Nový americký velvyslanec v ČR: křesťanský fanatik, který opovrhuje ateisty a vyzývá k porážce sekulárních humanistů

Autor | 19.05. 2017

Aktualizováno 21.5. 20:30: Všem čtenářům se omlouvám za zmatečnou informaci, obsaženou v tomto článku. V textu jsem vycházel z informace, která byla ve čtvrtek zveřejněna prakticky všemi hlavními médii v České republice, s odvoláním na důvěryhodný diplomatický zdroj. Informace pojednávala o tom, že novým velvyslancem USA v ČR se stane Steve King, kongresman z Iowy. S vysokou pravděpodobností se novým americkým velvyslancem v ČR skutečně stane Steve King, avšak nikoliv kongresman, nýbrž podnikatel z Wisconsinu, který Trumpa podporoval během prezidentské kampaně. Tento článek tak můžete vnímat jako takové pěkné okénko do amerického republikánského (takřka) mainstreamu.

Líheň amerického náboženského fanatismu je prakticky bezedná, proto jsme mohli jen s hrůzou v očích vyčkávat, jakou libůstku si pro nás Donald Trump připraví a jakým jménem obsadí post amerického velvyslance v České republice. Nakonec se tak stalo neočekávaně brzo: informace o tom, kdo se stane novým velvyslancem, se v médiích objevila již včera. Trump nakonec rozhodl, že po Andrew Schapirovi převezme uvolněný velvyslanecký post dlouholetý poslanec americké Sněmovny reprezentantů, Steve King.

Pojďme se ve stručnosti podívat, jaké názory King zastává.

King je samozřejmě horlivým podporovatelem prezidenta Donalda Trumpa i víceprezidenta Mika Pence. V nedávném videu, které zveřejnil na svém youtube k Národnímu dni modliteb, King uvádí, že Trump i Pence jsou „božími muži“. Že se Trump a Pence dostali do Bílého domu a vykonávají nyní pozice prezidenta a víceprezidenta, je důsledkem toho, že Bůh vyslyšel modlitby a Trumpa do Bílého domu dosadil. „Od 24. ledna 2015 jsem se pilně modlil takřka každý den, a to až do 8. listopadu 2016. Nejen já, ale i mnoho mých kolegů jsme se modlili za to, aby Bůh pozvedl kandidáta, který by obnovil duši Ameriky. A nyní věřím, že Bůh vyslyšel naše modlitby, a nejen, že pozvedl lídra, který již nyní vykonává prezidentskskou funkci a který obnoví duši Ameriky, on pozvedl dokonce dva lídry, Donalda Trumpa a Mika Pence. Včera se v Bílém domě konala večeře, která trvala takřka čtyři hodiny – bylo tam spoustu modliteb a také hodně teologických debat a spirituálna. Musíme vytrvat v modlitbách a modlit se i nadále, ale nejen za prezidenta a víceprezidenta, ale za celý jejich kabinet. Nezapomínejme, Bůh odpovídá na naše modlitby. A já věřím, že pozvednutím Trumpa do prezidentského úřadu Bůh odpověděl konkrétně na mou osobní prosbu“, uvedl 4. května letošního roku nový český velvyslanec Steve King.

Velvyslanec King také zastává názor, že „Bůh ustanovil hranice Spojených států„. Tuto tezi King pronesl v létě 2014 na konferenci o imigraci, které je kritikem. Podle Kinga byly hranice ustanoveny Bohem, a proto nerespektování hranic znamená nerespektování Boží vůle.

Zatímco předchozí záležitosti lze vnímat jako ještě relativně neškodné a roztomilé projevy pohádkářského fanatismu, sranda přestává v momentě, kdy King mluví o „porážce sekulárních humanistů“. Nejlepším způsobem, jak dle Kinga porazit sekulární humanisty, je rozdávat studentům jakési vouchery, které by byly financovány z daňí, a na základě kterých by mohli navštěvovat náboženské školy, „aby se jim dostalo řádného morálního vzdělání“.

Naprosto jedinečný je pak Kingův důkaz toho, že „Amerika je křesťanským národem“. King popisuje hypotetickou situaci, kdy někdo omylem přejede psa svého souseda. Následně se jde z činu vyzpovídat svému sousedovi a činí pokání. Od souseda se mu dostane odpuštění, což vede k vykoupení. A to dokazuje, že Spojené státy jsou křesťanským národem. Ano, k tomu skutečně není třeba cokoliv dodávat. Na Kingův neprůstřelný důkaz se na vlastní oči můžete podívat v přiloženém videu.

Co tu máme dál? V dalším videu King obhajuje tradiční mýtus o tom, že Západní civilizace = křesťanská civilizace. Moderátor mu namítne, že Západní civilizace není bez chyby, že tu však máme postavy typu Hitlera či Stalina. Kingova reakce? Dle Kinga Hitler a Stalin nebyli založeni křesťansky, nýbrž ateisticky a agnosticky, a proto to byli špatní lidé. Pokud je totiž někdo křesťan, nic špatného by nikdy neudělal. To, že Hitler považoval ateismus a sekularismus za vůbec největší nepřítele pro Třetí říši, to pan velvyslanec zřejmě zapomněl zohlednit. „Sekulární školy nebudeme nikdy tolerovat, protože tyto školy nejsou vedeny na základě náboženských instrukcí, a morální příkazy bez náboženského základu jsou posaveny na vzduchu“, uvedl Hitler stran sekularismu. Na adresu ateismu se Hitler vyjádřil v tom smyslu, že jsme se „ujali boje vůči ateistickému hnutí, a to nikoliv pouze v teoretické rovině: potlačili jsme je“. Domnívám se, že v těchto bodech by si pan velvyslanec King mohl s Hitlerem docela notovat.

King se také staví velice ostře proti právům žen na svobodné nakládání se svým vlastním tělem a je horlivým zastáncem proti-potratové legislativy. Staví se také do opozice vůči výzkumu embryonálních kmenových buňek. O Kingově charakteru mnohé vypovídá také aféra republikána Todda Akina. Ten během kampaně v roce 2012 prohlásil, že „těhotenství se občas může objevit jako následek legitimního znásilnění“. King se postavil na Akinovu obhajobu a uvedl, že Akin je „silným křesťanem“.

Snad nikoho už tedy nepřekvapí, že King odmítá i homosexuální svazky a staví se proti právům homosexuálů. Když v roce 2009 Nejvyšší soud USA rozhodl o neplatnosti zákazu stejnopohlavních sňatků ve státě Iowa, odkud King pochází, vzkázal pan velvyslanec soudcům, že by měli rezignovat na své pozice a vyjádřil obavu, aby se z Iowy nestala „Mecca homosexuálních sňatků“.

Do České republiky tak míří reprezentativní vzorek současného amerického náboženského primitivismu.

35 thoughts on “Nový americký velvyslanec v ČR: křesťanský fanatik, který opovrhuje ateisty a vyzývá k porážce sekulárních humanistů

 1. xjur

  Je to jen důkaz konzistentnosti americké politiky.
  Koho jiného mohl sem poslat náboženský primitiv Trump?

  Na opačném konci politického spektra pak stojí Izrael, jenž chce být státem pro všechny své občany, tedy židy, muslimy, křesťany a snad i pro ateisty – toho všeho chce dosáhnout sekulární cestou. To zasluhuje obdiv a úctu.

 2. DarthZira

  No, kdyby nám sem jako velvyslankyni poslal tu svou bývalou matraci, tak by to nebyla sice žádná hitparáda, ale aspoň ne takováto trága…
  Jenže holt post velvyslance v Praze je dobrá zašívárna, kde se má jeden dobře a moc se nepředře, tudíž o takový flek mají zájem zasloužilí členové strany.
  A Trump – byť se tak občas tváří – si nemůže dělat lautr cokoli, ale musí pěkně šlapat republikánskou brázdu.

 3. Bílá Velryba

  Bývalý vyslanec, miláček Obamy a demokratů, se setkávál s Alrawim, nábožneským fanatikem, který chce nejen „porazit sekulární humanismus“, ale zničit ho. Porazit se dá někdo myšlenkově. Islám chce utlačovat a zabíjet. Alrawi chce bít děti. Alrawi chce sekání rukou, tedy v „ideálním státu“. Alrawi považuje Hizballáh za humanitární organizaci.

  Kdo je tedy horší, regresivní levice nebo západní konzervativec? Je to otázka, možná jak kdy. Pro mě je horší islám a vítačství a islamizace. U každého je to na zvážení. Jak už jste zde říkali, menší zlo je stále zlo, jen v určité situaci menší než to druhé. Ale pořád je to zlo. Krásný víkend.

 4. mulit

  Díky Honzovi Wernerovi za tento článek!

 5. mirek

  Nabozenstvi v politice = fasismus. Goebbels by z tohoto totalitarskyho fanatickyho fasisty mel radost…. USA ho sem posila pravdepodobne s ukolem likvidovat jakekoli naznaky demokracie, delt z domorodcu ovladatelne ovse s vymytymi mozky a nahnat je na jatka, vyvolani nabozenske valky v Evrope.

 6. Martin Horsky

  „Líheň amerického náboženského fanatismu je prakticky bezedná,.. “ Thank God it is!

 7. ladislav

  Podle mě to je nesmysl, asi nějaká záměna jména. Kritický rozum autora tentokrát zůstal zaslepen. Nedává nejmenší smysl, aby se kongresman Steve King, který je aktivní a praktický politik, zakopal v Praze.

 8. neruda

  Nicméně to nic nemění na tom, že Steve King, o kterém píše autor článku, nám tady rozhodně chybět nebude. Mašíbly tohoto typu ať si nechají za oceánem.

 9. Josef Běláč

  Jaký je rozdíl mezi monarchou z boží milosti a vymodleným prezidentem?

 10. Josef Běláč

  Jaké „odrůdy“ křesťanství je vlastně nynější prezident USA? Jaký je postoj jeho konfese k rozvodům a dalším manželstvím?

 11. toli

  Jaké „odrůdy“ křesťanství je vlastně nynější prezident USA? Jaký je postoj jeho konfese k rozvodům a dalším manželstvím?

  Trump sám s rozvody problém nemá ,sám je rozvedený a s pipkami si dělá co chce.Chci říct že on sám vnímá ženy jako macho,jsou tady od toho aby mu zpříjemňovali život.V otázce potratů a antikoncepce je striktně pánbíčkářský.v otázce LGBT a třeba manželství pro všechny se jeho názory mění jak otáčení korouhvičky.Je nevypočítatelný.

 12. Josef Běláč

  toli
  Na postoj pana Trumpa k množství iniciačních obřadů a jeho postoji k ženám jsem se neptal. Jako „vyhaslý“ katolík vím, že z hlediska konfese, do níž jsem se narodil je rozvod nemožný a člověk již nemůže uzavřít církevní sňatek. Vzhledem k tomu, že u židů a muslimů něco takového možné je, chtěl bych vědět, zda je to možné i u nějaké křesťanské náboženské společnosti. Jestli tedy Donald Trump své křesťanské založení bere vážně, nebo se k němu hlásí jen proto, že si to část (možná většina) američanů přeje.

 13. toli

  Jako „vyhaslý“ katolík vím, že z hlediska konfese, do níž jsem se narodil je rozvod nemožný a člověk již nemůže uzavřít církevní sňatek.

  To zase tak moc není pravda,kněz si vždy najde obezličku jak si udržet ovci.Tady si brala rozvedená vdovce v kostele.Kněz to zdůvodnil tak že první sňatek té rozvedené byl občanský takže v „Božích očích“ vlastně neexistoval…..Tudíž druhý církevní sňatek byl možný.Co se týká toho vdovce tak o tom že by už do smrti měl zůstat sám ticho po pěšině.Jak říkám když se chce všechno jde,ono je lepší udržet si 2 tupé ovce a jejich peněženky než je ztratit.

 14. Ondřej

  Jsem ateista, aspoň zatím. Ale vidím to tak, že ateismus nakonec musí prohrát, protože žádná ateistická společnost nemá dost dětí, aby nevymírala. Je potřeba aspoň 2,1 dítěte na 1 ženu a skoro všude v Evropě je dětí méně. Z vyspělých zemí se drží hlavně Izrael opět pomocí víry. A pan King má pravdu ohledně potratů, že to není nakládání s vlastním tělem, dítě není tělem matky. Sice je bezmocné, ale narozené mimino je taky bezmocné, ale kdyby mu někdo něco udělal jde sedět. Plod má už někdy od 7. týdne jasně lidské rysy. Kromě těžkých poškození plodu nebo ohrožení života a zdraví matky, by se potraty dělat neměly. Za King jsem rád, je-li to opravdu on a ne jeho jmenovec, protože je přesným opakem neomarxistického tzv. liberála Schapira, který nás Čechy jen arogantně poučoval a podporoval v ČR muslimy a LGBT hnutí v jeho politických požadavcích.

 15. DarthZira

  Josef Běláč:
  1) Poměrně dost protestantských církví nemá s rozvodem a následným novým sňatkem vůbec žádný problém. Dokonce i pravoslavní (jejichž mainstream je jinak v mnoha morálních otázkách ještě konzervativnější než katolický mainstream) u rozvedených druhý sňatek v kostele umožňuje – je tam ovšem mezi rozvodem a novým sňatkem nutná jistá delší časová prodleva („pokání“), což imho nepovažuji za úplně blbý nápad 😉
  Jak otázku možnosti rozvodu a nového sňatku vnímají konkrétně američtí „znovuzrození“ evangelikálové, kteří mají u republikánů hlavní slovo, to netuším. Tito pitomci jsou ovšem názorově z toho, co máme u nás, asi nejbližší letničním, takže tuto otázku by asi nejlépe zodpověděl Mulit.

  2) Trump je typický příklad politika (asi spíš „politika“ – a slovy Jeremiáše z Anekronu stále málo uvozovek), který bude zastávat jakýkoli názor, o kterém si myslí, že mu přinese politické body, a tudíž svůj názor na cokoli klidně kdykoli obrátí o 180°.

  3) Rozdíl mezi monarchou „z boží milosti“ a „vymodleným prezidentem“ je většinou ten, že první bývá obvykle neporovnatelně menší průšvih 😛

 16. DarthZira

  Toli – „sorry jako“, ale o automatické povinnosti vdovce/vdovy už nový sňatek neuzavírat není ani v kanonickém právu ani v katolickém katechismu jediné slovo 🙁
  Ano, vdovec/vdova se může rozhodnout pro život tzv. „zasvěceného vdovce“ („zasvěcené vdovy“) a již se znovu neženit/nevdávat, ale takovéto rozhodnutí opravdu není žádná povinnost. Stejně tak ani není žádnou povinností „zasvěceného vdovce“/“zasvěcené vdovy“ vstupovat do kláštera – chce-li, vstoupit může, ale rozhodně ani náhodou nemusí.
  Vdovec – chce-li – se může stát i knězem (viz relativně čerstvě svatý Jan Sarkander).
  A pokud (dokud) „zasvěcený vdovec“ či „zasvěcená vdova“ nesloží řeholní nebo kněžské sliby, má taky plné právo kdykoli své rozhodnutí o „zasvěceném vdovství“ změnit.
  Jestli mi nevěříš, zeptej se libovolného církevního právníka – doporučuji třeba doc. Pospíšila, který slouží tridentské mše u sv. Garbiela v Praze, toho asi těžko podezírat z toho, že je to nějaký „nebezpečný liberál“, co chce v církvi zavádět čertvíjaké „modernistické novoty“ 😉

 17. stin smazaneho

  toliho výprava do tajů katolického manželství není jako vždycky prosta pověr a omylů.

  1) vdova a vdovec se dle CIC zcela jistě mohou znovu církevně sezdat,
  2) civilní sňatek je dle CIC zcela jistě platný a závazný obdobně jako sňatek církevní (není pouze svátostný). Rozvedení z civilního sňatku se dle platného kanonického práva nemohou církevně sezdat, s jedinou výjimkou tzv. „paulinského privilegia“, což byl možná daný případ.

  Tolik z toliho psychedelickým výplodům. (Pro zmatené lidi typu toliho . CIC je Codex Iuris Canonici, tedy platný kodex práva křesťanů římskokatolického ritu).

 18. toli

  @Zira
  Toli – „sorry jako“, ale o automatické povinnosti vdovce/vdovy už nový sňatek neuzavírat není ani v kanonickém právu ani v katolickém katechismu jediné slovo
  Ano, vdovec/vdova se může rozhodnout pro život tzv. „zasvěceného vdovce“ („zasvěcené vdovy“) a již se znovu neženit/nevdávat, ale takovéto rozhodnutí opravdu není žádná povinnost.

  Ještě když jsem chodil do kostela tak asi při každé třetí mši byly prosby k Bohu aby dal sílu ovdovělým aby zůstali v samotě….
  Ono je to logické,jejich zemřelý manžel/manželka na ně čeká v nebi a teď si tam oni přivedou někoho třetího ? Do nebe prý žádná nečistota nesmí…..

 19. DarthZira

  Toli – zcela zjevně jsi chodil do nějakého dost divného kostela. Já jsem tedy podobnou přímluvu neslyšela v životě na jedné jediné mši (a že těch, na kterých jsem byla, nebylo právě málo 😉 ).
  A jinak přece přímo v Bibli říká sám Ježíš, že v nebi je to úplně jinak, žádné nové sňatky se tam už neuzavírají a ty staré „pozemské“ vlastně neplatí – nevím, v kterém evangeliu přesně je o tom ta pasáž, v kostce jde o to, že se ho farizeové ptají, kdo tedy bude v nebi manželem ženy, která měla (podle levirátního práva) postupně za sebou za manžele sedm bratrů.

  Ve středověku, dokud ještě nebyl zavedený povinný kněžský celibát, platilo – ale i tak ne jako všeobecně povinné pravidlo – že pokud ovdoví kněz, už by se znovu ženit neměl. Jak to ale nyní mají v tomto ohledu řeckokatolíci (kde kněží ženatí být mohou), to nevím – ale můžu se zeptat.

  Výklad vdovství, který měli kněží ve tvém kostele, byl fakt nějaký dost divný – řekla bych až heretický 😛
  A ty přímluvy byla asi jejich osobní „lidová pitvořivost“ – neznám sice Misál zpaměti 🙂 , ale pochybuji, že tam podobná přímluva ofiko je. Asi si s tím někdy dám tu práci a podívám se na to, jestli v ofiko doporučených přímluvách něco podobného vůbec existuje.

 20. toli

  Přímluvy si píšou kněží podle uvážení a když je to za zemřelé a jeho rodinu tak si ti pozůstalí prostě zaplatí cca 2-5 stovek za větičku v přímluvách.Jinak jsou zde mše každý den protože je tady mnoho kněží,máme klášter.V pátek je po mši adorace Boha ,takový zvláštní rituál kde klečí kněžstvo před hostií v monstranci a laici v lavicích zdvíhají ruce,pochopitelně vše je v doprovodu keců. A v neděli jsou 2 hlavní mše,každá v jiném kostele.To se češou ovce o prachy které dávají do košíků.
  Mše jsou tady tradiční,ale nikoliv tridentské ale taky žádná moderna. V okolních vesnicích jsou mše tradičně v neděli dopoledne.

 21. DarthZira

  Toli, zase jsi poněkud nepřesný a v reálu tak věci zkresluješ – a kdyby to zkreslení ve Tvém podání bylo aspoň tak vtipné, jako u kluků z KATOLARPu („sušenka, který zbyla z nedělního bufetu“).
  Až budu mít čas to do detailů zjišťovat, tak sem podrobně napíšu, jak to s těmi přímluvami naprosto přesně je.
  Btw – ZROVNA MĚ fakt nemusíš poučovat, co je to adorace 😉

 22. mulit

  DarthZira
  Jak otázku možnosti rozvodu a nového sňatku vnímají konkrétně američtí „znovuzrození“ evangelikálové, kteří mají u republikánů hlavní slovo, to netuším. Tito pitomci jsou ovšem názorově z toho, co máme u nás, asi nejbližší letničním, takže tuto otázku by asi nejlépe zodpověděl Mulit.

  Mé matce její pastor z Apoštolské církve rozvod rozmlouval. Ačkoli se k ní její manžel (můj otec) choval velmi špatně. Ona si to prosadila až po mnoha letech trápení. Ale nový sňatek nebo vůbec partner – to by přicházelo v úvahu, až kdyby její bývalý zemřel. A jelikož on stále žije, tak ona je bez partnera. To by neriskovala – ztrátu věčného života. U běžných evangelíků je to volnější, ale u těch „znovuzrozených“ nebo letničních je to velmi tuhé.

 23. Bepp

  Článek nekomentuji, ale k Tolimu, protože o církevním právu něco vím, právě od doc. Přibyla od Gabriela 😉 nebo i od prof. Tretery – pro katolíka, tedy striktně vzato každého, kdo byl jako mimino pokřtěn, je tu povinnost uzavřít církevní sňatek. Sňatek uzavřený na úřadě (civilně) v případě katolíka není z hlediska církevního práva platný, vůbec neexistuje. Pokud dva nepokřtění uzavřou sňatek na úřadě, tak vzniká tzv. přirozené manželství a jejich sňatek z hlediska církevního práva platný je. Ale v případě katolíka ne, ten musí uzavřít církevní sňatek, to je jeho právně stanovená povinnost. Naopak neexistuje žádná povinnost vdovce zůstat sám, vdovci a vdovy se normálně žení a vdávají v kostelech a vždy tomu tak bylo. Nevím, co jste kde slyšel, pravděpodobně to bylo ve smyslu „nést samotu“, tj. snášet, že jsem přišel o manželského partnera, ne nemoci se už oženit/vdát. To nemůže jen ten, kdo má za sebou platný církevní sňatek. Ten pak přetrvává až do konce života, vzdor civilnímu rozvodu.

  Suma sumárum, předtím jen civilně sezdaný katolík a vdovec, jemuž manželský partner zemřel, mohou mít sňatek v kostele a vždy tomu tak bylo. Z hlediska církevního práva jsou oba ke sňatku způsobilí – jeden sňatek dosud vůbec neuzavřel (civilní nebyl platný), druhého manželství skončilo smrtí manželského partnera.

 24. toli

  @Zira
  Btw – ZROVNA MĚ fakt nemusíš poučovat, co je to adorace

  To bylo pro neznalé,tebe za ignorantku nepovažuji 🙂

 25. toli

  Ignoranty co nikdy nebyli na mši.Avšak o nic nepřišli.Je to úžasná svoboda.Vypustit z hlavy katechismus a přestat přemýšlet v kategoriích hřích nehřích.

 26. Pingback: Anonymous Slovensko UK &raquo Nový americký velvyslanec v ČR: křesťanský fanatik, který opovrhuje ateisty a vyzývá k porážce sekulárních humanistů

 27. xjur

  Ještě k tomu Trumpovi.
  Dumáte zde, jak bere své „křesťanské založení“.
  To je otázka, na kterou je každá odpověď možná, je to ale fuk.
  Trump velí státu křesťanských pomatenců a proto se chová jako ten největší pomatenec. Co mu, chudákovi, zbývá. Jen my si musíme dávat sakra pozor, pokud chceme Trumpa považovat za vzor hodný následování.

 28. Josef Běláč

  Tak jsem se to konečně dočetl. V rámci komentáře cesty Donalda Trumpa do Saudské Arábie. Ve stručnosti; náboženské rodinné zázemí u Trumpů je křesťanským koktejlem ozdobeným judaistickým citronkem (dcera Ivanka).

 29. Hraničář

  mirek
  19.05. 2017
  Nabozenstvi v politice = fasismus. Goebbels by z tohoto totalitarskyho fanatickyho fasisty mel radost…. USA ho sem posila pravdepodobne s ukolem likvidovat jakekoli naznaky demokracie, delt z domorodcu ovladatelne ovse s vymytymi mozky a nahnat je na jatka, vyvolani nabozenske valky v Evrope.

  Na druhou stranu – i v USA se (občas) vylíhnou zajímavé postřehy:
  „Z přednášky Christophera Caldwella, editora The Weekly Standard na Hillsdale College :
  Vladimír Putin není prezidentem feministické NGO. Není aktivistou transgenderových práv. Není žádným ombudsmanem dosazeným Spojenými národy, aby vytvářel a provozoval show se slajdy o zelené energii. Je zvoleným lídrem Ruska – drsné, relativně chudé, vojensky silné země, jež byla v posledních letech pravidelně zahanbována, okrádána a klamána. Jeho prací je ochránit svoji zemi a její suverenitu v mezinárodním systému, který pracuje na omezení suverenity obecně, a zvláště na ruskou suverenitu nahlíží jako na hrozbu.
  http://viditelny-macek.cz/public/kapitola.phtml?kapitola=139369&menu=0

 30. macýček

  Nebudu se do vašich odbornejch diskuzí nijak plést, ale v každym „pripadku“ mně zaujalo, cit.: „Velvyslanec King také zastává názor, že „Bůh ustanovil hranice Spojených států„. Tuto tezi King pronesl v létě 2014 na konferenci o imigraci, které je kritikem. Podle Kinga byly hranice ustanoveny Bohem, a proto nerespektování hranic znamená nerespektování Boží vůle“.
  Z čehož teda vyplývá, že přistěhovalí usalidi nerespektovali boží vůli, páč původní hranice si vytýčili už klucí indyjánský, bez ohledu na zmiňovanou vůli. Esli to ale chápu špatně, takmito určitě někdo zvás milerád vysvětlí. Díky :-).

 31. A.S. Pergill

  @macýček Indiáni neuctívali onoho správného boha.

  To je v podstatě to samé jako ve Starém Zákoně, podle něhož zaslíbil ďábel JHWH Palestinu Židům a dal jim právo vybít původní obyvatele. IMHO pokud někdo do Palestiny vtrhne, Židy vybije a usídlí se tam, bude mít na to naprosto stejné právo jako ti Starozákonní Židé. Příslušné náboženské zdůvodnění dokáže napsat i mírně vycvičená opice vybavená klávesnicí; stejně by intelektově převyšovala naprostou většinu náboženských vůdců.

 32. macýček

  No, tostemi a.s.pergill napsal(a) moc hezky, ale podle SZ, když bylo palestýnsko zaslíbeno židům, tak amerycko eště dááááááááávno neexistovalo, atudíž ftej době nemohl generalisimus hospodin určit ani hranice spojených států (ikdyby ďábel na koze jezdil :-). Proto upozorňuju natu 3,14čovinu, co prohlásil pan velvyslanec, že bůh ustanovil harnice spojených států !!!

 33. A.S. Pergill

  @macýček
  Když oni holt uctívají toho stejného ďábla, jako ti starozákonní Židé, alespoň to prohlašují. Takže jim třeba taky něco řekl…

Komentáře nejsou povoleny.