Argumentační manuál pro jednání s islamofoby

Autor | 31.07. 2014

Stop-IslamophobiaNa našich stránkách se velice často setkáváte s články, jež se týkají islámu. Vzhledem k tomu, že Občanské sdružení ateistů České republiky se nebrání diskusi, rádi zde v rámci širšího diskurzu o problematice islámu dáme prostor i našim názorovým oponentům, tedy českým apologetům islámu. Ti vypracovali komplexně pojatý a sofistikovaný manuál se značným filosofickým přesahem pro jednání s islamofoby. Manuál, který najdete také na facebooku, zde otiskujeme v plné podobě.

Autoři: Jeho Výsost šejk El Mish, Lenka Martínková, Jiří Vlček a Karel Goldmann

Při jakýchkoliv diskusích týkajících se islámu s islamofoby se můžeme setkat se stereotypními a donekonečna se opakujícími argumenty na obranu islamofobie u jejich strany. Je dobré, abychom měli na tyto argumenty připravenou odpověď, kterou uplatníme zcela automaticky, aniž by nás jejich argumentace znejistila, vyvedla z rovnováhy a donutila nás tuto odpověď pracně hledat. Připravili jsme tento manuál, kde uvádíme  nejčastější argumenty islamofobů a odpověď, která se, alespoň v našem  případě, za léta diskusí a hádek zcela zautomatizovala. Velmi uvítáme, pokud budete mít další návrhy odpovědí na uvedené argumenty a námitky, případně uvedete-li další islamofobní argumenty a vaše návrhy odpovědí.

 

1. Muslimové jsou nejvíce radikalizující se náboženská skupina.

 

 Odpověď: Chcípni, nácku.

 

2. Na Západě vidíme, co se stane, když si jich nebudeme všímat.

 

Odpověď: Chcípni, náckovská špíno.

 

3. Prorok Mohamed byl pedofil a vrah. 

 

Odpověď: Chcípni, nácku.

 

4. Muslimové mají v západních zemích na svědomí nejvíce znásilnění a dalších trestných činů. 

 

Odpověď: Jsi náckovská špína. Chcípni.

 

5. Země, v níž převládne islám, se vrací do středověku. 

 

Odpověď: Chcípni, nácku.

 

6. Kdyby Saudové neměli ropu, tak taky žerou písek. 

 

Odpověď: Piš česky, špíno.

 

7. Korán podněcuje nenávist k nevěřícím a jinověrcům. 

 

Odpověď: Jak ti dneska šlo hajlování, nácku?

 

8. Himmler obdivoval islám a já jsem nácek?  

 

Odpověď: Jdeš s náckama, jseš nácek.

 

9. Můžeš mi vysvětlit, proč jsem nácek? 

 

Odpověď: QED, nácku.

 

Pokud debatujeme s obézním jedincem – a že jich je mezi islamofoby požehnaně – nahrazujeme uvedené odpovědi sérií odpovědí typu: Zhubni, buřte / Nežer, prase / Běž si zaběhat, špekoune. Výrazy prase, sádlo, bůček, buřt, špekoun, vepř atd. možno v uvedených frázích libovolně kombinovat.

40 thoughts on “Argumentační manuál pro jednání s islamofoby

 1. Vladimír

  Co na to říct? Nic. Usvědčují se sami a velice „povedeným“ způsobem. A nejen usvědčují. Já nevím, buď je u nich zjevná impotence rozumové schopnosti myslet ( pokud je tam Goldman ani se nedivím ) a nebo je to naivita hloupého a rozmazleného děcka, které při spatření hračky ve výkladu začne nejprve řvát, že ji chce a pak se tříská o zem a hystericky kvičí a mlátí kolem sebe pěstičkami, pokud nezakročí rodiče a nenabančí mu. Dělat hlubší analýzu jednání těchto jedinců taky nemá smysl. Z jednoduchého důvodu oni si tu analýzu „udělali“ sami a ještě ji i zveřejnili. Je to od nich skutečně milé a abych nezapomněl: „Děkujeme Vám za REKLAMU na stránkách IvCRN.“ P.S. A tobě Honzo taky dík. I za předcházející články a blogy. Skvělé, dobře napsané. Ještě jednou dík. Vlado

 2. protestant

  Je děsivé, kam až stránky OSACR klesly. Pochybuji, že takto to Slávek zamýšlel když OSACR zakládal …..
  Ze stránek se postupně stala rasistická a xenofobní břečka. Už nemá nic společného s ateismem.

 3. JCH

  To protestant: Tak už i zde se nadává do rasistů a xenofobů za uveřejňování faktů a racionálních argumentů. Tento příspěvek pana Wernera chápu tak, že byl pouze překopírován nebo komentován způsob, jakým reagují FB obhájci islámu a bojovnícvi proti všemu českému. Co je na příspěvku pana Wernera rasistického, xenofobního? Prosím o konkrétní odpověď, nepoužívat prosím taktiku z článku.

 4. A.S.Pergill

  Co je na kritice islámu „rasistického“, protestante? Islám je přece na „rase“ nezávislý – viz konvertité z civilizovaných zemí. Je to sice zcela jistě lidský odpad (asi jako ti, co se za protektorátu „dali k Němcům“), ale po „rasové stránce“ jsou to evropané (= příslušníci autochtonních evropských národů).
  A pokud se týká té „fóbie“, tak fóbií by to bylo v případě, kdyby muslimové nebyli zdrojem teroru a dalších zločinných aktivit. Takto jsou obavy z muslimů a stále sílící tlak na politiky, aby tento problém konečně začali řešit, zcela racionální a legitimní.

  A s ateismem to má společné mnoho a bude mít, dokud muslimové nebudou ateisty vraždit na potkání.

 5. Honza Werner Post author

  Protestante, můžu se zeptat, co je za problém? Já vím, že se to asi zdá být neuvěřitelné, ale to je SKUTEČNĚ AUTENTICKÝ TEXT, kteří na svém Fb čeští apologeti islámu vydali jakožto „argumentační manuál pro jednání s islamofoby“. Proto jsem také v úvodu článku dal odkaz na zdroj. Není to nic, co bych si já vymyslel.

 6. Colombo

  Čeští apologeti islámu? A nejsou ty profily náhodou fake?

 7. Václav Kubka

  Líbí se mně, kterak se někteří tzv. ateisté rvou za islámce jak ti všichni čerti. Pro blbečky : islám NENÍ rasa, islám je víra !!!!

 8. dogbert

  Taky mě napadlo, jestli to není nějaký podfuk, ala Radomíra Clément a seznamy pravičáků k likvidaci (ve skutečnosti zřejmě vzniklo v okruhu A. B. Bartoše) a tak. Ale minimálně Karel Goldmann by podobného hnusu byl bez problémů schopen.

 9. petr

  Antifa má takové velmi pěkné heslo: „Cikáni nemohou za Vaše posraný životy.“

  Dovolím si uvedené vypůjčit: „A.S. Pergille, Jene Wernere – islám nemůže za Vaše posraný životy…“

 10. dogbert

  @petr

  Nóó… technicky vzato, bydlí-li nějaký zoufalec vedle ghetta, tak to jeho „posraný“ život docela ovlivňuje. Takže to heslo je prokazatelně nepravdivé. (Navážím se do subkultury, ne do etnika, nejde o rasismus, pro jistotu upozorňuju)

 11. protestant

  Náš stát buduje ghetta??????

 12. Colombo

  protestant: Proč by stát měl budovat ghetta? Nebo si myslíš, že ghetta mohou vznikat jen účelově a ne samovolně?

 13. A.S.Pergill

  To Petr: Ono stačí nějakých 4 – 5 Romů ve třídě a ostatní děcka vylezou z devítky se znalostmi na úrovni 6. třídy (když to jde dobře). Tím pádem se nedostanou ani na střední školu, ani na trochu slušnější učební obor. Nicméně souhlasím, že za jejich tímto mechanismem zbabrané životy ti Romové nemohou. Mohou za to multikulturalisté (mj. i z té Antifa), kteří tam ty Romy, neschopné zvládnout látku ZŠ, v rámci boje za multikulturalismus a pozitivní diskriminaci, nacpali.
  A tímhle mechanismem vznikají gheta, protože kdo může, sebere děcka a uteče s nimi někam, kde se jim dostane řádné výuky, nepřerušované neustále zdrogovanými a ožralými spolužáky, kteří permanentně šikanují své okolí a zvlášť spolužáky s lepším prospěchem. Ti k výuce přispějí maximálně tím, že předvedou ostatním žákům o přestávce na lavici, jak se souloží (autentické zážitky mých studentů z pedagogických praxí; nepřeháním, jen kondenzuji do jednoho textu – a bylo to za „socíku“, kdy situace zdaleka nebyla tak špatná jako dnes a škola měla prostředky k vynucení kázně i u menšinových žáků).

 14. dogbert

  Hele, a není ten protestant vlastně jenom počítačový program? Vždycky vytáhne klíčové slovo, a dá k tomu zcela nrsouvisející text?

 15. Honza Werner Post author

  protestante, můžeš mi prosím odepsat na to, co jsem napsal? Kde jsem reagoval na to „Je děsivé, kam až stránky OSACR klesly“? To, že otiskneme autentický text českých apologetů islámu je něčím, díky čemu OSAČR stránky nějak klesly?

 16. Honza Werner Post author

  petr: Co má společného jakékoliv etnikum s nějakým teologickým systémem, můžete mi to vysvětlit?

 17. Colombo

  Honza: Ty furt operuješ s tím, že jsou to nějací apolegeti islámu. Můžeš doložit, že to nejsou fake účty? 0 přátel atp. ukazuje, že to bude nějaká recese.

 18. A.S.Pergill

  To Colombo: Shariya4czechia existuje na FB od dřívější doby než byla založena skupina islamvcrnechceme. Podobné skupiny (shariya4…) existují i pro další evropské země, takže je to mezinárodně organizovaná a kooperující islámistická aktivita.

 19. Josef K.

  Jenže to ve sktuečnosti není žádný autentický text „obhájců islámu“, je to trolling, vydaný falešnými profily, jehož jediným záměrem bylo nalákat prvního pitomce, který se ho chytne a bude ho vydávsat za něco pracně odhaleného a oficiálního a cítit se u toho jako Mossad. A hle, trefa!

 20. Honza Werner Post author

  Josef K.: Samozřejmě, že to je autentický text obhájců islámu. Kdybyste se pohyboval dlouhodobě na Facebooku v rámci debat všude možně, tak byste věděl, že autoři toho textu jsou lidé, kteří tam islám obhajují ROKY. To nejsou žádní trollové. El Mish je muslimka, Goldmann islám hájí neskutečně dlouho, ty ostatní jména jsou „falešná“, protože se většinou apologeti islámu na Fb pohybují ne pod svými pravými jmény. Jinak žádné odhalování se nekonalo, pouze Vaším příspěvkem dokazujete, že nemáte absolutně žádné ponětí o chování těch lidí na Facebooku. Pochází to ze skupiny „Muslimové a jejich odpůrci“, kterou vede pravděpodobně El Mish. Vylepili to tam veřejně, ta skupina je otevřená, žádný Mossad se nekonal 🙂 Takže jste se tu zcela učebnicově ztrapnil, gratuluji 🙂

 21. Honza Werner Post author

  Colombo: Viz můj předchozí příspěvek. Kromě Goldmanna to jsou samozřejmě fake účty, přeece nebudou odhalovat svou pravou identitu, to ostatně nedělá i spousta lidí z opačné strany barikády. Takže nikdo jako Lenka Martínková neexistuje, pochopitelně.

 22. Josef K.

  Honza Werner: Goldmann s tímto textem nemá nic společného a lidé, kteří za ním stojí, nejsou muslimové, ani obhájci islámu. Nic z toho, co výše tvrdíte, prostě nemůžete dokázat, máte jen své nepodložené dohady. Honzo a teď řekněte upřímně, opravdu si myslíte, že jde o autentický manuál, který opravdu nějaký zastánce islámu nebo dokonce muslim vydal, aby se jím skutečně někdo řídil? Nenapadlo vás, že jde prostě jen o vtip, který si tak trochu dělá legraci z Karla Goldmanna, který citovaná slova občas užívá? Mám-li vyjádřit svůj názor – samozřejmě, že to víte, ale v zápalu svého boje proti muslimům se neštítíte předstírat, že to celé je „samozřejmě autentické“. Řeknu-li to tedy lidově: Buď jste hloupej, nebo podel vyčůranej. Jen nevím, co je horší.

 23. Honza Werner Post author

  Josef K.: El Mish je postava, která figuruje na české pro-islámské scéně řadu let. Co se týče Goldmanna, já jsem s Goldmannem, jakožto se skutečně pravým Goldmannem, měl několikrát tu čest v diskusi na FB. SLušná diskuse s ním je naprosto nemožná, neustále každého označuje za nácka, nebo mu mimořádně vulgárně nadává atd. Ta dikce z toho manuálu, na které pokud ne Goldmann, tak El Mish se podílel zcela určitě, je úplně stejná, jakou Goldmann používal. A nejen on, spousta dalších lidí typu Ivana Nováka a dalších. Ti lidé nejsou trollové, leda že by je někdo platil aby NEUSTÁLE kdekoliv kde je něco co souvisí s islámem tam lezli a komentovali to. Pokud tohle Goldmann nepsal, ale El Mish ho pod to přesto podepsal, tak je zřejmě něco shnilého v českém táboře pro-islámském. Jinak k tomu Vašemu dotazu, jestli si upřímně myslím, zdali jde o manuál, který nějaký zastánce islámu vydal, aby se jím někdo skutečně řídil. Má odpověď bude mít dvě části. 1) Ano, jde o autentický manuál. 2) Ne, autoři nepředpokládají, že by se jím „někdo“ řídil, oni si to vydali víceméně pro sebe, protože této dikce užívají, podobně jako jí užívá Goldmann. Neviděl sem jednu jedinou diskusi s Goldmannem, kde by Goldmann neřval na všechny okolo s jiným názorem, jací to jsou rasisté a nácci. Napsat, že Goldmann citovaná slova „občas“ užívá je poněkud hodně „utažené“, nemyslíte? Jde o to, že tito lidé většinou absolutně neargumentují. Napíšete něco špatného o islámu a oni do toho hned začnou tahat nácky, xenofoby a rasisty… proto pro ně to skutečně argumentační manuál je. Oni nic víc nepotřebují. Oni nic víc ani nechcou. Oni se spokojí s tím, že kritik islámu je automaticky rasista, a to bohatě stačí. Žádný jiný argument není potřeba – z jejich pohledu.

 24. Josef K.

  Takže abych si odpověděl na dotaz v závěru mého předchozího příspěvku: Jste prostě jen hloupej. Děkuju, to mi stačí, asi je to ta lepší z nabízených možností. Hezký den přeji.

 25. TvojOponent

  Súhlasím s protestantom.
  OSACR už klesli tak hlboko, že už nestoja ani oponentovi za oponovanie.
  Po cenzúre prichádza vždy úpadok a rozklad.
  Škoda. A tak som sa tešil na kultivovanú diskusiu. Kde sa strácajú starí dobrí ateisti?

 26. Petr Tomek

  TO: „Súhlasím s protestantom.
  OSACR už klesli tak hlboko, že už nestoja ani oponentovi za oponovanie.“

  PT: Jupííí!

 27. TvojOponent

  PT: Jupííí!
  TO: Ako združenie podnecujúce k nenávisti by malo byť rozpustené.

 28. neruda

  Oponente,
  úředně rozpustit občanské sdružení, to chvíli trvá, ale mám pro Vás návrh:
  co kdybyste jako projev morálního odsouzení OSA ČR demonstrativně opustil jeho stránky a přestal na nich publikovat? Nepochybuji o tom, že byste tím zdejším ateistům zasadil těžkou ránu a oni by možná svou činnost ukončili sami.
  Zkuste o tom přemýšlet.

 29. TvojOponent

  Nerudo… idete na to zle. Namiesto sebareflexie strkáte hlavu do piesku. Vedzte, že tvrdá kritika posúva. Za kritiku sa v slušnej spoločnosti ďakuje.
  Hnutie LGBT a neonacisti nezvyknú poďakovať – spája ich slepá nenávisť, fanatizmus, diktát jednej idei.
  Skúste popremýšľať, čo je na OSACR zle. Zažil som totiž vzostup i pád viacerých ateistických portálov.

 30. neruda

  Oponente, tedy úplně vážně:
  četl jsem nejen Vaše komentáře na těchto stránkách, ale i několik článků na Vašem webu, a myslím si, že jste pomatený člověk. Vaše kritika je tedy podle mě relevantní, ale jinak, než byste si přál – dokud sem budete chodit a kritizovat, tak je jasné, že OSA ČR dělá svou práci dobře. Pokud byste začal chválit, tak by byl důvod to tu zrušit, zamknout a zahodit klíče.
  Takže – děkuji Vám.

 31. hadejkdo

  Nechapu jak muze Honza reagovat na tak evidentni fake jako je tenhle „manual“, zverejneny jako jasna nastraha na trolly..
  Bud nedokaze realne uvazovat, hrube podcenuje druhou stranu barikady nebo je tak vasnive zapalen do boje, ze si nevsiml, ze uz strili s prazdnym zasobnikem…:-)
  Kazdopadne me kazdy clanek cim dal tim vic bavi…:-D

 32. Honza Werner Post author

  Josef K.: Doporučuji si znova přečíst mou poslední odpověď, kriticky se nad ní zamyslet a potom zde do diskuse napsat nový komentář.

  hadejkdo: „Kazdopadne me kazdy clanek cim dal tim vic bavi…:-D“ To jsem rád, podpora fanoušků je pro mě důležitá!

 33. TvojOponent

  Neruda… No to môžete ma za pomätenca považovať. Ale ak ma nedokážete usvedčiť z pomätenosti, je to len také kopnutie bez dôkazu.
  Vy ste ateista? A kam ste zdravý rozum potratili?

 34. Lai

  Je to vtipné, ale ne příliš vkusné. Jsem ateista, žel se však s takovým pojetím nemůžu ztotožnit ani já. Lidé, kteří obhajují islám, přece nejsou (všichni) takoví barbaři – líčíte je tak, jako byste sami v boji s doktrínou zabředli do doktríny. 🙂
  Mohamed nebyl pedofil. Víte stejně dobře jako kdokoliv další, že sňatek s dítětem byl (a někde stále je) běžný kulturní jev a nelze ho označovat za pedofilii, jako není možné například řeckou efébofilii označovat za homosexualitu. Několik (a ne málo) životů na svědomí jistě měl, ale i to přece podmíněno dobou, ve které žil, a funkcí, již vykonával – s podstatou islámu to nemá mnoho společného.
  „Země, kde vládne islám“ je dost široký pojem. Snad ale nemusím připomínat, že některé (jmenovitě třeba celý Arabský poloostrov) měly vyspělé lékařství, astronomii, matematiku a dokonce i chemii a fyziku a krásné písemnictví (cestopisy, básně…) v době, kdy jsme se my Evropané mlátili klacky. Islám klade důraz na vzdělání, první zjevené slovo bylo konec konců „čti“.
  Nechápu, jak argument 6 souvisí s islámem.
  Korán, pokud si vzpomínám, si na mnoha a mnoha místech odporuje. Někde tvrdí, že ženy jsou rovny mužům, někde že muž je vyvolen, tedy nadřazen. Někde vyzývá k lásce a toleranci, jinde k boji proti jinověrcům (i když ne vždy k FYZICKÉMU boji). Interpretace je náročná a záleží na tom, kdo si co vybere. Problém není v islámu jako takovém, ale v lidské povaze, a tak je tomu se vší „špatnou“ literaturou.
  Bude fajn, až lidstvo skoncuje s bohy a bůžky, ale zrovna tenhle článek tomu moc nepomáhá. 🙂

 35. Medea

  Lai, súhlasím s Vaším komentárom 🙂

  Ale ten Arabský polostrov by som nahradila mestskými centrami Kalifátu (alebo kalifátov) 🙂

 36. Marcel Duchamp

  Několik osob mi tvrdilo, že El Mish = Lenka Martínková. S naprostou jistotou tvrdím, že to je psychopatka. Ručím za to několika facebookovými konverzacemi s ní.

 37. protestant

  Švédskou mešitu napadenou na Nový rok zaplavila vlna sympatií

  Po bombovém útoku na mešitu ve švédské Uppsale modlitebnu zaplavila vlna solidarity

  Švédové zahrnuli sympatiemi mešitu v Uppsale, na kterou na Nový rok bombově zaútočili neznámí pachatelé. Den po útoku na modlitebnu nalepili stovky papírových srdcí se solidárními vzkazy k tamní islámské komunitě. Obyvatelé Uppsaly tak překryli nápis, který muslimy vyzval, aby odešli pryč.

  Během vánočních a novoročních svátků se švédské mešity staly terčem celkem tří bombových útoků. V zemi je početná muslimská komunita a sílí tam protiislámské nálady.

  Proti těmto tendencím i útočníkům na mešity se postavila mimo jiné děkanka biskupství v Uppsale Annica Anderbrandtová.

  „Chtějí naší společnost rozdělit, ale místo toho se děje pravý opak. Shromáždili jsme se tady a spojili se, protože nechceme, aby se v našem městě a v naší společnosti děly podobné útoky.“
  http://www.rozhlas.cz/zpravy/evropa/_zprava/svedskou-mesitu-napadenou-na-novy-rok-zaplavila-vlna-sympatii–1439075

Komentáře nejsou povoleny.