Kačenka je Ježíš! Dokažte že to není pravda!

Autor | 16.04. 2016

kacenkaYoutuber Martin Rota si tentokrát střihl video, které působí (jak už to tak bývá) jako kdyby to byla naprostá ptákovina. Možná ale na konci dojdete k závěru, že je to vlastně zajímavý teologický problém. Nejprve ale musím uvést video, které komentuje pro ty, kteří jej neviděli.

Pokračování s kosmickými loděmi zde

A konečně tedy k videu Martina Roty:

Argumentace je jednoduchá a postavená na stejném základě jako pastafariánství. Pokud chcete stavět na tom, co se nedá dokázat, musíte přijmout doslova jakoukoli pitomost, které někdo jiný věří. Dokonce musíte podle stejného principu měřit i každé skupině, která jen tvrdí že v něco věří.

V nedávné době se některé úřady ale rozhodly že budou určovat, které náboženství je pravé a skutečné a které ne. Například naše ministerstvo vnitra se pravděpodobně mělo přejmenovat na ministerstvo víry, protože v roce 2013 rozhodlo že pastafarián Lukáš Nový nesmí mít na řidičském průkazu na hlavě cedník, neboť Církev Létajícího špagetového monstra není u nás registrovaná.

Je na místě upozornit, že takové rozhodnutí je v rozporu se svobodou vyznání, protože lidská práva nejsou postavena na příslušnosti k náboženské organizaci ale pouze na ochraně práv člověka (konkrétních lidí). Nemělo, by tedy hrát roli ani to, že jste jediným, prvním a zároveň i posledním představitelem své konfese.

Z bližší doby tu máme podobný případ v Nebrasce, kde pravděpodobně dovedou dokázat neexistenci, na rozdíl od renomovaných vědeckých ústavů.

Nicméně z teologického hlediska můžeme přece jen jedné námitce přiznat jistou relevanci. Totiž v tom, že jde o parodické náboženství a proto je vlastně dopředu zřejmé, že není myšleno vážně. Neexistuje sice způsob jak parodické náboženství od reálného rozlišit, ale v základě je ta námitka pravdivá. Z teologického hlediska je prostě „pramenem poznání“ víra.

No a právě zde přichází na scénu Kačenka. Její víra je prokazatelně náboženská podle všech známých dohledatelných projevů a podle všeho tomu, co říká, opravdu věří.

V tuto chvíli tu tedy máme někoho, kdo o sobě tvrdí, že je Ježíš a podle stejných principů, kterými se hájí všechny uznané konfese, nelze dokázat, že jím skutečně není. Kačenka „poznala“ své božství stejným způsobem, jakým věřící „poznali“, že je jejich Bůh skutečný.

V jednom se ale nakonec my ateisté s věřícími asi nakonec shodneme. Totiž že poznání podobných věcí je za hranicemi rozumu. Jen se zase trochu rozejdeme v tom, co za tou hranicí leží. Podle nich tak sídlí Bůh, podle názorů většiny z nás šílenství.

30 thoughts on “Kačenka je Ježíš! Dokažte že to není pravda!

 1. alexandr.babic

  kacenka to vstrebala, zpracovala…….ted uz to muze i vykakat!

 2. Hraničář

  “ Z teologického hlediska je prostě „pramenem poznání“ víra.“

  Včera v noci, před přednáškou dr. Váchy, jsem na půl ucha poslouchal kázání kteréhosi pátera odněkud. Mluvil o eucharistii a přesně tu myšlenku přednesl (tak nějak): „Pane, dej nám víru, abychom chápali, že jsi skrytý v podobě chleba a vína!“

 3. ateista

  Představme si, že by totéž prohlásil Halík. Věřili by mu to věřící, protože je to náboženská autorita? Nebo by mu to nevěřili, přestože je náboženská autorita?
  Halík by to zřejmě neprohlásil asi ze dvou důvodů. Ví, že inkarnace neexistuje a ví, že by znevážil svoji autoritu, protože Ježíš má přijít až na konci věků, který ještě evidentně nenastal.

 4. Pozorovatelnik

  Hraničář: Vácha je typický katolický kecálek, co obkecá všechno. Přišel jsem na to, že křesťané nejsou čestní lidi. Oni se nechávají unášet pocity. Jejich Bůh – to je Bůh emocí. Bůh, kterého si vyrábějí četbou jejich hlavní knížky a potom si Boha vyrábějí přes dojímavou hudbu, kázání, tzv. svědectví atd.

 5. Pozorovatelnik

  Mně se ale tady poslední články nelíbí. Protože jsou jen takové hypotetické blbosti. Přitom křesťanství není neškodné, ale reálně ubližuje. Moji rodinu to rozvrátilo, poškodilo vztahy a dokonce zdraví lidem.

 6. Petr Tomek Post author

  @Pozorovatelník: A proč o tom nenapíšete? Osobní svědectví mají vždycky mnohem větší váhu, než teoretické články. Máme na ně dokonce rubriku.

 7. Filip

  Kačenčino tvrzení je asi stejná blbost jako řeči v Bibli, ale na druhou stranu úkolem náboženství je ovládat lidi. Bojím se, že tahle Kačenka dokáže vytvořit maximálně nějakou sektu. To taky není k zahození, osobně bych ale preferoval náboženství, které dokáže prostoupit celou společností.

  Proto spíš fandím křesťanství, ale neříkám, že bych případně nepreferoval islám.

 8. Hraničář

  Pozorovatelnik
  17.04. 2016

  Hraničář: Vácha je typický katolický kecálek, co obkecá všechno. Přišel jsem na to, že křesťané nejsou čestní lidi. Oni se nechávají unášet pocity. Jejich Bůh – to je Bůh emocí. Bůh, kterého si vyrábějí četbou jejich hlavní knížky a potom si Boha vyrábějí přes dojímavou hudbu, kázání, tzv. svědectví atd.

  Ehmm. Vácha měl přednášku o konvergentní evoluci – a velice zajímavou. Pána Boha nevzpomněl ani jednou, 6 dnů stvoření zmínil jen jako poznámku pod čarou. Jinak samá evoluce, vývoj, náhoda, dokonce i „rostlina vymyslela“.

 9. Bílá velryba

  Já mam s Váchou opačné zkušenosti, spíš se snaží propašovat boha do vědy. To by bylo hezky vidět, kdyby jste se s nim bavil na téma multivesmír/věčný vesmír (nepotřebuje příčinu čili ani boha) nebo na téma vzniku života z chemických prvků (Millerův experiment 1953 např.) nebo na téma krutosti evoluce (je to velmi krutý mechanismus na to, aby ho někdo stvořil, leda by ten někdo byl psychopat).

  Co myslí tím konvergentní? Není to snaha o účelovou evoluci, o něco na způsob Chardinova BODU OMEGA?

  Nezapomeňme, že katolické dogma uznává pouze evoluci těla, nikoli evoluci duše. Co tedy Vácha a evoluční psychologie?

  atd. atd…

 10. slovak

  Kačenka má rovnako pravdu ako aj učenie RKC a iných náboženstiev. Neberme im to, ich veriaci sú šťastní.

 11. Bílá velryba

  Berme jim to, protože jinak učiní nešťastnými brzy nás, jako to brzy poznají polské ženy, byť ty to už poznávají dlouho, jejich „štěstí“ koliduje s naším štěstím…

 12. Hraničář

  Bílá velryba
  17.04. 2016
  Co myslí tím konvergentní? Není to snaha o účelovou evoluci, o něco na způsob Chardinova BODU OMEGA?………

  Nejsem biolog, ale podal to srozumitelně, a pokud vím, jedná se o standardní hypotézu. Totiž o to, že ve stejném prostředí vznikají obdobné tvary těla i obdobné orgány u různých druhů živočichů. ,To je dáno fyzikálními podmínkami toho konkrétního prostředí. Tak např. způsob letu, prý asi 5x nezávisle na sobě vzniklo oko a to různým mechanismem, aerodynamický tvar těla u letců, proudnicový ve vodě a pod. Citoval nějakého vědce s jeho teorií, že vývoj živočichů na Zemi probíhal obdobně jako dříve byly počítačové programy nahrány na magn. pásce. Ale kdyby se ten „pásek života“ zase pustil od začátku, vznikly by tu úplně jiní živočichové. Samozřejmě by jejich vývoj a vzhled opět probíhal v závislosti na fyzikálních podmínkách.
  V podstatě ale popřel Bibli a stvoření nějakým Pánem Bohem. Já si myslím, že jako vzdělanec a odborník na biologii se snaží nějak spojit teologii s vědou, ale že do nějaké diskuze že by nešel. Nechce přijít o víru, ale je si vědom, že věda Bibli a Boha popírá. Napíše knihu, přednese přednášku, ale bez oponentů.

 13. Bílá velryba

  Ano, je darwinská konvergence, ale je tu i teologická verze evoluční konvergence, tu podal např. Chardin. Rozdíl mezi nimi je v tom, že Chardinův bod omega je naprostá spekulace, occamovská záhada navíc, nic pro ní nesvědčí, byl to pokus o syntézu evoluce a náboženství. Něco jako jistý typ ID (inteligentní design). Problém jako vždy je právě s exaktním podložením daných tvrzení, které se někdo pokusí naroubovat na vědecké hypotézy. To samé se občas děje třeba s „kvantovou fyzikou“, někdo si to předělá na „kvantovou duši“ a už si myslí, kdo ví na co nepřišel, přitom kvantová fyzika je věda a „kvantová duše“ je spekulace stejně jako každá jiná…

 14. Iris

  V případě Kačenky se nejedná o náboženskou víru, ale o ezoteriku. V minulosti jsem bohužel také absolvovala pár andělských seminářů, takže vím, o čem to celé je. Oni skutečně poslouchají nějaké bytosti, které si s nimi pohrávají a namlouvají Kačence, že je Ježíš. Kačenka bohužel nemá soudnost a takové lidi ty bytosti rády využívají, aby jim polechtaly ego a vykládaly jim, jak jsou v něčem výjimeční. Tomu se dá těžko odolat. Je to podobné, jako hlasy, které slyší schizofrenici, i když v tomto případě se nejedná o duševní chorobu, ale spíš o pokus o únik z tohoto světa. Jednou Kačenka prozře, ale ještě nějakou dobu se v tom bude plácat, než odhalí, jaký to je nesmysl.

 15. Smil Flek z Nohavic

  Pozorovatelník:
  Mě by také velice zajímalo, kdybyste napsal o své zkušenosti s náboženstvím, křesťanstvím, které je zapříčinilo Vaše trable. Ona to skutečně není sranda. A takovéto svědectví je velmi cenné a účinné. Mám podobné zkušenosti, jen ne teda s vlastní rodinou.

  Článek bych nepodceňoval, přestože to video je opravdu k nevíře. Jenže je potřeba si uvědomit, že takto pracují a fungují církve a sekty – předkládat k věření a zneužívání pocitu sounáležitosti skupiny, vlivu autority, strachu ze selhání ve víře a zavržení skupinou, indoktrinace od útlého dětství, démonizování a odsuzování vše, co je odmítá jejich učení.

  Petře Tomku, kde se dá najít rubrika s osobními svědectvími?

 16. Smil Flek z Nohavic

  Výborně … 😀 😀 😀
  Musel jsem to dát asi napětkrát, naráz to nešlo.
  Ovšem v průběhu videa mě napadaly stejné myšlenky, jako „Naprosto Retardovanýho“. Co je na tom špatně? Že Kačenka a své pravdě přesvědčená? To ne – ale ten dvojí metr, který začnou věřící používat, když její tvrzení striktně odmítnou.
  Jestliže chtějí po ostatních, aby přijali jejich vzdušná, nedetekovatelná a neviditelná tvrzení jako fakt, protože „pramenem poznání je víra“, nemají právo zavrhnout Kačenku jako Ježíše. Buď vědeckou metodu budou ctít, nebo nebudou. Prosím. Ale nechť tak činí vždy stejně.
  Tohle je názorná ukázka důkazního břemene.
  A u mnoha křesťanů zároveň neuvědomělého pokrytectví, že ve stejných situacích se používají rozdílné metry.

  No nic, jdu předat radostnou zprávu o druhém příchodu Krista svým křesťanským známým. Schválně, jestli vyjdou do libereckých ulic vítat … 🙂

 17. Smil Flek z Nohavic

  Honza Werner:
  „Podle mě Kačenka skutečně je druhým příchodem Krista na Zemi.“

  No …. zdaleka ne prvním a zdaleka ne posledním. 😉

 18. Jaroslav Štejfa

  Představte si situaci v Judei v době cca prvního století př. n. l. Farizeové vyhráli zásadní náboženskou občanskou válku a upevnili své postavení vykladačů Talmudu; potlačili konkurenci saduceů a esejců. A hle, hned další století se jim vynoří podle nich pomatenec jménem Ježíš Nazaretský a začne shromažďovat kolem sebe další takové a po dalších stoletích je tu Nový zákon a už to jede. Co myslíte, že se honí hlavou pravověrných křesťanů, když tady nějaká „Kačenka“ začne hlásat do světa, že ona je nový Ježíš?
  Jaroslav Štejfa

 19. Bílá velryba

  „V případě Kačenky se nejedná o náboženskou víru, ale o ezoteriku. V minulosti jsem bohužel také absolvovala pár andělských seminářů, takže vím, o čem to celé je. Oni skutečně poslouchají nějaké bytosti, které si s nimi pohrávají a namlouvají Kačence, že je Ježíš. Kačenka bohužel nemá soudnost a takové lidi ty bytosti rády využívají, aby jim polechtaly ego a vykládaly jim, jak jsou v něčem výjimeční.“

  Skvělý, já sice nepoznám rozdíl mezi ezoterikou a náboženstvím, pro mne je to asi stejně odůvodněné, tedy nijak, oboje se opírá o „nadpřirozeno“, ale jinak jsem se u toho nasmál. Iris, Vy jste pro mne PŘÍČETNOST sama! Toto mohl napsal pouze hyper-příčetný člověk 🙂

 20. S.V.H.

  Po delší době jsem se dostal k napsání komentáře.

  Kačenčino video je zábavné, ale všiml jsem si jedné věci: kousek v čase od cca 1:42 je dle mého soudu předabovaný. Kačenka tam říká svou klíčovou zvěst: „Já jsem druhý příchod Kristova vědomí.“ Ale dle pohybů jejích rtů tam původně spíše bylo: „Já jsem druhý příchod Ježíše Krista.“ Ono je samozřejmě celkem jedno, co plácá, ale jestli je to tak, tak je to hezký příklad typické skutečnosti pro veškerá náboženství: Záhy po zjevení Velké Pravdy dochází k čilé modifikaci této Velké Pravdy.
  Dobře to napsal J. Štejfa – je to nerozpoznatelné od Ježíše či ostatních zakladatelů jiných náboženství. Náboženství vznikají každou chvíli a jejich úspěšnost je dána řadou okolností, ale zdá se být zcela nezávislá na pravdivosti té Velké Pravdy, kterou přinášejí.

 21. Bílá velryba

  Zdravím S.V.H. a to samé vedle psal Foxy. Také se proslýchá, že vás zdraví Azazel! Vítejte na OSACRu

 22. Smil Flek z Nohavic

  Je docela škoda, že zrovna k tomuto tématu se nevyjádřil nikdo ze zdejších křesťanů. Mě by zajímalo, jak a proč Kačenku vnímají.

 23. Silva

  Nemůžu si pomoct, ale ta Kačenky „asistentka“ mi připadá jakoby se na tom jenom vezla, všimněte si, jak jí vždycky ucuknou koutky a jak se ušklíbne. Vypadá to, že je jí Kačenka k smíchu a že je podle ní blázen, ale vyplatí se dělat jí tu sekundantku, protože to přináší určitou pozornost.

 24. člověk

  Hlupačky, nechtěl bych být ve vaší kůži. ahoj člověk a kámoš

 25. člověk

  Váš komentář čeká na schválení.
  Tak kdy bude schválen?

 26. Positive

  Snadno se dá dokázat, že paní Kačenka není příchod Ježíše Krista, stačí vědět co říkal Ježíš Kristus, Syn Boží:

  Tehdy, když by vám někdo řekl: ‚Hle, zde je Kristus!‘, nebo: ‚Je zde!‘, nevěřte. Povstanou totiž falešní kristové a falešní proroci a budou ukazovat veliká znamení a divy, že by, kdyby to bylo možné, svedli i vyvolené. Hle, všechno jsem vám řekl předem. Řeknou-li vám tedy: ‚Hle, je v pustině‘, nevycházejte; ‚hle, v úkrytech ‘, nevěřte! Neboť jako když blesk vychází od východu a je vidět až na západ, tak bude i příchod Syna člověka. Kdekoli je mrtvola, tam se shromáždí supi.“

  Matouš 24: 23-28

 27. RD

  Součástí Ježíše se stává každý kdo přijímá Svatého Ducha ale na úrovni duchovní nikoliv tělesné a individuální. V případě dvou slečen/paní se ale jedná o vymytej květák. Protože archanděl je jen jeden.

 28. Azazel

  A čo je to ta „duchovní úroveň“? 🙂

Komentáře nejsou povoleny.