jasnému Alanu Turingovi, že bojoval proti největšímu z homosexuálů, Adolfu Hitlerovi (jedná se o ironii)!

 68. Rozumný ateista

  Když uvedu studie, holt Vám argumenty dojdou. Nějaké studie, na základě kterých MKN vymazala homo…uality, by nebyly? (Jakože nebyly.)

  Byl bych rád, kdyby n ěkdo systematicky odpověděl na každý z mých názorů.

 69. Rozumný ateista

  Mohl bych se dozvědět Váš názor (logicky zdůvodněný samozřejmě) na mé poslední dva příspěvky?

 70. Foxy

  “Mohl bych se dozvědět Váš názor (logicky zdůvodněný samozřejmě) na mé poslední dva příspěvky?”

  To, že Vás ignoruji, v žádném případě není proto, že bych s Vámi jakkoliv souhlasil.
  Vaše názory a odkazy mne prostě nezajímají, Vaše uvažování se mi jeví zcestné (cizím slovem deviantní).
  Toť vše.

  P S
  Vaše případná reakce mne též nezajímá, budu ji ignorovat, stejně jako Vaše další příspěvky, týkající se sexuality a záležitostí s tím spojených.

 71. Jaroslav Štejfa

  K Rozumnému ateistovi:
  Pokusím se.
  Cituji: “Výchova ke kultuře a dobrým vlastnostem od dětství, manželství a tedy i děti jen na povolení, a to lidem, u nichž se na základě psychologického vyšetření dá předpokládat, že budou dobře vychovávat děti. K tomu patří i přísné potrestání provinění a izolace lidí, kterým se nezvratně prokázala úchylnost. ”
  Komentář: tyto dvě věty obsahují podle mého mínění obludné požadavky. Argumenty – představa, že dva lidé opačného pohlaví v případě, že pocítí vzájemnou touhu se milovat, svou milostnou předehru začnou návštěvou koncesovaného psychologa, který vydá příslušné povolení, je krystalicky absurdní. Stejně tak se má představa jaké může mít psycholog nástroje ke kategorickému vyjádření ano-ne, jakých se může dočkat odpovědí či reakcí, či představa jak dlouho jeho vyjádření může platit (v minutách, dnech, rocích). Stejně tak je nesmyslná představa, jak se budou všichni psychologové shodovat na objektivním stanovisku . Jak zabráníte zneužití? jak zabráníte podvodům? Jak a komu se budou milenci prokazovat tím povolením? Co budete dělat s lidmi provinivšími se? A tisíce dalších otázek. Shrnuto – nesmysl.
  Druhý požadavek – isolace lidí, kterým se nezvratně prokázala úchylnost. Podobné otázky bez náznaku rozumné odpovědi. Dnes jsou lidé vězněni na základě trestu uděleného soudem za spáchaný trestný čin. Dále jsou isolováni lidé na základě medicinského posouzení jsou-li někomu nebo sami sobě nebezpeční, ale dobrovolně, nebo znova na základě rozhodnutí soudu. Tedy váš požadavek je nějak plněn na základě společenského koncensu, vidno však, že jste se stavem nespokojen. Co tedy navrhujete?
  V obou případech vidím vaši vizi něčeho, co nastolují některé totalitní režimy. Viz třeba nacistické Německo. To pro mne znamená odsudek vašich názorů. Mezi námi – pro mne jste nepochopitelný člověk, možná oba podobně milujeme své děti (i když nevím, zda nějaké máte). Ale kromě jejich pořízení ve mě vybuzuje můj milostný život ohromnou radost, na rozdíl od vás. Ani se nedivím, že vás okolní svět po této stránce tak irituje. Ale doporučil bych vám se zamyslet nad starou pravdou – jestliže kolem sebe vidím samé blbce, je nutno uvážit, co jsem já. Možná by váš stav byl v MKN dohledatelnější, než homosexualita.
  Studie nějakého jevu – nemíním se zaplétat do nepřehledné bitky všelijakých účelových studií. Určitý odstup je možno získat například krásným manipulativním a ironickým článkem zde http://kontrafikce.blogspot.cz/2017/03/v-jednom-internetovem-deniku-jsem.html
  kde jeho autor David černý excelentně ukazuje, jak lze logicky při vhodné manipulaci dojít k přesvědčivému názoru, že ženy jsou mrchy. Komický je váš odsudek E. Piaf či E. Presleye nebo pokrdlivé “Rok džes blůs svynk metal techno, blábol a hnus je to všechno.” Neuvědomujete, že A. Mozart, B. Němcová, F. Saganová, G. Miller atd. byli často svými součastníky považováni za hnus. Jste jenom o několik století pozadu. Připravujete se podle mne o mnoho radovánek svého života. Vrátím-li se k dětem, pak budete-li mít či máte-li nějaké, zřejmě vás zklamou, budou totiž asi holdovat hnusu, nebo budou nešťastné. Lituji, že musím zvětšovat váš stres.
  Jaroslav Štejfa

 72. toli

  Ten uchyl nemá děti a nikdy je mít nebude,takže pouhý teoretik.Naštěstí,protože jeho představy a názory jsou obludné…..

 73. mulit

  Proč si zrovna debil dá nick rozumný ateista. Není to zase Daniel s dalším nickem?

 74. toli

  Všude vidíš Daniela,ne to opravdu není on 🙂

 75. DarthZira

  Toli – jj, Daneček je sice taky přímo exportní polovzdělanec, ale svou flagrantní neznalost hrdě prezentuje v poněkud jiných oborech.
  Jinak samozřejmě člověk, který věří tomu, že Zemi nad atmosférou obklopovala vodní obálka, která během čtyřiceti dnů dopadla na její povrch, a že se všechna zvířena vecpala na dřevěnou kocábku podstatně menší než Queen Mary, je úplně stejně směšný jako ten, který nezná rozdíl mezi šansonem, rockem a metalem, a hodiny literatury patrně prospal, jinak by totiž zaznamenal tu “drobnost”, že Boženu Němcovou její manžel mlátil kvůli tomu, že mu byla nevěrná.
  A považovat za “chtíčného a chlípného” Harry Pottera, který si za celých šest či kolik to dílů s Hermionou dá sotva pár letmých polibků, to už si přímo říká o diagnózu.

  “Rozumný ateista” by měl začít psát články pro “Institut svatého Josefa”, “Tedeum”, “Hodie” nebo “Duše a hvězdy”, tam by bezvadně zapadl a byl by pro ně velkou “intelektuální” posilou, polomuslimka Cekotová s bývalým pinglem Pospíšilem už to sami nestíhají 😛 Třeba by mohl napsat své zásadní stanovisko k nošení triček na ramínka a dvoudílných plavek 😀

 76. RRozumný ateista

  Pene Foxy, nepřipadá Vám obludné, když nějaký názor odmítnete bez logického zhodnocení jeho argumentů? Takhle se chová církev, nechce slyšet protiargumenty.
  ________________________________________
  Provinilci se budou trestat, podvodům se zabrání jasným stanovením kritérií, možností přezkoumání, dosazováním poctivých lidí, namátkovými kontrolami a přísným trestáním korupce, která by se řešila rovněž zveřejňováním zakázek, aby každý mohl podat námitku.
  _______________________________________
  Úchylnost pro společnost nebezpečná je. Takový člověk může smilstvem nebo sodomií indoktrinovat ostatní lidi, což způsobí rozvrat rodiny.
  _______________________________________
  Děti nemám. Ale kdybych měl, vychovával bych je ke slušnosti, poctivosti a mravnosti i za cenu, že je zločinci, smilníci, korupčníci, zloději a sodomité budou pro jejich poctivost nesnášet. Nacistické Německo mělo názory zcela odlišné. Došlo k mládežnému hnutí, propagaci vulgarismu, dokonce esesáci židovky nejen vraždili, ale i znásilňovali. Dokonce Hitler chtěl vojákům rozdávat umělé nafukovací něvěstky k sodomii, pod kterou znásilnění sebe samého nebo neživého předmětu spadá. A za komunistů byla sodomie mužů s muži legalizována.

  Jinak nemrava a blbec je něco jiného. A nejsou to všichni, znám mnoho morálních lidí.
  _______________________________________
  Moderní “hudba”, nějaké “VZZZ!!! HEILHYTRELLL VZZZ B HAJLHYTRELL”, které nemá ani melodii, nebo zní jako zvracení a je plné sprostých slov, rozhodně odsuzuji jako útok na skutečnou kulturu. Nemá to žádné poselství, neuklidní to, nepotěší, je to agresivní a zní to vzpurně a nenávistně. Není to umění.
  _______________________________________
  Názor zní obludně, protože Vám nechci dovolit hanobit kulturu a bořit hodnoty?
  _______________________________________
  Urážky…
  _______________________________________
  Metal je ZVVV a rock je VZZZ, to je všechen rozdíl. Asi jako čínské a arabské sprosté slovo. Obsah je stejný, forma se liší.
  Přečtěte si 50 stránek HP a narazíte jistě na sprosté slovo, namravný čin apod. HP je chtíčný, chová se jako dnešní teenageři, ale na rozdíl od nich kvůli tomu nejen podvádí a lže, ale i vykrádá banky. Lupič a vrah, opravdu dobrý hrdina dětské knížky.
  Tyto stránky občas čtu, ale jelikož jsem ateista a zastánce logického myšlení, neshodnu se.

  Nuže, přeji všem, aby se stali slušnými, neubližovali lidem a byli skutečně šťastnými.

Komentáře nejsou povoleny.