V Texasu otevřeli Luciferiánský kostel. “Takhle to dopadá, když máme svobodu náboženství,” rozčilovali se protestující křesťané

Autor | 07.11. 2015

luciferian_church_logoUž jste někdy přemýšleli nad tím, kam až mohou vést zrůdné a amorální výdobytky liberalismu, jako je třeba svoboda vyznání? Že ne? Tak si představte, že jedním z důsledků možnosti svobody vyznání může být i to, že někdo bude věřit něčemu jinému, než Vy! No představte si to! A vážení, to pořád není všechno. Povolte uzdu své fantazii a představte si dokonce i to, že někteří se chtějí na základě své společné – ale od té Vaší odlišné – víry scházet ve vlastních prostorách! Taková drzost, kam až nás ten bezbřehý liberalismus dovede? Ne, tohle, vážení ateističtí přátelé, není pokus o nějakou ironii či satiru. Tohle je, jak už zřejmě řada pravidelných čtenářů našeho webu ví, běžné reálie na řadě míst ve Spojených státech amerických.

Ve svých textech jsem Vás již informoval o řadě bizarností z prostředí USA (bohužel zdaleka ne o všech), z relativně nedávné doby si připomeňme třeba incident týkající se odhalování sochy Bafometa v Detroitu, zadržení Temného lorda znesvěcujícího béčkovou fantasy literaturu či trestání dětí ve škole za to, že nevěří v Boha. Protentokrát se přesuneme na americký jih, do Sluncem rozpáleného Texasu, jednoho z center americké křesťanské náboženské bigotnosti.

Je tomu zhruba týden, kdy v Texasu otevřeli nový kostel. Avšak nikoliv křesťanský kostel. Oheň tak byl automaticky na střeše již na základě této prosté skutečnosti. Když se tak před týdnem vyznavači Lucifera (neplést si luciferiánství se satanismem, jedná se o něco odlišného) scházeli v novém kostele ke své první schůzi, museli procházet okolo uvědomělých protestujících z řad tamního křesťanstva, které pochopitelně tato morální zvrhlost nenechala chladnými. Svoboda vyznání přece platí jen do té doby, dokud vyznáváte tu stejnou víru, co já, že ano?

luciferian_church_protesters

Texaští křesťané si bohužel spletli satanismus s luciferiánstvím 🙁

Kdo přesně před Luciferiánským kostelem demonstroval? Demonstraci svolala křesťanská organizace Traditional Family Property. Demonstrující se modlili k národu, zřejmě v domnění, že vzhledem k projevům svobody vyznání, jako je tento, se musí apokalypsa a druhý příchod Krista na Zemi již opravdu blížit. Jednou z hlavních postav z řad protestujících byla i Christine Weick, která je známá svým bojem proti energy drinkům Monster, které jsou dle ní “dílem Satana”, či svými protesty před budovou Nejvyššího soudu při projednávání stejnopohlavních sňatků. “My všichni zde jsme křesťané a shromáždili jsme se tu, abychom proti Luciferiánskému kostelu protestovali. Zaplníme celou ulici, a ti, kteří se do kostela budou chtít dostat, tak budou muset projít kolem nás,” soptila na demonstraci Weicková. Několikero účastníků demonstrace však vniklo přímo na luciferiánský pozemek. Tito jedinci však byli z pozemku okamžite vyvedeni policií, která demonstraci kontrolovala.

“Potřebují Boha, to je přesně to, co potřebují. Ale tímto způsobem jej nenajdou,” prohlásila ve své řeči dále Weicková, aniž by specifikovala, jakého Boha že by vlastně vstoupivší do Luciferiánského kostela měli najít, a ponechala tak přihlížející demonstrující dav v trpké nejistotě. Někteří místní křesťané však s protestem svých souvěrců vyjádřili nesouhlas. Mezi nimi například Janet Lynchard, jejíž dcera provozuje ve stejné ulici, v jaké stojí nový Luciferiánský kostel, svůj obchod. Lynchardová řekla, že “pokud bych nebyla křesťankou a viděla to, jak se na této demonstraci někteří křesťané chovají,  zřejmě bych křesťankou ani být nechtěla, protože Bůh chce, abychom tyto luciferiány milovali, protože je miluje i On sám.” Tato slova jsou na jednu stranu samozřejmě hezká, když se však nad nimi zamyslíme, dojdeme opět pouze a jen k bezbřehé křesťanské aroganci a pocitu nadřazenosti. Důvod, proč tyto lidi tolerovat, nespočívá v tom, že si každý může věřit, čemu chce. Nespočívá v tom, že tito lidé na to mají právo, stejně jako křesťané mají právo chodit do svých kostelů. Ne, výlučný důvod spočívá v tom, že tito luciferiáni sice sešli ze správné cesty – protože správné je jen to moje náboženství – ale to je v pořádku. I když jste se takhle spletli, jediný pravý Bůh, tedy ten, ve kterého věřím já, Vás stále miluje.

Na tato slova reagovala již zmíněná Weicková, již v poněkud agresivnějším, pro křesťanství příznačném duchu: “Miluji Vás [luciferiány] dostatečně k tomu, abych Vám řekla, že buď pokleknete před Bohem nyní, nebo k tomu budete přinuceni, a to už pro Vás bude pozdě.” Zkuste si představit, co by se asi dělo, pokud by lidé typu Weickové získali reálnou politickou moc. A pak si to dejte do kontextu s tím, jak se celosvětově projevuje islám. Touto výzvou mířím především na ty z řad ateistů a sekularistů, kteří se v “boji” proti islámu neváhají spojovat s křesťanstvím. Dodejme jen, že lidé typu Weickové, alespoň co se křesťanského fundamentalismu tohoto typu obecně týče, na americkou politiku vliv mají, a to nikoliv malý. Ostatně, zkuste věnovat hodinu času tomu, že budete na internetu pročítat vyjádření republikánských kandidátů na prezidenta o otázkách náboženství, křesťanství a sekularismu.

A jak na celý protest reagovali luciferiáni? Víceprezident amerického luciferiánského hnutí Michael W. Ford řekl, že: “Protestující mají plné právo na to protestovat proti otevření našeho kostelu. Za nás je to úplně v pohodě. Ale stejně tak, jako oni mají právo na svůj protest, my máme právo na to věřit, čemu sami chceme. Důležité je umět spolu koexistovat.” Tak trochu nebe a dudy oproti prohlášením tamního křesťanstva, nemyslíte?

Ford dále upřesnil, že luciferiáni v novém kostele nepraktikují žádné modlitby. “Pouze se scházíme. Ale nejedná se o nic na způsob bohoslužeb,” uvedl Ford. Dodal také, že luciferiáni v žádném případě neobětují zvířata, nemodlí se k ďáblu a ani jejich cílem není kohokoliv konvertovat. Závěrem dodejme, že prvního setkání luciferiánů v novém Luciferinánském kostele (the Greater Church of Lucifer), se zúčastnilo zhruba čtyřicet lidí.

Zájemci o luciferiánskou nauku mohou řadu informací nalézt na webu Luciferiánů: https://greaterchurchoflucifer.org

4 thoughts on “V Texasu otevřeli Luciferiánský kostel. “Takhle to dopadá, když máme svobodu náboženství,” rozčilovali se protestující křesťané

 1. Josef Pepa Nos

  “Luciferiáni” jako nejnovější sračka jsou spíše k smíchu než k vážnému zamyšlení.

  Je to žrádlo pro intelektuální blby a blbky.

 2. Honza Werner Post author

  Josef Pepa Nos: No intelektově jsou nepochybně na větší výši než vy 🙂

 3. Bílá velryba

  “. A pak si to dejte do kontextu s tím, jak se celosvětově projevuje islám. Touto výzvou mířím především na ty z řad ateistů a sekularistů, kteří se v „boji“ proti islámu neváhají spojovat s křesťanstvím. ”

  Určitě beru konzervativní křesťanství dnešní doby jako mnohem lepší než průměrný islám. Stačí se podívat do těch zemí, kde vládnou křesťané a kde muslimové. Ty rozdíly vidím. Takže jako menší zlo to klidně beru. Na čas. Je to věc taktiky. Sekularismus zaváděli v Evropě a Americe převážně křesťané, i když liberálnější. Například Masaryk či otcové americké ústavy. Málo kdo z nich byl ateista. Každopádně ten sekulární tlak na křesťany ze strany křesťanů je větší než u muslimů.

  Naopak pobláznění libertariáni či regresivní levičáci jejich s volnými hranicemi a s volnými zákony pro komunity, například v občanském právu, vidím jako větší nebezpečí než tyto křesťany. Ideál to samozřejmě není. Kdo nechápe princip menšího zla, nemůže jít nikdy do politiky.

  I konzervativní křesťané na Západě mají v sobě víc sekularismu než islám. Nemají ho dost, ale mají ho víc než muslimové z Asie a Afriky. V průměru.

  Zatím a někdy. 🙂

 4. Pingback: Znásilňující kneží a satanofobie v českém mediálním prostoru | Ateisté ČR

Komentáře nejsou povoleny.