Veřejné popření existence Boha je šířením náboženské nesnášenlivosti, tvrdí žalobci v kauze „Pokémonů v kostele“

Autor | 15.05. 2017

V roce 2013, po podpisu prezidenta Vladimira Putina, vstoupil v Rusku v platnost zákon, který kriminalizuje „urážku náboženského cítění“. Samozřejmě, urazit náboženské cítění křehkých věřících může ledasco – satirický obrázek, kritika svatých textů, samotná nevíra v jediného pravého, tedy abrahámovského Boha, či třeba hraní celosvětově rozšířené mobilní hry Pokémon Go v pravoslavném chrámu. Víme, že od roku 2013 stanulo v Rusku před soudem na základě tohoto zákona přinejmenším šest lidí, možná více.

Dalším v řadě se letos stal 22letý ruský blogger a ateista Ruslan Sokolovsky, který dle soudu „rozpoutával náboženskou nesnášenlivost“ a „urazil city věřících“ tím, že v pravoslavném Chrámu Všech svatých Na krvi hrál hru Pokémon Go, o čemž natočil video, které následně zveřejnil na internetu.

Ruští politici mají vůči hře Pokémon Go dlouhodobě nepřátelský vztah, a to přesto, že tato hra nebyla v Rusku oficiálně distribuována. Kupříkladu ministr telekomunikací a hromadných sdělovacích prostředků Nikolai Nikiforov se vyjádřil v tom smyslu, že by v této mobilní aplikaci mohly mít prsty tajné služby. Pochopitelně ty zahraniční. Ostatně, ruská státní televize Zvezda, provozovaná ruským Ministerstvem obrany, uvedla, že na hru je nějakým způsobem napojená CIA, protože se v budově daného ministerstva nachází Pokémon gym. Podle ruské psycholožky Lyudmily Polyanové pak Pokémon Go představuje pokus Západu o ovládání ruské společnosti s cílem zvýšit v zemi neplodnost.

Výzvy o tom, že za hraní Pokémon Go v kostelech hrozí postih v podobě pokuty až půl milionu rublů, či několikaletého vězení, se objevily i v televizních zpravodajských relacích. V televizi odvysílaných hrozeb si všiml i tehdy 21letý student práv Ruslan Sokolovsky, který má na youtube více než 300 000 odběratelů a který ve svých vlozích již dříve kritizoval ruskou pravoslavnou církev. Rozhodl se, že tuto absurdní hrozbu podrobí zkoušce, a že půjde na lov pokémonů do Chrámu Všech svatých Na krvi, který se nachází v Jekatěrinburgu, Sokolovského bydlišti. Na celou akci se můžete podívat v přiloženém videu s anglickými titulky.

Jak vidíte, Sokolovsky se v pravoslavném chrámu nechoval nijak nepatřičně či hlučně. Pouze v prostorách chrámu hrál hru Pokémon Go, avšak nikoho tím nerušil a nijak výrazněji se neprojevoval. Video, dokumentující jeho lov na „svaté půdě“, pak nahrál na svůj youtube kanál. Ve videu Sokolovsky v podstatě poukazuje na absurdnost nařízení o zákazu hraní Pokémon Go v kostelech. Během hraní navíc Sokolovsky zjistil, že v Chrámu Všech svatých na Krvi je umístěna Pokémon gym, což znamená jediné: Sokolovsky zdaleka nebyl prvním, kdo na tomto místě hrál. „Asi bychom tedy měli být zavřeni všichni“, glosuje situaci. V samém závěru videa si Sokolovsky pochvaluje, že v kostele chytil několik pokémonů a že jej nikdo nerušil. Úplně spokojený však z pravoslavného chrámu přeci jenom neodcházel: „Nepodařilo se mi však chytit nejvzácnějšího Pokémona, které lze v tomto chrámu chytit – Ježíše Krista. Říká se, že vůbec neexistoval, takže vlastně nejsem příliš překvapený“, říká na závěr Sokolovsky.

Věci pak nabraly rychlý spád: o videu se dozvěděla místní pobočka Ministerstva vnitra, která na případ upozornila Centrum pro boj s extremismem, který začal konat. Video poté bylo odvysíláno v několika státních televizích s komentářem, že Sokolovsky urazil náboženské cítění věřících s tím, že některým mohlo způsobit psychické problémy. 11. srpna loňského roku nahrál Sokolovsky video na youtube a ani ne o měsíc později, 2. září, si pro něj přímo k němu domů přišli policisté. Zatknuli jej a sdělili mu, že se provinil nahráním inkriminovaného videa na internet. Policie Sokolovskému po prohledání jeho bytu také zabavila nahrávací zařízení, pomocí kterého celé video natočil a následně jej obvinila na základě dvou následujících paragrafů ruského trestního zákoníku:

§ 282. Vyvolávání národnostní, rasové nebo náboženské nesnášenlivosti

§ 148. Bránění ve výkonu práva na svobodu svědomí a vyznávání

Pokud by byl shledán vinným ve všech bodech, hrozilo by mu až pětileté odnětí svobody.

Po zatčení byl Sokolovsky 7 dnů držen v policejní vazbě. 8. září pak místní krajský soud rozhodl o tom, že Sokolovsky zůstane v domácím vězení. Vzhledem k tomu, že Sokolovsky nemá v Jekatěrinburgu trvalé bydliště, musel zůstat v bytě svého právníka. Během čekání na soud tento ruský ateista nemohl opouštět byt, nesměl mít přístup k internetu či k telefonu a nesměl komunikovat s nikým kromě svého právníka a vyšetřovatelů.

Soud se Sokolovskym začal v březnu tohoto roku, což znamená, že v domácím vězení si youtuber pobyl více než půl roku. 13. března Sokolovsky před soudem uvedl, že se cítí nevinen. Zároveň se také omluvil věřícím, které jeho video urazilo: „Pokud se kdokoliv cití uražen některým z mých videí, nabízím svou upřímnou omluvu. Jsem přesvědčeným ateistou, ale nemám nic proti náboženství. Jsem také libertarián, což znamená, že jsem pro to, aby všichni disponovali stejnými právy,“ uvedl Sokolovsky. Zároveň však uvedl, že se nehodlá omlouvat Ruské ortodoxní církvi.

Během soudu však na Sokolovskyho konto přibyl třetí bod obžaloby: Sokolovsky byl obviněn také z „nelegálního držení zařízení na získávání tajných informací“. Pokud Vám vrtá hlavou, co by to tak mohlo být, pak vězte, že se jedná o pero se zabudovanou kamerou, pomocí kterého Sokolovsky video natáčel. Amnesty International následně celý Sokolovskyho soud označila za „absudní útok na svobodu slova“.

Finální rozsudek nakonec padl o dva měsíce později, 11. května. Sokolovsky byl podmínečně odsouzen na tři a půl roku. Je vysoce pravděpodobné, že nebýt celosvětového mediálního pokrytí jeho případu, skončil by Sokolovsky ve vězení, stejně jako o několik let dříve Pussy Riot, které byly obžalovány na základě stejných paragrafů jako Sokolovsky. Případ rozhodovala soudkyně Yekaterina Shoponyaková, která jej odsoudila za „šíření náboženské nesnášenlivosti“. Konkrétně řekla, že Sokolovskyho chování a videa představují „projev neúcty ke společnosti“ a dodala, že Sokolovsky dle ní chtěl cíleně urazit náboženské city věřících.

Zaznamenáníhodné je také to, že podle soudkyně Shoponyakové se Sokolovskyho videa – a teď se podržte – „vysmívaly konceptu neposkvrněného početí“, „popíraly existenci Ježíše Krista a proroka Muhammada“ a „objevovaly se v nich hanlivé popisy patriarchy Kirilla z Ruské pravoslavné církve“. Zdali v některém ze svých videí Sokolovsky „popíral existenci proroka Muhammada“ nejsem schopen posoudit a silně o tom pochybuji, avšak určitě je dobré vzít v potaz to, že soudkyně během soudu zmínila i prohřešek vůči islámu, jakkoliv islám se Sokolovskyho chytáním pokémonů v pravoslavném chrámu nesouvisel.

A aby těch skandálních absurdit nebylo málo, určitě stojí za to připomenout si také to, čím před soudem „šermovala“ obžaloba. Dle obžaloby se totiž Sokolovsky svým prohlášením dopustil „veřejného popření existence Boha“, což je údajně projevem šíření náboženské nesnášenlivosti. Ano, čtete správně: Říct v Rusku na veřejnosti, že nevěříte v Boha, z Vás dělá extremistu, který šíří náboženskou nesnášenlivost.

Zajímavé jsou také některé odezvy, které v Rusku Sokolovskyho případ vzudil. Například reportér Matthew Kupfer, reportér Moscow Times, napsal: „Dříve se v Rusku zatýkali lidé za urážku komunismu či Stalina, dnes za urážku Ruské pravoslavné církve.“ Velmi trefný je pak komentář Alexeie Navalnyho, prominentního kritika Kremlu a prezidenta Putina, který na Twitteru napsal: „Vyrůstal jsem v Sovětském svazu, kde se 98 % obyvatelstva hlásilo k ateismu. A nyní jsme svědky toho, že je někdo za ateismus odsouzen.“ Mimochodem, za ateisty se dnes v Rusku dle jediného soudobého průzkumu svého druhu, který byl v této zemi prováděn, považuje pouze 13 % obyvatelstva.

Závěrem si to tedy celé shrňme: Za to, že hrál v pravoslavném chrámu hru Pokémon Go a video z „lovu“ následně umístil na youtube, strávil Ruslan Sokolovsky 7 dní v policejní vazbě, něco přes 8 měsíců v domácím vězení, a byl odsouzen k tříapůlroční podmínce. Ponaučení? Hlavně v Rusku nekritizujte koncept neposkvrněného početí, mohlo by se Vám to vymstít!

136 thoughts on “Veřejné popření existence Boha je šířením náboženské nesnášenlivosti, tvrdí žalobci v kauze „Pokémonů v kostele“

 1. Josef Běláč

  Samotný pojem „náboženská nesnášenlivost“ ve vztahu k ateistům je problematický. Abych byl národnostně nesnášenlivý, musím být napřed být příslušníkem nějakého národa a všeobecně odmítavě se vyjadřovat o příslušnících jiného národa nebo jiných národů. Podnobně je tomu i u rasové nesnášenlivosti. Abych mohl projevit svou náboženskou nesnášenlivost, nemusím být věřícím. Takže, abych byl v tomto ohledu absolutně bez viny, musím se napřed stát vyznavačem nějaké konfese, ale s pochopením a láskou se vyjadřovat o věřících něčemu odlišnému, avšak zcela bezpodmínečně nadpřirozenému. Jakmile řeknu „nevěřím“ urazím absolutě všechny věřící. V tom měla soudružka soudkyně pravdu. Pro úsporu času vyjmenovala jenom dvě státní ruská náboženství, ale seznam by mohl být nekonečný. Až po ty pastafariány.

 2. toli

  Abych mohl projevit svou náboženskou nesnášenlivost, nemusím být věřícím.

  Oni se nesnášejí ani mezi sebou, mezikonfesně,konkurují si.Ekumena je „nařízena“ svrchu,od katolíků.A protestanté katolíky podezřívají že se jim ekumenou jedná o sjednocení křesťanstva pod katolickým praporem.Navíc ke sjednocení vybízí p. Marie ( ekumenická Marie se slaví v lednu) a protestanté Marii necelebrují z ideologických důvodů (není její zásluhou že si jí duch vybral k páření).
  O vztahu k nevěřícím ani nemluvím,pro ně jsme stádo které má být evangelizováno,stádo které má být zotročeno,ale k tomu je potřeba ta úspěšná evangelizace,tedy vypatlání mozku.

 3. DarthZira

  Je velmi problematické až nemožné nebýt příslušníkem žádného národa.
  Většinou člověk žije alespoň s jedním ze svých biologických či adoptivních rodičů a tento rodič/tito rodiče se hlásí k tomu, že jsou příslušníky nějakého národa (Češi, Slováci, Němci, Rusové, Poláci, Vietnamci, Číňané, Indové, Japonci, Turci…). Dítě tím pádem se považuje buď za příslušníka toho stejného národa, jako jeho rodič(a), anebo se v rámci pubertálního vzdoru vzbouří a odmítá s národností svých rodičů cokoli mít – pak se ale vždy prohlásí za příslušníka jiného národa, třeba klidně i za člena nějakého indiánského kmene.
  Pokud bylo dítě adoptované, může se někdy stát, že začne pátrat po svém biologickém původu a pokud zjistí, že jeho biologičtí rodiče byli příslušníky jiného národa, než jeho rodiče adoptivní, zvolí si národnost podle svého biologického původu.
  Lidí, kteří by od narození až do své zletilosti vyrůstali v nějakém ústavu a zároveň by vůbec netušili, kdo byli jejich biologičtí rodiče, je velmi málo – a i tito lidé se zpravidla cítí být příslušníky nějakého národa.
  Pokud se svým vzhledem nijak výrazně neliší od většinové populace ve státě, kde vyrůstají, tak zpravidla tak nějak automaticky akceptují, že budou ze stejného národa jako ti všichni okolo. Pokud se liší, většinou si vymyslí nějakou legendu o tom, kterak je odložil někdo slavný, bohatý či jinak významný, že jsou třeba nemanželským potomkem nějakého velvyslance, prince či někoho podobného – a součástí této legendy samozřejmě je i to, jestli tento legendární rodič byl co já vím Ital, Řek, Japonec nebo co vlastně, a podle toho se dotyčný/á cítí být příslušníkem toho kterého národa.
  Já sama jsem tedy ještě nikdy neslyšela o člověku, který by o sobě tvrdil, že není příslušníkem vůbec žádného národa. Možná někdo takový existuje, ale bude to tak jeden z miliónu.

  Pokud jde o rasu, tak rozdíly biologické (genetické) mezi rasami jsou zcela minimální – v rámci té stejné rasy se najdou větší rozdíly než mezi průměrnými příslušníky dvou ras. A navíc je většinou velmi „zábavné“, že lidé jsou zpravidla nejvíc „rasističtí“ vůči příslušníkům té stejné rasy. Je naprostá blbost Čecha, který nesnáší cikány, označit za rasistu – stejně jako je blbost označit za rasistu Araba, který nesnáší Židy, nebo Japonce, který nesnáší Číňany.
  Svým způsobem je velmi sporné i to, jestli lze vůbec za rasistu považovat bělocha, který nesnáší mulaty (či obráceně) nebo mestice, který nesnáší indiány či asiaty (a stejně tak dejme tomu Korejce, který by nesnášel mestice).
  Podle mého všichni takovíto lidé – stejně jako lidé uvedení v prvním odstavci – nejsou rasisti, ale především blbci. Navíc naprosto nevzdělaní k tomu – což tedy ovšem u blbců fakt moc nepřekvapí 😛

 4. DarthZira

  Jinak tento článek jasně ukazuje, že nejen Trump, ale ani Putin opravdu není pro ateistu žádná výhra.
  Pravda, ti chytřejší to věděli už dávno a nemuseli čekat na podobně absurdní soudní rozhodnutí, aby se jim v hlavách rozsvítilo 😉

 5. Azazel

  Ano, zato regresivní levice (která se nazývá „liberální“), která sem tahá islám a ustupuje mu tak, že kritici islámu musí žít v západní Evropě s policejní ochranou, to je jistě velmi inteligentní budoucnost. Jinak Trump není Putin. A soudkyně zmínila i islám. Toto Zira jaksi přešla. Jinak Putin má islám rád a je to konzervativní multikulturalista. Já jsem liberální anti-multikulturalista a proto někdy jako menší zlo volím konzervativní anti-multikulturalisty. Rusko je součástí zemí islámské spolupráce. Je to pravoslavně-islámský stát.

  Chytřejší chápou, proč zde nechceme velkou muslimskou komunitu, dokonce i premiér Sobotka to řekl, a to je spíš sluníčkář. A i tak to řekl jasně, byť pro to neudělá dost, když půjde do tuhého. Protože je to slaboch od pohledu.

  Nechceme velkou muslimskou komunitu, protože to jednak pomůže církvím (hodně lidí se k nim přimkne) a protože se mohou spojovat proti ateistům jako v Rusku. A protože islám je momentálně mnohem horší než západní křesťanství v průměru. Takže je to naprosto jasné. I Ayaan Hirsi Ali si to uvědomila a volila Wilderse. Nakonec zdrhla do bushovských USA, kde není velká muslimská komunita a je hlavně jiná, do USA nejde obyčejný muslim. A tam nemusí žít s ochrankou jako v EU.

  Hezký zbytek týdne 🙂

 6. Foxy

  Chytřejší chápou, proč zde nechceme… pluralis maiestaticus?

 7. mulit

  Spíše asi mluvil za většinu lidí v ČR, co zde muslimy nechce. Vás, sluníčkářů, je menšina.

 8. lokki

  ooo temná, když už se pouštíš do obhajoby rasové indiference, nezapomínej, že dokonce i slepej je schopen rozeznat od sebe některé rasy díky zásadním fenotypovým odlišnostem. A některé znaky jsou dokonce určující – tedy když je máš, jsi příslušníkem té které rasy. Tzn. diference mezi rasama je větší, než mezi jednotlivcema minimálně právě v těch určujících znacích 🙂 … Propaganda je fakt mocná čarodějka.

 9. Foxy

  Že zas mezi těma rasama až tak veliký rozdíl nebude, dokazuje to, že se navzájem mohou neomezeně křížit. A často s nádhernými výsledky – zrovna míšenky jsou těmi nejkrásnějšími kousky nádherného ženství.
  Zda to platí i pro kluky, to nechť posoudí jediná ženská, co tuhle zdejší diskus ještě jakžtakž snáší.
  Čistá rasa je snad vůbec nejhorší osud – třeba u čoklů jsou ti superčistokrevní bývají ti nejchoulostivější, nejméně životaschopní blbečci, zatímco voříšci podvraťáci bývají ti nejchytřejší rošťáci.
  Jak je to s lidskýma rasama v tom našem středoevropském pašalíku, z toho měli vrásky už nacističtí antropologové blahé paměti. A to ještě neměli ani páru o čtení jakési DNA!
  Tož tak asi.
  Dobroser Foxy, sluníčkář, co se dokonce vůbec nestydí konsumovat espreso v pražské kavárně. 🙂

 10. Foxy

  …Spíše asi mluvil za většinu lidí v ČR, co zde muslimy nechce. Vás, sluníčkářů, je menšina…
  No to je jiná… mluvčí většiny, takže bolševik.
  A já holt jsem ta menšina, fňuk fňuk, takže menševik 🙁

 11. DarthZira

  Lokki, výstředním oblečením, tetováním, piercingy, dredy nebo třeba obarvením vlasů na nějaký hodně neobvyklý odstín (modrá, zelená, fialová, růžová) – o některých typech plastických operací ani nemluvě – se člověk taky na první pohled odliší od většinové populace, ovšem na tom, kolik toho s nimi má jinak geneticky společného, to vůbec žádný vliv nemá.
  A že má někdo „divnou“ (tedy nevětšinovou) barvu kůže, tvar očí nebo nosu či podobný detail nikoli získané, ale vrozené? A co jako má být? 😉
  Barva pleti (očí, vlasů) a různé tvary očí, nosu, rtů apod. jsou důležité pouze z hlediska toho, jak který konkrétní jedinec jinému konkrétnímu jedinci připadá hezký a sexuálně přitažlivý, ale z hlediska opravdu podstatných rozdílů mezi lidmi jsou to detaily úplně stejného druhu, jako je velikost dámských prsou nebo délka, tloušťka a tvar pánských údu 😛

  P.S.: Úplně slepej fakt (a už vůbec ne „na první pohled“) černocha od bělocha nebo asiata nerozezná 😛 😛

 12. DarthZira

  Foxy – možná jsi to přehlédl, ale už jsem to tady někde (nevím teď, v debatě pod kterým přesně článkem), přece výslovně napsala, že mužské míšence považuji za moc hezké.
  Jedinou vadu, kterou v mých očích mnozí mají, je to, že výškově nedosahují těch alespoň (mnou žádaných) 182-185 cm. Tento stejný hendikep ovšem mají i mnozí „bílí Češi“, takže z tohoto úhlu pohledu se podle mého míšením ras vůbec nic „nezkazí“.
  Navíc jsem kdesi četla, že na tělesnou výšku má asi úplně největší vliv výživa žen v těhotenství, že třeba takoví Japonci od konce Druhé světové v průměru povyrostli víc jak o 10 cm. Takže pokud budou maminky míšenců v těhotenství řádně živeny, určitě se mezi mulaty, mestici, zamby i všemi jejich možnými směskami dočkám stále se zvyšujícího počtu „čahounů“ 🙂

 13. mulit

  Už jsme to tu řešili. Barva kůže není problém. Mě se taky líbí latino. Takže míchání ras se nebráním. Ale má to svá ale. Latino mají vyšší inteligenti než Arabové nebo černoši právě proto, že tam je přimíchána žlutá rasa. Mongoloidní má ještě o něco málo vyšší inteligenci než europoidní. Latino jsou míšenci indiánů (mongololoidní) a dobyvatelů z Evropy. K tomu přimícháni otroci z Afriky, ale ne v převažujícím počtu. V převažujícím počtu jsou černí jen na Haiti a jak to tak taky vypadá. Katastrofa i ekonomická. No jako v Africe.

  Latino jsou dobře namíchaní. Černé tam není moc. Spíše to jsou míšenci Indiánů a bílých. A nevyznávaji islám. Latino není problém. Černá to jen dobarvuje, ale nepřevládá.

  Arab je problém. Má nižší IQ než latino a ještě vyznává islám. A černoch z Afriky totéž, nebo ještě horší. To Evropanům moc neprospěje. Tady žádné latino nebude. Jestli chtěla Merkelová udělat z Evropy latino, měla dovést Thajce, nebo Filipínce. Araby nee.

  Kdyby se tu dovezli lidi s IQ kolem 90, 100 třeba jako latino nebo Filipíny, tak není problém. Ale když se tu dovezou lidi s IQ 70, 80 – tak je problém. Dneska spousta činností profesí vyžaduje IQ aspon 90, jinak je ten člověk nezaměstnatelný.

  Tady černošský imigrant má namotat kabel na ruku. https://www.youtube.com/watch?v=P56OGQY-1Co
  Já jsem to uměl už jako děcko, aniž by mě to někdo učil. Prostě rozdíl tady je a když ti lidi s IQ kolem 70, 80 vyznávají islám, je to problém dvojnásobný.

 14. mulit

  A když tady píšu ta čísla 70, 80, 90, 100, 110 atd. Já vím, co ten člověk dovede. Mám s tím fakt velké zkušenosti. A třeba jedné žákyni jsem možná zachránil pokud ne život, tak hodně stresů.

  Doslal jsem ji a celou třídu v pátém ročníku. Učitelka přede mnou ji nechala projít, přitom ta holka nezvládala učivo, žáci se jí smáli. Byla tam i šikana. Udělal jsem jí test IQ, vyšlo to nějak kolem 70 – 80. Zavolal jsem rodiče. Zástupkyně, co učila v mé třídě, byla na mé straně a z jejího předmětu taky propadala. Navrhli jsme jí přechod na zvláštní školu. Rodiče zpočátku nechtěli, pak souhlasili. Dívčina přešla na zvláštní školu. Tam byly na ní kladeny podstatně menší nároky a ona prospívala. Konečně zažívala úspěch. Úplně se rozzářila. Potkával jsem ji na městě. Ptal jsem se jí, jak se jí daří. Chlubila se, jaké má dobré známky. Místo pětek jedničky a dvojky. Není to dojemné? Byl jsem tehdy rád, že jsem jí pomohl. Našla si sobě rovné kamarády. Tam se jí už nikdo nesmál. Pracovali pomalým tempem a obsah učiva byl redukován. A to děcko konečně zažije sukces. Konečně pro něho přestane být škola hrůza.

  Lidi nemají stejnou inteligenci. I to je důkaz, že žádný spravedlivý bůh to neudělal, ale jen tupá náhoda, jak se sešly geny, co člověk podědil. Nezbývá, než to přijmout a zařídit se podle toho. Každý máme nějaké limity přece. Já nechápu chemii, nemám na to mozek. Nechápu spoustu věcí, do Mensy se nedostanu, jsem těsně na hranici. Bylo mi dáno jenom něco, Hudební talent ano, výtvarný ne. A vy všichni, co to tady čtete, taky nejste přece stejní. Každý máte něco, kde jste dobří, co vám jde snadno a naopak činnosti, které už vám tak moc dobře nejsou. Nejsou si lidi rovni. Na genech, dispozicích záleží. A lidské rasy tu jsou a každá rasa má dispozice pro něco jiného. Liší se jak jednotlivci a liší se i rasy.

  Sluníčkářství beru jako náboženství. Je to prostě jenom víra, přání, aby…. Ale není to realita.

 15. Igor Terleg

  @Azazel
  „Ayaan Hirsi Ali […] zdrhla do bushovských USA, kde není velká muslimská komunita“

  A ani nikdo jí nevyšetřoval ze lži v azylovým dotazníku.

  „tam nemusí žít s ochrankou jako v EU.“

  Tam by si musela ochranku platit samotná. I když téměř rok po její odjezdu platil nizozemský stát.

 16. DarthZira

  Jednotlivci se mezi sebou velmi liší, to ano.
  Ale v rámci kterékoli rasy či národnosti jsou mezi jednotlivci vždycky neporovnatelně větší rozdíly, než dejme tomu mezi „průměrným Arabem“ a „průměrným Evropanem“.

  Btw – např. v Brazílii není ta příměs černošské krve o nic moc menší (ani větší) než na tom Haiti, nemluvě o tom, že z hlediska genetického prakticky není rozdíl mezi občany Haiti a občany Dominikánské republiky – je to jeden ostrov a kdysi to byl i z hlediska správního jeden celek. Stejně tak jsou z hlediska toho, v jakém poměru jsou tam namícháni „bílí“, „žlutí“ a „černí“, Haiťané úplně stejní jako obyvatelé řekněme Aruby, Martiniku, Jamaiky či Portorika, přičemž ekonomická i kulturní úroveň je absolutně někde jinde.
  Mezi Dominikánskou republikou a Haiti je stejný rozdíl, jako byl za komančů mezi NDR a „Západním Německem“. Stejné geny, dokonce i společná historie, ale dlouhá léta jiný režim udělal své…

 17. mulit

  Z černochů prostě inženýry hromadně neuděláš. Mají jiné dispozice. Rozdíly tu jsou. Rozdíly tu budou. To samé cikáni. Už jsme to probírali. Je naivní si myslet, že to bude někdy jiné. Nebude. Jsou specifika etnik, jsou specifika ras.

  Všichni mají stejné možnosti, ale výsledky jsou různé. Závody ve sprintu vyhrávají černí. Bílý je poslední. Viděl jsem to mockrát na to, abych si myslel, že to je náhoda. Z 8 na star. čáře je max 1 běloch nebo žádný. Na šachovém turnaji je to naopak. Jsou tam jenom bílí nebo asiati. To jsou konstanty, nikdy to nebude jiné.

 18. mulit

  To, že je na atletickém šampionátu ve sprintu z 8 soutěžících 7 – 8 černochů, je důsledek rasových předsudků?
  To, že jsou na šachovém šampionátu bílí nebo asiati, je důsledek rasových předsudků ?

 19. mulit

  Ty brďo, mě snad už budou sluníčkáři tvrdit, že špatně vidím. Na šachovém turnaji mi budou tvrdit, že tam jsou černoši, ale já je nevidím. 😀 A v závodě sprintu mi zas budou tvrdit, že to co tam vidím, není 7 – 8 černochů, ale že to jsou bílí. 😀

  Soudruhu, kdyby ses více snažil a myslel politicky, tak bys viděl správně jako my 😀

 20. toli

  Tys tady blbče tvrdil že IQ testy byly vymyšleny kvůli černochům aby se dokázalo že nemohou býti piloty…….

 21. toli

  S arabskými piloty běžně létám na dovolenou a nebojím se že spadnu 🙂

 22. mulit

  A ještě jsou specifika ras v temperamentu a originalitě myšlení. Asiati jsou více jako přes kopírák. Nejenže tak vypadají, ale oni takoví fakt jsou. Většinu objevů udělali bílí. Asiati jsou více jako stroječky, více disciplinovaní. Ale originální nejsou. A hodně napodobují bílé. I televizní soutěže, i písničky. Kopírují všecko. Od výrobků přes kulturu. Mají taky svoje, ale přebrali od nás více než my od nich.

  Tady je důkaz, že asiati jsou mistři kopírování, imitování bílých. https://www.youtube.com/watch?v=HeUJ4Y-XOeY

 23. lokki

  to zira – tak jo, slepej na první pohled ne, to byla nadsázka, jinak třeba forenzní antropologie (mimo dalších) se zabejvá právě znaky, který jsou na první pohmat (pohled) určující, wikina je pro začátečníky zcela postačující. Můžeš tvrdit furt dokola, že diference mezi jednotlivci jedné rasy je vyšší, než diference mezirasová, ale pokud existují diskriminační znaky, jsou to jenom kecy. Diskriminační znak je v tomhle případě absolutní hodnota, bud ho máš, nebo ne. A to se bavíme jenom o fenotypu a morfologii, genetika je úplně jasná. Upřímně, ve světě, kde věda katalogizuje miliony různých subspecií k jednotlivým druhům je očividný popírání téhož u lidí až komický. Je to stejný jako s náboženstvím – můžem tady dokola opakovat, že víra je věcí výchovy, svobodnýho rozhodnutí či prozření, ale pokud existují fyziologické determinanty víry (a existují), pak jedinou svobodu, kterou věřící skutečně má, je si příslušnej kousek z mozku vypreparovat, nejlépe šroubovákem…

 24. mulit

  Tvrdit, že všechny rasy mají stejné dispozice, je např. jako tvrdit, že všechny kočkovité šelmy vyvinou stejnou rychlost a že není pravda, že jsou nejrychleší gepardi. Tak budu tvrdit, že kočka domácí je stejně rychlá jako gepard, abych byl politicky korektní, abych neměl „rasové předsudky“. 😀

 25. toli

  @Mulit
  Má běhání něco společného s IQ ?

 26. mulit

  Jo, platí nepřímá úměra 😀 (nadsázka)

 27. mulit

  U inteligence a zeměpisné šířky platí přímá úměra. Čím blíže k rovníku, tím méně stupňů zeměpisné šířky a také tím nižší číslo v IQ testu. Čím dále od rovníku, tím vyšší zeměpisná šířka, tím vyšší IQ obyvatel naměříš. Je to dáno adaptací na přírodní podmínky. Drsnější přírodní podmínky vyselektovaly populaci s vyšší inteligencí. Adaptace na zimu, uchování potravin, stavba bytelných obydlí, plánování budoucnosti, atd.

 28. první z kacířů

  Copak asi říkají teplomilní migranti na zimu, sníh, led, hustotu dopravy, jazykovou, kulturní odlišnost …. 🙂 (s nastavenou rukou…)

  Jinak je celkem jedno vše o IQ a o rasách. Není vůbec důvod sem kohokoliv tahat. Evropa je takhle celkem přelidněná. A lidé s minimálními dovednostmi a znalostmi nejen, že nemají co nabídnout, ale svou mohutnou přítomností sníží úroveň všeho. A hlavně, pokud budou jen na dávkách, tak i sníží motivaci stávajících Evropanů pracovat a platit daně…. na příživníky. A všichni ti vítači se budou za pár desítek let divit nastavšímu úpadku.. úrovni vzdělání, zdravotní péče, práva, státní správy, stavu památek a infrastruktury,… pokrok ve všem vyžaduje tvořivost a představivost, invenci, touhu se zlepšovat a hlavně pracovitost! (tou není 14 hodinová otvírací doba večerky)

  Kde se pak budou arabští piloti učit létat a na kde vyrobených letadlech budou létat? (to platí i pro další špičkové profese).

  Čím si vysvětlit touhu všech vymazat bělochy z planety. Už je nás jen 15 %. Řekl bych, že všem je to šumafuk. – Jen běloši chtějí na světě chránit kdejakého živočicha či rostlinu… bílé nosorožce, bílé tygry, ale sebe klidně nechají vyhubit. A přitom co vše by neexistovalo, kdyby nebylo Evropanů od dob antiky (a nepředhazujte I a II. WWW).

 29. mulit

  Dal jsem do vyhledávače „černoši šachový turnaj“ v angličtině a zobrazilo mi to jenom černé šachové figurky. 😀 Fakt nekecám 😀

 30. mulit

  toli
  15.05. 2017
  Tys tady blbče tvrdil že IQ testy byly vymyšleny kvůli černochům aby se dokázalo že nemohou býti piloty……

  Tohle jsem nikdy netvrdil. Lžeš.

 31. DarthZira

  Lokki, já netvrdím, že mezi příslušníky různých ras, případně i „podtypů“ v rámci jedné a téže rasy nejsou rozdíly. Pouze mi tyto rozdíly nepřijdou příliš důležité, protože nemají prakticky žádnou souvislost s tím, co já osobně považuji u lidí za nejdůležitější – a to je inteligence a další talenty.

  Samozřejmě, že černoch z oblasti dejme tomu Keni je morfologicky, fenotypově i geneticky dosti odlišný od třeba bělocha ze Skandinávie. Naprostá většina těchto odlišností jsou ale věci podružné, rázu ponejvíce estetického. Ještě navíc další věcí je, že mezi samotnými těmi keňskými černochy (i vikingskými týpky) se najdou lidé jak lidé velmi hezcí, tak také méně hezcí, ba dokonce i úplně nehezcí, takže už jenom zobecňování typu „Keňané jsou hezčí/ošklivější než Švédové“ je blbost Ale budiž, někomu se prostě černá pleť a další rasové atributy vlastní keňským černochům natolik líbí/nelíbí, že je schopný i sebeošklivějšího Keňana považovat za krásnějšího než sebehezčího Švéda (či obráceně).
  Ovšem snažit se odvozovat z těchto morfologických, fenotypových i genetických odlišností mezi Keňany a Švédy věci jako kdo z nich bude mít v průměru vyšší IQ, bude mít lepší talent na hudbu nebo malířství atd., je úplně mimo.

  Abych pokračovala v tom mnou již uvedeném příkladu:
  Samozřejmě, že žena, která má od přírody prsa „pětky“, je od majitelky „jedniček“ odlišná nejen morfologicky, ale také geneticky i co do hladiny estrogenu a dalších hormonů ve svém těle, ovšem je absolutní krávovina pokoušet se na základě této skutečnosti dovodit, že ženy s jedničkami mají v průměru výrazně vyšší/nižší IQ než ženy s pětkami, že ženy s jedničkami jsou daleko talentovanější/méně talentované na malířství, hudbu, herectví, zpěv nebo tanec než ty, ke kterým byla v těchto partiích příroda daleko štědřejší apod.
  To samé u mužů – samozřejmě, že muž, která má penis v klidu dlouhý šest centimetrů, se bude (i co do genetiky) dost odlišovat od maníka, který tam má v klidu centimetrů dvacet 😛 – ale snažit se z toho vydedukovat, u kterého je vyšší pravděpodobnost, že bude co já vím lepším teoretickým fyzikem , je totálně mimo.
  Místo velikosti prsou a penisů by se dalo dosadit cokoli – tělesná výška, typ postavy, tvar obličeje, barva vlasů…
  Tyhle názory, proti kterým zde vystupuji, totiž pak přesně vedou k hloupým předsudkům typu „“blondýnky jsou hloupé – brunetky jsou věrné – zrzky jsou vášnivé“.

  A pokud jde o ten „modulus boží“ v mozku, tak zaprvé není ještě vůbec nezvratně prokázaný, a zadruhé kdyby to bylo opravdu tak fatální, jak tady tvrdíš, nebylo by možné, aby v Evropě už docela dlouho klesal počet věřících a především praktikujících věřících.

 32. první z kacířů

  Někteří nechápou, že proti jadernému fyzikovi z Afriky nikdo nic nenamítne a klidně se s ním bude bavit a přátelit a pokud se zde dotyčný usadí a založí rodinu, tak ho většina přijme.
  Otázkou je, kolik je jaderných fyziků v Africe 🙂

 33. DarthZira

  Šachový velmistr z Jamaiky:
  https://en.wikipedia.org/wiki/Maurice_Ashley

  Mimochodem, celá jeho rodina je dost talentovaná, akorát každý na něco jiného. Zcela zjevně se v jedné a té samé rodině mohou sejít „geny“ na šachy i na box 😛

 34. první z kacířů

  …. a v NBA už hraje čtvrtý Čech.. tedy všichni Češi jsou vynikající basketbalisté 🙂

 35. Josef Běláč

  mulit

  Sluníčkářství beru jako náboženství. Je to prostě jenom víra, přání, aby…. Ale není to realita.
  ————————————————————————————————————————————-
  Jsem sluníčkářem. Omlouvám se oblíbenému vesmírnému tělesu za to, že jsem jej svým neobjektivním a smířlivým postojem k odlišným lidem zapříčinil, že se jeho milé pojmenování stalo nadávkou. Věřím, že jestliže již lidstvo jednou opustilo svou animální přirozenost a dalo se na protievoluční cestu zkulturňování, nemá již cestu zpět. Každý apel na instinkty a přirozenou animozitu nás odvrací od konečného cíle, jak přežít na tomto kousíčku smetí v nekonečném vesmíru. S hrůzou pozoruji, jak vlastníci atomových arzenálů provozují hru „kdo první uhne, je vůl“. Nebude to lehké a vztahování vlastností a vzorců chování (byť často velice rozšířené) na celé skupiny bude ještě dlouho dobu tak lákavé. Odstraňme, co nás rozděluje, respektujme, co nás odlišuje a využijme toho, co nás spojuje! Amen.

 36. první z kacířů

  Josef Běláč…… Odstraňme, co nás rozděluje, respektujme, co nás odlišuje a využijme toho, co nás spojuje! Amen.

  Tak to by jste měl říci především těm mimo Evropu a také jim připomenout, že neexistují pouze práva, ale také i povinnosti…. a třeba vděčnost, slušnost, empatie, apod.

 37. mulit

  DarthZira
  Mulite, musíš umět vyhledávat:

  Já právě umím vyhledávat. Mezi nejlepšími šachisty světa jsou bílí nebo asiaté. Ty jsi našla černého po krkolomném pátraní. Ok, tak je i nějaký černý. Ale jde o poměr. Mně to připadá fakt, jako byste obhajovali něco na způsob náboženství. Že jsou lidské rasy totožné je idealistická proklamace z oblasti zbožných přání. Nejsou. Jsou rozdíly v inteligenci i talentech.

  Ty tabulky, co jsem zde dal, jsou přesné a dostatečné. Vybral jsem úmyslně sprintery, kteří jsou vesměs černí a nemůže být řeči, že by byli diskriminovaní. Prostě vyhrávají, páč mají více svalových vláken na noze a možná i lepší okysličenost tkáně. Asi to tak příroda vyselektovala, asi museli v té Africe více zdrhat před šelmami, kdo ví. Nějak to vzniklo, že černí jsou prokazatelně lepší ve sprintu než bílí (v průměru). A nějak vzniklo a má důvod i to, že jsou bílí lepší třeba v šachu ( v průměru). To jsou konstanty, nikdy to nebude jiné.

  Tyhle názory, proti kterým zde vystupuji, totiž pak přesně vedou k hloupým předsudkům typu „“blondýnky jsou hloupé – brunetky jsou věrné – zrzky jsou vášnivé“.

  Takové názory zde nikdo nepíše. Nejsme tady mezi hlupáky. Tady přispívají většinou lidi s určitými znalostmi. Takže tvůj argument neplatí. Snažíš se bagatelizovat rozdíly mezi rasami. A děláš to nevědecky. Emocionálně. A výjimečnými případy, tedy spíše ukazuješ výjimky. Ale výjimky nepotrvzují pravidla. Výjimky jsou jen výjimky.

 38. mulit

  Josef Běláč
  Jsem sluníčkářem. Omlouvám se oblíbenému vesmírnému tělesu za to, že jsem jej svým neobjektivním a smířlivým postojem k odlišným lidem zapříčinil, že se jeho milé pojmenování stalo nadávkou. Věřím, že jestliže již lidstvo jednou opustilo svou animální přirozenost a dalo se na protievoluční cestu zkulturňování, nemá již cestu zpět. Každý apel na instinkty a přirozenou animozitu nás odvrací od konečného cíle, jak přežít na tomto kousíčku smetí v nekonečném vesmíru.

  Neapeluji na animozitu mezi rasami ani etniky. Neznáš mě, píšeš nesmyslné urážlivé náznaky. Já jsem si koupil tyto klávesy od cikána. https://www.youtube.com/watch?v=B1w6Uj_OGMA Nemám animozitu na jiné rasy ani etnika. To je důkaz č. 1. Důkaz č. 2 – měl jsem sex s nebílou osobou. Nemám animozitu. Důkaz č. 3. V pěvecké soutěži jsme posílal hlasy cikánce Martině Balogové a cikánovi Vlastíkovi Horvátovi. Nemám animozitu. Kdybych ji měl, tak si nekoupím klávesy od cikána, nespím s nimi a neposílám SMS. Pracoval jsme v romské škole. To je důkaz č. 4. Neštítím se, nemám animozitu. Ale po svých zkušenostech vím, že trvale bych v romské škole pracovat nechtěl, partnerku/partnera Roma nemůžu mít, leda na sex, vztah ne, je tam odlišnost. Takže můžu s nimi zpívat, můžu s nimi hrát. Můžu dělat spoustu věcí, ale ne všechny. Určité rozdíly jsou. To není animozita. Do prdele s blbými kecy a blbými obviněními. Sluníčkáři – jste jak pobožní. Jenom ideologie bez důkazů.

  Odstraňme, co nás rozděluje, respektujme, co nás odlišuje a využijme toho, co nás spojuje! Amen.

  Tak to jsou fakt pobožná hovna. Proč by tu jako měli naši lidi platit příživníky? Naši lidi mají už tak nízké důchody a ještě mají mít méně a dávat to nějakým cizopasníkům?

  Sluníčkáři – jste magoři. Každému z vás bych to chtěl říct osobně do očí. Je to nějaká masochistická nemoc. Onemocněli jste.

 39. mulit

  Ale ono to bude ve skutečnosti prozaičtější. Sluníčkářství je póza. Tedy u většiny z nich. Dělání se lepším. Přehrávání. Ve skutečnosti když proti sluníčkáři půjde na ulici parta cikánů, bude sluníčkář ten první, kdo si přitiskne peněženku k tělu. Ale na netu bude psát litanie.

 40. mulit

  Sluníčkář by měl nikoli na hubě, ale prakticky dokázat, že je skutečný sluníčkář. A nevnucovat svoje sluníčkářství jiným. Tedy sluníčkář může ve svém domě, na své zahradě ubytovat a pak krmit, šatit, kohokoli si bude přát. Co brání sluníčkářům, aby to udělali? Kolik je třeba cikánů nebo bezdomovců, které by mohli pojmout do své sluníčkové náruče? Můžete objímat, šatit, živit i jakákoli jiná etnika, nebo sociální skupiny. Nic vám nebrání. Důkaz místo keců!

 41. první z kacířů

  Má cenu psát ještě něco k rasám? Co třeba ke zvířecím… koně… všichni mají společného předka, jsou různých plemen, mohou se mezi sebou křížit. Někteří jsou velcí, jiní malí, silní, slabí,… někteří temperamentní (arabové), jiní pomalu myslící (haflingové).. prostě hafling nikdy! nebude tak temperamentní a inteligentní jako arab. Což ví každý koňák a přitom ho nikdo nebude obviňovat z jakékoliv rasové předpojatosti 🙂
  To samé platí pro psy a i jiné zvířecí druhy… a lidé jsou také pouze zvířecí druh (včetně pobožných 🙂 )

 42. lokki

  Ziro, mě je úplně jedno, jestli se musíš vymezovat podle toho jaké má která rasa iq, nebo jestli ti souvislost mezi množstvím melaninu, serotoninu a rychlosti přenosu vzruchu přijde jako hloupej předsudek – mě vadí prezentování lži, který dokonce jak píšeš ani sama nevěříš, jako nějaký obecně etický hodnoty. To podle mně uvádí svět do nerovnováhy. A to má pak za následek spoustu zbytečnýho zla a umírání. Tam, kde to vůbec nebylo původně nutný. Právě proto, že někdo místo aby si ty rozdíly přiznal uvěří tobě, že žádný nejsou. V malým – třeba v lékařství, když bude doktor považovat rozdíly mezi evropanem a asiatem za pouhou estetiku. Ve velkým – když se sociálněinženýřsky pokoušíš míchat populace s naprosto odlišným chápáním světa. Tolik obecně. A ted trocha srandy – ta poznámka o penisech je fakt vtipná, protože velikost penisu v klidu, jakou jsi uvedla určit budoucího nositele nobelovy ceny za teoretickou fyziku dokáže. Sním vlastní klobouk, jestli bude mít (nebo měl) klidovou velikost větší než nějakejch 15cm :-). A samozřejmě dokáže i děcko ze základky určit jeho rasovou příslušnost a v případě fyziky s vysokou pravděpodobností dokonce i jeho etnicitu. A zpátky k božímu modulu – za prvé, o množství věřících používáš starej argument. Klesal pouze počet organizovaných věřících – a ani to už dneska není pravda. Za druhé, pokud je existence predestinace víry byt jen pravděpodobná, je přístup, ve kterým tvrdím, že se každej může o svý víře rozhodnout sám dementní a přinese v konečným důsledku stejný, ne li vyšší společenský škody stejně jako tvrzení, že rasy jsou jenom sociokulturněestetickej koncept. U ras je to víc jedno – lidi ve skutečnosti žádný zásadní touhy k míšení nemaj, většinou je k tomu spíš vede nouze o normální partnery vlastní rasy, restriktivní silová politika nebo geografie. Jinak se i smíšený populace udržujou ve slušný rasový čistotě, což dělá multikulti inženýrům skutečný starosti :-), zvlášt, když žádný rasy přeci nejsou … Ale ve víře je to jinak – tedy pokud by modulus dei platil, a zatím prakticky všechny výzkumy naznačují, že skutečně platí. Říká totiž, že konverze věrouk mezi sebou možná je, zatímco konverze mezi věřícím a ateistou je bez násilí vysoce nepravděpodobná…

 43. toli

  Říká totiž, že konverze věrouk mezi sebou možná je, zatímco konverze mezi věřícím a ateistou je bez násilí vysoce nepravděpodobná…

  Konverze věrouk je možná,leč bývá nežádoucí.Hard core katolíci vytýkají současnému katolicismu že čím dál více dochází ke „smilnění“ s budhismem.Z mého pohledu je vybrat si víru totéž co navštívit tržiště a denominace udělají vše možné aby své zboží učinili více atraktivním 🙂

  Konverze mezi věřícím a ateistou je téměř nemožná,ledaže by to byl vlažný věřící a tolerantní ateista.
  Modulus dei totiž u každého z nich funguje jinak,v podstatě protikladně,důkazem jsou stálé neshody s věřícími na těchto stránkách.

 44. xjur

  Tady je jasne videt pravy ucel nabozenstvi.
  Tedy pokud si polozime otazku: proc mocni jako Putin, Merkel, kralovske rody vsechny, arabove, … podporuji nabozentvi? Protoze jim to pomaha udrzet moc. S myslicimi poddanymi jsou jenom potize.
  Je proto na miste usilovat o zmenu konveptu tzv. Nabozenske svobody tak, ze tato svobida zaruci, ze soukrome vyznavani jakehokoli nabizentvi nebude kriminalizovani a nic vic.
  Na vyssi struktury cirkve (i kdyz se tak nenazyvaji, ale organizuji verici) je treba nahlizet jako na zlocinna spolceni a odebrat jim majetek ziskany podvodem (na ktery nemaji darovaci smlovu s klauzuli, ze darce neobdrzi zadnou protihodnotu). Jen tak ziskame spravedlivou moznost obrany pred islamem. Proste budem merit vsem smejdum stejnym metrem.

 45. Azazel

  Já věřím v obecně platné hodnoty, univerzální hodnoty – a to jsou ty západní lidská práva. Takže jsem unikulturalista. Multikulturalismus je možný jen v rámci společného základu a ten s islámskou kulturou není. Nebo jen hodně málo. Většinově jsou tam rozdíly. Tyto rozdíly odstranit nechci, pane Běláči, protože se nechci vzdát západních hodnot. Takže rozdíly odstranit nelze, jedině tak, že se jich vzdají muslimové. A to jen tak lehce neudělají a hlavně to většinově nedělají. Spíše se vrací ke kořenům. A to je špatné pro společné soužití. Tak ukazuje teorie i praxe ze Západu a z Balkánu a jiných zemí.

  Jako anti-sluníčkář chci říct, že integrace muslimů se nedaří nikde, ani na Západě, ani v Číně, ani v Indii, nikde. Nezajímají mě moc rozdíly uvnitř muslimů, protože některé předsudky spojené s islámem jsou napříč jejich kulturou většinově zastoupeny. Podřízenost žen (v zákoně i normách i názorech), ateofobie (-II-), cenzura, útlak, homofobie,… vše většinově a silně zastoupeno mezi muslimy napříč (Pew Research Center, Gallup,…).

  Takže dnešní průměrné křesťanství na Západě je 100X lepší i v konzervativní podobě než průměrný islám, protože i naše konzervy jsou umírněnější ve valné většině než průměrný islám (natož ten nejhorší, to je středověk, viz ISIL a Saudi).

  Takže já vidím vzestup islámských ghett na Západě, vyšší kriminalitu, nepřátelské většinové postoje k západním hodnotám u muslimů (X u křesťanů, kteří už jsou hodně liberalizovaní a sekularizovaní, dokonce i ti konzervativnější často). Neřeším tedy terorismus, ale islamizaci a balkanizaci Evropy. A tu nechci. A nechci žít pod policejní ochranou, jako žijí kritici islámu tam, kde je jich kolem 5% v populaci. Opravdu nechci.

  Umírměných muslimů je bohužel naprosté minimum. Nedá se počítat s umírněností ani u dalších generací, viz. ghetta a většinové postoje dalších generací.

  Není možné tolerovat, aby se jako v Británii děly desetitisíce ženských obřízek a přitom nebyl nikdo odsouzen. Toto je jasný důkaz paralelní společnosti s nepřátelskými hodnotami. Není to žádná italská čtvrť, je to balkanizace. Takový multikulturalismus je zhouba.

  Za mě mluví fakta, za některé z vás masochistické emoce. Ziru můžeme ještě pochopit, stárnoucí ženy doufají v poslední lásku a ty mladí (většinou oškliví) muslimové od Arabů co sem přichází ve velkém jsou zoufalí, sami, mladí a jsou ochotní za jídlo a peníze a ubytování poskytovat sex klidně 120leté ošklivé tlusté babě. Proto v tom mohou některé ženy vidět poslední šanci na „lásku“, byť to láska nebude. Případně aspoň na sex. Ale to si můžeš Ziro zajet do Tuniska a tam si to prožít. Ale stát má právo hlídat své hranice. A azylové řízení jde zpřísnit a v Austrálii to dělají liberálové či labouristé, čili levice nebo střed. Mají ještě všech pět pohromadě.

  Jsem pro zpřísnění azylového a migračního systému. Jako Dawkins bych selektoval a dával přednost ateistům. To chce Richard Dawkins, Ayann Hirsi Ali i já a další většina Evropy, což je podle průzkumů jasné. Chtějí to tedy významní ateističtí intelektuálové i většina Evropanů. Za tyto mluvím. Nejde mi vůbec o barvu pleti, jde mi o většinový islám, který zde nechci nebo co nejméně. A jako menší zlo klidně budu volit naše ještě přijatelné konzervativce nebo někoho, kdo bude snižovat migraci z těchto zemí do Evropy. Kdo pro to bude něco dělat. Menší zlo je pořád zlo, ale menší. Ty primitivy do Evropy pouštět nechci, kdo vyznává průměrný islám je u mě polo-dement. A těch už tu sami máme dost, není potřeba brát ještě mnohem horší primitivy z Předního východu a spol. Pouštět ateisty, pronásledované, homosexuály, umírněné muslimy co prokáží boj s islámem většinovým či ultra-islámem (ovšem nesmí to být pouze radikálové jiného islámského směru).

  Hezký zbytek týdne, už nemam čas.

 46. Foxy

  Ad Azazel:
  … Ziru můžeme ještě pochopit, stárnoucí ženy doufají v poslední lásku a ty mladí (většinou oškliví) muslimové od Arabů co sem přichází ve velkém jsou zoufalí, sami, mladí a jsou ochotní za jídlo a peníze a ubytování poskytovat sex klidně 120leté ošklivé tlusté babě. Proto v tom mohou některé ženy vidět poslední šanci na „lásku“, byť to láska nebude. Případně aspoň na sex. Ale to si můžeš Ziro zajet do Tuniska a tam si to prožít…

  Aby ti ta huba sprostá nevymáchaná u samých pysků uhnít ráčila, hulváte jeden!

 47. DarthZira

  Lokki, ty jsi ale fakt vůl! 😉
  Ty předsudky o černoších s velkými penisy jsou totiž právě jenom předsudky. Majitel nejdelšího penisu na světě, zapsaný v Guinessově knize rekordů (v klidu má něco kolem 40 cm) je bílý Američan, úplně typický WASP. Výši jeho IQ ani profesi si už nepamatuji.

 48. mulit

  DarthZira
  16.05. 2017
  Lokki, ty jsi ale fakt vůl!
  Ty předsudky o „černoších s velkými ocasy“ jsou totiž právě jenom předsudky. Majitel největšího penisu na světě, zapsaný v Guinessově knize rekordů (v klidu má něco kolem 40 cm) je bílý Američan, úplně typický WASP.

  Jinak z mých osobních zážitků:
  ze všech mých milenců absolutně největší (na délku i na šířku) má kluk, který je modrooký blonďák,

  Může být, ale průměru mají nejdelší penisy negroidé, uprostřed jsou europoidi a nejmenší penisy mají mongoloidi.

 49. DarthZira

  Jinak z mých osobních zážitků:
  Ze všech mých milenců absolutně největší (na délku i na šířku) má kluk, který je modrooký blonďák, podle toho, jak vypadá, asi mezi jeho prapradědečky bude poměrně hodně švédských žoldnéřů z doby Třicetileté války 😉 . Jinak tento kluk má IQ přes 130, studoval biologii, ale pak s tím sekl, jelikož ho chytla filmařina, kterou se teď živí.
  Další, kdo měl rozměry natolik nadprůměrné, že je pro mě (samozřejmě nejen z tohoto důvodu 😉 ) nezapomenutelný, učí na matfyzu – a „kupodivu“ je to rovněž běloch, ačkoli pro změnu hnědovlasý. Dále si z těch rozměrově opravdu silně nadprůměrných vzpomenu ještě na jednoho (opět hnědovlasého) profesí pilota a z hodně dávné minulosti i jednoho černovlasého modrookého s až extrémně bílou a neopálitelnou pletí, ten snad i nějaké testy do Mensy dělal a mám dojem, že udělal – už nevím, zrovna v té době jsme se spolu rozešli.

  Pokud jde o černochy, tak jediní dva, se kterými jsem něco měla v posteli (a rozměrově byli opravdu oba slušný nadprůměr, ač jsme zažila větší – ovšem na plážích jsem viděla taky černochy, kteří tedy v těch obtažených boxerkách neměli nic moc, občas ani tak ne moc, ale nic 😛 ) by byli oba dva intelektově opět silně nadprůměrní i na ty – údajně nejinteligentnější na světě – Japonce a Korejce (přesnou výši neznám, nějak jsem necítila potřebu jim v rámci milostné předehry dávat mensácké testy 🙂 , když bavit se s nimi – anglicky a francouzsky – rozhodně bylo o čem), jeden byl tehdy PhD. student v Praze na právech, ten druhý učil (a předpokládám, že stále učí) ve Stockholmu na univerzitě ekonomii – a kromě Stockholmu studoval i v Londýně, Paříži a Washingtonu, PhD. si dodělával v Toulouse.
  Zda by – kterýkoli z nich – kdyby ho to bavilo, zvládl vystudovat teoretickou fyziku a případně pak v tomto oboru i něčeho dosáhnout, to netuším.

  Pochopitelně i pokud jde o ty „bílé“ s naddimenzovanými velikostmi, s výjimkou toho jednoho, který se teoretickou fyzikou opravdu profesně zabývá, nemám tušení, kolik z těch ostatních by tento obor bavil a případně jak velkých úspěchů by v něm dokázali dosáhnout.
  Ještě navíc když dneska získat Nobelovku není ani tak o inteligenci toho dotyčného, ale spíš o tom, že (nepochybně silně nadprůměrně inteligentní člověk) byl prostě ve správnou chvíli na správném místě, tedy na prestižní univerzitě nebo ve špičkovém výzkumném týmu (mezi námi, opravdu hodně se pobavím zdejšími reakcemi, až získá Nobelovku nějaký jezuita z Vatikánské observatoře 🙂 – a pokud by měl ještě i penis velikosti XXXL, tak to už vůbec 😛 ).

 50. DarthZira

  Tolik tedy k „souvislostem“ velikosti penisu s rasou a případně i inteligencí 😉

  Chápu, že někteří (jako např. jistá silně schizofrenní osoba píšící sem pod více než pěti nicky) mají kvůli svým hloupým předsudkům z černochů vážně těžké komplexy, protože sami mají ve slipech tak leda vítr 😉 , a tak se strašně moc chtějí utěšovat aspoň tím, že mají vyšší IQ (o čemž by se taky dalo opravdu s velkým úspěchem pochybovat 😛 ).
  A já jsem holt ta zlá, která jim bere cukrátko, když se je snaží přesvědčit, že existují černoši (a není jich zas až tak málo) na jejichž IQ by nedosáhli, ani kdyby si stoupli na štafle 🙂 Nějak mi není jasné, proč těm samým osobám nevadí, že existuje taky spousta bílých, ba dokonce i Čechů, na jejichž IQ nemají, ani kdyby použili černé magie – asi se utěšují tím, že bílí Češi mají v trenýrkách stejné nic jako oni sami 😛 a netuší, jak hluboce se mýlí 😉

  A ještě jednou – já nepopírám, že mezi jednotlivými rasami, ba dokonce i podtypy v rámci jedné rasy, samozřejmě existují biologické rozdíly. Nepovažuji ovšem tyto rozdíly pro běžný osobní styk (společenský i intimní) za nijak důležité, protože opravdu není VŮBEC NIJAK prokázaná souvislost inteligence s jakýmikoli vnějškově viditelnými či jinými biologickými znaky. Výše inteligence nemá žádnou souvislost ani s velikostí penisu, ani s velikostí poprsí, ani s tělesnou výškou, ani s typem postavy, ani s barvou očí, ani s barvou vlasů, ani s tvarem nosu, ani s velikostí uší, ani s levorukostí, krátkozrakostí, barvoslepostí, homosexualitou či čímkoli jiným vrozeným.
  Ano, jistě, existuje něco jako vrozená inteligence, ale… tuto vrozenou inteligenci vhodné prostředí dokáže zvýšit až o 25 (tedy z průměru udělá téměř mensana, z lehkého nadprůměru génia a z podprůměru, třeba z toho downika, solidní průměr schopný odmaturovat), zatímco nevhodné prostředí tuto vrozenou inteligenci může snížit o 15-20 bodů a pokud je opravdu velmi nevhodné, tak i o daleko více, viz případy „vlčích dětí“, které – pokud byly nalezeny příliš pozdě – se pak už nedokázaly kolikrát ani pořádně naučit mluvit, natož pak číst a psát.

 51. DarthZira

  Jinak – oproti dalším obecně oblíbeným omylům zdejších schizofreniků a mačoblbů – já opravdu nemám žádný („osobní“ ani „ideologický“) zájem na tom, aby byl z Evropy „průchoďák“, kam si může přijít každý, koho to napadne, a už vůbec nesouhlasím s tím, aby si někdo (kdokoli – černý, bílý, žlutý nebo třeba pruhovaný 🙂 ) mohl beztrestně dovolit nedodržovat naše zákony.
  Jsem – a vždycky jsem i byla – také proti JAKÝMKOLI výjimkám ze zákonů z důvodu náboženské víry, a to pro úplně kohokoli, muslima, katolíka, buddhistu, evangelikála, žida, pohana, satanistu…

  Pokud jde o samotný islám, tak jeho konzervativní větve velmi odsuzuji (přičemž za konzervativní větev považuji jakoukoli, která nutí ženu na veřejnosti byť jenom nosit šátek – protože ne všechny právní školy nošení šátku mimo mešitu po ženách vyžadují) a české konvertitky, které nosí šátky, považuji za totální blběny – s jednou takovou (víc podobných debilů naštěstí ve svém okolí nemám) jsem se kvůli tomu, že konvertovala k islámu, úplně přestala bavit a pokud se náhodou potkáme (jako že ona už na sci-fi akce moc nechodí), tak jí ani neodpovím na pozdrav, protože jí jako člověkem opravdu hluboce pohrdám.
  Tolik tedy k mé „lásce“ k islámu jako takovému.

  Další věcí ovšem je, že úplně stejně pohrdám konzervativními křesťany a křesťankami a kde můžu, dělám si z nich srandu – což klidně můžu i před liberálními katolíky, husity a českými bratry, naopak pokud já např. o ultrakatoličkách, co nosí do kostela šátek, řeknu něco dosti nelichotivého, oni si ještě přisadí (slova jako „blázni“, „exoti ze zoo“ nebo „pitomci“ jsou obvyklým hodnocením se závěrem „s těmi bych fakt měl(a) problém si podat ruku“).

  A třetí velmi důležitou věcí je to, že opravdu nechci, abych kvůli tomu, že někteří mají (ať už jakeš-takeš racionálně podložený, nebo zcela iracionální) strach z jiných ras a etnik, přišla o svou dosavadní svobodu. Opravdu netoužím po „vládě silné ruky“ a la Franco ani po ničem podobném.
  Volím Piráty (a teď zas může nějaký „inteligent“, který myslí penisem místo mozkem – přičemž má obé stejně malé a nadto nepříliš funkční 😛 – začít spekulovat, že je tomu tak asi proto, že se míním vyspat – nebo jsem se už vyspala – s jejich předsedou 🙂 ).

 52. DarthZira

  Toli – zajímavé tabulky 😉

  Ovšem pokud jde o ty penisy, tak když je to rozsortýrované takto po centimetru, je to už poněkud na hranicích statistické chyby, navíc kdo ví, třeba některé muže samotné měření vzruší natolik, že to taky může nadělat pěkný binec ve statistikách 🙂
  Jinak – pokud vidím dobře – jsou na tom středoevropani (a stejně tak Italové) prakticky stejně dobře jako černoši. Zajímavý taky je ten výrazný rozdíl mezi Maročany, Tunisany a Egypťany na straně jedné a příslušníky toho stejného etnika (=Araby) z Blízkého Východu.
  Naopak Španělé teda dost slabota, to mě zklamalo 😛 – ale po kom teda ti Latinos mají ty megaobří rozměry, když Indiáni (příslušníci žluté rasy) velikostně asi taky žádní „bouráci“ nebudou, to mi fakt hlava nebere 😉

  A největší dudy na Zeměkouli mají Rusky a Skandinávky – proč jsem původem Němka ne Ruska, fňuk 😛 , měla bych ne F, ale nejmíň H 🙂
  Zatímco černošky prakticky stejná slabota jako asiatky – zvláštní. A proč mají na Aljašce ženský o tolik větší prsa než v Grónsku, ačkoli z hlediska rasového by na tom tamější obyvatelstvo mělo být zhruba stejně, to mi taky není jasné.
  Asi holt na velikost poprsí má kromě genetiky významný vliv výživa – krmit se převážně rybami je z tohoto hlediska asi o ničem 😛

 53. DarthZira

  A ta mapa IQ jasně ukazuje primární vliv výchovy a vzdělání, nikoli rasy/etnika (tedy genů). Nebo si fakt někdo myslíte, že mezi Uzbekem a Kazachem na straně jedné a Írancem či Afgháncem na straně druhé je z hlediska genetiky nějaký výrazný rozdíl? Nebo třeba mezi egyptským Arabem oproti Arabům ze SA či UAE nebo mezi obyvateli jižní Číny ve srovnání s Thajci a Laosany?

 54. mulit

  Tak velikost penisu nemá na adaptaci lidí na nové podmínky vliv. Penisy bych už neřešil. DarthZira je první žena, kterou vidím penisy tak dlouho a emocionálně řešit. Pro adaptaci těch lidí je důležité, aby měli IQ nad 90 a aby nevyznávali islám. Pak s nimi není problém. Ale ti z nich, co mají IQ kolem 70, 80 a ještě k tomu vyznávají islám, ti se tady v Evropě těžko chytí. To je dvojí handicap. Ty bych tu nepouštěl. Kdybych měl tu moc, udělal bych síto. IQ 90 a více a k tomu nesmíš vyznávat islám. Pokud tyto dvě podmínky splňuje, tak sem může přijít.

 55. Foxy

  Ad: “ Kdybych měl tu moc, udělal bych síto. IQ 90 a více a k tomu nesmíš vyznávat islám. Pokud tyto dvě podmínky splňuje, tak sem může přijít.“
  Je moc dobře, že takovou moc nemáš.
  Je totiž dost vysoce odborně vzdělaných lidí, kterých íkvé bude hodně převyšovat průměr diskutujících na tomto fóru, a kteří přitom vyznávají některou z nesčetných forem islámu.
  Jseš zajímavá ukázka toho, co bych pracovně nazval talibánský atheismus.
  Dobrý studijní materiál!

 56. lokki

  To Zira tak když něco nadepíšu „trocha srandy“, tak sem úplně neočekával, že to vezmeš tak vážně (a že se dozvím i věci, který jsem fakt vědět nemusel :-). Jinak vzdělání a výchova obráží IQ – tzn. v populaci, která nedokáže udržovat rozumnej vzdělávací systém nemůžeš očekávat zásadně vysoký IQ a naopak, argumentovat tím, že iq je jasně vysoký proto, že je dobrej vzdělávací systém má spíš oroburovskou kvalitu. Navrch iq víc než co jinýho obráží individuální schopnost uspět v euroatlantické civilizaci. Mezi uzbekem (kazachem) a íráncem (afgháncem) je z hlediska genetiky dost zásadní rozdíl, tak velkej, že skutečně potřebujou v některých případech i odlišnou lékařskou péči a nerespektování téhle odlišnosti může být smrtelné. Naopak, pokud diskutujem o imigraci – máme dlouholetý potíže v soužití s němcema, který jsou odlišný prakticky jenom kulturně a vylepšíme to tím, že se budeme pokoušet žít z někým, kdo je odlišnej prakticky ve všech lidskejch záležitostech – to připomíná ten vtip, jak si Kohn pořídil na radu rabína domu k dětem, manželce a tchyni ještě osla… Ovšem diskuze začala tím, že bagatelizuješ zjevný rozdíly mezi lidma (čímž mimo jiné popíráš těm odlišným právo na jejich vlastní sebeurčení, protože když jsou stejný, tak by přeci měli chtít stejný věci, ne?!) – pak je pochopitelný, že nezjevný rozdíly jako je třeba právě modulus dei ti příjdou jako výsledek volního projevu, se kterým by ti konzervativní věřící měli (a mohli něco dělat). Jenže pokud opravdu nemůžou, jsi pro ně stejně diskriminační a rasistická jako každej jinej schizofrenik 🙂 a k omezení všech svobod, který ted máš (právě díky tomu, že naši předkové tyhle odlišnosti v zásadě uznali), přispíváš měrou vrchovatou.

 57. mulit

  Když má někdo IQ 94 a někdo jiný 78 (znám takové osoby), tak je to obrovský rozdíl. S IQ 94 dokáže dělat většinu manuálních profesí, taky některé úřednické. Když se s tím člověkem bavím, tak je v obraze. Pokud nemá žádnou psychickou nemoc, tak těch 94 je dostačují pro normální existenci. Ale když má někdo 78, tak je to handicap a spoustu věcí, které my chápeme, on prostě nevidí. A neporadí si s mnohými věcmi. A určité profese nemůže dělat. A kdyby tady přišlo na území ČR dejme tomu 100 000 lidí s IQ kolem 80, k tomu vyznávajících islám a k tomu jiné návyky, kultura, tak to bude velký problém. Romové mají IQ v průměru kolem 80, ale nevyznávaji islám. Kdyby Romové začali vyznávat islám, už by to nebyl jen křik na ulicích v místě, kde bydlí (nižší IQ způsobuje, že ti lidi s nejsou vědomi, že hlasitým chováním ruší okolí, prostě více zvířátka). Bylo by více násilí a nebyly by to jen kapesní nožíky….

  Je tu nějaký sluníčkář, co má nějakého Araba, nebo cikána na své zahradě, nebo ve svém domě a poskytl jim azyl?

  Náboženství bez skutků, jen na puse, je mrtvé náboženství.
  Sluníčkářství jen na puse, bez skutků, je mrtvé sluníčkářství.

 58. Foxy

  Milej drahej mulite!
  U vánoční večeře nás rok co rok bývá dost. Buddhista, praktikující katolička, dva, někdy tři muslimové, nějací nevyhranění něcisti, agnostický neznaboh… a navzdory všem aspergillo mulitovským theoriím se nepopereme.
  Takže s těmi svými „skutky“ zalez.
  Kolik je momentálně v ČR těch tvejch démonisovanejch uprclíků?
  Možná by ani museum kuriosit nezaplnili…
  V roce 2009 jsem (hodně dlouho) ležel v nemocnici, na neurologii, na jednom pokoji se Syřanem. Profesor z university v Damašku, seismolog.
  Já se nehýbal vůbec, on jen velice těžce, tak jsme spolu hodiny a hodiny prokecali. A protože jsem se tou dobou znovu učil dejchat, tak nejlepší cvičení na to bylo hlasité zpívání. Takže jsem pana profesora zahrnoval i všemi ježkárnami, co jen jsem znal, a pokoušel jsem se jejich texty překládat do kostrbaté angličtiny…
  Je to zvláštní, možná tomu nebudeš věřit, ale oni ti „špinaví arabáci“ v tom svým Damašku měli (a dosud snad, navzdory válce, i mají) dokonce i universitu, a ne jen jednu. Na úrovni, o které by se leckterým našim takyuniversitám mohlo jen marně zdát…

  A jak se tu začínají množit zastánci „silné ruky“, vytanul mi v mysli jeden z textů V+W; tak nějak, jak si ho pamatuji z té staré prvorepublikové gramodesky:

  Silný já, voják,
  volám vás všechny na stráž!
  Já jsem váš mesiáš!
  Vše co máš, to mi dáš,
  co nařídím uděláš!
  Svět je náš, jenom náš!
  Jen já jsem ochoten stvořit nebe na zemi,
  i s hromů rachotem a hrůzami všemi!
  Přijde den, kdy já vás povedu zas na Verdun!
  Dann werden wir haben Himmel auf Erden!

 59. toli

  Ty to tady možná nechceš ale spousta českých samiček se už těší na snědé, divoké kokoty. Proč by měli jezdit do Mahrebu na dovču jako to dělají Němky když to mohou mít doma a zadarmo ?

 60. mulit

  Až ty české samičky zjistí, jak se k nim neuctivě chovají majitelé těch snědých, divokých kokotů, tak je chuť přejde.

 61. toli

  Ty typické české samice jsou už z podstaty osobnosti submisivní takže počítají s tím že budou dostávat průplesk.
  Francouzské kurvy si z kopulace s německými vojáky udělali odboj proti okupantům,když ti česká samice řekne že bojuje pochvou proti muslimským vetřelcům tak co naděláš. Jo,jako časovaná bomba HIV+ by to mohlo být účinné.Při jejich tradici mnohoženství by se to mezi nimi rozšířilo jako mor a celkem bez práce.
  BTW islámská kultura obsahuje i příjemné věci.
  https://youtu.be/ICUb7y1QCXs

 62. DarthZira

  Sorry, Lokki, ale „srandu“ podobného druhu já za nic humorného nepovažuji. Když si totiž rozebereme to, co jsi „v legraci“ napsal, tak jsi de facto napsal, že:
  1) Každý, kdo ho má nad 15 cm „v klidu“, nemá na to, aby se profesně zabýval vědou na nejvyšší úrovni, tedy jinými slovy že má nedostatečný intelekt;
  2) Každý, kdo ho má nad 15 cm „v klidu“, musí být „jedině negr“ – a přece se „rozumí samo sebou“, že „negr“ rozhodně nemá intelektuálně na to, aby byl schopen se zabývat vědou na nejvyšší úrovni.
  Tedy ať už jsi to opravdu záměrně zamýšlel, nebo jenom „poněkud nedomyslel“, touto svou „legrací“ jsi dost vážně urazil spoustu mužů – a to včetně mužů, které znám a kteří pro mě v životě něco znamenají (nebo přinejmenším někdy v minulosti hodně znamenali). Svým způsobem jsi tím pádem nepřímo urazil i mě, jelikož jsi mě de facto obvinil z toho, že si za (nejen) sexuální partnery vybírám muže nedostatečně inteligentní.
  Nebudu rejpat na téma, co máš za problém s více jak patnácti centimetry 😛

  A jinak mám z Tebe dojem, že v podstatě popíráš svobodnou vůli a lidi považuješ za „otroky genů“, kteří s svými vrozenými vlastnostmi (jako je třeba „modulus dei“) nemůžou vůbec nic dělat. Máš na tento názor samozřejmě právo – ale stejně tak já mám právo na názor opačný.
  Vlastně svým názorem i říkáš, že Všeobecná deklarace lidských práv neplatí, s čímž už vůbec nemůžu souhlasit.
  Zdali jsou určující geny, nebo prostředí a výchova – to je starý spor, který se táhne již dobře sto let, aniž by byl uspokojivě vyřešen. Věda prozatím nepřinesla zcela jednoznačné důkazy ani pro jedno, ani pro druhé – ba dokonce i v případě, že je to nějaký mix obou vlivů, tak zatím nebyla schopná ani zcela přesně určit, jak velký je podíl jedné složky a jak velký té druhé.
  Btw – poslední dobou to vypadá, že ten Lamarcke nebyl „až tak mimo“, jak jsme si donedávna mysleli, takže se asi bude částečně rehabilitovat.

 63. DarthZira

  Mulit:
  1) Stejně „dlouho a emotivně“ bych řešila barvu vlasů, levorukost nebo třeba velikost poprsí, kdyby se tu našel někdo (nebudu titulovat 😉 ), kdo by tvrdil, že mezi nositelkami Nobelových cen za fyziku určitě nemůže být žádná blondýna, že je vyloučeno, aby mohl být nositelem Nobelovy ceny za fyziku levák, případně že se lze vsadit, že žádná nositelka Nobelovy ceny za fyziku nebude mít košíčky větší velikosti než C.
  Proč nikdo nemá potřebu z intelektuální nedostatečnosti veřejně obviňovat blondýny, „prsatky“ nebo leváky, ale majitele příliš velkých penisů ano, to já netuším – to se zeptej jiných 😉

  2) Jestli sis náhodou nevšiml, tak jsem byla velmi sprostě napadena v něčem, co s těmi penisy dosti úzce souvisí. Jediný, komu ze všech zde přítomných tato sprosťárna přišla opravdu nechutná, je agnostik Foxy. Ani ateista Toli, ani ateista Ty, ani (asi ateista?) Lokki, ba dokonce ani křesťan-plavčík Daneček (který si jinak tak strašně rád hraje na morálního a spravedlivého), jste necítili potřebu se zachovat nejen jako gentlemani, ale vůbec jako slušní lidé a jisté schizofrenní osobě rázně sdělit, že takto se diskutovat nesmí za žádných okolností, a mluvit takto se ženou by nemělo nikoho napadnout ani ve snu. Zvláště pokud furt kritizuje muslimy za jejich vztah k ženám.
  Tak jsem byla nucena se hájit sama – což jsem taky udělala. Jestli něčí intelekt nedosahuje takové výše, aby byl schopen pochopit, co jsem opravdu tím svým „pojednáním o penisech“ chtěla sdělit, tak to opravdu není moje chyba 😛 Já „polopaticky pro blbý“ psát neumím – a navíc ani nechápu, proč bych to měla dělat, když se zde na fóru skoro všichni ustavičně zaklínají rozumem, kritickým myšlením, racionalitou a intelektem 😉

  Toli – ty máš snad taky nějaký problém s velikostí? Nebo se ženami, které na monogamii nevěří? Jsem z Tvých dosavadních prohlášení myslela, že jsi liberál, který klidně manželce dopřeje milence, pokud by chtěla častěji, než na to sám máš chuť (energii, cokoli).
  Btw – ten jasně červený flek uprostřed Atlantiku je Island, že? Pch, nějakej Maghreb! Arabové jsou malí a se sklonem k plešatění. Ale teď už vím, kam mám jet na dovolenou! 🙂 🙂

 64. mulit

  Výchovou se dá ovlivnit spousta věcí, ale zda bude člověk europoid nebo negroid nebo mongoloid to fakt ne. Michael Jackson zkoušel měnit barvu kůže i tvar obličeje, ale je otázka, zda se mu to povedlo… ?

  Výchovou se nedá ovlivnit, zda bude levák/pravák. Dá se přecvičit, že bude psát pravou (kdysi lidi k tomu nutili), ale třeba ve fotbale ten člověk kopat tou dominantní nohou automaticky. Nebo spíše dominantním centrem v mozku a spojem s tou nohou.

  Výchovou se nedá ovlivnit, zda bude heterosexuál/homosexuál. Zase se dá pouze jako u leváctví donutit ke změně chování, ale základ člověka v něm nezmění.

  Co se týká náboženství – tak to jistě není vrozeno. Ideologii od někoho získal/a. Vzdělání jistě získal/a.

  Zdali jsou určující geny, nebo prostředí a výchova – to je starý spor, který se táhne již dobře sto let, aniž by byl uspokojivě vyřešen. Věda prozatím nepřinesla zcela jednoznačné důkazy ani pro jedno, ani pro druhé – ba dokonce i v případě, že je to nějaký mix obou vlivů, tak zatím nebyla schopná ani zcela přesně určit, jak velký je podíl jedné složky a jak velký té druhé.

  Museli bychom brát položku po položce a klasifikovat poměr vliv vrozené dispozice versus výchovy.

  Třeba barva očí, barva kůže, barva vlasů – je to 100/0

  Temperament, zda je někdo cholerik, melancholik, flegmatik, sangvinik, podobně zda je spíše introvert nebo extrovert – to jsou věci spíše vrozené. Leda by tam byla zásadně patologická výchova třeba typu vlčí děti, atd. Tak tam by pak mohlo přebít to, co se stalo, to co je vrozené. Ale jinak vrozené vyhrává. Příroda vesměs vyhrává vždycky.

  Co se týká vyznání, světonázoru, hodnot, atd – tam je jistě velký vliv výchovy, možná dominantní.

  Takto bychom museli brát každou vlastnost člověka a zkoumat, do jaké míry je to něco zvenčí, nebo něco z něho. To, co člověk denně mluví, je jistě mix obojího. Obsah promluvy je spojením obou faktorů.

  Zvláštní je třeba sex. chování. Partnerská věrnost versus promiskuita. Už jsem četl názory, že věrnost je nepřirozená a podle přírody prý je člověk nemonogamní. Od pobožných jsem zase slyšel jiné zkazky. Že je bůh „uzdravil“ a zbavil touhy se koukat na jiné objekty, než na vlastní manželku. (haha)

  Mám zkušenost s obojím. Jak mnohaletou partnerskou věrností, tak se střídáním. Když mám někoho hodně rád, tak nestřídám, ani nic jiného nevyhledávám. Ale když jsem v mezidobí, tak nemám problém s jednorázovkama, i když to není primární cíl. Primární cíl mám vždycky najít někoho pro vztah. Ale chápu, že to má každý jinak. Někdo fakt nevydrží a má to jako včelka. Opyluje jeden květ a pak už se na něj nevrací a musí najít jiný. Myslím, že tady hrají roli spíše geny. Páč já třeba, když jsem dekonvertita, nemám už žádné ideové zábrany a můžu dělat, co chci, tak stejně to teď nestřídám a jsem už monogamní. Protože mi to tak více vyhovuje. Střídání byl stres. Ale někdo miluje adrenalin a stále musí objevovat něco nového. Chápu. Taky jsem měl takové období, ale i toho se člověk nasytí a nedá se tak žít pořád. Nebo někdo ano. Tady bude kombinace výchovy a genů. A hodně bude záležet na to, co ten člověk sám chce. Vůlí se dají regulovat jak geny, tak výchova. Do jisté míry.

 65. mulit

  1) Stejně „dlouho a emotivně“ bych řešila barvu vlasů, levorukost nebo třeba velikost poprsí, kdyby se tu našel někdo (nebudu titulovat ), kdo by tvrdil, že mezi nositelkami Nobelových cen za fyziku určitě nemůže být žádná blondýna, že je vyloučeno, aby mohl být nositelem Nobelovy ceny za fyziku levák, případně že se lze vsadit, že žádná nositelka Nobelovy ceny za fyziku nebude mít košíčky větší velikosti než C.
  Proč nikdo nemá potřebu z intelektuální nedostatečnosti veřejně obviňovat blondýny, „prsatky“ nebo leváky, ale majitele příliš velkých penisů ano, to já netuším – to se zeptej jiných

  Souvislost barvy vlasů nebo velikosti poprsí s inteligencí je nulová. Jsou to jenom pověry. Souvislost inteligence s penisy je taky jen pověra.

  2) Jestli sis náhodou nevšiml, tak jsem byla velmi sprostě napadena v něčem, co s těmi penisy dosti úzce souvisí. Jediný, komu ze všech zde přítomných tato sprosťárna přišla opravdu nechutná, je agnostik Foxy. Ani ateista Toli, ani ateista Ty, ani (asi ateista?) Lokki, ba dokonce ani křesťan-plavčík Daneček (který si jinak tak strašně rád hraje na morálního a spravedlivého), jste necítili potřebu se zachovat nejen jako gentlemani, ale vůbec jako slušní lidé a jisté schizofrenní osobě rázně sdělit, že takto se diskutovat nesmí za žádných okolností, a mluvit takto se ženou by nemělo nikoho napadnout ani ve snu. Zvláště pokud furt kritizuje muslimy za jejich vztah k ženám.

  To, co ti napsal Azazel, bych ti nikdy nenapsal. Já si tě naopak představuji jako atraktivní ženu v nejlepších letech. On psal opak. Mě z tvého psaní přišlo, že o sebe pečuješ a budeš udržovaná. Tvůj zájem o penisy mě trochu překvapil, ale mám rád přímost. Takže nakonec mi to je sympatické. Spousta žen asi předstírá, že na tom nezáleží. Nevím, do hlavy jim nevidím. Pro mě penisy nehrají žádnou roli. Ale vím, že to spousta lidí řeší. Mě zajímá hlavně obličej a tělo celkově. Nad penisy jsem nikdy nepřemýšlel. A to si myslím, že je zase vrozené. To je opět příroda. Někoho berou prsa, někoho zadky. Někoho penisy. Je to jako v jídle. Každému chutná něco jiného. Nebo v hudbě. Každý má rád jiné písničky.

 66. lokki

  Tak jo Ziro, fakt nemůžu za to, že tě statistika velkejch čísel uráží. Já ji nevymyslel, ale narozdíl od tebe se jí dokážu alespon zasmát, jo a příjde mi to vtipný. Stejně jako další etnický, rasový nebo kulturní stereotypy. Bigotnosti v jakýmkoliv tématu se občas taky zasměju, jinak mi ale přijde dost smutná, zvlášt tady na ateistech. Velikost penisů mě opravdu netíží – moje partnerská cílovka je někde jinde. Ke genetice – modulus dei je fyziologickej jev, ne genetickej, alespon to tak zatím vypadá. Můžeš ho za života získat i ztratit nebo se s ním narodit. Ale pokud ho máš, je určující – a samozřejmě, že máš právo na opačnej názor. Já ti jenom ukazuju, jak nefer je to k lidem, který se změnit nemůžou a v podstatě nevidím žádnej rozdíl mezi strkáním lidí do jedný formy (tvrzením, že lidi s různou etnicitou, rasou, barvou pleti nebo vlasů se mezi sebou neliší) nebo naopak jejich determinací na stejným základě. Je to akorát rasismus naruby, kterej bere stejně svobody, jako ten původní. Koneckonců musím z důsledky pozitivní diskriminace pracovat každej všední den…

 67. toli

  @Zira
  Toli – ty máš snad taky nějaký problém s velikostí? Nebo se ženami, které na monogamii nevěří? Jsem z Tvých dosavadních prohlášení myslela, že jsi liberál, který klidně manželce dopřeje milence, pokud by chtěla častěji, než na to sám máš chuť (energii, cokoli).

  Ale já jsem liberál !!! Už jsem ti vysvětloval že v mém případě neznamenají slova jako kurva,samice,samička,kurevník atd žádné negativní konotace,nevymezuji se vůči nim.Ta slova jen vyjadřují popis faktu,nic více.No tak to má prostě ráda a ještě navíc to spojí s odbojem,nevidím na tom nic špatného a ani si nepřipadám nějak lepší.Jestli sis nevšimla tak i mužům měřím stejně.Jestli je někdo promiskuitní tak je prostě kurevník a opět nic špatného.Pokud neklátí zrovna mě 🙂 tak mi je srdečně jedno kdo ho kam strká,nevidím na tom nic negativního.Já jeho (její) sifla ani kapelu řešit nebudu,takže proč by mne to mělo zajímat?

 68. DarthZira

  Toli – kdybys nepsal ty hloupé kecy o tom, že „české samice“ jsou subinky, které těší, že „je někdo propleskne“, tak bych ti to, že je pro tebe tento výraz (jakož i výrazy jiné) zcela hodnotově neutrální a že se nad takto označené lidi nijak nepovyšuješ a nepovažuješ se za lepší, možná i věřila 😛
  Z Tvého psaní ovšem vyplývá, že ženská, která to má ráda (tedy „samice“) je v Tvých očích jedině subinka, případně blbka, která se nechá partnerem bez odporu mlátit.
  Jen tak na okraj, aby bylo jasno – BDSM nemá s domácím násilím vůbec nic společného, spíše naopak, protože mezi lidmi, kteří často (nebo aspoň občas jako zpestření) provozují BDSM hrátky, dochází k psychickému nebo fyzickému týrání neporovnatelně méně než u běžné populace.

 69. toli

  A svoje děti v tomto směru nijak neohýbám,nebo se alespoň snažím je neohýbat. Moji rodičové postupovali při mé výchově úplně stejně. Až přijde čas,tak mé děti si sami najdou životní styl který jim bude vyhovovat,stejně jako jsem to udělal já. Jen by měli vědět kde jaká rizika jim hrozí,výběr je na nich.

 70. toli

  kdybys nepsal ty hloupé kecy o tom, že „české samice“ jsou subinky, které těší, že „je někdo propleskne“, tak bych ti to, že je pro tebe tento výraz (jakož i výrazy jiné) zcela hodnotově neutrální a že se nad takto označené lidi nijak nepovyšuješ a nepovažuješ se za lepší, možná i věřila

  Já ale netvrdím že všechny české samice jsou subinky,ty které touží po Arabovi většinou jsou submisivní a vyhovuje jim drsnější zacházení.Proč si myslíš že většinou konvertují k Islámu české ženy a jen málo českých můžů ? Odpověď hledej v sexualitě…..

 71. DarthZira

  Lokki – mě neuráží statistika, ale stereotypy, které z těch statistik někdo dovozuje. Úplně stejným způsobem by totiž před cca 120 lety Tobě podobní hájili názor, že nemám právo (případně že je úplně zbytečné), abych studovala univerzitu, cestovala, řídila automobil, pilotovala letadlo, provozovala libovolný sport… prostě že jenom proto, že jsem žena, tak „od přírody“ na nějaké věci „prostě nemám“.
  Můj názor je zkrátka ten, že jednotlivé ženy/muži/homosexuálové/leváci/černoši/zrzci… (whoever) se od sebe vzájemně liší daleko více než se liší „průměrná žena“ od „průměrného muže“, „průměrný běloch“ od „průměrného černocha“, „průměrný levák“ od „průměrného praváka“ atd.

  „Pozitivní diskriminace“ je samozřejmě průšvih – je ovšem potřeba si uvědomit, že tento průšvih je průšvihem až následným. Žádná pozitivní diskriminace by nikdy nikoho ani nenapadla, kdyby tady celá staletí neexistovala žádná „normální“ diskriminace žen, černochů, homosexuálů a mnohých dalších, ale každý člověk – bez ohledu na to, s čím mezi nohama, jaké barvy pleti, jakých sexuálních preferencí atd. se narodil – měl možnost se seberealizovat zcela dle své vlastní volby a dokonce ani nebyl společností a výchovou tlačen k tomu, aby se co do zájmů a seberealizace choval tak, jak to jeho pohlaví (rase, barvě pleti…) „od přírody přísluší“.

  Pozitivní diskriminace je snaha narovnat to, co bylo celá staletí pokřivené (a mnohdy stále ještě dost pokřivené je – viz třeba rozdílný pohled mnohých na mužskou a ženskou sexualitu 😛 když se chlap za jeden večer vyspí s pěti ženami, je to pro spoustu lidí „frajer“, kterého budou obdivovat a třeba mu i hlasitě závidět, když se za večer žena vyspí s pěti chlapy, většina lidí – jak mužů, tak i žen – ji tak leda pomluví a odsoudí, závidět jí bude málokdo – a i kdyby, veřejně to nepřizná).
  Je to snaha možná velmi hloupá, protože problém „bere za špatný konec“, možná je dokonce i poměrně dost kontraproduktivní.
  Fajn, beru. Tak navrhni nějaký jiný způsob, jak konečně přestat lidi tlačit do toho, aby vyhovovali „škatulce“ toho, jak se má chovat a co má dělat „správný muž“, „správná žena“, „správný běloch“, „správný černoch“ a „správný nevímkdoještě“, aby pokud možno u každé lidské bytosti byly objektivně (bez předsudků) zjištěny její skutečné vlohy a tyto byly pak rozvíjeny.
  Obávám se ovšem, že člověk, který na to řešení přijde, se ještě nenarodil – a možná bohu (či čemukoli jinému) žel ještě i dlouho nenarodí 🙁

 72. mulit

  Ještě k té inteligenci. Řídím se tím, co jsem naměřil. A světě div se – naměřil jsem to, co se píše v odborné literatuře.

  Slyšel jsem řeči od určitých chlapů, že ženské jsou blbé, mají nižší inteligenci. Slepice, krávy atd. V testech IQ jsou na tom v průměru stejně jako muži. Mají to pouze více hozené do středu a méně extrémů. Tedy mezi ženami není tolik retardovaných jako mezi muži, ale také méně osob s genialitou. Ale žen s IQ nad 120 jsem naměřil hodně. Skoro v každé třídě je holka, co má IQ nad 120. Na romské škole jsem nenašel žáka s IQ nad 120. Ti s nejvyšší inteligencí měli přes 100 a blížili se 110. Průměr na romské škole byl 80. A v odborné literatuře se píše totéž. Není nad to si to sám přeměřit.

  Tedy, když mi někdo bude tvrdit, že ženy mají nižší inteligenci, tak mu věřit nebudu. Ženy nemají nižší inteligenci než muži. Když mi někdo bude tvrdit, že mají Romové nižší inteligenci než bílá majorita, tak mu věřit budu. Nejsou to jen testy inteligence, je to i zvládání učiva. A je to i chování. Třeba hlasitost projevu. Člověku s IQ 70 nedochází, že ruší ostatní, když na ulici huláká.

  Kamarád jde po ulici se mnou a říká mi. To jsou hovada nevychovaná, ti cikáni, tak tu řvát. Ale já vím, že tam kromě výchovy v hluku hraje roli i prostý fakt, že je tam nízká inteligence. Je to opět kombinace obojího. Důležité je, aby lidi pochopili, že z romské populace nikdy nebudou inženýři a doktoři. Nikdy nebudou jako bílí. Výjimky budou a díky za ně. Fandím jim. Ti nejlepší cikáni mají IQ 110. Paráda. Možná jsou i někde s vyšší inteligencí. Jsem jenom rád, pokud se takový najde, protože takový to má mnohem snazší s adaptací do společnosti. Ale většina cikánů je nezaměstnatelná. Nízká inteligence + nedostatečné prac. návyky + jiná mentalita. Ve škole jsem to řešil tak, že jsem krátil hodiny matematiky, češtiny, přírodovědy, vlastivědy. Nešlo mít celých 45 min naukový předmět. To oni nevydrží. Druhou půlku hodiny jsem je nechával malovat. Nebo si hrát, nebo zpívat. Nebo do tělocvičny, pokud byla volná. Nemůžou za to. Jsou myšlením někde jinde a bílé z nich nikdo nikdy neudělá. Nepatří ale sem, jejich evoluční původ je v jiném místě zeměkoule. Tam, kde byly snadno dostupné potravinové zdroje po celý rok.

 73. DarthZira

  „Já ale netvrdím že všechny české samice jsou subinky,ty které touží po Arabovi většinou jsou submisivní a vyhovuje jim drsnější zacházení.Proč si myslíš že většinou konvertují k Islámu české ženy a jen málo českých mužů ? Odpověď hledej v sexualitě…..“

  Boha jeho, Toli! 🙁 🙁
  Měla jsem Tě teda za inteligentnějšího, ani ve snu by mě nenapadlo, že budeš opakovat stupidní fráze broukologa Konvičky, který si hraje na amatérského sexuologa a kecá o věcech, o kterých nemá ani páru. On toho o BDSM ví asi tolik, jako já o tradiční čínské opeře. Rozdíl mezi jím a mnou je ovšem v tom, že já své názory na cokoli neopírám o své (pochopitelně zcela mylné, když o tom vím totální houby 😛 ) představy, o čem že vlastně ta tradiční čínská opera je.

  Opakuji znovu – BDSM opravdu není o „drsném zacházení“, natož pak o týrání jednoho partnera druhým!!!

  Proč u nás v Evropě k islámu konvertuje víc žen než mužů (zatímco třeba v USA je tomu spíš obráceně), to by bylo asi na rozsáhlou sociologickou studii.
  Je to asi něco podobného, jako proč v některých zemích je mezi transsexuály větší procento mužů, kteří se chtějí změnit v ženy, než obráceně, zatímco v jiných zemích je tomu přesně naopak.

  Ono vůbec by asi bylo na velmi rozsáhlou sociologickou studii, proč vůbec lidi v dospělém věku konvertují k jakékoli víře, případně proč v dospělosti svou původní víru (ve které byli vychováni) změní či od víry zcela „odpadnou“.
  Myslím si, že důvodů pro to může být strašně moc – některé jsou asi častější, tedy se týkají více lidí, jiné jsou méně časté, osobně si myslím, že v případě každé jednotlivé konverze/dekonverze/změny náboženské víry či církve jde vždycky o souhrn více faktorů a důvodů, které všechny rozkrýt je velmi obtížné, někdy možná až nemožné.
  Právě proto kategorické soudy a la Konva „je za tím jedině sex“ jsou hodně zcestné až úplně mimo.

 74. toli

  @Zira
  Nebuď tak povrchní a ponoř se do toho trochu více.Sex neznamená jen bdsm. Jsem spíše nakloněný Freudovi než Jungovi a tak tvrdím že sexualita se odráží nějakým způsobem v každém aspektu bytí. Submisivita neznamená jen že máš ráda sadistické praktiky jako oběť,ale ta submisivita prostupuje celou osobností,odráží se v postojích,názorech i chování .

 75. DarthZira

  Mulit – pokud by bylo možné odcestovat nějakým strojem času do doby, kdy Marie Terezie (od jejíhož narození právě uplynulo 300 let) zavedla povinnou školní docházku, a kdybys tam u žáků jejich základních škol měřil IQ, velmi pravděpodobně by ti holky vyšly v průměru jako jednoznačně hloupější než kluci a na takové, co by měly IQ 120 a víc, bys prakticky nenarazil.
  Možná ještě za První republiky by průměrné IQ holek bylo prokazatelně (tedy mimo možnou statistickou chybu) nižší než u kluků.
  A kdybys i dnes provedl měření IQ v nějakých zaostalejších společnostech, kde žijí „tradičním způsobem života“ – a lhostejno, zda u muslimů nebo třeba na čínském venkově či u kanibalů na Nové Guinei – dost pravděpodobně by tamější ženy vycházely jako v průměru hloupější v porovnání s jejich muži.

  U těch cikánů je hlavní důvod jejich nízkého IQ v době školní docházky ten, že jejich vrozený intelekt není ve většině cikánských rodin vůbec nijak rozvíjen, naopak je velmi často spíš „srážen“, ba přímo „likvidován“.
  Už jsem to tu psala, že vhodnými podněty lze dítěti jeho vrozené IQ zvýšit až o 20-25 – tedy udělat z podprůměru průměr, z průměru výrazný nadprůměr a z nadprůměru mensana. Stejně tak lze ale nevhodnou „výchovou“ a v nevhodném prostředí z génia udělat pouhý lehký nadprůměr, z nadprůměru průměr až lehký podprůměr a z průměru prakticky debila (IQ kolem těch 75).

  Mimochodem, ten Tvůj příklad s tím, jak to máš Ty osobně s monogamií, je přímo ilustrativní příklad toho, jak velký vliv má rodinné prostředí (tedy memy): byl jsi vychován v křesťanském (dokonce až fundamentalisticky křesťanském) prostředí, takže aniž by sis to třeba i uvědomoval, byl Ti do mozku nainstalován program „promiskuita je špatná“ – a podle tohoto programu holt jedeš dál. Sice už nevěříš tomu, že by ses za předmanželský/mimomanželský sex dostal do pekla, ale přece jenom máš pořád „takový nějaký pocit“, že pokud nějakou osobu miluješ, je přece „nemožné“ („nepřípustné“, „špatné“…) vyspat se s někým jiným. Ba vlastně že není příliš „dobré“ ani brát sex jenom jako zábavu a relax, tedy spát s někým „jen tak bez lásky“.
  Toto naprogramování nejspíš už nezměníš – a navíc jej podle všeho ani měnit nechceš, jelikož Ti nejspíš vcelku vyhovuje (nebo přinejmenším Ti nijak moc nevadí a život nekomplikuje).

  S tím, co jsi napsal v těch předchozích dvou reakcích, ovšem souhlasím a vidím to velmi podobně.
  Jen tak na okraj (abychom uzavřeli kapitolu penisů) je docela zajímavé, že já si partnery vybírám primárně podle kombinace celkového vzhledu (vysoká štíhlá postava, hodně vlasů) a intelektu, nikoli podle velikosti penisu (ono jaksi za normálních okolností – když pominu pláže, bazény, sauny a podobná zařízení – se tato věc při prvotním seznamování i docela dost špatně zjišťuje 🙂 ), a právě proto považuji za docela zajímavé, jak velké procento těch vysoce nadprůměrně inteligentních podle všeho disponuje nadprůměrem i někde jinde 😛 Je ovšem dost dobře možné i to, že zde bude korelace (nebo dokonce kauzalita, což není samozřejmě totéž) mezi velikostí penisu a úplně jiným faktorem, třeba tělesnou výškou, typem postavy, vrozeným sklonem k neplešatění nebo např. nějakým vrozeným faktorem způsobujícím, že se z nějakého důvodu těmto mužům líbí zrovna typy jako já (kdyby se jim nelíbily, těžko bychom spolu ve finále něco měli, to dá rozum 😉 ).

 76. DarthZira

  „Jsem spíše nakloněný Freudovi než Jungovi a tak tvrdím že sexualita se odráží nějakým způsobem v každém aspektu bytí. Submisivita neznamená jen že máš ráda sadistické praktiky jako oběť,ale ta submisivita prostupuje celou osobností,odráží se v postojích,názorech i chování.“

  Budu-li citovat mou oblíbenou „klasiku“ – A přesně v tomhle se, milý karižroute, šeredně pleteš 😉
  Právě proto, že o BDSM něco (poměrně dost 😛 ) vím a hodně lidí z této komunity znám, tak vím velmi dobře, že spíše pravý opak je pravdou. Spousta lidí vyhledává BDSM praktiky coby subík/subinka nebo dokonce masochista/stka libující si v bolesti jako jisté „odreagování“ právě proto, že ve svém běžném životě naopak zaujímají velmi dominantní pozici (a pochybuji o tom, že by ty managery a podobné profese ti lidi dělali právě proto, že by je to vůbec nebavilo, ne-li přímo otravovalo a bylo jim to z hloubi duše protivné 😀 ) – a stejně tak je velmi mnoho sexuálních dominantů a sadistů, kteří naopak v běžném životě se až úzkostlivě vyhýbají jakémukoli povolání, kde by museli řídit lidi nebo mít příliš velkou zodpovědnost.
  Další věcí je, že mimo nějakou specializovanou párty bys ve většině případů vůbec nepoznal, že právě tento člověk je dominant (či sadista, což není totéž, může to jít ruku v ruce, ale nemusí) a jiný že je naopak submisiv (či masochista – opět není totéž), ba dokonce i kdybys potkal párek, který má spolu jednoznačně D/s vztah, někde na veřejnosti, tak z jejich chování bys vůbec nebyl schopen vytušit, že to spolu právě takto mají, natož pak, že bys uměl odhadnout, kdo z nich je kdo.
  Nemluvě už o tom „drobném detailu“, že velká část těch, co opravdu „hodně jedou“ v BDSM, jsou tzv. „switchovací“, tedy jednou je v sexu baví být dominantní, jindy submisivní, jednou bolest působit a jindy ji přijímat, případně taky nejsou ani zas až tak neobvyklé případy dominantních masochistů a submisivních sadistů.

  Konvičkovo „dělení“ životních postojů, názorů, zájmů a hobby na „dominantní“ a „submisivní“ má zhruba stejnou „hodnotu“ jako přesvědčení Václava Narcise Perokradného o tom, že kuřecí řízek je „levicový“, zatímco vepřový je „pravicový“. Prostě blábol na entou 🙁

 77. mulit

  Už jsem to tu psala, že vhodnými podněty lze dítěti jeho vrozené IQ zvýšit až o 20-25 – tedy udělat z podprůměru průměr, z průměru výrazný nadprůměr a z nadprůměru mensana. Stejně tak lze ale nevhodnou „výchovou“ a v nevhodném prostředí z génia udělat pouhý lehký nadprůměr, z nadprůměru průměr až lehký podprůměr a z průměru prakticky debila (IQ kolem těch 75).

  Proti tomu mluví případy romských dětí vychovávaných v bílé rodině od útlého dětství. Mnoho z nich v životě končí tak, jako by nebyly vychovány bílou rodinou. Také si často najdou kamarády svého etnika. Utečou ke svým. Příroda vítězí. Ten s IQ 110 ne, ale ten s IQ 70 nebo 80 uteče ke svým. Já jsem s nimi pracoval, mě to, co píšeš, zavání teoretismem, akademismem. Já si stále pamatuji na ta děcka. Kdybych to měl doma, bílého z nich stejně neudělal. A to jsem velmi vytrvalý, houževnatý. Ty to stále svádíš na špatné prostředí, ale nechápeš, že to špatné prostředí je právě přirozený projev jinakosti, včetně jinakosti intelektové a jinakosti temperamentu. Ty zaměňuješ příčinu a následek. Myslíš si, že příčina je v prostředí. Já tvrdím, že odlišné chování romské populace je přirozený průvodní jev. Mimochodem tvoje teorie by vedla na ně k nadměrnému zatížení, které by oni nezvládli. Ty jsi prostě naivní. Nechápeš přírodu, tlačíš jen svoji ideologii.

  Mimochodem, ten Tvůj příklad s tím, jak to máš Ty osobně s monogamií, je přímo ilustrativní příklad toho, jak velký vliv má rodinné prostředí (tedy memy): byl jsi vychován v křesťanském (dokonce až fundamentalisticky křesťanském) prostředí, takže aniž by sis to třeba i uvědomoval, byl Ti do mozku nainstalován program „promiskuita je špatná“ – a podle tohoto programu holt jedeš dál. Sice už nevěříš tomu, že by ses za předmanželský/mimomanželský sex dostal do pekla, ale přece jenom máš pořád „takový nějaký pocit“, že pokud nějakou osobu miluješ, je přece „nemožné“ („nepřípustné“, „špatné“…) vyspat se s někým jiným. Ba vlastně že není příliš „dobré“ ani brát sex jenom jako zábavu a relax, tedy spát s někým „jen tak bez lásky“.
  Toto naprogramování nejspíš už nezměníš – a navíc jej podle všeho ani měnit nechceš, jelikož Ti nejspíš vcelku vyhovuje (nebo přinejmenším Ti nijak moc nevadí a život nekomplikuje).

  To jsou kecy, co jsi napsala. Můj partner není z pobožné rodiny a taky je ten zamilovávací vztahový typ. Prostě děláš se moc chytrá, ale máš své limity. Jak už jsem psal, zkusil jsem to i to. A vím, co mi více vyhovuje. A diskuse jsou plné příkladů lidí, co jsou na tom stejně jako já nebo naopak radikálně odlišně. Já za to nikoho nesoudím, není v tom ani kousek zbytku pobožnosti, jak se mi snažíš naznačit. Když je člověk promiskuitní, měl by si najít stejného k sobě a domluvit si třeba volný vztah. Takové páry znám. A znám i pár, co si dobírají občas někoho do trojky. Já to nesoudím. Ale ty nechápeš přírodu. Vůbec nechápeš přírodu a to, že je pestrá, divergentní. Sama sebe jsi posadila jako mustr všeho. To byl už kámen úrazu před rokem, kdy jsi mě poučovala, jak má vypadat správný ateismus. Na to jsem se ti vysmál.

  Zpátky k sexualitě. Můj bývalý partner, co jsem s ním žil 9 let, byl případ opačný. Tedy potřeboval úlety, chodil i do darkroomu. To jsem se dozvěděl až po rozchodu, kdybych to věděl za vztahu, tak mu dám kopačky. Můj současný partner, s kterým jsem 7 let, je opačný případ. Teskní, váže se na mě. Je to prostě příroda. Příroda je divergentní. Každý člověk je jiný (oba dva jsou ateisti). A ty to nerespektuješ. Co bys chtěla? Aby byli lidi povinně promiskuitní, protože to zapadá do tvého „moderního ateistického světonázoru“? Nasrala jsi mě.

 78. toli

  Právě proto, že o BDSM něco (poměrně dost ) vím a hodně lidí z této komunity znám, tak vím velmi dobře, že spíše pravý opak je pravdou. Spousta lidí vyhledává BDSM praktiky coby subík/subinka nebo dokonce masochista/stka libující si v bolesti jako jisté „odreagování“ právě proto, že ve svém běžném životě naopak zaujímají velmi dominantní pozici (a pochybuji o tom, že by ty managery a podobné profese ti lidi dělali právě proto, že by je to vůbec nebavilo, ne-li přímo otravovalo a bylo jim to z hloubi duše protivné ) – a stejně tak je velmi mnoho sexuálních dominantů a sadistů, kteří naopak v běžném životě se až úzkostlivě vyhýbají jakémukoli povolání, kde by museli řídit lidi nebo mít příliš velkou zodpovědnost.

  Ale já jsem říkal že submisivita (dominance) se NĚJAK projevuje ve všech aspektech bytí.Netvrdil jsem že jsou vždy totožné jak v intimní tak veřejné sféře :-).Říká ti něco slovo kompenzace ?

 79. DarthZira

  Toli – a co když realita je prostě taková, že naprostá většina lidí (ne-li úplně všichni) má prostě v sobě v různém poměru „namíchanou“ jak dominanci, tak submisivitu?
  A holt se každý z nás někdy v životě projevuje více jako dominant, jindy více jako submisiv, a za jakých okolností to bude to či ono, to je u různých lidí samozřejmě různé – a klidně občas dokonce i u toho samého člověka se jak dominance, tak submisivita může za stejných či velmi podobných okolností projevovat různě, případně „spouštěč“, který obvykle spustí dominanci, může najednou spustit naopak submisivitu (či obráceně).

  Ovšem tvrzení, že určité názory, zájmy, postoje nebo hobby jsou z jakési „podstaty věci“ či čeho to jednoznačně „dominantní“ nebo „submisivní“, je prostě blbost jako bič, úplně stejná hovadina, jako že něco je apriorně „pravicové“ a cosi jiného stejně apriorně „levicové“. Za tímto názorem si stojím.

 80. lokki

  O temná, vždycky to rozsekneš :-)… Mně podobný a kus mojí rodiny si před skoro sto lety zcela nepochopitelně (tedy alespon pro mne) dobrovolně zabalili kartáček na zuby, šmuky po mamce a vydali se do Terezína (a jasně, že věděli, jak vypadá ženská nebo mužská role v životě 🙂 . Tryznu za ty, co odešli mnohem dál jsme drželi každoročně ještě celkem nedávno a jejich dopisy mám v knihovně za zádama. To je ta tvoje potíž se škatulkováním a jednostranným stereotypem – snadno přehlídneš zjevné. Stereotypy jsou jednoduchej způsob, jak ventilovat obecnou zkušenost. Ne vždycky se strefí, ale v obecný rovině dávaj všem lidem (a hlavně těm mulitovejm s nižším iq) velkou šanci na slušnej a dlouhej život. A obvykle jsou v souladu jak se statistikou, tak s reáliema. A to se nezminuju o tom, že většina stereotypů tu byla mnohem dřív, než nějaká statistika. Výhoda stereotypů je v tom, že pokud se jimi řídíš, málo kdy se spleteš a jako bonus je můžeš kdykoliv překročit nebo obejít. Něco tě to bude stát, ale je to jenom tvůj boj a tvoje vítězství. Pozitivní diskriminací všem, kdo byli ochotní něco zaplatit okamžitě sebereš motivaci – což je podle mě přesně její cíl. Nechceme tu přece moc individualit, ne? Jinak společnost tě vždycky tlačí do toho, co se sluší – zkus dneska říct na letný v hospodě, že tvým životním snem je (po té, co dokončíš vysokou) bejt dobře zajištěná žena v domácnosti se třema dětma a chůvou k ruce …

 81. DarthZira

  Mulit – přijde mi opravdu velmi nepředstavitelné až nemožné, že by určité etnikum mělo být navěky odsouzeno k tomu, býti totálními debily, nikdy se z toho údajně průměrného IQ 70-80 nevyhrabat výš.
  Je-li tomu skutečně tak, můžeme jakoukoli snahu o pokrok předem odpískat. A na nějakou kolonizaci vesmíru (nebo aspoň Marsu) v klidu zapomenout 🙁

  Svého času jsem četla sci-fi o člověku, který sestrojil přístroj, který dokázal z libovolného člověkem vyrobeného předmětu určit výši IQ jeho tvůrce. Dotyčný poté prolezl všecka muzea světa, svým přístrojem „poměřil“ co možná nejvíce dostupných artefaktů a těmi výsledky nakrmil počítač s tím, aby mu udělal žebříček tisícovky nejinteligentnějších lidí, kteří kdy po naší planetě chodili. Z onoho žebříčku ovšem vyplyne, že první celému světu dnes známý génius (já už si teď přesně nepamatuji, jestli to Einstein, Aristoteles nebo kdo, ale prostě někdo na tento způsob), skončil až někde na 200. místě, za ním byla nějaká mezera, pak někde kolem 250. až 300. místa bylo několik osobností, obecně považovaných za největší génie lidstva, po nich opět mezera a tak furt dokolečka – jedno dvě slavná jména a mezi nimi obrovské mezery, a až někde za 700. místem se začali teprve rychle za sebou objevovat všichni ti slavní vědci, vynálezci, filosofové a umělci. Tedy výsledkem pokusu bylo, že naprostá většina těch úplně největších géniů,. kteří kdy běhali po Zeměkouli, byli nějací zcela bezvýznamní hrnčíři, pekaři, ševci, truhláři, švadleny, tkadleny apod. Povídka končí smutně – ten vynálezce si stále klade otázku, kde lidstvo mohlo být, kdyby všichni tito lidé mohli plně rozvinout svůj potenciál, a tak nakonec svůj vynález zničí a sám spáchá sebevraždu.
  Z mého úhlu pohledu závěr zcela pochopitelný a logický. Kdybych zjistila, že v nějaké cikánské osadě nebo třeba mezi negramotnými africkými pastevci koz či mezi divochy v pralese žije člověk, který má vrozený intelekt vyšší daleko než Stephen Hawking, taky bych z tohoto vědomí neměla dobré spaní…

  Pokud má někdo prokazatelně IQ 70 nebo 80, určitě na něj nechci klást přehnané nároky – ovšem mým ideálem je za prvé to, aby ten, kdo něco chce a má na to schopnosti, nemusel polovinu či více svých schopností vyplýtvat na potýkání se s předsudky kvůli svému pohlaví, barvě kůže, etnickému původu či čemukoli jinému, a za druhé aby lidská společnost byla schopná věnovat co možná nejvíce zdrojů na to, aby se potenciál každého člověk mohl co možná nejvíce a nejlépe rozvinout a aby – je-li to jen trochu možné – se ve věci intelektu Gaussovka stále postupně posouvala tak, aby to, co je dnes nadprůměr, byl za co já vím sto dvě stě let průměr nebo dokonce podprůměr, aby dejme tomu v nějakém 23. století chápat Schrodingerovy rovnice bylo stejně běžné, jako je ve století našem běžné umět číst a psát.

  A pokud jde o tu monogamii – ona je to zas otázka, co je slepice a co vejce. Ať se nám to líbí nebo ne, těch víc jak tisíc let křesťanství (v některých částech Evropy a světa ještě i o 500-900 let více) i s jeho názory na sexuální morálku prostě vymazat nelze 😉 I v ateistických rodinách je totiž stále ještě ze setrvačnosti (a aniž by si to ti lidé vůbec uvědomovali) prosazovaná sexuální morálka, která je ve svém základu vlastně křesťanská.
  Navíc ona ta předkřesťanská morálka nebyla po této stránce o nic moc lepší, protože to prostě byla pořád morálka patriarchální.
  Bez ohledu na víru či nevíru máme ten monogamní ideál všude kolem sebe, v literatuře, ve filmech, dokonce i v pohádkách („žili spolu šťastně až do smrti“). Vlastně se tomu skoro nedá utéct – a je opravdu otázkou, jestli je člověk opravdu od přírody vcelku monogamní tvor (a proto se společnost vyvinula právě takto a ne jinak), a nebo jestli je ta (víceméně-monogamie) společenský konstrukt či přímo nějaký „byprodukt“, který je ve skutečnosti v příkrém rozporu s naší přirozeností.
  Samozřejmě taky netvrdím, že pokud by se všichni lidé (či aspoň jejich valná většina) ze dne na den začali chovat spíš jako šimpanzi bonobo, že by se tímto (natož pak jenom kvůli tomu) svět stal nějak lepším.
  I s touto otázkou si některé sci-fi pohrávají – jak by změnilo svět, kdyby nějaký vynález způsobil dejme tomu absolutní vymizení žárlivosti coby emoce, kdyby se (ať omylem nebo záměrně) způsobila taková změna lidské DNA , že by bylo možné zplodit dítě pouze jednou za život apod. Většinou podle těch autorů tento „nový svět“ není lepší ani horší než ten náš, pouze je jiný – jedny problémy a z nich plynoucí průšvihy, sice zmizely, ale jiné, dosud neznámé se objevily.

  Btw – já jsem se Tě nepokoušela přesvědčovat o nějakém „jediném pravém ateismu“, pouze jsem se Ti snažila vysvětlit, že pokud někomu dělá dobře modlení, chození do kostela nebo jakékoli jiné náboženské rituály, tak že je klidně může provozovat dál i jako ateista a ateistou kvůli tomu být nepřestane. A dokonce ani samo vědomí, že mluvím s bytostí, která podle mého neexistuje, případně se účastním uctívání vymyšlené entity, vůbec nemusí mít vliv na to, zda mi tato činnost bude dělat dobře – a třeba i stejně dobře jako v době, kdy člověk v existenci této entity věřil.

  Já to prostě beru z úhlu pohledu a zkušenosti sci-fi faní – na conech i jinde trávím hodiny a hodiny času přednáškami a debatami o vymyšlených světech a postavách, a jak já, tak všichni další přítomní (teda doufám, že všichni 😛 ) samozřejmě ví, že to všecko je vymyšlené, že ty světy reálně neexistují a nikdy neexistovaly a ty postavy nikdy nežily, a přesto nás už celé roky stále baví o tom všem pořád mluvit a spekulovat a třeba se i do krve hádat na téma, jestli vymyšlená postava A byla taková nebo maková a zda měla ve vymyšlené situaci B reagovat tak nebo onak a co by se bylo stalo, kdyby reagovala jinak, než (podle knihy či filmu, samozřejmě) reagovala, a jestli by to bylo dobře nebo špatně a pro koho dobře a pro koho špatně…
  Ano, možná nás proto „normální lidi“ považují z magory – ale nám je to úplně fuk, jelikož nás to prostě baví a dělá nám to dělá dobře. A co si o tom kdo myslí, na to sere Bílej Tesák 😛
  Takže pokud ti udělá dobře „rozhovor“ s osobou, o které jsi přesvědčen, že vůbec neexistuje, klidně to udělej – a jestli Tě kvůli tomu někdo bude považovat za magora, tak to Ti přece může být zcela fuk, ne? 😉 A pokud by takový kritik prudil moc, pošli ho prostě někam 🙂 🙂

 82. DarthZira

  Lokki – částečně Ti odpovídám v předchozím komentu.
  Přijde mi prostě strašně neefektivní, aby ti, kdo nejsou ve společnosti „většinoví“ – v USA třeba heterosexuální WASP muž – museli dobře polovinu svých schopností vynakládat na to, aby přesvědčili své okolí, že ačkoli on(a) je žena, (černé barvy pleti, cikánského/mexikánského/arabského/čínského etc. původu, homosexuální…), tak může být stejně dobrý prezident, senátor, manager, soudce, voják, pilot, vědec, malíř, šachista, automobilový závodník (doplň dle libosti) jako ten z té většiny, tedy zbytečně plýtvá svým potenciálem, který by mohl využít k rozumnějším věcem.
  Proč stále ještě v některých profesích musí žena prokázat, že je lepší než ten nejlepší z mužů, aby ji začali brát vážně? Proč nestačí jenom to, aby byla stejně dobrá jako většina jejích mužských kolegů?
  (To samé lze samozřejmě napsat i o černochovi, cikánovi, Arabovi, Mexičanovi…).
  Bílý heterosexuální muž byl „pozitivně diskriminován“ po celá dlouhá staletí. Podle mého spíše to, že majorita nemusí o nic „bojovat“, je špatně – vede ji to k pohodlnosti 😛

  Mimochodem – to, že je svět nastaven „uživatelsky přívětivě“ pouze vůči těm, kteří se od většiny příliš neodlišují, může mimo jiné i za to, že lidé (a velmi často inteligentní lidé) upadají do pastí různých náboženství a církví. Mohla bych uvádět příklady lidí, kteří se „dali na víru“ nebo dokonce skončili třeba v klášteře či (ještě hůř) v nějaké náboženské sektě proto, že byli pro své okolí „příliš divní“.
  Pokud se tedy občas Petr Tomek ve svých článcích ptá, jestli i ateisté nenesou svůj díl odpovědnosti za to, že lidé stále konvertují – tak ano, nesou, mj. i tím, že mají předsudky. Ne každý je tak silná osobnost, že se s předsudky svého okolí dokáže celý život rvát – a tak může rezignovat a jedním ze způsobů rezignace může být i ta konverze.

 83. lokki

  Je to naopak velmi efektivní – abys mohla být jako menšina ve většinový společnosti prezident, soudce, senátor atp., musíš prokázat větší přínos většině, než průměrný prezident. Pokud to dokážeš, pak to dává smysl, pokud ne, není žádný důvod, aby tě, jako cizince, lidi volili. A protože pro to máš stejný vlohy, jako já stát se hokejistou v NHL, bude tě to stát mnohem víc sil, než průměrnýho většinovýho člena populace. Co po lidech (a hlavně po sobě) vlastně chceš ?
  Pilota si nevybrala moc dobře, to je zrovna činost, která má rasový i pohlavní specifika a když uděláš chybu, jsi vyřazena jak z klanu pilotů, tak i ze života. Proto je po světě převaha bílejch mužů pilotů a proto na tuhle profesi nejsou zatím povinný kvoty 🙂 . A až je zavedem, budem muset udělat letadla asi gumový… Na druhou stranu, odhodlání je něco, co našim holkám fakt nechybí 🙂 .
  „Proč stále ještě v některých profesích musí žena prokázat, že je lepší než ten nejlepší z mužů, aby ji začali brát vážně?“ – na to je hrozně jednoduchá odpověd, kterou taky znáš – obvykle se to týká týmovejch profesí, takže krom toho, že musíš umět tu práci, musíš bejt zároven dobrej týmovej hráč. Takže každá ženská která chce dělat v mužským týmu, musí bejt mnohem lepší než průměrnej chlap proto, aby nahradila svůj mužskej týmovej deficit – to je naopak velmi fér. Dneska se to hodně stírá díky technologiím a poněkud asociálnímu životu, takže je to mnohem snažší než dřív. Solo profese, jako třeba veterina velkejch zvířat – to taky můžou dělat i holky, protože když příjdeš o krávu nebo o tele, nic zásadního se neděje. V době, kdy to znamenalo ohrožení rodiny, si nikdo z celkem pochopitelnejch důvodů ženskou nepozval, pokud neměla aspon osmdesát kilo, rukou nedokázala ohnout stodvacítkovej krovák a nevadilo jí, že jí občas omrznou kozy… Jen připomínám, já tu nehodnotím jako ty, jen poukazuju na obecně známý existující rozdíly (který pro mě nemaj žádnou polohu ve verzi dobráxšpatna, pokud se u toho dotyčný jedinec nechová jako nesvéprávnej idiot). Mám tu možnost sledovat občas chlapy, co se pletou do ženskejch věcí a jestli si myslíš, že bejt ženská mezi chlapama je těžký, tak o radostech a strastech světa toho moc nevíš …
  Celá dlouhá staletí si BHM vytvářel svůj svět pro sebe, nepřežil by moc dlouho kdyby ho tvořil tak, aby byl pro něj negativně diskriminační. A máš pravdu, jakmile se dostal tak daleko, že v zásadě nemusí o nic bojovat, pomalu odchází ze scény…
  Náboženství, církve nebo kláštery nejsou žádný pasti – většina konvertitů ti řekne, že jim celej život něco chybělo a víra jim to prázdný místo zaplnila. A já Petrovi občas připomínám, že reálně existuje možnost, že nemůžou jednat jinak. Ateismus nenabízí nic moc pozitivního a konverze není rezignace – je to naopak aktivní hledání a nalezení. Stejně tak, jako ateo coming out u věřícího. A upřímně, statistiky zrovna konverzím inteligentních lidí moc nefanděj… Předsudky máme každej, včetně tebe (si s nima tady polepila tolik zdi, že by to vydalo na knížku), ty bych do toho netahal… naopak bych se zabejval spíš tím, jak setřít hrany. Pokud možno na lepších než ideologických (…mám pocit, že by to tak bylo hezký…) základech…

 84. DarthZira

  „Je to naopak velmi efektivní – abys mohla být jako menšina ve většinový společnosti prezident, soudce, senátor atp., musíš prokázat větší přínos většině, než průměrný prezident. Pokud to dokážeš, pak to dává smysl, pokud ne, není žádný důvod, aby tě, jako cizince, lidi volili.“

  Hmm,žena je cizinec? Nebo snad menšina?
  Homosexuál je cizinec?
  Vůbec, kolik generací musí nějaká rodina na území určitého státu žít, aby to nebyli cizinci? Dvě generace? Tři generace? Pět generací? Ještě víc generací? A proč?
  Btw – pokud někdo vzhledově vypadá jako většina, tak jestliže mluví domácím jazykem stejně dobře jako ostatní rodilí mluvčí a na území daného státu se narodil, málokoho napadne ho vnímat jako cizince, i kdyby se jeho rodiče přistěhovali třeba z Marsu a jeho matka sem na Zemi letěla už těhotná, zatímco pokud se někdo vzhledově výrazněji odlišuje, tak i když mluví domácím jazykem líp než mnohý příslušník většiny a na území příslušného státu se narodili už jeho prarodiče, pro spoustu lidí (ehm… hloupých lidí) je to furt „cizinec“, který musí „prokazovat“, že je té většině přínosný. Co to má za smysl?

  „Takže každá ženská která chce dělat v mužským týmu, musí bejt mnohem lepší než průměrnej chlap proto, aby nahradila svůj mužskej týmovej deficit – to je naopak velmi fér.“

  Otázkou je, proč ten tým musí být pouze mužský, proč nemůže být smíšený.

  „Mám tu možnost sledovat občas chlapy, co se pletou do ženskejch věcí a jestli si myslíš, že bejt ženská mezi chlapama je těžký, tak o radostech a strastech světa toho moc nevíš…“

  Bejt ženská mezi chlapama není vůbec těžký, ale kurva těžký kolikrát je se jako ženská mezi ty chlapy dostat 😉

 85. DarthZira

  Víš, Lokki, ta veterinářka velkých zvířat je dost výjimečný případ – navíc profese veterináře jako takového vznikla relativně nedávno, před cca sto lety, do té doby to dělal pacholek nebo třeba místní kovář, ovčák či někdo podobný, a to bez formálního vzdělání (byť samozřejmě ten člověk musel mít bohaté praktické zkušenosti, než ho ti lidi jako experta vnímali a měli k němu důvěru, když – jak jsi sám napsal – kráva, občas i koza byla pro mnou rodinu jejich jediná obživa).
  Jinak ale „kupodivu“ 😛 – jak člověk ví už ze střední školy – ženy (a občas i děti) dřely 12-14 hodin denně ve fabrikách, pracovaly v dolech, vykládaly vagóny apod., a dlouhou dobu (s výjimkou pár humanistických podivínů) to vůbec nikoho nevzrušovalo, nikdo neřešil, jestli na to fyzicky stačí nebo ne a jestli je podobná práce pro ně z hlediska jejich fyzických dispozic vůbec vhodná.
  Prostě šlo-li o práci nepříjemnou, neprestižní a mizerně placenou, BHM ji „černým“, „žlutým“, míšencům a ženám milerád přenechal (pokud by v té době veřejné přihlášení se k homosexuální orientaci nebylo trestně postižitelné, určitě by ji klidně přenechal i homosexuálům).
  Zato jakmile šlo o práci prestižní, příjemnou a dobře honorovanou – jako např. lékař, lékárník, advokát, soudce, státní úředník, učitel (zvláště pak středoškolský a vysokoškolský) apod., tak to teda ani za nic!!! To se hned našly milióny rádobyvědeckých zdůvodnění, proč pro ženu a nebělocha podobná práce není vůbec vhodná, ba dokonce je přímo „proti přírodě“, aby ji dělal(a).
  Stačí se jenom podívat na „norimberské zákony“, která povolání byla židům zakázána jako první – dělat v dolech nebo na stavbách to teda nebylo 😉

  Mimochodem, ono se stačí podívat i na poměry v dnešní katolické církvi. Pro ženy, které chtějí „zasvěceným životem sloužit Bohu“ jsou stále k dispozici především pozice jakýchsi „lepších služek“ – zdravotnický personál, pečovatelky o postižené a umírající apod., až poslední dobou je to sem tam i nějaká ta učitelka nebo dokonce vysokoškolská pedagožka, ovšem stále ještě v církvi neexistuje jediný ženský řád, který by se (podobně jako jezuité a dominikáni) v podstatě specializoval na „produkci ve velkém“ vědců humanitních i přírodovědných oborů.
  Vidíme všichni, jak vyvádějí konzervativci kvůli tomu, že holky už bez omezení smějí být varhaníky, zpívat na kůru a být lektorkami (číst při mši z jiných částí Bible než jsou evangelia – kterážto jsou vyhrazena pouze kněžím a jáhnům), v podstatě jen s malými omezeními (je nutné povolení od biskupa) smějí holky i ministrovat, být akolytkami (=rozdávat přijímání) a kázat (v Západní Evropě už stejně často jako kněz káže pastorační asistent/tka) a všecky konzervy se můžou přímo zbřídit z představy, že by snad mohly být ženy svěceny byť jen na jáhenky.

  Tohle je podle mého přímo krystalicky čistá ukázka toho, o co ve skutečnosti tomu BHM jde – nikoli o nějaké „přežití jeho samotného“ a už vůbec ne o „přežití civilizace“, ale o to, aby zabral všecky prestižní fleky pro sebe, protože pokud by náhodou pohlaví nebo barva kůže přestaly být významnou (nebo dokonce zásadní) „kvalifikační podmínkou“ a rozhodovaly by pouze a jenom schopnosti, tak by najednou plno průměrně schopných (o lehce podprůměrných ani nemluvě) BHM muselo začít jít dělat ty otravné, neprestižní a nepříliš dobře honorované práce, do kterých se jim – vcelku pochopitelně – samozřejmě nechce.

  Co chci po lidech? Aby o úspěchu a kariéře každého jedince rozhodovaly pouze schopnosti, a aby se společnost maximálně snažila u co možná nejvíce lidí (bez ohledu na jejich pohlaví, barvu kůže, sexuální preference a další vrozené danosti) objektivně zjistit jejich vlohy a ty pak maximálně rozvíjet.

  A co chci po sobě?
  Samozřejmě být úspěšná, slavná a finančně dobře zajištěná.
  Myslím si ale, že to chce asi skoro každý 🙂

 86. DarthZira

  A pokud jde o ty konverze a „pasti“:

  1) Upadnout do osidel nějaké náboženské sekty je opravdu tragédie jak pro toho člověka, tak zpravidla i pro jeho blízké. Je to na podobné úrovni, jako když se ten člověk stane narkomanem.
  To netvrdím jen já, to říkají lidé, kteří se jako psychologové a sociologové sektami zabývají.

  2) Podle všech výzkumů, které se tím zabývají, do pastí sekt upadají daleko častěji lidé s vysokoškolským vzděláním než nějací popeláři, přidavači na stavbách nebo „bouchači ve fabrice“.
  Máš-li snad jiné statistiky, sem s nimi!

  3) Stejně tak pokud si v kterékoli katolické farnosti nebo protestantském sboru uděláš přehled lidí, kteří byli za posledních co já vím deset let pokřtěni jako dospělí, případně ve věku vyšším než nějakých 15 let biřmováni, moc lidí bez vyšší kvalifikace mezi nimi nenajdeš.
  Vsadím se o cokoli, že zvláště ve městech na jednoho takového pomocného dělníka nebo uklízečku připadnou minimálně dva absolventi nějakého humanitního oboru.

  4) Je podle Tebe mezi sektou a zavedenou církví nějaký zásadní rozdíl co do podstaty?
  Pokud ano, tak jaký?
  A kde vůbec vést dělící čáru mezi sektou a zavedenou církví?
  Jsou jehovisté sekta? Jsou mormoni sekta? Jsou letniční sekta? Jsou charismatici sekta? Je Opus Dei sekta? Je Bratrstvo sv. Pia X. sekta?

  5) Je samozřejmě věcí vkusu, jestli vstup do kláštera budeme považovat za tragédii, nebo ne.
  Jestliže jsme zde ovšem na ateistických stránkách, tak… odpověď si doplň sám 😉

  Osobně si myslím, že pokud ten „modulus dei“ opravdu existuje (jako že to ještě nade vší pochybnost prokázáno není), tak by bylo fajn tuto část mozku u lidí, kteří ji mají, využít daleko lepším a užitečnějším způsobem. Napadá mě třeba, že by nebylo vůbec od věci udělat nějaké „nové náboženství“ třeba z kolonizace vesmíru.
  Nebo klidně ze sci-fi a fantasy 😛
  Ona ani věda jako náboženství sui generis by nebyla úplně špatná – furt by to totiž nadělalo míň škody, než když lidi věří různým Elekovým, Struneckým, Grofům a Hnízdilům (o Jolanadách, Vlastících Plamíncích a Guru Járech ani nemluvě 😛 ).

 87. Foxy

  Jsem asi nevzdělán a blb, leč fakt si nedokážu představit, co že je to za zvíře ten „modulus dei“, kterým se tu tak bravurně operuje?
  Poučte prosím jednoho starýho, vypelichanýho lišáka…

 88. toli

  Mimochodem, ono se stačí podívat i na poměry v dnešní katolické církvi. Pro ženy, které chtějí „zasvěceným životem sloužit Bohu“ jsou stále k dispozici především pozice jakýchsi „lepších služek“ – zdravotnický personál, pečovatelky o postižené a umírající apod., až poslední dobou je to sem tam i nějaká ta učitelka nebo dokonce vysokoškolská pedagožka, ovšem stále ještě v církvi neexistuje jediný ženský řád, který by se (podobně jako jezuité a dominikáni) v podstatě specializoval na „produkci ve velkém“ vědců humanitních i přírodovědných oborů.
  Vidíme všichni, jak vyvádějí konzervativci kvůli tomu, že holky už bez omezení smějí být varhaníky, zpívat na kůru a být lektorkami (číst při mši z jiných částí Bible než jsou evangelia – kterážto jsou vyhrazena pouze kněžím a jáhnům), v podstatě jen s malými omezeními (je nutné povolení od biskupa) smějí holky i ministrovat, být akolytkami (=rozdávat přijímání) a kázat (v Západní Evropě už stejně často jako kněz káže pastorační asistent/tka) a všecky konzervy se můžou přímo zbřídit z představy, že by snad mohly být ženy svěceny byť jen na jáhenky.

  V Olmíku jeptišky dřou v arcibiskupském paláci na Graubnera a dělají veškeré práce i ty tkzv mužské.Viděl jsem jednu jak lezla po kolenou a šůrovala schody.A ještě si pipky pochvalují že slouží Bohu.Hovno,slouží jeho vysokoblahorodí arcibiskupovi aby měl dokonalý servis a skvělý život v „Bohu“

 89. toli

  A ty schody šůrovala po kolenou a ještě leštila zábradlí.

 90. DarthZira

  „většina konvertitů ti řekne, že jim celej život něco chybělo a víra jim to prázdný místo zaplnila“

  Víš, v tomhle se možná neshodneme, ale můj názor je ten, že to „něco“, co jim chybělo, byly ve skutečnosti zážitky úcty, obdivu a uznání.
  Pokud je někdo nadprůměrně inteligentní a vzdělaný, ale z hlediska většinové populace „divný“ a ještě nepříliš průbojný, tak je frustrovaný tím, že nemá šanci své schopnosti příliš dobře prodat, že nejen, že na tom není z hlediska finančního nijak extra dobře, ale ještě ke všemu často nemůže dělat to, co by dělat chtěl, takže nemá ani vnitřní uspokojení z toho, dělá něco užitečného a přínosného, a navíc si jej ani moc lidí neváží.
  Pokud je někdo průměrný nebo dokonce i mírně podprůměrný, tak pokud to není týpek „drzé čelo lepší nežli poplužní dvůr“ (takže dokáže své okolí přesvědčit i o tom, že má kvality, kterými neoplývá ani omylem), chybí mu úplně to stejné. Kolik lidí si váží dejme tomu pošťáka nebo prodavačky, kolik lidí je za jejich práci obdivuje? Kolik oslavných článků v novinách se o nich píše? 😛
  Ostatně, proč tolik lidí je schopných udělat skoro cokoli, aby zažili svých „pět minut slávy“? Podívej se na různé ty talentové soutěže, kolik lidí se do nich cpe – a proč to dělají? Protože doufají, že se stanou slavnými a obdivovanými umělci.
  Jenže pokud někdo nemá nejen talent, ale ani povahu na to, aby se veřejně předváděl byť jenom v místní sokolovně, tak možností, jak si získat dostatek obdivu ze strany většího počtu lidí, teda fakt moc nemá 🙁
  Psala jsem to tady už mockrát – dnešní svět není vůbec „uživatelsky přívětivě“ zařízen pro introverty.

  A ony jaksi obdiv, úcta a uznání chybí každému člověku – zná to každý manželský poradce i rozvodový advokát, že v naprosté většině případů k nevěře (a zvláště pak k nevěře, kde jde o něco víc než jen o „alkoholový úlet“ či o pouhé uspokojení fyzických potřeb) dojde proto, že ten nevěrník se nedokáže srovnat s pocitem (někdy oprávněným, někdy ne), že ho jeho partner(ka) už neobdivuje tak jako dřív, zatímco jeho nová známost ho ostentativně chválí za kdejakou blbinu, čímž pak nabude dojmu, že právě tento člověk je proto ta jeho „pravá a jediná životní láska“ (samozřejmě mu nedochází, že až se mu/jí za pár let „okouká“, bude přesně tam, kde je teď 😀 ).
  Prostě po úctě, obdivu a chvále touží každý člověk – a pokud mu je nejsou schopní nebo ochotní dát lidé, které kolem sebe má, snaží se najít si společnost, kde se mu jich dostane bohatě. A člověk, který má pocit, že žádný jiný člověk, ba ani skupina lidí mu nedokážou dát úcty vůči jeho osobě tolik, kolik sám vnitřně potřebuje, začne hledat někde jinde…
  A co lepšího může být pro Ego, než pocit, že člověka miluje ta úplně nejmocnější bytost vesmíru? 😉

 91. mulit

  DarthZira
  A co chci po sobě?
  Samozřejmě být úspěšná, slavná a finančně dobře zajištěná.
  Myslím si ale, že to chce asi skoro každý

  Zdravý má tisíc přání. Nemocný jen jediné. Sám za sebe říkám, že stačí zdraví. Když je zdraví, všecko ostatní si zařídíš. Když není zdraví, nezařídíš nic z toho, co píšeš.

  Je podle Tebe mezi sektou a zavedenou církví nějaký zásadní rozdíl co do podstaty?
  Pokud ano, tak jaký?
  A kde vůbec vést dělící čáru mezi sektou a zavedenou církví?
  Jsou jehovisté sekta? Jsou mormoni sekta? Jsou letniční sekta? Jsou charismatici sekta? Je Opus Dei sekta? Je Bratrstvo sv. Pia X. sekta?

  Je to všechno v bleděmodrém totéž. Všichni vycházejí ze stejné knížky. Knížka je závadná a jak se věroučně liší jednotlivé denominace, je už druhořadé. Sektami se navzájem označují jednotlivé skupiny. Každá skupina tvrdí o té druhé, že je sekta a oni ne.

 92. DarthZira

  „Když je zdraví, všecko ostatní si zařídíš. Když není zdraví, nezařídíš nic z toho, co píšeš.“

  Neplatí úplně vždy – viz např. Stephen Hawking. Tomu miliony zdravých lidí mají opravdu co závidět. Je bohatý a úspěšný tak, že se o tom nikomu z nás ani nesní, a slavnější je než Eiffelovka 🙂
  Ano, on sám by určitě k tomu všemu byl taky rád ještě i zdravý, ale pochybuji o tom, že by byl ochotný za zdraví vyměnit svůj vpravdě megaintelekt, nejspíš ani ten svůj celosvětový věhlas a vědecký úspěch by za zdraví nevyměnil.

 93. lokki

  To Fox – studie, který se zabývaly primárně NMR mozku prokázaly, že mozek silně věřících a čistých ateistů se signifikantně liší na několika místech jak ve zpracování signálu, tak v jeho distribuci (jednalo se o studie na církevní zakázku ohledně náhlých probuzení víry po těžkých úrazech hlavy). Jedním z těch míst je třeba amigdala nebo occipitální laloky. To bylo cca před dvaceti lety a od tý doby se s tím roztrhnul pytel – ukazuje se, že věřící se liší i v jinejch věcech, jako je třeba vnímání kvality a komplexity obrazu, rychlost některejch typů podmíněných reflexů, schopností selektivně přijímat informace až po memetický sekvence verbálního projevu. Je toho hodně, od fyziologickejch odlišností až po behaviorální , ale uceleně to vlastně ještě nikdo nedal pořádně dohromady. Na to jsem narážel já a Zira to celkem vtipně nazvala „modulus dei“. Mně se to líbí 🙂 . Některý články překládal Mihulka na Oslu, použitelnej zdroj je taky třeba Plos one nebo J-Stage. Samozřejmě placenej přístup na Elsewier je lepší a hutnější zdroj … Trochu v tom dělaj bordel behaviorální církevní studie, tak je potřeba si v tom udělat pořádek.

 94. lokki

  To Zira – tak ti nevím – WASP heterosexuální muž je podle mne White Anglo-Saxon Protestant a protože mi to v kontextu tvýho textu nedávalo smysl, nahradil jsem ho menšinou – o ženách jsem ani nepřemýšlel. Nicméně schopnosti, věk, pohlaví, fyziologii a třeba společenskou přijatelnost nemůžeš od sebe oddělit, abys mohla říct, že zrovna tenhle člověk má schopnosti na výkon třeba senátorský funkce – mohlo by se ti snadno stát, žes přehlídla to, že tato vyjjímečná osobnost je pigmej, co neumí anglicky…
  Tu odlišnost chápeš výborně, jenom nerozumím tomu, proč s tím máš problém – opravdu je pro tebe fyziologickej stav a fenotyp tak krutý vězení mysli a duše, že kvůli tomu musíš citovat gender příručky? To je něco, co asi fakt úplně nechápu – jasně, že si občas povzdechnu nad tím, že kdybych byl 180cm (specielně když mám něco nad linkou a židle je daleko) vysokej zdravej polylingvní blondák, co mu rodiče nadělili bohatou odúmrť, šlo by mi spoustu věcí mnohem líp, že by mě to ale nutilo to těm týpkům vyčítat tak ani náhodou… každej máme svůj rámec možností a nikdo ho nedokáže využít absolutně.
  Týmy jsou přesně takový, jaký si je zaměstnavatelé (zadavatelé) přejí – neodvažuju se kritizovat to hejno amazonek Kláry Samkový (a ani k tomu nevidím důvod) a stejně tak nikomu nic není do toho, když skládám svoje týmy. Dávám přednost čistě ženskejm nebo výkonově smíšenejm, ale fakt nevidím, proč někomu kafrat do čistě pánskýho klubu. Naopak mě derou lidi, co se bez ohledu na svoje možnosti cpou tam, kde nejsou vítáni, ani nevidím důvod pro pouze smíšený týmy jenom proto, že někoho jednopohlavní (monoetnické, dopln podle potřeby) skupiny uráží. Tvoje logika je ovšem fascinující – tak já vytvořím jako BHM teda ty prestižní fleky, ale zabrat je pro sebe nesmim, protože by se pak ukázalo, o co mi jenom jde… hm, z toho sem nějakej zmatenej. Stejně jako z požadavku, aby se všem měřilo stejně a pak ti vadí, že dřív pracovali děti i ženský stejně jako chlapi. Já myslel, že o to ti primárně jde, ne? Aby každej dostal naložíno podle toho, co snese…
  Nejsem katolík, ale tady je musím bránit – kurna, když si udělám klub, jehož jednou z podmínek je, že mocenský role jsou určený pohlavím (a podstatu rolí řeší koncil), tak mám aspon tolik respektu, že jim do vnitřního uspořádání nekafrám (a když už, tak se neoháním etikou a morálkou, ale sebeobranou, to by ještě dávalo smysl). Krom toho je dost možný, že ženy církve fakt nechtěj organizovaně provozovat ženskou vědu… Možná by se našlo dost chlapů, co by chtěli bejt řádovou sestrou u karmelitánek (s nadějí na povýšení na matku představenou), ale aspon to neventilujou jako nespravedlnost…
  Taky úplně nechápu, proč by za tebe společnost měla rozhodovat o tvém životě (objektivně, cha, zjištovat tvoje kvality a pak tě někam zařadit – z toho bych se pozvracel na obou koncích klovacího pořádku). Nemohla bys to nechat prostě na jednotlivejch lidech, kam se zařadí, komu pomůžou a kam se obrátí o pomoc? A jestli nemohla, tak proč?
  Ke konvertitům a nevěře – kdyby to bylo takhle snadný, neplatili by mi klienti litr za padesát minut psychoterapeutický pomoci. Stačil by jim letáček. Tady nejde o nesouhlas – v tomhle mám prostě jinou zkušenost.
  bodově k pastem
  1) souhlas
  2)na konečný počet věřících ani jejich iq distribuci to vliv nemá – otázkou tedy je, jestli spíš nejde o projev závislosti. Pak do toho spadnou samozřejmě mnohem častěji závislí, kteří maj alespon nějaký peníze, než ti, co žijou z ruky do huby…
  3)biřmování je stav mysli – musíš to opravdu chtít a není to zadarmo. Tzn. dneska se k biřmování dostávaj 40-50tníci, co to do osmnácti s pochopitelnejch důvodů nestihli… ale není to v rozporu z bodem 2)
  4) ano je – společenské uznání, tolik oblíbené „ono se“. Pokud je většinovou společností něco nahlíženo jako sekta, tak tě čeká spousta tvrdý práce a sebeobětování, abys měla alespon malou šanci to změnit. A naopak… Třeba Mormoni jsou u nás sekta a v americe etablovaná církev – důsledky, vzhledem k jejich přítomnosti jak v senátu tak v kongresu jsou fyzické. Můžeš tomu ovšem říkat jak chceš :-).
  5) no mohlo by se ukázat, že ateistům sice vadí klášter, ale meditativní centrum v troji berou v pohodě – to bych teprve viděl jako nesystémovou záležitost. Do tý doby…
  Se závěrem za mě souhlas – vždycky jsem chtěl chovat krávy pod Olympem na Marsu…

 95. mulit

  DarthZira

  Neplatí úplně vždy – viz např. Stephen Hawking. Tomu miliony zdravých lidí mají opravdu co závidět. Je bohatý a úspěšný tak, že se o tom nikomu z nás ani nesní, a slavnější je než Eiffelovka
  Ano, on sám by určitě k tomu všemu byl taky rád ještě i zdravý, ale pochybuji o tom, že by byl ochotný za zdraví vyměnit svůj vpravdě megaintelekt, nejspíš ani ten svůj celosvětový věhlas a vědecký úspěch by za zdraví nevyměnil.

  Nemohu mluvit za někoho, kdo se narodil handicapovaný a je to jeho výchozí stav. Je možné, že takový člověk až tolik nepostrádá to, co mají ostatní. Ale ti, co měli zdraví od narození a o to zdraví přišli, ti to berou jako ztrátu všech ztrát nevyčíslitelnou ani penězi, ani slávou. Ani ničím jiným. Co já bych dal za to, kdybych se mohl vrátit do stavu zdraví, co jsem měl třeba ve 29 letech. Než se mi přihodilo něco jako úraz, co mě poškodilo trvale. A než jsem pak podstoupil nesmyslné operace, které můj stav dále zhoršily. Není vyšší hodnoty, než je zdraví. Tedy pro mě. A můj život už rozhodně není to, co to bylo v době, když jsem měl plné zdraví. Když čtu někdy lidi, co něco postihlo, jak říkají, že jsou prý rádi, že od té doby přehodnotili leccos a další pindy – nevěřím. Kdo není pošahaný, chtěl by plné zdraví.

 96. mulit

  lokki
  19.05. 2017
  To Fox – studie, který se zabývaly primárně NMR mozku prokázaly, že mozek silně věřících a čistých ateistů se signifikantně liší na několika místech jak ve zpracování signálu, tak v jeho distribuci (jednalo se o studie na církevní zakázku ohledně náhlých probuzení víry po těžkých úrazech hlavy). Jedním z těch míst je třeba amigdala nebo occipitální laloky. To bylo cca před dvaceti lety a od tý doby se s tím roztrhnul pytel – ukazuje se, že věřící se liší i v jinejch věcech, jako je třeba vnímání kvality a komplexity obrazu, rychlost některejch typů podmíněných reflexů, schopností selektivně přijímat informace až po memetický sekvence verbálního projevu. Je toho hodně, od fyziologickejch odlišností až po behaviorální , ale uceleně to vlastně ještě nikdo nedal pořádně dohromady.

  Absurdní. Bible je jenom nauka, To samé islám. To samé další ideologie. Fašisti mají taky jiné mozky? Komunisti mají taky jiné mozky? Mně se při dekonverzi změnil mozek? To jsou ptákoviny. Víra je ideologie + návyk modlení a pobožných úkonů. Nevěřím na jiné mozky. To je zase nějaká pohádková teorie. Protože je nová, tak budí pozornost. Někdo chce být originální, neotřelý. Lidi zkoušejí upoutat pozornost kdejakými ptákovinami. Náboženská víra je důsledek indoktrinace. Většinou silné, dlouhodobé.

  Kdo má sklony k tajemnu, spadl by spíše do esoteriky, nebo lidové pověrečnosti. Do náboženství spadne až pod tlakem. Nebo vlivem nějaké těžké životní situace. Ale vždycky tam musí být přítomno silné setkání s doktrínou.

 97. mulit

  A dekonverze neznamená, že se mi změnil mozek, ale že jsem přišel na to, že náboženství je fejk. Postupně jsem se zbavoval slupek náboženské cibule, která mě obalovala. Že by se mi vyměnil mozek, je ptákovina.

 98. Foxy

  Lokki – dík, prohrabu se tím.

  Mulit – ad: „…Nemohu mluvit za někoho, kdo se narodil handicapovaný a je to jeho výchozí stav. Je možné, že takový člověk až tolik nepostrádá to, co mají ostatní. Ale ti, co měli zdraví od narození…“
  Jen jsem chtěl podotknout, že zrovna Hawking byl zamlada zdatný sportovec. Ten průšvih se u něj začal zvolna, leč nezadržitelně, projevovat na prahu dospělosti. O to víc si ten neodvratný bezvýchodný pád do naprosté bezmoci mohl vychutnávat – až do dna. Kolik lidí by si na jeho místě hodilo mašli… on ne, naopak, on se s tím popral – a vlastně zvítězil.

 99. toli

  @Mulit
  Když čtu někdy lidi, co něco postihlo, jak říkají, že jsou prý rádi, že od té doby přehodnotili leccos a další pindy – nevěřím. Kdo není pošahaný, chtěl by plné zdraví.

  No u mě to bylo tak že se mi obrátil život na ruby.Před mrtvicí jsem svištěl životem jako blesk,spoustě věcí jsem nevěnoval pozornost a spousta věcí pro mne byla poddružných. Mrtvice mne donutila zbrzdit,tím jsem získal čas.Díky času jsem mohl vidět více věcí a přemýšlet o nich.Lze říci že se mi změnil hodnotový žebříček.Přesto říkám že zdraví je zdraví,ale i poloochrnutý jsem spokojený,protože jsem soběstačný,nepotřebuji péči od nikoho.Nefunkční dlaň a prsty dokážu oželet a kompenzovat.Rovněž pohyby loktu a ramene jsou zvláštní a dá mnoho usilí aby se paže hnula požadovaným směrem v požadovaném úhlu.Ale nefunkční noha by byla podstatně horší,takže jsem spokojený.

 100. Foxy

  AIDP se mi podařilo odrehabilitovat prakticky k normálu. Ale díky tomu vím, jak vypadá sešup do totální bezmoci, kdy kromě všepronikající záplavy bolesti z ohlodávaných nervů je hlavní starostí to, zda k tomu všemu ještě úplně vyhasne polykací reflex a jestli 15% dýchání bude stačit natolik, abych nemusel být intubován. Návrat pak za cenu fakt až nelidsky tvrdé rehabilitace.
  Dobrá zkušenost. Formativní. Hodně změní náhled na život.

 101. toli

  Jen mě trochu mrzí že se mi podstatně hůře plave a tak si již netroufnu na hloubku.Rovněž klasické kolo je zapovězené kvůli rovnováze.A tak jezdím na kriplbajku (tříkolce) kde se hodně nadřu,protože nemá převody anebo jezdím na koloběžce .Auto je v pohodě protože má automatickou převodovku. Jediné co jsem se nemusel přeučovat je vytírání zadku,protože to jsem vždy dělal levačkou 🙂

 102. toli

  A brambory loupu jako soustruh.V pravačce držím škrabku a levačkou otáčím bramborou.Výhodou je že chápavý reflex je primátům vrozený,o ten jsem nepřišel.Podstatně horší je uvolnit stisk prstů tam musím buď počkat anebo posílit vůli myšlenkou ať se stisk uvolní.

 103. mulit

  Být mladý, zdravý a krásný má smysl. Být starý, nemocný a škaredý smysl nemá. Jsem v mezifázi. Až se dostanu do bodu, kdy to nebude únosné, ukončím to jako Vlastík Brodský. Možná dřív než v jeho věku.

 104. sam

  ————–DarthZira: A co lepšího může být pro Ego, než pocit, že člověka miluje ta úplně nejmocnější bytost vesmíru?———————-
  No určitě. Rád bych se skamarádil s ředitelem vesmíru. Ale mám takovej problém. Obtížně navazuju vztah s neviditelnými bytostmi, jejichž existence je nejistá. Nejde mi to asi vůbec.
  Možná se na to hodí nějakej zprostředkovatel, což je církev. To je ale trochu divný. Bohužel, nemohu brát vážně skoro nic, co mi řekne nějakej katolickej kněz. Protože názory církve na běžnej život jsou značně ujeté, často také nepoužitelné.
  http://www.vira.cz/otazky/sexualita-predmanzelska.htm

 105. toli

  Možná se na to hodí nějakej zprostředkovatel, což je církev.

  Tímto postojem by jsi ve skutečnosti uctíval církev,ŘKC se ráda staví do role ředitele vesmíru pochopitelně ve jménu Krista,což je blábol,který se však před ovcemi celkem úspěšně tají.Ve skutečnosti jde o politiku,náboženství je politikou a politika je náboženstvím.V obou jsou jasné programy a v obou jde o to co člověk musí a co naopak nesmí.Je tam jediný rozdíl,politika je o tom aby se některým lidem žilo blaze už na zemi, náboženství je o tom aby se lidem žilo blaze po smrti.Jinak denominace kopírují středověk,feudalismus včetně nevolnictví, nepráva na vlastní názor a postoj.Odborníky na tyto nechutnosti jsou tradiční denominace a konkrétně ŘKC to dovedla k dokonalosti.Každý biskup je lenním pánem svého území ze kterého vybírá desátky,sám pak platí desátky svému nadřízenému arcibiskupovi.Morava má své vlastní arcibiskupství,Dukova moc končí u Litomyšle a Ústí nad Orlicí,dále na východ je to Graubnerovo.A každé arcibiskupství odvádí desátky do říše,do Vatikánu,proto nejmenší stát může být i jedním z nejbohatších.Oficiálně má příjem pouze z turismu,výdeje známek a pamětních mincí a neoficiálně……..Připomínám že se vždy jedná o nezdaněné peníze ať je to v Česku nebo třeba v Americe. „Bůh “ přeci nebude platit daně. 🙂

 106. DarthZira

  Lokki – mohla bych oponovat prakticky každé větě, kterou jsi napsal, ale na to teď vážně nemám čas (třeba se k tomu ještě někdy vrátím), takže ve stručnosti jen k tomu nejdůležitějšímu:

  1) Věř mi to nebo ne, ale v životě jsem nečetla jedinou „genderovou brožurku“. Kdysi dávno jsem četla cosi asi feministického (název už si přesně nepamatuji) od Simone de Beuvoir a pak „Mstivou kantilénu“ od Caroly Biedermannové – s tou první knihou jsem velmi ostře nesouhlasila částečně, s tou druhou zcela.
  Jinak pokud jde o feministky, ať zahraniční nebo české, čtu od nich zásadně pouze sci-fi (píší-li ji), ovšem snad s výjimkou Uršuly Le Guin se mi ty věci nikdy nijak moc nelíbily – třeba Evu Hauserovou jako autorku přímo nesnáším a její velká chráněnka Vilma Kadlečková je sice moje kamarádka, ale s výjimkou pár povídek z jejího raného období (např. „Tři z Akroné“, „Jednou bude tma“ nebo „Svět je zlatá studnice pro toho, kdo z něj umí brát“) její texty taky příliš nemusím. Zvláště hiawatské věci tedy ani omylem, „Mycelium“ se mi líbí o trochu víc, ale k mým největším literárním favoritům taky nepatří, to ovšem ani Le Guinové „Zeměmoří“.
  A samozřejmě Dona Harraway je vynikající teoretička fantastiky – bez ohledu na její další politické a filosofické názory.

  2) Kde z mého textu nějak vyplývá, že katolické církvi nějak „kecám“ do pravidel jejího vlastního klubu? Pouze tato pravidla považuji za hloupá a nelíbí se mi – na což snad mám právo, pravidla Svazu chovatelů drobného zvířectva se mi taky můžou nelíbit, a to bez ohledu na to, jestli jsem nebo nejsem členka.
  Tato imho hloupá pravidla jsem navíc použila pouze jako názornou ilustraci toho, jak se BHM obecně chová. Mohla jsem místo katolické církve použít třeba Saúdskou Arábii nebo dejme tomu (aby to nebylo až tak odtažité od naší reality 😛 ) třeba causu volebního práva pro ženy v Lichtenštejnsku a Švýcarsku.
  Ostatně – tato „macho pravidla“ se zcela zjevně nelíbí nejen ne až tak nepodstatné části laiků (viz třeba hnutí „Wir sind kirche“), ale dokonce i samotné nejvyšší hlavě katolické církve, tedy papeži Františkovi. Předpokládám, že ten snad má právo „mluvit do pravidel klubu“ jehož je aktuálním „předsedou“ 🙂

  3) Docela by mě zajímalo, pro koho (bílé heterosexuální muže jako celek, západní civilizace, lidstvo jako takové nebo snad dokonce sám vesmír? 😉 ) je přínosem, aby na prestižních a lukrativním postech seděli bílí heterosexuální muži, kteří svou mateřštinu ovládají „stejně bravurně“ jako Ty, jenom kvůli tomu, že jsou bílí heterosexuální muži, ačkoli existují stovky žen, homosexuálů a „barevných“, kteří ovládají učivo alespoň páté třídy základní školy podstatně lépe.
  Že (a to v jakékoli internetové diskusi) 90% debatujících zcela jebe na čárky (ačkoli tím jejich souvětí občas nabývají značné nesrozumitelnosti) a z toho zbytku, který na to nejebe, naprostá většina ty čárky píše úplně blbě, na to jsem si již (se skřípěním zubů) nějak zvykla a snažím se to nevidět (byť to jde fakt těžko 😛 ). Že asi tak 80% lidí nezná shodu podnětu s přísudkem, neumí skloňovat (zvláště zájmena a číslovky) a tvořit přivlastňovací pády, to už taky (se zaťatými zuby) přecházím bez komentáře (nejsem-li tedy v mé oblíbené „grammar nazi“ skupině na Atlasu hub), ale „pigmej“ nebo „amigdala“ je už fakt velmi těžce přes čáru 🙁 Twl, Ty snad nevidíš to červené podtržení, když tyto „perly“ píšeš? 😉
  Btw – taky není zrovna ideální používat „odporné termity“, které pořádně neznáš, mohlo by to být pro Tebe vážné „rizoto“ a docházet tím k závažnému „hučení v poznatkových stokách“ 😀

 107. DarthZira

  Jo, teď jsem si vzpomněla – pokud někteří za feministku považují André Norton (ačkoli ne každá ženská autorka musí být zrovna feministka 🙂 ), tak jo, „Svět čarodějnic“ se mi docela hodně líbil, daleko víc než Zeměmoří. A „Volkvaharem“ od Tanith Lee jsem byla přímo nadšená (ačkoli samozřejmě vůbec netuším, je-li Tanith Lee feministka nebo ne – a, popravdě řečeno, mě to tedy ani trochu nezajímá 😉 ).
  A je-li pro některé feministkou Anna Šochová, Petra Štarková, Venda Molcarová, Dana Rusková, Bára Čečáková, Julča Nováková, Ingrid Rudavská, Zuska Stožická, Lenona Štiblaríková, Katarína Soyka, Jana Rečková nebo snad dokonce Františka Vrbenská či předčasně zemřelá Martina Šrámková (a mohla bych přidat ještě pěkných pár dalších českých a slovenských ženských jmen), tak i od těchto autorek se mi spousta věcí líbí (byť ne třeba všechno).

 108. lokki

  to mulit – informace tohohle typu (ověřené, p2p oponované, falsifikovatelné) mají jednu zásadní výhodu. Je úplně jedno, co si o nich myslíš, jejich aplikace je dobrovolná. Narozdíl od třeba gravitace nebo hybnosti těles (díky tomu, že společenské uspořádání se řídí i jinejma myšlenkovejma konceptama než je vědecký) jejich ignorace dokonce není obvykle ani fatální 🙂 . Není ani jasný, o jakej typ souvislosti jde, je to prostě jenom něco k přemejšlení. Dokonce můžeš i věřit tomu, že něčemu tak sprostýmu nemusíš vůbec věřit…

 109. lokki

  To Zira – mohla bys oponovat, ale neoponuješ, ovšem čas na mojí češtinu sis udělala 🙂 a ne, nemám tady v tom okýnku žádný červený čárky, takže občas mi nějaká hrubka unikne. Pokusím se být pozornější. K odporným termitům – klidně mne oprav, udržuje to kulturu.
  1) mám poměrně úzkej vztah na CGS – to co píšeš o BHM bys jim klidně mohla napsat do skript, je to jako bys je citovala. Pokud je to tvůj vlastní výtvor, tak se za obvinění z plagiátorství hluboce omlouvám.
  2) existujou i křestanské církve, kde je problematika žen na úplně jiné úrovni (unitáři, evangelíci). Katolíky jsi nevybrala náhodou, za mě se cpeš někam, kam nepatříš. Asi tak, jako kdybys klubu chovatelů králíků vyčítala, že nechovaj zároven i slepice. Jasně, že máš na kritiku právo a já zase mám právo je bránit, pokud kritiku nepovažuju za konstruktivní. Jak si správně poznamenala, něco s tím dělají – slušný je jim v tom spíš pomoct, než do nich kopat.
  3)co se týče mne a BHM – za svůj dosavadní život jsem vytvořil pro sebe několik prestižních a lukrativních postů a než umřu, ještě jich pár vytvořím. Děje se mi to úplně samovolně a nedokážu s tím přestat – vlastně jedinej způsob, jak mě donutit abych to nedělal je mě zabít. Nevím, jestli je to pro vesmír nějakej přínos, stačí mi, že to co dělám těší nebo pomáhá jinejm lidem. Je mi celkem jedno, jestli si nějakej takovej flek pořídí třeba černá lesbička. Pokud si budem lidsky rozumět, rád jí s tím taky pomůžu (zastávám teorii – čím víc takovejch fleků ve společnosti, tím líp). Jenom nechápu, proč bych si nesměl svůj život žít sám za sebe po svém, nebo jakejkoliv jinej BHM a proč je tak důležitý, aby na těhle BHM tvořenejch lukrativních flecích byli lidi, který je nedokážou ani tvořit, ani udržet, jenom proto, že je někdo označí za ukřivděnou menšinu. Asi budeš muset specifikovat, který ty fleky ti vlastně tak vaděj…
  4) mám s ženskou fantasy problém v uvěřitelnosti, takže se k ní dostanu čistě náhodně – Vilma Kadlečková mě taky nějak zvlášt nezaujala. Nováková možná v začátcích, Rečková… hm, problém je asi v mým poněkud rozpolceným životě. Má svojí akademickou část a tu zemitou. A v tý reálnější se prostě ženský v tvrdejch podmínkách chovaj jinak. Petru Neomillnerovou jsi vynechala úmyslně?

 110. Igor Terleg

  @DarthZira
  „pokud někdo vzhledově vypadá jako většina, tak jestliže mluví domácím jazykem stejně dobře jako ostatní rodilí mluvčí a na území daného státu se narodil, málokoho napadne ho vnímat jako cizince“

  Tak jednoduché to asi není. Některým cizincům je povoleno se takhle integrovat resp. asimilovat, jiným ale nikoli. Kupř. Židé v předválečném Polsku – ti, kteří zvolili cestu asimilace byli pořád Židy, i když se nelišili vzhledem, mluvili polsky dobře nebo i lépe než rodili Poláci (mezi nejlepší básníky a spisovatele onoho období patří mnoho lidí židovského původu), byli nadprůměrně vzděláni atd. To bylo snad dokonce i hůř – dle antisemitů jednalo se o nějakou kamufláž, jejíž pomocí Židé pronikali do polské elity aby ovládnout a pak zničit Národ.

  Ale i když je asimilace většinou povolena, vždycky se může stáhnout. Tohle se týkalo Židů v Německu a obsazených západních zemích. Člověk jenž se cítil Němcem, Francouzem, Holanďanem jednoho dne se ocitl mimo – byl zase cizí a jen málokdo se jej zastal. Je to nejlépe vidět v příbězích německých vědců židovského původu, zhruba se opakuje jedno schéma: v lednu 1933 byl to řádný pracovník, měl kolegy, kamarády, se bavili o práci, dětech, chodili na pivo atd., v březnu téměř všichni předstírali, že jej neznají, neoslovili, ukazovali prsty apod.

  „A kde vůbec vést dělící čáru mezi sektou a zavedenou církví?“

  Jazykovědci si čas od času vtipkují, že jaký je rozdíl mezi jazykem a dialektem, tedy že jazyk je dialekt s armádou a námořnictvem. Myslím, že to bude obdobně. 🙂

 111. sam

  toli: ———————toli
  Každý biskup je lenním pánem svého území ze kterého vybírá desátky,sám pak platí desátky svému nadřízenému arcibiskupovi.Morava má své vlastní arcibiskupství,Dukova moc končí u Litomyšle a Ústí nad Orlicí,dále na východ je to Graubnerovo.A každé arcibiskupství odvádí desátky do říše,do Vatikánu,proto nejmenší stát může být i jedním z nejbohatších.(…) „Bůh “ přeci nebude platit daně. ————————
  Je sranda, že přesto nemají prachy na stavění novejch kostelů a musejí na to cca 16 let škemrat o prachy u veřejnosti jako banda nuzných žebráků…
  http://slovacky.denik.cz/zpravy_region/v-kostele-sv-ducha-ve-starem-meste-je-uz-pristupna-jizni-vez-20160909.html
  Hele jako budova je to pěkná.

 112. DarthZira

  Igor Terleg – souhlas. Židy jsem do toho všeho už nechtěla míchat, protože by to bylo na další dlouhou debatu. Jinak antisemitismus je samozřejmě kategorie stupidity sui generis.
  Ono vůbec jde o to, že za jistých okolností na člověka, který sice vypadá jako většina, narodil se na území příslušného státu nejen on, ale třeba u jeho prarodiče, a mluví domácím jazykem lépe než mnozí tzv. „rodilí příslušníci většiny“, může být z ničeho nic vytaženo to, že je ve skutečnosti „cizák“ – Němec, Rus, Ukrajinec, Polák, Američan apod.
  Proto jsem se taky Lokkiho ptala, kolik generací musí rodina „cizince“ žít na území příslušného státu, aby jejich potomek začal být konečně považovaný za „domácího“.

  Jo, s těmi jazyky to takto většinou je. Jistou výjimkou bylo Československo, kde stát (a v prvních dvaceti letech i „státotvorný národ“) byl jeden, ale jazyky dva. A opačnou výjimkou jsou některé bývalé britské kolonie (Kanada, Austrálie, Nový Zéland – a pochopitelně i USA a Irsko), kde se mluví převážně anglicky (nebo je dokonce angličtina úřední jazyk).
  Specifická byla taky bývalá Jugoslávie, kde – když odečteme marginální menšiny typu Němci, Maďaři, Albánci, Řekové apod. – veškeré obyvatelstvo s výjimkou Slovinců mluvilo stejným jazykem, pouze se západ a východ země lišily tím, že jedni psali latinkou a druzí cyrilicí, ovšem jinak rozdíly v jazyce byly zhruba stejné jako mezi Plzeňákem a Ostravákem. V podstatě až za občanské války a po ní se začaly uměle vytvářet rozdíly mezi srbštinou, chorvatštinou, bosenštinou a makedonštinou.

 113. DarthZira

  Lokki:
  Pokud jde o češtinu, tak:
  a) Proč máš počítač nastavený tak, že ti prohlížeč při psaní automaticky nepodtrhává chyby? Vzhledem k tomu, jak píšeš, Tě tipuji na nějakou tu lexikální dysfunci (dyslektik apod.), takže by to pro Tebe určitě bylo jenom užitečné.
  b) „Odúmrť“, je majetek, který přechází na stát v případě, že zemřelý neměl žádné dědice. Majetek, který Ti můžou zanechat rodiče (prarodiče, tetičky, strýčkové a další příbuzní či dobrodinci.) se nazývá „dědictví“.

  A teď k těm bodům:
  Ad 1) Nevím ani, co je to CGS – předpokládám, že nějaká „genderová katedra“, nebo snad feministická neziskovka? Nechce se mi to hledat.
  Takže s nimi nemám vůbec nic společného a nikdy v životě jsem žádná jejich skripta ani nečetla, natož pak, že bych z nich něco opisovala.
  Mimochodem – vzhledem k mé profesi je plagiátorství něco, co mám opravdu v hlubokém opovržení 😉

  Ad 2) Jestli sis toho náhodou ještě nevšiml, tak málokdo na těchto stránkách hájí katolickou církev tak, jako já 😛 (a taky to za to od obzvláště militantních jedinců čas od času pěkně schytám 🙁 ).
  Ten Tvůj příklad je poněkud nesmyslný – já katolické církvi nežvaním do jejich dogmat ani liturgie, pouze mi vadí to, že do nejvyšších funkcí nepouští ženy. Pokud by to samé dělali ti chovatelé králíků, Sokol, Rybářský svaz či jakýkoli jiný spolek, kritizovala bych je za to úplně stejně. Podle mého organizace, která má ve „stanovách“ pravidlo, že osoby určitého pohlaví (nebo třeba určité barvy pleti) v této organizaci nesmějí zastávat žádné vyšší funkce, není zcela v pořádku.
  Ale hlavně jsi pořád nepochopil, co jsem tím svým příkladem (OPAKUJI ZNOVU – katolická církev byla pouze ilustrativní příklad!!!) chtěla říct, čímž se dostáváme k bodu 3.

  Ad 3) Mluvila jsem o „staletí trvající pozitivní diskriminaci“ BHM.
  Nemyslela jsem tím vůbec to, že by snad soukromník, který vytvoří nějaké pracovní místo, ho měl pro nějakou „menšinu“ (třeba ženy, že 🙂 ) nějak „povinně rezervovat“.
  Myslela jsem spíš to, že po dlouhá staletí ženy, barevní (a taky Židé – jak je tu správně připomněl Igor Terleg) neměli vůbec právo si sami vytvořit prestižní a lukrativní pracovní místa v mnoha oborech – nesměli být lékaři, lékárníci, advokáti, notáři, architekti atd. Za prvé neměli právo tyto obory vůbec studovat a za druhé i kdyby náhodou někde na světě našli natolik liberální univerzitu, že by jim studium dovolila, tak by stejně nesměli provozovat praxi.
  Další věcí pak je, že BHM si pro sebe zabrali všechna prestižní a aspoň trochu lukrativní místa placená ze státního rozpočtu – soudci, prokurátoři, státní úředníci, vysokoškolští profesoři, vědci, učitelé, policisté, vojáci apod. – a ženy, stejně jako „barevní“ (a pochopitelně Židi) za prvé opět neměli právo v těchto oborech získat kvalifikaci a za druhé i kdyby ji ji náhodou někde získali, stát by je stejně nezaměstnal.

  Jak jsem psala, když jsem zmiňovala „norimberské zákony“ – jako první bylo Židům zakázáno pracovat ve státním sektoru, v advokacii a jako lékaři, následně jim byly postupně zakazovány i další prestižní profese (např. divadelní a filmoví herci) a vůbec jim bylo stále účinněji zabraňováno, aby si mohli sami pro sebe vytvářet lukrativní pracovní místa.
  Jenže – úplně stejným způsobem se k Židům chovala Evropa nejméně do přelomu 18. a 19. století, častěji ale spíš až do nějakých 60.-80. let 19. století.
  Pokud jde o ženy a „barevné“ ve věci práva výkonu jak některých privátních profesí (lékaři, advokáti apod.), tak i práce ve státním sektoru (úředníci soudci, učitelé…), situace se začala měnit ve smyslu tom, že jim tu a tam něco začalo být povolováno, až ve druhé polovině 19. století – a k plnému zrovnoprávnění došlo (a to pouze v rámci „západní civilizace“) až ve druhé polovině 20. století (třeba ve Švýcarsku získaly ženy aktivní i pasivní volební právo v posledním kantonu až v roce 1991!!! 🙁 ).
  Přičemž toto zrovnoprávnění bylo pouze formální, fakticky ještě dlouho přetrvávaly (a stále přetrvávají) mnohé předsudky. Např. muže – na rozdíl od ženy – se nikdy nikdo (přímo ani nepřímo) nevyptával, jestli má děti, kolik jich má, a pokud nemá, tak zda děti plánuje či nikoli atd. atd. Prostě se tak nějak bralo za „normální“, že pokud muž chce být lékařem, soudcem, učitelem, úředníkem apod., tak si to „holt nějak doma zařídí“, aby mu péče o děti nezasahovala do jeho případné kariéry. Proč se u ženy naopak předem předpokládá, že si tento problém není schopná „ošéfovat“?

  Pokud jde o ten můj názor na téma, že by se společnost měla snažit co možná nejvíce objektivně zjistit schopnosti co nejvíce svých členů a na základě zjištěného je pak vhodným směrem „posouvat“, tak mám na mysli především to, co by mělo dělat školství (od mateřských školek až po univerzity). Jak přesně si to představuji, to by bylo na opravdu hodně dlouhé povídání – k tomu třeba někdy příště.
  A proč by tomu tak mělo být? Četl jsi to, co jsem psala o té sci-fi povídce? Tak tady máš odpověď – ve stručnosti mi přijde strašlivě špatné (jak pro jednotlivce, tak pro společnost jako celek), když je lidským talentem mrháno, když lidi třeba za celý život ani vůbec nezjistí, na co by měli opravdu veliké nadání, a tím pádem toto své nadání nevyužijí, čímž trpí jak oni sami, tak vlastně my všichni.
  Jenom si to představ, že nějaký nový Mozart (Einstein, Rembrandt…) stojí u pásu ve fabrice nebo za kasou v Tescu. Tobě to fakt nepřijde jako škoda???
  A pokud v lidské historii takových případů byly stovky nebo dokonce tisíce, tak kde by lidstvo mohlo být, kdyby se toto nestalo?
  Myslím, že možná už Tvůj dědeček by pásl ty krávy pod Olympus Mons 😛

  Vzhledem k tomu, že problematika seberealizace podle mého opravdu úzce souvisí s těmi konverzemi, vezmu to příště v jednom „balíku“.

 114. lokki

  Zira a) protože jsem ještě ani nehledal, jak se to dělá. Zatím mne z žádný disfunkce nikdo neobvinil, beru to jako premieru 🙂
  ad1) beru na vědomí, ad2) též beru na vědomí
  ad3) je to furt ten samej princip. Jako individualita máš svoje preference, touhy a cíle v životě. A ty prostě nejsou u všech stejný. Na druhou stranu můžem lidi právě podle preferencí (cílů) volně asociovat do skupin. A světe div se, najednou nám jako celkem koherentní skupina vypadnou chlapi a ženský zvlášť (za určitých podmínek, kdykoliv v historii) . To co považuješ za diskriminaci BHM může být klidně kombinace jiných životních cílů pohlaví a brutální biologie. Mezi roky 1350-1720 pokud jsi nestihla mít do svých dvaceti let alespoň dvě děti, tak jsi byla z cca 30% pravděpodobností geneticky mrtvá. A to byl jenom mor, na jihu evropy zase pravidelně zasahovala malárie, která je, jak překvapivě, smrtelně nebezpečná pro dospívající a těhotný ženský. Takže sicilské balení ženskejch komplet do černejch hadrů a jejich každoroční letní izolace v horách, kam se nedostanou komáři z afriky už nevypadá tak nelogicky, že ne? A takhle můžu pokračovat, což by dávalo smysl, pokud by alespoň někdo z gender teoretiků bral v potaz biologii…
  Jedním z životních cílů BHM bylo (a koneckonců stále je, sám nedělám nic jinýho) právě tyhle kulturněbiologický záležitosti eliminovat z cukrové vaty svého života – separace plus vykořisťování všech, co nejsou ze stejný party k tomu nepochybně patřilo a patří, jako celkem reciproční záležitost (není to jenom mužská záležitost, naopak ženský jsou v tomhle mnohem důslednější). A když se to konečně skutečně efektivně začne dařit (někdy od poloviny devatenáctýho století), zase se najde někdo, kdo si na to stěžuje…
  Co je placený ze státního rozpočtu je záležitost společenský smlouvy – v tomhle mám rád Boženu Vikovou, tý byla tvoje pozitivní diskriminace bílého muže evidentně úplně u pihele. Mrzí mně, že nikdy neuvidím obličej hraběte Thuna, když jí vyprovázel z parlamentu 🙂 .
  Ti, kdo do rozpočtu přispívají obvykle taky tlačí na určitej charakter poskytovaných služeb. Proto maj třeba mongolové mongolský politiky (soudce, policajty…) a z ruskejch fakt nebyli nadšený, přestože byli ve svých funkcích mnohem efektivnější…
  Barevní si ve svých společenských strukturách tvořili prestižní a lukrativní pracovní místa jako na běžícím páse – tobě prostě jenom některý barevný posty nepřijdou dostatečně prestižní. Ve strukturách bílého muže k tomu dost dlouho nebyl žádnej důvod. Holubovy cestopisy z afriky, sedm let v tibetu, poslední císař, bílá masajka nebo poslední samuraj minimálně naznačují, že by to nedávalo ani nějakej zásadní smysl – pokud najdeš příběh, kde by infiltrace bílého muže do struktur např. osmanské říše nebo naopak integrace čínského právníka do třeba španělského právního systému osmnáctého století smysl dávala, rád si to přečtu. Můj oblíbenec z téhle doby je třeba Ungern von Sternberg, šílený baron a ten tedy není příklad smysluplné integrace, jenom možné…
  S židy je to složitější (a spíš na diskuzi ve vinárně, než na netu). Statut plnoprávného občanství získali až na začátku dvacátého století a nakonec se ani židovské komunity nedokázali jednoznačně rozhodnout, jestli o ten statut vlastně stojí, když tisíc let bojovali o to, aby nespadali pod nikoho. Ty máš pocit, že společenský a kulturní systém bílého muže je natolik dokonalý, že každej se automaticky touží ho zúčastnit. No tak to tě zklamu – židi tenhle pocit neměli. Někteří se ho odmítají účastnit i dneska a na kvalifikaci BHM ti zvysoka kašlou, protože fungujou v jiným světě. Jestli ti antisemitismus přijde jako stupidita, tak se zkus někdy zúčastnit diskuze o tom, kdo se smí dotýkat Tóry… Nikdy jsi vážně nepřemejšlela o tom, jak se mohlo v Čechách nechat dobrovolně označit žlutou hvězdou skoro stotisíc lidí a pak odjet do Terezína? Takže tě ani nemohlo napadnout, že to byla prestiž pro univerzitu v Halle, když tam Husserl nastoupil, nikoliv naopak… Stejně tak Spinoza nebyl exkomunikován jen za nějaký řeči, ale za předzpracovanou etiku – pokud by byla skutečně platná, na židech by nezbylo nic vyvoleného, což je hereze první třídy… odhlédnu li od toho, že se odmítnul stát rabínem, i když proto dle svojí komunity měl ty nejlepší předpoklady – měl štěstí, za podobný kecy jednoho takovýho ve dvacátejch letech ve Lvově veřejně uvařila jeho vlastní komunita v kádi na náměstí… A to mne přivádí ke snaze společnosti šikanovat svoje členy na základě „objektivních“ zjišťování jejich schopností. Fakt, že na to máš dokonce i systém ve mne vyvolává lehkou nevolnost…
  Jsem četl o té povídce – je stejně uvěřitelná jako upír, kterej po nocích vysává mrkve. Není to ani k zamyšlení, protože už i moje děti chápou, že mezi IQ, talentem, schopnostma, důsledností, odhodláním, trpělivostí, schopností být ve správný čas na správném místě, ochotou věci dělat a výsledkem je souvislost přímá, ale mezi tímhle a spokojeností v životě žádná přímá souvislost není. A společnost „štěstí pro všechny“ skoro připomíná konečný řešení jakýkoliv otázky. Jediný, co povídka vlastně říká, je to, že neštastný samotáři obvykle skončej úplně sami a stejně tak, jak žili. Asi je to pro mě osobní, já totiž tyhle kydy o tom, jak zahazuju svůj talent a schopnosti poslouchám celej život. Nic není jenom černý a bílý – ve tvým světě by možná děda opravdu pásl krávy na Marsu, ale v mým byl nadšenej profi fotograf a svoji práci měl opravdu rád…
  Co se týče asimilace, nejsem odborník, ale experty bych měl 🙂 . Federální volby v Kanadě v roce 2015 téměř vyhrálo uskupení (o cca 4%) v čele s konzervativcem, který měl v programu možnost vyhoštění imigrantů s platným občanstvím do druhé generace za opakovaný přestupek (trestný čin?) a prohráli nikoliv kvůli tomuhle. Tedy odpověď na tvojí otázku zní minimálně tři generace pro třetinu voličů v demokratickém multikulturním zřízení. Kamarádka z Montrealu (její máma je němka a táta američan, nicméně ona se narodila a žije celej život v Kanadě) volby dost prožívala…

 115. Honza Werner Post author

  Mimochodem, inkriminované video (přiložené zde u článku), bylo zhruba týden po soudním procesu odstraněno. Vzhledem k tomu, že tam bylo během celé doby soudu, kdy měl Sokolovsky domácí vězení bez přístupu k internetu, a že celou dobu vyselo na jeho kanále, tak jej s vysokou pravděpodobností odstranil on sám. A pochybuji, že z vlastní vůle.

 116. Igor Terleg

  @Lokki
  „Federální volby v Kanadě v roce 2015 téměř vyhrálo uskupení (o cca 4%) v čele s konzervativcem, který měl v programu možnost vyhoštění imigrantů s platným občanstvím do druhé generace za opakovaný přestupek (trestný čin?)“

  Umíte to nějak podložit? Podle toho měli v programu usnadnění přijímání uprchlíků a migrantů obecně, a možnost odnětí občanství odsouzeným za zločiny jako špionáž, terorismus atd. pokud odsouzený má dvoji občanství.

  Navíc, prohráli nikoli 4% nýbrž cca 7.5%, a to jen proti straně Liberální Trudeaua. Třetí strana (cca 20%) byla také proimigrantská. Tedy pokud Konzervativce lze označit protiimigrantské.

  „jak se mohlo v Čechách nechat dobrovolně označit žlutou hvězdou skoro stotisíc lidí a pak odjet do Terezína?“

  Dobrovolně??! No to je síla.

 117. lokki

  to Igor – je to informace z druhý ruky z roku 2015 a všechny vyhledávače překryl Trump. Zeptám se – brala to dost vážně.
  K deportacím židů – Arendtová (Eichman v Jeruzalemně) je takovej jemnej začátek, ale pokud máte odolnej žaludek, můžete do toho skočit natvrdo, třeba události kolem 101.praporu jsou zpracovaný docela dobře („obyčejní muži“ od Browninga, etc…). A taky je občas dobrý se zeptat… Není to v historii lidstva poprvé, ale je to poprvé, kdy k tomu máme tolik materiálu. Zira má pravdu – nepoužívám správný termíny a beru si to příliš osobně. Řekněme, že až na vyjjímky (o kterých většinou víme) nebyl při deportacích nebo vyvraždování kladen ani pasivní odpor… a já si myslím, že ptát se proč je důležité.

 118. DarthZira

  Lokki
  1) Předpokládám, že v tom středověku a raném novověku i pro muže nemít do když ne do 20, tak nejpozději do 30 let aspoň dvě děti byla genetická sebevražda. Přesto u toho ti muži zvládali studovat nebo vykonávat ta povolání, která já považuji za prestižní.
  Ženy ovšem toto právo neměly, ačkoli to bylo z ryze biologického hlediska poněkud protismyslné – až do druhé poloviny 19. století skoro všechny ženy z „lepších“ vrstev (bohaté měšťanky a šlechtičny) totiž svoje děti ani nekojily, natož pak že by o ně pečovaly ještě nějak víc. Prostě po porodu každá taková svého potomka svěřila nejdřív kojné, potom chůvě a potom nějakému domácímu učiteli. Nějak mi není jasné, proč by „matka“ tohoto druhu nezvládla k porození několika potomků ještě i vystudovat univerzitu nebo být co já vím třeba soudkyní (a nebo klidně i tou kněžkou 😀 ).
  Zajímavé taky je, že právě v těch dobách, které uvádíš, nezanedbatelné procento populace tu „genetickou sebevraždu“ páchalo zcela dobrovolně tím, že vstupovali do klášterů nebo se stávali kněžími. Asi prostě pro všechny lidi není tím nejdůležitějším v životě nebo tím největším myslitelným štěstím po sobě zanechat potomstvo…

  2) Ano, považuji za lukrativní, prestižní, příjemné, zábavné, osobní spokojenost přinášející atd. přesně ty posty, které jsou v naší civilizaci za vysoce lukrativní a prestižní považované, tedy všecky ty vysokoškolské profesory, lékaře, soudce, advokáty, učitele, státní úředníky a top managery, případně též celostátně (či dokonce mezinárodně) známé umělce.
  Ano, vím, že existují i lidi, kteří s tímto nesouhlasí a tak (v extrémním případě) jsou schopní klidně zahodit kariéru vysokoškolského profesora, top managera, co vydělává statisíce měsíčně, nebo třeba nějaké pop star – a odejít někam do pralesa nebo přinejmenším chovat kozy na samotu, kde lišky dávají dobrou noc. Osobně takové lidi považuji za cvoky, ale respektuji jejich právo pokurvit si život, jak jim libo. Když jsou dospělí a svéprávní, tak jejich věc – pouze mě žere, že do toho tahají i své děti a nedávají jim moc na výběr, neptají se jich, jestli by si podobný styl života opravdu chtěly zvolit. Svým způsobem zcela sobecky bráno bych ale měla spíš toužit po tom, aby podobných magorů bylo co nejvíc, jelikož mi tím jenom ubude konkurence 😛 Je to jako s lesbami – nechápu je, ale vlastně bych si měla přát, aby leseb bylo co nejvíc, abych měla větší výběr chlapů 😉
  Přesto je docela zajímavé, že ten „můj“ zcela subjektivní pohled na to, co přináší „životní štěstí“, sdílí tak nějak většina společnosti – na vysoké školy je nával, na výběrová řízení na lukrativní posty se hlásí desítky, občas i stovky uchazečů, lidi si ze všeho nejvíc závidí majetek a o pokud jde o talentové soutěže… Hm, lidí, kteří jsou ochotní udělat do slova a do písmene cokoli pro svých „15 minut slávy“, je stonásobně (možná i tisícinásobně) více než těch, kteří zatouží po tom strávit zbytek života v tichu kláštera nebo pasením ovcí někde na salaši v horách. Na každého jednoho meditujícího nebo kontemplujícího mnicha či bio-eko-ezo uprchlíka kamsi do „panenské přírody“ připadají desetitisíce zájemců o vysoké výdělky, prestižní posty a „světskou slávu“. Jaké máš pro to vysvětlení?

  3) Pokud ten introvert, který je třeba i geniální, ale je sám, svou frustraci z tohoto stavu obrátí v agresivitu proti sobě, tedy že nakonec uteče do toho kláštera, pralesa nebo třeba i spáchá sebevraždu, tak to z hlediska společnosti nebezpeční není. Pokud svůj žal začne utápět v alkoholu nebo jiných drogách, tak tam už to riziko je – a ne malé. Ovšem největší průšvih je, pokud agresivitu obrátí navenek a stane se tak nějakou novou Hepnarovou, „šíleným střelcem“ nebo třeba sebevražedným atentátníkem (i ti se totiž nejčastěji rekrutují z lidí, kteří jsou frustrovaní tím, že se jim nedostává takového postavení, prestiže a ocenění ze strany okolí, jaké by si přáli).

  4) Proč si myslíš, že kdybychom žili v alternativní realitě, ve které by lidstvo kolonizovalo Mars už někdy na přelomu 19. a 20. století, tak že by Tvůj dědeček nemohl být tím profesionálním fotografem? Třeba na tom Marsu – dochází Ti, jaké by tam měl profi fotograf možnosti? 😉 Navíc tedy mohl klidně zůstat i na Zemi – a na Mars ses mohl vypravit až Ty 😛

 119. Hraničář

  DarthZira
  06.08. 2017
  Ženy ovšem toto právo neměly, ačkoli to bylo z ryze biologického hlediska poněkud protismyslné – až do druhé poloviny 19. století skoro všechny ženy z „lepších“ vrstev (bohaté měšťanky a šlechtičny) totiž svoje děti ani nekojily, natož pak že by o ně pečovaly ještě nějak víc. Prostě po porodu každá taková svého potomka svěřila nejdřív kojné, potom chůvě a potom nějakému domácímu učiteli. ……………………

  O korunním princi Rudolfovi jsem četl, že v 6 letech byl dán na „výchovu“ nějakému vysloužilému důstojníkovi, který, aby ho „zocelil“, mu v noci u postýlky střílel z pistole!
  Já svým způsobem toho důstojníka chápu – my muži, až na výjimky, máme k výchově dětí jiný postoj než ženy. Pěkně o tom píše Betty v knize Vejce a já, a já sám mám své zkušenosti, jak jsem své děti, aby byly otužilé, sprchoval studenou vodou.
  Proto mám určité obavy, jaká asi může být výchova mimina u dvou gejů.

 120. DarthZira

  Hraničář – případů, že matka zemře a jediný, kdo se o miminko může postarat, je otec, už tu byly tisíce, aniž by se těm miminkům dělo v průměru něco „hroznějšího“ než v úplných rodinách nebo u matek smaoživitelek. A rozdíl mezi jedním mužem a dvěma je pouze v tom, že dva lidi se můžou dítěti věnovat víc než jeden, toť vše.
  Navíc si myslím, že v případě schválení adopcí (ať už biologických dětí partnera nebo oběma z páru úplně biologicky cizích dětí z děcáku) homosexuálům bude těchto párů v celé republice nejdřív pár desítek, později tak maximálně stovek, a budou nejspíš pod takovým dozorem sociálky, že bych viděla toto prostředí pro dítě jako daleko menší riziko než život v běžné heterosexuální rodině (o různých sociálně slabých a „nepřizpůsobivých“ hetero rodinách ani nemluvě).

  Lokki – jasná ilustrace toho, co všechno jsou lidi ochotní udělat pro těch svých 15 minut slávy, případně pro vidinu toho, že třeba možná jednou prorazí jako slavní, bohatí a všemi obdivovaní umělci:
  https://www.youtube.com/watch?v=p0oMtOULH4Q&list=RDBgTynGk9M0w&index=27

 121. DarthZira

  Hraničář – navíc v případě, který jsem uváděla, přinejmenším ta kojná musela být žena ve 100% případů a i chůva byla téměř vždy (ne-li taky ve 100% případů) ženského pohlaví.
  U dítěte staršího nějakých 3-4 let je podle mého úplně jedno, jestli ho vychovává muž nebo žena, a u dětí, které už nejsou kojeny (což je to jediné, co muž fakt zastat nemůže – leda s pomocí krmení z lahvičky), je podle mého pohlaví chůvy taky dost jedno. Pokud nějakého muže baví dělat chůvu miminku či batoleti, tak asi bude mít na výchovu dětí poněkud jiný náhled než „statisticky průměrný“ muž – jako třeba Ty 😉
  Osobně si myslím, že takovýto „výjimečný“ muž se o takto malé dítě dokáže postarat tak nejméně 10x líp, než bych to zvládla já 😛

 122. Pingback: OSN chtěla odsoudit tresty smrti za rouhání se či homosexualitu. 13 států bylo proti | Ateisté ČR

 123. Pingback: Předvolební průzkum: Chtějí české politické strany zavést proti-rouhačský zákon? | Ateisté ČR

Komentáře nejsou povoleny.