Podpoř nás v kampani Patron na Startovači!

Autor | 27.11. 2017

Chceme z webových stránek Ateisté ČR postupně vytvořit skutečný informační portál, od ateistů pro ateisty, protože je to třeba. Něco takového ale stojí víc než náš čas a naše úsilí.

Kampaně „na bázi předplatného‟ (subscription-based crowdfunding) patří k nejmladším typům crowdfundingových kampaní. Ve světě se s nimi mohli fanoušci setkat teprve roku 2014. U nás je Startovač nyní první platformou, která je nabízí.

My jsme se rozhodli, že se vydáme právě touto cestou právě proto, že nám podpora na základě dobrovolnosti připadá nejlepší.

Z původních stránek už vyrostl docela slušný portál, který ale přesto nemá skutečnou stálou redakci a všechny články, které na něm najdete, byly sepsány bez nároku na jakýkoli honorář. Pokud se chceme v kvalitě, ale hlavně také v našich možnostech posunout dál, potřebujeme pevnější základ než jen ochotu autorů spolupracovat.

Vyšší kvalitě by jistě prospělo, kdybychom mohli naše redaktory úkolovat, vysílat na akce pořádané zahraničními organizacemi, a samozřejmě nám schází i stálý překladatel a jazykový korektor. A konečně by se nám občas hodilo moci zaplatit i za autorská práva, rešerše, monitoring nebo vlastní výzkumy.

Zkrátka chceme začít dělat tu ateistickou novinařinu trochu víc z gruntu. Zamyslete se nad tím, určitě to stojí za to. Podpořit nás můžete na adrese:

Autor: Petr Tomek

Neúnavný komentátor společenského dění ( především na svém blogu ), propagátor a popularizátor kosmonautiky, bývalý redaktor časopisu VTM Science a v současnosti též již bývalý šéfredaktor elektronického literárního časopisu Lemurie , člen Kosmo Klubu, sdružení UnderFilm a autor knihy Ztracený Měsíc, o tom, proč nebyli lidé čtyřicet let na Měsíci, populárně-vědecké miniatury Láska, sex a vesmír a sbírky esejů Ateista. Zkrátka člověk s nepředstavitelnou schopností zaměstnávat sám sebe, případně i všechny ostatní. Na internetu vystupuje jako militantní ateista, ač v životě razí heslo: „nejdůležitější je, abychom se všichni navzájem nezabili“. Podpořte tuto stránku na Startovači

12 thoughts on “Podpoř nás v kampani Patron na Startovači!

 1. ateista

  Je to dobrý nápad. Lze také hledat sponzory mezi movitými podnikateli. Místo placky bych se přimlouval za přívěsek Áčka velikosti koruny z chirurgické oceli nebo stříbra. Dal bych zaň i 500,- Kč. Sám jsem před časem hledal protipól ke křesťanskému křížku, který by mohli ateisté nosit na krku a hlásit se tak k naší komunitě. Pro movitější by mohl být časem ve formě šperku.

 2. aleš

  Nenechte se ateisté zahanbit věřícími.

  Přispívejte.

  Na kontě pro kostel v Gutech už je 1,3 miliónu
  Závratnou rychlostí přibývají v posledních dnech peníze na speciálním kontě, které zřídilo město Třinec na obnovu vyhořelého dřevěného kostelíku v místní části Guty. Zatímco po prvním týdnu bylo na účtu něco přes 600 tisíc korun, za druhý týden poslali dárci přibližně stejnou částku, takže v úterý odpoledne se částka vyšplhala přes 1,3 miliónu korun.
  https://www.novinky.cz/domaci/447078-na-konte-pro-kostel-v-gutech-uz-je-1-3-milionu.html

 3. dichr

  Já bych spíš než na kostel přispěla na organizace, které zakládají uprchlické tábory pro muslimy prchající před ISIS přimo v jejich domovině, např. v severním Iráku, Jordánsku apod.
  Kdo chce své těžce vydělané peníze vyhazovat na cokoli, jen ne na „muslimáky“, případně „nepřátele křesťanské víry“, ať si uvědomí, že ti, co jsou „tam“, nepřijdou sem.
  Nevím přesně, které organizace tyto tábory zakládají, je jich víc, zatím vím o Diakonii.

 4. Josef Běláč

  Pokud další informace uveřejněné v článku jsou stejně zaručené jako pohádka o jihočeském hejtmanovi Lubomírovi Štrougalovi, je postoj autora nutno brát minimálně s rezervou. To je nutno ostatně i v jiných případech separatismu.

 5. ateista

  @aleš
  Nejstarší náboženská organizace – řkc – ovlivňuje svoje stoupence sliby a vyhrůžkami již více jak dva tisíce let. Nelze se tedy divit „disciplinovanosti“ věřících. My neslibujeme ani nevyhrožujeme. Jen se snažíme dát dohromady lidi, kteří spíše používají rozum než víru. A snažíme se zamezit přílišnému vlivu lhářů a podvodníků na společnost.
  Náboženství není nic jiného než byznys.

 6. aleš

  @ateista

  Nejstarší náboženská organizace – řkc – ovlivňuje svoje stoupence sliby a vyhrůžkami již více jak dva tisíce let.

  Pokud se jedná o sliby, které budou splněny a varování, která jsou adekvátní, pak to není nic špatného. Spíše bych ale řekl, že dobročinnost věřících je založena na tom, že je víra učí myslet více na druhé. U ateismu je člověk v pohodě, i když myslí zcela na sebe.

  A snažíme se zamezit přílišnému vlivu lhářů a podvodníků na společnost.

  Podle dosud vybrané částky to nevypadá, že se snažíte.

 7. aleš

  @dichr

  Já bych spíš než na kostel přispěla na organizace, které zakládají uprchlické tábory pro muslimy prchající před ISIS přimo v jejich domovině, např. v severním Iráku, Jordánsku apod.

  S tím kostelem to byl jen příklad dárcovství, kde přicházely příspěvky v hodnotě přibližně 600 000 Kč / týden. Osobně vidím také důležitější věci.

 8. Azazel

  Na vypálenou památku dají peníze i mnozí ateisté. Kdyby zde byla ateistická památka ze 17.st a někdo jí vypálil, stalo by se to samé. S antickou památkou to samé. S pohanskou památkou to samé. S jakokouliv památkou.

  Na tábory pro muslimy mimo EU klidně přispěji. Víc se obávám těch muslimů, co nejsou v ISILu než těch, co v ISILu jsou, to jsem již uvedl dříve proč. Nechci zde ani ty první, ani ty druhé. A tak na tábory a léky klidně přispěji, hlavně ať sem nejdou.

  Je dobře, že se ateisté chtějí organizovat a k tomu prostě peníze patří. Dobrý nápad. Jen toli byl vždycky proti všem těmto aktivitám, je to marnej ateista.

  Hezký zbytek dne a týdne a zase někdy, tento týden již nemam víc času.

 9. Honza Werner

  „Je dobře, že se ateisté chtějí organizovat a k tomu prostě peníze patří. Dobrý nápad. Jen toli byl vždycky proti všem těmto aktivitám, je to marnej ateista.“

  Weby věřících mají placené redaktory, takže mohou chrlit články do aleluja. Navíc tu nemáme jen jeden web věřících, máme tu spoustu webů věřících, sponzorovaných církví, máme tu rádia, máme tu televize….

  Samozřejmě my, pokud chceme naši činnost někam posunout, tak ty finance prostě potřebujeme, protože to všichni děláme ve svém volném čase, a tedy, článkům a dalším činnostem se můžeme věnovat jen tehdy, pokud vůbec ten čas máme…což je prostě omezující. Drtivá většina západních ateistických a sekularistických organizací nějaké financování má, fungují alespoň na nějaké polorpfoesionální bázi, k čemuž bychom se chtěli časem přiblížit.

 10. ateista

  @aleš
  „Pokud se jedná o sliby, které budou splněny a varování, která jsou adekvátní, pak to není nic špatného.“

  Slib života věčného v království nebeském, který nebude nikdy splněn a vzhrůžky peklem a očistcem, které naštěstí také nebudou nikdy naplněny, není nic špatného? Tohle je podstata „křesťanské morálky“.

 11. Marian

  Som rád, že Tomek dal na moju radu a buduje bránu. Len mi zabudol verejne zaďakovať.

Komentáře nejsou povoleny.