Islám je zlo

Autor | 04.05. 2015

Téměř se stydím pojmenovat nějaký článek takto průhledně polopaticky, bez invence a ždibečku fantazie, ale ten titulek je myšlen jako odpověď na text Stanislava Komárka v sobotní  příloze Lidových novin z 2. května 2015, tedy v Orientaci. Článek nadepsaný začátkem věty z Komunistického manifestu „Evropou obchází strašidlo…“, což je invenční asi jako obrat „Film nastavuje zrcadlo“, je tentokrát běžný křesťansko-kolaborantský fňuk nad tím, že Evropané už nejsou křesťané, nebo alespoň podle autora, ne dost, a že se nemnoží jako králíci.

Text vyvolává dojem, že autor sám potají odříkal šahádu a teď už jen čeká, aby se mohl přidat k domněle vítězné straně:

Paradoxně by si Evropa, která své tradiční náboženství, křesťanství, dnes vlastně odvrhla zřejmě nejvíce pomohla přijetím nějaké umírněné větve islámu, neboť islamizaci zdá se, neunikne. Ač k tomuto kroku zcela jistě nedojde a někdo, kdo by k němu vážně vyzýval, by se stal veřejným nepřítelem, zachoval by přece jen původní populaci a zvyky jen málo modifikované po mnoho dalších generací (pohanství jsme také dávno oplakali a zčásti integrovali do křesťanských zvyklostí – velikonoční vajíčka, opentlený vánoční stromek, rituální obětování kaprů ba ani obcházení mikulášů a čertů evidentně křesťanské tradice nejsou). 

Okem fantazie si představme volání k modlitbě, adhán, znějící z ochozu svatovítské mešity a následné zasednutí rodin k pátečnímu obědu, pečenému hovězí s knedlíky, zelím a pitem (kdo chce vidět islám v jeho „soft formě“, ať se podívá třeba na Jávu).

Pokud se tento moment zmešká, nastoupí islám ve své drsně nejortodoxnější a vůči lokálním svérázům nejméně tolerantní podobě a další podoba kontinentů bude zcela jiná.

Chápu že křesťanovi či správněji křesťanistovi  (podle vzoru islamista) musí mít při takové představě vlhnout spodní prádlo. Konečně může vidět (alespoň v duchu) ty nevděčné ateisty a vlažné křesťany úpět pod pod ranami božího biče.

I kdyby ale opravdu došlo k vývoji tak, jak jej naznačuje Stanislav Komárek, existoval by jeden důvod, proč by mělo smysl vzdorovat:

Islám je zlo.

Muslimové, ani ti „umírnění“ nejsou vítězové, jsou to oběti islámu. Jsou nejčastější obětí islámských teroristů, celý život snášejí náboženskou šikanu islámu a idiotské zákony islámských zemí, kde je oběť vinna. Ostatně muslimy v Egyptě, Tunisu, Sýrii ale ani ve Francii jejich mírná verze neochránila.

Každý kdo navrhne aby jeho země přijala islám jako státní náboženství je kolaborant beze cti a studu a tak bychom se k němu měli chovat. Islám představuje všechno, proti čemu jsme bojovali v křesťanském prostředí  a zvítězili jsme, přinejmenším v tom, že se takové chápání světa stalo součástí naší civilizace.  Říká se tomu svoboda a má to své vyjádření v lidských právech a liberálních principech.

Islám je v protikladu k liberalismu a neexistuje žádné lidské právo, s nímže by nebyl islám v rozporu. Nepočítáte-li ovšem trapné napodobeniny lidských práv v nichž má vždy konečné slovo šaríja, jako je třeba Káhirská deklarace.

K čertu s vánočními stromečky, malovanými vajíčky, Mikulášem, pivem, nedělními obědy a další zábavnou veteší. Pokud budeme mít svobodu, můžeme si je zachovat, klidně na ně zapomenout, nebo si vytvořit jiné. Pokud tohle považuje pan Komárek za podstatné, za tak podstatné, že má cenu kvůli tomu kolaborovat s něčím takovým jako je islám, svědčí to jen a jen o něm. K čertu s ním!

Jestli má něco z evropské civilizace hodnotu, pak je to kritické myšlení a koncept svobody, což je přesně to, s čím se islám nesnese.

 

 

PS: Otázkou je, zda se s konceptem svobody a kritickým myšlením ještě dokáže smířit křesťanství. Čím dál více se zdá že ne.

 

59 thoughts on “Islám je zlo

 1. TvojOponent

  O čo Vám vlastne, Tomek, ide? Plačete nad tým, že je tu málo moslimov? Alebo že je ich tu už moc? Nie je mi to z toho Vášho popleteného článku celkom jasné.
  Pokiaľ moslimovia vraždia kresťanov, nestojí Vám to ani za zmienku. Úprimne, venovali ste 100ému výročiu arménskej genocídy aspoň nejaký text? Takých by ste radi videli v Čechách. Pokiaľ si ale tieto komunity začnú uplatňovať svoje kultúrne práva, tak hop, v žiadnom prípade. Tu by tisíce českých moslimov malo tancovať tak, ako im bude pískať tých 5 posledných českých ateistov….

 2. Petr Tomek Post author

  TO: Ne nevěnoval jsem text genocidě Arménů, jako jsem zde nepsal o genocidě Jezídů. nepíši o všem, nejsem svědomí národa, natož zeměkoule. A co se týká pěti posledních ateistů, při posledním sčítání jich bylo 3,6 milionu a jen fanoušku Ateisté ČR je 3,8 tisíce. Vykašlete se na to.

 3. TvojOponent

  To bola irónia, Tomek!
  Udalosti vo vtedajšom západnom Arménsku sú predobrazom toho, čo čaká EU o pár desaťročí. Preto by ste tú tému nemali prehliadať.
  Ateista je len filozofická kategória. V skutočnosti ateistov nieto.

 4. ateista

  @TvojOponent
  Nejlepší by bylo Vaše vstupy ignorovat. Váš způsob myšlení je podivný. A způsob argumentace rovněž. Dokážete definovat, kdo je věřící ale nedokážete definovat, kdo je ateista. Netvrďte o mně, že nejsem ateista.

  Každé náboženství je zlo. Desatero nečiní z křesťanství lepší nebo morálnější náboženství ani z křesťanů lepší lidi. Rozsah přečinů či trestných činů, které lidé, včetně křesťanů páchají je mnohem širší. A je evidentní, že ani desatero ani víra nemá na morálku křesťanů žádný vliv. Jinak by ve vězení nesměl být ani jeden věřící.
  Islám je o to horší, že se necítí být omezen ani nejzákladnějšími lidskými právy, zejména právem na život.

 5. Jan

  Výborný článek. Osobně si myslím, že mnohem víc než upřímní (v médiích označovaní jako „radikální“) muslimové přispívají k islamizaci Evropy Chamberlainové dnešní doby. Appeasement nás nezachrání, politický islám takovou slabostí pohrdá.

 6. TvojOponent

  @ateista
  Moje príspevky ateisti radi ignorujú. Ateisti toho druhu sú totiž na rovnakej úrovni ako akákoľvek sekta. Tento druh ateizmu ignorujúci zdravý rozumom a dôkaz v slušnej argumentácii, je len náboženstvom bez boha.

 7. Pingback: Kapitulace před strašákem islámu? | IVČRN.CZ

 8. ateista

  @TvojOponent

  Chcete říct, že Vy jste nadán zdravým rozumem? Že všechny Vaše závěry jsou výplodem Vašeho zdravého rozumu? Jak může zdravý rozum připustit existenci boha s vlastnostmi, které jsou mu přisuzovány? Jak může zdravý rozum přijmout vše, co radikální islamisté páchají ve jménu islámu a boha? A co páchali křesťané ve jménu křesťanství a boha? To přece nemůže být zdravý rozum!

 9. TvojOponent

  @Ateista
  Znakom zdravého – kedysi nazývaného aj sedliackeho – rozumu… je ochota hľadať súvislosti, zauberať sa javmi, hľadať ich príčiny a na základe pozorovaného predpokladať a predvídať – teda veriť – v širšie súvislosti a dôsledky.
  Pýtate sa: „ak může zdravý rozum připustit existenci boha s vlastnostmi, které jsou mu přisuzovány? “
  TO: Existencia boha sa odvodzuje na základe pozorovania vecí okolo nás. Súčasne sa hodnotí prijateľnosť zjavenia a súlad skúseností predchádzajúcich generácií. Na mojej stránke nájdete aj úvahu s názvom „Čo ak boh neexistuje?“
  Vidíte? Som otvorený premýšľaniu o rôznych názoroch.
  Máte dôkaz, že boh neexistuje? Nemáte. Váš ateizmus je len vierou. Navyše militantný ateizmus nesie znaky sektárskeho myslenia – namiesto argumentácie prináša nenávisť, výsmech, lož, manipuláciu s faktami… Nový ateizmus ako už filozofia, teda nie len ontologický postoj, je zrovnateľný s vieroukami islamistov a iných nebezpečných sektárov. Má problém rozvíjať úvahy proti sebe samému. Chýba mu kritický pohľad, presnejšie sebakritický.

  Pýtate sa, citujem Vás: „Jak může zdravý rozum přijmout vše, co radikální islamisté páchají ve jménu islámu a boha? A co páchali křesťané ve jménu křesťanství a boha? To přece nemůže být zdravý rozum!“
  TO: Akokeby kresťania museli schvaľovať násilie, súhlasiť s činmi islamských radikálov (konajúcich v rozpore s ideami islamu)… Kde sa stráca Váš zdravý rozum, keď prehliadate, že s týmto všetkým RKC nesúhlasí a pranieruje to? Vy ste to ešte nepostrehli? Alebo máte také veľké (ateistické) beľmo, pre ktoré to nevidíte?

  Vaše otázky sú mimochodom logickým klamom. Ale smelo ich pokladajte, je lepšie, ak budú vyvrátené, než ako keby ste v sebe živili falošný pocit, že všetko to zlo je v súlade s kresťanstvom.

 10. TvojOponent

  @toli
  Ďakujem za odkaz na článok. Keďže ste ho uviedli vetou, ktorá odporuje jeho obsahu, predpokladám, že ste tiež fanaticky veriaci ateista, ktorého ateistický názor stojí na sugesciách (to je taký mostík k článku pána Tomka o sugescívnom pôvode náboženskej viery)
  Veď ten článok popiera vetu, ktorú ste napísali…

 11. TvojOponent

  @toli
  Ten článok je zaujímavým čítaním, ale je len takým hrubým konceptom. Ako keď sa rozhodnete čosi uvariť a na stôl vysypete celý „kredenc“.
  Mnohé myšlienky si protirečia, viaceré sú len sugestívnym želaním – znásilnenou myšlienkou tak, aby vopred zapasovala do schémy „náboženstvo fuj“

  Nie je možné na celý článok napísať odpoveď v jednom príspevku, to uznáte. Článok ale zaradím medzi pozoruhodné ateistické úvahy aj na svojom portále.

 12. toli

  @T.O.
  Ano a opravdu rozumný člověk věří že se bába vznesla i s tělem a odlétla někam vzhůru.A že před tím jí něco fouklo do přirození a z toho se jí narodil bastard který spasil lidstvo.A její matce taky něco fouklo do p..i a narodila se z toho ona.Jen popisuju katolická dogmata,aby na tohle člověk věřil tak už musí být evidentně šílený.
  Užij si to oponente 🙂

 13. TvojOponent

  @TOli
  Nafukujete sa zbytočne.
  Len mi je divné, prečo ateisti nedomýšľajú svoj ateizmus do dôsledkov.
  Prečo napríklad nejesť ľudské mäso?
  Alebo… prečo nazviesť zoosexuálne manželské zväzky? Prečo nelegitimizovať incest?
  Logických otázok vyplývajúcich z opustenia kresťanskej morálky, v ktorej ateisti dnes žijú v zotrvačnosti, je viac než dosť.

 14. toli

  @T.O.
  Jste prostě nemocný idiot a jakákoliv konverzace s vámi ztrácí smysl 🙂

 15. TvojOponent

  Vy ste sa uvideli v zrkadle? 😀

 16. ateista

  @TvojOponent
  Znakom zdravého – kedysi nazývaného aj sedliackeho – rozumu…

  A už jsme u jádra problému. Vy nevíte, co je co. ……..ochota hľadať súvislosti, zauberať sa javmi, hľadať ich príčiny ………..Tohle je znakem přemýšlení. Znakem zdravého rozumu je přijmout adekvátní stanovisko. Moje adekvátní stanovisko je přesvědčení, že islám je zlo. Jaké je Vaše adekvátní stanovisko poté, co jste popřemýšlel nad všemi atributy islámu?

 17. TvojOponent

  ateista…píšete, že ste presvedčený o tom, že islam je zlo. Použili ste slovo presvedčený….teda máte dôkazy, na základe ktorých je islam výnimočným svetonázorom pre svoje charakteristiky oprávnene zaradený medzi zlá. O čo je islam zločinnejší ako ateizmus?

 18. dogbert

  @PT

  sorry za opožděnou reakci.
  Četl jsem článek důkladně, ale bohužel, to jak stavíš proti sobě antiku a středověk, Sever a Jih, či gotiku a renesanci, tak tak to prostě prokazatelně nebylo.

  Co se týče „marginality“ dotyčných učenců, no, jmenoval jsem schválně ty, kteří byli vlivní a vlastně „mainstreamoví“. Samozřejmě je nečetli sedláci, ale to je zcela odlišný problém. To platí prokaždou dobu, že hlubší poznatky jsou omezeny na intelektuální elitu. Platilo to i pro tu antiku, kdy si samotný Plinius stěžuje, že zeměkouli znají jen vzdělanci. Platilo to i pro renesanci, pro dobu osvícenství, pro 19. století (i Masaryk si stěžoval, jaké na venkově měl problémy s výukou). Platí to i pro dnešek. Zeměkouli dnes zná každý,. Ale jiné věci? Kdo vůbec zná evoluční teorii, a kdo je schopen ji opravdu vysvětlit. O nekonečnosti Vesmíru si taky v průměrný knajpě moc nepokecáš, o kvantové fyzice většina ani netuší, že existuje.

  Prostě, uvažuješ-li o středověké vzdělanosti, musíš vzít v úvahu, že na univerzitách či v tehdejší literatuře ses s kulatou Zemí setkal dávno před renesancí a i na Severu.

 19. dogbert

  Abych upřesnil, ne, že už by v 18. století o Zeměkouli nevěděla většina, ale třebas sluneční soustava byla velkou neznámou. Na to si stěžoval i ten Masaryk (a že mu ji nechtěli věřit)

 20. ateista

  @TvojOponent
  Ateismus nemůže být zločinný. Není to ideologie. Nemá žádné „svaté knihy“, nestanovuje žádná pravidla pro své stoupence, k ničemu je nenutí. Ani k tomu, aby věřili.
  Shromáždím-li všechny dostupné skutky, které páchají vyznavači islámu v jeho jménu, všechny ty hrůzy a krutosti, nabývám přesvědčení, že islám je zlo. Zřejmě Vy vidíte jen modlící se v měšitách a nevidíte vraždící, opět i v měšitách.

 21. A.S.Pergill

  @TvojOponent
  Sňatky sourozenců byly běžné v některých kulturách jak v Eurasii a Africe tak i v předkolumbovské Americe. Stupeň příbuzenství u některých šlechtických sňatků dosahoval tím, že osoby vstupující do manželství byly sice vzdálení příbuzní, ale mnohonásobně, až úroveň inbreedingu u některých linií pokusných zvířat. Někdy v 60. nebo 70. letech se uvažovalo (alespoň podle novin a časopisů z té doby, internet tehdy ještě nebyl) o legalizaci sourozeneckých sňatků ve Švédsku za podmínky, že v rodině nebude žádná (tehdy známá) dědičná choroba.
  Můj osobní názor je takový, že pokud se sourozenci sexuálně přitahují, tak si mohou být natolik geneticky vzdálení (ty výše citované sňatky vzájemnou sexuální přitažlivost nerespektovaly), že to zase tak moc velký binec v genetice neudělá. Pro biologicky méně zdatné: Sourozenci mohou být maximálně příbuzní, že se liší pouze jedním chromozomem (X nebo Y), ale se stejnou pravděpodobností mohou mít všechny chromozomy jiné (za předpokladu, že jejich rodiče nejsou pokrevně příbuzní), byť největší počet takových dvojic bude mít společný genetický materiál kolem poloviny jejich dědičné výbavy (distribuováno podle binárního rozdělení). A současně za sexuální přitažlivost do jisté míry odpovídá i vzájemná cizost genetické informace.

  Tabu lidského masa má spíš význam z hlediska šíření infekcí. Ostatně jedna z posledních komunit, která provozovala rituální kanibalismus (možná jsou ještě další, které nejsou dosud dobře prozkoumané), si takto zavlekla do populace priony, způsobující onemocnění kuru.

  Tabu zoofilie zase souvisí (v moderní společnosti) s hypertrofií „práv zvířat“. V minulosti byla rozšířená, včetně toho, že se soulož s velikostně nekompatibilním zvířetem (např. kůň) používala jako způsob popravy, především pro ženy.

 22. TvojOponent

  @ Pergil
  A čo nekrosexualita? Prečo by sa nekrosexuál nemohol prechádzať s mrtvolou po meste alebo chodiť s ňou na nuda pláž?

 23. TvojOponent

  @ateista
  Slovo ateista som použil na stúpenca filozofického ateizmu 🙂

 24. A.S.Pergill

  @TvojOponent
  Asi by to narazilo na pohřebnickou legislativu. A je otázka, jak dlouho by partner(ka) vydržel(a) v provozuschopném stavu.
  Faktem je, že dřív se tyhle věci taky tak striktně nebraly. Nedávno ukazovali restaurovanou mumii dítěte v Itálii, jejíž vznik byl takový, že když chlapec umřel na záškrt, tak si ho tatínek, který byl doktor a zároveň balzamovač, nabalzamoval a posadil u sebe v ordinaci. Co na to říkali pacienti, zdroje nevěděly.

 25. TvojOponent

  A.S. Pergill

  Asi by to narazilo na pohřebnickou legislativu.

  Ak je pohrebnícka legislatíva nekrofóbna, zrušíme ju podobne, ako hoofóbny zákon o zadefinovaní manželstva.

  A je otázka, jak dlouho by partner(ka) vydržel(a) v provozuschopném stavu.

  Vďaka plastinácii by Vás Váš nebohý priateľ/ka vylepšený plastináciu „prežil“. 😀

  ktem je, že dřív se tyhle věci taky tak striktně nebraly. Nedávno ukazovali restaurovanou mumii dítěte v Itálii, jejíž vznik byl takový, že když chlapec umřel na záškrt, tak si ho tatínek, který byl doktor a zároveň balzamovač, nabalzamoval a posadil u sebe v ordinaci. Co na to říkali pacienti, zdroje nevěděly.

  Tak čo bráni redefinícii manželstva v ČR? Keď môžu homosexuáli, prečo by nemohli so svojimi požiadavkami víjsť na svetlo sveta aj nekrosexuálni sekulárni humanisti?

 26. TvojOponent

  Tomek

  je tentokrát běžný křesťansko-kolaborantský fňuk nad tím, že Evropané už nejsou křesťané, nebo alespoň podle autora, ne dost, a že se nemnoží jako králíci.

  Je zvláštne čítať na českom portále ateistov, ako im moslimovia neprekážajú a súčasne tí istí osvietení morálkou sekulárneho humanizmu bránia sa ponavracať majetky a pôdu Nemcom zo Sudiet.
  Sudetskí Nemci sú predsa tiež sekulárni humanisti…

 27. toli

  @T.O.
  Vďaka plastinácii by Vás Váš nebohý priateľ/ka vylepšený plastináciu „prežil“

  Jen by netěsnila pochva 🙂 , docela vážný handicap.

  Tak čo bráni redefinícii manželstva v ČR? Keď môžu homosexuáli, prečo by nemohli so svojimi požiadavkami víjsť na svetlo sveta aj nekrosexuálni sekulárni humanisti

  Protože je potřeba souhlas zemřelého.

  bránia sa ponavracať majetky a pôdu Nemcom zo Sudiet.
  Sudetskí Nemci sú predsa tiež sekulárni humanisti.
  Vrací snad slovenští křesťané a Tisovi pohrobci něco Maďarům ? V zájmu spravedlnosti by možná měli vrátit celé Horní Uhry 🙂

 28. TvojOponent

  Jen by netěsnila pochva 🙂 , docela vážný handicap.
  TO: ani ženám po pôrode netesní a nerozvádzajú sa preto

  Protože je potřeba souhlas zemřelého.
  TO: dostali by ste ho vopred – podobne ako sa dáva súhlas s darovaním tela na medicínske účely

  Vrací snad slovenští křesťané a Tisovi pohrobci něco Maďarům ?
  TO: Slováci svojim maďarským bratom nemusia nič vracať, lebo im nič nevzali 🙂

  tc…tc…tc… Máte to v tom Česku blbé 🙂 moslimov si chcete navoziť k Řípu, ale svojich spoluobčanov Nemcov ste vyhnali. 🙂

 29. toli

  @T.O.
  tc…tc…tc… Máte to v tom Česku blbé 🙂 moslimov si chcete navoziť k Řípu, ale svojich spoluobčanov Nemcov ste vyhnali

  To samé jste udělali Maďarům,přijde mi celkem hloupé aby Čech vysvětloval slovenskému ignorantovi poválečnou historii Slovenska.ale už se vám nemtudum cpou nazpět,viz jižní Slovensko.

 30. TvojOponent

  V prípade Madarov išlo o výmenu obyvateľstva.

 31. toli

  @T.O.
  V prípade Madarov išlo o výmenu obyvateľstva.
  No to je správně eufemistický výraz,my jsme vlastně taky jen vyměnili sudeťáky 🙂

 32. Medea

  Vy ste ich nevymenili, ale jednostranne vysídlili alebo deportovali. No (Česko)Slovensko a Maďarsko sa zmluvne dohodli na skutočnej vzájomnej výmene (ale treba povedať, že nie všetci odchádzajúci Maďari boli zmluvne vymenený).

 33. toli

  @Medea
  Vy ste ich nevymenili, ale jednostranne vysídlili alebo deportovali. No (Česko)Slovensko a Maďarsko sa zmluvne dohodli na skutočnej vzájomnej výmene (ale treba povedať, že nie všetci odchádzajúci Maďari boli zmluvne vymenený)

  V Německu těsně po válce nebyla legitimní vláda,proto nešlo podepsat žádnou smlouvu tak leda s okupačními jednotkami vítězných mocností…..Benešovy dekrety jsou zaměřeny i proti Maďarům kolaborantům a na odsunu se dohodli vítězové v Postupimi. Bylo nepředstavitelné aby tady zůstali ti kdo pomohli rozvrátit první republiku,pátá kolona.

 34. TvojOponent

  toli

  Bylo nepředstavitelné aby tady zůstali ti kdo pomohli rozvrátit první republiku,pátá kolona.

  Nacisti boli z veľkej časti statoční pracovití a čestní ľudia. Netuším, ako mohli ohroziť ČSR batoľatá nemeckého pôvodu, ktoré ateistickí šuhajci vraždili s odôvodnením, že sú to nacisti (napr. prípad v Přerově).

  Mám pochopenie pre historické súvislosti, ale rovnako priznávam, že je to čierna škvrna v česko-slovenských dejinách. Nemci si svoju zodpovednosť dokázali priznať a národ, ktorý rozpútal toto ateistické besnenie, dal svetu jedného z najlepších pápežov. Preto stojí za zamyslenie, že Tomek burcuje za prijímanie ekonomických moslimských utečencov do Čiech a dlh voči sudetským civilom prehliada. Zrejme aj to je dôvod, pre ktorí OSACR nevenovalo ani krátku zmienku genocíde Arménov a ich vyhnaniu z domovov. Tá genocída sa nedotýkala len arménskych kresťanov, ale aj arménskych ateistov – išlo o etnické čistky.

 35. toli

  @T.O.
  Nacisti boli z veľkej časti statoční pracovití a čestní ľudia. Netuším, ako mohli ohroziť ČSR batoľatá nemeckého pôvodu….

  Viděl jste někdy dobové filmy jak vítali sudetští Němci Hitlerovi vojáky v Liberci či Chebu či kdekoliv jinde v sudetech ? A vy se ptáte jak mohli rozvrátit republiku ? Existuje jeden nádherný seriál s Růžičkovou,vlak dětství a naděje,doporučuju shlédnout…

 36. toli

  Asi se budete divit,ale Němci kteří se nezapletli s nacismem tady mohli zůstat,sám bydlím v Sudetech a je tady spousta lidí kteří mají německý původ ale považují se za Čechy.Moje sousedka ( po matce Němka)je předsedkyně svazu česko německého přátelství.Vždy v létě je tady plno autobusů z Německa,kdy si přijeli oživit vzpomínky a na návštěvu za příbuznými kteří zůstali tady.

 37. TvojOponent

  @toli
  nacisti boli predovšetkým radoví občania a voliči NSDAP. Chceli lepší svet podobne ako voliči Fica u nás či akejkoľvek strany v akomkoľvek štáte.
  Mnohí z Nemcov uverili ideám vodcov NSDAP a nekriticky ich prijímali podobne ako Vy nekriticky prijímate tézy liberalizmu. Ľudia boli poštvaní proti Rusku rovnako ako dnes a vyspelý západ bol predkladaný ako jediná moderná alternatíva. Pán Tiso u nás veril v pokrokovosť vyspelého západu a podobne ako Kiska odmietal orientáciu na Rusko. Tie paralely sú desivé a nespomínam ich preto, aby som stigmatizoval ateistov Hitlerom, ale poukázal na podobné znaky vývoja spoločnosti – a nezabúdajme, ako ten vývoj skončil.

  Prajem si, aby slovensko-maďarské či česko-nemecké vzťahy boli na rovnakej úrovni ako sú tie česko-slovenské na pohraničí. Za dobré vzťahy medzi našimi národmi môžme vďačiť paradoxne vpádu vojsk Varšavskej zmluvy.

 38. toli

  @T.O.
  nacisti boli predovšetkým radoví občania a voliči NSDAP. Chceli lepší svet podobne ako voliči Fica u nás či akejkoľvek strany v akomkoľvek štáte.
  Mnohí z Nemcov uverili ideám vodcov NSDAP a nekriticky ich prijímali podobne ako Vy nekriticky prijímate tézy liberalizmu.

  Zapomínáte že co člověk to jedinečný originál lišící se zkušenostmi,prožitky atd.Čili co je dobré pro vás není dobré pro kohokoliv jiného.Proto považuji liberalismus (tedy osekání svobody jen těmi nejnutnějšími zákony) za nejlepší filozofii.Asi tak-vražda je hřích,zlo nutné potrestat,ale co mi je potom že soused je gay a žije v registrovaném partnerství,chtějí děti? Proč by si je nemohli adoptovat ?Komu to vadí ? Bohu anebo spíše předsudečným lidem ?
  Kromě toho nacismus je i nositelem teorie o nadřazenosti ras,víte že vlastně jako Slovák a Slovan jste podle těchto teorií „untermensch“ ?
  Ze stejných důvodů odmítám i křesťanství,protože nerespektuje originalitu jednotlivých lidí ale snaží se dělat z lidí prefabrikáty,jeden jako druhý.Opravdu netoužím prožívat věčnost v nebeském koncentračním táboře kde spasení jednotlivci prošli nějakým sítem.
  A kam vlastně dospěl svět po 2000 letém trvání křesťanství,změnilo se nějak lidstvo ?
  Jednoduše zapomínate že vaše představa lepšího světa může být pro jiného peklem,to má křesťanství společné s nacismem.Koneckonců církev už kdysi vládla,dnes tu dobu označujeme jako dobu temna……

 39. toli

  @T.O.
  Pán Tiso u nás veril v pokrokovosť vyspelého západu a podobne ako Kiska odmietal orientáciu na Rusko.

  No a proto klerofašoun Tiso nehnul ani prstem když se ze Slovenska začali posílat transporty untermensch do koncentráků.Jednoduše vize lepšího světa kde nehodící se nemají místo….

 40. A.S.Pergill

  @TvojOponent Incident v Přerově si zavinili Němci sami. Jednak vyvražďovacími akcemi v samotném Přerově těsně před koncem války, kdy vybili české elity i řadu normálních lidí, takže v kritickou dobu nebyla v Přerově žádná občanská autorita, která by mohla incidentu zabránit, a po předchozích událostech k něčemu takovému ani nebyla vůle. Druhou věcí je, že svobodovci, kteří masakr provedli, byli odvedeni na východě Slovenska. V cestujících vlaku do Německa na vedlejší koleji na nádraží poznali „spoluobčany“, kteří po potlačení SNP v jejich vesnicích vodili trestná komanda SS od domu k domu a rozhodovali, kdo bude zastřelen za účast na povstání. V tomto kontextu je tahle akce přinejmenším pochopitelná.
  Faktem je, že důstojníci této jednotky byli krátce poté obžalováni, ale než se proces podařilo dotáhnout do konce, přišel komunistický puč a po něm byli „východní odbojáři“ nedotknutelní. Roku 1989 se nikdo z aktérů nedožil a odsouzení in memoriam náš právní řád nezná.

 41. TvojOponent

  Pergill… vraždenie detí a batoliat nebolo až do nástupu liberalizmu a sekulárneho humanizmu nikdy ospravedlniteľné. Kým ateistický veliteľ Pazúr (mimochodom neskôr sa stal šéfom Zväzu protifašistických bojovníkov) vraždil batoľatá a zmocnil sa osobných vecí Nemcov.
  O údajnej kolaborácii slovenských Nemcov z toho vlaku som nečítal. Máte linky?
  Ale oceňujem Váš príspevok ako hodný dôstojnej úrovne diskusie. 🙂

 42. Foxy

  Ad: …vraždenie detí a batoliat nebolo až do nástupu liberalizmu a sekulárneho humanizmu nikdy ospravedlniteľné….

  Oponente můj, nelži. Je to hřích.
  Nebo jsi snad nečetl starý zákon? Bible se ta kniha jmenuje. Tam to vraždění nabývalo vpravdě genocidního charakteru.
  Nebo něco v katolické režii? Třeba Albigenská křížová výprava … „zabijte je všechny, však on už si Bůh své ovečky najde!“

 43. TvojOponent

  Ten inkriminovany citat, ktory spominate mal udajne vyriect papezsky legat Arnaud Amalrich pri dobijani okcitanskeho mesta Beziers, v ktorom sa nachadzali albigenski kaciri. Sucasna historicka veda ho vsak nepovazuje za autenticky. Cit. z knihy Pernoud, B.: Mýty a fakty (Bodka za stredovekom), Bratislava: Lúč, 2005, s.18

  Zdroj: https://sites.google.com/site/tvojoponent/zneuzitie-viery/zneuzitie-viery/kategoria-inkvizicia/inkvizicia-vo-francuzku/katari/katari—obranne-reakcie vpravo hore.

  Ešte niečo na objasnenie? 🙂

 44. Foxy

  Ešte niečo na objasnenie?

  Objasni mi teda, jak nakonec dopadli ti albigenští „kacíři“. Jistě při tom „dobijani“ ani jedno nevinné pachole k smrti dobité nebylo, že. Jistě celá ta křížová výprava byla vrcholným výrazem křesťanské lásky amilosrdenství.
  Zda ten citát je autentický, či zda pouze metaforicky vyjadřoval všeobecné přesvědčení, se kterým bylo proti „kacířům“ mocensky postupováno, je zde celkem irelevantní.

  Tomu biblickému vraždění, prováděnému ve jménu/na „příkaz“ boha, ses samozřejmě elegantně vyhnul.
  Leč to se dalo čekat, ta starozákonní krutost je venkoncem neoddiskutovatelná.

 45. TvojOponent

  Beziers vyvraždili nádenníci, miestna bedač, ktorú si vojsko najímalo na špinavú prácu. Tí boli odmeňovaní lupom.

  Čo sa týka výhrad voči SZ, tak tak nejak začínal aj holokaust. SZ=Thóra.

 46. Foxy

  Ad: „Beziers vyvraždili nádenníci, miestna bedač, ktorú si vojsko najímalo na špinavú prácu. Tí boli odmeňovaní lupom.“
  Čím dál lépe… Když již tedy bereš do svých úst holokaust; Hitler, Himmler, Göring, Heydrich, Eichmann… ti osobně žádnou oběť vyhlazovacích táborů nezavraždili. Jsou snad proto méně vinni než tí, co to na jejich pokyn činili?
  Ani ta tvá církev katolická se ze svých zločinů nemůže vyvinit tím, že výkon své vůle přenášela na „světskou moc“. Jen tím podtrhuje své nepokryté pokrytectví (krásný oxymoron, což?).

  Tvrdit, že poukazováním na starozákonní krutosti podněcuji holokaust, to je už demagogie vyššího řádu.
  Bible jsou pro mne jen staré pověsti hebrejské, doplněné naroubovanou bájí o jednom ze židovských apokalyptiků z doby římské okupace, adaptovanou na tehdejší poměry ranného císařství. Rozhodně toto dílo nepovažuji za jakési „slovo boží.
  Totéž samozřejmě platí i pro pozdější Mohamedův doplněk, či přesněji pro jeho modifikaci celé té story.
  Coby agnostikovi atheistického ražení mi nic nebrání takto na ono“slovo boží“ nahlížet. Ale to vše je na delší rozbor, na který v tuto hodinu večerní už rozhodně nemám chuť ani čas.
  Dobrou noc!

 47. ateista

  @ TO
  Pergill… vraždenie detí a batoliat nebolo až do nástupu liberalizmu a sekulárneho humanizmu nikdy ospravedlniteľné.

  V. Mojžíš, k. 2, odst. 33, 34: 33. I dal jej nám Hospodin Bůh náš; a porazili jsme ho se syny jeho i se vším lidem jeho. 34. Vzali jsme také toho času všecka města jeho; a dali jsme v prokletí lid všech těch měst, i ženy i děti, (žádného) nepozůstavivše.

  V. Mojžíš, k. 7, odst. 1, 2: Když pak tebe uvede Hospodin Bůh tvůj do země, do kteréž ty již vcházíš, abys vládl jí, a vypléní národy mnohé od tváři tvé, Hetea (totiž), Jerjezea, Amorea, Kananea, Ferezea, Hevea a Jebuzea, sedm národů větších a silnějších nežli jsi ty. 2. A dá je Hospodin Bůh tvůj tobě, abys je pobil. Jako proklaté vypleníš je, nevejdeš s nimi v smlouvu, aniž slituješ se nad nimi.

  Jozue, k. 6, odst. 21: A pohubili ostrostí meče jako proklaté všecko, což bylo v městě, od muže až do ženy, od dítěte až do starce, a až do vola, dobytčete i osla.

  IV. Mojžíš, k. 31, odst. 15, 16, 17: 15. A řekl jim Mojžíš: A což ste zachovali všecky ženy? 17. Protož nyní zmordujte všecky děti pohlaví mužského, a všecky žen, kteréž poznaly muže.

  I.Samuel, k. 15, odst. 2, 3: Takto praví Hospodin zástupů……3. Protož i hned táhni a pobi Amalecha. A zahlaďte jako proklaté, všecko, což má. Neslitovávejž se nad ním. Ale pobi od muže až do ženy, od malého až do toho, kterýž prsi požívá, od vola také až do ovce, a od velblouda až do osla.

 48. TvojOponent

  @ateista
  Neprijímam. Ste ateista, nemôžete argumentovať „rozprávkami“.

 49. TvojOponent

  @foxy…o udalostiach v Beziérs neviete nič.Okrem báchoriek od piva. Doštudovať, potom sa snáď aj ospravedlníte 🙂

 50. ateista

  @TvojOponent
  Neprijímam. Ste ateista, nemôžete argumentovať „rozprávkami“.

  Nepřijímáte Bibli? Nepřijímáte základní zákon věřících? Jste vůbec věřící? Co jste vlastně? Já bych řekl, že chudák, který neví z které do které.
  Už na Vás nebudu reagovat, jak totéž sdělil pan Štejfa.

 51. TvojOponent

  Neprijímam Vašu argumentáciu Bibliou, lebo ste ateista.
  Môžme sa rozprávať o Biblii, ale nemôžete argumentovať niečím, čomu neveríte. Taká argumentácia je falošná.
  Útek z diskusie je znakom sektárstva – tentokrát ateistického.

 52. Foxy

  Oponent můj z výšin svého laskavého moudra pravil:
  „@foxy…o udalostiach v Beziérs neviete nič.Okrem báchoriek od piva. Doštudovať, potom sa snáď aj ospravedlníte… “
  Ó, Oponente můj, Ó, Vaše Nadutosti!
  Dokázal byste mi slovy prostými objasnit, zda během oné křížové výpravy došlo či nedošlo k všeobecnému vraždění „kacířů“ ve jménu Církve?
  Pokud to nedokážete, račte si trhnout libovolnou Vaší končetinou.

  Ad biblické vraždění:
  Tvrdíte: „Môžme sa rozprávať o Biblii, ale nemôžete argumentovať niečím, čomu neveríte.“
  Hluboce se mýlíte. Mohu argumentovat biblí, kterou považuji za báchorky, pokud Vy tyto báchorky považujete za slovo boží.
  Vaše odpověď Ateistovi, totiž Vaše: „Neprijímam Vašu argumentáciu Bibliou, lebo ste ateista.“
  bych parafrázoval takto:
  „Nepřijímám Vaši argumentaci, neboť jste bigotní katolík“.
  Tit for tat.
  Maucta!

 53. TvojOponent

  Vstaňte Foxy! Už sa neváľajte v prachu! 🙂
  Vraždenie v Beziérs, ktoré máte na mysli a ktoré s podliatymi očami vidíte ako čiernobiele vraždenie dobrých tými zlými (križiakmi), sa nikdy takto neudialo.
  Prečítajte si krátku diskusiu na blogu Katkryptolog s autorom (na konci článku), ktorého považujem za najlepšieho mne známeho odborníka na dejiny inkvizície u nás:
  http://katkryptolog.blogspot.sk/2012/01/steven-pinker-jeho-sfalsovana.html
  Diskusia tam je otvorená a autor Vám tam zaiste odpovie na Vaše zvedavé otázky.

 54. toli

  Vstaňte Foxy! Už sa neváľajte v prachu! 🙂
  Vraždenie v Beziérs, ktoré máte na mysli a ktoré s podliatymi očami vidíte ako čiernobiele vraždenie dobrých tými zlými (križiakmi), sa nikdy takto neudialo.
  Prečítajte si krátku diskusiu na blogu Katkryptolog s autorom (na konci článku), ktorého považujem za najlepšieho mne známeho odborníka na dejiny inkvizície u nás:
  http://katkryptolog.blogspot.sk/2012/01/steven-pinker-jeho-sfalsovana.html
  Diskusia tam je otvorená a autor Vám tam zaiste odpovie na Vaše zvedavé otázky

  Neříkal jsem tady snad něco o tom že církev,případně teisté mají vlastní výklad dějin ? Pokud je nějaký historik tak by neměl být věřící nýbrž netečný k víře,to je záruka spolehlivosti

 55. TvojOponent

  Pokud je nějaký historik tak by neměl být věřící nýbrž netečný k víře,to je záruka spolehlivosti
  Niet neveriaceho človeka. Aj ateisti veria.
  A liberálnych „historikov“ typu Banáš alebo Brown si láskovo … 😀

 56. ateista

  @TvojOponent
  Niet neveriaceho človeka. Aj ateisti veria.

  Samozřejmě. I já věřím. Že vyhraji ve Fortuně. Správně poukazujete na to, že je přesnější uvádět spojení věřící v boha – nevěřící v boha. Ale všichni víme, o čem je řeč, jen Vy jste detailista.

 57. Pingback: Nejhorší z falešných dilemat, z(a)tracené hodnoty, a proč se z křesťanství stává pátá kolona wahhábismu | Ateisté ČR

Komentáře nejsou povoleny.