Ředitel výzkumné sekce Facebooku odmítl pozvání do Saúdské Arábie. Vadí mu perzekuce ateistů

Autor | 16.06. 2017

Skvělé gesto učinil koncem května Yann LeCun, ředitel výzkumné sekce Facebooku pro umělou inteligenci. LeCun byl jakožto vysoce postavený pracovník Facebooku a expert na problematiku umělé inteligence pozván na saúdskoarabskou Univerzitu Krále Abdulláha (King Abdullah University of Science and Technology), kde měl přednášet o oblasti svého výzkumu. S ohledem na to, že je ateistou, a ateismus je v Saúdské Arábii považován za terorismus a trestný čin sankcionovaný až trestem smrti, však LeCun toto pozvání odmítl. Svou odpověď na pozvánku, ve které své odmítnutí přednášet na saúdskoarabské univerzitě vysvětluje, pak vyvěsil na svém facebookovém profilu.

LeCunova odpověď na pozvání byla následující:

Vážený X,

velice děkuji za Vaše pozvání. Je mi to líto, ale musím jej odmítnout.

Jakožto zapřísáhlý ateista bych mohl být na základě přohlášení saúdského Ministerstva vnitra z roku 2014 považován za teroristu. Terorismus je v něm definován jako “hlášení se k ateismu v jakékoliv jeho formě nebo zpochybňování fundamentů islámu, na kterých je tato země založena”.

Jsem si jistý, že v Saúdské Arábii žije mnoho skrytých ateistů a pravděpodobně se jim daří dobře. Avšak já, jakožto hlasitý obhájce ateismu a racionalismu, a jako humanista a stoupenec lidských práv (včetně práv žen), nemohu přijmout pozvání od země, která mě vidí jako svého nepřítele.

S pozdravem

Yann LeCun

Oním “prohlášením” saúdského Miniterstva vnitra z roku 2014 má LeCun na mysli tehdejší novou sadu proti-teroristických zákonů, o které jsme Vás před třemi roky informovali – pokud si tedy chcete připomenout, že v Saúdské Arábii je ateismus považován za terorismus, podívejte se na náš článek.

Co se týče LeCunova postoje, bez přehánění jej lze označit za morální vzor pro mnohé další, včetně politiků. LeCunův profil na Facebooku se určitě vyplatí sledovat, jelikož občas skutečně sdílí příspěvky týkající se ateismu a racionalismu. Naposledy z této kategorie LeCun sdílel video s militantním / novým ateistou Lawrencem M. Kraussem, ve kterém Krauss mluví o tom, že učit děti kreacionismus je zneužíváním dětí, s čímž LeCun souhlasí.

U inkriminovaných příspěvků rozhodně stojí za to projít si i diskusi. Kupříkladu u příspěvku s Kraussem napsal LeCunovi na profil komentář jistý muslim Waleed Mohamed, který napsal, že “žádný vědec neví, kdo stvořil vesmír od samého počátku”. Na to LeCun (mimo jiné) reagoval slovy, že “neexistuje žádný důkaz pro existenci Stvořitele, a tím spíše pro Stvořitele popisovaného kterýmkoliv z hlavních náboženství. Důkazní břemeno vždy leží na straně toho, kdo něco tvrdí. LeCunův profil tedy rozhodně stojí za navštívení.

98 thoughts on “Ředitel výzkumné sekce Facebooku odmítl pozvání do Saúdské Arábie. Vadí mu perzekuce ateistů

 1. mulit

  Přesně tak. Která země má takové zákony, tak tam vůbec nejezdit. Ani jako řadový člověk. Však oni kromě ropy žijí i turismu, tedy ty země, co mají pobřeží a moře. Ani tam nejezdit. Já se tím řídím.

 2. xjur

  Plne souhlasim. Je treba se zasazovat o zakaz instituci siricich nabozenstv k osobam mladsim 15r. a hodnitit to stejne jako pedofilii.

 3. Hraničář

  Zajímavý článek na ChN:

  http://christnet.eu/clanky/5907/nad_vyzkumem_nabozenskych_hodnot_ve_stredni_a_vychodni_evrope.url

  Pro věřícího u nás, kdyby to náhodou už nevěděl, je nejdůležitější zprávou toto: jsme v zemi již jen menšinou, a to menšinou u nemalého počtu našich spoluobčanů nepříliš oblíbenou. Většinu tvoří lidé bez vyznání, obvykle celkem spokojení s tím, že nevěří: jen dvě procenta Čechů bez vyznání řekla, že by ráda našla nějaké náboženství, i když o smyslu života aspoň občas přemýšlí víc než třetina našich nevěřících spoluobčanů.
  Trochu překvapivé v tomto kontextu je, že ani země s vyhraněnou „národotvornou“ rolí katolictví, tedy Polsko, nedokázalo jít podobným směrem a svou vysokou úroveň katolicismu si po roce 1989 udržet.
  Je to zvláštní paradox: Česko ve svém regionu patří mezi nejtolerantnější země vůči homosexuálům. A naopak mezi země nejméně tolerantní nábožensky a etnicky. A náboženská netolerance se týká především nevěřících Čechů.
  Za toleranci k homosexuálům snad zčásti vděčíme slabému vlivu církví. Ale asi ne tak přímočaře, jak by se mohlo zdát. Spíš to podle mého názoru souvisí s tím, že sexuální problematika obecně může být díky nepřítomnosti konzervativního „morálního nátlaku“ daleko častěji a svobodněji prezentována v médiích a diskutována na veřejnosti. A díky určité lechtivosti tématu má i pozornost diváků. Mnohaletá osvěta ze strany sexuologů, politiků, celebrit i samotných homosexuálů vedla pak k tomu, že většina české veřejnosti přijala homosexualitu jako stav, který člověka nesnižuje a nediskvalifikuje. ……………..

  Je vidět, že nevíra nijak nečiní lidi nešťastnějšími a naopak, že náboženské přesvědčení nezvyšuje toleranci.

 4. xjur

  No ja bych videl jakesi vysvetleni postoju verejnosti CR k homosexualum a vericim.
  Zatimco homosexualita je prirozeny stav (prirode vlastni), homosexualove tim nejsou nijak diskvalifikovani pro spolecensky zivot a jsou v podstate neskodni,
  tak
  o cirkvi a nabozenskem pomateni se to rozhodne rici neda. Nabozenstvi je zdrojem mnoha utrpeni a je ostudou a vredem na moralce spolecnosti. Slouzi jen pro ziskani/udrzeni vlivu a penez pro cirkevni oligarchii (viz vsechna statni nabozenstvi od doby kamenne, prez Egypt, Rimany … az po ajatolahy, sejky, restituce v dnesni dobe).

 5. macýček

  Omlouvám se, ale trochu odbočím, bude to však stá za to !!! Kdo má odvahu 🙂 a trpělivost, taxito přečte a pustí “výdejo”! Je neskutečný, co dokáže “vymazanysmus” udělat za paseku … :-).
  http://karelsykora.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=609059
  Na druhou stanu je pravda, že peníze nesmrděj ze žádný světový strany …:-)

 6. snurf

  xjur –

  Dovolil bych si oponovat.

  Homosexualita I náboženství jsou přírodě vlastní.
  (To neznamená, že jedno, druhé, či oboje jsou správné či ne, přírodě je vlastní i pedofilie, kanibalismus, války a infanticida, tam vzory hledat nemůžeme.)

  Náboženství nikdo nevyrobil na nějakém stroji ani neumíchal v laboratoři. Vytvořilo se to samo, přírodně a pořád se to vytváří samo znovu a znovu a má to také určité vedlejší pozitivní účinky, jinak by to tady nebylo.

  Náboženství mají zrození, evoluce a zániky. Jedna z fascinujících funkcí náboženství je hnát ovečky slepě jedním směrem. Věřící člověk je jak robot, co v nové situaci pojede podle náboženských příkazů. Když nábožensví radí lidem sebedestruktivní chování, tak zničí své ovečky a tím i samo sebe, když jim přikazuje něco užitečného, bude se rozšiřovat. Většinou je to směs obojího.

  Náboženství je užitečné/škodlivé jak kdy, jak pro koho a vždy je něco za něco. Kreacionisté, co sem lezou na stránky s jejich blábolama, v nábožeství jistě něco nalézají. Můžeme s klidným svědomím i říci, že něco pro ně zcela jistě důležitého, jinak by nemrhali časem na debaty s ateistama a radši by se někde v koutku pěkně zmodlili k svému pámbíčkovi, protože to je to, co od nich chce. Na internet páni bozi nepomysleli. Jakoby snad ani nebyli.

  (Přitom by to byl tak fantastický důkaz existence boží: Icikiáš, kapitola 5, věta 17: I bude muž v zemi hamburgerů a černé limonády a ten dráty počítací stroje do sítě pospojuje. 18. I budou mužové do těch strojů hleděti a hřešiti hleděním na hříchy jiných po mnohých způsobech a sami hledící budou hříchem Onanovým pilně hřešiti. 19 Ale budou mužové ti i ženy i oni haněti boha a popírat samu jeho existenci. 20 I půjdete vy zbožní k těmto strojům a až se hříchem Onanovým ukojít, tu budete jim dokazovat moji existenci, protože já jsem všemocný stydlín a ukázat se nechci. – A jen bychom měli internet, věděli bychom, že stydlivý pámbů sakra veděl o čem mluví. Ale… o internetu v bibli ani zmínka, jakoby o něm vševědoucí dopředu nevěděl. – Zpět k tématu.)

  Náboženství také ovlivňují evoluci svých věřících, jako každý jiný evoluční tlak. Je zcela jasné, že po pár staletích, je v náboženství, vnucujícím se příliš násilně, daleko méně samostatněji myslících jedinců, než bylo na začátku. Jejich okolí je vyvraždilo, protože dost, správně či vůbec nevěřili.

  Náboženství JE totálně přírodní fenomén. Vyvinuté a úspěšné společnosti se obejdou bez náboženství. Ještě jsem však neslyšel o primitivním národu či kmeni, co NEMÁ náboženství. Jestli o něm někdo ví, rád se o něm dovím.

  🙂 Kdybych mohl náboženství k něčemu přirovnat, tak je to ocas. My vyvinutější druhy primátů jsme o něj taky evolucí přišli. Už nám byl k ničemu.

  IMHO Homosexuály tolerujeme, protože si to nechávaj pro sebe a nám je jedno, kam si co doma strkaj. – Cikáni si strkaj do kapes naše peníze a to nám vadí. Věřící si taky do papes strkaj naše peníze a ještě se nám snažej vnutit, jak máme hodit do kopřiv rozum i vzdělání a věřit s nimi na mýty doby bronzové. Jelikož si myslíme, že jsme trochu dál než oni, tak se nám nechce.

  Až věřící budou ukájet své náboženské potřeby diskrétně doma pod peřinou nebo někde skupinově, kam my nevidíme, jak to dělaj homosexuálové, tak nám na nich taky nebude nic vadit. Ale když nám chtěj panovat, tak to maj pak blbý. Takhle se u nás popularita nezískává.

  Jinak jsem nadchnut Janem Spoustou a jeho myšlenkou cikánského comming-outu. Kolik lidí, které jsem měl za bílé, blonďaté, modrooké, pracovité čechy se mi, po mém proškolení k toleranci, veřejně přizná k tomu, že jsou vlastně nevzdělaní, líní cikáni a jen to přede mnou tajili, protože se báli, že je zavrhnu. – Ten chlap je prostě svým originálním způsobem génius.

 7. Josef Běláč

  Co se týče LeCunova postoje, bez přehánění jej lze označit za morální vzor pro mnohé další, včetně politiků.
  —————————————————————————————————————–
  Snadno se to řekne, jenomže al-Láh dal muslimům tu ropu… Naposledy si šavlový tanec zakřepčil současný prezident USA.

 8. mulit

  snurf IMHO Homosexuály tolerujeme, protože si to nechávaj pro sebe a nám je jedno, kam si co doma strkaj. –

  To je bigotní přístup a současně primitivní. Redukuješ sexualitu na strkání něčeho někam. Je to velmi ubohé a vypovídá to o tobě, ne o nich. Stejně uboze by se dalo líčit o heterosexualitě. Že jde jen o strkání něčeho někam. Přitom orientace je záležitost citů, všech lidských smyslů, záležitost estetických preferencí, věkových, atd. Ti lidi chodí do práce, platí daně, mají koníčky atd. A celkový procentuální poměr z toho času, který ta dvojice tráví spolu a čas, kdy se věnují zasouvání něčeho někam, je v procentech, nebo spíše v promilích. Že tebe zajímají ech ty promile – ukazuje jaký jsi blb. A nebo s tím máš problém a jsi latentní gay, láká tě to, fascinuje tě jen toto. (A to jsem ještě opominul fakt, že spousta dvojic neprovozuje vůbec strkání ze zdravotních důvodů nebo kvůli věku, nebo že jim to jednoduše nevyhovuje a dělají něco jiného)

 9. mulit

  snurf
  Náboženství JE totálně přírodní fenomén.

  Ne. není to pravda. Nikdo se nerodí s biblí na hlavě, nebo biblí v hlavě. Všichni se rodíme na svět bez doktríny, bez ideologie, bez náboženské víry. To všechno přichází zvenčí. Není to vrozené, není to přírodní. Je to cizí a je to implantované někým. Mnohdy rodinou nebo kamarády, nebo médii.

 10. Hraničář

  mulit
  18.06. 2017
  http://ciernalabut.sk/270/indianov-mal-obratit-na-vieru-stal-sa-ateistom/ ……………….

  Pirahovia nemajú koncept najvyššieho stvoriteľa, či Boha. Majú jednotlivých duchov, ale tvrdia, že týchto duchov pravidelne stretávajú. Keď som zisťoval, o akých duchov ide, dozvedel som, sa, že títo duchovia, ktorých stretávajú, nie sú neviditeľní. Sú to entity, ktoré na seba berú podobu predmetov v ich okolí. Duchom nazvú jaguára, alebo strom, v závislosti od vlastností, ktoré má. Duch u nich neznamená to isté, ako u nás …………………..

  Ale něco podobného o indiánech napsal i náš. A.V. Frič. Napsal, že indiáni mají velice bohatý duchovní život, že mají oduchovněné vše – lidi, zvířata, rostliny, věci …. že souběžné s naším lidským světem existuje i svět duchovní, do kterého odcházejí duše zemřelých, duše zvířat která jsou snězena, duše věcí, které byly zničeny.

 11. mulit

  No ale to není náboženství. Není to doktrína, není to ideologie, není to kniha. Je to jen lidová pověrčivost. Ta je sice zavádějící, ale není to nic, co by rozvracelo rodiny.

 12. Hraničář

  mulit
  18.06. 2017

  snurf
  Náboženství JE totálně přírodní fenomén.

  Ne. není to pravda. Nikdo se nerodí s biblí na hlavě, nebo biblí v hlavě. ………………………

  Já jsem Snurfa pochopil tak, že je v lidské přirozenosti náboženství akceptovat. Ale chápu to jako potřebu autority. A náboženství prezentuje tu autoritu nejvyšší – Všemohoucí, Vševědoucí, člověku nedostupnou, kdesi na “nebesích”, tajemnou ………. která ale, a to je asi nejdůležitější, má člověka ráda (křesťanství), či je na něj zlá – nebude-li poslušný.
  Při diskuzi s katolíky na FB je (pro mě) zajímavé, jak nechtějí chápat (vnímat?), i když jim stále opakuji, že nemluví s Bohem, že ten jim nic nepřikazuje, že mluví s farářem. A mé otázky, proč mu tedy vlastně věří, je rozrušují.

  https://www.facebook.com/groups/SkupinaKatolici/?ref=group_header

 13. Jiří

  “Nikdo se nerodí s biblí na hlavě”. Ano je to pravda, ale nerozporuje to fakt, ze je to prirodni fenomen.
  Clovek se na sve ceste stretava se spoustou veci ktere prijme za vse a se kteryma se rozhodne nerodi. Nezpochybnitelnym prikladem je osidleni nasich strev.
  Na nabozenstvi nejlepe sedi teorie memu. Proste neco, co se siri z jedne nakazene mysli na druhou. Plati tam stejne principy prirodniho vyberu jako u zivych tvoru. To znamena, ze nabozenstvi, ktere vic poskuzuje napadeneho nez zvyhodnuje vyhyne. Naopak nabozenstvi ktere nekomu za enolucni vyhodu, napriklad durazem na nutnost pomahat stejne postizenym jedincum ma vetsi sance prezit. (Zeptejte se vericich, proc Bible pouziva pojem “blizni” misto ostatnich lidi obecne. Bozi laska je totiz jen pro verici, na ostatnich zalezi jen omezene)

 14. snurf

  snurf IMHO Homosexuály tolerujeme, protože si to nechávaj pro sebe a nám je jedno, kam si co doma strkaj. –

  Mulit:
  To je bigotní přístup a současně primitivní. Redukuješ sexualitu na strkání něčeho někam. Je to velmi ubohé a vypovídá to o tobě, ne o nich.

  snurf:

  Tomu se neřiká bigotnost, ale jít k jádru věci. Na samu podstatu. Sexualita prostě JE napřed o strkání něčeho někam a o tom ostatním až v druhým sledu. Tak se dělaj potomci, že muž nastříká své sperma do ženy a u zvířat samec do samice. Konec.

  Že se tam pak přidávají další mechanismy a funkce sexuality, super, tak to v přírodě chodí, ale to už je otázka toho kterého druhu, toho kterého jednotlivce. Ne samotného principu.

  Tak to dělal můj otec mé matce, váš otec vaší matce, králové, básníci i vesnickej idiot, dělaj to tak bejci kravám, dělaj to tak psi fenám, dělaj to tak lvi lvicím. Taková je podstata věci.

  Jak poznáte homosexuálního lva od heterosexuálního? Ten homosexuální souloží s jiným lvím samcem. O jeho prožitkách, citech a estetice víme vy i já prd. A že nemá lidské smysly je jasné jak facka. Má lví smysly. – Stejně je homosexuál, jen proto, že strkal penis do jiného lva.

  Když začneme násobit, kolik máme vlastně předků, dostaneme se k číslům, která už před pěti sty lety převyšují počet obyvatel Čech. – To znamená, že máme mezi svými předky všechno – oběti znásilnění a jejich znásilňovatele, máme mezi nimi homosexuály, kteří se jen jednou jedinkrát zapomněli s ženskou, máme mezi nimi lidi, co si byli zamilovaní a věrní celý život, máme mezi nimi prostitutky, co otěhotněly s klientem, máme tam ženy, co měly sex s více partnery v jednom dni, máme tam ženské, co měly sex jen jednou v životě, závisláci na análním sexu, co si “spletli dírku” jen jednou, romantičky, co ani nevěděly, co se děje a všechno ostatní dohromady. To všechno dohromady je sexualita.

  Společné mají všichni nejspíš jen to, že měli heterosexuální sex alespoň jednou, strčili penis v erekci do té správné dírky a vystříkali se tam a zplodili potomka.

  Přijde vám to dost ubohý popis lidské sexuality? Dospějte. To je jádro věci.
  Co si u toho kdo myslel je vedlejší. Nic po tom nezbylo, ale akt sám způsobil, že tu mají potomky dodnes.

  Ty moralizující řeči o citech, smyslech, estetických preferencích atd si strčte za klobouk. Vraha dělá to, že někoho zavraždí, vynálezce, že něco vynalezne, policajta to, že slouží u policie, opilce to, že se opije, alkoholika to, že má na alkoholu závislost, stopaře, že stopuje atd.

  Slova holt mají nějaký význam už ze své definice. Jakej je ten člověk z jinejch úhlů pohledu se při tom neřeší.

  Obviňujete mně z bigotnosti, spíš mi přijdete bigotní vy.

  Wikipedia:
  Bigotnost či bigoterie je myšlení a jednání osoby, která tvrdošíjně a malicherně až netolerantně lpí na svých vlastních názorech a předsudcích.

  Mohl jste mou poznámku přejít, téma mého příspěvku bylo někde jinde. Ne vy jste reagoval na tohle. Malicherně. Nevypadáte, že názory jako je můj tolerujete. Co vás nutilo k vaší reakci? Mohl jste se zeptat jak to myslím atd, ale vy jste mně rovnou označil za blba.

  Vlastně nejen mě, protože debata byla, proč Češi jako národ toleruji homosexuály. Jestli jsem já ten debil, co se stará o to jedno promile, tak o čem sakra byla ta věta o toleranci homosexuálů v původním článku a o čem sakra byl celej ten průzkum, kterej je citovanej?

  To se jich tam jako neptali přímo na to, co si myslej o homosexuálech, cikánech a věřících? To jim tam nějak položili tisíc otázek a jen jedna z nich (aby to bylo to jedno promile) byla a jestli je to cikán, homosexuál a věřící? To vypadá jako úplnej nesmysl, protože pak by nemohli říct, že lidi nehodnotili homosexualitu/víru/etnický původ, ale právě těch 999 promile.

  Fakt si po vašich poznámkách nepřipadám jako blbec. Za to si začínám klást otázky o vás. Ne o inteligenci, nemyslím si že jste blbec, asi nejste, to byste tady nebyl, ale jestli nejste náhodou jeden z těch, co dostal na střední či VŠ školení, jak má být správně tolerantní k homosexuálům.

  To se pak spouštějí naučený sekvence tirád na obranu homosexuálů při každé vhodné i nevhodné příležitosti, jen se zaslechne něco, co se vyhodnotí jako “neuctivé” k homosexuálům.

  Tomu by odpovídala i ta poznámka o latentních gayích. To je taková podpásovka, zkouší to znejistět a zároveň diskreditovat před ostatními. – Já vím, že je to canc, který jste jenom bez úvahy zopakoval, jestli to náhodou nezabere. Ale stejně vám odpovím navážno.

  Ne, nejsem latentní homosexuál? Jak to vím? Protože kdyby mě to jakkoliv lákalo, tak bych to dávno vyzkoušel. Určitě by mě to pomohlo v kariéře, homosexuálové spolu držej a nahrávaj si. Byl bych schopen to utajit a nebo bych to nadrzo vytroubil do světa, ať se s tím perou jiný. Věřte, nabídek bylo dost a dost. Příležitostí také a určitě bych se s tím nějak vyrovnal. Problém je, že jsem skutečnej heterosexuál a znechucuje mě to asi tak, jako ženská homosexuála. – Už je to jasnější? Prostě jsou i skuteční heterosexuálové.

  A mimochodem. Už vás napadlo to někdy obrátit a vykládat homosexuálům, že jsou latentní heterosexuálové? Určite ne. Zní to jako blbost, že. Přitom je to stejná logika, jen prohozený.

  A ten opominutej fakt, že si to zrovna tihle homosexuálové už nikam nic nestrkaj. – Jé je. To mi je zase argument. Jsou heterosexuální páry, který to maj zrovna tak, ze zrovna takovejch důvodů. Ale světe div se, vybíraj si k tomu osoby opačného pohlaví. Liší se to zase jen v tom pohlaví partnera. Homosexuální stejné, heterosexuální opačné.

  A světe div se, je mi to, jako většině čechů, někde, jen když si to dělaj doma, mě z dohledu.

  Uvědomte si, autority vám lhaly. Autority lžou. Jsou to zase jen lidi, ten samej druh, co vytváří náboženství a když maj dostatečně velkej zájem, tak budou lhát.

 15. snurf

  Náboženství JE totálně přírodní fenomén.

  Nikdo se nerodí s biblí na hlavě, nebo biblí v hlavě.

  – Ale je to pravda. S biblí se sice nikdo nerodí, ale taky se nikdo nerodí se slovníkem, aby věděl, jakou řečí má mluvit.

  Rodíme se s dispozicí pro něco. Jedna z těch dispozic je se jako dítě snadno naučit jazyk, kterým se kolem mluví, druhá je přejímat víry okolí.

  Jde o to, že lidskej mozek je dělanej na to hledat souvislosti. I totálně iluzorní souvislost je lepší než žádná. Viz pověry. Některé mají dokonce reálný základ. – Svět bez souvislostí je děsivej a víra rodičů je v přírodě strašně dobrá věc (ať je jak chce blbá), protože sama existence potomka, jemuž je cpána do hlavy, je důkazem toho, že se i s takovou blbou vírou dá dožít dospělosti a zplodit potomka. No neberte to, když nic jiného není po ruce. (Taková víra se vyplatí i když první potomek skončí zaříznutej na obětišti, či rovnou na rožni. Jen když to aspoň dva a více přežijí.)

  Když sestupujeme dál a dál do minulosti a hledáme, kde se bible vzala, tak si ji, světe div se, lidi sepsali sami. Nevyrostla nikde na stromě a pánbíček ji taky k ohýnku nepřinesl.

  Ale nesepsali ji jen tak náhodou. Je to kompilace spousty věcí. Jsou tam genealogie a stvořitelské mýty. Je tam kolektivní pamět, co přešla do mýtů, mythopoetická převyprávění skutečnosti. Jsou tam cizí převzaté mýty. Jsou tam rudimentální hygienické návody. Je tam propaganda post bellum. Jsou tam nenávistné hrozby bezmocných. Jsou tam exteriorizace vnitřních mentálních poruch. Jsou tam antropomorfismy atd atd. Jazykovými rozbory se dají určit různí autoři. Dá se určit, co se kde opsalo. Dá se odvodit, psychologické pozadí a podtext spousty věcí.

  A samozřejmě, co se nehodilo rychle z bible zase vylítlo, nebo se to přehlíží.

  Bible a další svaté knihy jsou pochoutka pro psychologické rozbory.

  Proč si to lidi všechno vymysleli? – No jako kreacionisté, co sem chodí, chtějí mít snadné otázky na to, jak vznikl svět, proč žijí, jak mají žít atd. Tak tehdy taky. – Kdyby si ji nevymysleli lidi, tak by ji doopravdy musel nadiktovat bůh. Jenže to by pak zase císař Kontantin nemohl nařídit její kompilaci.

  A evoluční význam? – Jsme skupinová zvířata, potřebujeme něco, co drží skupinu pohromadě a co umožňuje, aby všichni ve skupině “táhli za jeden provaz” = jeden/hrstka rozhoduje, ostatní nepřemýšlí a následují. Skupina s náboženstvím má evoluční výhodu nad skupinou bez náboženství (nebo něčeho, co plní jeho funkci.)

  Když žádná bible ještě nebyla, lidi si vymýšleli jiná náboženství. Některá dokonce dost podobná křesťanství. Kristus nebyl první, co se narodil z panny, zemřel za spasení lidstva, vstal z mrtvých a vstoupil na nebesa.

  Tyhle věci si autoři svatejch textů půjčujou jeden od druhýho.

  A když se jim něco nehodí, tak se toho zase nějak potichu zbavěj. Muslimové by samozřejmě neměli koukat na žádný obrázky, ani TV, ani smartphony, ani fotky v občankách. Ale že se jim to dnes hodí do krámu, tak si to nějak okecali a jede se dál. Hlavně, že nezapoměli, že jsou nejlepší na světě, maj zabít každýho, kdo se nepodřídí a z cizích žen si nadělat otrokyně. – Teorie her v praxi jak vyšitá.

  I dneska přeci vznikají nová a nová náboženství. Guru Jára si ty svý bláboly vymyslel sám od sebe. Ty zmatený pipky, co se chtěly nechat ojet, jen nevěděly, jak si to okecat, po tom skočily jak slepice po flusu. Spousta holek potřebuje vznešený kecy a mystiku, aby se jim roztáhly nohy. Biologie. – Vysadit je s Járou všechny na nějakej ostrov, tak tam máme za pár set let pěkně propracovanou víru a Guru Jára je v každém svatostánku.

  Když nebudete vědět, kde se víry přesně vzaly, jak fungujou a tak to s věřícíma projedete.

  Nevěřte tomu, že se rodíme jako bílý list a vše, co je v nás špátné je dílem společnosti.

  Společnosti si vytváříme podle toho, jaká je naše přirozená podstata a ne obráceně. (i když chodí to v kruhu)

  Komunisté se rozhodli přehlížet fakt, že vše živé šetří energií a abyste něco dělali, potřebujete nějakou motivaci. Proto socialistické země zaostávaly. Spousta lidí se prostě moc nenamáhala, když za to nic viditelného nebylo.

  Pomatené feministky si myslely, že když budou dávat holčičkám na hraní auta a chlapečkům panenky, tak tak odstraní společenské programování. Nic takového se nestalo. Malé děti jim na to kašlali, chlapečkové si chtěli hrát s autama a holčičky s panenkama. Takovej je jejich biologickej program.

  Merkelová se dostala do vedení Německa kvótama a totálně ho rozesrala a dost možná odstartovala zánik evropské civilizace. Merkelová je jen tupá svazačka, co dělá, co si myslí, že se má. Na rozdíl od Thacherové, která myslela jako chlap, protože ji táta vychovával k ekonomice a na vejšce pochytila vědeckou přesnost.

  Ne každej chlap se hodí do řídících funkcí a ženskejch holt ještě míň. Kdyby to angličani popírali a dosadili si tam kvótama nějakou krávu, tak by se jim tam schopná Thacherová ani nedostala. Ta neschopná kráva by vyházela všechny schopné, aby ji neohrozili, jako to udělala právě Merkelová a Sobotka. Jen s tím rozdílem, že Sobotka potopil svoji stranu.

  Nejsme bílí listy a svádět něco na společnost je nesmysl. Společnost jsme zase jenom my.

 16. snurf

  Jan Duha

  https://en.wikipedia.org/wiki/Pirah%C3%A3

  Mě nejdou videa, tak jsem si to našel na wikipedii:

  Their decoration is mostly necklaces, used primarily to ward off spirits.

  Tak asi tam nějaký zárodky náboženství jsou, ale stejně je to zajímavé.

  První věc, co mě napadá, že oni tam v okolí nikoho nemají. Jako konkurenční kmen. – Teď si představte, že tam nějakej přijde, bude je ohrožovat. V celým kmeni se objeví magor, který bude hlásat, že na něj mluví bůh a mají všichni odejít. Pár lidí z kmene, co mu na to skočej odejde s ním a zachrání se. Ti co ne zůstanou a budou zabití. A přežili ti náchylnější k náboženský víře.

  Omlouvám se, i mulitovi, i na ty videa se taky podívám.
  Tím líp, že jsou, ale souhlasíme snad aspoň, že to jsou vyjímky. Byť fascinující.

 17. snurf

  Hraničář

  Nebude, klidně je použij, když se s nima můžeš ztotožnit.

  A jinak dobrej text, kterej podtrhává vnitřní rozpory náboženství napsal Marquis de Sade. Tuším, že to je v románu Justina. Bohužel je to ztracený uprostřed těch jeho SM fantasmů, tak je potřeba se tím prokousávat, ale třeba nějakej student nebo profesor literatury bude vědět, kde to tam je.

  Už si z toho pamatuju jen něco jako: “jestli bůh chtěl, abychom byli dobří, proč nás rovnou takové neudělal, když je všemocný.”

 18. Hraničář

  snurf
  18.06. 2017
  Už si z toho pamatuju jen něco jako: „jestli bůh chtěl, abychom byli dobří, proč nás rovnou takové neudělal, když je všemocný.“…………………..

  Jo, to si (jim) také říkám!

 19. xjur

  K vaší polemice
  A)
  Řekl bych, že se jen zdá, ze náboženství je přírodní fenomén.
  To co skutečně je přírodní fenomén, je schopnost věřit autoritám. To proto, že jedinci, kteří nevěřili že se nemá sedat na žhavá kamna, že se nemá jíst vše, co nejdeš, že se nemá skákat z útesu ani do vody, kde to neznáš – ti všichni se dostali do evoluční nevýhody, nemohli předat své geny, protože zhebli mladí.
  Dalším přírodním fenoménem je sebeuvědomění, poznání, že člověk se může sám rozhodnou, že něco udělá a že to má odpovídající následky. Představa nějakého boha je tedy pouhou personifikací přírodních sil. Je to pochopitelné, ale ne nezbytně nutný směr vývoje.
  V okamžiku, kdy si vykladači boha uvědomili jak je pro ně nejen příjemné ale i výhodné, že jim ostatní věří, tak začali své povídání přibarvovat a začali se spolčovat s vládnoucími vrstvami, podporovat je a tak si získat podíl na vládě a bohatství v regionu. Tak si to já představuji, protože to vidím všude dodnes. Tento výsledek je však již zneužití náboženství pro vlastní cíle, které jsou vždy tytéž, zatímco na samotná božská představa je již druhotnou věcí. Dále je jasné, že náboženství měla spoustu času aby si vybudovala konzervativní mechanismy jimiž se vnucuje společnosti. To vš;echno je však specifikum lidského rodu, který objevil VLASTNICTVÍ, k jehož udržení (pro vyvolené) a navyšování vše, včetně náboženství, směřuje. Oproti tomu ona přírodní podstata, tedy schopnost víry, není podmíněna člověčí inteligencí, mají ji i zvířata, která jsou schopna se naučit tomu, v co věří starší jedinci.
  B)
  Stran homo/hetero sexuality – já to chápu tak, že lidé, stejně jako zvířata, jsou formována pro svou sexuální roli jak anatomicky tak i psychicky. Úplně pro každého je proto jen jedno pohlaví (rod, nikoli orgán) více přitažlivý. Většinou je shoda mezi anatomickou a psychickou formou, ale ne vždy. I v přírodě to občas neklape, ale zvířecí druhy nemají ani schopnost ani potřebu z toho dělat tragedii, jako lidé. Homosexualitu proto považuji za přirozenou, neléčitelnou. Jedině co by se mělo “léčit” je netolerance společnosti pramenící často z náboženských ambicí řídit lidem život ve všech aspektech “pro slávu boží”, což je eufemismus pro “udržení vlivu teokratů”.

 20. mulit

  xjur -palec nahoru za bod A) Velmi dobře jsi to popsal.
  Co se týká B) ta anatomická shoda, tedy zásuvka – zástrčka… kolik času z celkového času, který dvojice spolu tráví, je zástrčka zasunuta v zásuvce? To se nedostaneš ani na procenta, možná ani na promile času. To bude ještě menší řád. A plodící funkce taktéž. Z kolika styků vznikne dítě? Jaká je statistika? Kdybych vzal 20 leté manželství a průměrnou četnost styku 2x týdně, tak byla zástrčka v zásuvce 104×20= 2080 krát. A z toho vznikly průměrně dvě děti. Čili to je “úspěšnost” ani jedno promile…
  2 styky měly výsledek, 2078 styků bylo jalových. Zástrčka byla 2078 x v zásuvce zbytečně. Podle této logiky…

 21. mulit

  I v přírodě to občas neklape, ale zvířecí druhy nemají ani schopnost ani potřebu z toho dělat tragedii, jako lidé. Homosexualitu proto považuji za přirozenou, neléčitelnou.

  Já to budu trochu rozporovat. Protože v tom je skrytý náznak, že homosexualita je něco, co jakože neklape, ale budeme to tolerovat, nebudeme z toho dělat dráma. No s tím já se nespokojím. A nehledě na to, že tam patřím a že se jakože bojuji za sebe. To teď jsem nad tím. A právě, jak jsem dokázal, sexualita slouží především k zábavní funkci. Orgasmy jsou užitečné pro jedince samy o sobě. I masturbace. Tam taky z toho dítě nevzniká. Sex zvyšuje kvalitu života. Samozřejmě, pokud se nejde do extrému a pokud ten člověk není otrokem, tedy že mu to narušuje vztahy, rodinu, koníčky atd. Já moc dobře vím, že i v ateistech (mnohých) je konzervatismus. I ve mně to je. Bije se liberalismus a konzervatismus. Zvláště když jsem byl pobožný, tak to byl vnitřní konflikt. Jenže když se podívám třeba na šimpanze bonobo, tak relaxační funkce sexu dominuje.

  Co se týká homosexuality, tak to je zavádějící pojem. Stejně jako heterosexualita. Protože to jednak podtrhuje jen tu složku sexuální, opomíjí citovou. To je jeden problém. Další problém je, že kluci/muži nejsou nižší level než ženy. V otázce estetiky. Dokonce v antice byli zobrazováni muži (třeba sochy) přednostně. A jejich tělo bylo všeobecně považováno za dokonalejší než ženské. A když se mi toto líbí, nemám sebemenší mindrák, že bych byl vadný, protože se mi líbí krása. A to echt krása. Samozřejmě to je subjektivní. A někomu se líbí ženské tělo více. Ok. To není nic proti ničemu. A co se týká přímo fyzického kontaktu mezi muži, tak opět tady panují stereotypy. Strašná panika. Rád to to budu bourat. Protože to je nános z minulosti. Rozhodně se nepotřebuju schovávat nebo netoužím, abych byl tolerován. Já nahlas prohlašuju, že jsem v pohodě a vnímám muže jako něco krásného, ušlechtilého. Nemám sebemenší důvod mít kvůli tomu nějaké výčitky svědomí nebo tohle snad skrývat!. A dva krásní kluci spolu – to je balada. A koukají se na o i ženy. Gay erotika tvoří 10% obsahu z celkového objemu. A tolik gayů není. Těch je tak max 5%. Kdo jsou tedy těch další 5%, co to sledují? Heteráci asi těžko. Takže ženy. A v diskusích to píšou. Třeba na dotorce. Že to sledují. Tak jak mnozí muži sledují lesby. Inverzně to funguje taktéž. A na závěr sem dám reál dvojici kluků. Jestli z toho někdo bude zvracet. – to je jeho problém. Ne můj. Ať jsi jde léčit svoji homofobii. Krásná láska, krásné vztahy. Jenom ať se lidi mají rádi! https://www.youtube.com/watch?v=5Rf6W9ulgIM

 22. toli

  Bible a další svaté knihy jsou pochoutka pro psychologické rozbory.

  Není ,bible je kompilát všech možných mýtů ze všech možných kultur.Starý Zákon je ovlivněn Sumeřany a Egypťany (konkrétně obdobím monoteismu Achnatona) a mýty Nového Zákona jsou přesnou kopií Zoroastrismu,včetně nebe,pekla,zástupné oběti atd.Zatímco staří Hebrejci obětovali zvířata,úrodu tedy věci mimo ně tak křesťané mají obětovat sebe,své touhy,své ego.Za to jim jsou slibovány iluze věčného života.Speciálně katolicismus je ovlivněn řeckou mytologií,ti jejich svatí patroni,andělé,nejsvětější trojice není nic jiného než řecký polyteismus ovšem v monotestické omáčce (kecech).Lidský mozek má tu vlastnost že daleko lépe si pamatuje příběhy a z nich plynoucí poučení než nějaké suchopárné teoretické poučky.Proto všechna náboženství stojí na příbězích,mytologiích.

 23. toli

  Už si z toho pamatuju jen něco jako: „jestli bůh chtěl, abychom byli dobří, proč nás rovnou takové neudělal, když je všemocný.“…………………..

  Jo, to si (jim) také říkám!

  No to je právě podstatou křesťanství,Bůh udělal lidi dokonalé,leč zhřešili a s hříchem vstoupilo na zemi zlo a smrt.Lidé se mají snažit být dokonalí,bojovat s hříchem,zlem a za to jim je něco slibováno….

  Já osobně neřeším zlo ani dobro,co je zlé a co je dobré ? Jedno se bez druhého neobejde,třeba už v porovnávání.Zlo a dobro jsou nerozlučnou komplementární dvojicí.Jako slova jsou zcela abstraktní,jako skutky patří do jedné nebo druhé skupiny a rozhodnutí jestli je konkrétní skutek kladem či záporem je odvislé od pozorovatele,hodnotitele.

 24. HBA

  To: mulit
  Homosexualita je daná biologickým rozdílem (podvěšek mozkový).
  Ztotožňuji se s názorem lékaře, neurologa, profesora Oldřicha Brunnera.
  Více zde:
  http://grunner.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=313034

  Prostě program co řídí pohlavní orientaci je jinak nakonfigurován a některé mozkové struktury a proporce lze ztotožnit s homosexuální orientací.

  Toť vše .

 25. xjur

  @mulit
  Nevim, zda si rozumime. Shodou, o ktere pisi v B) se netyka kompatibility zasuvka zastrcka (i kdyz i to vyvoj dovedl k dokonalosti), nybrz shody anatomie a psychiky. Kdyz si uvedomis, na jakych nicotnych nuancich na molekularni urovni zavisi jak to v palici bude fungovat, tak se nelze divit, ze se to obcas zvrtne. Lze se ptat, proc evoluce nevytvorila nejakou dalsi pojistku onoho vyvojoveho prepinace? To proto, ze i homsex. jedinci jsou pro spolecenstvi zivych tvoru uzitecni. Delaji totiz prevazne uzitecne veci, z nichz tezi ostatni, tudiz nevznika zadna animozita. Proc tomu neni i lidi? Vzdyt i zde takovi lide delaji mnoho uzitecneho (zpevaci, umelci, politici, …, zname dost prikladu), dokonce vic nez ostatni, protoze nemaji starosti o vlastni rodinu – proto si zaslouzi primerene uznani. Pripada mi, ze hlavni pricinou animozity je opet to nestastne nabozenstvi a jeho snaha ovladat lidi (jak jsem uz psal). Nabozenska vychova udrzuje napeti ne spolecnosti. Gayove se pak, tam kde citi uvolneni cirkevnich pout, domoci se vyssi tolerantnosti. Ja si myslim, ze neni cilem zmenit spolecnost k tomu aby tolerovala ruzne gay pride pochody, ale je cilem vytvorit takove spravedlive podminky, aby gaye vubec nenapadlo nejake pochody delat (i kdyz heteraci jsou pri demonstraci sve sexuality obcas take jako z retezu utrezeni).
  No a pokud se zamyslis na pouzivani zasuvek a zastrcek, neni ani to v prirode samoucelne. Dava to paru vetsi motivaci drzet pospolu i kdyz zivot neni pericko. Ostatne lidsky druh v tom neni vyjimkou.

  Takze, kdyz jsme si tak pekne vyjasnili pricinu mnoheho zla na svete, musime prosazovat spravedlivy pohled na nabozne. Jsou to proste obeti indoktrinace, ale to nedava pravo nabozenskym strukturam indoktrinovat dalsi obeti. Rozhodne je ostuda, kdyz to dela stat (i za moje penize!) podilnictvim na nabozenske propagande. Zejmena Cesky Rozhlas je pry personalne zamoren katoliky, o RTV Rade si nedelam iluze.

  Kez by to nase teoretizovani zde nejak prispelo k semknuti tech, co jsou ochotni udelat neco pro to, aby vsichni lide meli dovoleno pouzivat vlastni rozum (nemuseli papouskovat nesmyslna cirkevni dogmata). To samozrejme znamena i jasny postoj k importu nabozenskych pomatencu z jejich globalnich zdroju.

 26. mulit

  HBA

  Kousek toho povídání na blogu jsme si přečetl, ale zase mi to připadá jednostranné a zkratkovité. A zbytečně složité. Překombinované. Až konspiračně. Protože já ty lidi znám osobně. Desítky, stovky. A každý je jiný. Z toho článku cítím snahu po katalogizaci. Víš co… to je blbost. Každý člověk je prostě originál. Mám kamaráda a tomu se líbí úplně jiné typy mužů, než mně. Papírově patříme do stejné kolonky, ale naše preference jsou odlišné. A já i mezi ženami dokážu rozlišit takovou, co považuji za atraktivní a takovou, co ne. A obecně mám k někomu sympatie a k někomu ne. Někdy se koukám na chaturbate a čumím se, co má nejvyšší počet shlédnutí, páč tohle mě třeba vůbec nebere. Každý člověk je tak jiný, že to neustále tlačení do nějakých škatulek je nesmysl. Vůně, chtě v jídle, v hudbě, atd. Proboha, toho je tolik. Kdo člověka přitahuje je jenom jedna z mnoha preferencí. A jde to přes všechny smysly. A je v tom i míra porozumění. Neustálé snahy po medicinizaci problému jsou stupidní. To je to samé jako medicinizovat chutě v jídle nebo preference v hudbě. Mně to přijde absurdní. Co už jsem za život přečetl studií a názoru o homosexualitě a vždycky mi tam něco nesedělo a přišlo jako ideologie. Za 10 let bude zase nějaká teorie a za 20 let zase. Už jsem se přestal řídit teoriemi a názory druhých. Nevím, proč by měli mít druzí lepší názor než já, notabene když to jsou teoretici a já praktik. Z mého pozorování vychází, že homosexuálové jsou tak heterogenní skupina, že se nedá najít společného NIC . Znám typy maskulinní, znám femínní, znám co jsou na staré, co jsou na mladé, znám odvážné, znám bojácné, znám techniky, znám umělce, znám promiskuitní znám věrné. Sexuální praktiky jsou také různorodé. Opakuji společné znaky jsou žádné. NULA! A je to úplně to samé jako kdybys řekl jaký je společný znak heterosexuálů? Popiš mi, jak podle tebe vypadá heterosexuál…

  To je debilita, co? Nejde na to odpovědět. A proč to hledáte u homosexuálů?

 27. mulit

  xjur – Shodou, o ktere pisi v B) se netyka kompatibility zasuvka zastrcka (i kdyz i to vyvoj dovedl k dokonalosti), nybrz shody anatomie a psychiky.

  No tak to mi přislo vždycky, že dva chlapi jsou mnohem více kompatibilní. Ženy jsou z Venuše a Muži z Marsu.

  Vzdyt i zde takovi lide delaji mnoho uzitecneho (zpevaci, umelci, politici, …, zname dost prikladu),

  Jsou všude, ve všech profesích, akorát mezi umělci je liberální atmosféra nikdy tam s tím nebyl problém. Jsou profese, kdo to lidi tají.

  Ja si myslim, ze neni cilem zmenit spolecnost k tomu aby tolerovala ruzne gay pride pochody, ale je cilem vytvorit takove spravedlive podminky, aby gaye vubec nenapadlo nejake pochody delat (i kdyz heteraci jsou pri demonstraci sve sexuality obcas take jako z retezu utrezeni).

  Poslední průvod, na kterém jsem byl, byl průvod na 1. máje v roce 1989, na který jsme byli povinně ze školy dopoledne místo vyučování. Od té doby jsem na žádném průvodu nebyl. Znám desítky gayů osobně a ani jeden z nich nebyl na průvodu v Praze. Znám to jen z televize.

  Jezdím se sekačkou po zahradě. Hraju na klávesy. Chodím se psem ven. Kdysi jsme lezl po skalách. Tatry jsem miloval, Teď už na to nemám zdraví. Postavil jsem si vlastníma rukama chatu. Nevím, co bych dělal na průvodě. Je to virtuální realita. Toli na průvody taky nechodí. Já taky ne. Takže zase se vytáhne spíše okrajový jev týkající se spíše exhibicionistů nebo Pražáků a cizinců a udělá se z toho pravidlo. Každý gay chodí na průvody, každý gay má AIDS, a tak dále a tak dále.
  To je stejné jako bych psal, že každý heterák chlustá na chodník, rýpe se v nose a mluví sprostě. Protože jsem potkal jednoho takového… tak to aplikuji na všechny…

 28. toli

  Ja si myslim, ze neni cilem zmenit spolecnost k tomu aby tolerovala ruzne gay pride pochody, ale je cilem vytvorit takove spravedlive podminky, aby gaye vubec nenapadlo nejake pochody delat (i kdyz heteraci jsou pri demonstraci sve sexuality obcas take jako z retezu utrezeni).

  Pokud vím tak všude je červen měsícem LGBT,a Pride průvody jsou oslavou a připomínkou událostí ve Stonewall.Většina států má průvody právě v červnu,vyjímkou je jižní polokoule (kvůli počasí,tam je červen zimní měsíc) a státy východní Evropy,i když na začátku června byl Pochod rovnosci ve Varsavě,účast 50 000 lidí.To je dané tím že Polsko je největší východoevropská země EU.Chápu důvody proč se dělají Pride festivaly,ale nemám potřebu lítat po ulicích.Spíše mne zajímají přednášky,semináře,filmy,koncerty,divadelní hry apod.Zároveň nemám potřebu protestovat proti tomu že někdo chodí v průvodu.To je totéž jako kdybych protestoval proti karnevalu v Riu,to dělá jen nábožensky fundamentální debil.

 29. Hraničář

  Xjur:
  Proc tomu neni i lidi? Vzdyt i zde takovi lide delaji mnoho uzitecneho (zpevaci, umelci, politici, …, zname dost prikladu), dokonce vic nez ostatni, protoze nemaji starosti o vlastni rodinu – proto si zaslouzi primerene uznani. ………

  Četl jsem kdysi kdesi, že u takových Polynesanů není homosexualita problémem, Je to samozřejmě dáno jejich vztahem k sexualitě celkově. A tak homo- pomáhají svým sourozencům s péčí o synovce a neteře a všichni jsou spokojení.

  Mulit:
  Od té doby jsem na žádném průvodu nebyl. Znám desítky gayů osobně a ani jeden z nich nebyl na průvodu v Praze. ………….

  A já zase, jako hetero- na ty pochody chodím rád. Je tam taková veselá atmosféra, takový malý český riodejaneirský karneval. A proč by si ho homo- nemohli udělat? Katolíci zase mají Boží těla a Pochod pro život. Ty jsou naopak takové důstojné, vážné …

 30. mulit

  Toli napsal: “ale nemám potřebu lítat po ulicích”

  No oni tam taky lítají spíše náctiletí nebo kolem 20, 30, těch je tam je nejvíc. Já už nechodím ani do klubů mezi tu omladinu.

  Hraničář napsal: “A já zase, jako hetero- na ty pochody chodím rád. Je tam taková veselá atmosféra, takový malý český riodejaneirský karneval. A proč by si ho homo- nemohli udělat? Katolíci zase mají Boží těla a Pochod pro život. Ty jsou naopak takové důstojné, vážné …”

  Mně by do průvodu nedostali ani heverem. Ale taky proti tomu nic nemám. Ať si tam chodí, kdo má zájem. Ovšem co se týká průvodu LGBT, tak tam bývají takové pestrobarevné skupiny nebo transky. Nebo v kůži a řemeny. No a kameramani samozřejmě zaberou tohle. A následek to má takový, že se posilují stereotypy a averze. Tedy v reálu pak i ode mě čekají, že budu nosit nějaké výstřední oblečení nebo dělat něco mimořádného. A já je pak musím zklamat. Jsem jen obyčejný strejda, co jezdí se sekačkou po zahradě. To je nuda, co…

 31. foxy

  Ad: “Jsem jen obyčejný strejda, co jezdí se sekačkou po zahradě. To je nuda, co…”
  No, jestli je to NUDA… inu, proč ne. Jezdit se sekačkou v rouše Adamově, to je současnému počasí víc než přiměřené 🙂

 32. snurf

  xjur

  Ne, to se nezdá, že je to přirodní fenomén. Je to přírodní fenomén. Stejně jako stavění termitišt pro termity, let do teplých krajin pro ptáky nebo zahrabávání oříšků pro veverky.

  Jak víte, že vaše rozhodnutí jsou doopravdy VAŠE rozhodnutí? Jo, jsou vaše, protože se dějou uvnitř vašeho já, ale kde? Vaše já je kde, v ruce, kterou můete ztratit, v očích o které můžete přijít?

  Co je vlastně vaše já? Když máte otevřený oči, sedí za očima. Když je zavřete a přejedete si jazykem po zubech je ve špičce jazyka. Když se vám stimuluje penis, je v penisu.

  Zopakoval jste ten slavný pokus, kdy si měříte mozkovou činnost při rozhodování o pohybu a naopak vám vyšlo, že napřed se rozhodujete a teprve potom děláte pohyb?

  Nezopakoval, že ne.

  Jste vaše pravá hemisféra nebo vaše levá hemisféra? Protože ony jsou spolu často ve sporu a když v padesátejch letech psychopatičtí US doktoři přeřezávali tu část mozku, co spojuje levou a pravou hemisféru, tak se každá půlka mozku rozhodovala sama. Takže ženská si napřed připravila na postel šaty a druhá ruka je vzápětí shodila na zem, protože je nechtěla. V které části jejího mozku se nalézal její JÁ, které rozhodovalo? Aha.

  Už jste viděl někoho, kdo se ROZHODL, přestat kouřit a nevydržel to? Cosi to rozhodlo za něj. Bylo to silnější než on. – Nikdy jste neslyšel o lidech, co utrácej majlant za psychology, aby mohli přestat dělat to, co dělat nechtěj. Myslíte si, že se kdy nějakej homosexuál kdy rozhodl, že bude homosexuál? Někdo se rozhodl, že po bitvě bude trpět PTD?

  Kolik ženskejch se svobodně rozhodlo, že se s někým vyspěj? Z toho maj panickou hrůzu, z toho svobodného rozhodování o sexu. Musí mít POCIT. Pak se rozhodne, ale je to svobodné rozhodnutí, když si to nesmí uvědomit?

  Jak svobodně se rozhodujou chlapi, když je svádí nadržená, polonahá kráska? Jak svobodně se rozhoduje vyhladovělý člověk, jak svobodně se rozhoduje žíznivý? Jak svobodně se rozhoduje trpící? Jak svobodně se rozhodují alkoholici? Jak svobodně se rozhodují lidi, co byli v dětství týraní, jak svobodně se rozhodují mrzáci?

  A u spousty věcí dopředu důsledky ani neznáte. Jen si pusťte “Jste to, co jíte” a uvidíte, jak jsou lidi vyvalený, když zjistěj, kam vlastně vedou tak jednoduchý rozhodnutí jako, “co sním”.

  Nikdo neví, jestli práce, co si dneska vybral bude ještě za 20 let potřeba, jestli si s tou holkou bude za 5 let ještě rozumět, jestli bude nebo nebude litovat, když nastoupí zrovna do tohohl vlaku.

  Představa boha je sice představou přírodních sil, ale do těch přírodních sil já počítám i to, co se děje ve vašem podvědomí.

  To, že se vykladači boha začali spolčovat s vládci je sice pravda, ale doufám, že si uvědomujete, že doba o které mluvíme se děla před statisící možná milióny lety, když lidé ještě nebyli úplně lidé a žili v malejch tlupách v Africe.

  Náboženství bylo zneužíváno přeci od bodu 0.

  Proboha, vlastnictví přeci znají i zvířata. Podívejte se jak bojují zvírata o teritorium, které je jejich vlastnicví, podivejte se jak bojují jeleni o laně, které jsou jejich vlastnictví. Jak bojují raci poustevníci o nalezené skořápky. Sednete si s kamarádem ke stolu v kavárně a okamžitě rozdělíte stůl napůl. Vyndejte se vaši knížku a položte ji na “Jeho” půlku stolu. Hned bude mít poznámky. Vlastnicvtí tu je odjakživa. Nic jsme neobjevili.

  B) Kde je podle vás rozdíl mezi anatomií a psychikou? Když je mozek vlivem hormodů organizovaný jako ženský a má tedy jinou anatomii, je to anatomický nebo psychický rozdíl, když dotyčná bytost myslí jako ženská?

  A jaktože, když si lesba začne píchat hormony a její mozek se mění, jaktože najednou začne myslet jako chlap? To je anatomická změna nebo psychická?

  Anatomie a psychika jsou prorostlý do jednoho organismu.

  Není jen jedno pohlaví přitažlivý. Pro někoho jsou přitažlivá obě. Pak se mu říká bisexuál.

  Jo, homosexualita je přirozená, stejně jako Dawnův syndrom, všechny ostatní syndromy, chimérismus, infanticida, kanibalismus, siamská dvojčata atd. V přírodě nic jiného než přirozené věci nenajdete.

  Některé homosexuality zcela evidentně léčitelné jsou, když byly vyléčeny. Třeba ty, co jsou podmíněné imprintingem.

  A proč byste chtěl léčit netoleranci? Není snad stejně přirozená jako homosexualita? Nevyskytuje se snad v té samí přírodě? A jak byste ji chtěl léčit? A kde si to troufnete? Také v Saudské Arábii, kde vás za to zabijí? Nebo jste ten další z tech otevřteně myslících hrdinů, co si troufne jen na slabší, co nemaj za prdelí systém, justici a média?

  Nebo hodláte léčit jen nějakou netoleranci a jiné jsou pro vás OK?

  mulit:

  Co to máte pořád s tím počítáním souloží? – Určitě jste tím nedokázal, že sexualita slouží především zábavní funkci. To se vám jen zdá, protože na to je ta vaše.

  Sexualita je zábavná, aby to lidi dělali, ale slouží napřed k rozmnožování. Že souložíme častěji je taky proto, že se tím posiluje citové pouto a to pouto existuje, aby pár držel pohromadě, protože mají společný projekt – výchovu dětí. To trvá kolem 20 let, než jsou plně samostatné a úplně nejsou nikdy.

  Z masturbace dítě nevzniká, ale tělo se tak zbavuje starých spermií, jejich životnost vypršela a jsou už k ničemu. A je připravená nová sada čerstvých spermií, ze kterých by bylo dítě, kdyby se objevila příležitost.

  Samozřejmě, že v ateistech je konzervatismus – protože morálka je vrozená a církve si ji jen tak přibližně opsaly.

  Jenže bonobové jsou jiný druh než my. Maj na to stavěnou psychiku a taky za to platí větší promořeností pohlavními nemocemi. A v momentě, až se tlupa normálních šimpanzů dostane na jih od Konga, tak jim začnou zlé časy.

  Když se podíváte na jeleny, tak souloží jednou za rok, když na lososy, tak jednou za život.

  Znovu: Homosexualita a heterosexualita jsou jen o sexuálních preferencích, protože to jsou slova určená k popisu těch preferencí. – Nevidíte si do pusy, hlásáte nám že homosexuálové maj city, jako heterosexuálové, takže jsou v tom stejní, ale nějak to stejný má definovat rozdíly. Nemá to hlavu ani patu.

  V antice byli zobrazováni muži častěji protože tehdy byla homosexualita daleko rozšířenější. Sparťané byli bisexuální takřka povinně. Athénští filosofové byli homosexuálové a francouzské slangové slovo pro homosexuála pochází z řeckého slova chodec, protože filozofové učili za chůze a byli homosexuálové. Ve starověkých bitvách byli zajatí vojáci homosexuálně znásilnění a Cézar byl znám jako milenec všech římanek a milenka všech římanů.

  Zato ženskejch se v antice dost báli. Proč? Měli za matku ženskou a prvních pár let mateřské péče byla tehdy pěkná hrůza. Až církevní otcové raného středověku zakládali ženské bordely, aby odklonili muže od preferovaného homosexuálního sexu.

  Všechny znaky krásy jsou znaky plodnosti. Ty samé mechanismy používané mozkem k určení krásy pak jsou používány k posuzovaní i krásy u všeho ostatního.

  10% obsahu porna ještě nic neřiká o tom, jestli na to čumí i 10 procent populace, nebo jen ty 4 % jsou jaksi většími konzumenty.

  Se třema dětma na krku má člověk jiný starosti než sjíždět péčka.

  Žádná homofobie není. Je to stejně jako islámofóbie. Víte co je fóbie? To je panický strach z něčeho. Myslíte si, že každýmu, komu se hnusí homosexualita má na ni hned fóbii? To je jako hlásat, že každej, kdo nemá rád hmyz v posteli má fóbii z hmyzu. Jen nemá rád hmyz, ale venku ať si lítá jak chce.

  Měl byste trošku přibrzdit a nějak si to srovnat v hlavě. Působíte, jakobyste přesvědčováním nás chtěl přesvědčit sám sebe.

  Nám je přece jedno, že jste gay. Když vás to baví. Nejste první ani poslední. Stejně se nezměníte a naše názory na vás taky ne. Když nám je budete vnucovat a už to bude otravný, tak jen půjdeme pryč.

  toli

  Jak se vylučuje to, že Bible je kompilát mýtů různých kultur a to, že to je super věc k analyzování? Vždyď se dá přeci analyzovat i tak. O to lepší snad, ne?

  No, centrálním bodem starého zákona je obětování Izáka. Podle toho se náboženství pak pojmenovávají abrhámovská.

  Obětování křesťanská zas nejsou tak virtuální jak říkáte. Jít se s celou rodinou nechat zamordovat v cirku pro víru je také oběť a dokonce krvavější a je jedno, jestli se zabijete sám nebo naserete římany doběla, až to udělají za vás.

  Když my říkáme, že je měl udělat dokonalé, tak to znamená odolné hříchu. Já můžu udělat program, který mi na všechno bude odpovídat ano. Jestli ho udělám schopný odpovídat i ne, tak jsem ho tak udělal já a není to jeho vinna.

  Když neřešíte zlo ani dobro, tak už o nich ani nepípněte. Tak se to totiž pozná.

  Ony totiž v absolutnu ani neexistují. Kde je zlo v tom, že vosa požírá včelu. Jistě, včela by o tom mohla vyprávět, ale vosa jen jí. – Biologové taková slova vůbec nepoužívají.

  x jour

  Ne, hlavní příčinou animozity je přesně to, co tu mulit předvádí. Aby se necejtil tak divně, tak pořád hledá chyby u jinejch. To je vnímaný útok na osobní integritu. – Každýmu je jedno s kým chrápe, ale kdo má poslouchat ty žvásty o tom, že jsi latentní homosexuál, že jsi netolerantní, když s dovolíš říct, jak to vidíš ty.

  Je to on, kdo to pořád řeší. Podívej se, jaký je tu vlákno z jedný poznámky, co ostatní přešli.

  mulit –

  Nelži si do kapsy. Mají společného HOMOSEXUÁLNÍ orientaci. O tom to je celou dobu. Jako blonďáci mají společné blonďaté vlasy a trisomici poruchu na chromozomu 23.

  Heterosexuál je ten, který má jako znak, že ho přitahují ženy. Sexuálně. Tahle jediná věc z něj dělá heterosexuála. Už se probuď do reality.

  —-

  Haló, heterosexuálové NEdemonstrují svoji sexualitu VÁM, ale ŽENSKEJM a jen proto, že podle toho si je ženský vybíraj za partnery a maj podle toho statut a vyšší statut znamená zase vyšší možnost mít děti.

  Žádný hetero pride nejsou a nebudou. My o vaše schválení nestojíme, protože považujeme naše vlastní názory za lepší než vaše a vaše schválení či neschválení nemá u nás žádnou váhu.

  Rozumíte, my jsme CHLAPI, pro nás to je natvrdo, nám se nic neodpouští, jestli jsou na nás kvóty tak jen aby SNÍŽILY naše šance. My jsme sami za sebe a všechny kampaně jsou PROTI nám a co chvíli přijde nějakej magor, co se nás snaží ochcat a snaží se nám vnutit nějakou ideologii, která se JEMU hodí do krámu a my na ní tratíme.

  . Vy jste skleníkový květinky chráněný médiama, chráněj vás holky, chráněj vás autority.

  – Ale když vy tam nejste, tak vás řešíme jen vyjímečně. Máme svejch věcí dost. Podívejte se o čem je tohle vlákno. Najednou se tu řeší homosexualita místo ateismu a saudské arábi.

  Kdyby sem přišla nějaká feministka, tak se tu řeší rovnost pohlaví.

  Obojí je zabitá debata jejíž téma byla náboženství a ateismu.

  K prdu.

  Jestli heterosexuálové choděj na nějaký http://www.jsemgay.cz a řešej tam jak by je měli homosexuálové chápat? Sotva že.

  My vás k ničemu nepotřebujem. Kdyby zítra zmizeli všichni homosexuálové, sotva si toho všimnem. Snad si nemyslíte, že nám bude chybět ukňouranej Elton John, odulej Lábus nebo křivohubý Saša Vondra.

 33. xjur

  @SNURF
  Kdyby bylo nabozenstvi prirodni fenomen, tak budou zvirata chodit do kostela
  a modlit se ruzenec, u vsech zivocichu by slo genovou analyzou zjistit jejich vyznani.
  Uprimnost nabozenske viry by se zjistila rozborem krve a zdravotni pojistovny by prispivaly na pote do Lurd.

 34. mulit

  snurf – No odhalil ses. Jsi bigotní a nenávistý blb. Na úrovni granosalis. Tam najdeš kamarády sobě rovné. Já se s tebou vybavovat nebudu. Na to zapomeň. Život je krátký na to, abych ho věnoval trollovi. Od teď: Vidím nick snurf, přeskakuju, nečtu. Tak jako plavcik.

 35. toli

  Obětování křesťanská zas nejsou tak virtuální jak říkáte. Jít se s celou rodinou nechat zamordovat v cirku pro víru je také oběť a dokonce krvavější a je jedno, jestli se zabijete sám nebo naserete římany doběla, až to udělají za vás.

  To jsme zde probírali,křesťanská martíria jsou značně nadnesená,a že se někteří nechali obětovat když se tomu mohli vyhnout,o čem to svědčí ? O tom že byli tenkrát stejně nemocní jako dnes a uvěřili kecům se kterými se ztotožnili.

  Když my říkáme, že je měl udělat dokonalé, tak to znamená odolné hříchu. Já můžu udělat program, který mi na všechno bude odpovídat ano. Jestli ho udělám schopný odpovídat i ne, tak jsem ho tak udělal já a není to jeho vinna.

  Co je to hřích ? Odpověď-hřích je pouhý náboženský konstrukt,nic více.
  Co je dobro ? Dobro je to, co řekne idiot snurf že je dobro.
  Co je zlo ? Zlo je to, co řekne idiot snurf že je zlo.
  Kdo s tím souhlasí ? Nikdo,protože každý má svá vlastní měřítka….

 36. toli

  Když my říkáme, že je měl udělat dokonalé, tak to znamená odolné hříchu.

  Zjevný rozpor .Evidentně odolní hříchu nebyli když se dopustili prvotního hříchu.Navíc to dokládá nevědoucnost a nemohoucnost Boha,když nevěděl jak to dopadne a ještě navíc stvořil zmetky a nikoliv dokonalost. 🙂

 37. snurf

  xjur

  Nebudou, protože všechny druhy nemaj stejně nastavenou psychiku. Druhy se od sebe liší i psychicky. Nebo se sobě překvapivě podobají evolučně vzdálené druhy.

  Jeden druh hus se zamilovává, ten vedlejší ne. Lvi žijí ve smečkách, tygři jsou samotáři. Bonobové řeší problém sexem, šimpanzi násilím.

  Klidně můžeme být jediní, kdo přirozeně generuje náboženství. Jsme přeci jen vyjímečnej druh v mnoha ohledech.

  Jedinečnost a přirozenost se přeci nijak nevylučují.

  Mulit

  blablabla – když ti došly argumenty, tak mě nařkneš z bigotnosti a z nenávisti. Ach ta nenávist, každej kdo mi neodkejve to, co hlásám musí být hnán nenávistí. Druhá možnost by byla jen že já se mýlim a to je samozřejmě nesmysl.

  To už jsme na tom jako Pelikán s islámem. Islám je taky bez chyby a lidi, kterým se nelíbí kamenování, uřezávání hlav a rukou a sem tam nějakej atentátek jsou tak nějak vadní, plni nenávisti, zatrpklí, co tyhle radosti ani neuměj užít, tohle má přeci každej rád.

  “… a ti heterosexuálové myslej jen na to, jak nás homosexuály nenávidět. I s těma ženskejma určite souložej tak nějak proti nám … a ta nenávist, když mi někdo přímo řekne, že na moji sexualitu ani nepomyslí, když tam nejsem a nemluvím o ní.” ten nenávistí ani nemůže spát.

  Jak si to dovoluje. Jak by se někdo mohl nezabejvat mojí sexualitou a radši dumal třeba nad tím, jaká trajdalka má jaký prsa, jakej zadek, jak voní její rozkrok a jak ji dostat do postele.

  Fakt děsná nenávist, když jsem jen vyjádřil lhostejnost k tvé sexualitě a dokonce, ach ten trolling, si dovolil upozornit, že jsem sem přišel na debatu o ateismu a ne homosexualitě.

  Říkal jsem ti, že mi nejsou otvírat videa. A jinak nevěřím, že láska vítězí ať o tom Havel s Flégrem mektali jak chtěli. Havel byl zkorumpovanej zrádce a Flégr je toxoplasmik, co podvědomě hledá sebevraždu.

  Navíc napíšeš “láska vítězí” hned po tom vztyčeným prostředníčku a trhání si nohou. Vidíš, vidíš. Takhle jsi to “láska vítězí” zase trošku zdiskreditoval.

  Když se halíš do lásky, jakože jsi ten mravně lepší, tak aby to bylo uvěřitelný, tak se musíš chovat, tak nějak … kristovky. Odpouštět, chápavě vysvětlovat a ne nařkávat z nenávisti,protože se ti oponuje, ukazovat prostředníček a nadávat do blbců, když ti dojdou argumenty.

  Ještěže jsi tohle nečetl a nemusíš odpovídat. Tak ať ti ta ignorace vydrží. (já to jako nenávist neberu. Prostě s tím jen zápolíš, argumenty jsi si posbíral tak nějak jak se povedlo. On to nikdo moc neposlouchal, moc nad tim nebádal, jen to přešel odkejváním… a pak přijdu já a doopravdy to poslouchám, vypíchnu co nesedí a jakás takás kontrukce se rozpadne. Koho by to nenasralo a kdo by se nezahalil do uraženého mlčení.Zasraná logika, zasraný fakta.)

  Ještě jednou, ať ti ta ignorace vydrží. Jsme tu přeci kvůli ateismu.

  toli

  No, nemocní byli. Já nikde neříkám, že věřící jsou psychicky zdraví lidé. Ani o židech ani o křesťanech.

  Jo, hřích je náboženský konstrukt, o tom tu přeci mluvíme.
  Úplně normální věci se nazývají hříchem.

  Děkuji, že mi nadáváte do idiotů, protože vám taky došly argumenty. Tím mi implicitně dáváte zapravdu. Doufám, že jste si to uvědomil, když jste to psal.

  Jestli má každý svá vlastní měřítka, tak asi nemáme žádná objektivní kritéria jak určit dobro i zlo. Tak bychom ty subjektivní pojmy mohli vynechat, když nehodnotíme nějakou subjektivní situaci z nějakého subjektivního pohledu.

  Jestli ti hřešící lidé nebyli odolní hříchu, tak bůh nebyl vševědoucí a všemocný a bůh je neudělal dokonalé. Bingo. Tak jsme se dohodli.

  Takže je bůh dokonalé neudělal. Tak proč jim vyčítat, že jsou takoví, jaké je udělal, když je tak udělal.

 38. toli

  Jestli má každý svá vlastní měřítka, tak asi nemáme žádná objektivní kritéria jak určit dobro i zlo. Tak bychom ty subjektivní pojmy mohli vynechat, když nehodnotíme nějakou subjektivní situaci z nějakého subjektivního pohledu.

  Motorem hodnocení dobro/zlo je vlastní ego,každý člověk i zvíře má nějaké ego.Pokud už něco posuzuji tak otázkami-je mi to (ne) prospěšné ? (ne) líbí se mi to ?Objektivní kritéria opravdu neexistují (věřící tvrdí že objektivním kriteriem je bible) Dám příklad-je objektivním faktem že lidstvo je přemnožené,dovolíme aby se Afrika přestěhovala do Evropy se všemi důsledky co to přináší anebo budeme potápět lodě mířící z Afriky a obsahem těch lodí krmit ryby ? Co je dobré a co je zlé ? Vytvoříme si zlo pro nás a naše děti tím že budeme altruističtí ,tedy že budeme dělat dobré skutky ?

 39. toli

  Co by jsme chtěli po Merkelové když je to křesťanka ? Sova kanárka nevylíhne.Komu nebyl dán rozum ten ho nikdy mít nebude.Merkelová je vlastně přepólovaný (s opačným znaménkem) Hitler.Ten také dokázal strhnout davy…….. Domnívám se že jedinci s rozumem stojí někde na středu mezi Merkelovou a Hitlerem.

 40. toli

  Paradoxně správnou odpověď nabízí Kristus “mají hlad ? Naučte je chytat ryby ” Pomožme Afričanům ať si sami zařídí prosperitu ale netahejme je do Evropy.

 41. snurf

  Jak vite, ze Merkelova je krestanka ? Jsou tvrzeni, ze je po matce zidovka a jsou tvrzeni, ze je tajna muslimka. Jinak to byla ta pomatena vychodonemecka svazacka, muze to byt i vsechno dohromady tak bych na jeji krestanske fungovani moc nesazel.

  Ta pomatena krava je ochotna znicit civilizaci, jen aby nemusela priznat katastrofalni chybu a jit od valu. Pomatenec Sobotka se aspon zhroutil, zavrel do kanclu, nadopoval antidepresivama a pak prehodil cast vedeni na kumpany a je na odchodu do rise zapomeni.

  Kristus nabizel odpoved spravnou jen pro jeho dobu a jen v omezene mire. “Maji hlad? Naucte je chytat ryby… a zpusobi ekologickou katastrofu a zhrouceni morskeho ekosystemu, mezitim se namnozi na maximum a nakonec se daji na piratstvi.“

  V Somalsku presne takhle piratstvi vzniklo, jen jim to tam v narodnich vodach vylovily nadnarodni spolecnosti z celeho sveta.

 42. snurf

  Hmmm, tak to je heterosexual jak stehno. Ze vas nenapadlo o nem rict, ze je latentni homosexual. I kdyz ja bych rekl spis homosexual tesne pred vyklubanim. Neco jako Honza Musil z Acka, co se honem honem hnal do manzelstvi s holkou a nasekal si sve dcery, aby si dokazal, ze neni gay.

  Jste to, co jste podstatou. Nikoliv to, co predstirate, byt i sam sobe.

  A heterosexualove, co tocej gay porno jsou zoufalci vic nez gayove. Ti se v tom aspon vyzivaj.

 43. toli

  Jak vite, ze Merkelova je krestanka ? Jsou tvrzeni, ze je po matce zidovka a jsou tvrzeni, ze je tajna muslimka.

  Jako předsedkyně CDU asi těžko bude ateistka 🙂
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Angela_Merkelov%C3%A1

  Kristus nabizel odpoved spravnou jen pro jeho dobu a jen v omezene mire. “Maji hlad? Naucte je chytat ryby… a zpusobi ekologickou katastrofu a zhrouceni morskeho ekosystemu, mezitim se namnozi na maximum a nakonec se daji na piratstvi.“

  To chápejte obrazně,já to vykládám jako že se mají postarat o prosperitu národa (s naší pomocí),chod hospodářství,chod zemědělství,západní technologie, atakdále.Prostě nejde doslova o ryby.

 44. toli

  Ale je to pochopitelně běh na dlouhou trať,Evropa se po válce taky nepostavila na nohy přes noc.

 45. toli

  Při sledování porna je velmi snadné poznat kdo si to vychutnává a kdo to dělá pro peníze.

 46. toli

  Jak vite, ze Merkelova je krestanka ? Jsou tvrzeni, ze je po matce zidovka a jsou tvrzeni, ze je tajna muslimka.

  První křestˇané byli také Židé,ona může být Židovka původem ale s křesťanským myšlením.To že je muslimka považuji za urban myth,lidi toho nakecají…..Být muslimem znamená žít jako muslim a to by bylo viditelné,utajněný muslim neexistuje.Může být jen zkurvený muslim (že nedodržuje všechna pravidla muslimské víry).Je to stejný systém jako v křesťanství,ne každý kdo o sobě tvrdí že je křesťan křesťanem skutečně je.To jsou tak detailně propracované systémy morálky že nelze jít třetí cestou,přičemž odpadnutí od křesťanství není nijak trestáno,odpadnutí od muslimství je trestáno smrtí ať už exekutivně ze strany státu nebo vraždou ze strany sousedů.

 47. snurf

  A proč vlastně s naší pomocí? Nejsme schopni se postarat ani o 70 000 bezdomovců, máme ubohý platy a západ nás jen dře z kůže a náš národ vymírá, protože lidi nemaj prachy na rodiny. Oni se množej jak vši a západ jim tam jen vozí prachy. Západ se na nás kouká zvrchu, jsme až poslední v řadě a negři a arabové jim jsou milejší i když je vražděj. Z našich daní se paltěj všechny neziskovky co jich jen je, but státem nebo bankama a spol, který si to strhnou z daní.

  Rozvoj Číny nás stál textilní a obuvnický průmysl, EU nás stála zemědělství a cukrovarnický průmysl. V každým městě je zavřená fabrika, která vyráběla věci, co dneska dovážíme dráž. Nemáme armádu, nemáme hranice, nemáme vlastní média. Na ministerstvu zahraničních věcí se hihňaj tomu, že tam každej špicluje pro cizinu, jen se neví kdo pro jakou.

  Budeme pomáhat Africe, kde černouškové seděj celej tejden a koukej, jak jim tam hloupí běloši dělaj vodovod a za půl roku tam už zas není, protože vzali trubky a dali je do sběru. A oni nám se potom pošlou 20 letý samce, aby mohly ojíždět nadržený úchylačky, to pak budou naříkat a natahovat ruku, protože si nechala udělat 5 dětí.

  Proč se nemůžou starat sami o sebe?

  ——

  Evropa se nepostavila na nohy přes noc, ale Evropani PRACOVALI. Viděl jste někdy dokumenty, jak to vypadalo v Africe za bělochů a jak po jejich vyhnání? To je úpadek. Indie roste, Čína ještě víc. Jižní Korea už ani nemluvit, ale Afrika a muslimský země.

  Nemáme k nim žádný povinnosti a ještě bychom jim měli naúčtovat škody, co tu udělali.

  No a nebo může být Merkelova, židovka, která předstírá křesťanství. Už jste si jistě vygoogloval dávno katechysmus zdravomyslícího. Je to i na wikipedii. Muslimové maj al takíju, což je lhaní nevěřícím jak vyšitý.

  Tohle hraní se slovíčky, že tenhle není správný muslim atd… to jsou jen kecy pro blbečky. Jde o to, za čí mužstvo kope. Až muslimové budou systematicky sami lynčovat muslimské atentátníky, tak jim uvěřím, že není jejich. Kdžy jen žvaní a zaklínaj se, tak jim nevěřím ani slovo.

  Proč by nemohl být zrádce ve vedení nějaké organizace. Musolini byl anglický agent, Berja nebyl přesvědčený komunista, Trocký byl americký agent, Hitler bral prachy od židů, aby se dostal k moci.

  Víra se dá předstírat. Merkelová byla komunistickej aparátčík a pak se předělala na křesťansví? Tomu přeci sám nevěříte.

  Na systémy morálku u víry věří jen křeni. Vždyď i katolická cíkev má diskrétní bordely pro své faráře o instituci farářových hospodyň ani nemluvě.

 48. toli

  A proč vlastně s naší pomocí? Nejsme schopni se postarat ani o 70 000 bezdomovců, máme ubohý platy a západ nás jen dře z kůže a náš národ vymírá, protože lidi nemaj prachy na rodiny. Oni se množej jak vši a západ jim tam jen vozí prachy. Západ se na nás kouká zvrchu, jsme až poslední v řadě a negři a arabové jim jsou milejší i když je vražděj. Z našich daní se paltěj všechny neziskovky co jich jen je, but státem nebo bankama a spol, který si to strhnou z daní.

  Protože dříve to byli evropské kolonie,takže evropané mají nějaký morální závazek když díky koloniím zbohatli.Navíc z praktických důvodů-jinak se jich totiž nezbavíme.A pomoc nemusí být zrovna penězi ale technikou nebo technologiemi.Rovněž rozvinout školství v Africe je velmi důležité.

  No a nebo může být Merkelova, židovka, která předstírá křesťanství. Už jste si jistě vygoogloval dávno katechysmus zdravomyslícího. Je to i na wikipedii. Muslimové maj al takíju, což je lhaní nevěřícím jak vyšitý.

  Merkelová nežije ve vzduchoprázdnu,má manžela,příbuzné.kolegy,spolustraníky,sousedy a jako kancléřka je velmi ostře sledovaná.Pokud by měla být utajenou muslimkou tak by se to velmi rychle provalilo.Jak říkám lidi toho nakecaj…..A pokud by byla židovka vírou tak by zcela jistě nelezla do prdele muslimům když jsou židé a muslimové mezi sebou na nože….

  Víra se dá předstírat. Merkelová byla komunistickej aparátčík a pak se předělala na křesťansví? Tomu přeci sám nevěříte.

  Víra se sice předstírat dá, ale co z toho ? Sám sebe člověk neokecá když ví jak to je.Znám spoustu bývalých komunistů co se stali po revoluci pánbíčkáři.Třeba zrovna moje tchýně byla učitelka,předsedkyně školského výboru KSČ,po revoluci se z ní stala pánbíčkářka až na půdu.Když jsem se jí zeptal proč to pokrytectví tak odpověděla že kvůli manželovi,tchán byl totiž lékař,primář ve zdejší nemocnici.A takových převlíkačů kabátů je jen na naší ulici spousta,o tom že by to bylo jinde jiné si iluze nedělám.

  Proč by nemohl být zrádce ve vedení nějaké organizace. Musolini byl anglický agent,…

  A proto válčil s Angličany ! Pán má rád konspirace :-),proberte se…….

 49. toli

  Tchýně tvrdila že byla křesťankou odjaktěživa,komunistkou se musela stát kvůli manželovi a jeho kariéře.
  Asi jí uniklo tohle
  http://www.katolik.cz/otazky/ot.asp?ot=1792

  a byla to úspěšná komunistka když se stala jejich předsedkyní.
  Co se týká Merkelové tak si přečtěte její životopis.Její otec byl protestantský pastor,tedy židovka nebo muslimka asi těžko.V Německu jsou katolíci menšinou,je to protestantská země.

 50. snurf

  Co to je za neomarxistick bláboly o koloniích.

  My jsme jsme taky byli kolonie až do roku 1918 a teď už zase jsme. Odvážej se odsud suroviny a dováží výrobky s vysokou přidanou hodnotou. To je zvrácený a manipulativní, co tu vykládáte.

  Jak se žilo v ČSR mezi válkama na vesnicích, jak žili dělníci?

  Když bylo anglický impérium největší, tak anglický dělníci vydělali sotva tak na bydlení a jídlo a ještě mizerný. Pětiletý děti dělaly v tkalcovnách i dolech. Dickens byla tvrdá realita. Hugo s jeho Ubožákama taky. Za stávky a vzpoury vás odvezli na druhej konec světa, kde jste dělali ve vězení, za krádež chleba galeje nebo poprava. Dělnický čtvrti se jmenovaly slumy. Německo bylo po první světový zniený a zbídačený. Lidi tam spali v ubytovnách a

  Možná vy jste dítě buržoustů, co se měli a mají dobře a žili z cizí bídy, máte pocity vinny, ale většina evropanů žila mizerně a nikomu nic nedluží.

  Navíc soudruzi bankéři, ti kteří jsou bohatí, nikomu nic nedaj. Ani Řecku ty půjčky neodpustěj, přitom to jsou podvodný půjčky, který upekli západoevropský banksteři a jima zkorumpovní Papandreové a spol.

  Prakticky se jich můžeme zbavit velice snadno. Ty jejich posraný no-go zóny se uzavřou, kolem se postaví zdi a pak se to začne posílat zpět do zemí původu, spolu s účtem k proplacení.

  Když vás chytnou na Novým Zélandu s překročeným vízem, tak vás odešlou domů prvním volným letem a když bude jediný volný místo nejdražší business class, tak letíte na nejdražším místě a pak se to po vás legálně vymáhá, další vízum už nikdy v životě nedostanete a nejen na Novej Zéland ale jste na seznamech ve všech zemích Commonwealthu.

  V Anglii máte větší statut s pakistánským, ugandským nebo s jamajským pasem než s českým. Celá afrika byla francouzská nebo anglická, malý kousky německý, belgický, portugalský. Co my z toho máme? Velký hovno, jejich podělaný supermárkety, který za sračkový zboží dražší než u nich, střikrát menšíma platama odvážej peníze ze země, aby jima krmili jejich barevný, aby jim dali pokoj.

  Samozřejmě, že by se neprovalilo vůbec nic. Manžel si dovolí ceknout a ta lezba, co jí dělá společenský krytí ho nechá zabít.

  Na koho se tady něco provalilo za komančů? Nic na nikoho. Přišlo se na to až po pádu komunismu. Skoro každej drží hubu. Zajeďte si do německa a poptejte se na uprchlíky. Je to jako přijet sem V 70 letech ze západu a ptát se na oblibu KSČ.

  Kde se probírá, který chartisti byli komouši, nikde. Když angláni s francouzema zavraždili Lady Di, tak se to ututlalo jako nic. Udělalo se několik vyšetřovacích komisí a na nic se nepřišlo. To by si taky mohli zkusit něco zjistit, by skončili jak ona.

  Jaktože by jako židovka nelezla muslimům do prdele? Leda tak v izraeli. Kdo si sakra myslíte, že stěká na západě na bělochy ohledně rasismu a islamofobie?

  Tyhle dvě party jsou jedna ruka. Copak jste neviděl uhlošabatovou, jak tlačila tu muslinskou děvku, aby šikanovala tu ředitelku kvůli šátku?

  Myslíte, že by Murdoch nemohl servírovat anglánům denně historky o tom, co vlastně dělaj muslimové? Mohl, ale nechce. Nenávidí Slovany, nenávidí bělochy. A že někde nějakej muslim krouhne souvěrce, daj palcový titulky, řeknou, jak je to šokující, uroněj krokodýlí slzy a jede se dál. Jde jen o prachy.

  Nedávno nenávistná kampaň proti východoevropanům, před dvaceti lety nenávistná kampaň proti Srbům a tajení muslimskejch zločinů. Když si jednou v rádiu dovolili dát slovo jedný Srbce, tak to na ně vychrlila a neměli, co říct blbečkové. Najednou si uvědomili, že jsou vlastně sami pěkný svině. No a druhej den tam byli znova, protože plat potřebujou a morálku si nacpou klidně do prdele. Taky už slovo žádnej srbům víckrát nedali. Leda tak profesionálním zrádcům.

  A na co by se Merkeloví okecávala. Prostě dál lže, jako lhala vždycky. Herman, její věrnej poskok taky lže jako když tiskne. Je mu i úplně jedno, že se mu nevěří, on si to odříká, klaka to zopakuje a dokud je někdo nezabije, tak nepřestanou. Když je zabije, tak ty zbylí sehrajou psychodrama jako po Breivikově masakru, “těch pár co padlo, zahrabou do hlíny” a jede se dál.

  Představa, že by Halík, Hermann, Merkelová či Bělobrádek upřímě věřili v Krista je směšná. To by museli věřit i na peklo a to by měli jistotu, že tam skončej.

  Merkelová ví, že lže, je to na ní vidět. Ví jak odporný věci dělá a čeká, kdy ji za to někdo zabije. Šabatová má úplně ten samej výraz. Obě je maj v hrsti.

  Když si neděláte iluze o převlíkačích kabátu, tak si je nedělejte úplně. Kdo zradil jednou, zradí podruhý, kdo lhal kvůli korytu tehdy, bude lhát kvůli korytu i teď. Merkelová i vaše tchýně. Jestli nám tu zvítězí islám, bude vaše tchýně první, kdo přetáhne hadr přes hlavu a vás nabonzuje, že nejste (dobrý) muslim.

  Já si tyhle lidi pamatuju z komunismu. Nikdy křivě ani slovíčko proti režimu a jen padl, už vylejzali červi na světlo a děsní věřící. Všichni ti Lukavští, Kemrové, Grygarové a spol.

  Ne pán nemá rád konspirace, ani trochu. Svět je podle nich daleko hnusnější, nebezpečnější a šílenější, než bez nich a říděj ho skuteční šílenci. Bohužel, některý konspirace jsou jediný vysvětlení reality, jediné vysvětlení, které má hlavu a patu.

  A to s tím Musolinim – on to byl bohužel anglickej dokument, ve kterým to dost věrohodně dokazovali. Proto taky Musoliniho zabili a pak ho nechaly lynčující dav pověsit vzhůru nohama na čerpací stanici. – Víte proč? Protože se báli, že by šel před soud a tam by mohl něco říct. Miloševič se taky chystal na soud, jak jim to tam všechno řekne, nejedl vezeňskou stravu a kupoval si jen konzervy a umřel najednou na infarkt. To se to všem se kterejma pár let před tím uzavíral dohody a tlačil na Bosenské Srby.

  A že válčil s anglánama? No a co? Spojenci se nikdy nerozhádaj a nezačnou válčit? Hitler napadl svého spojence Stalina. Churchil nepřipravoval ke konci války plán, že vydaj němcům zbraně a dál budou bojovat s nima proti SSSR.

  V první světové válce spolu snad nebojovali tři vnuci královny Viktorie? Anglický král snad nenechal svého milovaného bratrance Nikolaje zavraždit bolševikama? Lenina snad nedopravili do Ruska němci? Francouzskýho krále snad nedala popravit šlechta?

  Castrova a Batistova matka snad nechodily spolu na čaj či kafíčko? Židovští bankéři snad nedávali Hitlerovi peníze? Komunisti po druhý světový snad nekryli rodinu buržousta Havla?

  Germán Arminius, co porazil římany v Teutoburském lese snad nebyl snad současně římským důstojníkem? Versingetorix snad nebyl římským kolaborantem? Budika nebyla kolaborantka?

  Děje se to dnes a denně a od jakživa. Nevím, že se vám to vůbec musí říkat.

  Že byla bin Laden kolaborantem USA a pak na ně zaútočil, to jste taky neslyšel?

  Konspiračním teoriím se může posmívat tak akorát Dienstbier a Stropnický u Jílkové, protože ta je zachrání a změní téma.

  Chcete slyšet jednu, co jsem slyšel někde mezi lety 2004-2007? Že se mocní pokusí vyprovokovat válku s Ruskem nebo s islámem. Musím, říct, že jsem si to neuměl ani představit. Teď už umím.

  Taky jsem před dvěma třemi lety četl, že se ti supermocní přesunují z USA do Anglie, nechají Anglii vystoupit z EU a pak v Evropě rozpoutají občanskou válku. Budu strašně rád když se aspoň ta druhá půlka nesplní. Rád budu za idiota, co se bojí stínů. Nevíte ani jak, ale nedovedu si představit, jak bychom jí nakonec unikli.

  Co se týče ještě té Merkelové. Židovství se přece dědí po mateřské linii. Zagooglujte si trošku na tohle téma. – Navíc se dá na víru i konvertovat. I v judaismu, ale v islámu to je supersnadný. Taky už jsme viděli židy, co přestoupili na islám. Na islám se přestupuje strašně snadno.

  Řeknete: “Není boha kromě Boha; Mohamed je Posel Boží” a jste muslim a když si vás při tom nafilmují či nahrají na magnetofon, tak vás už mají navždy v hrsti, dokud to o sobě sám neroztroubíte. (ale můžou vám pohrozit komu z blízkých co udělaj.)

 51. toli

  Když bylo anglický impérium největší, tak anglický dělníci vydělali sotva tak na bydlení a jídlo a ještě mizerný. Pětiletý děti dělaly v tkalcovnách i dolech. Dickens byla tvrdá realita. Hugo s jeho Ubožákama taky.

  Ale Velká Británie byla velmi bohatá, mluvím o státech,ne o spodině.

  Stejně jako státy vysávali své kolonie tak vysávali své dělnictvo-to je podstata primitivního kapitalismu.

 52. toli

  Ještě něco k vašim Hájkovským (konspiračním) teoriím : Řekněte mi jaký smysl má že se mocní přestěhují do Británie a pak začnou válku ? Británie je evropský ostrov,neodpluje někam mimo do Atlantiku,tedy válka ji zasáhne taky.Naopak se zdá že právě v Británii už začíná občanská válka a bílí recipročně likvidují muslimy-viz ten útok před mešitou kdy najel do davu muslimů.

 53. první z kacířů

  Konspirační teorie…. lidé si musí nějak vysvětlovat děje, ke kterým dochází a o jejichž pozadí nemají informace, či do nich nevidí. Jen hodně velký naiva si může myslet, že nedochází k dohodám či nepřátelství mezi různými skupinami a to na všech úrovní, od party přátel po nadnárodní korporace…

  A co se týče kolonialismu. Jak dlouho se mají Evropané ještě starat o Afriku a omlouvat se jí? V jakém poměru je v minulosti odvezené nerostné bohatství ku rozvojové pomoci za posledních třeba 30 let? (Řekl bych, že pomoc bude mnohonásobně převyšovat a navíc kdyby suroviny netěžili Evropané, tak je dodnes pod zemí 🙂

 54. první z kacířů

  oprava… tak” jsou” dodnes pod zemí

 55. snurf

  Toli:

  Ale Velká Británie byla velmi bohatá, mluvím o státech, ne o spodině.

  Jo, ty spodiny bylo asi tak 90% a z jejich penez chcete pomáhat uprchlikum a chudym statum – a ti bohatci tady i tam na tom budou jen vydelavat. Vzdyd to takhle fungue porad.

  V TV se ukážou chudi z chudejch zemich a ukážou se v TV v bohatejch zemich. Tim se oduvodni, ze se vezmou peníze chudejm v bohatejch zemich a poslou bohatejm v chudejch zemich. Ti si za to nakoupej věci u bohatejch bohatejch zemi.
  Chudi v chudejch zemich jsou stále stejne chudi, chudi v bohatejch zemich jsou chudsi. Bohati v bohatejch i chudejch zemich jsou ještě bohatsi.
  My v CR jsme kolonie nemeli, kolonii jsme a byli, není duvodu nekomu pomáhat.

 56. snurf

  Ja to nemam od Hajka. Neni jedinej, kdo si vsima veci.
  Anglie je ostrov za kanalem. Neodpluje, ale vy nedoplujete tam. Proto je nedobyli naciste.

  Rusove meli misto kanalu vic jak tisic kilometru prostoru s malem zeleznic a silnic. Fungovalo to stejne.

  Valka je dobrej kseft, jako byla prvni a druha svetova.

  Jo, zacina tam obcanska valka, vsechny plany nevychazeji hned napoprve, nicmene je to zvlastni nahoda, ze to bylo dopredu oznameny a pak se to stalo. Neni liz pravda ? No a anglani maj jeste skutecnou armadu se vsim vsudy, ne jako my operetni expedicni sbor s saskem v cele, manekynem v Bruselu a linejma urednikama v ustredi.

  A nezapominejte, Anglie je tridni spolecnost a bohatci tam zijou za zdma uz davno. Ze vseho nejlip to tam pripomina zamek uprostred smetiste za zdi s ostnatym dratem nahore.

  ——————————

  A k tem konspiracim, jako celku. Na co maj staty teda tajne sluzby, jestli ne na delani a odhalovani konspiraci?
  Na co se teda bohatci schazej ve vsech tech jejich Bielderbercich, Rimskych klubeh, zednarskejch lozich, spolcich uchylu Sculls and Bones atd atd. Pro o tom teda nemluvej zcela oficialne v TV, kdyz na tom neni nic spatnyho.

  Videt Billa Gatese mluvit o redukci svetove populace je desive.
  Videt americky Stonehenge je desive a jeste desivejsi je, ze pri vsem rvani o holokaustu se nikdo nezajima o to, kdo propaguje jeste vetsi holokaust.
  Videt zapadoevropke staty a USA s Kanadou odmitnout podepsat ruskou rezoluci OSN proti fasismu je desive.
  Videt vrchniho zemskeho rabina a hlavu zidovske obce slovne podporovat svalnate hochy s vytetovanejma svastikama na Ukrajine je desive.
  Videt Majdan na Ukrajine a pokusy o nej u nas je desive.

 57. snurf

  první z kacířů

  Presne tak, zvlast kdyz se nam ten samy princip kolektivni viny zaroven vymlouva jako spatnej, kdyz se jedna o odsunuty nacky, o islamsky terorismus, ktery je jen kapkou v mori tech umirnenych muslimu nebo treba o trestani zidu za ukrizovani Krista. (komicke je, ze je to soucasne odsuzovano jako spatny princip, protoze dnesni zide za to nemohou, zcela logicky, ale my jaksi asi kolektivne muzeme za stredoveky pogromy v Nemecku nebo Rusku a meli bychom se za to kat. )

 58. toli

  Vlezli jsme do EU (bylo referendum) a věděli jsme co nás čeká takže princip kolektivní viny je uplatňován,jeden za všechny,všichni za jednoho.Navíc Česko bylo,je a bude vždy koloníí.Nemáme ropu ani plyn tak jako Norsko a ani nejsme trezorem světa tak jako Švýcarsko.Poloha uprostřed Evropy je příliš strategická na to aby bylo Česko přehlíženo a ponecháno jako zcela samostatné.A to se týká jak současných moci pánů tak bývalých moci pánů (Ruska). V praxi je samostatnost,svébytnost a nezávislost Česka utopií.

 59. snurf

  Toli, rozumim vam cim dal min.

  O principu viny nebylo nic receno pred referendem. O tom referendum nebylo
  A nevim, proc bychom se meli cejtit naveky vazani necim, co je ve vsi evidenci abusivni pdominka, ktera byla skryte podstrcena. – Az bude uplatnovano pravidlo jeden za vsechny – vsichni za jednoho i pri platech, kvalite jidla a dalsich vyhodach, tak se o tom muze znova jednat.

  Kolonii budeme jen jestli si to nechame libit, nemusime tu mit cizi banky a zachranovat jejich matky nasima penezma. Muzeme tu mit skutecnej prumysl atd.
  Nezavislost ceska je tak utopicka, jak moc to za utopii povazuji lidi jako vy. Cim min jich bude, tim mensi utopie to bude.

  Mate velice sobotkovsko dienstbierovske mysleni.

 60. toli

  O principu viny nemluvím,jde o to že vlastním rozhodnutím jsme na společné lodi s EU a její zákony jsou koncipovány tak že společná prosperita a taky společné problémy,třeba s uprchlíky….V Evropě jsme vnímáni jako další spolková země Německa,sice v současné době rebelující (uprchlíci,omezení zbraní mezi lidmi) ale oni nás už srovnají,o tom nepochybuji.
  Nezapomínejte že nám v naší zemi už nic nepatří,vše jsme prodali a pustili sem cizí obchodní řetězce.Dcery odvádí zisk matkám ať to jsou banky nebo pobočky marketů.

 61. toli

  Mate velice sobotkovsko dienstbierovske mysleni.

  Nemám,jen popisuji realitu tak jak to je.Třeba na to někdy přijdete sám.
  Jinak Sobotku opravdu nemusím,nesnáším slabochy a přizdisráče.

 62. snurf

  NENI to nase vlastni rozhodnuti. Vstupovali jsme do EU pred Lisabonskou smlouvou a tehdy kdyz byla nejaka zeme proti nejakemu rozhodnuti, tak se to nedelalo. Ted se nam podvodem vnucuji veci, ktery jsou sileny a prosperita pro nas neni. Jen sracky. – To je jako si dat rande s holkou a kdyz uz jste spolu meli 5 rande, nechala vas vyznat ji lasku a konecne jste ji po drahotach dostal domu, tak zjistite, ze prsa jsou umely a mezi nohama ma jeste penis.
  Je to proste podvod a tak se od smlouvy zase muze odstoupit. Takova smlouva EU nikoho nevaze. Jen toho kdo chce.

  V Evrope vubec nejsme vnimani jako dalsi spolkova zeme Nemecka. Ta cast lidi, ktera vubec vi, kde nase zeme lezi, urcite neresi finesy nasich vztahu s Nemeckem. To jen hlasa zradce Herman a dalsi zradci jemu podobny. A normalni Nemci nas urcite nepocitaji mezi sebe. To by jim rasismus nedovolil.

  Veci, co nam tu nepatri se zase muzou znarodnit, zadna strana nikdy nekandidovala s programem vyprodeje a drancovani, nemela na to mandate, takze se firmy zase znaroni a pak jen vydaji ti podvodnici, co to nezakone privatizovali, at si je tam obesej.
  A zakony se daj predelat a zisky se tu muzou nechat a investovat zase tady. Jediny na cem zalezi je pomer sil. A nemit zradce ve vlade.

  Nepopisujete realitu. Jen ten kousek, co se vam liibi. Sirite defetismus a slabostvi. Staci se podivat, jak to funguje jinde a jak co fungovalo v historii.

 63. toli

  Ted se nam podvodem vnucuji veci, ktery jsou sileny a prosperita pro nas neni. Jen sracky. – To je jako si dat rande s holkou a kdyz uz jste spolu meli 5 rande, nechala vas vyznat ji lasku a konecne jste ji po drahotach dostal domu, tak zjistite, ze prsa jsou umely a mezi nohama ma jeste penis.

  Prosperita pro nás je,jsme příjemce dotací a je realitou že nikdy jsme se neměli tak dobře jako dnes nebo snad znáte období kdy bylo líp ? Lisabonská smlouva je vnitrounijní dohodou,buď jsme měli opustit EU už tenkrát anebo si vyjednat vyjímky,ale není možné vyzobávat jen rozinky a těsto nechat být,protože nám nechutná…

 64. Foxy

  Výborná diskuse.
  Až na to, že je zde totálně OT.

  To, že fantaskno jejích konspirativních fejků mi připomíná až nějaký psychotrip, je už jen ona floskulosní třešnička na dortu.
  Na vlnách takovéto zatrollenosti rozhodně nemám ani tu nejmenší chuť nějak snurfovat.

  Inu, co se dá dělat.
  Nebudu krmit trolly.
  Třeba ještě bude líp… ale tak, jak je to teď, to ztratilo jakýkoliv smysl.
  Mějte se tu jak chcete.
  Foxy

 65. snurf

  Kdo je to my? Sasek Polivka, kterej si za dotace otevre pension, kterej pak zkrachuje? Firma, ktera s obci udela cyklostezku ktera vede odnikud nikam, firma si na tom namasti kapsu, podplati zastupitele a jeste se musi pridat ze statniho, krajskeho nebo obecniho rozpoctu?
  S takvovejma dotacema bezte nekam. Je to jen maskovana korupce a krivi to ekonomiku. Na druhou stranu platime nemcourum solarni tunel, transport elektriny do rakouska maji uplne zadarmiko a uz zminovane odesilani kapitalu. Sichtarova o tom pise vic. K tomu kazda dotace, co dostaneme, musi bejt sponzorovana taky od nas a ty penize pak chybi jinde a urcitou cast na dotace posilame preci i my.
  Uz jsem psal ze za socialismu jsme se meli tak dobre, ze se cesky narod rozrustal. Ted vymira. Co mi budete vykladat, jak se mam dobre, kdyz si nemuzu dovolit veci, ktere byly za socialismu samozrejme.
  Kdyz se delaj porovnavaci kosiky, tak se pro jistotu porovnavaj veci sice se stejnymi jmeny, ale jine kvality. Tehdejsi parky s dnesnima ze separatu a podobne. Elektronika byla predrazena, mliko a mlicny vyrobky dotovany. Stat chtel zdravou populace, protoze ji sam platil leceni. Dnes vam daj jakejkoliv dryak, protoze kdyz vam to znici nejakej organ, tak to je jen dobrej kseft pro kazdyho.

  Nemeli jsme banany, ale jedli jsme vic hoveziho.

  Samozrejme, ze je mozne vyzobavat rozinky. Nemecko si to dela kdy chce, Francie si to dela kdy chce, Italie, Recko takz, atd.
  Nemci nam neotvreli hned svuj pracovni trh, – ale jejich firmy sem mohly hned, Francouzi to same, Nemci i Francouzi maj jiny pravidla pro zemedelstvi, Rekove a Italove kaslou na nejaky pravidla pro schodek rozpoctu atd. Rozinky, rozinky, rozinky. My si mame hajit svoje zajmy. A Eu muzeme evidentne opustit uz ted, stejne jako Anglie. –

  Foxy –
  Co misto nalepkovani teda prezentovat fakta a nejak je usporadat? Proc to neuvest na pravou miru, kdyz mas jistotu jak to je? Jinak komunisti nenadavali na konspiracni teorie, ale na propagandu zapadu a uvedomeli soudruzi na ni neverili a verili az do revoluce oficialni verzi. Jako dnesni uvedomeli soudruzi neveri na konspirativni teorie, kdyz ji Diestbier a spol v TV rekl ze nikdy nejsou pravda.

 66. toli

  Za mne a moji rodinu-bydlíme ve vlastním 8+2,se zahradou a garáží,nemusíme obracet každou korunu a můžeme si dovolit koupit co chceme aniž bychom museli řešit peníze.To nikdy dříve nebylo.

 67. Foxy

  OMFG!

  Pane Snurf!

  Narodil jsem se ještě před Vítězným Únorem a období od “lidové demokracie” až po “reálný socialismus” jsem si prožil až na doraz. Na nějaké účelové velebení dob vlády onoho “předvoje dělnické třídy” fakt nejsem zvědav.
  Agitpropu jsem si užil dost a dost.

  Část mé rodiny dlouhodobě žije v GB, pobývám tam tak často, jak jen mohu, naposled jsem se odtud vrátil minulý týden.
  Tamnější situaci tak znám natolik zblízka, že si mohu dovolit posuzovat i soudit veškeré ty plky o “Britanistánu”, co zamořují českou internetovou žumpu.

  Pod tímto zorným úhlem nahlížím i Vaše příspěvky zde, na tomto fóru. Kde by, jen tak mimochodem, diskuse měla být směřována k tématu článku, pod kterým je vedena. Tedy k tomu, že ředitel výzkumné sekce Facebooku odmítl pozvání do Saúdské Arábie a k validitě důvodů, proč tak učinil.

  Pravil jste: “Co misto nalepkovani teda prezentovat fakta a nejak je usporadat?”
  Shledám li již při prvním přiblížení Vaší argumentaci coby sloučeninu zjednodušených pravd, polopravd a zjevných lží, nebudu ztrácet čas podrobnou analysou oné toxické sloučeniny. Trpká a mnohokrát opakovaná zkušenost mne naučila, že je to ztráta času a marně vynaložené úsilí – neboť odhalené fejky budou promptně nahrazeny fejky jinými, a celá diskuse se nakonec změní v naprosto nepřehlednou břečku, ve které se už vůbec nikdo nevyzná.
  Je to jako hrát šachovou partii s rozdurděným kohoutem. Šachovnici takový protihráč nakonec stejně jen totálně rozhrabe, posere, a ještě pak na svém hnojišti dodaleka kokrhá o tom, jak opět slavně zvítězil.

  Takže to je důvod, proč s Vámi diskusi vést nehodlám.
  Můžete to považovat za další své vítězství, a dál můžete hrdě stát s praporem, na němž se bude skvíti: “Ceterum autem censeo Concordiam Europae esse delendam”.

  Užívejte si to. Nebudu Vás ve Vašem snění nikterak rušit.

  HOWGH

 68. Jiří Brei

  Dobrá, dejme tomu, že něco z toho, co tady píšete, Snurfe, je pravda. Co dál a co s tím? Zvolit někoho, kdo se tomu postaví? Mně se do toho nechce. Vám jo? Za čtyři měsíce budou volby. Na jaké jste kandidátní listině? Je někdo další? Okamura? Dejme tomu, že vyhraje volby a splní, co slibuje. Udělá referendum o vystoupení z EU. A třeba i z NATO, proč ne (nějak jsem zatím nepostřeh, že by to měl v programu a nevím, proč to tam nemá, jestli to tam fakt nemá)? Dejme tomu, že lidi v referendu schválej vystoupení z unie (odhaduji, že když jo, tak to bude lehce nad 50 procenty jako v Británii a druhá půlka to jen tak nespolkne). Co se bude dít dál? Koruna se propadne na 30 korun za euro a bude padat dál. Jako na Ukrajině. Před čtyřmi lety tam bylo euro za 10 hřiven. Dneska je za 29 hřiven a v obchodech ceny stejný, nebo vyšší, než u nás. Ve Lvově je normální důchod 1000 až 1200 hřiven. Normální platy kolem 3 až 4 tisíc hřiven. Co ještě? Půjdou dolů akcie, plno našich i cizích firem to zabalí, protože nebude vědět, co bude a jestli se dohodne nějaký bezcelní obchod. Začne růst nezaměstnanost, klesne poptávka a výroba a ven možná už nebudeme moci tak snadno vyvážet. Německo, Francie a zbytek EU bude dělat problémy s uzavřením nových dohod. Budou nás vydírat. Stačí se podívat, jak jednají s Británií. A to je silnej protivník (pro EU už ne partner, ale protivník, kterému je třeba se pomstít za odpadlictví). Pokud se s námi na něčem dohodnou, tak jen pod podmínkou vazalství a poslušnosti. A že na tom budem líp a budem svobodní, tak o tom pochybuju. Nebo se na Západ vykašleme a obrátíme se na Východ? Čeká nás pak svoboda a prosperita? O tom taky pochybuju. A co nás čeká, když v EU zůstaneme? Pokud se nezmění situace v Německu a ve Francii (zatím vidím spíš utahování šroubů), tak nás čekaj muslimové a afričani. Nejdřív trocha a pak pořád víc. Je tedy nějaké řešení? Já ho zatím nevidím. Proč bych to neměl přiznat? I když se mi to nelíbí, musím souhlasit s Tolim. Hodně jste toho tady už napsal a já to rád čtu. Plno věcí, co píšete, se mi líbí a vidím je podobně. Ale reálný, dobrý řešení jsem zatím nepostřeh. Vaše zestátnění nás přivede do sankcí, jaký jsou na Venezuelu. A to mají ropu a plyn. My tak akorát lithium, na jehož těžbu zatím nejsme připravení. Moh bych psát dál, ale musím jít uklízet, abych to stih, než přijde žena. Takže se zatím mějte. A omlouvám se za OT.

 69. Hraničář

  Volačo, nad čím se snad hádat nebudete:

  Člověk, to je věda
  ČT 2 Dnes 21:55 › 22:50
  Z jakého důvodu nás evoluce vybavila žárlivostí? A jak mohou geny ovlivňovat naše reprodukční strategie? Nový dokumentární cyklus o výsledcích výzkumu vědců v České republice. Vypráví Kryštof Hádek. Režie M. Duda Výpravný populárně naučný cyklus o výzkumech vědců v České republice. Díl Čí je moje dítě divákům přibližuje, jak si muži odnepaměti hlídali své otcovství, nebo z jakého důvodu nás evoluce vybavila žárlivostí. Dokumentární film hledá spolu s českými vědci odpovědi na otázky, jak se vyvíjela žárlivost a s ní spojené společenské konvence u nás i v jiných kulturách v historii. Co odhalují experimenty českých vědců? Jak si vlastně geny samy zajišťují své uchování a svou replikaci, své přemísťování v čase do dalších generací? A jak se pravděpodobně budou naše reprodukční strategie přizpůsobovat novým podmínkám a aktuálnímu prostředí dále? Tento pilotní díl cyklu „Člověk, to je věda“ vyhrál v roce 2013 hlavní cenu na festivalu AFO Olomouc a dále pak cenu časopisu Dějiny a současnost za nejlepší český dokument v oblasti humanitních a společenských věd.

 70. snurf

  Toli

  Vy si ze mně snad děláte legraci. Dobře, máte se líp, ale my jsme přeci mluvili obecně o CELÝ zemi.

  Představte si, že jste rodič. Máte pět dětí. Změní se systém, jedno z vašich dětí se bude mít o hodně líp, další dva hůř, a poslední dva v něčem líp a v něčem hůř. Budete říkat, že ta změna byla k lepšímu, protože to jedno se má o tolik líp nebo budete koukat na to, jak je to celkově?

  Normální je na to koukat celkově. Vždycky se má někdo líp a někdo hůř, bylo to za první republiky, bylo to i za nácků a bylo to i za komunismu. Záleží na tom jak pro koho.

  To co mi tu říkáte ve skutečnosti je, že žijete na úkor jinejch. Tak je jasný, že podporujete tenhle režim. Ale tohle přeci bylo za komunismu taky. Tohle bylo i za nácků. Lída Bárová se měla dobře, jiní chcípali v koncentrákách. Za komančů někdo dostal vilu po emigrantech, jinej chcípal u pétépáků. Po 89 někdo přišel k penězům, jinejch chcípá na ulici.

  Vždyď i po Bílý hoře se někdo měl líp (Schwarzenbergové) a někdo hůř (Komenští).

  Takhle se určitě nedá poznat, kterej systém je lepší.

 71. snurf

  Soudruhu Foxy,

  Když už argumentujete jak tupej, sebejistej soudruh.

  Co o mě sakra víte? Za co se sakra máte?

  My jsme rodina třídních nepřátel a můžu vás ubezpečit, že žádnej tatrman jako vy nikdy nepřišel, aby vyjádřil aspoň slovíčko sympatie. ANI JEDNOU. ANI JEDINKÁT. NIKDY.

  Když si čtete o ubohých obětech komunismu: jo nespravedlivě uvězněný, jo to máme v rodině, pétépáky, to máme, emigranty, máme, kulaky? To nevím, jestli byli rodina nebo jen rodinný známí. Každopádně taky byli v lapáku. NIKDY NIKDO NEPŘIŠEL ŘÍCT, ŽE TO MÁME NĚJAKÝ DIVNÝ OD TOHO REŽIMU. Ani jednou. Ani vy.

  To lepší, co jsem tu potkal já, byli takoví ti Lukavští, co stáli opodál a koukali jinam, když nám se to dávalo vyžrat. A jakoby dobrý byli tím, že si taky nepřišli kopnout do někoho, co se nemůže bránit. Skvělý.

  Běžte do prdele s vaší jalovou morálkou. Pitomej Lukavský se pak taky nechával po revoluci svejma poskokama oslavovat, jak to komunistům “nandal”, protože si dával
  i blbej plátek šunky na talířek, místo aby to sežral z papíru a to bylo “aristokratický.” Hovado tupý.
  Přitom zmrd Lukavský hrál v Králi Šumavy kladnýho pohraničníka. V padesátejch letech!

  Kdo na dědka zasranýho ukázal, ať jde od válu? Vy? Hovno! Nikdo si netroufl. Hajzlík s konexema byl div ne za hrdinu antikomunismu, když chcípl. K zblití. Scénář Krále Šumavy spolunapsal a režíroval Kachyňa. Další veleduch antikomunismu. Natočil přece Ucho.

  Nejnormálnější, co jsem JÁ za komunismu kdy od někoho slyšel bylo od spolužáka, co mi JEDNOU řekl, že komunisti jemu osobně nic neudělali, tak jako nemá důvod bejt nějak proti (a implicitně, že tedy chápe, že já to mám blbý). Žádná velká podpora, byl jsem v tom dál sám, ale aspoň v podtextu uznal, že já to mám blbý. Ostatní čuměli skrz mně a co jako chci.

  I tohle uboze málo od něj bylo něco tak šíleně vyjímečnýho. Jak maják naděje někde na obzoru, že lidi můžou bejt normální a stalo se to jednou s jedním jediným člověkem.

  Jo, ještě možná učitelka na základce, která se na mě jednou útrpně podívala, že jako ví a nic neřekla, místo aby mě zpucovala jakožto toho špatnýho. Dodneška si to pamatuju.

  Kde jste byl celej komunismus? Kde byli všichni ti, co si teď proti komunismu otvíraj hubu při každý příležitosti.

  Určitě se kvůli vám budu bát říct, že za socíku komunisti prodávali mlíko v krámě pod výrobní cenou, když vím přesně, že se do mlékáren vykupovalo kolem 4 korun, ale litr polotučnýho stál v krámě 3.10. Prostě to tak bylo. Stát na mlíko doplácel.

  Masa se u nás vyrábělo tolik, že se vozilo do mrazících tunelů ve východním Německu a ve chlebu nebyly žmolky starýho rozmočenýho chleba ze včerejška. Socialismus nebyl žádná sranda, soudruzi uměli posrat kde co, ale seru na to je dělat horší než byli, abych si nalhal do kapsy, jak je teďkon mnohem líp. Není (a soudruzi nám vládnou dál, jen rozlezlí do jinejch partají.)

  Tehdy se nesbíraly víčka od lahví na děti, co nemaj na obědy nebo na jakou blbost se to vlastně sbíraj. To si taky pamatuju. Tak možná tři koruny na fond solidarity.

  ———-

  Jo, vaše rodina bydlí v GB ???????????????????

  Aaaaaaaaaaaa ??????????????????????????? –
  Dělá to z vás specialistu ??????

  – Tak to předvádějte !

  To jste tam toho pochytil, když ani nevíte, že United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland se tam nezkracuje na GB, ale na UK. Velká Británie je jen ten velkej ostrov Anglie, Walles a Skotsko, Irsku se pak kdysi říkalo Malá Británie.
  Angličani se Severního Irska drželi a držej zuby nehty, vedli o něj dobyvačnou a pak občanskou válku. Proto maj daleko radši to UK. UK se říká.

  Jak to vím ? Žil jsem tam. Léta. Já vím přesně co to je sedět v autobuse, co jede po East Endu, vedle muslimský smažky, která si polohlasně mumlá něco pro sebe.

  Vím přesně jaký to bylo v roce 2005 při atentátech. Jak byste svými slovy popsal povýbuchovej Londýn? Jak na vás zapůsobila povýbuchová atmosféra? Co dělali angláni?
  Okolo mešity ve Finsbury Park jste jezdil jak často? Já tam jezdil někdy i 4x tejdně. Viděl jsem tam ty tupý, nabubřelý ksichty, ne nepodobný těm nejpitomějším aparátčíkům.

  Britanistán jsem tam nikdy neslyšel, ale zato jsem slyšel Londonistan. Angláni to občas citovali, protože tak to nazývali s údivem a ironií jejich známí pakistánci z Pakistánu, kteří nechápali, jaktože angláni nechávaj u sebe doma radikály si dovolovat něco, co by jim určitě neprošlo v Pakistánu, kterej je přitom sakra muslimká země.

  Jak znáte tamější situaci? Povídejte, vytáhněte se! Vytáhněte všechno, co víte. Rval jste se tam někdy se stokilovým ožralým polonegrem? Nebo s muslimem v metru? Nebo s partou černoškejch výrosků? Mluvil jste někdy s holkou, kterou znásilnil albánec? Viděl jste někoho, kdo dělal u muslimů služku? Viděl jste muslima zvracet, protože zjistil, že právě snědl vepřový? Byl jste někdy u muslimskýho doktora? No jen pište, ať si porovnáme zážitky.

  Nebo jste ta typická česká návštěva, co se všude vodí, všechno se jí vysvětluje, všechno se zařizuje za ni, pořád se musí hlídat, všechno se jí překládá ne do čestiny, ale do českejch významů, protože nezná anglický kódy a českej překlad jí stejně nic neřekne.
  A když odjede, tak je člověk jak vyždímanej hadr. Protože nikdy nejste schopnej odhadnout, kdy udělá blbost, protože něco nezná a kdy se urazí, protože jste ji na něco upozornil předem, a ona tohle PŘECI zná. – Jak doprdele máte vědět, o čem jim v ČR referuje TV a o čem ne.

  ———————

  Diskuse je směřována k článku stejně jako k jiným příspěvkům v diskusi. Tak totiž probíhaj diskuse i rálném životě. Měněj směr, měněj téma.
  Já jsem nezačal o homoxualitě a nemohl jsem hned napoprvé vědět, že tu zakejhá potrefená husa. Já za to nemůžu, já jsem ho teplým neudělal a nemůžu dopředu vědět, že aby se s tím vyrovnal, tak si prohlásil sex za tisícinu své časové náplně, takže by ho to jako nemělo definovat jako homosexuála a já mu to nevědomky rozboural.
  Prostě jen mlel logický nesmysly a nenapadlo mě, že na ateistickejch stránkách se čeká, že budu přikyvovat bludům ohledně homosexuality.

  Vás zase popudilo, že jsem někomu neodkejval názory jak z TOP 09. Když už je napíše a něco z toho vyvozuje, tak napíšu zase svůj názor.
  Zase, jak to mám vědět, že pravidla logiky se tu můžou používat jen na debaty o náboženství a pak udělám líp, když je zapomenu, jakmile se dojde na politiku.

  Nemusíte předkládat podrobnou analýzu, ale aslespoň sem tam něco vypíchnout. Nějakej solidní důkaz a ne cancy o tom, jak jste byl v “GB” u příbuznejch a tak to víte líp.

  ————-

  Fejk, angliky fake, když už teda oba tak skvěle známe UK/GB, snad jsou nějaký falešný identity? Kluk co se vydává za holku a tak, nebo ne? Nebo tomu slovu dáváte jinej význam?
  Jak můžu bejt falešná identita, když tu jsou VŠICHNI pod nickama? Vy snad máte v občance napsáno Foxy? Toli je také skutečné jméno a Mulit je něčí skutečné jméno?

  V čem mám bejt jako fake? V čem mi nevěříte?

  Rozhrabu šachovnici?

  Tak do mně, tahejte z rukávu pravidla logiky, poukazujte na falešný argumenty, určitě jich aspoň půlku znáte.

  Nikdo vám přece nebrání. Přece jste k svým názorům došel z nějakejch faktů nějakým logickým postupem, kterým jste si jistej.
  Pravidla logiky, jak věci vyplývaj jedna z druhý jsou přeci jen jedny ne? Odhalte nějakej můj strawman, falešný odkaz na autoritu, používání doslovnýho významu místo přenesenýho, argumenty ad populum, falešnou alegorii atd.

  Kupříkladu strawman je, když někomu podstrčíte nějaký názor, který nemá a pak na něj zaútočíte.

  Víte, jako jste to udělal s tou poupravenou latinskou citací. (Kdepak jste se vlastně učil latinsky? To vás nechali ti zlí komunisti chodit na gymnasium nebo jste se učil po večerech latinu po šichtě v dole či na stavbě? Nebo jste jako Stránský seděl se mnichama a tam jste něco pochytil?)

  Kdybyste se zeptal na můj názor na EU přímo a nesnažil se mě pořád shodit, tak bych vám přímo napsal, že nechci zničit ani Evropskou Unii ani Evropský Mír (není jasné, co jste tím Concordiam doopravdy chtěl říct). Z války mám strach a rozpad EU bude pro mně docela průser. Ale nevěřím tomu, že by se euroúředníci a eurohujři chytli za nos a začli dělat potřebný strukturální změny.

  Čekám, že to budou rvát, co to dá, dokud se jim celá EU nerozpadne pod rukama jako Sobotkova ČSSD, kterou ten idiot přeci zbavil všech neposlušných.

 72. toli

  To co mi tu říkáte ve skutečnosti je, že žijete na úkor jinejch. Tak je jasný, že podporujete tenhle režim. Ale tohle přeci bylo za komunismu taky. Tohle bylo i za nácků. Lída Bárová se měla dobře, jiní chcípali v koncentrákách. Za komančů někdo dostal vilu po emigrantech, jinej chcípal u pétépáků. Po 89 někdo přišel k penězům, jinejch chcípá na ulici.

  Vždyď i po Bílý hoře se někdo měl líp (Schwarzenbergové) a někdo hůř (Komenští).

  Takhle se určitě nedá poznat, kterej systém je lepší.

  Vždy se má někdo lépe a někdo hůře,takže ponecháme současný systém 🙂

  Bez EU by tady bylo jen nasráno,nic více.Už jen volný pohyb lidí,zboží ,peněz,žádné clo,žádné zábrany.To jsou ohromné klady,které převáží všechny zápory.

 73. toli

  Koukněte se na východ nebo jih do režimů které zůstali komunistické anebo polokomunistické i když se přejmenovali.Jakou mají tamní lidé životní úroveň ve srovnání s námi.Před 2 dny byla statistika o Slovensku,ve chvíli kdy se dělila federace byli Slováci ekonomicky daleko daleko za námi,příští rok nás předeženou ve výkonu HDP v přepočtu na hlavu a dolar,důvodem je to že mají Euro jinak vysoce konvertibilní měnu bez poplatku za směnu.

 74. toli

  To vaše rovnostářské myšlení mi silně připomíná křesťany.Ti si zakázali antikoncepci a potraty aby se lidé jen množili a všichni měli stejně ,tedy hovno a matka církev na nich mohla ukazovat své silné charitativní sklony.Když moje dcera chodila do křesťanského spolča tak tam byla za hvězdu.Uvolněná,sebevědomá mladá slečna,ostatní děti zakřiknuté,s umaštěnými vlasy v obnošeném oblečení a hlavně z křesťanských rodin.Když jí farář dal prstýnek čistoty srdce a řekl jí že může souložit až po svatbě tak se mu na to vysrala.Moje dcera a křesťanská cudnost to nejde dohromady.Má kluka a už se nemůže dočkat až jí bude 15 a nebude pod zákonem.Jinak mám 3 děti,2 jsou už dospělé a mají se rovněž dobře.Klič k blahobytnému životu je ve vzdělání.S manželkou jsme oba vysokoškoláci a děti to podědili po nás stejně jako my jsme to podědili po svých rodičích.

 75. snurf

  Vzdy se ma nekdo lepe a nekdo hure. – Je to jen otazka proporci. Kdyz to moc vychylite na jednu stranu, tak se system zhrouti.

  Volny pohyb lidi ozebracil chudy anglany, co meli konkurenci z vychodu a volili Brexit. Bohatci jeste vic bohatli.
  Volny pohyb zbozi nam tu zlikvidoval zemedelstvi a prumysl. Volny pohyb penez odsava miliardy z cech do ciziny a brzdi ekonomiku, protoze v zemi neni dost majetku na rozjezd podnikani. – Na kazdej si nakradl hned po revoluci.

  Jsou to klady pro jedny a nevyhody pro druhy. Az zacne obcanska valka na zapade tak uvidime.

  Velice pochybuju, ze vykony Slovenska stoji na Euru. Euro ma i Recko, Portugaslko, Itale a Spanelsko a zadna slava a Anglie zas Euro nema a ekonomika tam slape.

  Ja nejsem az takovy rovnostar, ale nechat zit spoustu lidi v spinavy bide, aby se jedna familie mohla mohla naparovat…. ne to neni muj styl. Stat ma zajistit slusny zivobyti pro vsechny a ty, con eco prinasej navic, at maj navic i odmenu.

  Kdyz je klic k blahobytu vzdelani a mate dospele deti, kdepak jste k tomu vzdelani prisel? Kdopak vam ho zaplatil a jaktoze vas komuniste nechali studovat a jaktoze nechali studovat vase rodice?

  Vite kolik stoji vzdelani v Anglii, kde si to platej sami? Miliony. To je pro rodinu ruinujici polozka a lidi se zadluzujou na pulku zivota, aby meli vzdelani. Tady to zatim plati rovnostarsky stat. Vystudovat skolu je to posledni. Ta tresnicka na dortu. Napred je potreba na to mit a za komancu zase se tam protlacit.

  A komuniste nenechavali kazdeho studovat. To prece vsechni vime. Uz kvuli spatnymu puvodu se eliminovalo a potom byly numerus clausus 1 :2, 1 :10, 1 :200. Ne kazdej, kdo chtel studovat se na skolu dostal. Spatnej puvod, nemel protekci a mohl jit studovat tak akorat vojenskou nebo banskou.

  A dobre se mohou mit i lidi bez VS vzdelani. Vysoka skola je plus, ale Bill Gates nedostudoval, Steve Jobs nedostudoval, Sir Alain Sugar nedostudoval. VS vam cuch na business neda, zato vam pomuze splhat v korporatnim prostredi a da vam prehled a rozhled.

  Vite jak zbohatl Onasis? Delal telefonistu v hotelu a odposlouchaval typy klientu ohledne burzy. Taky pasoval drogy.

 76. toli

  Velice pochybuju, ze vykony Slovenska stoji na Euru. Euro ma i Recko, Portugaslko, Itale a Spanelsko a zadna slava a Anglie zas Euro nema a ekonomika tam slape.

  Řecko Portugalsko a vůbec jih Evropy si žije na vyšší noze než na co mají nárok,Řecko si prožralo budoucnost a falšovalo statistické výkazy,jinak by se do eurozóny vůbec nedostalo,holt socani jsou všude stejní.Výkony Slovenska stojí na produktivitě která je zhruba stejná jako naše,ale oni mají výhodu společné měny takže nemusí utrácet za konvertibilitu což jsou milióny protože koruny nemění za eura pouze lidé na dovolenou ale i podniky na nákup surovin,technologií atd a včera bylo ve zprávách že Anglie končí, jen o tom ještě neví,nehledě na brexit tak už teď veškeré služby v Anglii fungují jen kvůli Polákům,Čechům,Maďarům.Rodilý Angličan přeci nebude dělat podřadné práce.Navíc se z Londýna stěhují všechny evropské finanční instituce,teprve potom se uvidí 🙂

 77. snurf

  toli

  Ta vase VS byla ekonomicka? Nebo ta vasi manzelky?

 78. Hraničář

  toli
  22.06. 2017
  Bez EU by tady bylo jen nasráno,nic více.Už jen volný pohyb lidí,zboží ,peněz,žádné clo,žádné zábrany.To jsou ohromné klady,které převáží všechny zápory…………………

  Já žiju na polosamotě, je tady 7 chalup a nemáme zde ploty. Máme zde tedy volný pohyb lidí (i zvířat). To je ohromný klad, ale jen proto, že se zde necourá nikdo nezvaný. Ale srnci nám ožírají a otloukají stromky a divočáci přerývají pozemky.

 79. Hraničář

  toli
  22.06. 2017
  Před 2 dny byla statistika o Slovensku,ve chvíli kdy se dělila federace byli Slováci ekonomicky daleko daleko za námi,příští rok nás předeženou ve výkonu HDP v přepočtu na hlavu a dolar,důvodem je to že mají Euro jinak vysoce konvertibilní měnu bez poplatku za směnu………………….

  Hmmmm…. a proč ty tisíce Slováků žijí, studují a pracují v ČR? Když v Praze přijdu do marketu, tak za kasou sedí Slovenka nebo Ukrajinka. Ukrajince se nedivím, ale Slovenka??

 80. toli

  @Hraničář
  Hmmmm…. a proč ty tisíce Slováků žijí, studují a pracují v ČR? Když v Praze přijdu do marketu, tak za kasou sedí Slovenka nebo Ukrajinka. Ukrajince se nedivím, ale Slovenka??

  Třeba proto že sem přišla dříve a našla si kluka/holku tady,rovněž slovenští příslušníci LGBT jdou do Čech,protože Slovensko má pro ně zákony k hovnu,tam dosud vládne katolická klika.Navíc Blava je stále považovaná za zapadákov,maloměsto ale Praha je podstatně hezčí a má renomé.Důvodů proč mladí nezůstávají na Slovensku může být spousta.A Slovensko to jsou samé hory a pahorkatina,kdo by tam žil ?
  Moje věřící kamarádka se i s věřícím manželem v dubnu odstěhovali do Beskyd.Bydlí na samotě na kotárech.To nikdo nepochopí včetně jejich rodičů,na stará kolena se stěhovat na samotu do šílených kopců……..

 81. snurf

  Takze jestli rozumim, tak na Slovensku ekonomika frci vic nez v CR, protoze maji euro, ale za vydelany penize si na Slovensku nic poradnyho nekoupite, je tam nuda a tak ta spousta sympatickych Slovaku jde radsi sice do chudcich, ale o to zabavnejsich Cech. Zvlastni, ze s tema kapsama plnejma vydelanej penez nejsou dobrymi klienty pro nove kavarny, restaurace, kina, divadla a dalsi zabavni prumysl.

 82. toli

  Ano Slovenská ekonomika frčí lépe než česká,již několik let mají růst HDP nad 3% Česko do 2,8 %.
  A euro je pro Slováky velké +
  Na Slovensku si koupíte všechno co v Česku.
  Slováci proudí za prací do Čech již cca 20 let ,tedy ještě z dob kdy na tom byli hůře než my. A proudí nejen za prací ale třeba i za životním partnerem/partnerkou.Před 10 lety jsem se tu potkal se Slovákem ,který pár měsíců porovnával praktický život a ceny na Slovensku a v Česku a po pár měsících toho porovnávání raději odešel do Irska.
  A nejsou dobrými klienty pro český osvěžovací a zábavní průmysl protože si své finanční prostředky vydělávají v Česku,máte internet tak hledejte a porovnávejte ekonomické ukazatele Česka a Slovenska

 83. toli

  BTW dnes už má Slovensko vyšší minimální i průměrnou mzdu než Česko,v přepočtu na eura.

 84. snurf

  Toli

  Ještě jste mi neodpověděl, jaké je vaše ekonomické vzdělání.

  Já jsem se podivil tomu, že s takovým růstem pro Slováky NA Slovensku nevzniklo dost zábavy přímo na Slovensku.

  Ale jinak na Slovensku maj sice o fous vyšší RŮST HDP, ale současně tam také mají o dva ticíce dolarů ročně NIŽŠÍ HDP. To je v přepočtu na koruny asi 50000 Kč ročně, to je něco přes 4000 kč měsíčně.

  Jinak Čína má dlouhá léta tempo růstu asi 10 % HDP, je to nejsilnější ekonomika světa, ale zároveň má HDP na osobu 7 krát menší než v USA.

  CHÁPETE TO? Když máte jedno vejce a slepička vám snese nový, tak pak máte 2 vajíčka a počet vajec vám vzrostl o 100%. Když máte tisíc vajec a deset slepic vám snese 10 vajec, tak vám počet vajec vzrostl o 1%. To je růst HDP.

  Proto se ptám na vaše ekonomické vzdělání.

  A co se toho článku v novinách týče, je to jako s reklamama na půjčku. Ty výhodný půjčky jsou ve skutečnosti výhodný jen pro banku. Proto se vám ji snaží vnutit.

  To samý s ženskejma. Když vás ženský chválej, jakej jste prima chlap a nechrápou s váma, tak jste na tom hůř, než když s váma chrápou a pak obcházej kámošky a kamarády a vykládaj jim, jakej jste děsnej.

  Je to jako chodit k soupeřícímu týmu pro radu jak nad nima vyhrát. Pokud prohráváte, tak vás chválej. Proto nám chválili a dodneška chválej Havla. Protože Havel pracoval pro ně a oni na něm vydělávali. Na nás.
  Když Havel diktátorsky zrušil jedním tahem zbrojní výrobu, kdo si zamnul ruce? Západní zbrojaři! Ubyla jim konkurence na trzích třetího světa. Soudruh Soros, který měl do zbraní investováno, jako všichni pracháči (do zbraní má investováno i Červený Kříž), ten určitě začal počítat, jak se mu ty prachy investovaný do Charty a Svobodný Evropy začínaj pěkně vracet.

  Tohle je ekonomika. Až tohle budou psát jako samozřejmost v těch plátkách, co mi na ně dáváte odkazy, tak začnu věřit, že tam taky něco věděj. Do tý doby je beru s velkou rezervou, jako námezdní pisálky, co vám za měsíční plat napíšou, cokoliv se jim nakuká. Vždyď nic pořádnýho neuměj.

 85. toli

  Ale já říkal že HDP na Slovensku bude reálně (a nikoliv v prognózách) vyšší než v Česku až v roce 2018,zatím si můžeme pískat že máme o trochu vyšší HDP ale hovno z toho,protože minimální i průměrná mzda je už nyní na Slovensku vyšší než v Česku.Ono i ten půl procentní rozdíl růstu HDP ve prospěch Slovenska za ty roky udělá svoje.Prozatím jen kopírujeme Slováky a přebíráme jejich nápady.
  EET a daňová policie Kobra byla dříve na Slovensku než u nás.
  Reálné porovnání ekonomických ukazatelů,všimněte si že Slovensko má nejen vyšší minimální mzdu ale i vyšší produktivitu práce (o 7 % ),kurz koruny je v tom přepočtu z loňska tedy z období intervencí ČNB.
  https://www.etrend.sk/trend-archiv/rok-2016/cislo-24/coraz-podobnejsi-bratia.html

 86. toli

  Já osobně bych také na Slovensku žít nechtěl.Jako volnomyšlenkáři by mi vadila ta lidská malost a provincionalismus,takže se mladým Slovákům ani nedivím že odcházejí.Je ale pravdou že tenhle odpad je všude (viz diskutující na novinkách.cz) a v západní Evropě je také určité procento lidí se zkostnatělým a malým myšlením takže je opravdu všude….

 87. snurf

  Toli

  Budoucnost je nepředvídatelná. Říct, že něco bude reálně znamená dělat prognózu.

  Jestli je rozdíl v RŮSTU HDP ve zlomcích procent, tak jak chcete sakra za 1 rok dohnat rozdíl 10%?

  Ale jinak nás Slováci předehnat můžou, ale ne proto, že mají Euro, ale proto, že nemají ve vedení státu takový ekonomický analfabety jako byl Havel, jako je Sobotka a velkozloděje kombinovaný s ekonomickejma analfabetama, jako se Kalousek.

  A jinak nejde o to, kopírovat Slováky. Proč ne, ale dobrý nápady se maj kopírovat od kohokoliv. Od anglánů, švýcarů, němců, rusů, korejců, číňanů, izraelců, – jen je potřeba věcem rozumět a umět si to rozebrat, chápat podstatu aspoň když vám na ni někdo poukáže. Nedržet se ani ideologie, ani momentální módy, nedůvěřovat líbivejm kecům a zvlášť ne od těch, co na tom maj nějakej osobní zájem.

  Pořád jste mi nenapsal, jaké je vaše ekonomické vzdělání.

 88. toli

  Tohle je ekonomika. Až tohle budou psát jako samozřejmost v těch plátkách, co mi na ně dáváte odkazy, tak začnu věřit, že tam taky něco věděj. Do tý doby je beru s velkou rezervou, jako námezdní pisálky, co vám za měsíční plat napíšou, cokoliv se jim nakuká. Vždyď nic pořádnýho neuměj.

  Jak řekl Foxy,máte své vidění světa tak si ho nechte ale nechtějte po mě abych s vámi diskutoval.Každý člověk se vůči někomu nebo něčemu vymezuje a naopak-přátele si hledáme ve své sociální bublině.Vy do mé sociální bubliny nepatříte.Proto mluvím o novinkářích jako o omezené spodině a nikdy se neúčastním diskuzí tam.

 89. snurf

  Já se s váma nechtěl kamarádit, jen jsem chtěl vědět, jak jste se dobral toho, co tu říkáte.

  Je to web věnovaný ateismu, čili racionalitě. Tak jsem naivně předpokládal nějakej racionální přístup. Jestli mi tu dáváte odkazy na články v novinách kterejma chcete podpořit své názory a vzápětí prohlásíte novináře za spodinu, tak jak to jde dohromady? Je to nekonsistentní – i když s tou druhou půlkou ze srdce souhlasím.

Komentáře nejsou povoleny.