Malajský ateista byl odsouzen k 10 rokům vězení za urážku islámu a proroka Muhammada

Autor | 30.05. 2019
Na první pohled by se mohlo zdát, že svět se vzhledem k trestání blasfemie mění k lepšímu. Loni na podzim Irové v referendu hlasovali pro odstranění zmínek o rouhání z irské ústavy, počátkem letošního roku pak byl protirouhačský zákon zrušen na Novém Zélandu. Tento letmý pohled však zakrývá poněkud nepříjemnou skutečnost, že v islámském světě se za rouhání zavírá do vězení čím dál častěji. A to nikoliv jen v „klasických“ zemích, od kterých byste to čekali, jakými jsou třeba Saúdská Arábie, Pákistán, Írán či Bangladéš. Poslední případ pochází z Malajsie, kterou apologeti islámu rádi a často označují za příklad „umírněné“ islámské země, ve které vše co se dodržování lidských práv funguje tak, jak dle demokratických standardů má. Že v této zemi premiér a ministři vyzývají k „honu na ateisty“ a že tvrdí, že dle malajské ústavy není v Malajsii pro ateisty místo, to na obrázku Malajsie jako „umírněné islámské země“ samozřejmě nic nemění.

Další obětí malajského „honu na ateisty“, ke kterému před dvěma roky vyzýval tehdejší malajský ministr Shahhidan Kassim, se v březnu stal malajský ateista, jehož jméno policie nezveřejnila. Podle webu Al-Jazeera se ví pouze to, že „rouhač“ vystupoval na Facebooku pod jméneme „Ayea Yea“. Ten byl odsouzen na základě několika různých obvinění k souhrnnému trestu 10 roků a 10 měsíců vězení za urázku islámu a proroka Muhammada na sociálních sítích. Malajský ateista paradoxně nebyl souzen na základě tamního protirouhačského zákona, podle kterého za rouhání hrozí nejvýše „jen“ tři roky vězení, nýbrž na základě zákonů proti „způsobování rasové disharmonie, pobuřování a zneuživání komunikačních sítí“.

Čím konkrétně se nejmenovaný malajský ateista provinil, tedy v čem spočívala ona „urážka islámu a proroka Muhammada“, policie ve svém vyjádření neobjasnila. Generální inspektor malajské policie Mohamad Fuzi Harun uvedl, že „policie doporučuje veřejnosti, aby nezneužívala sociální média a komunikační sítě k nahrávání či sdílení jakýchkoliv provokací, které se mohou dotknout náboženského či rasového cítění a tím způsobovat rasové napětí ve společnosti“.

Případ urážky islámu a proroka Muhammada na sociálních sítích vyvolal odezvu i u malajského ministra náboženských záležitostí Mujahida Yusofa Rawa. Ten řekl, že Oddělení pro záležitosti islámu, které funguje v rámci ministerstva, zřídilo jednotku, která bude monitorovat urážky islámu a proroka Muhammada na sociálních sítích. Ministerstvo ve svém prohlášení také uvedlo, že nebude tolerovat žádné urážky náboženství a vyzvalo k potrestání těch, kdo tak činí.

V nahlašování „rouhačských příspěvků“ jsou však velmi činní samotní malajští muslimové. Již zmiňovaný generální inspektor policie Mohamad Fuzi Harun v prohlášení uvedl, že policie dostala v poslední době celkem 929 oznámení a „tipů“.

Uživatel „Ayea Yea“ zároveň nebyl jediným, kdo byl v březnu v Malajsii odsouzen za urážku islámu. „Pouze“ ke dvěma rokům odnětí svobody byl odsouzen také Mohamad Yazid Kong Abdullah, který navíc dostal pokutu ve výši 75 000 českých korun. Stejně jako nejmenovaný ateista z prvního případu se i on provinil „urážkou islámu a proroka Muhammada“ ve facebookovém příspěvku. Soudce Hasbullah Adam prohlásil, že Yazidovi činy byly „velmi závažného charakteru“ a dodal, že Yazid svým konámím „zpochybnil malajskou ústavu“. „Federální ústava uvádí, že islámské náboženství je federálním náboženstvím, a Vaše činy proto zpochybnily malajskou ústavu, která je v této zemi nejvyšším zákonem,“ uvedl na adresu obžalovaného soudce Adam.

Státní zástupce pro oblast multimédií a komunikace Muhamad Asyraf Md Kamal, který celý případ dostal k soudu, v reakci na rozsudek řekl, že „v multirasové komunitě naší země nikdo nemůže akceptovat jakoukoliv formu urážky náboženství“.

V Malajsii už tedy očividně zašli tak daleko, že projevy rouhání trestají jako „projevy rasové disharmonie“.

65 thoughts on “Malajský ateista byl odsouzen k 10 rokům vězení za urážku islámu a proroka Muhammada

 1. Bela Lugosi

  O tom, že protirouhačské zákony na Západě nahradí „hate speech“ zákony, o tom jsem již psal, už se tak i děje. Ale že to začnou dělat i muslimové, to jsem netušil.

 2. toli

  No a Duka bude neustále podávat odvolání proti zamítnuté žalobě na divadelní představení které urazilo jeho křesťanský jemnocit (a přitom ho ani neviděl) a bude neustále za blbce pořád dokola.Ovce zaplatí soudní výlohy aniž by o tom věděli.

 3. Tonda Vlas

  Nejde o křesťanský jemnocit. Chtěl bych vidět ženštinu, která by si v USA dovolila na takovém představení vytáhnout z vaginy vlajku USA. Jak dlouho by tam přežila.

  Jenže náš milý toli se užírá, ani neví čím. Hvězdouna, jeho produkt, dovedu pochopit, ale ten má mladou manželku – boučka. Kdežto tolimu zůstala na krku baba.

 4. Tonda Vlas

  Mnozí se na ty ovce jako manželky už těší, jenže já bych doporučil spíše oslice.

 5. toli

  Duka neřeší vlajku ,Duka řeší Ježíše.Toník bezmozek opět nepochopil.V Polsku si vytahovala z píči polskou vlajku,v Německu německou atd. No a co ? Vždyť to jsou jen zbožštělé kusy hadrů.Je směšné uctívat hadr když se o 20 kilometrů dále uctívá jiný hadr.

 6. toli

  Indentifikovat národ s hadrem je pouze emocionální a iracionální záležitost.

 7. toli

  A kromě toho píča je prý Boží dílo tudíž dost dobře nechápu co by na ní mělo být neslušného,pobuřujícího a dehonestujícího.Také jsi z ní vylezl,jsi snad méně než hadr ?

 8. Jenda

  Já si taky vytřel zadek duhovou vlajkou a nikomu to určitě zde nevadí. 🙂 Jinak státní vlajka je symbol státnosti, na její hanobení je i zákon. 🙂

 9. IpXip

  Soudce by měl samozřejmě nejdřív předvolat onoho muhammada a zjistit jestli se opravdu cítí být uražen. Pokud toho obžaloba není schopná měl se soud zrušit.

 10. toli

  Já si taky vytřel zadek duhovou vlajkou a nikomu to určitě zde nevadí. Jinak státní vlajka je symbol státnosti, na její hanobení je i zákon.

  To opravdu nevadí že si vytíráš prdel vlajkou,jen ukazuješ jaké jsi nehygienické prase. A jaké máš křesťanské chování opravdu na úrovni Krista 😀
  Mě pochopitelně nevadí když si někdo vytahuje státní vlajku ze všech možných tělesných otvorů,nemám k ní iracionální citový vztah.Pro mne je to jen kus hadru.Takže jí vnímám jako celkem iracionální symbol rádoby vlastenectví a nacionalismu což je pochopitelně z mého úhlu pohledu odporný ismus.

 11. Tonda Vlas

  toli
  31.05. 2019
  Duka neřeší vlajku ,Duka řeší Ježíše.Toník bezmozek opět nepochopil.V Polsku si vytahovala z píči polskou vlajku,v Německu německou atd. No a co ? Vždyť to jsou jen zbožštělé kusy hadrů.Je směšné uctívat hadr když se o 20 kilometrů dále uctívá jiný hadr.

  Nadáváš tu na ismy ale vidím, že jsi sám zcela propadl neomarxismu.

 12. toli

  @Tonda Vlas

  Už jsem ti řekl že po tom čemu nebo komu sloužím ti je naprosté hovno,tak to respektuj please.
  Člověk VŽDY slouží nějakému ismu,naštěstí v mém případě to nacionalismus rozhodně nebude.

  Jinak tvé (z mého pohledu stupidní a příliš jednoduché stejně jako tvoje osobnost) názory jsou čistě tvůj problém.Rozhodně mne nepředěláš,to se nepodařilo ani tvému milovanému Kristu ani pošahanému Ateistum.

 13. toli

  Neznám přesnou definici neomarxismu. Jednoduše dělám to co považuji za správné.
  Jakou tomu dáte nálepku mi je naprosto lhostejné. A zkus mi tvrdit že to není správné,že správné jsou jedině tvé názory a tvůj úhel pohledu,v tom případě s tebou vyběhnu jako jsem vyběhl s Kristem.

 14. Tonda Vlas

  toli
  31.05. 2019
  Neznám přesnou definici neomarxismu. Jednoduše dělám to co považuji za správné.
  Jakou tomu dáte nálepku mi je naprosto lhostejné. A zkus mi tvrdit že to není správné,že správné jsou jedině tvé názory a tvůj úhel pohledu,v tom případě s tebou vyběhnu jako jsem vyběhl s Kristem.
  ………………………………………………………………………………………………………………………….

  Copaks to už neudělal?

 15. Lemmy

  Toli: Neznám přesnou definici neomarxismu.

  Ani tí, ktorí niekoho označujú takou nálepkou, to nevedia. Je to len nadávka. Niečo ako slniečkár. Čo som zistil, tak za neomarxistov mesiačkári označujú bohatých ľudí, ktorí zarábajú povedzme od 2 000 až po viac ako 30 000 eur mesačne. Ide zvyčajne o vplyvných politikov, ktorí majú za sebou vplyvných kapitalistov, väčšinou oligarchov, a pre získanie popularity používajú asi nejaké marxistické tézy. Niečo na spôsob populizmu. Neomarxisti sú tak Le Penová, Farage, či Okamura. Na Slovensku asi Kotleba a spol. s r. o.

  Neomarxista je napríklad aj Juncker, šľachtic v EÚ.

 16. Lemmy

  Možno sa neomarxisti inšpirovali Marxom: Treba pretrhať všetky zväzky, v ktorých je človek zotročená, opustená a opovrhovaná bytosť. Iba ten národ je slobodný, ktorý neberie slobodu iným národom.

  A teda: Všetky zväzky z EÚ je treba pretrhať. Za samostatné slobodné štáty. Preto sú neomarxisti za brexit, czexit, slovakxit (slovak exitus)… Na Slovensku sú ešte aj radikálni neomarxisti (najtmavší a najtemnejší mesiačkári), ktorí sú za osamostatnenie Košíc od Bratislavy. Košice budú hlavným mestom Vraňarskej republiky. To je oblasť celého dnešného východného Slovenska.

 17. IpXip

  Např. takoví komunisté o sobě mluví jako o komunistech, takže je snadné o této skupině/ideologii diskutovat.
  Vegetariání o sobě mluví jako o vegetariánech, takže je opět snadné tuto skupinu tak označovat.
  Ale ačkoliv neomarxisté mají tísíce nálepek pro všechny kolem sebe (xenofobové, náckové, extrémisté, putinisti, trumpisti, rasisti, atd. atd.), tak jaksi „zapomněli“ vymyslet název pro tu SVOJI ideologii. Takže jak jinak jim říkat dokud sami něco nevymyslí?

 18. Toli

  @Lemmy
  A teda: Všetky zväzky z EÚ je treba pretrhať. Za samostatné slobodné štáty. Preto sú neomarxisti za brexit, czexit, slovakxit (slovak exitus)… Na Slovensku sú ešte aj radikálni neomarxisti (najtmavší a najtemnejší mesiačkári), ktorí sú za osamostatnenie Košíc od Bratislavy. Košice budú hlavným mestom Vraňarskej republiky. To je oblasť celého dnešného východného Slovenska.

  Tak to asi nejsem neomarxista protože jsem za zachování federální EU 🙂

 19. IpXip

  Je to přesně naopak – hlavní důvod proč lidi chtějí odejít z EU je ten že EU je ovládaná neomarxisty.

 20. toli

  Jinak co se týká Hvězdouna tak jsme spolu měli častokrát konflikt přesto že máme spoustu podobných názorů a postojů.
  Perfektně jsme se shodli na psychologii náboženství a chování křesťanů uvnitř a vně církve.Co se týká homosexuality tak tvrdil že příroda je diverzifikovaná a homosexualita do života prostě patří. To má sice pravdu ale je to pouhé klouzání po povrchu tématu,mě nezajímá proč ,ale zajímá mne jak to vzniká.On odmítal všechny vědecké hypotézy na toto téma,to mi ani tak nevadilo protože jeho názory jeho problém.Vadil mi jeho rasismus a pokrytectví kdy tady lidem vytýkal věci které sám dělal.Pravděpodobně pozůstatek z křesťanství,protože křesťané ve masivním měřítku vedou ve většině případů dvojí život.Jeden určený pro okolí a druhý soukromý,vnitřní.Dále Hvězdoun nedokázal pochopit že při 200 sexuálních partnerech za život je prostě promiskuitní kurvička,což není nadávka ale pouhé konstatování faktu.
  On buzerant volil v parlamentních volbách Okamuru,to mi přišlo hodně směšné když rádoby liberál volí nácka.
  Nyní v eurovolbách již volil jinou stranu,protože ho Pitomio zklamal tím jak zrušil severomoravskou buňku SPD.

 21. toli

  Je to přesně naopak – hlavní důvod proč lidi chtějí odejít z EU je ten že EU je ovládaná neomarxisty.

  No tak aby se v tom prase vyznalo,a kteří lidé chtějí odejít z EU když Pitomio měl pouhých 9% hlasů ?

 22. Bela Lugosi

  Ale voliči ODS a ANO jsou také eurokritičtí. ODS i jako strana. A pak jsou zde Farage a Le Pen, vítězové atd..

 23. Tonda Vlas

  *Neomarxisti sú tak Le Penová, Farage, či Okamura. Na Slovensku asi Kotleba a spol. s r. o.*

  Milý Lemmy

  ty jsi o mě kdysi napsal, že jsi chorý. Po tomto, cos tu napsal, mám právo si to myslet já o tobě.

  Ani Junker není jako takový neomarxista. U něho je potíž, že dělá chujoviny, protože je dle všeho ještě vypitější než Zeman.

 24. Lemmy

  IpXip: hlavní důvod proč lidi chtějí odejít z EU je ten že EU je ovládaná neomarxisty.

  Však nech idú. Po roku 1989 mnoho ľudí odišlo z Československa za lepším životom do USA, Kanady… čo dnes bráni odísť im napr. do Ruska, Bieloruska, Mongolska?

 25. Lemmy

  Tonda: Ani Junker není jako takový neomarxista.

  Veď to nie je môj názor. To je názor kritikov Junckera, ktorí o ňom hovoria, že je neomarxista. Ja slovo neomarxista beriem rovnako ako slová slniečkáč a mesiačkár.

 26. Lemmy

  Základ spočíva v tom, že neomarxizmus nemá nič spoločné s marxizmom. Asi tak, ako nemá nič spoločné sociálny darvinizmus s darvinizmom.

 27. Bela Lugosi

  Ale já bych zatím z EU neodcházel, je třeba zkusit reformu EU.

  Co je neomarxismus? Když si neliberál hraje na liberála a přitom chce kvóty, regulace, omezení svobody slova,… prostě dnešní tzv. „liberál“ na Západě z velké části. Nebo když „liberál“ hájí neliberální islám.

 28. Lemmy

  Toli, je to tak! Ľudia sú vo všeobecnosti spokojní s EÚ. Vyhovuje im najmä slobodné cestovanie. Nám na Slovensku navyše veľmi vyhovuje používanie eur. Mám účet vo FIO banke len kvôli platbám do ČR. Keby aj Česi používali euro, nemal by som účet vo FIO banke.

 29. Lemmy

  Na Slovensku vo voľbách získala najviac koalícia Progresívni a SPOLU: 4 kandidáti.

  Ficov SMER 3.
  Kotleba 2.
  KDH 2.
  Sas: 2.
  Matovič (OĽANO): 1.

 30. Lemmy

  Bela: Nebo když „liberál“ hájí neliberální islám.

  Alebo keď: Nebo když „liberál“ hájí neliberální křesťanství.

  Lebo je dobré vedieť, čo si o sekulárnom štáte myslia náboženskí pohlavári.

 31. Tonda Vlas

  Ani v USA není takový diktát od federální vlády vůči jednotlivým státům jako předvádí Evropská komise, a to ještě ke všemu nařizováním pitoreskností o okurkách a banánech. A to tam mluví jednotným jazykem.

  Federalizovaná Evropa, naprostý přelud. Ve skutečnosti, jak se to vyvíjí jde o Novofranskou říši – ždímající Frankoněmecko a ždímané satelity.

  Politici upekli něco, co lidé vůbec nechtějí. Kdyby povolili referenda tak ta Lisabonská smlouva nikde neprojde, jako neprošla Euroústava.

  Hvězdounovy názory jsou jedna věc, jeho nehorázné pomlouvání oponentů druhá. Toliho nepomlouvá, protože se k němu vzhlíží, i když má na některé věci jiné názory. Toli to co dělá Hvězdoun nedělá. Sice na protivníky také vyjíždí ale je to všechno v mezích, kdežto Hvězdoun ty meze nehorázně překračuje. §184 – pomluva na internetu zatím zrušen nebyl, takže bych klidně mohl na Hvězdouna podat trestní oznámení. Společně s panem Štejfou totiž nejsme anonymové.

  Z devíti procent pro Okamuru se nedá mnoho usuzovat, protože mnoho odpůrců EU ho nesnáší a je pro ně nevolitelný a mnozí odpůrci EU, jako je například moje sestra eurovolby z principu ignorovali.

 32. IpXip

  Co je to za úchylku posílat lidi kteří odmítají neomarxismus do ruska?

 33. Tonda Vlas

  Lemmy
  31.05. 2019
  Bela: Nebo když „liberál“ hájí neliberální islám.

  Alebo keď: Nebo když „liberál“ hájí neliberální křesťanství.

  Lebo je dobré vedieť, čo si o sekulárnom štáte myslia náboženskí pohlavári.
  ………………………………………………………………………………………………………………………………
  Současné křesťanství je na rozdíl od islámu dost liberalizované a současným papežem je dokonce neomarxista. On si to Franta moc neuvědomuje, ale ve skutečnosti vůbec neuvědomuje ale on je největším současným hrobařem ŘKC, jako byl Gorbačov největším hrobařem reálného socialismu.

 34. Jenda

  „Ale já bych zatím z EU neodcházel, je třeba zkusit reformu EU.

  Co je neomarxismus? Když si neliberál hraje na liberála a přitom chce kvóty, regulace, omezení svobody slova,… prostě dnešní tzv. „liberál“ na Západě z velké části. Nebo když „liberál“ hájí neliberální islám.“

  Také bych neodcházel ještě, ale nevím, proč Lemmy píše, že lidé utíkají do USA a ne do Mongolska, když USA také není v EU a vládne tam konzervativní Trump, který neomarxista není.. 😀

 35. Tonda Vlas

  Lemmy
  31.05. 2019
  Základ spočíva v tom, že neomarxizmus nemá nič spoločné s marxizmom. Asi tak, ako nemá nič spoločné sociálny darvinizmus s darvinizmom.
  ………………………………………………………………………………………………………………………
  Má co společného s marxismem. Vychází totiž z raného Marxe. Neomarxisté tvrdě odmítají Engelse a některé starší věci z Marxe, které jsou dle nich Engelsem ovlivněné. O odmítání Lenina, natož Stalina neomarxisty ani nemluvě.
  Reálný socialismus, který u nás vládl po čtyřicet let nebyl postaven na marxismu ale byl postaven na marxismu – leninismu, jak tehdy komunisté vehementně zdůrazńovali. Kdo mluvil o jenom marxismu a opomíjel leninismus byl pro ně tehdy těžký kacíř, jak si moc dobře pamatuju.

  Slováci měli při přechodu na Euro to štěstí, že to tam Fico tvrdě pohlídal, že nedošlo ke skokovému zvýšení cen až o třetinu, jako tomu nastalo v Německu i jinde. Na to si moc dobře osobně pamatuju, protože jsem v tom Německu, když tam přecházeli na Euro byl.

 36. Tonda Vlas

  Lemmy
  31.05. 2019
  Tonda: Ani Junker není jako takový neomarxista.

  Veď to nie je môj názor. To je názor kritikov Junckera, ktorí o ňom hovoria, že je neomarxista. Ja slovo neomarxista beriem rovnako ako slová slniečkáč a mesiačkár.
  …………………………………………………………………………………………………………………………….
  Sluníčkáře znám ale o měsíčkářích tu teď čtu poprvé.

 37. Alibaba

  Co jiného od islámu čekat? 🙁
  Cílenou likvidaci neovcí má přímo ve stanovech. 🙁

 38. toli

  Jistě,Jeník je odborník na všechno a tak nás tady bude zásobovat svými moudry 😀

 39. toli

  Mě úplně stačí když vidím jeho nick ve sloupci vpravo a tak sjedu na tuto tabulku aniž bych ho četl,proč bych se měl zahazovat s omezeným blbcem,no řekněte sami,proč ?

 40. toli

  @Lemmy
  Toli, je to tak! Ľudia sú vo všeobecnosti spokojní s EÚ. Vyhovuje im najmä slobodné cestovanie. Nám na Slovensku navyše veľmi vyhovuje používanie eur. Mám účet vo FIO banke len kvôli platbám do ČR. Keby aj Česi používali euro, nemal by som účet vo FIO banke.

  Jestli se mohu zeptat co platíš v Česku ?
  Česko mít euro ještě dlouho nebude,jedině velké firmy co obchodují se zahraničím ho chtějí,ale lidi ne.
  Vláda se vyjádřila v tom smyslu že dokud bude mít takovou hodnotu vůči koruně tak ho nepřijmeme protože by to ožebračilo lidi.A díky předloňským intervencím ČNB vůči silné koruně euro ještě dlouho mít nebudeme,zato má ČNB obrovský přebytek eur když ho nakupovala jak divá aby oslabila korunu.

 41. Jenda

  U nás to sice není jako v Malajsii, ale neomarxisté zde fyzicky napadají vlastence a kriticky myslící jedince. Což pan Jakl je.

  “ „Tady už přestává veškerá legrace. Láďa Jakl, který je členem Rady pro rozhlasové a televizní vysílání nominovaný hnutím SPD, byl znovu napaden a zmlácen! Tentokrát ve Zlíně, kde byl přítomen v rámci filmového festivalu spolu s dalšími členy RRTV. Láďa je ve Vojenské nemocnici. Takovýmto politickým terorismem vůči svým odpůrcům se chopili moci v Německu nacisté. Lidé budou v naší zemi mláceni jen proto, že jsou nějak spojeni s hnutím SPD? Jde o zastrašování spolupracovníků SPD. V této chvíli musíme konstatovat, že je v naší zemi ohrožena demokracie a občanské svobody lidmi, kteří navazují na teror nacistů a fašistů. SPD kvůli opakovaným útokům znovu navrhne mimořádný bod Poslanecké sněmovny,“ řekl ParlamentnímListům.cz šéf poslaneckého klubu SPD Radim Fiala.

  „Hnutí SPD odsuzuje politický terorismus vůči lidem s jiným politickým názorem. Tento útok je důsledkem atmosféry nenávisti vůči lidem s odlišným názorem, kterou ve společnosti rozdmýchali takzvaní sluníčkáři a ‚liberální demokraté‘. Morální odpovědnost za tento útok nese i Ministerstvo vnitra a ministr vnitra Jan Hamáček, který o SPD šíří lži v tom smyslu, že prý SPD šíří předsudečnou nenávist. Nenávist k lidem s odlišným názorem naopak šíří on. Neomarxisté, ‚liberální demokraté‘ a sluníčkáři mají plná ústa demokracie, svobody a tolerance, ale když nepodporujete Evropskou unii na věčné časy a neomarxistickou ideologii, a naopak hájíte národní stát, vlastenectví a tradiční hodnoty, jste podle nich nacista či rasista, který nemá žádná práva a jehož je třeba zlikvidovat. K podobnému politickému teroru dochází už v Německu, kde jsou brutálně napadáni politici euroskeptické AfD,“ dodal Fiala (SPD).“

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Po-druhem-zmlaceni-Ladislava-Jakla-behem-tydne-se-ucho-utrhlo-Takhle-zacina-obcanska-valka-Svoloc-od-filmu-Nejdrive-lhali-ted-uz-normalne-rezou-583634

 42. Lemmy

  Tonda: Sluníčkáře znám ale o měsíčkářích tu teď čtu poprvé.

  Je to opozitum. Opak. Veľký a malý. Hrubý a tenký. Tučný a chudý. Zdravý a chorý.

 43. Lemmy

  Toli: Jestli se mohu zeptat co platíš v Česku ?

  Domény napríklad. Hosting. Ale aj lieky vo voľnom predaji. Ak daná stránka nemá slovenskú verziu, tak je pre mňa pohodlnejšie uhradiť v eurách cez FIO, akurát pri platbe uvediem priamo hodnotu v českých korunách. Takže mi nehrozí chybne vypočítaný kurz. Ja uvediem presne tú hodnotu, akú mi obchod vypočíta, v českých korunách. A banka si už sama prepočíta kurz, a z účtu mi odídu peniaze v eurách. Pre obchodovanie s českými obchodmi je FIO na tom najlepšie.

 44. Lemmy

  Tonda: Má co společného s marxismem. Vychází totiž z raného Marxe.

  Cituj nejaké myšlienky priamo od Marxa, s uvedením súradníc, čiže názov diela, publikácie, knihy, rok vydania, strany, od toho raného Marxa, aby som mohol posúdiť, čo z jeho vtedajších myšlienok sa dnes uplatňuje, a treba dodať, u koho dnes. Kto sú podľa teba konkrétne neomarxisti? Lebo máš iný názor než ja.

 45. Lemmy

  Ešte Toli, je len v českej verzii jedna stránka, kde sa dá prispievať len v českých korunách. A musím zaplatiť napríklad presne 500 Kč. Ak pošlem v eurách, hrozí, že im príde 500,01 Kč, alebo 499,99 Kč, a oni mi tie peniaze na moje náklady vrátia. Musím posielať presnú čiastku, inak sa platba nesparuje.

 46. Lemmy

  Tonda, ja som prechod na eurá nijako negatívne nepocítil. Len istý čas som si zvykal na menšie peňažné hodnoty. Ale obchody uvádzali dvojaké ceny, tak nebol žiaden problém. Mozog sa rýchlo preprogramoval na eurá. 🙂

  Niekde majú na dverách ešte stále tú nálepku o kurze medzi € a Sk.

 47. Lemmy

  Toli, a prečo práve FIO? Na rozdiel od iných bánk, je platba bezplatná. Inde si pýtajú ešte nejaký poplatok za prevod.

 48. toli

  @Lemmy
  Když ČNB začínala s intervencemi proti silné koruně tak uměle udržovala hodnotu koruny nákupem eur na 27:1 .pro letošní rok měla plánováno přirozené posilování koruny na 23:1 . Žel nestalo se tak a koruna je slabší. Proto ani nemáme určené datum přechodu na eura.
  Ono je důležité najít nějakou dobrou paritu v kurzu.Při silné koruně se zdraží vývoz a o naše výrobky nebude v zahraničí zájem.Firmy nebudou dělat na sklad (socialismus už skončil) a tak budou muset omezit výrobu,tím pádem stoupne nezaměstnanost.

  V současné situaci při silném euru ke koruně by naopak přijetí eura ožebračilo lidi.

  Naštěstí ČNB je nezávislá instituce,si nedokážu představit že by do její práce kecal Babiš nebo Zeman 😀

 49. Bela Lugosi

  Neomarxismus vychází z neomarxistů, kříženců Marxe a Freuda a jim podobných, Frankfurtská škola nebo třeba vězněný neomarxista Antonio Gramsci. Jde hlavně o to, že tito lidé chtěli Západ rozložit kulturně spíš než ekonomicky. Pomocí multikulturalismu atd.

  To že se západní zblbnutá mládež z některých univerzit vidí víc v socialismu je vidět na jejich miláčcích: Jeremy Corbyn, Bernie Senders,… ti už jsou i ekonomicky podobní Marxovi. O voličích evropských zelených ani nemluvě.

  Plus ta neustálá kritika kolonialismu. To je jak vystřiženo z rudých příruček, však i studenti roku 68. byli na Západě dost nalevo. A ti vychovávají dnešní politiky a mládež, dříve maoisté a kdo ví co ještě.

  Např.“ José Manuel Durão Barroso [žuze manuel dureu barozu] (* 23. března 1956 Lisabon) je portugalský politik, který v letech 2004–2014 zastával úřad předsedy dvou evropských komisí a v období 2002 až 2004 působil jako ministerský předseda Portugalska. “

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Jos%C3%A9_Manuel_Barroso

  Krásný den všem! 🙂

 50. Ateistum

  Bildeberg 2013 – Myslí si, že nám vládnou:

  Myslím, že jednou z těch největších lží, kterou se nám snaží vštípit, je to že nám EU do Evropy přinesla mír, protože jediné co EU do Evropy přinesla, jsou potíže a bída.
  Můžeme pozorovat, že národní státy jsou teď ničeny sociálně i ekonomicky především díky euru.
  Takže si myslím, že Česká republika musí být silná, aby se dokázala rozhodnout a vystoupit z EU. Island již dokázal na mezinárodním poli, že když se malá země rozhodne, že se o sebe postará, vše je možné. Island se jednoduše odmítnul podřídit lžím mezinárodního měnového systému (a také zrušil přístupová jednání s EU).

 51. Jenda

  Zajímavé je, že v Evropě byl mír i před EU, když byla jen ekonomická spolupráce v rámci ES a vojenská v rámci NATO. A to asi 40.let. O tom se nemluví, EU nebyla vůbec potřeba. 🙂

 52. Jenda

  Nejlepší by byl návrat před Lisabon a ještě před rok 1992 možná. A tam zůstat. Volný obchod klidně. Reforma EU.

 53. Hraničář

  toli
  31.05. 2019
  A kromě toho píča je prý Boží dílo tudíž dost dobře nechápu co by na ní mělo být neslušného,pobuřujícího a dehonestujícího. . ………………………………

  To také občas cudným katolíkům říkám, ovšem mimo té pí ……

 54. Jenda

  Pokud není píča nic špatného, proč lidi běžně nevytahují z píči státní vlajky třeba když vítáme hosty při oficiálních návštěvách? Proč to nedělají velvyslankyně?

 55. toli

  @Hraničář

  To také občas cudným katolíkům říkám, ovšem mimo té pí ……

  Vidím že jsi také cudný bezbožník 🙂

  Pro mne je píča jen slovo,nedávám mu negativní konotace a ani ho nepoužívám jako nadávku..
  Je zvláštní jak úporně se drží ten křesťanský balast nekřesťanské společnosti. Dá ještě mnoho práce zbavit se toho.
  Když jsem býval ještě katolíkem tak se pořád proti něčemu bojovalo,jednou vadila antikoncepce,podruhé vadili nudistické pláže,pořád něco vadilo.To musí být život peklem když chudinky musí pořád proti něčemu bojovat.
  Třeba nahota je pro mne přirozená a oblečení je důležité pro to aby člověk nenastydl. .Mám rád nudapláže pro pocit vlastní volnosti a svobody.Máloco je tak asexuální jako pohled na nahé tělo jenže to pomateným pánbíčkářům nevysvětlíš. Ti cítí vzrušení když vidí stehno,natož……Oni jak se snaží bránit sexu tak je potom vzruší i maličkost.
  Člověk si nahoty může užít až až kdekoliv jinde .Na nuda plážích panuje většinou určitá nesoudnost a nekritičnost k vlastnímu tělu.Jinou větou,to co estetika považuje za nehezké bývá na nudaplážích odhaleno takže to opravdu není prostor k čumění.

 56. toli

  Manželka (také psycholožka) říká že občas jsem hulvát,ale věděla co si bere a co si vzala to má 😀

  Pravdou je že umím být nehulvát když chci anebo když je nutné zachovat dekorum.

  No nic,jdu dělat ze zahrady zámeckou zahradu.
  Vypisování tady bývá ztrátou času.

 57. Lemmy

  Mne sa pochválil sused [veľmi veľký katolík], že nášho ďalšieho suseda [nechodí do kostola] raz pekne naostro poslal do p…

 58. Lemmy

  Barroso? Presne tak! Ako vravím. Neomarxisti sú buržuji, kapitalistická trieda, boháči… a zdá sa, že medzi bohatými je akási skrytá vojna. Sú to kapitalisti s naivnými, populistickými rečami, oligarchovia. Snažia sa viesť taký slovník, aby pomocou demokracie oslovili čo najviac chudobných, pracujúci ľud, lebo si uvedomujú, že demokracia je o voľbe väčšiny, a najviac je chudobných ľudí. Tak takíto neomarxistickí kapitalisti pre svoj biznis plán vedú také rečičky pre plebs.

 59. Alibaba

  toli: Když jsem býval ještě katolíkem tak se pořád proti něčemu bojovalo,jednou vadila antikoncepce,podruhé vadili nudistické pláže,pořád něco vadilo.To musí být život peklem když chudinky musí pořád proti něčemu bojovat.
  Jo tohle na nábožnejch taky vůbec nechápu. Maj problémy se sebou a ještě s nima opruzují jiné.

 60. toli

  @Alibaba
  No a ty jejich pochody za vše možné,za tradiční rodinu,za život jsou také dobré.Pořád pochodují a pořád bez efektu.Evidentně na ně jejich vlastní Bůh sere 🙂

 61. Josef Běláč

  toli
  31.05. 2019

  Státní vlajka je symbol státnosti, na její hanobení je i zákon.
  ———————————————————————————————————————————-
  Pravda. Ale všimněte si, jak s tímto symbolem nakládají například sportovní fandové nebo samotní sportovci. Jistě oni to tak nemyslí, naopak se tím hrdě hlásí k tomuto symbolu. Jenže v zákoně nemůže být zohledněno, jak to kdo myslí. Takže nám vadí, když si někdo vytře zadek vlajkou, ale nevadí nám, když si jej symbolicky vytírá s příslušnými ustanoveními Ústavy. Ústava povoluje využití velkého státního znaku sportovcům při reprezentaci. O fanouščích tam není ani slovo. Přesto se před významnými sportoními událostmi v obchodech objevují dresy pro fandy, které se v tomto ohledu od oficiálních reprezentačních dresů v podstatě neliší. Některé státní krajské a obecní orgány se nedokáží vyrovnat s ustanoveními Ústavy o používání státní vlajky. Vyvěšují ji jako korouhev, přehazují bílou a červenou, dokonce jsem se setkal i s umístěním klínu směrem od žerdi. Jestliže nelze nějaký zákon dodržovat, je lépe jej ani nevyhlašovat, neboť potom dochází k jeho výběrovému a tudíž nespravedlivému vymáhání.

 62. toli

  NO a taky nikdo nevysvětlil v čem a jak mohla pochva dehonestovat státní vlajku ? Vylezli jsme odtamtud téměř všichni,cítíte se snad dehonestováni ?

  Opravdu je problém že i nevěřící úplně automaticky a nevědomě přebírají křesťanský pohled na některé tělesné orgány. Což si neustále táhneme jako dědičnou zátěž a infikujeme tím opět naše děti…

 63. toli

  To samé je i pohled na prostituci,někdo se živí hlavou,někdo rukama a někdo holt jinými orgány.Od pradávna to tak bylo,je a bude.

 64. Max

  Všechny tyto případy jsou krásným a jasným důkazem toho, že celý konstrukt náboženství není nic jiného než nesmysl k ovládání oveček. Kdyby nějaký bůh existoval, nepotřeboval by k potrestání urážky lidi, ale potrestal by si viníka sám.

Komentáře nejsou povoleny.