Exkluzivně: Marocký exmuslim o evropském rasismu a apologetech islámu

Autor | 14.07. 2014

Autor: Imad Iddine Habib, (předseda Rady marockých exmuslimů)

Imad Iddine HabibRedakce: Ivan Běhounek navštívil v období ramadánu Maroko. Z našeho pohledu je zajímavé, že se zaměřil na marocký islám a mimo jiné se setkal s předsedou Rady marockých exmuslimů  – Imadem Iddine Habibem. My vám potom exkluzivně přineseme několik Habibových zamyšlení, vždy na konkrétní téma. Je dobré si uvědomit, že Habibova organizace je jednou z mála organizací apostatů od islámu v islámském světě. Rizika, která podstupuje člověk, který nejen že se otevřeně hlásí k odpadlictví od islámu, ale dokonce proti němu otevřeně vystupuje, jsou pro nás asi nepředstavitelná. Oběma pánům proto patří velký dík, za jejich nasazení a oběti, které jsou ochotni podstoupit.

Je celkem jasné jak muslimové postupují a mění společnost v nemuslimských zemích. Jako třeba na Slovensku nebo v zemích, kde jich je jen málo a kde se nemusí skrývat. Tam chtějí jen postavit několik mešit a nemají žádné vysoce politické požadavky. Potom vidíme, když jejich počty začnou stoupat, mluvím třeba o Švédsku, tak tam staví více a více mešit. Začnou se stávat viditelnějšími s začínají stupňovat své požadavky. Třeba že chtějí hlasité svolávání k modlitbě a začínají mít politické požadavky. Islámští apologeti a kulturní relativisté začnou tlačit požadavky, jakým je třeba právo se zahalovat nebo zakládat islámské náboženské školy. A potom, jako třeba v Německu se začne objevovat stále více a více segregovaných oblastí, kde je mnoho muslimů, kde třeba začíná platit právo šaríja a normou se stávají jiné zvyky. A když mají své školy, tak tam často šíří homofobní a antievropské učení a sentimenty. A z toho je mi docela špatně.

“A já doufám, že všem těm islámským apologetům a kulturním relativistům se dostane kulturně správného zacházení, když k nim někdo přijde a ve jménu svého náboženství je zbije, bude je stigmatizovat a nebo je dokonce zabije.”

Obzvláště v zemích, jako je Francie, kde je 6 miliónů muslimů s 40procentní nezaměstnaností a lidé tak tráví mnoho času v mešitách. A toto je jiná Evropa, Evropa s kulturním relativismem, kde se tvrdí, že ne všichni lidé mají stejná práva, což je politicky nejkorektnější, ale zároveň ta nejrasističtější myšlenka, kterou znám. Je to jako: „ Jsem Evropan a zasloužím si všechna práva a muslim si ta stejná práva možná nezaslouží.“ Jako to bylo třeba v případě muže, který zabil svoji ženu, která mu nepřipravila podle něj vhodný oběd. A on ji teda zabil. A advokáti jej hájí: „Dobře, on pochází ze země, kde je to kulturně naprosto správné chování, když manžel bije svoji ženu.“ A toto je prostě neuvěřitelně rasistické a neuvěřitelně nesprávné. A já doufám, že všem těm islámským apologetům a kulturním relativistům se dostane kulturně správného zacházení, když k nim někdo přijde a ve jménu svého náboženství je zbije, bude je stigmatizovat a nebo je dokonce zabije.

A toto je druh multikulturalismu, který vidíme v Anglii, kde pákistánští a afghánští muslimové protestují proti demokracii a zároveň si od vlády berou peníze na šíření své kultury. A to je také příčina vzniku různých národních hnutí, jako je Britain First nebo English Defence League. Když tolerujete intoleranci, tak intoleranci vlastně zvete k sobě domů a dostane se vám intolerance v dalších podobách. Uvidíte stále více a více sektářství a terorismu.

přepsal a přeložil: Slávek Černý

17 thoughts on “Exkluzivně: Marocký exmuslim o evropském rasismu a apologetech islámu

 1. Antitheista

  Jak už to psal Popper, otevřená společnost nemůže tolerovat netoleranci, nebo jí to zničí. A měl pravdu!

  Jsou prostě výklady islámu neslučitelné s liberální demokracií a to samé křesťanství,…

  A těch výkladů je u islámu hodně a řekl bych, že převažuje i v mainstreamové verzi takový výklad, který je tedy hodně špatně slučitelný, a to je ten problém č. 1. Oni se kvůli nám nevzdají boha, to se neděje ani u křesťanů, byť tu dostávají argumentačně na zadek. Ale vidíte to. Ale mohou změnit výklad na líbivější a umírněnější. Potřebujeme osvícené muslimské vůdce. Muslimské liberálnější věřící. Jinak to těžko změníme, oni nepřejdou na ateismus, ne hned…

  A co se týče imigrace, tu nezastavíme stejně. Takže jak píšu, chce to islámské osvícenství a ne ustupovat od vlastních hodnot liberální demokracie, to by byla smrt – a kulturní relativisté, určitý druh multikulti + postmoderna jsou v tomto vlastně nepřátelé liberálního státu

 2. A.S.Pergill

  To Antitheista:
  1. Imigraci je možné a nutné zastavit. Klidně i potápěním lodí s ilegály na hranicích teritoriálních vod států EU. Klidně i dalšími technickými opatřeními na způsob plotu mezi Mexikem a USA, případně kolem pásma Gazy. A ilegály zde už se nalézající lze vyhostit nebo posadit do konce života za ostnatý drát.
  2. “Osvíceného” vůdce prakticky vždy vystřídá fundamentalista. Přinejmenším v okamžiku, kdy tlak alespoň trochu poleví. Stačí se podívat na to, jak se zradikalizovali křesťané potom, co přestali dostávat důsledně od komunistů přes rypáky.

 3. Antitheista

  1) nejde zastavit, tak nepřijdou po vodě ale po souši, chcete tu zase ostatnaté dráty na hranicích ?

  2) u nás osvíceného vůdce také nenahradí často fundamentalista, ale prostě průměrný politik. tak nevím, proč by tomu u nich mělo být jinak

 4. GL

  A.S.Pergill: “jak se zradikalizovali křesťané potom, co přestali dostávat důsledně od komunistů přes rypáky.” Jaký duševní mrzák musí člověk být, aby toto napsal?

 5. Ivan

  Jen bych upřesnil že peníze, které přistěhovalci z Afghánistánu a jiných muslimských zemí získávají jdou především na šíření islámu v hostitelských zemích.

 6. Cerna Usatnice

  Ja zam hodne zen co ublizuje ateistum.Varit to jim ani neuvari.Co si nekoupi v Kauflandu nemaji.Ateisticke zeny ublizuji ateistickym sragoram opravuji muzum.

 7. Karel

  Ono po ostnatých drátech volá i Rakousko, protože tyto dráty zajišťovaly bezpečnost obou zemí…. Já jsem pro a šel bych ještě trošičku dál. Postavme val. Val kolem celé republiky, proti islámu, proti drogám atd. Vyžadujme důslednou hraniční kontrolu. Maš povolení k pobytu? Ne? Tak táhni… A nebyla by šance, aby zde byl někdo, kdo zde nemá co dělat. Val postaví vězni zdarma, bude nás to stát jen materiál.

  „jak se zradikalizovali křesťané potom, co přestali dostávat důsledně od komunistů přes rypáky.“
  Svatá pravda. Lépe to ani říct nejde.

 8. A.S.Pergill

  To Karel: Faktem je, že přesně tak se chová GB (pouští k sobě jen toho, koho chce, EU neEU). Ovšem má výhodu přírodní překážky, která se docela blbě zdolává.

  A k těm komunistům: Byla to konkurenční totalitní ideologie (vůči tomu křesťanství) a dokázala ho držet zkrátka, což demokracie (či spíš pseudodemokracie) neumí.

 9. Karel

  To: A.S.Pergill. Máte naprostou pravdu.Sice je tato vodní překážka ochraňuje, ale na straně druhé je i částečně izoluje od okolní Evropy. Otázkou je, kdy a co je více na škodu a více k užitku… Pravdou ovšem je ten fakt, že nejdou cestou Francie či Německa, kde jsou nelegální přistěhovalci velkým problémem.
  A k těm komunistům: :-)) Ano byla to konkurenční totalitní ideologie, která však nenabízela žádné království nebeské a to až po smrti, ale (zpočátku) pouze a jen rovnost a sociální spravedlnost pro všechny. Důvod proč tyto černoprdelníky držela strana tak pěkně pod krkem bylo to, že komunisti měli víc členů ve straně, než-li bylo věřících po kostelích… Málo kdo totiž chtěl mít nad sebou opět pány.

 10. Pingback: Člověk v tísni: Náboženství by mělo disponovat speciálními právy | Ateisté ČR

 11. Pingback: “Hájit šariátská zvěrstva poukazem na rozdílnost kultur je neuvěřitelně rasistické a nesprávné” – Imad Idoine Habib, ISLAMOFOB dne | IVČRN.CZ

 12. Pingback: Kritik islámu byl v Mauritánii odsouzen k trestu smrti. Umírnění muslimové rozsudek oslavují v ulicích | Ateisté ČR

 13. Pingback: Ministerstvo zahraničí podceňuje fakta. Našim občanům hrozí pravděpodobně nebezpečí! - HOTlines.cz

 14. Pingback: Ministerstvo zahraničí podceňuje fakta. Našim občanům hrozí pravděpodobně nebezpečí! | euobserver.cz

 15. Pingback: Imad Iddine Habib: Ateistické komunity v islámském světě trpí, přiznání se k ateismu je společenskou sebevraždou | Ateisté ČR

 16. Pingback: Xenofobní kavárna Tři Ocásci: kampaň #exmuslimbecause je štvavá a nenávistná propaganda, hodná podpory fašistů | Ateisté ČR

Komentáře nejsou povoleny.