Tsunami ateismu řádí v muslimských komunitách

Autor | 05.10. 2016

woman_in_niqab_aleppo_2010

Televizní dokument odhaluje “tiché problémy”, kterým čelí ti, kteří opustili islám. Nejedená se přitom jen o ex-muslimy žijící ve většinově islámských zemích. Tisíce ex-muslimů žijících ve velké Británii žijí ve strachu z násilné pomsty za opuštění islámské víry, zatímco jiní se bojí přiznat, že už dál nevěří, cituje ex-muslimy britský deník Independent.

Maryam Namazie, zakladatelka Rady exmuslimů Velké Británie, popisuje “tsunami ateismu” mezi muslimy a naléhá, aby se více udělalo pro uznání nebezpečí, kterým často čelí ti co opustili islám. “Existuje tu velká skupina lidí, kteří nejsou vidět a slyšet. Mnoho mladých lidí v Británii opustilo islám a čelí obrovské ostrakizaci a izolaci ve svém společenství.”

“Je to skrytý problém tady v Británii, kdy každá kritika znamená, že jste rasista. Ale my jsme menšiny uvnitř menšin a máme právo mluvit a žít naše životy stejně, jako kdokoliv jiný,” říká.

Dokument Odhalení (Exposure), který bude vysílán 13.října , odhaluje nebezpečí, kterým čelí právě exmuslimové poté, co veřejně provedou svůj comming out. Nebezpečí sebevražd a sebepoškozování, stejně jako fyzických a psychologických útoků ze strany nejbližší členů svých rodin.

“Problém je zhoršován mezinárodním islamistickým hnutím, které zvyšuje pnutí v muslimské komunitě,” říká Namazie. ”Máme tu mezinárodní propojení, kdy exmuslimové jsou zabíjeni v Bangladéši a islamisté tady vyhrožují blogerům, kteří uprchli do Británie. Musíme si také přiznat, že mnoho náboženských vůdců v této zemi nejsou reprezentanty muslimské komunit, ale ve skutečnosti reprezentují islamistické hnutí, které podporuje diskriminaci proti exmuslimům.”

21 thoughts on “Tsunami ateismu řádí v muslimských komunitách

 1. Hraničář

  Příkladem k řešení by mohlo být (ku podivu) Turecko. Před léty přijalo zákon, že vraždy ze cti budou trestány smrtí. Muslimové zareagovali, vraždy začali provádět nezletilí příbuzní.
  Je otázkou, zda mladík, který je schopen vraždit, není také schopen jít na šibenici či před popravčí četu. A nebo – jistě si to nevymyslel sám – jeho otec či vychovatel.

 2. Medea

  Hraničiar, v Turecku je trest smrti zrušený.

 3. Medea

  Len pre zaujímavosť, ako sa k (aj) vražde cudzoložnej manželky staval Napoleonov zákonník :

  Following the tradition of Roman law, a woman found guilty of adultery could be imprisoned for between 3 months and 2 years depending on the inclination of the husband. A husband convicted of adultery (a husband had to introduce the mistress into the home to meet the requirement of adultery) was only subject to a fine of from 100 to 2,000 francs. A man who, in a fit of passion, murdered his spouse in flagrante delicto was guilty of no crime. A woman in the same situation was subject to the rigors of the law.

  http://www.napoleon-series.org/research/government/code/c_code2.html

 4. Medea

  Moderné dôsledky Napoleonovho zákonníka:

  The Napoleonic Code did not allow women to murder unfaithful husbands, while it permitted the murder of unfaithful women by their husbands.[62] The Napoleonic Code Article 324 which was passed in 1810 permitted the murders of an unfaithful wife and her lover at the hand of her husband.[63] It was abolished only in 1975. On November 7, 1975, Law no. 617/75 Article 17 repealed the 1810 French Penal Code Article 324. The 1810 penal code Article 324 passed by Napoleon was copied by Middle Eastern Arab countries. It inspired Jordan’s Article 340 which permits murder of a wife and her lover if caught in the act at the hands of her husband. France’s 1810 Penal Code Article 324 also inspired the 1858 Ottoman Penal Code’s Article 188, both the French Article 324 and Ottoman article 188 were drawn on to create Jordan’s Article 340 which was retained even after a 1944 revision of Jordan’s laws which did not touch public conduct and family law so Article 324 still applies to this day.[64][65][66] France’s Mandate over Lebanon resulted in its penal code being imposed there in 1943-1944, with the French inspired Lebanese law for adultery allowing the mere accusation of adultery against women resulting in a maximum punishment of two years in prison while men have to be caught in the act and not merely accused, and are punished with only one year in prison.

  Jordan’s Article 98 says he who commits a crime in a fit of fury caused by an unrightful and dangerous act on the part of the victim benefits from a reduction in penalty.[67] In Jordan six months is the usual penalty for murderers in honor killings, the murderer in honor killings are allowed to get off by Article 97 while the „fit of fury“ in Article 98 is used to justify the defense for committing an honor killing, while the murderer can also justify the honor killing with Article 340.[68]

  France’s Article 324 inspired laws in other Arab countries such as:
  Algeria’s 1991 Penal Code Article 279
  Egypt’s 1937 Penal Code no. 58 Article 237
  Iraq’s 1966 Penal Code Article 409
  Jordan’s 1960 Penal Code no. 16 Article 340
  Kuwait’s Penal Code Article 153
  Lebanon’s Penal Code Articles 193, 252, 253 and 562
  These were amended in 1983, 1994, 1995, 1996 and 1999 and were eventually repealed by the Lebanese Parliament on August 4, 2011
  Libya’s Penal Code Article 375
  Morocco’s 1963 amended Penal Code Article 418
  Oman’s Penal Code Article 252
  Palestine, which had two codes
  Jordan’s 1960 Penal Code 1960 in the West Bank and British Mandate Criminal Code Article 18 in the Gaza Strip
  These were respectively repealed by Article 1 and Article 2 and both by Article 3 of the 2011 Law no. 71 which was signed on May 5, 2011 by President Mahmoud Abbas into the October 10, 2011 Official Gazette no. 91 applying in the Criminal Code of Palestine’s Northern Governorates and Southern Governorates
  Syria’s 1953 amended 1949 Penal Code Article 548
  Tunisia’s 1991 Penal Code Article 207 (which was repealed)
  United Arab Emirate’s law no.3/1978 Article 334
  Yemen’s law no. 12/1994 Article 232

  https://en.wikipedia.org/wiki/Honor_killing#Laws

 5. Hraničář

  Medea
  05.10. 2016
  Hraničiar, v Turecku je trest smrti zrušený………………………

  Že by teda už!

 6. toli

  Slávku na kterém kanálu bude vysílaný ten dokument ?

 7. Hraničář

  Pokud myslíš ten co já, tak právě končí na ČT 2.

 8. Hraničář

  A k němu mohu přidat:
  Některé statistiky oficiálních průzkumů muslimského myšlení a konání, jako byl letos průzkum televize Channel Four, které dokumentují prudkou radikalizaci britských muslimů, jsem uvedl v minulé zdejší debatě a v nové knížce Poslední naděje civilizace………………………
  http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/16115-spisovatel-benjamin-kuras-prinasi-desive-osobni-svedectvi-o-tom-jak-muslimove-ovladaji-soucasnou-velkou-britanii-a-co-tam-pachaji-.aspx

 9. Hraničář

  Marně se snažím vložit odkaz na europortál, kde je odkaz na Benjamina Kurase a jeho článek o muslimech ve VB.

 10. Hraničář

  Pokračování od BK:
  Zpovídany byly „vlivné muslimské osobnosti“ z nichž polovina má vysokoškolské vzdělání, 89% maturitu a čtvrtina specifické vzdělání islámské. Vedle několika nepochybně bohulibých závěrů z ní vyšel najevo souhlas (ve dvou kategoriích „souhlasí“ a „silně souhlasí“) s těmito principy:
  S výrokem „Prorok Mohamed je poslední a konečný prorok a posel boží“ souhlasí 97%.
  „Islám je konečné pravdivé náboženství zjevené Bohem lidstvu“ – 96%.
  „Islám je globální a univerzální náboženství pro všechny – 98%
  „Korán je přímé a neměnné zjevení a slovo boží, platné pro celé lidstvo“ – 97%.
  „Islám nepotřebuje žádnou reformu, protože islámské principy, zákony a hodnoty jsou platné navždy“ – 95%.
  „Islámské zákonodárství může aplikovat islámské zákony a hodnoty ve všech dobách a na všech místech – 96%
  „Křesťanství a judaismus měly původně totéž poselství a pravdu, ale jejich texty se časem zkorumpovaly a ztratily čistotu poselství“ – 95%.
  „Autentické prorokovy praktiky a učení (Sunna) jsou zjevením božím a neměnné“ – 83%.
  „Je správné propagovat principy islámu a konfrontovat principy liberalismu a jiných světonázorů“ – 80%.
  „Je nepřípustné urážet víru nebo proroky“ – 98%.
  „Veškeré ideologické debaty se musí vést jen na základě islámských principů“ – 98%.
  „Džihád, jak je přikázán v Koránu, je legitimní praxe k nastolení řádu, míru a bezpečnosti nebo odstranění útlaku a nespravedlnosti“ – 91%.
  „Izrael nespravedlivě a ilegálně okupuje Palestinskou zemi“ – 97%.
  „Hidžáb je povinná část oděvu pro ženy“ – 97%
  „Nikáb je legitimní část oděvu pro ženy“ – 93%
  „Segregace žen od mužů při veřejném sezení je v nejlepším zájmu společnosti“ – 83%.
  Rodinné násilí „ze cti“, čili za urážku rodiny neislámským chováním, schvaluje 69%.
  Nesouhlas z kterýmkoli z těchto principů byl maximálně 7%.
  Celá obšírná studie je zde:

 11. toli

  Ne,myslím který kanál bude vysílat 13. 10 dokument Exposure ?

 12. Hraničář

  A z jiného soudku:
  Ze všech těch historických kořenů a hodnot naší civilizace Samkové vychází jako stěžejní princip svoboda tvoření, bez níž svět krní a umírá. Svoboda každého jednotlivce, každého osobního talentu bez rozdílu pohlaví a společenské třídy zdokonalovat a naplňovat svůj tvůrčí potenciál. Ta z této civilizace udělala tu nejvyspělejší civilizaci všech dob. A jako jednu z největších absurdit naší doby Samková vnímá kontrast mezi (na jedné straně) technologickou a vědeckou vyspělostí Západu a (na druhé straně) jeho do fascinace zacházející tolerancí sveřepé ignorance zaostalého smrtícího kultu na straně druhé. Vysvětluje ji psychologickým jevem „kognitivní disonance“, čili autocenzury nepříjemných nebo nelogických vjemů a filtrování fakt a událostí tak, aby jejich vnímání odpovídalo našim představám, vírám a zkušenostem. Ta nám zkresluje realitu a znesnadňuje vnímání hrozeb a připravenost na jejich následky. V ní spočívá původ všeho „sluníčkářství“.
  http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/16094-proc-islam-nesmi-do-ceska-klara-samkova-je-huba-nevymachana-proto-se-tak-snadno-posloucha-a-jeste-snadneji-cte.aspx

 13. Hraničář

  A z jiného soudku:
  Ze všech těch historických kořenů a hodnot naší civilizace Samkové vychází jako stěžejní princip svoboda tvoření, bez níž svět krní a umírá. Svoboda každého jednotlivce, každého osobního talentu bez rozdílu pohlaví a společenské třídy zdokonalovat a naplňovat svůj tvůrčí potenciál. Ta z této civilizace udělala tu nejvyspělejší civilizaci všech dob. A jako jednu z největších absurdit naší doby Samková vnímá kontrast mezi (na jedné straně) technologickou a vědeckou vyspělostí Západu a (na druhé straně) jeho do fascinace zacházející tolerancí sveřepé ignorance zaostalého smrtícího kultu na straně druhé. Vysvětluje ji psychologickým jevem „kognitivní disonance“, čili autocenzury nepříjemných nebo nelogických vjemů a filtrování fakt a událostí tak, aby jejich vnímání odpovídalo našim představám, vírám a zkušenostem. Ta nám zkresluje realitu a znesnadňuje vnímání hrozeb a připravenost na jejich následky. V ní spočívá původ všeho „sluníčkářství“.
  euportal Proč islám nesmí do Česka. Klára Samková je huba nevymáchaná, proto se tak snadno poslouchá a ještě snadněji čte

 14. Jaroslav Štejfa

  Ze zmínky Medey o Napoleonském kodexu lze také možná odvodit hloubku propasti mezi civilizací evropskou a blízkovýchodní. Z našeho pohledu to znamená zpoždění islámu oproti křesťanství (judaismu) o cca 6 (12) století při vzniku a o cca 2 století v současnosti. Pozitivní je, že se to srovnává, negativní je, že to jde nějak pomalu a není signifikantní korelace mezi vývojem náboženství a humanisací společnosti.
  Jaroslav Štejfa

 15. Bílá velryba

  Nemyslím si, že se situace sbližuje. V 60letech chodily ženy v Bagdádu a Teheránu v minisukních, teď v pytlích od brambor. Pořád je tu možnost, že dříve než se oni liberalizují, my se islamizujeme. Statistiky také mluví spíš proti liberalizaci většiny muslimů. To že to tak kdysi dopadlo u křesťanů díky tlaku osvícenců (kteří dnes chybí), to neznamená, že se to povede znovu…

  Hezký zbytek týdne.

Komentáře nejsou povoleny.