Setkávání ateistů

Autor | 23.09. 2017

Ahoj ateisti. Víte o tom, že se pravidelně setkáváme jak v Praze, tak v jiných městech? V Praze jsou to akce každou druhou středu v měsíci (viz náš kalendář vpravo na stránkách) a v jiných městech jsme začali pořádat ateistické obědy a snídaně. Tento čtvrtek se nás pár setkalo na velmi příjemném pracovním obědě v Plzni (fotky)

Již toto úterý nás akce v Českých Budějovicích – Jihočeský ateistický oběd … a budeme pokračovat dál.

Představa je taková, že se potkáme, předáme si informace o tom, co chystá naše sdružení, jaké jsou připravované akce a záměry a v neposlední řadě se pobavíme o tom, jak ateismus vidíte vy a co pro naši věc můžete nebo chcete udělat. Prostě nastartujeme oboustrannou komunikaci ateistů v celé ČR – ateistický networking.

Pokud máte zájem o uspořádání takové akce ve vašem městě nebo regionu, tak napište do komentářů nebo lépe přímo mně na email slavek@osacr.cz. Můžete psát také zprávy naší stránce na Facebooku.

59 thoughts on “Setkávání ateistů

 1. xorron

  Do Brna bych zajel. Pište tady, až něco bude.

 2. Bílá velryba

  Skvělé, musíme se organizovat, ateistům teče do bot na celém světě. Je to naše povinnost. Zatím.

 3. Marian

  To na fotkách sú ateisti?

  Bledá veľryba… v Česku ateistom tečie do topánok? OMG… 😀

 4. Bílá velryba

  Ano, ani u nás nemáme rovnost a skutečně sekulární stát. Viz. daně, pořady ve veřejné televizi atd. Zatím.

 5. Marian

  Každá obecná správa – SAMOSPRÁVA – má právo rozhodovať o tom, čo sa kde bude diať. Vraví sa tomu že demokracia. Počuli ste niekedy to slovo?

  A že práve vy máte problém so zákazom satanizmu. Keby zakázali nejaký vedomostný kvíz, to by som chápal. Ale SATANIZMUS? Ak môžete podporovať satanizmus, potom musíte povoliť a nadšene tlieskať všetkému menšiemu zlu. Lebo Satan je ikonické zastúpenie absolútneho zla.

  Naozaj neviem, páni ateisti, či ste ateisti, alebo len antikatolíci 🙂

 6. fsm

  @Marian

  Máte pravdu, každá samospráva smí rozhodovat o tom, co se bude dít. Je ale třeba dodat, že smí rozhodovat pouze v mezích zákona. Zákazem koncertu z náboženských důvodů se dopustili diskriminace, tedy protiprávního jednání.

  Nemůžu mluvit za Ateisty ČR, ale pokusím se shrnout jejich postoj. Nejde o podporu satanizmu, ale o podporu rovného pŕístupu a náboženské svobody. Věřím, že by se ozvali, pokud by satinistické zastupitelstvo zrušilo křesťanský koncert.

  „Lebo Satan je ikonické zastúpenie absolútneho zla.“
  To je pouze váš pohled na věc. Satanista by vám asi řekl něco jiného. A já vám řeknu, že z mého pohledu je satan pouze fiktivní postava stejně jako abrahámovský bůh, takže se nemá smysl bavit o tom, jestli je dobrý nebo zlý.

 7. Lemmy

  Na Slovensku sa tiež bigotní (prehnane nábožní) fanatici občas snažia zakázať nejakú kultúru. Napríklad v Snine vyvolali škandál, keď sa snažili dvaja poslanci za Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) zakázať známy festival ROCK POD KAMEŇOM – Snina open air festival. Poslanci demokraticky rozhodli, že ich návrh nebol schválený. Organizátor festivalu Marián Križánek sa vyjadril:

  „Myslím si, že vyhral zdravý rozum. Za tých dvoch poslancov sa budem modliť, aby im Boh odpustil, lebo nevedia, čo činia.“

 8. Honza Werner

  Marian: „Každá obecná správa – SAMOSPRÁVA – má právo rozhodovať o tom, čo sa kde bude diať. Vraví sa tomu že demokracia. Počuli ste niekedy to slovo?“

  Proboha, tohle je fakt typické, a jako vystudovaný politolog se tomu musím fakt smát. Samozřejmě to chápete špatně. Ano, samospráva existuje, ale existuje něco jako celorepublikově paltné zákony a existuje Ústava. Zákony nemohou být v rozporu s Ústavou, jinak je může Ústavní soud rušit (a stalo se tak již mockrát), a rozhodnutí samosprávy zase nemohou být v rozporu se zákony (a potažmo pochopitelně ani s Ústavou). Diskriminovat někoho na základě rasy, jeho náboženského vyznání atp. je samozřejmě v rozporu se zákony i s Ústavou. Nemůžete povolit bělochům uspořádat kulturní akci a poté zakázat pořádání kulturní akce černochům a argumentovat, že to je proto, že jsou černí. Stejně tak nemůžete povolit pořádat kulturní akce křesťanům, a poté je zakázat stoupencům jiného vyznání, třeba satanistům, s poukazem na to, že vadí jejich víra. Něco takového prostě není možné. Samospráva pracuje v legislativou zcela jednoznačně ohraničených mantinelech. Stejně tak si místní samospráva nemůže schválit, že nebude přijímat jako městské policisty černochy nebo satanisty, nebo si nemůže schválit, že na svém území provede holocaust Židů. Takhle to prostě dopadá, když člověk strká nos do něčeho, čemu nerozumí.

 9. Honza Werner

  A k satanismu: Satanismus je rozhodně daleko více morálním náboženstvím než katolicismus. Satan není žádným absolutním zlem, Satan je pohádkovou bytostí, stejně jako Bůh. Akorát s tím rozdílem, že v satanismu není Satan personifikován. Očividně o satanismu máte podobné znalosti, jako o fungování obecní samosprávy.

 10. Honza Werner

  Ale nebojte, Mariane, s vaší netolerantností vůči jiným náboženstvím mezi křesťany nijak nevyčníváte. Jste stejní jako ostatní křesťané: plná pusa o svobodě náboženství, ale nakonec se člověk dozví, že vlastně nejde o svobodu náboženství, jde vám jen o to vaše jediné pravé náboženství. A když se ukáže nějaké jiné náboženství, se kterým vy křesťané nesouhlasíte, tak byste jej hned zakazoval. Typické 🙂

  https://www.osacr.cz/2015/11/07/v-texasu-otevreli-luciferiansky-kostel-takhle-to-dopada-kdyz-mame-svobodu-nabozenstvi-rozcilovali-se-protestujici-krestane/

 11. aleš

  Honza Werner:

  A k satanismu: Satanismus je rozhodně daleko více morálním náboženstvím než katolicismus. Satan není žádným absolutním zlem, Satan je pohádkovou bytostí, stejně jako Bůh. Akorát s tím rozdílem, že v satanismu není Satan personifikován.

  Nechápu, proč se zde tak ztrapňujete svou neznalostí satanismu. Satanismus, kde satan není personifikován, je pouze jedna z jeho větví, tak jak jej chápal LaVey.
  Vy jste se opravdu ještě nesetkal s člověkem, který je satanistou a který věří v jeho reálnou existenci?

  Mimochodem, jste pro omezení zveřejňování důvodů hrůzných činů kanibalů?

  Internet je plný zpráv o tom, jak se mnozí kanibalové odhodlaně hlásí k satanismu, který je dle vás lepší, než katolicismus.

  Pár příkladů, co se o kanibalech píše:
  1. Brutalita po sexu: Satanista zabil, rozsekal a jedl krásnou matku tří dětí!
  2. Zpověď kanibala: Masem svých obětí krmil i malou holčičku – Že je tento kanibal a samozvaný vůdce satanistického kultu lidskou zrůdou, se asi rozumí samo sebou… Jejich svědectví je opravdu děsivé – kanibal nejenže neuvěřitelných zvěrstev nelituje, ale ještě s gustem vypraví, jak je s manželkou a mladší milenkou prováděl. Při interview si prý Negromonte pořád olizoval rty a měl kamennou tvář.
  3. Satanisté v Rusku zabili a částečně snědli čtyři vrstevníky
  4. Satanista a jeho holka snědli 4 lidi, nikoho to nezajímalo
  5. Satanista Daniel rozřezal kamaráda v rakvi a pil jeho krev: Z vězení plánoval vraždu exmanželky

  Nechápu míru vaší arogance vůči katolíkům. Zajímalo by mne, zda se vám podaří najít na internetu jakoukoli zprávu, že nějaký katolík jedl lidi.

 12. Svatý Neznaboch

  Čtu v diskuzi, že satan a bůh jsou pohádkové bytosti. Dle toho by se dalo říct, že kdo věří v tyto postavičky jsou vlastně jako děti. Ty taky sledují pohádky s otevřenou pusou a bojí se draků a čertů a fandí princům a tím si rozvíjejí si svou fantazii, žijí v pohádkovém světě kde je vše naprosto černé nebo bílé a zlo je vždy potrestáno a pravda a láska vždy vítězí. To je fakt ideální stav, ale to je jen v pohádce.

  Všichni jsme si dětstvím prošli a časem jsme poznali, že to tak nějak není. Báchorky skončily a kdo věří na pohádky je vlastně takový nedospělý snílek.

  Znáte nějaké dospělé lidi co věří v zázraky? Kdo věří na duchy, v nebe, kouzla, čarodějnice, uhranutí, reinkarnaci, v peklo? Nebo, že když zabije někoho jiného co věří na jiné pohádky, se pak dostane do nebe a tak bude na něho čekat asi 80 panen? Představte si, že takoví dospělí lidé existují a sdružují se a stát je dokonce podporuje. Za ta staletí a tisíciletí si ty instituce vybudovaly obrovskou moc a samozřejmě ten kdo má jiný názor, tak ho (dříve upálili) budou zesměšňovat.

  Nikoho nenapadám, jen popisuji jak to vidím já. Dospělost považuji za další level (evoluci myšlení) svobodného člověka. Hodně lidí chce žít ve svých pohádkách, je to nejspíš jednodušší, jedinec nemusí tolik přemýšlet, stačí ‚jet podle příručky‘ a vše je fajn. Jako v pohádce, je vše černé nebo bílé. „Svatá“ prostoto :). Každý den vidím a slyším, jak všude na světě lidé válčí a umírají kvůli pohádkovým smyšlenkám. To je strašné. A přitom stačí tak málo, přestat věřit na pohádky, ty jsou jen pro děti (nebo lidi co věří v pohádky).

 13. Ateistický laik

  ad článek.: Rád bych se někdy zúčastnil, ale protože nepoužívám sociální sítě, tak jsem docela v těchto typech pozvánek celkem mimo. Čas (18:00) a místo (zpravidla Praha) sice nejsou ideální, ale to bych si někdy naplánoval. Dá se ta pozvánka získat i jinak?

  Marian: Lebo Satan je ikonické zastúpenie absolútneho zla.
  Tak to je možná pro vás věřící.
  Pro mě je to jen další druh vyznání, no a v těch Kloboukách prostě proběhla diskriminace na základě vyznání, což je protiprávní.

  aleš: Každý Satanista je kanibal? A každý kanibal je satanista? Není to zase motání ideologie a jedné vlastnosti? Něco podobného jako se snažíte vy věřící prosazovat rovnici ateista = komunista? 🙁

 14. bílej kabát

  Nechápu míru vaší arogance vůči katolíkům. Zajímalo by mne, zda se vám podaří najít na internetu jakoukoli zprávu, že nějaký katolík jedl lidi.

  A míru arogance katolíků vůči ateistům chápete? Vy jste sem naservíroval několik případů, kdy se údajní satanisté dopustili kanibalismu. Vy v tom vidíte prsty satana a já v tom vidím magory, kteří by měli být zavřeni někde v ústavu.
  A pokud nám tu chcete dál servírovat nepochopitelné páchání zla, stačí otevřít tu vaši „knihu knih“.

 15. Bílá velryba

  Někteří katolíci zase upalovali lidi…

 16. aleš

  Ateistický laik:

  Každý Satanista je kanibal? A každý kanibal je satanista?

  Stačí si pozorně přečíst, co jsem napsal a zjistíte, že nic takového netvrdím, žádná rovnítka nekladu.

  To, co jsem napsal, bylo: Internet je plný zpráv o tom, jak se mnozí kanibalové odhodlaně hlásí k satanismu

  Což je pravda.

 17. aleš

  bílej kabát:

  A míru arogance katolíků vůči ateistům chápete?

  Uveďte nějaký příklad, jinak nevím, k čemu se mám vyjadřovat.

  já v tom vidím magory, kteří by měli být zavřeni někde v ústavu

  Ne každý, kdo takovéto věci dělá, musí být šílenec. Jsou kanibalové, u kterých nebyla zjištěna žádná psychická porucha.

 18. bílej kabát

  Uveďte nějaký příklad, jinak nevím, k čemu se mám vyjadřovat.
  bk:Jistě máte doma zrcadlo…

  Ne každý, kdo takovéto věci dělá, musí být šílenec. Jsou kanibalové, u kterých nebyla zjištěna žádná psychická porucha.
  bk:Představitelé Katolické církve také nebyli šílení (někteří), když páchali zrůdnosti. Jak praví klasik – aby dobrý člověk páchal zlé věci, potřebuje k tomu náboženství.

 19. aleš

  bílej kabát:

  bk:Jistě máte doma zrcadlo…

  Ano, mám. Myslíte toto?: „Zrcadlo, zrcadlo, řekni mi, který katolík je vůči ateistům arogantní?“
  🙂

  Jak praví klasik – aby dobrý člověk páchal zlé věci, potřebuje k tomu náboženství.

  Ono v tom, co je dobré a zlé, mají někteří ateisté dost dobrý guláš – viz nedávná zmínka o morálnosti satanismu. V relativistické morálce si člověk může obhájit cokoliv, protože tam jde jen o to, co sám považuje za dobré. Takže z hlediska ateismu vaše morální souzení věřících je co se týče významové hodnoty ekvivalentní veškerým jiným morálním soudům, tedy ve výsledku bezcenné.

 20. aleš

  Igor Terleg

  Aleši dejte pozor, ten australský pokus nemá nic společného s provázáním

  Samozřejmě, že ne. Nevidím však žádný důvod, proč by dané částice kvantově provázat nešlo.

 21. mulit

  V relativistické morálce si člověk může obhájit cokoliv, protože tam jde jen o to, co sám považuje za dobré.

  Jsou tu zákony a jsou tu emoce, výchova toho člověka a jeho sociální vazby. Není třeba bible. Bible je naopak brzda správné morálky. Morální není ani obětování syna (Izák), ani upozaďování žen, ani otrokářství, ani pronásledování LGBT lidí. Morální není genocida okolních národů (SZ). Dohoda lidí, hlasování v parlamentu, referenda a další moderní způsoby tvoření morálky jsou určitě morálnější než převzetí zla a nemorálností ze starých knih Židů nebo Arabů.

 22. aleš

  Pak, že není „vzkříšení z mrtvých“…

  Einstein kvantovou fyziku úplně odmítl. Ale tým pod vedením Hagaie Eisenberga dokázal „vyvolat foton ze záhrobí“.

  Joachim von Zanthier z univerzity v německém Erlangen-Nürenberg se svojí skupinou nedávno teoreticky prokázal, že kvantová provázanost nemusí být pouze v prostoru, ale i v čase. Od té doby se čekalo na potvrzení těchto výpočtů praktickým pokusem. A ten letos v létě úspěšně provedli na Jeruzalémské univerzitě.

  Tým pod vedením Hagaie Eisenberga dokázal „vyvolat foton ze záhrobí“ a provázat jej s právě existujícím fotonem. Pokus probíhal následovně: Vědci nejprve vytvořili pár kvantově provázaných fotonů 1 a 2. U fotonu 1 změřili jeho stav a tím jej zničil. Foton 2 však nadále existoval. O 100 nanosekund později vytvořili druhý pár fotonů – 3 a 4. Potom udělali velmi důležitou věc a kvantově provázali foton 3 s fotonem 2. Tím došlo k podobnému provázání mezi fotonem 1 a 4, bez ohledu na to, že foton 1 už nějaký čas neexistuje.
  http://vtm.e15.cz/divne-jeste-divnejsi-kvantove

 23. aleš

  Omlouvám se, to mělo být jinde…

 24. aleš

  Mulit věří na absolutní morálku, jak je patrné z jeho příspěvků.

 25. Ateistický laik

  aleš: Ono v tom, co je dobré a zlé, mají někteří ateisté dost dobrý guláš – viz nedávná zmínka o morálnosti satanismu.
  A co je na satanismu nemorální?
  V relativistické morálce si člověk může obhájit cokoliv, protože tam jde jen o to, co sám považuje za dobré.
  Tak samozřejmě, akorát nesmí zapomenout, že žije v nějaké společnosti, a ta má taky nějak nastavenou morálku. Takže kanibal si sežrání člověka klidně před sebou obhájí, ale v evropské společnosti mu to neprojde a to toho člověka k jídlu ani nemusí zavraždit.
  Takže z hlediska ateismu vaše morální souzení věřících je co se týče významové hodnoty ekvivalentní veškerým jiným morálním soudům, tedy ve výsledku bezcenné.
  To že je to bezcenné, je váš názor, zatím jste nepředložil nic lepšího – tu vaši absolutní morálku.

 26. bílej kabát

  Ono v tom, co je dobré a zlé, mají někteří ateisté dost dobrý guláš.
  bk: Tato věta je učebnicový příklad, proč jsem vám „nastavil zrcadlo“.

  Takže z hlediska ateismu vaše morální souzení věřících je co se týče významové hodnoty ekvivalentní veškerým jiným morálním soudům, tedy ve výsledku bezcenné.
  bk: Kdybych na toto reagoval, jen bych opakoval, co už napsané bylo.
  http://www.i-ateismus.cz/2011/06/krestanstvi-a-moralka/
  http://www.i-ateismus.cz/2011/07/ateiste-a-moralka/

 27. Bílá velryba

  Když máte tu úplně absolutní morálku, proč jsou různé církve co učí různé věci? Která je ta pravá? Víš, že nedávno konzervativní katoličtí teologové napsali nesouhlas s papežem Františkem? Kdo z nich má pravdu?

 28. mulit

  Ateistický laik napsal:
  A co je na satanismu nemorální?

  Obětování zvířat, dětí nebo dospělých, případně další kriminální chování jako znásilňování apod. Dále sektářství, gumování mozku, narušování sociálních vazeb. Lhaní, podvody, manipulace.

 29. mulit

  aleš napsal:

  Mulit věří na absolutní morálku, jak je patrné z jeho příspěvků.

  Mulit pouze nechce Alešovu morálku, tedy pronásledování jinakosti na všech frontách (etnická, sexuální, apod. ) Dále mulit nechce Alešovo otrokářství, Alešovu manipulaci, indoktrinaci, poslušnost, ohnutí hřbetu, zákaz kritického myšlení, neopodstatněné upozadění žen, hloupé následování hloupé knihy. Mulit si myslí, že společnost si sama nastaví lepší pravidla. Spontánně, bez bigotní ideologie. Mulit si myslí, že by se společnost nemělo vracet o 2000 – 3000 let zpět a ještě k morálce nikoli Slovanů, ale cizích Židů, o což usilují pobožní.

 30. Sam

  ————————–mulit
  26.09. 2017

  Ateistický laik napsal:
  A co je na satanismu nemorální?

  Obětování zvířat, dětí nebo dospělých, případně další kriminální chování jako znásilňování apod. Dále sektářství, gumování mozku, narušování sociálních vazeb. Lhaní, podvody, manipulace.
  ———————————————————-
  Satanisty osobně neznám a chci to tak nechat. Ale někteří z nich jsou asi skoro v pohodě. Mají divnej životní styl, který je ale nekonfliktní.
  http://brnensky.denik.cz/serialy/bigboss-kdo-je-uspesny-je-satanista20080428.html

 31. mulit

  Jo a ještě je tu důkaz, že bigotnost není lidem vrozena, ale tlačena náboženskými lidmi, zejména jejich představiteli. Všude, kde je méně pobožnosti, je i méně bigotnosti. Náboženství je jen politika. A ještě podvodná, páč se odvolávají na boha, že prý jsou jeho poslové. Náboženství si vymysleli heterosexuální Židé, aby mohli vládnout nad jinými etniky, aby mohli vládnout nad ženami a nad homosexuály. Ale heterosexuální Židé – muži byli právě proto podvraťáci. Že nesoupeřili čestně o své místo na slunci s ženami, gayi nebo jinými etniky, ale chtěli si podvodem (instalací fake Jahveho) vynutit absolutní podřízenost. Za to patří heterosexuálním Židům doby bronzové palec dolů. Hanebné chování…

 32. mulit

  Jo a ještě u některých bylo motivem, že se jim nechtělo pracovat. Tak se prohlásili za posly boha, instalovali se do nějakého chrámu a nechali se živit, že jsou kněží. A to se děje dodnes.

 33. mulit

  Co se týká satanistů, tak jsem poznal leda ty, co přešli pak k letničním, tedy bývalé satanisty. Je to z bláta do louže. Moc si nepomohli. Akorát už neprovozovali okultismus a kriminalitu. Považuji jak náboženství, tak satanismus za pošahaný. Rozhodně bych své neteři rozmlouval, kdyby se chtěla k satanistům dát. Směřoval bych ji k tomu, aby si našla zájmy, koníčky, partnera a vysrala se na ideologie a vymývaní mozků.

 34. mulit

  Co se týká Starého zákona, je to tak, jak jsem psal výše. Původně Žid nevládl. Ale chtěl vládnout. Proto použil intriku a lest. Ukázal vzhůru směrem k oblakům a prohlásil, že tam sídlí velký Jahve, který má rád přednostně Židy jako je on sám. Ostatní národy prý nesnáší. Dále prohlásil, že si Jahve přeje, aby mu Židovi sloužili otroci. Dále prý Jahve nepovažuje ženy za plnohodnotné lidi, ale něco mezi člověkem a zvířetem. Proto ho ženy mají poslouchat. Dále prý Jahve nenávidí homosexuály. Těmito proklamacemi si zajistil heterosexuální Žid svoji exkluzivitu a moc. Respektive toto lstí a touto knihou a touto ideologií usiloval vládnout, ovládat jiné. Pak se z Židů ještě zvlášť vyčlenilo kněžstvo s dalšími privilegii.

 35. Ateistický laik

  mulit: Obětování zvířat, dětí nebo dospělých, případně další kriminální chování jako znásilňování apod.
  A to mají jako v oficiálních stanovách, nebo to má některá sekta satanské církve?
  Dále sektářství, gumování mozku, narušování sociálních vazeb. Lhaní, podvody, manipulace.
  A tohle to je normální náplň jakéhokoliv náboženství, nečekám žádné rozdíly. Ale čekal jsem tuhle odpověď od aleše, ne od vás.

 36. mulit

  Hele, když se feťák nebo satanista stane letničním nebo katolíkem, je to většinou posun k lepšímu. Jako chápu, že jsou lidi, které přitahuje černota, tma, ale to jim těm lidem stejně dlouho nevydrží. Na jejich stránky nemá smysl chodit, páč když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají. Je to v každém případku ideologie. A ještě hloupá ideologie, pubertální, vzdorovitá, když si hraje na inverzní vůči křesťanství. I to, že si dá do znaku strašidlo, satana, to taky není normální, už to je pošahané. A neříkej mi, že název nic neznamená. Znamená. To samé dát si do názvu komunistický nebo fašistický. Normální člověk si to do názvu nedá. Normálního člověka nepřitahuje si píchat do žil fet nebo chodit na satanskou mši.

  Ať si všichni strčí svoje ideologie do prdele. Je to zas jen variace na fake téma. Mají velké kulové, ale hrají si na mistry světa. Jakmile je někde údajné duchovno, je v tom levárna. Zase tam máš ty, co znají údajně více a nováčky, které budou buzerovat. Mě už ti fejkaři lezou krkem. To je jeden zkrachovanec vedle druhého . Robit to nebude, poctivě něco zkoumat taky ne. Zase to hledá nějakou ojebávací cestu. Zajímalo by mě, kdy napadlo první opici, že začne ojebávat druhé opice… Páč tehdy zřejmě vznikl člověk 🙁

 37. sam

  mulit: ——————————–Hele, když se feťák nebo satanista stane letničním nebo katolíkem, je to většinou posun k lepšímu. Jako chápu, že jsou lidi, které přitahuje černota, tma, ale to jim těm lidem stejně dlouho nevydrží. Na jejich stránky nemá smysl chodit, páč když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají. ————————-
  Moc jich ale nenalapají. Satanistů je nejspíš velmi málo. Ani se neobjevili ve sčítání lidu z roku 2011. https://www.czso.cz/documents/10180/20551795/17022014.pdf/c533e33c-79c4-4a1b-8494-e45e41c5da18?version=1.0

 38. Lemmy

  Mulit: A neříkej mi, že název nic neznamená. Znamená. To samé dát si do názvu komunistický nebo fašistický. Normální člověk si to do názvu nedá.

  A neříkej mi, že název nic neznamená. Znamená. To samé dát si do názvu komunistický, křesťanský, muslimský, židovský nebo fašistický. Normální člověk si to do názvu nedá.

 39. aleš

  A. laik:

  Satanismus je založen na nemorálnosti.

  Před soud se Ramirez dostal za 13 vražd, pět pokusů o vraždu, 11 znásilnění a 14 vloupání. Kvůli mnoha průtahům došlo k soudu ale až v létě 1989. 20. září byl Ramirez, který u soudu vyprávěl o vztahu k Satanovi, uznán vinným ve všech bodech obžaloby.
  https://www.lidovky.cz/nocni-stopar-desil-kalifornii-satanista-ramirez-brutalne-zabil-14-lidi-trestu-smrti-ale-unikl-idk-/lide.aspx?c=A170103_115854_lide_gib

  Všimněte si tě kolerace.

  Satanistou se člověk nestává, že chce konat dobro.

 40. aleš

  Bílej kabáte,
  za prvé – napsal jsem o tom „guláši“ pravdu,
  za druhé – nejsem a ani jsem nikdy nebyl katolík.

  Takže stále čekám, až mi ukážete na arogantního katolíka vůči ateistům.

 41. aleš

  Lemmy

  Název něco znamená. Křesťané se ale nemusí bránit slovnímu spojení „křesťanský totalitní režim“.

  Proč asi?

 42. aleš

  Mulite,
  jestli sis ještě jako křesťan myslel, že je ti zakázáno kriticky myslet nebo že ženy mají menší hodnotu, než muži, tak to tě hluboce lituju.

  Jinak k těm článkům, co jsou tady, dávají najevo své kritické myšlení téměř výhradně věřící.

  Takže s touhle výtkou vůči věřícím opatrně. Tento web svědčí prozatím o opaku.

 43. aleš

  mulit

  Moc si nepomohli. Akorát už neprovozovali okultismus a kriminalitu.

  Mulita lze těžko parodovat, jeho vyjádření totiž už jako parodie zní.

 44. bílej kabát

  1. Bílej kabáte,
  za prvé – napsal jsem o tom „guláši“ pravdu,
  za druhé – nejsem a ani jsem nikdy nebyl katolík.
  Takže stále čekám, až mi ukážete na arogantního katolíka vůči ateistům.
  Bk: A oni katolíci nejsou vaši bratři v Kristu? Např. Hraničář prakticky o nikom jiném, než o Katolické církvi a jejích ovečkách nepíše. Tak si tam můžete vyhledat spoustu příkladů, kdy sem dával ukázky diskusí s nimi. Zřejmě jste to nečetl a to není můj problém.
  Mimochodem, spíše já jsem se nedočkal od vás vyvrácení oněch nesmyslů Michala Hanka.

 45. aleš

  bílej kabát

  Díky za odpověď. Je pravda, že u Hraničáře jsem spíše četl pouze kratší příspěvky. Takže se pokusím něco dohledat.

  K vyvrácení nesmyslů Michala Hanka se rád vrátím.

  Zatím jsem vyvrátil to, co on označil jako stěžejní – literární žánr (důvod napsání) evangelií – to opravdu ohledně víry stěžejní není – evangelia jsou prezentována jako literatura faktu.

 46. Ateistický laik

  aleš: Satanismus je založen na nemorálnosti.
  Tak z pohledu křeaťanství asi ano. Z mého pohledu je takhle založeno i křesťanství. Považuji za nemorální oblbování lidí a parazitování na nich.
  Satanistou se člověk nestává, že chce konat dobro.
  Z mého pohledu se člověk nestává křesťanem taky proto, že chce jen konat dobro. A pokud se stane nějakým knězem a výš, tak už vůbec (viz první bod).
  A v oficiálních stanovách (např.http://www.cirkevsatanova.cz, nebo https://cs.wikipedia.org/wiki/LaVey%C5%AFv_satanismus) , se nic o znásilnění, vloupání ani jiné kriminalitě nepíše, nenabádá k těmto činnostem. To jste si to musel asi poplést s nějakou tajnou sektou.
  Všimněte si tě kolerace.
  Tak jako v současnosti korelují pedofilní kněží a tutlání těchto problémů Vatikánem. 🙁

 47. mulit

  Alešek napsal:
  jestli sis ještě jako křesťan myslel, že je ti zakázáno kriticky myslet nebo že ženy mají menší hodnotu, než muži, tak to tě hluboce lituju

  To píše tvoje knížka. Zvláště SZ a z NZ Pavel z Tarsu.

  Moc si nepomohli. Akorát už neprovozovali okultismus a kriminalitu.
  Hele, když se feťák nebo satanista stane letničním nebo katolíkem, je to většinou posun k lepšímu.
  Mulita lze těžko parodovat, jeho vyjádření totiž už jako parodie zní.

  No, záleží, co si z toho chceš vzít. Jelikož jsi robot, co se nevyzná v lidech, tak tomu nerozumíš. Kdybys rozuměl lidem, tak bys z mého psaní pochopil, že jsem spravedlivý. Tzn. dokážu uznat, že nějaký posun v případě bývalých satanistů nebo v případě bývalých feťáků jsem viděl. A jak píšu, tak například posun byl v tom, že ti lidi třeba začali pracovat. Nebo navázali zpátky kontakt s rodinou. Na druhé straně je to vytloukání klínu klínem. Záměna jedné závislosti za druhou. Už nechodí k satanistům, ale zase chodí k letničním. Vyměnil jeden fanatismus za druhý. Totéž v případě feťáků. Už nebere pervitin, ale zase je závislý na sboru, na pobožných v tom sboru. Pro společnost je lepší, když je závislý na křesťanech. Ano, je to menší zlo. To já uznávám. Ale není to vedení ke svobodě. Ten člověk stále není svéprávný. Je jenom oblouděný jinou ideologií, jinou závislostí, společensky méně nebezpečnou. Takže platí současně obojí, co jsem napsal. Je to sice posun k lepšímu, ale stále je to z bláta do louže. Skutečná léčba je totiž až pryč od všech ideologií a závislostí. To je ale tobě zbytečné psát, když jsi sám pobožný „feťák“. Dokonce jsi tu snad někdy psal, že někde děláš jako vedlejšák kazatele.

 48. aleš

  bílej kabát:

  Pravděpodobně filtr mi spolkl dva příspěvky, a nevím proč.

 49. Sind

  Ta setkání jsou zakonspirována, proto neuvádíte v Praze místo?

 50. Azazel

  Souhlas se Sindem, s tímto musíte něco udělat, obyčejný člověk, který zrovna např. nemá facebook, pak neví, kam případně zajít.

  Hezký zbytek týdne.

 51. Sind

  Na otázku o místě setkání v Praze nikdo neodpovídá – konspirace je úplná.

 52. mulit

  Vy se nikdy nesejdete. Páč jste padavky. Jste zbabělí. Jenom se zmůžete na datlování do klávesnice. Výjimky: Honza Werner, Petr Tomek, Slávek Černý a Michal Hanko se nebojí. Ostatní jsou schovaní v anonymitě.

 53. Ignác z Loyoly

  Nevím jak hysterický mulit, ale já na srazu ateistů byl. Ale když někdo nedá přesnou adresu, ani po upozornění, tak je někde mentální chyba. Užijte si den, je pěkně.

 54. mulit

  Jo, ty jsi byl všude a hned v pěti provedeních, viď, virtuální anonyme ?

Komentáře nejsou povoleny.