Tuniská kritička islamofobie byla v Paříži brutálně napadena muslimy

Autor | 07.07. 2014
Fotka Aminy po napadení.

Fotka Aminy po napadení.

Islám: nejxenofobnější, nejnesnášenlivější, nejnetolerantnější a nejvíce lidská práva – a práva žen pak zvláště – pošlapávající ideologie na světě. Poznámka o právech žen v tomto stručném výčtu atributů kultu mohamedánského náboženství je poměrně důležitá. Vzhledem k tomu, že žena je v islámu spíše věcí, než plnohodnotnou lidskou bytostí, málo co naštve muslimy více, než žena, která odpadne od islámu. A nebo dokonce žena, která odpadne od islámu a poté některé prvky islámu aktivně kritizuje. Jednou z takových žen je i Amina Sboui, známá tuniská feministka a agnostička žijící ve Francii, dříve členka feministického hnutí Femen. Tato žena, která je mimochodem velkou kritičkou islamofobie, byla včera v Paříži brutálně napadena skupinou pěti salafistů.

Je to skutečně paradox: žena, která dříve byla členkou feministického hnutí Femen, která ale toto hnutí opustila z toho důvodu, že bylo dle Aminy Sboui islamofobní, se stala terčem brutálního útoku pařížských muslimů. Jak vidno, ani to, že někdo kritizuje dle mého názoru umělý koncept islamofobie neznamená, že se k němu muslimové budou chovat lépe a tolerantně. Měli by – chráni přece jejich náboženství před kritikou. Avšak, to je v případě islámu samozřejmě zcela jedno. Jestliže žena odpadne od islámu, může kritizovat islamofobii jak chce, ale pro muslimy bude něco takového vždy zcela neodpustitelné.

Přiipomeňme si alespoň v krátkosti důvody, které Aminu vedly k vystoupení z „islamofobního“ feministického hnutí Femen. „Nechci, aby moje jméno bylo spojováno s islamofobní organizací, jakou je Femen,“ uvedla Amina loni v srpnu. Amině se nelíbila především akce Femen před tuniským velvyslanectvím v Paříži, kde nahé feministky křičely „Amina Akbar, Femen Akbar“, což měla být parodie na známé „Allahu akbar“. Femen před tuniským velvyslanectvím také spálily vlajku Tauhídu (Tauhíd je islámská nauka o jedinosti Boží). To se Amině taktéž nelíbilo, jelikož to dle ní urazilo „moho muslimů a mnoho mých kamarádů“. Dle Aminy totiž musíme respektovat všechna náboženství (islám v tom jde příkladem), a oba tyto akty jsou pochopitelně „urážkou náboženského cítění“. Dodejme, že Amine se nelíbilo ani financování Femen, které je dle ní netransparentní a Amina dokonce přišla s konspirační otázkou: Co když je Femen financován státem Israel? Dodejme ještě, že akce Femen před tuniským velvyslanectvím byla konána právě na podporu Aminy Sboui. Amina totiž byla loni v Tunisku zadržena za to, že napsala nápis „Femen“ na zeď hřbitova ve městě Kairouan, čímž chtěla protestovat proti plánované konferenci salafistů v tomto městě.

Co přesně se tedy stalo Amině včera v Paříži stalo? Kolem páté hodiny ranní byla Amina napadena na pařížském Clichy square pěticí salafistů. Celá situace se seběhla tak, že muslimové nejprve Aminu donutili vystoupit z metra a napsat svým kamarádům, se kterými předtím byla, že už je v pořádku doma. Amina poté na ulici začala křičet, ovšem nikdo jí nepomohl. To tak trošku připomíná české ulice, že? Inu, nedělejme si iluze, v Západní Evropě jsou na tom v tomto ohledu jinak, než u nás. Salafisté Aminu nejprve uráželi a poté jí násilím oholili hlavu a obočí, zatímco jí říkali, že si nezaslouží žádnou krásu, kterou jí nadělil Alláh. Nadávali jí do špinavých děvek a řekli jí, že v budoucnu jí znásilní a že jim za to Alláh poděkuje. Ještě hůře Amina nedopadla proto, že se jí ze situace podařilo vyváznout díky tomu, že muslimům řekla, že se opět stane muslimkou a předčítala z Koránu, který ji podstrčili. Amina také uvedla, že trestní oznámení na policii ještě nepodala, ale že tak hodlá v brzké době učinit.

Svůj status na facebooku, prostřednictvím kterého původně o celé věci informovala, zakončila Amina větou: „A tohle všechno je možné ve Francii, v roce 2014.“

48 thoughts on “Tuniská kritička islamofobie byla v Paříži brutálně napadena muslimy

 1. Izak

  Tak co jeste bude porad obhajovat islam … nutno dodat, ze tohle vse udelali v souladu s islamem … tak necht se obrati na shariansky soud v Parizi, treba jeste dostane nejaky ten trest za to, ze se rouhala a ze nebyla zahalena … treba se ji pak v te jeji pomatene kebuli rozsviti a zacne mit skutecne jasno.

  nechapu jedno, kdyz byla ta muslimka, jak to, ze nezna islam a sharii???

 2. petr

  Skutečně hnusný článek. Autor evidentně zneužil odsouzeníhodné násilí na nebohé ženě s naprosto evidentním osobním zadostiučiněním z toho, že se to přihodilo právě tomu, kdo si dovolil vystoupit z femen a kritizovat islamofobii.

  Komentář pana Izáka tomu velmi pěkně odpovídá. Kdybych uměl udělat zvracející smajlík, udělal bych ji alespoň pět.

 3. Honza Werner Post author

  Pane Petře, tak to jste pointu článku skutečně nepochopil. Já často píšu články o ex-muslimech, psal jsem o Badawim, Balovi, Habibovi, Ghazzalim a dalších a napsal bych o této slečně i kdyby islamofobii nekritizovala. Nemá to s tím co dělat. To, že kritizovala islamofobii a stejně takto dopadla je spíš dokladem něčeho jiného, co jsem ostatně v článku zmínil – tedy toho, že muslimům je to de facto jedno: odpadla od islámu, a podle toho se s ní zachází.

 4. Honza Werner Post author

  Teď jsem o tom ještě asi hodinu přemýšlel, a musím říct, že ta Vaše myšlenková konstrukce mi přijde fakt úplně absurdní. Při psaní článku mě nic takového ani nenapadlo. Kdybych tu chtěl dělat propagandu, tak vůbec neuvedu, že je to kritička islamofobie – většina čtenářů by si tu informaci nedohledala.

 5. Jan Fleiszner

  Obrana náboženství by neměla probíhat násilím, ale věcnýma argumentama. Protože u náboženství žádný věcný argumenty nejsou, obrana probíhá ukřivděným kvičením, urážkama a v případě muslimů i násilím. Je důležité si uvědomit, že věřící člověk věří i v dospělém věku na pohádkové bytosti. To je základ pro jeho chování!

 6. Medea

  “Kdybych tu chtěl dělat propagandu, tak vůbec neuvedu, že je to kritička islamofobie – většina čtenářů by si tu informaci nedohledala.”

  Peter hovoril o inej propagande. O propagande v štýle: “Ta mrcha vystoupila proti islamofobii a přesto dostala od muslimů „přes hubu“. Dobře jí tak!” 🙂

 7. A.S. Pergill

  Medeo, dotyčné dámě se prostě přihodilo to, co se občas stává: že posloužila jako názorná pomůcka popření jí hlásaných nesmyslů.
  Mohla dopadnout hůř. Třeba jako rodiny pronacistických aktivistů, hlásajících nutnost spolupráce s Hitlerem, 17. listopadu 1939, kdy se právě z řad jejich synů rekrutovali první postřílení. (Je totiž málo známou skutečností, že po rozehnaných oslavách 28. 10. a pohřbu Jana Opletala 15. 11. byli do čela studentských organizací zvoleni ti, kteří /a jejich rodiny/ měli nejblíže k pronacistickým politickým kruhům. V domění, že to nacisty uspokojí.)
  IMHO největší problém je, že nedokážeme zajistit bezpečnost exmuslimů, protože v takovém případě by se islám postupně rozsypal a většina nynějších muslimů a jejich potomků by odešla (jako se to stalo judaismu krátce poté, co se podařilo zajistit bezpečnost ex-Židů).

 8. Medea

  Je mi fuk, čo Amina hlásala. Stala sa obeťou násilia islamských radikálov. A iní radikáli si zase na jej nešťastí priehrievajú tú svoju polievočku.

 9. Honza Werner Post author

  Asi by tu teda preventivně neměly vycházet vůbec žádné články a můžeme to rovnou zabalit. Co když sí náhodou někdo nějaký článek bude interpretovat jako přihřívání si polívčičky?

 10. TvojOponent

  To, že Femen je financovaná židovskými záujmovými skupinami, nemusí byť konšpirácia. Femen nikdy neprotestovali v synagóge a na ich stránkach nenájdete žiadny útok alebo kritiku judaizmu. Zvláštne, že? Pritom práve židia vychádzajú z textov Starého zákona, ktorý českí ateisti tak radi otĺkajú o hlavy kresťanom. No akákoľvek zmienka o tom, že tie texty sú posvätné aj pre židov a či si ateistíci pokrytecky sa nazývajúci sekulárni humanisti antisemiti, vydesí týchto až na smrť. Lebo ktorý humanista by chcel byť označení za antisemitu?
  Navyše FEMEN už nie je idolom západnej Európy. Potom, čo (aj zásluhou českých ateistov) poslúžili na znevažovanie Ruska z politických dôvodov, a po tom, čo znevážili významné kultúrne symboly Nemecka a Francúzska, ktoré takto vnímajú aj neveriaci v tých krajinách, zostali v nemilosti a to dokonca viedlo k ich deložácii z ich sídla a súdneho príkazu na zaplatenie astronomickej čiastky za spôsobené škody.
  Od FEMENu sa dištancujú všetci tolerantní humanisti. Musíte prejsť ešte pár miliónov kubíkov vody vo Vltave, než aj časkí ateisti skopírujú vzorce morálky od svojich západných idolov.

  Druhé najľudnatejšie a súčasne najstaršie mesto Francúzska, Marseille, po ktorom je pomenovaná francúzska hymna, bude už onedlho islamským mestom a baštou islamu v EU.

  Ak beriete evolúciu vážne vo všetkých dôsledkoch, radšej si zožente Korán.Lebo ste poslúžili ako užitoční idioti a vytvorili ste podhubie na zničenie slobodnej Európy. Tá skaza islamského extrémizmu už dosahuje rozmery, kde budete musieť buď akceptovať totálnu porážku alebo zvoliť podobné riešenie, ako kedysi volili králi v Španielsku.

  Humanizmus a evolúcia sú dva nezlúčiteľné prístupy. Buď jedno, alebo druhé.

 11. TvojOponent

  Fleiszner

  Obrana náboženství by neměla probíhat násilím, ale věcnýma argumentama. Protože u náboženství žádný věcný argumenty nejsou, obrana probíhá ukřivděným kvičením, urážkama a v případě muslimů i násilím.

  Nesúhlasím s Vami. Aj náboženstvo sa dá brániť a šíriť kultúrne. Otázka je, či o takú diskusiu na OSACR je záujem a či tu poniektorí ateistickí militanti nebudú takú diskusiu napádať alebo priamo cenzurovať. Ano cenzurovať. Skutočnosť, že je zoznam stránok, vrátane spravodajských agentúr, ktoré neprejdú na tomto portále, je hanebnosť a pošliapaním toho dobrého, čo sekhumanizmus prináša. Cenzúra je prvým vážnym porušením slobody človeka a fyzické napádanie je pokračovaním týchto ideologických trendov.

 12. Medea

  “Ak beriete evolúciu vážne vo všetkých dôsledkoch, radšej si zožente Korán.”

  Mám doma Korán, ale ja ho nebozkávam ako pápež JP II 🙂

 13. Tomáš Nosek

  Podporovatelé konspiračních teorií by si občas mohli trochu zagooglit než něco plácnou. V Izraeli rovněž Femen působí a v Tel Avivu protestovali například proti sexuální turistice.
  http://www.haaretz.com/news/features/.premium-1.599472
  https://www.google.cz/search?q=Femen+against+Israel&client=firefox-a&hs=qWr&rls=org.mozilla:cs:official&channel=sb&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=x-y7U7HaBMip4gSp9ICICg&ved=0CDQQsAQ&biw=1280&bih=896#channel=sb&q=Femen+Tel+Aviv&rls=org.mozilla:cs:official&tbm=isch

 14. TvojOponent

  Medea.
  Za vlastníctvo Koránu Vás nikto, predpokladám, nestíha. No skúste sa pretŕčať s Bibliou v niektorom tom moslimskom gete. A to ju nemusíte bozkávať. Dokonca aj ateisti sa sem tam dožadujú zákazu tej „knihy plnej vrážd, semena a odporností“
  Kresťanstvo je náboženstvom pravdy a lásky a pobozkaním Koránu tak JPII pobozkal toho, koho všetci videli ako nepriateľa. Pobozkal nepriateľa symbolickým bozkom Koránu v duchu „Milujte svojich nepriateľov“.
  Tieto gestá a skutky robia duchom veľkí ľudia, svätci, lebo tak konajú bez ohľadu na verejnú mienku okolia. Vedia, že takým činom sú zajedno s Ježišom Kristom aj s Otcom.
  Bez chápania toho, čomu ateisti hovoria kresťanská mytológia, to bude pre nechápajúceho človeka len gesto zradcu.

 15. TvojOponent

  Nosek
  Protestovali aj v synagóge? Protestovali tie pobláznené dievčatá proti ortodoxnému judaizmu, rodeniu detí ako na páse? Dáte nejaký link? Môžete nám dať link, kde femenky štia na obradné predmety židov alebo ukazujú cecky pri Múre nárekov? Aspoň jeden, prosííííííííííííííííííííííííííím….

 16. Antitheista

  „Dievčata“ taky nemohou stihnout všechno, a že toho za dobu svý existence stihly hodně, ale protestalovaly proti útlaku žen v Tel Avivu, co víc chcete?

  další akce budou jistě následovat, fandím jim …

 17. A.S.Pergill

  Já jsem toho názoru, že se Femen už trochu přežily. Už si na ně lidi zvykli a není to takový šok, jako když začínaly, což snižuje efekt jejich akcí.

 18. TvojOponent

  Pergill
  Ak zakladáte osvetu na šoku, potom budete musieť neustále vynachádzať viac a viac brutálnejšie spôsoby osvety. Čo tak začať napichovať deti na železné tyče v tričku OSACR? To by mohlo zabrať….na čas…

 19. A.S. Pergill

  To Tvoj Oponent: Tento problém řeším zde:
  upergilla.blogspot.com/2014/05/breivikiada-versus-palachiada.html

  ‎Jinak osvěta na šoku fungovat může, je-li ten šok dostatečný. V GB udělali sérii klipů v duchu našeho „Nemyslíš, zaplatíš“, ale opravdu drsné, např, matka mobiluje za jízdy a pak detailní záběry, jak děcko vylítne při nehodě z auta a rozpleskne se o zeď domu. Sice část obecenstva blila (asi jako při reklamách v komedii s Pierre Richardem „Roztržitý“), ale snížilo jim to nehody o 25 %. Naše „něžná a korektní“ varování neměla účinnost, která by převýšila úroveň běžných „statistických“ výkyvů v nehodovosti. Dtto obrázky rakovinou prolezlých plic a dalších orgánů na krabičkách cigaret (já kdysi, ještě jako medik, napsal esej, že by se školní děti měly vodit na pitvy kuřáků, a za tím názorem si dodnes stojím).

 20. TvojOponent

  Tak ano, netvrdím, že reklama šokom neprináša výsledky – napríklad fotografie potratených detí ateistom riadne zdvihli tlak a žlč. Len v konečnom dôsledku – ak nenasleduje spoločenská diskusia – takéto počiny nič neriešia a spoločnosť sa stáva tupejšou a bezcitnejšou. Zníženie dopravných nehôd o 25% považujem za prehnané. Toľko ľudí tú reklamu určite ani nevidelo.

  Pussy riotky boli zneužité ak nie zaplatené priamo na diskreditáciu Ruska , pre prípravu verejnej mienky na občiansku vojnu na východnej Ukrajine. Ako každý zradca, ktorý si splní svoju úlohu, sa stáva nebezpečným odpadom a tak bude nakoniec naložené s tými dievčatami.

  Občianska vojna vo východnej Ukrajine, ktorú rozpútali európski a americkí „sekulárni humanisti“, je hanebnosťou. A tá hanebnosť je o to väčšia, že k masovému vraždeniu OSACR doteraz nevenovalo ani jeden jediný článok. Moje výzvy na reflektovanie aktuálnych spoločenských udalostí komunitou českých ateistov boli ako tým povestným hrachom narážajúcim na stenu.

 21. Antitheista

  „Pussy riotky boli zneužité ak nie zaplatené priamo na diskreditáciu Ruska , pre prípravu verejnej mienky na občiansku vojnu na východnej Ukrajine. “

  Rusko se svými zákony a chováním diskredituje samo…

  Občanskou vojnu podporují hlavně ruští separatisté podporovaní Ruskem

 22. TvojOponent

  Prečo Česko nenapadlo Slovesnko za separatizmus?
  Prečo teda neuvalíte na USA obchodné embargo za separatizmus zakladajúcich kolónií USA od Veľkej Británie?
  No teraz merajte rovnakým metrom.

 23. Antitheista

  Nechápu jak to souvisí s tématem?

 24. TvojOponent

  Kľúčovým pojivom je separatizmus. Ako s ním naložiť?
  Tu máte dve základné práva zakotvené v Deklarácii zákl. ľudských práv a to právo na sebaurčenie a právo na integritu. ČSSR je vzácnym príkladom, ako sa veci majú riešiť.
  Pokúsite sa sformulovať také pravidlo? Je to kľúč k riešeniu problému vo východnej Ukrajine použiteľný na celom svete.
  Pochopením tohokľúča rozpoznáte, že EU tragicky pochybila. Teraz ide o to zachovať si tvár a neotŕčať krvavé ruky.

 25. Antitheista

  Právo na sebeurčení? A Rusové už nemají svůj národ a svůj stát? Takže v Karlových Varech mohou Rusové vyhlásit nezávislost? A připojení k Rusku je nezávislost ?

  A co když Čečenci chtěli samostatný stát, jak s nima naložilo Rusko ? A Čečenci svůj stát ještě nemají, takže mají na stát právo ne ? A nedostali ho, dostali místo toho válku…

  Rusko má co plkat…

 26. TvojOponent

  Čečenci si môžu vyhlásiť svoj štát v Česku 🙂
  Rusi uplatnili právo na obranu integrity štátu.

 27. TvojOponent

  Povedzme si niečo, čo nezaznieva.

  Kríza na Ukrajine, ale nielen tam – ide o napätie okolo Kurdistanu a blízkeho východu – je dôsledkom nedkončenej Druhej svetovej vojny. V prípade Kurdistanu sa mocnosti po 2.sv.vojne dohodli na jeho vytvorení – do dnešného dňa to blokujú USA práve z dôvodu politického kupčenia s Tureckom. No v prípade Ukrajiny ide o nedôslednú prácu právnikov, ktorí vo formuláciách Dekláracie ľudských práv nedostatočne zadefinovali pojmy ako právo na sebaurčenie a opačné právo – právo štátu na ochranu svojej celistvosti. Problém Ukrajiny je teda dôsledkom právneho vákua Deklarácie. Ako z toho?
  Regiony a skupiny majú právo na uplatnenie práv nasebaurčenie . Tie snahy musia vyústiť buď do konsenzu v rámci štátu (napr. rozdelenie ČSFR), alebo nespokojnosť musí byť natoľko intenzívna, že prerastie cez silový potenciál miestnych silových zložiek a to polície a štátnej polície. Pozor – teraz to dôležité: Armáda nesmie byť použitá na udržanie celistvosti krajiny proti vôli jej obyvateľstva.
  Ukrajina de facto stratila kontrolu nad svojimi regionmi a obyvatelia Krymu, ale nielen Krymu, majú právo na sebaurčenie.Použitie armády je porušením práva na sebaurčenie obyvateľov Krymu, Luhanska či Donecka . Toto právo na sebaurčenie je hrubo pošliapavané aj podporou EU – ktorá sa tak stala alfou-omegou konfliktu. EU ako nositeľ Nobelovej ceny mieru tak – možno v dobrej viere – rozpútala na Ukrajine občiansku vojnu.
  Majú právo slovenskí Maďari na separatizmus? Ano, majú. Majú aj oni právo na sebaurčenie. Cesty sú dve. Buď sa dohodnú v rámci SK s väčšinovou komunitou Slovenska a dôjde s dohode o odčlenení južného SK, alebo ak táto dohoda nebude, majú právo ísť cestou sily. Tu však má SK povinnosť brániť celistvosť Slovenska použitím silových zložiek, ako polícia, domobrana, štátna bezpečnosť. Nie však s použitím armády.
  Armády sú určené bytostne na obranu pred vonkajším nepriateľom.
  Ukrajina použitím armády proti vlastnému obyvateľstvu startila morálne právo na celistvosť svojej krajiny – jej politici nedokázali políciou a politikou udržať zmier v krajine. Preto východ Ukrajiny má – podľa mňa – morálne právo využiť právo na sebaurčenie.

 28. Antitheista

  Tak Ukrajinci teď též chrání svůj stát…

  Ale většina Čečenců žije v Čečensku a ne u nás, takže pokud vyhlásí stát tam, tady už na to nemají právo, každému národu stačí jeden stát ne ? Nikdo nedává právo na 2 státy …

 29. TvojOponent

  Veď to bude jeden Štát.Jeden v Česku a druhý v Čečensku. Nakoniec,aj USA majú Aljašku, potom dlho dlho nič a potom to ostatné akolo NY 😀
  Zakazuje nejaký zákon mať dva štáty? Ktorý?
  Nemali Albánci svoj štát, keď im Česi vytvorili ešte jeden, v Kosove? 😉

 30. TvojOponent

  Ukrajinci si samozrejme môžu brániť celistvosť krajiny, ale nie nasadením armády, bombardérov, mínometov, delostrelectva. Krajina patrí tým,ktorí na nej žijú. Krym nepatrí Ukrajincom z Kyjeva, ale Krymčanom. A podobne by to malo byť aj na východe Ukrajiny.

 31. Honza Werner Post author

  TvojOponent:

  „Občianska vojna vo východnej Ukrajine, ktorú rozpútali európski a americkí „sekulárni humanisti“, je hanebnosťou. A tá hanebnosť je o to väčšia, že k masovému vraždeniu OSACR doteraz nevenovalo ani jeden jediný článok. Moje výzvy na reflektovanie aktuálnych spoločenských udalostí komunitou českých ateistov boli ako tým povestným hrachom narážajúcim na stenu.“

  Mohu vědět, konkrétně, kteří sekulární humanisti? Obama, ten co přísahal na Bibli, nebo kdo? A k tomu že nevěnujeme články k aktuálnímu děnu které by to dění komentovali z naší pozice: Uvedu, krom jiného, jen jednu věc. Jsme jaksi omezeni kapacitně co se týče lidí, co píšou článk, jak sis jistě všiml. Já ty články píšu ve volným čase, ve kterým bych mohl klidně dělat něco jinýho, třeba vydělávat peníze. Takže když už je píšu, tak raději píšu o tom, o čem se z českých / slovenských médií člověk nedozví, než abych komentoval dění na Ukrajině.

 32. Antitheista

  Ale v Čečensku také žijí Čečenci, proč by neměli mít tedy stát a Rusko nasadilo bombardéry ? 🙁 🙁 🙁 Proč je to v případě Ukrajiny jiné ?

  Každý má právo na jeden stát v moderní historii – dříve vznikaly státy jinak – bojem, bez právní cesty, v moderní historii by takto vznikat právě neměly, pokud tedy stát, tak pro každý národ (ne nutné v etnickém smyslu) jen jeden, Rusové ho již mají a navíc nechtějí nezávislou východní UK, ale připojení k Rusku, Krymčani taky nejsou, už jsou součástí Ruska…

  Další věc, daný národ si nemůže svůj stát vyhlásit kde chce, ale na jednom místě, v moderní době tedy ano, dřív toto neplatilo, takže máš pravdu, že staré státy mohou mít jiné hranice, dnes ale nemůžeš nechat vzniknout jedno Irsko v Irsku a druhé na Žižkově, jen proto, že tam žije 50 Irů v ulici, musí to být hodně lidí a dělat se to postupně, pokud možno nenásilně, u demokracií se nemusíte za nezávislost prát vojensky, ale postupně a právně, pokud na to máte právo a nemáte již svůj stát jinde – což pro Rusy na UK neplatí, ti se cítí jako Rusové a ti mají svůj stát a ne zrovna malý … ale od diktatury se můžete odtrhnout i bojem. Jde také o kontext daného případu

 33. petr

  Možná je, Jene Wernere, ve vydělávání peněz Vaše schovaná a zakopaná hřivna. V psaní článků totiž rozhodně není 😉

 34. TvojOponent

  Werner…celá USA prisahá na Bibliu… To neprijímam ako argument. Nakoniec pozrite sa na Hitlera. Formálny katolík a odluku dokázal presadiť a ani ho to nič nestálo. To bol onakvejší sekularista… 🙂
  Milon ateistov v Česku nevie zaujať postoj k občianskej vojne?
  Nevyhovárajte sa na čas.

 35. TvojOponent

  Anti
  A čo to Kosovo? To ste nejako vynechali 🙂

 36. TvojOponent

  Werner…Mne sa páči,ako píšete. Takže píšte aspoň mne pre radosť. A na čo sa chystáte najbližšie?

 37. Antitheista

  Na Kosovo nemam názor, nevím o tom dost věcí – o kontextu, jen vím, že tam byli lidé chráněny před genocidou diktátorskýho režimu, což se na Ukrajině Rusům neděje – nikdo jim tam do jejich povstání neubližoval a genocida jim fakt nehrozila a nehrozí. Ale jim se hodí provokovat Ukrajince, aby nějaká ta vražda byla, mohli by pak mít záminku ten stát rozbít, že ?

 38. Foxy

  Oponent: „Milon ateistov v Česku nevie zaujať postoj k občianskej vojne?“

  Mám svůj názor. Velice vyhraněný.
  Ale nevím, jakou spojitost má mít můj názor na občanskou válku s případem, kdy tuniská kritička islamofobie byla v Paříži brutálně napadena muslimy. Jeví se mi to být poněkud O.T.
  Neráčíte tu, Oponente můj, poněkud trollit? Případně herynkovat?

  BTW, kdo je pan Milon?

 39. TvojOponent

  foxy…herynkovat? To som ešte nepočul.
  Diskusie majú svoju živelnosť a aj svoj vývoj, takže treba skúmať aj to, na čo ten príspevok nadväzuje..
  Milon = milion… mám vydratú klávesnicu…

 40. TvojOponent

  Anti… Ukrajinci rozhodli o de facto zákaze používania ruštiny, ale aj maďarčiny v úradnom styku. To pobúrilo nielen Rusov, ale predstaviteľov Maďarska. Zákon o obmedzení používania jazykov národností bolo namierený voči Rusom, bol nepriateľským gestom., EU navyše urobila kroky o vytvorenie železnej opony na východe Ukrajiny, čím by znemožnila udržiavať rodinné vzťahy pre etnických Rusov. Namiesto rešpektovania vôle občanov, vrátane práva na sebaurčenie, Ukrajina povolala armádu proti svojim občanom. A EU tomu nadšene alebo potichu tlieska. EU a USA vyvolali na Ukrajine občiansku vojnu so stovkami mŕtvych.
  Tieto konflikty usvedčujú – bez akejkoľvek urážky – komunitu českých ateistov z politickej impotencie. Vidíte to sám – OSACR sa vyhýba aktuálnym politickým problémom a kopíruje iba dogmatiku EU. Reflektuje len na bulvár a na to, čo sa napíše v tých správnych protikresťanských médiách. Ja tu badám stádovitosť. A viete ako končia stáda?

  Ja mám mäso rád. I keď tých ovci je mi ľúto.

 41. DarthZira

  Sithova noho, Oponente, je snad logické, že se ateisté na těchto stránkách primárně zajímají o věci, které mají přímou souvislost s ateismem nebo pronásledováním ateistů. Co je na tom nepochopitelného?
  Konflikt na Ukrajině je samozřejmě smutnou věcí, protože smutnou věcí je každá válka, ale v tomto konfliktu nejsou pronásledováni ani vražděni ateisté kvůli svému ateismu, takže rozpitvávání toho, kdo za co může a proč a „kdo si začal první“ je zde z hlediska zájmů a cílů OSAČR věcí dosti podružnou. Válečných konfliktů podobných tomu, který se momentálně odehrává na Ukrajině, je v současné době ve světě plno a o většině z nich se ani moc neví, že vůbec jsou, natož potom kvůli čemu jsou, a nikdo se o ně nezajímá. Bráno ryze obecně morálně, milý Oponente, proč bychom se měli primárně zajímat o konflikt na Ukrajině a ne někde v Africe? Copak jsou snad Ukrajinci a Rusové něco víc, protože jsou bílí a Evropani, takže nám jejich osud má být méně lhostejný než osud nějakých černých Afričanů?
  Jestli sis ráčil všimnout, na těchto stránkách se prostě vůbec k žádnému konfliktu kdekoli na světě nikdo moc nevyjadřuje, jelikož občanské i jakékoli jiné války se zpravidla ateismu přímo moc netýkají.

 42. Antitheista

  „Anti… Ukrajinci rozhodli o de facto zákaze používania ruštiny,“

  1) nerozhodli, žádný takový zákon neprošel 😀

  2) ukrajinština je skoro stejná jako ruština 😀

  3) Rusko také nepovolilo právo na sebeurčení Čečensku,… a ti ještě svůj stát nemají

  3) Rusko nikdy nezrovnoprávnilo čečenštinu s ruštinou

  4) Rusko je diktatura, Ukrajina je již demokracie

  5) Rusové na Ukrajině nechtějí svůj stát, ale připojení k Rusku, to není právo na sebeurčení (viz. Krym)

  6) Rusové již svůj stát mají, tak jaké sebeurčení?

  7) Ukrajina brání svůj stát a své hranice uznané i Ruskem

  8) Rusům žádná genocida nehrozí

  9) separatisté jsou podporování Ruskem a tajnými službami Ruska

  10) Ukrajinci chtějí do EU a chtějí západní standarty a hodnoty

 43. TvojOponent

  darti
  ateisti na celom svete sa ale k vojnám vyjadrujú. Sú českí ateisti impotentní?

 44. DarthZira

  To jsem netušila, Oponente, že čteš stránky ateistických sdružení na celém světě…
  Kde potom bereš čas na chození do kostela a modlení se? Předpokládám tedy, že i pravověrní katolíci musejí aspoň 6 hodin denně spát.

Komentáře nejsou povoleny.