Saúdská Arábie bude vyhošťovat cizince, kteří projeví neúctu k Ramadánu

Autor | 20.07. 2014

Saudska-ArabieV muslimském světě momentálně probíhá postní měsíc Ramadán. V mnoha islámských zemích pak platí, že i když jste cizinci, nemuslimové a v dané zemi jste pouze na návštěvě, neměli byste na veřejnosti jíst a pít, jinak za to budete potrestáni. Tento primitivní náboženský zvyk samozřejmě přináší největší útrapy nemuslimským obyvatelům muslimských zemí, jelikož ti jsou většinou automaticky považováni za nemuslimy a tak Ramadán, jehož porušení je často sankcionováno i vězením, musí dodržovat de facto z donucení. Na tento diskriminační přístup si nedávno stěžovalo například marocké ex-muslimské hnutí Council of Ex-Muslims of Morocco, jak jsme Vás informovali v článku. Například v Maroku, přes veškerou problematičnost tamní legislativy, jsou však cizinci z “prohibice” konzumace jídla a pití na veřejnosti vyňati. Avšak nikoho zřejmě nepřekvapí, že v Saúdské Arábii se zákaz vztahuje i na cizince, kteří mohou být ze země vyhoštěni v případě, že k tomuto primitivnímu zvyku projeví neúctu a tedy jej poruší.

Saúdskoarabské úřady konkrétně již před začátkem letošního Ramadánu varovaly, že cizinci by během postního měsíce v zemi neměli jíst, pít ani kouřit na veřejnosti. Saúdskoarabský ministr vnitra pak prohlásil, že nemuslimští cizinci by měli brát ohled na city těch, kteří Ramadán dodržují. Kromě turistů se nařízení týká především nejrůznějších cizinců, kteří v Saúdské Arábii pracují.

“To, že nejsou muslimové, cizince neomlouvá. Veškeré pracovní smlouvy, které zde cizinci uzavřou, obsahují nutnost respektu k muslimským zvykům a tradicím. Ti,  kteří naše zvyky budou porušovat, budou deportováni ze země a v případě pracujících s nimi budou rozvázány pracovní smlouvy,” stojí v prohlášení ministerstva vnitra, vydaného před začátkem letošního Ramadánu.

Připomeňme, že toto nařízení se týká poměrně velkého počtu lidí, jelikož do této země s teokratickým režimem každoročně za prací přijíždí zhruba devět milionů cizinců, povětšinou z asijských zemí.

10 thoughts on “Saúdská Arábie bude vyhošťovat cizince, kteří projeví neúctu k Ramadánu

 1. Izak

  Ja nevim, cemu se divite, rika se tam verejne, tedy v campu pro pracovniky, kde muzete pit i alkohol a zena nemusi byt zahalena, nic takoveho dodrzovat nemusi, jak snadne.

  Je to jejich zeme a nikdo je nebude nutit delat neco jineho, na druhou stranu, by je mel kazdy slusny obcan vyfackovat, jen neco kvaknou o Evrope a Islamu, ktery by mel byt reciprocne na uzemi EU zakazan narizenim EU, nebot je to totalitni ideologie.

  Takze at si vrazdi v SAE ateisty, krestany, zidy buddhisty, kamenuji zeny a utiraji zadky za pomoci nab. ritualu …. ale at je ani nepadne tyhle barbarske zvyky jen zkouset uplatnovat u nas.
  Tedy za verejnou propagaci islamu na uzemi EU ma byt taktez vyhosteni, nebo vezeni pro obcany, aplikovat si jej muzou doma v rodine, ale ne mimo.

 2. Ivan

  Mně seřvali v Maroku o ramadanu na náměstí, ač podle jejich zákona, jako nemuslim od pohledu, tyhle zvyky dodržovat nemusím.

 3. Diana

  Ja bych teda nesouhlasila s Izakem v tom ze doma si muzou delat co chteji a jeste bych trvala na tom, ze naopak oni i u sebe budou dodrzovat ceho maji plnou hubu v Evrope. Tedy multikulti, tolerance, ucta k jinym vyznanim, svoboda projevu atd atd. Oni ty holky, zeny, zidi, krestane nemuzou za to ze se narodili do tak stupidni zeme.

 4. TvojOponent

  Súhlasím s Dianou. Je vidieť, že ženy na OSACR morálne prevyšujú prítomných neveriacich mužov.
  Možno by nebolo na škodu veci pouvažovať o vyhostení mužskej časti ateistov z EU… 🙂

 5. deluck

  “Oni ty holky, zeny, zidi, krestane nemuzou za to ze se narodili do tak stupidni zeme.”

  přečetla sis záhlaví této stránky? promiň, ale mám z tebe pocit, jako bys automaticky považovala krvavou judeokřesťanskou kulturu za cosi smysluplného a ideologicky nadřazeného islámu…..tohle znáš? http://www.juancole.com/images/2013/04/relviolence.jpg

 6. deluck

  jinak krize pokračuje…..tento server musela asi koupit nějaká zazobaná židovská mrdka, kteréžto poslušná loutka Honza Werner houževnatě přetváří nezávislý ateistický web na nenávistnou antiislámskou sračku….jinak než jako infiltraci osacr informační válkou si tohle nedokážu vysvětlit. židovské děti tweetujou, že by zabily všechny muslimy do jednoho a o tom, jak vypadaj děti v sektoru gaza, snad mluvit nemusím. vono je to ale v pořádku, a i ty obřezaný pyje vlastně vypadaj docela sexy. abychom si rozuměli, nemám rád islám. jen si myslím, že větším nebezpečím pro svobodnou mysl řadovýho středoevropana je v současné době fundamentální judaismus (čti židé v různých mocenských strukturách), než to, jaké jsou zákony v saúdské arábii a koho ti kucí v turbanech kde zmlátili. Orwellovo 1984 je stále poučná četba, milé děti.

 7. A.S.Pergill

  To deluck:
  1. Islám je v podstatě judaismus, barbarizovaný na nejvyšší možnou míru (což ovšem proti klasickému Mojžíšovu náboženství není velký posun), nicméně v židovské populaci převažují tč. Židé sekulární, christianizovaní apod. a je zde také spousta míšenců, kteří jsou podle SZ “větší odporností před tváří JHWH než neŽidé” (a v případě vlády ortodoxů typu nedávno zemřelého Josepha Ovadii by byli na prvním místě mezi skupinami určenými k fyzické likvidaci). Tj. v židovské populaci existuje velké množství osob (procentuálně přes 90), kteří jsou spojenci západní civilizace.
  Mezi muslimy je takovýchto osob podstatně méně než 10 procent. Proto jsou muslimové podstatně větší hrozbou západní civilizaci než ortodoxní Židé.
  2. Nekompatibilitu muslimů se západní civilizací popsaly (nechtěně, protože obecně jsou silně proislámské) Britské listy v: http://www.blisty.cz/art/74030.html

 8. deluck

  spojenectvím západní civilizace myslíš i touhu rozebrat majetek všech ostatních prostě jenom tak, abychom ho měli….? jinak minimálně u nás v ČR mi fundamentální katolicismus přijde jako větší nebezpečí než islám. v životě jsem nepotkal agresivního muslima, kterej by mi přikazoval co mám dělat, ovšem církevních zkurvenců zastydlých v roce 1536 nepřipouštějících žádnou diskuzi o jejich dogmatických hovnech jsem v té naší kotlině potkal dost.

 9. A.S.Pergill

  1. Většinu majetku přímo nebo nepřímo vytvořila západní civilizace. I ropná pole na území mohamedánů mají cenu jen proto, že západní civilizace vytvořila spalovací motory a další zařízení, dávající té ropě smysluplné využití. Sami muslimové nedokázali přijít ani na to, že ta smradlavá tekutina, co teče ze země a dá se pálit v olejových kahanech, se dá užít na léčbu svrabu (a dalších ektoparazitóz) – i to je objev až evropských lékařů.
  2. Ortodoxních katolíků je relativně malé a spíše klesající množství. Církevní restituce téhle skupině z dlouhodobého hlediska ublížily, byť se několik jejích současných vůdců na nich silně nakapsuje.
  3. Už v současné době je u nás islám velice agresívně prosazován – viz např. začínající projekt “Islám očima školáka” a podobné akce. Faktem je, že islám prosazují vedle muslimů i ekologisté, humanrightisté, komunisté a podobný bezcenný lidský odpad, škodící společnosti, takže má daleko širší základnu, než jsou samotní věřící.

Komentáře nejsou povoleny.