Islám je nejhorším náboženstvím, ateisté musí žít v Bangladéši v neustálém strachu, tvrdí bangladéšský sekularista Asad Noor v rozhovoru pro Ateisty ČR

Autor | 31.07. 2019

Bangladéš. Když někde spatříte název této asijské země, jaká první asociace Vám vytane na mysli? Pravidelní čtenáři našeho webu jistě budou mít Bangladéš spojenou s tím, že se jedná o jednu z nejvíce nebezpečných zemí pro ateisty a sekularisty na světě. Na našem webu jsme v uplynulých letech psali o mnoha případech, kdy bylo v této islámské zemi útočeno na tamní ateistické a sekulární bloggery, či jednoduše na lidi, kteří veřejně kritizovali islám či se nebáli neskrývat před ostatními svůj ateismus. Mnoho z nich za tuto odvahu zaplatilo svým životem, mnoho dalších z Bangladéše uteklo a ještě více z nich může mluvit o štěstí, když z nejrůznějších mačetových útoků vyvázli „pouze“ se zraněními. Pro ty, kteří náš web pravidelně nečtou, připomenu, že mezi roky 2013 a 2016 bylo v Bangladéši zabito 11 tamních ateistů, sekularistů a lidskoprávních aktivistů. Mnoho dalších pak tyto útoky přežilo. Rok 2017 se stal z pohledu Bangladéše výjimečným, protože zde poprvé od roku 2013 nedošlo (alespoň co víme) k žádné cílené vraždě ateisty či sekularisty pro jejich ateistické a sekulární názory. Tato „anomálie“ však byla „napravena“ poměrně záhy, hned v roce 2018, kdy byl zastřelen sekularista Shahzahan Bachchu a kdy zároveň došlo k pobodání sekulárního spisovatele Zafara Iqbala. „Je to ateista a nepřítel islámu,“ hájil se tehdy útočník.

Rok 2017 byl důležitým datem také pro bangladéšského sekularistu a ateistu Asada Noora, který islám „prokoukl“ již během svého dospívání, kdy byl díky silně nábožensky založeným rodičům a vůbec celé rodině nucen chodit do madrasy, islámské náboženské školy. Když mu bylo 24 let, začal nahrávat videa a psát články, ve kterých podroboval islám kritice. Upozorňoval například na to, jak se Bangladéš zbavila své hinduistické populace a na masakry s tím spojené, které v této zemi probíhaly od 40. do 70. let uplynulého století. Tím odstartovaly jeho problémy, které skončily zadržením na letišti v momentě, kdy se chtěl Asad dostat do Nepálu. Skončil ve vězení, po devíti měsících byl propuštěn, poté se do vězení vrátil na dalších 5 měsíců, až byl letos v únoru opět propuštěn. Propuštěn, avšak bez pasu, který mu nechtěli vrátit, aby se náhodou nepokusil Bangladéš opět opustit tak, jako mnoho dalších bangladéšských sekularistů a ateistů. Články o Asadu Noorovi na našem webu si můžete připomenout zde a zde.

Jsem proto nesmírně poctěn, že Vám na webu Ateistů ČR můžeme nabídnout exkluzivní rozhovor s Asadem Noorem. Rozhovor vznikal v únoru, březnu a částečně i dubnu tohoto roku. Nyní již k samotnému rozhovoru:

Honza Werner: Ahoj Asade, můžeš na úvod představit sebe a své aktivity pro naše české čtenáře? Kdo je Asad Noor?

Asad Noor: V dětství jsem byl studentem madrasy [islámská náboženská škola, pozn. red.], kde jsem byl ze strany tamních učitelů i kazatelů mučen jak fyzicky, tak duševně. Psaní blogu a nahrávání videí jsem se začal věnovat v roce 2016, když mi bylo 24 let. V Bangladéši jsem znal mnoho mladých lidí, kteří snili o sekulární Bangladéši, islámští fundamentalisté se však vůči nám začali vymezovat a začali organizovat demonstrace a pochody namířené proti nám a našim aktivitám. Jeden muslimský duchovní proti mně kvůli mým aktivitám následně podal žalobu. Zhruba rok jsem se skrýval a nakonec mě zatknuli na letišti v prosinci 2017. Dlouhých 9 měsíců jsem byl ve vazbě, než jsem se 8. srpna 2018 na kauci dostal ven. Islámská organizace Hefazat-e-Islam Bangladesh, tvořená žáky a učiteli bangladéšských madras, znovu uspořádala velkou demonstraci, kde protestovala proti mému propuštění na kauci a zároveň požadovala, abych dostal trest smrti. V prosinci se u nás zrovna volilo, takže jsem byl znovu zatčen, tentokrát tajnou službou. Představitelé vlády se poté snažili zneplatnit mou kauci prostřednictvím odvolání u nejvyššího soudu. Opět jsem skončil ve vězení, kde jsem byl dalších 5 měsíců, než jsem byl v únoru. Sebrali mi však můj pas, abych nemohl opustit zemi. Toto je Asad Noor, bojující proti celé zemi jen proto, že se vyjádřil kriticky k islámu.

Oprav mě pokud se pletu, ale byl jsi ve vězení konkrétně kvůli tomu, že jsi „urazil islám“ a „náboženské cítění muslimů“ ve svých článcích a videích na blogu. Co přesně „špatného“ a „protiprávního“ jsi napsal a jaké bylo obvinění?

Pouze jsem se snažil zvýšit povědomí lidí o islámu. Psal jsem o islámském džihádu. Dělal jsem videa o tom, jak muslimové mučili hinduisty a příslušníky dalších náboženských menšin v Bangladéši. Pak fundamentalismus přišel ke mně domů. Mí rodiče mě opustili, měli také džihádistickou mentalitu. Ztratil jsem vše. Mou rodinu, mou práci, můj domov. Byl jsem obviněn na základě článku 57 zákona o informačních a komunikačních technologiích kvůli údajné urážce islámu. Já jsem však islám neurazil, pouze jsem napsal pravdu o svaté knize, Koránu. Korán jsem studoval a četl velmi důkladně a vím, že ti, kteří nábožensky následují Korán, mohou zabíjet ty, kteří se hlásí k jiným náboženským komunitám. Je to v něm zcela jasně zmíněno.

Psal jsi mi, že by ses chtěl dostat pryč z Bangladéše, ale vláda zabavila tvůj pas. Jaké jsou nyní tvoje možnosti?

Podal jsem na soud žádost, abych svůj pas dostal zpět. Moji advokáti se snaží, abych jej znovu získal. Byl jsem kvůli tomu u soudu už třikrát, ale soudce ani v jednom případě nedospěl k žádnému rozhodnutí. Byl jsem požádán, abych čekal, a tak čekám.

Z mého pohledu působí Bangladéš jako jedna z nejnebezpečnějších zemí na světě pro ateisty a sekularisty. Mnoho sekularistů a ateistů zde bylo zabito v průběhu posledních let. Loni byl zabit Shahzahan Bachchu a před ním například Rezaul Karim Siddique, Nazimudin Samad, Ananta Bijoy Das, Avijit Roy a mnoho dalších. Mnoho sekularistů a ateistů také útoky na své osoby přežilo, ale byli těžce zraněni. Jaké je tvoje vysvětlení tohoto negativního fenoménu?

Ano, Bangladéš se stala velmi nebezpečným místem pro ateisty a sekularisty. Mě se také už několikrát pokusili zabít. Nezůstávám proto příliš dlouho na jednom místě. Na žádné místo také nechodím pravidelně, jinak by mě také zabili. Pro tento negativní fenomén nacházím jediný důvod, a tím je Korán.

Muslimové v Bangladéši demonstrující proti Asadu Noorovi. Asad mi na fotce vyznačil, kde na transparentu bylo vyznačeno jeho jméno. Kvůli rouhání pro něj muslimové požadovali trest smrti. Zdroj: archiv Asada Noora

Jak se obyčejní Bangladéšané dívají na ateismus a ateisty? Je v bangladéšské společnosti nějak významně rozšířen negativní pohled na ateismus, nebo je to případ pouze malých skupinek extremistů? Na tvé facebookové stránce jsem viděl mnoho nenávistných příspěvků na tvou osobu z pera tvých spoluobčanů a tito lidé nevypadali jako nějací menšinoví fundamentalisté.

Běžní Bangladéšané jsou muslimové. Z velké většiny to jsou muslimové. A sekularisty nesnáší. Mohou zabít ateistu třeba jen kvůli víře, že se díky tomu po smrti dostanou do nebe. V Bangladéši je velké množství mešit, ve kterých fundamentalisté instruují ony obyčejné muslimy. Dodávají tam dokonce i zbraně. Tito lidé s sebou nosí nejrůznější meče či mačety a otevřeně veřejně říkají, že v Alláhově a Muhammadově jménu zabíjí ateisty.

Jak těžké je tedy být v Bangladéši ateistou? Je běžné, že ateisté musí svoji nevíru držet v tajnosti, protože se bojí reakcí ze strany rodiny, kolegů v práci či kamarádů?

Přesně tak. Ateisté v Bangladéši nemohou o svém ateismu otevřeně mluvit. Muslimové mohou kdykoliv zabít kohokoliv z jejich blízkých. Já jsem svou pusu otevřel, a výsledkem bylo, že chtěli zapálit náš dům na vesnici. Moje rodina si nemohla koupit nic v místních obchodech, protože jsem byl součástí této rodiny. A moji rodiče mi dali život, takže se stali nejhoršími tvory na Zemi. Když mě naposledy zatýkali, zatkli spolu se mnou čtyři další lidi jen proto, že stáli v mé blízkosti. Tři z nich byli jen studenti a čtvrtá byla moje přítelkyně, Beas Basu, která je Indka. Bez jakéhokoliv povolení k prohlídce obrátili naruby místo, kde jsem v tu dobu pobýval, a bez jakéhokoliv zatykače nás zadrželi, umístili do vězení, protože jsem chtěl opustit zemi. Nenávidí mě kvůli mé nevíře natolik, že zadrželi každého, kdo byl v daný okamžik se mnou.

Když jsi byl ve vězení, jak se k tobě chovali ostatní vězni? Věděli, kvůli čemu jsi ve vězení?

Chovali se ke mně velmi špatně. Všichni vězni musí všude po vězení nosit „svou“ kartičku. A v mém případě bylo na kartičce napsáno „blogger“. A blogger je považován za horšího než vrah, násilník či terorista. Několikrát mě dost ošklivě zmlátili. Jednou mi přes obličej přehodili deku a bez slitování mě zkopali. Nevěděl jsem ani, kdo všechno se toho účastnil. Neustále mě také uráželi, protože jsem nedodržoval půst a „povinné“ denní modlitby.

To zní opravdu strašně. A jak se chovali vězeňští dozorci? Počítám, že s tebou jednali podobně, jako ostatní vězni?

Ano.

Muslimové v Bangladéši demonstrující proti Asadu Noorovi. Asad mi na fotce vyznačil, kde na transparentu bylo vyznačeno jeho jméno. Kvůli rouhání pro něj muslimové požadovali trest smrti. Zdroj: archiv Asada Noora

Jak velká je bangladéšská sekulární a ateistická scéna? Jsi v kontaktu s nějakými dalšími sekulárními aktivisty z Bangladéše?

Zhruba 90 % obyvatelstva tvoří muslimové, ale doufám, že sekularistů by tu mohlo být tak 1 %. Znám několik z nich, kteří již Bangladéš opustili kvůli výhrůžkám smrtí, jsou to Abdullah Al Masud, Sazzadul Haque Aupon a Arifur Rahman.

Jak se z tebe stal sekularista a ateista? Co a kdy tě odvedlo od náboženství?

Zabýval jsem se vědou a pravdu o islámu jsem znal už v dětství. Hrával jsem na kytaru a byl jsem dobrý v malování, ale všechny tyto věci jsou v islámu zakázány, takže moje rodina zničila mou kytaru a zakázala mi malovat obrázky. Dokonce jsem si v dětství nemohl hrát ani s hračkami, protože hračky jsou v islámu taktéž zakázány. Tohle všechno byly hlavní důvody, proč jsem se snažil dostat co nejdál od náboženství. Přišel jsem kvůli tomu o práci a musel jsem opustit město, ve kterém jsem žil.

Jak bys nyní popsal svůj vztah k náboženství?

Nechci záměrně urážet ničí cítění, ale o islámu a o temné stránce náboženství budu mluvit tak dlouho, dokud budu naživu.

Myslíš si, že všechna náboženství jsou stejně špatná a nebezpečná, nebo jsou podle tebe některá náboženství horší než jiná?

Podle mě je islám nejhorším náboženstvím na Zemi. Pokud vím, tak žádná jiná náboženství v tomto století nevraždí lidi kvůli náboženské víře.

Jak vidíš budoucnost Bangladéše? Myslíš si, že sekularismus má v tvé zemi šanci?

Protože jsem snílek, pořád doufám v to, že sekularismus má v Bangladéši šanci. Mí rodiče a celá má rodina jsou silně věřící a já se přesto stal sekularistou, a to již v době svého dospívání. V poslední době se objevuje mnoho podobně smýšlejících lidí, kteří se sami snaží vzdělávat. Možná jich není mnoho v porovnání s celkovým počtem obyvatelstva, ale jednoho dne budou mít tyto nastupující generace dobrý vliv na celou společnost a třeba se díky tomu podaří ustavit v mé zemi sekularismus.

____________________________________________________________________________________

Celý rozhovor bohužel neměl úplně pozitivní dohru. Původně jsem měl pro Asada přichystané ještě nějaké další doplňující otázky, naše poslední komunikace na WhatsAppu však proběhla na samém konci května a od té doby se již na WhatsAppu neukázal. Také poslední příspěvek na jeho facebookové stránce pochází z 3. června. Nezbývá tedy než doufat, že se Asad Noor dostal pryč z Bangladéše a že se momentálně „drží při zemi“. Pravděpodobnější však nejspíš bude varianta, že se skrývá přímo v Bangladéši. Nezbývá proto než doufat, že pro Asada vše dopadne dobře a že se mu ideálně podaří dostat pryč z tohoto „ateistického pekla“.

Závěrem přikládám výčet obětí náboženského fanatismu v Bangladéši počínaje rokem 2013:

 • V lednu 2013 byl do krku pobodán a vážně zraněn Asif Mohiuddin (29), blogger a kritik náboženství. Po útoku zůstal v kritickém stavu.
 • V únoru 2013 byl mačetou rozsekán a zabit Ahmed Rajib Haider (30), architekt a kritik islámu.
 • V listopadu 2014 byl pobodán a zabit Shaiful Islam (48), univerzitní učitel sociologie a sekularista. Byl zavražděn kvůli svému odmítavému postoji vůči burkám ve výuce.
 • V březnu 2015 byl po mačetovém útoku zabit Washiqur Rahman (27), ateistický blogger a humanista.
 • V únoru 2015 byl po mačetovém útoku zabit Avijit Roy (42), bioinženýr, jedna z nejvýznamnějších postav bangladéšského sekularismu, ateismu a humanismu. Byl velmi známý i v USA, kde nějakou dobu žil.
 • V srpnu 2015 byl po mačetovém útoku zabit Niladri Chatterjee (28), držitel magisterského titulu z filosofie, ateista, sekulární blogger a sekulární aktivista, propagátor vědy.
 • V říjnu 2015 byl po mačetovém útoku zabit Faisal Arefin Dipan (43), sekulární blogger a knižní vydavatel.
 • V říjnu 2015 byl mačetou vážně zraněn Tareq Rahim (30), básník, esejista a sekulární blogger.
 • V říjnu 2015 byl mačetou vážně zraněn Ahmed Rashid Tutul (43), sekulární blogger a vydavatel.
 • V říjnu 2015 byl mačetou zraněn Ranadipam Basu (50), sekulární blogger.
 • V prosinci 2015 byl po mačetovém útoku zabit Ananta Bijoy Das (32), ateistický blogger.
 • V dubnu 2016 byl mačetou posekán a poté zastřelen Nazimudin Samad (28), student práva, blogger, sekularista, ateista a feminista, kritik náboženství a islámu.
 • V dubnu 2016 byl mačetou rozsekán a zabit Rezaul Karim Siddique (58), univerzitní učitel angličtiny a ateista. Důvodem byla jeho „propagace ateismu“.
 • V dubnu 2016 byl pobodán a zabit Xulhaz Mannan (39), LGBT aktivista a editor prvního a jediného LGBT magazínu v Bangladéši.
 • V dubnu 2016 byl pobodán a zabit Tanay Fahim, LGBT aktivista.
 • V březnu 2018 byl pobodán sekulární spisovatel a doktor fyziky Zafar Iqbal (65).
 • V červnu 2018 byl zastřelen sekularista, ateista, spisovatel a knižní vydavatel Shahzahan Bachchu (60).

356 thoughts on “Islám je nejhorším náboženstvím, ateisté musí žít v Bangladéši v neustálém strachu, tvrdí bangladéšský sekularista Asad Noor v rozhovoru pro Ateisty ČR

 1. A. S. Pergill

  Problém je, že fašisté (tzv. „liberální demokraté“) pravdivost podobných autentických svědectví popírají a snaží se tyto informace cenzurovat a jejich šíření trestat. My jsme na tom ještě relativně dobře, rozhodně lépe než sousední islamofašistické Německo, Francie, nebo Velká Británie (tam budou mít snad Britové možnost si po brexitu udělat v zemi pořádek).

 2. Tonda Vlas

  Pokryteckost „lidskoprávního náboženství“ je evidentní.

 3. Kryšpín

  Pochybuji, že člověk, který ani neví, co je „agnosticismus“, i když se považuje za agnostika, tak ví, co je to liberalismus, i když se považuje za liberála. Myšleno na Tolju. 🙂

  On není liberalismus jako „liberalismus“, ty věci jako kvóty na ženy, na migranty, „pozitivní diskriminace“ menšin, volné hranice pro migranty, multikulturalismus, ustupování islámu, hate-speech zákony a cenzura, to není liberalismus, ale neomarxismus. 🙂

  Ano, islám je nehorší náboženství vůbec dneska! A i běžní muslimové jsou z velké části radikální. Víc než dnešní křesťané v průměru. Mnohem víc.

  S pozdravem Kryšpín. (ps. nebyla tu někde Gerta?) 🙂

 4. toli

  O bože multinick odhodil Gertu a vrátil se ke Kryšpínovi 😀

 5. toli

  @Jan Werner

  Eklesiana není potřeba brát nějak vážně,je nemocný.

 6. Kryšpín

  Prosím uživatele jménem toli, aby se věnoval OBSAHU článku a ne pomluvám ostatních zdejších uživatelů, hlavně když sám není zdravý a ostatní má za nemocné. Tomu se říká projekce myslím. 🙂

  Jsem rád, že nás někdo informuje o tom, co se děje v tamní oblasti. Jinak se o tom nedozvím. Z levicových médií na Západě určitě ne. A tam jiná skoro nejsou, leda alternativní.

  S pozdravem Jan Kryšpín.

 7. Kryšpín

  Věcné argumenty jsou zdůvodnění, proč je někdo nemocný, proč je něco špatně nebo dobře, co je či není liberalismus, překládání kvalitních důkazů, proč to tak je. Nikoliv, že někdo někoho pouze nějak označí nálepkou, to je jen iracionální nálepkování.

  Jan Kryšpín.

 8. Lemmy

  Pergill
  01.08. 2019

  Problém je, že fašisté (tzv. „liberální demokraté“)

  Máš poriadny neporiadok v hlave, ak vieš liberálnych demokratov nazvať fašistami. Tak hlúpo nerozmýšľa ani Gerta. Pritom Gerta nemyslí vôbec. Je to matrix. 😀

 9. Lemmy

  Kryšpín: a ne pomluvám ostatních zdejších uživatelů

  Akých ostatných? Veď si len jeden, pod viacerými menami. Jeden človek sú ostatní tunajší užívatelia? 😀

 10. toli

  @Lemmy
  Gerta už není Gerta ale je Kryšpín.Gerta přeci jela na dovolenou 😀

 11. Lemmy

  Toli, máš pravdu.

  Ešte k tomu fašistovi. Čudujem sa, že to číta nejaký liberálny demokrat, a neohradí sa voči takej drzosti.

 12. toli

  @Lemmy
  Ale my tady už známe Aspergilovy kognitivní biasy.
  Roky tady tvrdí že liberální demokracie je fašismus.

 13. toli

  @Lemmy
  Když si uvědomíš významy slov liberální demokracie tak je jasné že ji její fašističtí odpůrci budou označovat za fašistickou diktaturu.Je to jako když zloděj křičí „Chyťte zloděje! „

 14. Kryšpín

  Ještě, že Trumpové a Orbánové tohle pokrytectví brzy utnou. 🙂

  Jan Kryšpín. 🙂

 15. xjur

  Nikdo, kdo je liberál nebo demokrat, se nemůže hlásit k tzv. Liberální demokracii. Tzv. Liberální demokracie není ani trochu liberální a ani trochu demokratická. Stojí totiž na tom, že hrstka politiků se nezajímá o názory a potřeby lidí, které by měli zastupovat a místo toho vymýšlí stále další a další omezení, která lidi po kouscích zbavují jejich svobod. Liberální stát, unie, federace … se má starat jen o to, o co se musí starat. Každodenní realita připravovaná politiky, kteří si říkají Liberální demokraté, je tomu na hony vzdálená.

 16. toli

  @Lemmy
  Stručně řečeno Eklesian a spol. jsou lidé kteří by raději neliberální nedemokracii,
  takové totalitní Boží království by bylo príma,the best 😀

 17. toli

  xjur

  To si nemyslím.Co by jsi rád dělal v současné liberální demokracii a nemůžeš to dělat ?Buď konkrétní.

 18. Lemmy

  Toli: Stručně řečeno Eklesian a spol. jsou lidé kteří by raději neliberální nedemokracii.

  Presne tak!

 19. Lemmy

  Kryšpín, táraš. Ja verejne kritizujem islam, a neviem o nijakej šikane zo strany štátu. To, že môžeš riskovať, že ťa napadne, zavraždí, nejaký fanatik, to je riziko. Práve preto musí byť kritika jednoznačná a oprávnená. Nemožno kritizovať ľudí len preto, že sú moslimovia. Pretože nie je pravda, že všetci moslimovia sú fanatici. Fanatici len robia veľký hluk, preto sú nápadní. Niečo ako Gerta, Kryšpín alebo Ekklesian v tunajších diskusiách.

 20. Lemmy

  xjur: Každodenní realita připravovaná politiky, kteří si říkají Liberální demokraté, je tomu na hony vzdálená.

  Menuj politikov, ktorí sú liberálni demokrati, a nekonajú liberálne, či dokonca sú proti demokracii.

 21. Kryšpín

  „Ja verejne kritizujem islam, a neviem o nijakej šikane zo strany štátu. “

  Píšu na Západě. V některých zemích. Slovensko není ještě moc multikulturní. 🙂 Kolik procent tam máte muslimů? Ani jedno podle mě. 🙂

  A facebook už maže i jen jméno Tommy Robi..ns..ooon.

  Kteří politici nejednají liberálně? Obama, Bernie Sanders, Cortezová, Corbyn, Merkelová,… nutí facebook k cenzuře kritiků islámu kvůli zámince „šíření nenávisti“ atd… 🙂

  Mějte se. Kryšpín, vítěz. 🙂

 22. Lemmy

  Čo konkrétne spravil Obama, že je to neliberálne? Prečo klameš o Merkelovej? Tá nie je predsa liberálna demokratka. Máš v tom poriadny hokej. Kresťanskodemokratická únia Nemecka (nem. Christlich Demokratische Union Deutschlands), skratka CDU je najväčšia konzervatívna politická strana v Nemecku. Európska ľudová strana. Centristická demokratická internacionála. To nemá nič spoločné s liberálnymi demokratmi. Keď sa pozriem aj na ostatné mená, možno zistím, že sa mýliš úplne. Nenazývaj konzervatívcov liberálmi!!!

  Si falošný, lebo keď používaš nadávky a nálepky ako neomarxizmus, tak vlastne útočíš na kresťanov, konzervatívnych kresťanov.

 23. Kryšpín

  Merkelová nutila FB k mazání kritických příspěvku a schválila zákon o mazání webů, které kritizují islám a migrační politiku.

  „Nikdy se neptej, koho mažou. Mažou tebe.
  11.1.2018 / marian.kechlibar / 0 Comments

  V Německu začal platit nový zákon o odstraňování nezákonného obsahu ze sociálních sítí (NetzDG).“

  Jeden příklad za všechny…

  https://kechlibar.net/2018/01/11/nikdy-se-neptej-koho-mazou-mazou-tebe/

 24. Kryšpín

  „Pokud by firmy svoji mazací povinnost zanedbávaly, hrozí jim pokuta. V případě opakovaného a systematického zanedbávání až 50 milionů € (1,3 miliardy korun). V původním, nezmírněném návrhu nebylo o „opakovaném a systematickém“ ani řeči, pokuty měly být udělovány automaticky a v plné výši.

  Říci, že zákon je kontroverzní, by bylo slabé slovo. Při projednávání návrhu ve spolkovém sněmu označila většina přivolaných právních odborníků návrh za protiústavní, přičemž padala slova jako „těžký zásah do ústavních práv“ a „ohrožení svobody tisku a slova“. Přesto byl nakonec Bundestagem schválen, a to ihned po mediálně známějším zákoně o manželství homosexuálů, koncem června 2017.“

  https://kechlibar.net/2018/01/11/nikdy-se-neptej-koho-mazou-mazou-tebe/

 25. Kryšpín

  „Německý trestní zákoník má – jak ostatně vidíte výše – spoustu paragrafů trestajících verbální či psané projevy. Podle těchto paragrafů by se na Internetu dalo stíhat leccos a leckdo. Jenže o normální výkon represivní moci se stará policie, státní zástupci a soudy, a obviněný má nějaké prostředky, jak se bránit. Najmutím advokáta počínaje, odvoláním proti rozsudku konče.

  NetzDG přináší novou formu státem nařízené represe a kontrolu nad ní předává do rukou soukromých společností provozujících sociální sítě. Ano, smazání příspěvku či zablokování konta není to samé co peněžní pokuta nebo vězení, represe je to velmi mírná. Ale přeci jen to represe je. Bez možnosti odvolání, dokonce i bez jasného zdůvodnění, proč se tak vlastně stalo (např. který paragraf byl podle názoru dohlížejícího pracovníka porušen).

  Sociální sítě jsou samozřejmě soukromé podniky a mazat příspěvky mohly i dříve. Nový zákon je však k tomu nutí pod hrozbou vysokých pokut. To znamená, že budou muset najmout nové pracovníky. Například Facebook otevírá ve městě Essen novou „mazací fabriku“ s 500 zaměstnanci, jejichž úkolem je pouze dozor nad obsahem příspěvků. Již existující „mazací fabrika“ v Berlíně bude posílena na 700 lidí.

  Z hlediska vyváženosti společenských zájmů je zákon jednoznačně „nakřivo“. Nesmazat příspěvek znamená riziko pokuty, smazat jej – to maximálně naštve jednoho uživatele, který stejně nemá moc kam jít, protože sítě typu Facebook, Twitter a Youtube jsou v podstatě oligopol. Racionální firma dá v této situaci přednost tomu, mazat na jistotu.

  Pak je tu otázka mezinárodního dopadu. Německy se mluví i v Rakousku a ve Švýcarsku, německojazyčné menšiny existují i v jiných státech, ať už autochtonní, nebo komunity vystěhovalců. Dá se čekat, že tvrdost zákona dopadne i na ně, ačkoliv jejich vlastní státy nic podobného nevyžadují. Nelze totiž jednoznačně určit, kde končí německý Facebook a začíná rakouský. Lokace podle IP adresy je nespolehlivá a z hlediska provozovatele sítě se radši vyplatí mazat více, než méně, a nezabývat se otázkou, zda smazaný příspěvek vznikl v Berlíně nebo ve Vídni. Čas jsou peníze a stovky zaměstnaných moderátorů musejí postupovat maximálně efektivně, aby náklady na jejich mzdy nebyly moc velké.

  Odpudivý charakter zákona si nejlépe uvědomíme na tom, jak by vypadala jeho analogie v televizním vysílání.

  Představme si, že by všechny televizní stanice byly povinny v každém živém vysílání mít někoho, kdo by hlídal právě vyřčená slova, a v případě podezření na jejich závadnost a) buď příslušnému mluvčímu nasadil roubík nebo b) rovnou přímý přenos vypnul velkým červeným tlačítkem. (Funkci bychom mohli nějak vesele pojmenovat. Podle vzoru „hajný, porybný“ by to mohl být třeba náhubný.) A proti jeho činnosti by nebylo odvolání. Skončils – běž domů.

  Přítomnost takové osoby ve studiu by asi novináři i hosté dost těžce nesli a její činnost by nápadně připomínala historky cestovatelů z KLDR. Na Internetu to ovšem „tak neřve“, moderátoři sedí někde daleko, a navíc jsme si už trochu zvykli na to, že sítě občas někoho promažou ze své vlastní vůle.

  Přesto je tento mazací zákon terčem hlasité kritiky, a to jak z Německa, tak ze zahraničí. Schytává to zejména jeho duchovní otec Heiko Maas (například právě nedávno na hospodářské konferenci deníku Die Welt, jejímž zvaným řečníkem byl – a to se podržte – Viktor Orbán).

  Menší politické strany jsou vesměs silnými protivníky zákona. AfD vychází z toho, že NetzDG je vysloveně zaměřen proti ní (strana má silnou přítomnost na Facebooku, skoro 400 tisíc příznivců); však také jedním z prvních terčů byla politička Beatrix von Storch). Liberálové z FDP odmítají NetzDG z principu a jejich současný předseda Lindner je hodně principiální člověk. O zákoně se kriticky vyjadřuje i vedení Zelených. Poté, co se obětí mazací kampaně stal satirický časopis Titanic, se k hlasité kritice přidala i levicová strana Die Linke.

  Jelikož však strany, které za přijetím NetzDG stály (CDU/CSU + SDP), začaly s novými námluvami ohledně velké koalice, hnusného virtuálního náhubku se Německo v dohledné době nezbaví. Inu, volby mají následky; a 33 % německých voličů nakonec dalo svůj hlas Angele Merkel a dalších 20 % sociálním demokratům, a to již v době, kdy NetzDG byl odhlasován. Takže jim nejspíš jeho principy zas tak nevadí.

  O svobodu se dá nejsnáz připravit lhostejností.“

  https://kechlibar.net/2018/01/11/nikdy-se-neptej-koho-mazou-mazou-tebe/

 26. Lemmy

  V takom prípade kritizuj kresťanku, konzervatívnu kresťanku, a neklam o Merkelovej, že je liberálna demokratka. Prečo nekritizuješ správne? Kritizuj kresťanských konzervatívcov!!! A neklam o nich, že sú liberáli.

 27. toli

  @Lemmy
  On má asi na mysli současnou předsedkyni EK Ursulu Layen
  Je členkou CDU avšak podpořila stejnopohlavní manželství v Německu (2013) s tím že neexistuje relevantní studie která by prokazovala škodlivost stejnopohlavního manželství pro děti
  avšak (a dle mě správně) se rovněž zasazovala o trestnost dětské pornografie.A jako správná křesťanka má 7 dětí.
  https://en.wikipedia.org/wiki/Ursula_von_der_Leyen

 28. Lemmy

  Toli, nie, lebo hovorí o Merkelovej. Kryšpín tára neskutočné bludy: Merkelová evidentně protlačuje NELIBERÁLNÍ ZÁKONY A CENZURU a přitom se nazývá LIBERÁLNÍ DEMOKRATKOU. Nie, to len ty, Kryšpín, táraš o nej bludy. Ona je konzervatívna kresťanka, ale to ti nevyhovuje, lebo by si bojoval proti vlastným. Ťažko ti je priznať, že by si musel kritizovať kresťanov, konzervatívcov, tak na nich našiješ klamstvo o liberalizme. Máš poriadny zmätok, rovnako ako xjur alebo Pergill.

 29. toli

  @Lemmy
  Nevím,protože multinicka zásadně nečtu.Proč bych se měl špinit nějakým blbcem ?

  Ale na příkladu Ursuly vidíš že i konzervativní křesťan může mít pár liberálních postojů.

 30. Paladin

  Není to jen islám, každé náboženství má mouchy, tu menší, tu větší, konkrétně křesťané a islamisté si nemají co vyčítat vůbec.

  Slovo Liberální, neznamená to stejné u nás a třeba v Americe, tuším, že ekvivalentem k americkému pojmu je u nás libertarián.

 31. Gerta

  Křesťané a muslimové si dneska rozhodně mají co vyčítat. Muslimové jsou mnohem radikálnější, i ti běžní. Na to jsou i výzkumy, třeba od profesora Koopmanse.

  A schvalovat cenzuru není ani liberální, ani libertariánské.

  Zajímavé, že zdejším ateistům nevadí, že Merkelová v těch zákonech chce i cenzuru „hanobení náboženských organizací“. 🙁

  Souhlasím s Kryšpínem a Pergillem a Xjurem.

  Gerta se loučí! Jedu na dovču! 🙂

 32. Paladin

  Proč by měl být islám horší, jejich věřící si to nemyslí, je spíše chybou, že křesťanská církem ztrácí své věřící, tak se ukazuje jako vlídná, jen co by se jejich řady zvětřili, už by jsme tu měli teror taky. Kto rozhodne o tom, který z bohů je ten nejlepší? Nezávisle se na to může podívat jen ateista, no a to takové zbytečné věci nezajímají (dokud se nezačne umírat).

 33. Gerta

  Z pohledu evropského sekularisty je islám horší v množství a míře útlaku, v agresivitě,… (ale může to být matrix 😀 )

  Ale když zdejší ateisté schvalují Merkelové cenzurní zákony, které např. zákazují „hanobení náboženských organizací“ a vycházejí z NEOMARXISMU (hatespeech), který se vydává za liberalismus (za liberální demokratku se považuje a např. náš Nosorožec jí za ní také považuje), tak jste asi jiní ateisté a liberálové než bylo dříve běžné, dříve cenzura a liberalismus moc nešly dohromady. 🙂

  Gerta se loučí a odchází na dovolenou. 🙂

 34. Gerta

  Hinduismus není aspoň misijní náboženství, islám ano. Atd… těch negativ u islámu je mnohem víc. Ale může to být matrix. 🙂

  Loučí se Gerta, vítězná Gerta! 🙂

 35. Gerta

  Jinak pro cenzuru hlasovali i němečtí socialisté, kteří jsou s Merkelovou v koalici. Ti se na žádné křesťanství vymlouvat nemůžou, tam je to jasný NEOMARXISMUS A HATE SPEECH ZÁKON A CENZURA. 🙂

  Vítězná Gerta se loučí! Papa a v září! 🙂

 36. A. S. Pergill

  Liberální demokraté prosazují (dík Kryšpínovi za inspiraci):

  – kvóty na ženy (případně jiné „gendery“)
  – kvóty na migranty
  -„pozitivní diskriminaci“ vybraných (těch „lepších“) menšin
  – volný vstup pro migranty do všech zemí EU
  – multikulturalismus
  – ustupování islámu a podpora jeho etablování v Evropě
  – trestání „hate-speech“, ovšem jen vybrané – muslimové mohou běžně vyhrožovat terorem a vraždami a nic se neděje. ale pouhé upozornění na tento fakt je „hate-speech“
  – cenzuru pravdivých informací

  Jinými slovy, „liberální demokracie“ se má ke svobodě a demokracii asi stejně, jako se měla k demokracii „lidová demokracie“, kterou tu zaváděli po puči v roce 1948 komunisté -tedy je to prakticky její protiklad. V podstatě neexistuje žádná „demokracie s přívlastkem“, která by nebyla zakuklenou totalitou.

 37. Lemmy

  Pergill, táraš nezmysly, možno aj vďaka trollovi Kryšpínovi. Už som mu dokázal, že sa mýli, a ty si mu skočil na lep. Neohováraj liberálnych demokratov, lebo nevieš, čo táraš. Plačeš na nesprávnom mieste. Ide o kresťanský konzervativizmus. Takže tam sa sťažuj!!! A vynechaj krivé obvinenia na adresu liberálov. Merkelová je kresťanská konzervativistka, s dôrazom na centristickú demokraciu.

  A neviem, čo je totalitné na slobode. Veď v rámci toho nemusíš si užívať slobodu. Na svete žijú aj masochisti. I keď, pravda, neviem, či náhodou aj masochisti si neužívajú slobodu. 😀

 38. Antiteista

  Gerta: “ je to jasný NEOMARXISMUS “

  Je, ale matrix to bohužel není, ale realita.

 39. toli

  @Lemmy
  On možná myslí migranty,jenže právě křesťanství hlásá altruismus,pomoc chudým a utíkajícím před ……
  viz Franta v Římě
  a Merkelová je dcerou pastora,proto má křesťanské postoje. Takže ano,Aspergill opravdu pláče na špatném hrobě když haní liberální demokracii.

 40. toli

  Zase blud,marxismus je totalita
  předpona neo znamená nový
  V čem je totalitní liberální demokracie ?
  Říkat neomarxismus liberální demokracii je oxymoron

  Ale chápu,tisíckrát opakovaná lež se stává pravdou (Goebbels)

  Třeba Ježíš Kristus Bohem,to je také milionkrát opakovaná lež 🙂

 41. toli

  To že je liberální demokracie hegemonií,vládnoucí ideologií Evropy neznamená že je totalitou.
  Lidé si jí vybrali svobodně v demokratických volbách.
  Jednoduchá otázka pro odpůrce
  V čem je liberální demokracie totalitou ?

 42. Kryšpín

  Co si mně dokázal, že se mýlím? 🙂 Vždyť socialisté a zelení pro ten zákon také hlasovali. 🙂

  Nosorožče, nejdřív se zamysli, než něco napíšeš. 🙂

  Všude po Evropě prosazují tyhle zeleno-rudí fanatici tyhle zákony, nejen Merkelová a její spojenci.

  Je to hlavně západní levice, která to prosazuje, Merkelovou do ní už také je možné počítat, kulturně ano.

  A socialisté se na Ježíška vážně neodvolávali, ale ne „ochranu menšin“ = NEOMARXISMUS. 🙂

  Ještě, že je neomarxismus na ústupu před Trumpy a Orbány, ale i tak to bude ještě boj! 🙂

  Prostě CENZURA A LIBERALISMUS NEJDOU DOHROMADY, TOHLE JE NEOMARXISMUS = dnešní hlavní ideologie Evropy, byť dostává trhliny.

  Mějte se a krásný den! Kryšpín vítězí! 🙂

 43. Kryšpín

  Když někdo cenzuruje kvůli tzv. „ochraně menšin“ atd…, nikoliv jen křesťanů (kteří v Německu nejsou navíc zřejmě menšina) – není to kvůli dřívější ideologii CDU, ale kvůli ideologii německých socialistů a zelených, kterou přebírají ostatní strany vyjma AfD – i sama CDU se podle téměř všech expertů posunula doleva. Jinde v Evropě je to podobné, demokraté v USA také… 🙂 Neomarxismus v praxi. Ať si říkají klidně liberálové, ale nejsou, jsou to jen cenzoři a neomarxisté. 🙂

  Ale může to být matrix. 🙂

  Díky za Trumpy a Orbány! Zatím 🙂

 44. Tonda Vlas

  Gerta odjela na dovolenou, tak ji nahrazuje Kryšpín. Když jsem byl malý kluk, tak nám to učitelka četla, a ten Kryšpín bylo velmi tlotřilé individuum. Jinak nám četli medvídka Pú, jak naháněl určité malé zvířátko a nevěděl, zda nahání kolčavici nebo kolasici, a o dvou klucích, Kopytu a Mňoukovi. Jenže pak přišla ruská okupace, to mi bylo 7 let a tak nám četli místo o Kopytu a Mňoukovi o Čukovi a Gekovi a museli jsme uměje trochu číst louskat knihu Timur a jeho parta.

  A potom byl ještě Busbaba, kterého opovrhovali kvůli tomu, že zabil skřivánka na nebi.

  Multinicku, s tím nickem Kryšpín se ti vůbec nepovedlo-

  Mám to zakořeněné

 45. Kryšpín

  Co spíš napsat něco k věci, Ožralo? 🙂

  Stojíš za neomarxismem nebo ne? Na který jsi straně? Máš něco k obsahu článku nebo jen své nedokázané víry o mně a Gertě, nějaké spiklenecké teorie? 🙂

  Kryšpín se loučí, dobrou 🙂

 46. Tonda Vlas

  Kámoš mě dodal fotku, jak se za mlada v Rusku (v tehdejším Sovětském Svazu) producírovala hanbatá na nudapláži v zóně, kde měli přístup pouze kovaní papaláši. I když už tehdy byla mladá, tak mohu říci, figura nic moc.

 47. Lemmy

  Merkelová je kresťanka. Dokonca konzervatívna.

  K: Co si mně dokázal, že se mýlím?

  Toto.

  E: V podstatě již jsem ve válce, ale stále lze usilovat o záchranu národa a vlasti i jejích vlastizrádců.

  Ako počas inkvizície. Niektorí fanatici sa nemenia.

 48. Kryšpín

  Vládne se socialisty a i ti prosadili zákon o cenzuře. 🙂

  Tedy jsi prohrál. Navíc i Merkel je součást „liberální demokracie“. Je „liberální demokratka“. Tedy neomarxistka.

  Zákon cenzuruje kvůli různým menšinám, není tedy pro-křesťanský… 🙂

  Dobrou, jsem vítěz! Tak zítra. 🙂

 49. Tonda Vlas

  Milý Lemmy. Ty jsi mi kdysi napsal, že jsem chorý. Jenže po tomto tvém příspěvku si myslím, že jsi chorý ty a ne já.

  Já teď dumám o jiné věci. Jak vystoupit oficiálně z RKC, doposavad jsem z ní sice nevystoupil, ale teď jsem si otevřel na netu instrukce, které pocházejí z brněnského biskupství a z těch blábolů jsem se zděsil.

  https://www.biskupstvi.cz/storage/dokumenty/Instrukce_VystupZCirkve.pdf

  Jenom věcná poznámka, v Čechách má slovo děkan zcela jiný význam než na Moravě, v Čechách se funkce děkana nazývá okrskový vikář, latinsky vicarius foraneus.

 50. Lemmy

  Tonda Vlas: Ty jsi mi kdysi napsal, že jsem chorý.

  Nepamätám sa. Ospravedlňujem sa. Možno keby som videl, na čo som reagoval, tak by som sa teraz mohol opraviť. Zabudni na to, prosím. V čom som chorý ja? Z ktorého príspevku to pre teba vyplýva, lebo necituješ.

  Na Slovensku máme stránku Zbohom.net. Podľa údaja na stránke si stiahlo formulár 5 646 ľudí. Zatiaľ sa to na výsledkoch zo sčítania ľudu neprejavilo (v kladnom význame pre humanistov). Pozri: Pomáhame ľuďom, ktorí chcú formálne zrušiť svoje väzby s Rímskokatolíckou cirkvou na Slovensku..

 51. Lemmy

  Kryšpín, ty si sedíš na kábli. Čo je nás po socialistoch. Začal si s klamstvom o liberáloch, o Merkelovej. Keď som ťa poučil, tak sa teraz vykrúcaš ako slizký had. Nebuď taký úlisný. Nevieš sa spamätať z politiky, ktorú robia kresťanskí konzervatívci.

 52. Tonda Vlas

  Milý Lemmy

  ve skutečnosti je teta Makrela marxistická zrůda, přijdou ale horší.

  K mému původnímu, tento bod je zajímavý.

  onda Vlas
  01.08. 2019
  Gerta odjela na dovolenou, tak ji nahrazuje Kryšpín. Když jsem byl malý kluk, tak nám to učitelka četla, a ten Kryšpín bylo velmi tlotřilé individuum. Jinak nám četli medvídka Pú, jak naháněl určité malé zvířátko a nevěděl, zda nahání kolčavici nebo kolasici, a o dvou klucích, Kopytu a Mňoukovi. Jenže pak přišla ruská okupace, to mi bylo 7 let a tak nám četli místo o Kopytu a Mňoukovi o Čukovi a Gekovi a museli jsme uměje trochu číst louskat knihu Timur a jeho parta.

  A potom byl ještě Busbaba, kterého opovrhovali kvůli tomu, že zabil skřivánka na nebi.

  Multinicku, s tím nickem Kryšpín se ti vůbec nepovedlo-

  Mám to zakořeněné

  Kryšpín
  01.08. 2019
  Co spíš napsat něco k věci, Ožralo?

  Stojíš za neomarxismem nebo ne? Na který jsi straně? Máš něco k obsahu článku nebo jen své nedokázané víry o mně a Gertě, nějaké spiklenecké teorie?

  Kryšpín se loučí, dobrou

  Ekklesian
  01.08. 2019
  Merkel-ová není křesťan!

  Tonda Vlas
  02.08. 2019
  Kámoš mě dodal fotku, jak se za mlada v Rusku (v tehdejším Sovětském Svazu) producírovala hanbatá na nudapláži v zóně, kde měli přístup pouze kovaní papaláši. I když už tehdy byla mladá, tak mohu říci, figura nic moc.

  Lemmy
  02.08. 2019
  Merkelová je kresťanka. Dokonca konzervatívna.

  Milý Lemmy, ty jsi úplně mimo, tobě nedochází, že teta Makrela je marxistická agentka?

  Ale teď jinému, tento problém?

  Čl. 13. V případě, že se žadatel odmítá setkat s děkanem nebo jím pověřeným knězem,
  tento ho upozorní, že bez vnějšího a věrohodného prohlášení před církevní autoritou jeho
  žádost nemá opodstatnění a nemůže být tedy přijata.

  ………………………………………………………………………………………………………………………….

  Ale co když se v této věci nemíním osobně setkat s jakýmkoliv římsko-katolickým flanďákem? Tak to nejde oficiálně provést?

 53. Tonda Vlas

  Lemmy
  02.08. 2019
  Kryšpín, ty si sedíš na kábli. Čo je nás po socialistoch. Začal si s klamstvom o liberáloch, o Merkelovej. Keď som ťa poučil, tak sa teraz vykrúcaš ako slizký had. Nebuď taký úlisný. Nevieš sa spamätať z politiky, ktorú robia kresťanskí konzervatívci.

  …………………………………………………………………………………………………………………

  MILÝ LEMMY

  já se jenom čudujem, že bereš multinicka vážně.

 54. Lemmy

  Nemám skúsenosť v Česku. To by mohli vedieť tunajší členovia OSACR.cz. Mala by im taká pomoc byť v agende. Na Slovensku sa pošle formulár poštou.

  Ako formálne vystúpiť z Rímskokatolíckej cirkvi?

  Proces formálneho vystúpenia z Rímskokatolíckej cirkvi je pomerne jednoduchý a priamočiary. Spočíva v tom, že na adresu farnosti, v ktorej ste boli pokrstení (a ktorá má teda o vás zápis v matričnej knihe), zašlete tzv. Vyhlásenie o vystúpení z katolíckej cirkvi. Na základe tohto dokumentu vám farár, ktorý má v správe danú farnosť, urobí zápis do matričnej knihy a ste vybavení.

 55. toli

  @Lemmy
  Dle faráře stačí přestat chodit na mše
  Avšak dle církevního práva nemůžeš formálně ukončit svůj vztah ke ŘKC což je sice v rozporu s listinou práv a svobod ale nikdo to neřeší.V Německu a Rakousku je to jiné,tam musíš písemně ukončit svůj vztah k (jakekoliv) církvi kvůli placení církevní daně.
  V Polsku ,Slovensku a Česku respektive v dalších zemích kde není církevní dań budí snaha o ukončení smích.
  Třeba jehovisti vyžadují po zájemcích o jejich víru a jsou doposud katolíky či členy dalších církví ať napíší dopis na příslušnou faru a zruší svůj katolický (evangelický) křest.Jenže to nelze podle církevního práva.Proto se katolíci těmto snahám smějí.
  Navíc jsou ve statistice tyto osoby stále započítávané jako křesťané tkzv matrikový křesťané.

  Lidská práva a svobody ve vztahu k náboženství i ateismu
  http://www.vdpcr.eu/oznamka/CNS_pravni_rad.pdf

 56. A. S. Pergill

  „Teta Makrela“ se jako farářská dcerka dostala na post socialistického goebbelse pro mládež. My, co jsme zažili minulý režim, máme vcelku jasno, jakými způsoby se kaňka nevhodného původu v jejích kádrových materiálech dala zaretušovat. Čili ta musela být marxističtější než soudruh Marx, aby bylo jasno (a to jí také zůstalo dodnes).

 57. A. S. Pergill

  Jinak, aby bylo jasno:
  Slova „liberální“ a „demokracie“ mají s reálným obsahem toho, co znamená „liberální demokracie“, asi tolik, jako když jsme, coby studenti na povinné brigádě, otevřeli tubu Indulony a nahradili obsah exkrementem (lidským).
  Pochopitelně, jsou lidi, kteří si to dál budou mazat na ruce (i jinam), protože nápis na tubě přece nemůže lhát, a jsou lidi, kteří si k tomu čichnou a zahodí to.

  A ten název současné totality „liberální demokracie“ opravdu není nic jiného, než jakýsi nápis na tubě pro zmatení mentálně méně kompetentních občanů, kteří už k obsahu té tuby nebudou čichat, tj. zjevné rozpory režimu se svobodou a demokracií nebudou řešit (minimálně do té doby, než bude na nějaké bezbolestné řešení pozdě). Jak se to podařilo komunistům, kdy část občanů věřila, že budují jakousi „demokracii pro lid“ a včas nereflektovala podstatu režimu, který komunisté v reálu budovali. Ony by stačily v tom únoru 1948 statisíce Mašínů na to, abychom se tady až do konce roku 1989 nebrodili v komunistických sračkách.

 58. Ekklesian

  Ono se Pergille, o „vůdci“ vykládá lecos zajímavého a divného, stačí zapátrat.

 59. Ekklesian

  Pergill: A ten název současné totality „liberální demokracie“ opravdu není nic jiného, než jakýsi nápis na tubě pro zmatení mentálně méně kompetentních občanů, …

  Tlemy (Tolja + Lemmy) nejsou, přinejmenším v tomto směru, ignoranti ani nevědoucí. Jsou nepřítel, který tebe i mne (spíše mne, protože s tebou má určité plány a společný zájem) je pro náš postoj ochoten onálepkovat jako fašisty. Neomarxisté jsou ti kdo mění významy slov a používají nálepky k dehonestaci.

 60. Ekklesian

  Proč začali komunisti používat slovo kulak? Aby tě onálepkovali a vyčlenili ze společnosti; pak už je možné vše, včetně toho že jednotlivci v davu bojící se označení sebe sama začnou v davu páchat hrozné a nelidské věci.

  No a dnes je tento osvědčený model vhodně doplněn o nálepky z oblastí historicky známých zvěrstev s kterými normální člověk nechce být spojován.
  Je v tom, ale mnohem více. Jednak je zde určitá kontinuita, i návaznost, na minulost. Jednak ke změně pojmů, umělému posunu vnímání, selektivnímu zapomínání,… nedochází samovolně ale řízeně. Nevím z jakého důvodu Tlemy plní tento úkol, ale jednoznačně tak činí.

 61. Toli

  Tak jsem se přímo pana Okamury na fejzu zeptal zda hodlá krmit migranty halal potravinami ze svého obchodu.?Okamžitě příspěvek smazal ,demokrat jeden šikmookej 😀

 62. Kolemjdoucí

  Děkuji za zajímavý rozhovor.

  Škoda, že komentářová sekce pod ním je v rozvratu a kompletně offtopic. Je to smutná ukázka toho, že podmínkou kvalitní diskuze na internetu je striktní moderování.

 63. Lemmy

  Ekklesian: je pro náš postoj ochoten onálepkovat jako fašisty.

  Nie, len za tárajov, ktorí nerozumejú slovám. Je hlúposť tvrdiť o liberálnych demokratoch, že sú fašisti. Na takom človeku vidno, že má hokej v hlave. A keď som sa pýtal na tých liberálov, tak sa falošne argumentuje s Merkelovou, ktorá je kresťanská konzervativistka. Tie táraniny o akomsi jej marxizme si môžete strčiť do konečníka. Keby ste mali aspoň trošku pravdu, tak by nemohla byť tak dlho v čele kresťanského konzervativizmu. Vy tárate nehorázne bludy, a plačete, ak vás na tie nezmysly niekto seriózne upozorní.

  Mýliš sa aj s pôvodným významom slova kulak. Že to zneužili neskôr sovieti, tak to je rovnaké ako vy zneužívate liberálov na fašistické onálepkovanie.

  Kulak je historické označení pro ruského zemědělce, který vlastnil větší majetek.

 64. toli

  @Lemmy
  Že tě to tak vzrušuje,bacha aby ti nepraskla žilka.Co by jsi čekal od nemocného člověka ? Prostě Eklesiana jednoduše ignoruj,stejně mu hubu nezavřeš tak ať si blábolí co chce.Každý ví že je mešuge tak ho stejně nebere nikdo vážně.

 65. Tonda Vlas

  Lemmy
  02.08. 2019
  Nemám skúsenosť v Česku. To by mohli vedieť tunajší členovia OSACR.cz. Mala by im taká pomoc byť v agende. Na Slovensku sa pošle formulár poštou.

  Ako formálne vystúpiť z Rímskokatolíckej cirkvi?

  Proces formálneho vystúpenia z Rímskokatolíckej cirkvi je pomerne jednoduchý a priamočiary. Spočíva v tom, že na adresu farnosti, v ktorej ste boli pokrstení (a ktorá má teda o vás zápis v matričnej knihe), zašlete tzv. Vyhlásenie o vystúpení z katolíckej cirkvi. Na základe tohto dokumentu vám farár, ktorý má v správe danú farnosť, urobí zápis do matričnej knihy a ste vybavení.
  …………………………………………………………………………………………………………………………
  Jak vidím, tak v Brně mají instrukce zcela jiné. Je ale otázkou, zda ty jejich instrukce neporušují zákony ČR, nelze přece někoho nutit k pohovoru s děkanem (okrskovým vikářem) pokud to ten dotyčný nechce a takový pohovor by ho mohl psychicky rozhodit.

  Ten dopis by ale musel být úředně ověřený, asi tak, jako já jsem při sčítání lidu místo sčítacího formuláře odevzdal prohlášení s úředně ověřeným podpisem, že sčítání lidu z vnitřních důvodů odmítám. Tehdy se za to strašilo pokutou 10 000Kč ale mi žádnou pokutu za to nedali.

 66. Tonda Vlas

  *V Německu a Rakousku je to jiné,tam musíš písemně ukončit svůj vztah k (jakekoliv) církvi kvůli placení církevní daně.
  V Polsku ,Slovensku a Česku respektive v dalších zemích kde není církevní dań budí snaha o ukončení smích.*

  Proto bych to nikterak neřešil. Jenže já jsem německý daňový plátce, co se přímých daní týče.

 67. Tonda Vlas

  Milý Lemmy

  vidím, že ten hokej v hlavě máš hlavně ty.

 68. Lemmy

  Dobre, zdôvodni, že mám zmätok v pojmoch ja, a že vy máte pravdu.

 69. Ekklesian

  A co takhle jim Štětináči jednostraně poštou poslat dopis obsahující „tímto vám oznamuji, že si nepřeji abyste nadále zpracovávali a uchovávali mé osobní údaje“. Někam na konec bych letmo zmínil „opouštím vaši organizaci katolíků, nejsem katolíkem“. A dál se o nic nestaral ani netrápil.

  Trochu svobody snad v sobě najdeš člověče.

  Když tě budou otravovat, a ty budeš věřit v republiku, tak je upozorni následně případně zažaluj. Nebo se prostě zařiď jinak. Nechápu vůbec co řešíš, opustím nevyhovující společenství a basta. Nebo ses jim k něčemu upisoval; lze to zneužít? Pak nech ověřit dopis a využij notáře jako toho kdo potvrdí odvolání ohledně osobních údajů, které předpokládáš že ti katolíci nepotvrdí.

  Pokud chceš záznam o křtu doplnit poznámkou a děje-li se tak obrať se na toto místo.

  Prostě bych odešel. Beztak tě budou dále otravovat kvůli charitě, asi ti něco pošlou (třeba obrázky snad dětí) a nechají na tobě zda za ně zaplatíš, do deseti let bez reakce tě možná ze seznamu vyřadí; nechceš-li se kvůli tomu stěhovat a ve tvém okolí nejsou sousedé co o tobě něco ví hoď jim do obálky vlastní úmrtní list (když zaúkolovaný neví proč příspěvky neposíláš vydá se klidně do terénu zjistit zda tam bydlíš či kam jsi se přestěhoval).

 70. Kryšpín

  1) Za Merkelové schváleno manželství buzíčků – je to konzervativní?

  2) Merkelová vládne se socialisty.

  3) V tom cenzurním zákoně je i zákaz hanobení sexuálních menšin – je to konzervativně křesťanské?

  4) Rozdíl mezi konzeravtivním křesťanstvím a neomarxismem: konzervativní křesťan by zakázal urážení Ježíška a ne všech možných menšin, včetně sexuálních…

  Otázky a náměty pro Nosorožce. 🙂

  Mějte se a krásný den přeje Kryšpín! (ps. kdyby tu byla Gerta, zavolejte mi někdo, pokud to není matrix!) 🙂

 71. Ekklesian

  Lemmy: Dobre, zdôvodni, že mám zmätok v pojmoch ja, a že vy máte pravdu.

  Jak to vážení říkal Pergill? Pochopitelně jsou lidi, kteří to hovno budou dál rozmazávat. Je to tak, oni to dělají aby se zamaskovali a je to tak dáno na světě aby vy jste neměli výmluvu, že jste je nopoznali a jejich úmysl vám zůstal zastřen. Klidně vše vytěsněte jako obvykle, dopuste vše jako obvykle, ale pamatujte, že vy i pokolení vaše vždy sklízí jen ovoce plody odpovídající vaší setbě a péči. Já vám říkám, že všichni jste viní a vaše svědomí vás usvědčuji. Brzy vám soudce ukáže konkretní viny a určí podíl, pamatujte na to.

 72. Tonda Vlas

  @Lemmy

  Ty jsi mi také nikdy neodpověděl ohledně toho poslance Blahy, co je on zač.

 73. Tonda Vlas

  Mě by jen hlavně zajímalo, zda ty instrukce brněnského biskupství nejsou protiprávní z hlediska českého práva. To podmiňování osobní pohovorem s děkanem.

 74. Kryšpín

  Pro neomarxisty je typická snaha demontovat západní kulturu, jaká byla kdysi, neustále připomínat kolonialismus, vytvářet falešné černé svědomí „bílého muže“ atd… samozřejmě těch škol už je více a dneska je dominantní multikulti gender neomarxismus:

  „Neomarxismus je označení pro sociologicko-filosofické koncepce 20. století, pocházející zejména ze západoevropského a amerického prostředí a navazující na učení Karla Marxe. Cílem těchto koncepcí je formulace alternativních projektů, vymezujících se jak proti komunistické politice, tak vůči etablovaným kapitalistickým směrům. Mezi nejvýznamnější osobnosti s neomarxismem spojované patří Herbert Marcuse, Theodor Adorno, Max Horkheimer, Walter Benjamin, Erich Fromm a Jürgen Habermas. “

  Kromě samotného Marxe patří mezi další dílčí neomarxistické inspirační zdroje židovská filosofie, Georg Wilhelm Friedrich Hegel, Sigmund Freud, Immanuel Kant, Friedrich Nietzsche, Max Weber a Georg Simmel (ovlivnili Frankfurtskou školu a kritickou teorii) a Vladimír Iljič Lenin (ovlivnil Gramsciho a Althussera).[11][12]

  Zatímco Bloch rozvíjel spíše mesiášskou a utopickou verzi marxismu a zkoumal mýty, pohádky, literaturu a různé formy umění a náboženství, Antonio Gramsci je spojován s teorií hegemonie (ve smyslu nadvlády idejí a kulturních forem vedoucí k souhlasu s vládou vedoucích skupin společnosti) a s filosofií praxe (způsob myšlení, který má být protikladný k ideologii).[14][15]

  Období dominance Frankfurtské školy, zejména v jejím americkém exilovém období. K tomuto období může být přiřazen Max Horkheimer (1895–1973), Herbert Marcuse (1899–1979), Erich Fromm (1900–1980), Theodor W. Adorno (1903–1969), Franz Leopold Neumann (1900–1954) a další. Spojením Frankfurtská škola se označuje především činnost členů frankfurtského Ústavu pro sociální výzkum. Po Hitlerově nástupu působil ústav v americké emigraci, v letech 1931–1949 byl součástí Kolumbijské univerzity, poté se jeho členové vrátili zpět do Německa. Frankfurtská škola přišla s tzv. kritickou teorií společnosti; středobodem jejích výzkumů byla autorita a autoritářské režimy, teorie kulturního průmyslu (legitimizace kapitalistické společnosti prostřednictvím standardizovaných, masově vyráběných kulturních objektů) a masová média coby nástroj dominance. Pozdějším teoretikem je Jürgen Habermas (1929), který do svých úvah vnesl prvky lingvistické sociologie a empirické sociologie a později se od marxistických východisek odklonil.[16][17]
  Období „Nové levice“ v 60. a 70. letech. K ní jsou řazeni Noam Chomsky (1928) nebo Charles Wright Mills (1916–1962), ovšem také některé politicky radikální osobnosti, například postkoloniální myslitel Frantz Fanon (1925–1961) či vůdce studentských nepokojů Daniel Cohn-Bendit (1945). Za významné tvůrce tohoto období jsou považováni Herbert Marcuse (1899–1979) z Frankfurtské školy (například kniha Jednorozměrný člověk, 1964, o likvidaci schopnosti kritického uvažování prostřednictvím masových médií, reklamy, průmyslového managementu a liberálního diskursu). V téže době se ve Francii a Itálii rozvinul existencialistický neomarxismus (Jean-Paul Sartre (1905–1980)), spojující filosofii, politiku a literární teorii. Ve Francii se objevil rovněž strukturalistický a analytický neomarxismus (Louis Althusser (1918–1990) a jeho následovníci). “

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Neomarxismus

 75. Kryšpín

  „Základní teze tvrdí, že marxisté již nemají proletariát, který by jim mohl pomoci uspořádat revoluci, a tak se staví do role ochránců jiných skupin – žen před machistickými muži, cizinců před rasisty, homosexuálů před homofoby, humanistů před křesťany, mladistvých delikventů před policií a podobně. Konečným cílem má pak být diskreditace tradičních institucí (národ, vlast, tradiční hierarchie, autorita, rodina, křesťanství, tradiční morálka) ve prospěch multikulturního, vykořeněného a bezduchého globálního společenství. “

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Neomarxismus

  Kryšpín vás zdraví! A hezký den! 🙂

 76. Kryšpín

  Naši socialisté, ČSSD, mají v programu:

  „Vize globální spravedlnosti obsahuje také politickou a multikulturní stránku. Ta se odvíjí od představy, že dosavadní světový systém, který je prozatím založen na právu vytvářeném stále slabšími suverénními státy, chceme postupně přetvářet na světový systém, který by měl být multikulturně diferencovaný, založený na respektování lidských práv a vybaven globální legitimitou. “

  A nejsou v tom sami. TOPka a spol. to nemají moc jiné.

  Musíme dobře volit, aby tihle nebyli u moci! Váš Kryšpín! 🙂

 77. Tonda Vlas

  @Lemmy

  Cituju Pepu Nosa:

  „Liberálové jsou neofašisti. Nazývat je za dané situace liberálové je nesmysl, nejsou jimi, jen si tak říkají. Jde o neofašismus, tedy prosazování cílů násilím. Cokoliv řeknou, tak je vlastně zastírací manévr, aby se jejich neofašismus nedostal do světla reflektorů v plné nahotě.“

 78. Ekklesian

  Kryšpín: Musíme dobře volit, aby tihle nebyli u moci! Váš Kryšpín!

  Co myslíš vzala se tu Merkelová jen tak z nebe, Angela jedna? Ne byla pro svou roli vychována a ve správný čas začala na správném místě plnit svoji úlohu! Co Čaputová, Obama, papež František, Juncker, Macron,…?

  Týká se to všech vlivných lidí, všech stran. Oni jsou minimálně schválení a hledá se cesta jak je využít. Všichni hrají jednu hru, i kdyby svým způsobem soupeřili či byli nepřátelé, skutečným nepřítelem je jim svobodný člověk!!

 79. Kryšpín

  Tak v Maďarsku, Polsku, USA, Rakousku a Itálii se něco pozitivního děje, takže volit dobře se dá, ale chce to vůli a inteligenci!

  Nevzdávat se, volit dobře a dělat reformy, hlavně školství, přestat do dětí lejt neomarxismus. To je základ! Ovládnout univerzity a střední a zákadní školy.

  Zatím a někdy! Kryšpín! 🙂

 80. Kryšpín

  Další kulturní obohacení! Statistiky ukazují, kdo dělá největší čurbes, ale kdo to nechce vidět, neuvidí….

  „VIDEO: Syřan ubodal na ulici ve Stuttgartu spolubydlícího, použil k tomu meč“

  Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/nemecko-napadeni-mec-syran-smrt.A190802_093528_zahranicni_dtt

  Důsledek údajně liberální politiky multikulturalismu… ve skutečnosti kvůli neomarxismu a islámu. A když to napíšete na německý internet, tak vás smažou kvůli zákonu socialistů a Merkelové… to je tedy „liberální demkoracie“ jak vyšitá! 🙂

  Tak se mějte a dobrou! 🙂 A hezký víkend! 🙂

 81. Ekklesian

  Tak Hamáček je jeden z nepřátel no.1. Za vyjádření (nevím sice jaké, ale je to v podstatě jedno – nemůže to být nikdy nic až tak hrozného) k té falešnosti na Novém Zélandu chce prý (zatím) nechat dva lidi zavřít (společně snad na 15 let) za předsudečnou nenávist (právní novinka) a myslí si že tím Čechy umlčí nebo je dokonce zpacifikuje.

  Věřím, že on se ještě svého selfíčka s nějakým džihádistou dožije, nebo tedy vlastně ne.

 82. Petr Pan

  @Kryšpín

  Schváleno za vlády podle Nosorožce KONZERVATIVNÍ KŘESŤANKY MERKELOVÉ:

  „Stejnopohlavní manželství je v Německu legální od 1. října 2017.“

  Kryšpíne, jste demagog. Merkelová není královna. A hlasovala proti stejnopohlavním manželstvím. Jen doporučila poslancům řídit se při hlasování vlastním svědomím.

 83. Kryšpín

  1) Ano, právě, to není konzervativní postoj… to by řekla poslancům, aby hlasovali proti zákonu o homosexuálech… TO JE KONZERVATIVNÍ KŘESŤANSKÝ POSTOJ, BÝT PROTI.

  2) Ostatní je „liberálně“ neomarxisticky „křesťanský“ postoj nebo neomarxistický bez křesťanství…

  3) A pro zákon o cenzuře hlasovali i socialisté, nejen Merkelová.

  4) Cenzura zakazuje urážky i sexuálních menšin, to není konzervativní pro-křesťanský zákon, ale neomarxistický zákon… nevychází z ochrany konzervativních křesťanů, ale z přehnané „ochrany“ RŮZNÝCH MENŠIN atd… to není tradiční křesťanství, ale neomarxismus… tradiční křesťan se nebije za LGBT…

  Mějte se a krásný den 🙂

 84. Kryšpín

  1) Tradiční křesťan se nebije za LGBT atd…. a za zákaz je moci kritizovat či urážet… tradiční křesťan si myslí, že jde o úchyly.

  2) Liberál se zase nebije za cenzuru atd…. z principu.

  3) Tento cenzurní zákon přehnaně „chránící“ různé menšiny včetně LGBT tedy NENÍ ANI LIBERÁLNÍ, ANI KONZERVATIVNÍ. Viz. bod 1 a 2.

  4) ZBÝVÁ dnešní NEOMARXISMUS… 🙂

  Mějte se a dobrou noc a krásný víkend! A zase příští týden! 🙂

 85. Ekklesian

  Včera sem dal Kryšpín odkaz na Kechlíbara. Pokud si přečtete jak v Německu probíhá hlasování…

  Stejně jako u nás, i v Německu musí být přítomno jisté minimální množství poslanců k platnému hlasování. Jenže v českém parlamentu se obvykle hlasuje za pomoci hlasovacího zařízení, které automaticky vytváří záznam o tom, kdo byl přítomen, jak hlasoval a zda byla sněmovna usnášeníschopná. Důsledkem je, že volič si může udělat představu o tom, jak jeho volení zastupitelé hlasují a kolik z nich vlastně chodí do práce.

  V Německu je praxe poněkud jiná. Ačkoliv je možno provést jmenovité hlasování (namentliche Abstimmung), při kterém se přesně protokoluje, kdo hlasoval jak, spousta zákonů je odbyta daleko jednodušším „zvedáním rukou“, kdy předsedající prostě obhlédne sál a řekne, že většina byla pro (nebo proti). V takovém případě není přesný počet hlasujících ani přítomných vůbec znám.

  Pikantní přitom je, že německý parlament se považuje za usnášeníschopný, pokud není oficiálně zjištěn opak, a opak se oficiálně zjišťuje jen velmi zřídka. (Rozsáhlý článek na webu německého veřejnoprávního rozhlasu.) V praxi se tak stává, že z několika stovek poslanců je přítomno třeba jen 40, ale zákon stejně projde, protože pan předsedající nezjišťoval, zda je přítomna většina. Řečeno právně, existuje právní fikce, že Bundestag je usnášeníschopný, pokud není úředně spočítáno, že není. A to i tehdy, pokud lavice zívají prázdnotou. Důsledkem je, že fyzická účast poslanců na debatách Bundestagu je velmi špatná. Poslanci pracují ve výborech či komisích, ale do velkého sálu jich chodí jen málo.

 86. Ekklesian

  Neexistuje mnou oblíbený politický směr, nevidím takový u žádné z politických stran. A to ani v Polsku, ani když se definicí trefí (nemám dočteno a možná už nedočtu) – každý s trochou rozumu ví jak se ten dnešní marast liší od liberálna.

  Do nedávna bylo na anarchisty pohlíženo, řekněme, jako na přílišné liberály. Vy co jste se vydali cestou budování pořádku z chaosu jste stokrát horší a zvrácenější než anarchista starého myšlenkového rámce.

 87. toli

  Do nedávna bylo na anarchisty pohlíženo, řekněme, jako na přílišné liberály. Vy co jste se vydali cestou budování pořádku z chaosu jste stokrát horší a zvrácenější než anarchista starého myšlenkového rámce.

  Říkal jsem ať jdeš do píče.
  Tvojí představu o liberalismu si dokáži živě představit.Kristus,Kristus a zase jen Kristus.
  Běž prostě tam kam jsem tě poslal.

 88. Lemmy

  Ekklesian: Do nedávna bylo na anarchisty pohlíženo, řekněme, jako na přílišné liberály. Vy co jste se vydali cestou budování pořádku z chaosu.

  Máš zmätok nielen ohľadom názorov na kresťanských konzervatívcov, ale aj na libertariánov, teda anarchistov. Anarchista nie je chaotik v názoroch ako ty.

  Anarchisti jednoducho nepotrebujú štát. Myslia si, že sa dá spoločnosť organizovať aj bez štátu.

 89. Kryšpín

  Stále nikdo nereagoval na tu podstatu:

  1) Tradiční křesťan se nebije za LGBT atd…. a za zákaz je moci kritizovat či urážet… tradiční křesťan si myslí, že jde o úchyly a chce mít možnost to říct nahlas.

  2) Liberál se zase nebije za cenzuru atd…. z principu.

  3) Tento cenzurní zákon přehnaně „chránící“ různé menšiny včetně LGBT tedy NENÍ ANI LIBERÁLNÍ, ANI KONZERVATIVNÍ. Viz. bod 1 a 2.

  4) ZBÝVÁ dnešní NEOMARXISMUS…

  Neplést si liberalismus s neomarxismem, dnešní hlavní ideologií Západu, i když dostává první trhliny díky Trumpům a Orbánům a Salviniům a dalším. 🙂

 90. Kryšpín

  „S Janem Petrem Kosinkou, právníkem a sociálním pracovníkem o tom, zda skutečně homomanželství nikomu neublíží, co je to náhradní mateřství, proč progresivisté používají raději „měkké“ metody, do jaké míry jsme do sociálních experimentů tlačeni Evropskou unií a jak je možné, že je gender věcí volby zatímco homosexualita je vrozená. Přinášíme poslední část rozhovoru.“

  “ Průšvihem a obrovským zanedbáním ze strany konzervativců je mládež indoktrinovaná ideologií LGBTI+ lobby.“

  https://www.konzervativninoviny.cz/nikomu-to-neublizi-iii/

  Mějte se a krásný víkend všem! 🙂

 91. Petr Pan

  @Kryšpín

  Ano, právě, to není konzervativní postoj… to by řekla poslancům, aby hlasovali proti zákonu o homosexuálech…

  Např. konzervativec Cameron považuje uzákonění stejnopohlavních manželství za velký úspěch své vlády. Manželství je dle Camerona konzervativní hodnota bez ohledu na pohlaví manželů 🙂

 92. Tonda Vlas

  ´*Ekklesian
  02.08. 2019

  Ty hovada z ČSSD měli multikulturalismus a globální řízení ve svém dlouhodobém plánu napsanou už snad před více než 15 lety. Špičky se ale tvářily, že nic takového není, vždyť to nebylo viditelně na pořadu dne, a řadoví členové tento dokument většinou ani neviděli, proč studovat vzdálený cíl své strany!?
  *

  A co Jarda Foldyna, já ho znám osobně jako mladého kluka.

 93. Tonda Vlas

  Hvězdoun na Granu napsal, že prý činí pokání, vrátil se do letniční církve, má.mladou „manželku“ kterou mu letniční církev shaluje“ – boučka vykopal a teď má skutečně mladou děvuchu, ne mladého -boučka jako „manželku“ s nímž se honosil jsa na tu zmagořen tolim na šarlatáncenové. a teď píše a že stou mladou děvuchou (ženou) prožívá věci zcela nové, úchvatné a pro něj jako homoděje dosud nepoznané.

  ————–Jenom nevím, jak se toto bude tolimu hodit do jeho ideologického homokrámu?

 94. Nekrofilní tolerance

  „Dvoumiliardová sociální síť Facebook začala v tomto týdnu v České republice mazat příspěvky obsahující jméno britského aktivisty Tommyho Robi…nsona, který ostře vystupuje proti islamizaci západního světa. Některé uživatele v tuzemsku za takové jednání společnost dočasně zabanovala. Konání Facebooku nedává smysl, uvedl pro Echo24 mediální odborník Josef Šlerka, jehož příspěvky byly také smazány.“

  https://echo24.cz/a/SttXK/facebook-v-cesku-odstranuje-prispevky-o-robi…nsonovi-skodi-to-rozumne-debate-mini-slerka

 95. Nekrofilní tolerance

  „Dvoumiliardová sociální síť Facebook začala v tomto týdnu v České republice mazat příspěvky obsahující jméno britského aktivisty Tommyho Robi…nsona, který ostře vystupuje proti islamizaci západního světa. Některé uživatele v tuzemsku za takové jednání společnost dočasně zabanovala. Konání Facebooku nedává smysl, uvedl pro Echo24 mediální odborník Josef Šlerka, jehož příspěvky byly také smazány.“

  https://echo24.cz/a/SttXK/facebook-v-cesku-odstranuje-prispevky-o-robi…nsonovi-skodi-to-rozumne-debate-mini-slerka

 96. Nekrofilní tolerance

  Cenzura islamokritiků na FB:

  „Dvoumiliardová sociální síť Facebook začala v tomto týdnu v České republice mazat příspěvky obsahující jméno britského aktivisty Tommyho Robi…nsona, který ostře vystupuje proti islamizaci západního světa. Některé uživatele v tuzemsku za takové jednání společnost dočasně zabanovala. Konání Facebooku nedává smysl, uvedl pro Echo24 mediální odborník Josef Šlerka, jehož příspěvky byly také smazány.“

  https://echo24.cz/a/SttXK/facebook-v-cesku-odstranuje-prispevky-o-robi…nsonovi-skodi-to-rozumne-debate-mini-slerka

  Co vy na to?

 97. ateista

  Cenzura islamokritiků na FB:

  „Dvoumiliardová sociální síť Facebook začala v tomto týdnu v České republice mazat příspěvky obsahující jméno britského aktivisty Tommyho Robi…nsona, který ostře vystupuje proti islamizaci západního světa. Některé uživatele v tuzemsku za takové jednání společnost dočasně zabanovala. Konání Facebooku nedává smysl, uvedl pro Echo24 mediální odborník Josef Šlerka, jehož příspěvky byly také smazány.“

  https://echo24.cz/a/SttXK/facebook-v-cesku-odstranuje-prispevky-o-robi…nsonovi-skodi-to-rozumne-debate-mini-slerka

  Co vy na to?

 98. Kryspin

  Cenzura islamokritiků na FB:

  „Dvoumiliardová sociální síť Facebook začala v tomto týdnu v České republice mazat příspěvky obsahující jméno britského aktivisty Tommyho Robi…nsona, který ostře vystupuje proti islamizaci západního světa. Některé uživatele v tuzemsku za takové jednání společnost dočasně zabanovala. Konání Facebooku nedává smysl, uvedl pro Echo24 mediální odborník Josef Šlerka, jehož příspěvky byly také smazány.“

  https://echo24.cz/a/SttXK/facebook-v-cesku-odstranuje-prispevky-o-robi…nsonovi-skodi-to-rozumne-debate-mini-slerka

  Co vy na to?

 99. Kryspin

  Cameron není žádný konzervativec právě, to samé co Merkelová, opět = jasný posun doleva k neomarxistickým hodnotám… 🙂

  Jestli KONZERVATIVNÍ KŘESŤANSTVÍ = SŇATKY LGBT, TAK V ČEM JE POTOM ROZDÍL KONZEVATISMU A LIBERALISMU A NEOMARXISMU? 😀

 100. Kryspin

  „Někteří diskutující si pletou režim liberální demokracie s levicovým liberalismem. Liberální demokracie je např. v zemích EU, USA, Japonsku, Švýcarsku, … neliberální demokracie jsou v Rusku a Turecku “

  1) Ne, my jen nepovažujeme cenzuru a privilegia jistých menšin (nesmí se urážet/kritizovat atd…) nebo „pozitivní diskriminaci“ (nezasloužené výhody) za liberální. 🙂

  2) POvažujeme to za neomarxismus, ne za liberalismus. Levicový liberalismus je vlastně paradox, jedná se o neliberální neomarxismus. 🙂

  3) Vše v souladu výše s definicemi liberalismu a konzervatismu a neomarxismu.

  4) Tradiční křesťan se nebije za LGBT atd…. a za zákaz je moci kritizovat či urážet… tradiční křesťan si myslí, že jde o úchyly a chce mít možnost to říct nahlas. !!!!!!(kdyby se bil za sňatky LGBT atd…, už není konzervativní, ale liberální či spíš neomarxista, možná podle názvu by byl konzervativní, ale ne podle podstaty – pro Petra Pana, stejně jako „lidová demkoracie“ nebyla lidová, ani demokracie, jen dle názvu, ne dle podstaty)!!!!

  5) Liberál se zase nebije za cenzuru atd…. z principu.

  6) Tento cenzurní zákon přehnaně „chránící“ různé menšiny včetně LGBT tedy NENÍ ANI LIBERÁLNÍ, ANI KONZERVATIVNÍ. Viz. bod 1 a 2.

  7) ZBÝVÁ dnešní NEOMARXISMUS…

  8) Neplést si liberalismus s neomarxismem, dnešní hlavní ideologií Západu, i když dostává první trhliny díky Trumpům a Orbánům a Salviniům a dalším.

  Krásný víkend všem! 🙂

 101. Ekklesian

  Štětináči, nerozebírám tady teď jednotlivce. Psal jsem, že ČSSD měla (v minulosti) vypracovaný dokument o dlouhodobých cílech a strategiích.
  Můj soused také říkal, že své spolustraníky zná, že jsou to poctiví a dobří lidé. Změnilo se nějak směřování naší zkurvené republiky (i dnes kdy je ČSSD v maximálním úpadku vede nás dál k okraji útesu), přestalo jít o zkurvenou zemi (vzali si ji Češi zpet a zpřelámaly všem vlastizrádcům kteří neutekli hnáty)? Rychleji a zběsileji i dnes, to vidím, proti lidem kteří měli být nazýváni vlastními.

  Můžeš mi ukázat dnešní verzi tohoto dokumentu? Je v ní vyhlášení EU, Německa, Francie za nepřítele, zaminování západní hranice? Můžeš mi ukázat nové důvěryhodné řadové členy a nové vedení na které mají členové vliv? Ta strana zasluhuje smrt, ale jsem radši že žije i tak je pro většinu lidí nesnadné sledovat kam se hyeny rozeběhly, v jakých tlupách ČSSD ne nepodobných dnes páchají své každodenní ohavnosti proti národům českým a jejich zemím.

  P.S.
  S tou diskuzní úchylkou bys měl něco dělat. Zdá se, že už nejsi schopen ani pořádně číst ani reagovat. Případně omez to co ti v tom brání a popřemýšlej nad spojitostí/souvislostí.

 102. toli

  @Tonda Vlas
  Hlupáčku to nepsal hvězdoun.to psal multinick hvězdounovým jménem,stejně jako tvým jménem píše na šarlatánku,ono by to chtělo trochu přemýšlet,víš ? Tedy pokud máš čím přemýšlet ?

  Tady máš Hvězdouna v reakci na jiný multinickův blábol

  Vložil: Neprihlaseny v Středa, 31. červenec 2019 @ 05:41:50 CEST
  (O uživateli | Poslat zprávu)
  Bože, ten článek… to jsou zase sračky bezmozka a deprivanta Nemohoucího…

  Přídavné jméno gay pochází z angličtiny. Význam slova je „radostný, bezstarostný, veselý, pestrý“. Gayové jsou proti heterákům spíše radostnější a free. Muž s mužem a žena s ženou si přirozeně více rozumí, je méně třecích ploch, méně konfliktů. Hetero manželství se rozvádí 50%, Registrované partnerství jen 15%. Nikdy jsem neviděl, že by gay musel utíkat do hospody nebo za jinými chlapy si stěžovat, jak ho ta jeho stará prudí. Heteráci to dělají často, že prchají z domu, páč to tam už nemůžou vydržet. Netvrdím, že všichni, ale jsou to heteráci, kteří mluví o svých ženách neuctivě. Ta nána, nebo ještě horší, ta slepice, ta kráva, ta husa apod. Nikdy jsem neviděl u gay dvojice takovou disharmonii a napětí. Je to právě závist některých heteráků a bisexuálů, že gayové mají uspokojivější vztahy. Uspokojivější je i sex. Chlap lépe rozumí tomu, co má jiný chlap rád. Bisexuálové, co zkusili sex s tím i tím pohlavím, tvrdí, že ženy ani pořádně neumí kouřit. Část žen je frigidní. Nebo když mají děti, tak už o sex ani nemají zájem a mají zájem jen o děti, U gayů mají zájem o sex oba dva. Po psychické i sexuální stránce je gay vztah méně konfliktní. Proto bisexuálové, co jsou na obě pohlaví, když zkusí vztah s mužem, k ženě se už zpravidla nevracejí. (Pokud nepřevažuje hetero složka nad homo v jejich osobnosti.)

  Duševně onemocněl Nemohoucí. Nikoho nemá. Nemá práci, nemá koníčky, nemá smysl života. Ženy se mu vyhýbají, z věčného sedění u počítače mu přeskočilo. Tak píše jeden článek o homosexualitě za druhým a bombarduje český internet. Beztak je latentní homo. U homosexualitě píšou dokola jen ti, co se jich to týká a mají nějaké procento své osobnosti homo.

  Psychicky nemocný je pan Závist a pan Deprivant. Zřejmě na vozíku, nebo podobné postižení, páč se z domu nedostane, žije z dávek, jak dříve psal. Z takové nulové kvality života mu hráblo.

  Divím se, že redakce tohoto webu mu ty jeho slinty stále tiskne. Nejsem křesťan, ale křesťané mají aspoň nějakou náplň svého života – víru a Ježíše apod. Ten šašek multinick nemá nic.

  Reakce nečtu, jen jsem tu nakouknul po několika měsících.

 103. toli

  @Tonda Vlas
  Hvězdoun je teplej a teplej zůstane do konce svého života.Stejně jako se už nikdy nevrátí ke Kristovi protože je vše možné jen ne idiot.

 104. Tonda Vlas

  Oni ani na Granu nechtějí věřit, že to psal Hvězdoun. Já jsem naopak nakloněn tomu věřit, protože Hvězdoun mě už od jisté doby na šarlatánce nenapadá a nepíše tam nesmysly pod mým jménem. V tomto ho tam nahradil zdejší multinick. Ten ale neumí na rozdíl od Hvězdouna zfalšovat můj profil, píšu tam teď přihlášen.

 105. Ekklesian

  Když byla řeč o těch zrádcích národa a vlasti…

  ***
  VIDEO: Exkluzivní překlad vystoupení Jakuba Kalenského z Atlantic Council před zahraničním výborem U.S. Kongresu šokuje nejen prezidenta republiky a jeho mluvčího, ale i vedení automobilky Škoda Auto, Plzeňského prazdroje, Budějovického Budvaru a dalších českých vrcholových firem! Dříve se zabýval dezinformacemi, teď žádá americké kongresmany o uvalení sankcí na české firmy obchodující v Rusku! Urážky a pomluvy na prezidenta republiky před členy amerického výboru, návrhy na kriminalizaci a trestání novinářů s jiným názorem!

  Videa, Ze světa, Srp 2, 2019

  Redakce Aeronetu jako zjevně první a současně jediný server přináší čtenářům v ČR asi nejvýbušnější a nejskandálnější video za několik posledních let, které česká diplomacie nepamatuje. Téměř 20-minutové video a sestřih s českými titulky, který jsem pro vás připravil, zachycuje slyšení ze zahraničního výboru amerického kongresu, které se konalo 16. července 2019 [1] a během tohoto slyšení před americkými kongresmany vystoupil i (stále ještě) český občan Jakub Kalenský. To, co před americkými kongresmany předvedl, to je tak brutální akt vlastizrady, že žádné české médium si nedovolilo jeho vystoupení nijak komentovat nebo se v něm podrobně vrtat, protože v něm zazněly věci, za které by se mělo odebírat státní občanství. České titulky ve videu zapnete tlačítkem “CC” v liště videa. Než se dostaneme k samotnému obsahu, připomeneme si souvislosti.

  Jakub Kalenský je jméno, které vám asi mnoho neříká, pokud se nezabýváte neziskovým sektorem a organizacemi napojenými na NATO a Brusel. Nicméně, Jakub Kalenský je bývalý český styčný důstojník útvaru Evropské unie pro boj s dezinformacemi [2], který se jmenuje East StratCom Task Force. Jakub Kalenský v něm sloužil od roku 2015 až do konce roku 2018. Poté plynule přešel do role poradce a spolupracovníka amerického think-tanku Atlantic Council, který je hlavní líhní amerických neoconů a válečných jestřábů.

  Jakub Kalenský se věnuje boji proti tzv. ruským dezinformacím, ovšem jeho zapálení pro věc je naprosto neporovnatelné s jakoukoliv neziskovkou v ČR. Jakmile zhlédnete výše uvedené video, bude vám naprosto jasné, o čem hovořím. Kalenský nenávidí Rusko, za vším vidí Rusko, Amerika a západ obecně je etalonem ctnosti, demokracie a práva, zatímco všechno ruské je naprosto odporné.

  Útok na prezidenta republiky a jeho obvinění a pošpinění před kongresmany

  Na toto video mne upozornil můj americký kamarád, protože vystoupení Kalenského v americkém kongresu zanechalo na kongresmanech hlubokou stopu a velký dojem servility, se kterou se tak často nesetkávají. Jakub Kalenský však ve svém projevu v angličtině zapomněl na jednu věc, že je potřeba se ovládat a po několika minutách se doslova utrhl ze řetězu a začal plivat na prezidenta České republiky, začal útočit na novináře v ČR v nezávislých alternativních médiích, ale především volal po sankcích proti subjektům a evropským firmám, které působí v Ruské federaci a nakupují reklamní prostor v ruské televizi. Dokonce urazil i obyvatele Alabamy a Missouri, což bylo faux pas. Bylo toho mnoho, ale to hlavní si musíme probrat.
  Bývalý aparátčík StratComu se hned zkraje dotazů od kongresmanů pustil do prezidenta republiky Miloše Zemana, který prý podle něho je užitečný idiot, protože Miloš Zeman prý pere ruské dezinformace a uděluje jim legitimitu. Toho se prý měl dopustit tím, že Miloš Zeman uvedl, že v minulosti se ve vojenských laboratořích v Brně testovaly vzorky Novičoku a poté byly zničeny. To je ale fakt a pravda, není to žádná dezinformace.

  Jenže Jakub Kalenský před kongresmany lhal, když jim řekl, že Miloš Zeman prý jenom tlumočil ruskou dezinformaci. Američtí kongresmani tak mohli nabýt dojmu, že český prezident je lhář, který šíří dezinformace ohledně vývoje nervově paralytických látek v ČR k laboratorním účelům. Několikrát potom padlo spojení, že takto se chovají jenom užiteční idioti, což bylo mířené přímo jako invektiva na prezidenta republiky.

  Alternativní média prý podkopávají svobodu a západní hodnoty, novináře z alternativy je potom třeba trestat za to, co píšou

  Dalším centrem útoku, v podstatě tím hlavním, se stala alternativní média. A hádejte, co zde zaznělo? Mezi alternativou a Kremlem prý funguje synergie. Přesně toto zaznělo v poslední výroční zprávě NCOZ, před pár dny jsme o tom psali zde, takže elitní útvar policie do své výroční zprávy za rok 2018 čerpá z dokumentů člověka, který před americkými kongresmany uráží, pomlouvá a plive na prezidenta republiky. A to není všechno, právě i v tomto Kalenského vystoupení v kongresu zaznělo, že právě dezinformační média, tedy alternativa, prý podkopávají a ohrožují svobodu nejen České republiky, ale všech západních zemí.

  A to nám také něco připomíná, kdopak to před pár dny papouškoval přesně tato Kalenského slova? No, samozřejmě, zcela náhodou poslanec za SPD Pavel Jelínek, který na ČT 24 zopakoval Kalenského floskuli z jeho projevu v kongresu, že alternativa v roli dezinformačních webů podrývá stabilitu a bezpečnost ČR. O tomto skandálu jsme pro změnu psali zde. Tohle je takový šok, který stále mám problém rozdýchat. Taková zrada a obrat v SPD proti alternativě, na které dokonce vystupují i poslanci SPD, včetně alternativního rádia, to je prostě zrada, Jenže, to není všechno.

  Kalenský podněcoval americké kongresmany, aby uvalili sankce na západní firmy, které podnikají v Rusku a nakupují televizní reklamu v ruské státní televizi

  Jakub Kalenský se opravdu v závěru úplně utrhl z řetězu a začal navrhovat americkým kongresmanům, kteří navrhují americké zákony, včetně sankčních zákonů, aby uvalili sankce na všechny západní firmy, které kupují reklamní čas na ruské televizi. Je to prý jako s tím citátem od V. I. Lenina, který říkal, že koupíme od kapitalistů provaz, abychom je na něm potom oběsili. Západní firmy nákupem reklamy na ruské televizi prý dělají totéž a financují vlastní popravu, potažmo popravu západu a západních hodnot. Podle jeho názoru by tak americký kongres měl uvalit sankce na tyto západní firmy.

  Když Valerij Pjakin hovořil o tom, že nejsou kádry, jenom zástupci z řad debilů, potom asi netušil, že máme v Česku jakéhosi Jakuba Kalenského. Tento operativec a rozvědčík neoconů si neuvědomuje, že na té ruské televizi běží reklamy těchto “západních” firem:

  Škoda Auto
  Plzeňský prazdroj
  Budějovický Budvar
  Zetor
  Tatra
  Home Credit
  Hamé
  Škoda Holding
  Chemoprojekt
  Favea
  Sitel
  Koh-i-noor
  Brano
  Agrostroj Prostějov

  Všechny tyto firmy v ruských médiích investují nemalé prostředky do marketingu a malý vlastizrádce Jakub Kalenský by na tyto západní firmy, protože pan Kalenský přece řadí ČR na západ, uvalil americké sankce, tedy blokace na dolarové transfery, odstřižení do SWIFTu a mezinárodních platebních systémů, prostě toto všechno je součástí amerických sankcí. Znovu je potřeba připomenout, že česká aktiva v Rusku nejsou nic ve srovnání s těmi německými, na jejichž vrcholu je projekt plynovodu Nord Stream 2, ale jak už víte, v americkém senátu leží návrh na americké sankce proti německým firmám za to, že obchodují s Gazpromem na projektu Nord Stream 2. Psali jsme o tom zde. A přesně takové sankce by pan Kalenský chtěl pro české firmy v Rusku, které tam obchodují a nakupují v médiích logicky i reklamu pro své spotřební produkty a zboží.

  Vystoupení českého rozvědčíka v U.S. kongresu bude zajímat německý svaz průmyslu a možná i Bundestag, Kalenský totiž mířil slova o sankcích hlavně na německé firmy v Rusku

  Zajímavé by bylo, jak by se na takové postoje proti západním firmám dívala třeba německá rozvědka BND, která monitoruje projevy osob v USA, které jdou proti zájmům Německa, anebo ohrožují německé firmy. Na ruských televizích je tolik reklamy od německých firem, že taková výhrůžka Jakuba Kalenského může být v Berlíně vnímána jako hrozba a nepřátelský akt. Video jsem zaslal německému svazu průmyslu i s německým překladem, mají velmi těsné vazby na vládu v Berlíně, která by se měla těmito výroky Kalenského před americkými kongresmany zabývat. Ta výhrůžka byla totiž zjevně mířena na německé firmy v Rusku, o tom jsem přesvědčen. O tom, že by to zasáhlo i české firmy v Rusku, to mu asi v jeho zápalu anti-rusismu jaksi nedošlo. Jak to říká Pjakin? Éto děb…

  Na alternativě se řeší neustále podružnosti typu, kde co jaký migrant nebo plavčík, ale tyto procesy, které probíhají v zákulisí, kdesi v americkém kongresu, jsou právě ty nejvíce klíčové a vysoce nebezpečné pro celou alternativu. Jakub Kalenský vykazuje určité psychologické rysy psychopata, který zcela podřizuje celý svět a všechny okolo svému světonázoru a přesvědčení. Kdokoliv by mu chtěl oponovat, toho by chtěl sankcionovat, izolovat, zakázat a trestat. Server iRozhlas měl s Jakubem Kalenským rozhovor 25. července 2019, kde se opět tento rozvědčík navážel [3] do Miloše Zemana, do Jiřího Ovčáčka, do alternativy atd. Jenže, to co mně děsí, to je vliv Jakuba Kalenského na vnitro Jana Hamáčka.

  Občanská společnost prý dokáže řešit problémy rychleji než jakákoliv vláda

  Jednotlivé slovní obraty v projevu Jakuba Kalenského v kongresu v USA jsou zcela okopírované do výroční zprávy NCOZ [4], tedy elitního útvaru policie. Atlantic Council je jednou z nejvlivnějších organizací amerických neoconů a pokud si pustíte video v úvodu článku, tak prostě zjistíte, že Jakub Kalenský tam byl na slyšení v kongresu doslova jako doma, dokonce s kongresmanem vtipkoval o ruském režisérovi Vladimiru Solovjovovi, který má prý vilu na italské riviéře.

  Jenže Jakub Kalenský doporučoval kongresmanům, že prosazování boje proti vlivu Ruska může lépe zvládnout “občanská společnost” než vláda. A to je šok, protože to je přesně proces Milionových chvilek a Mikuláše Mináře v hnědé košili a v hnědých rajtkách na Letné. Takže, co plánuje tahle Kalenského občanská společnost “mladých lidí” na listopad? Ještě malá poznámka na okraj, Jakub Kalenský se ve videu ve svém proslovu několikrát odvolává na své písemné svědectví, které je mnohem delší a jinak formulované. Toto písemné svědectví (opět v angličtině) najdete zde (https://href.li/?https://disinfoportal.org/testimony-jakub-kalensky/).

  Toto video je fatálním důkazem o tom, jak americká moc prorostla hluboko do české státní moci, do ministerstva vnitra, ministerstva obrany, ministerstva zahraničí a loutky této americké moci nemají problém útočit na prezidenta republiky a dokonce vyzývat k sankcím na evropské firmy podnikající v Rusku. Tohle by si jen tak někdo nedovolil. Proto Jakub Kalenský představuje největší identifikovanou hrozbu, kterou naše redakce předala k dalšími rozpracování příslušným domácím i zahraničním partnerům. Nenechávejte si tento článek pro sebe a sdílejte ho na sociálních sítích a v emailech. Musí se dostat k co nejvíce lidem jako varování pro celou alternativu.

  Nejen o této skandální vlastizradě budeme hovořit dnes od 19:00 hodin v pravidelném pořadu na Svobodném vysílači CS (https://href.li/?https://www.svobodny-vysilac.cz/), probereme všechna aktuální témata za celý uplynulý týden. Všichni jste srdečně zváni k poslechu.

  -VK-

  Šéfredaktor AE News

 106. toli

  Už tady víme že aeronet je fake agentura řízená z Ruska tak se neztrapňuj.

 107. Ekklesian

  Je to ještě jinak, na GranoSalis existuje profil Neprihlaseny a Nepřihlášený.

  Jinak je náhodou škoda, že se takhle potřebuje Honza (či jak) realizovat. Hloupý není, a snad má i správně utříděné hodnoty, ale tím že vše dělá jen pro diskusi v podstatě diskusi zabije. Kdyby si tak našel jiný cíl než „být nejlepším“… Věřím, že k tomu časem dospěje.

 108. Ekklesian

  Jediní, z diskutujících (Honzu do toho nepočítám) kdo tu jsou jednoznačně odhaleni jsou Tlemy!

 109. Tonda Vlas

  *Rád prcáš s fenou ? Pokud nejsi zoofil tak přesně víš jaké má buzik pocity když by měl souložit s ženou.*
  …………………………………………………………………………………………………………………………

  Měli jsme v práci kolegu, který se o to pokoušel s ovcí.

 110. Ekklesian

  A ještě jedna věc. Ty sám, Toljo, dobře víš že většina informací je řízena (od vytvoření, přes distribuci ve správný čas, po dodání správného vysvětlení jak informaci chápat a jak se následně zachovat).

  Takže laskavě sevři půlky (či jak to teď děláš) ať se nám z té informační džunkle náhodou neposereš, a nekecej nám ostatním lidem do toho čemu a komu naslouchat.
  Jdi se naučit blokovat reklamu a skřípej si u toho zuby, že o svobodu prostě lidi stáli, stojí a stát budou a na tvé touhy i přání zvysoka.

  Jak vidíš i když polovině národa nějakou informaci znepřístupníš, kdo ji bude chtít posoudit, tak se k ní nějak dostane, nebo ona k němu. Čtěte a plačte… Tady jsem to nezmiňoval, ale Amerika i Anglie je také náš nepřítel. Otázka je spíše kdo je přítel a ta otázka má vždy rovinu národní, občanskou, státní.

 111. Kryšpín

  1) Konzervativní = snaží se konzervovat předchozí či současný stav (tedy se vrátit někam do minulosti nebo udržet současnost). Když Cameron a Merkelová schválili zákony homosvateb, něco změnili jak to dříve nebylo = nejsou konzervativní.

  2) Zbývá liberalismus a neomarxismus.

  3) Liberální nejsou, schvalovali zákony o cenzuře, liberál chce svobodu slova z principu! Ani nechce nějakou „pozitivní diskriminaci“ atd.

  4) Zbývá neomarxismus.

  Mějte se a pěkný den! Jdu si zaplavat! 🙂

 112. Ekklesian

  Kryšpín: Mají až 6 krát vyšší šanci mít depresi a dvakrát vyšší spáchat sebevraždu. Což se zde jasně ukazuje.

  Tak pane „znalče duše“ s glejtem (pokud nekecáš, já osobně ti nevěřím vůbec nic), Toljo, máš možnost ukázat své odborné i morální kvality…

  V informacích servírovaných lidem stále častěji zaznívá, že útočník (migrant) trpěl depresemi a proto vraždil. I Kryšpín ví, že mu hrozí sebevražda, ale že by měl vraždit? Máme se bát, že nás homosexuálové začnou také vraždit?

  Když budeš lhàt, já sem pak dám kdyžtak znovu výcuc ze statistiky jak sadomasochisticky k sobě přistupují a vůči komu agresi směřují.

 113. Ekklesian

  Chybyčka se vloudila.

  Téměř 20-minutové video a sestřih s českými titulky, který jsem pro vás připravil, zachycuje slyšení ze zahraničního výboru amerického kongresu, které se konalo 16. července 2019 [https://www.youtube.com/watch?v=U3heju1HIQE] a během tohoto slyšení před americkými kongresmany vystoupil i (stále ještě) český občan Jakub Kalenský.

 114. Hraničář

  Zde se z diskuzí už stala taková stoka, že je lepší počíst si na Duších a hvězdách nebo na Christnetu.
  Správcové webu – vám to skutečně nevadí?!

 115. Ekklesian

  Klidně si zajdi na Aktuálně či iRozhlas. Tam ti ohledně Kalenského a jeho proslovu před U.S. kongresem, podloženo tím samým video záznamem, předloží zprávy o nutnosti boje s ruskými dezinformacemi a že Zeman šíří ruské lži.

 116. toli

  @Hraničář
  Tak nemocné jednoduše nečti.Já to dělám tak že si z komentářů ve sloupci vpravo vyberu to čemu chci věnovat pozornost a zbytek ignoruji.A mám klid v duši 🙂
  Třeba teď jsem si zrovna přečetl Alibabu a Lemmyho a nemám důvod reagovat.Jejich komentáře na nemocné jsou logické a formálně správné.
  A Duše a hvězdy také nečtu,necítím potřebu debilizace.

 117. Kryšpín

  Takže Německo je liberální demokracie a lidé se tam bojí mluvit?

  “ KOMENTÁŘ: S náhubkem politické korektnosti. Němci se bojí mluvit svobodně
  3. srpna 2019 11:52
  Skoro čtyři pětiny Němců si myslí, že se na veřejnosti nemohou svobodně vyjadřovat o zásadních věcech. Společnost i díky migraci připomíná Papinův hrnec, pod kterým politici přitápějí a současně utahují pokličku, míní editor MF DNES Ladislav Henek.“

  Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/nemecko-verejnost-debata-migrace-islam-multikulturalismus-strach.A190802_113602_zahranicni_luka

  Tak takovýhle „liberalismus“ ( reálně neomarxismus) já nechci. Díky a příští týden někdy! 🙂 🙂

 118. Tonda Vlas

  *Hraničář
  03.08. 2019
  Zde se z diskuzí už stala taková stoka, že je lepší počíst si na Duších a hvězdách nebo na Christnetu.
  Správcové webu – vám to skutečně nevadí?!*

  ———————————————————————————————————————
  Totální souhlas, jenže je to o několik koňských délek pozadu za šarlatánkou, tam to má ale své odůvodnění. Pan Černý, jeden ze zakladelů Osacru, který už sem prakticky nechodí, se na xichtáči podivoval, že mám takovýto názor a jeden ateista mi to to tam potvrdil. Měl by se sem vrátit, začíst do těchto diskuzí a už by se vůbec nepodivoval.

 119. peetr1

  Ahoj,
  Přečetl jsem si nezaujatě článek. Dle mého názoru se cílenými dotazy autor snaží zdejšímu čtenáři podsunout , že hlavním problémem Bangladéše je Islám.
  Nene autore, Islám je zástupný problém. Zástupné problémy se používají pro odvedení pozornosti od skutečných nebo závažnějších problémů. Tím hlavním problémem Bangladéše je nízká úroveň vzdělání a absence demokracie. Bangladéšská lidová republika = rozvojová země + nízká úroveň vzdělání + totalitní režim + diskriminace.

 120. Kryšpín

  A proto je problém s muslimy i ve Francii a Británii, kde je vzdělanost vysoká… 😀 No ty jsi hlava! Problém s mulimy je všude, kde jich je víc jak 1-2% cca.

  Jedni z nejhorších islamistů měli vysoké školy, třeba Zawahrí. Někdy i západní školy.

  Ne ne, sama vzdělanost nestačí, ono záleží jaká vzdělanost a dnešní multikulti školství nám v tomto moc nepomáhá…

  Tak zatím a někdy! Kryšpínek 🙂

 121. Lemmy

  Peetr1, dobre, po politickej stránke je to tak, ale ak by tam nebol islam rozšírený, tak by som uvítal príklad lidovej republiky = rozvojová země + nízká úroveň vzdělání + totalitní režim + diskriminace, kde nie je majoritný islam, ale kresťanstvo. Prípadne budhizmus. Alebo akékoľvek iné náboženstvo, či svetonázor.

  Napríklad je rozdiel medzi moslimom v Rusku a moslimom v Bangladéši.

 122. toli

  @Lemmy
  Napríklad je rozdiel medzi moslimom v Rusku a moslimom v Bangladéši.

  Ale oni se dokáží radikalizovat i v Rusku.Viz teroristické útoky v Moskvě.
  Rusko je multikulti od přirozenosti díky carské expanzi která pokračovala i za bolševíka.

 123. Lemmy

  Radikalizovať sa dokáže kdekto. Ale musí sa priznať fakt, že moslimovia v Rusku sú veľmi odlišní od moslimov v Bangladéši.

 124. peetr1

  @Kryšpín
  proč píšeš o problémových muslimech ve Francii a Británii ? Je to úplně mimo téma článku. A nevím proč u mého příspěvku vytrháváš slova z kontextu, posuzuješ je samostatně a pak mě to zde podsouváš. Nic takového jsem nenapsal.
  @Lemmy
  pouze jsem se vyjádřil k samotnému článku. Nic víc v tom není potřeba hledat.

 125. Lemmy

  Peetr1 , lenže si sa vyjadril zle, pretože islam v Bangladéši má význam. Nemožno ho tak lacno odbiť, ako si to ty opísal. Ignoruješ fakt že moslimovia sa priamo vyhrážajú vraždami. To sa nedá tak ľahko odbiť, že ide o zástupný problém. Ide o veľmi vážny problém.

 126. Petr Pan

  @Peetr1

  Dle mého názoru se cílenými dotazy autor snaží zdejšímu čtenáři podsunout , že hlavním problémem Bangladéše je Islám.

  Ti sekularisté/ateisté v Bangladéši jsou na životě ohrožováni muslimy z náboženských důvodů. O tom je ten rozhovor.

 127. Petr Pan

  K tomu rozhovoru:

  Hrával jsem na kytaru a byl jsem dobrý v malování, ale všechny tyto věci jsou v islámu zakázány, takže moje rodina zničila mou kytaru a zakázala mi malovat obrázky. Dokonce jsem si v dětství nemohl hrát ani s hračkami, protože hračky jsou v islámu taktéž zakázány.

  Ale toto jsou nesmysly. Islám jako takový nic z toho nezakazuje. Asad měl asi problém s nějakou lokální představou, jak by se měl chovat správný muslim.

  Faith versus tradition in islam: https://www.ted.com/talks/mustafa_akyol_faith_versus_tradition_in_islam

 128. peetr1

  @Petr Pan
  Ti sekularisté/ateisté v Bangladéši jsou na životě ohrožováni svými spoluobčany z nedemokratických, totalitních důvodů. O tom měl být ten rozhovor.
  @Lemmy
  Islám je zástupý problém, jak jsem psal. Základním problémem je zajistit povinné základní vzdělání všem lidem, ukončit totalitní režim a nastolit demokracii v Bangladéši. Demokracie zastává základní listinu práv a svobod a vylučuje diskriminaci a nenávistnou ideologii. A právě Islám v Bangladéši je vzorovou nenávistnou ideologií. A právě diskriminace a trestání lidí za svobodu slova a vyznání, je typické pro totalitní, nedemokratické systémy.

 129. Tonda Vlas

  *peetr1
  03.08. 2019
  Ahoj,
  Přečetl jsem si nezaujatě článek. Dle mého názoru se cílenými dotazy autor snaží zdejšímu čtenáři podsunout , že hlavním problémem Bangladéše je Islám.
  Nene autore, Islám je zástupný problém. Zástupné problémy se používají pro odvedení pozornosti od skutečných nebo závažnějších problémů. Tím hlavním problémem Bangladéše je nízká úroveň vzdělání a absence demokracie. Bangladéšská lidová republika = rozvojová země + nízká úroveň vzdělání + totalitní režim + diskriminace.*
  …………………………………………………………………………………………………………………………..

  Ne, ne, ne milý pane Petře1. Druhou polovinu roku 1996 jsem bydlel ve Valaškém Meziříčí a tam jeden starý dědek z putyky řekl na adresu jedné lehké ženy, kterou jsme tam propírali: Z KURVY PANENKU NEUDĚLÁŠ.

  Ten příměr se mě líbí, tam za to může skutečně islám, ale to platí na náboženství obecně. Kde společnosti vládne jakékoliv náboženství je nízká úroveň vzdělání a absence demokracie. Bangladéšská lidová republika = rozvojová země + nízká úroveň vzdělání + totalitní režim + diskriminace.*

 130. Tonda Vlas

  *Lemmy
  03.08. 2019
  Radikalizovať sa dokáže kdekto. Ale musí sa priznať fakt, že moslimovia v Rusku sú veľmi odlišní od moslimov v Bangladéši.*
  ………………………………………………………………………………………………………………..

  Milý Lemmy, to je mi teda logika. Bydlel jsem přes deset let v Praze na Proseku a též přes deset let v Brně – Králově Poli. Ty městké části jedno společné. V obou bylo cikánů tolik, že bys je spočítal na prstech. Ti cikáni byli zcela odlišní od lokalit, kde je jich hafo.

 131. Tonda Vlas

  *Lemmy
  03.08. 2019
  Peetr1 , lenže si sa vyjadril zle, pretože islam v Bangladéši má význam. Nemožno ho tak lacno odbiť, ako si to ty opísal. Ignoruješ fakt že moslimovia sa priamo vyhrážajú vraždami. To sa nedá tak ľahko odbiť, že ide o zástupný problém. Ide o veľmi vážny problém.*
  ———————————————————————————————————————-

  Lemmy, s tím to naopak souhlasím.

 132. Tonda Vlas

  @Lemmy
  Islám je zástupý problém, jak jsem psal. Základním problémem je zajistit povinné základní vzdělání všem lidem, ukončit totalitní režim a nastolit demokracii v Bangladéši. Demokracie zastává základní listinu práv a svobod a vylučuje diskriminaci a nenávistnou ideologii. A právě Islám v Bangladéši je vzorovou nenávistnou ideologií. A právě diskriminace a trestání lidí za svobodu slova a vyznání, je typické pro totalitní, nedemokratické systémy.*

  Vážený mistře, a jak to chcete udělat? Bombardováním a tanky? To se neosvědčilo. Nehledě na to, že při takovém postupu budou ječet všichni sluníčkáři světa.

 133. Hraničář

  Kryšpín
  03.08. 2019
  Pan Outlocitný (Hraničář):
  1) A to ti nevadilo, že Mrtvička tady celé roky nadává věřícím do nemocných? …………………..

  Já s Tolim do jisté míry souzním. Považuji věřící za hloupé lidi. Ne z medicínského hlediska, samozřejmě, vždyť jsou mezi nimi i akademici, ale z hlediska, řekněme, sociálního. A vzpomínám na dobu, kdy jsem, podobně hloupý byl i já. Jak jsem sám sebe přesvědčoval, že když tolik lidí věří, a tak vzdělaných, že přece není možné, aby neměli pravdu. Dlouho mně trvalo, než jsem si připustil, že ano, mohou se mýlit.

  A proběhl u mě přesný proces, před nímž varovaly a varují všelijaké dobré rady, jak si udržet víru: „Nečtěte heretické, proticírkvení, materialistické, pohanské, komunistické, jehovistické ….. spisy. Mohou vás poplést, vyvolat u vás pochybovačné myšlenky a postupně víru opustíte! Abyste tomu předešl, vyhýbejte se pokušení, špatným rádcům, udržujte vztahy s dobrými katolíky, raďte se s knězem, choďte co nejčastěji ke svátostem ……

  Když Toli muví o nemocných, má do jisté míry pravdu. Mluví o věřících jako o psychicky nemocných. A má k tomu dobrý důvod. Když ing. Ivo Benda začne vykládat o Aštaru Šeranovi a zve lidi na setkání s ním, (skoro) všichni si poklepeme (právem!?) na čelo. Když ale kněz, či dokonce biskup, vyzývá, občas i někde na veřejném fóru, aby lidé šli k Pánu Bohu, k Ježíši, tak se mu dostává plné pozornosti. A to přesto, že sami teologové neochotně připouštějí, že Bůh o sobě lidem nepodal žádnou validní informaci. Na to se vztahuje pěkný bonmot: Když ing. Ivo Benda tvrdí, že, mimosmyslově, komunikuje s Aštarem, je posuzován, jako neškodný podivín, blázen. Když ale tisíce lidí prohlašují, že se stýkají, mluví, diskutují …. s blíže nepoznanou a nepoznatelnou duchovní (co to znamená) bytostí, tak to je náboženství, tito lidé jsou bráni jako úplně normální a vážení občané, a dohromady jsou zaštítěni mocnou organizací pobírající miliardové státní příspěvky, mající státem uznávané akademiky a vyznamenané jedince, organizací, jejíž představitelé jsou zváni ke státním aktům a je žádána, aby tu či onde oficiálně provedla magické úkony – nad prapory hasičů, nad turistickými stezkami, nad auky, motocykly, zvířátky, manžely …….

  Dr. Grygar jednou v TV na dotaz moderátorky na vesmírné civilizace řekl, že by uvěřil, kdyby si o nich přečetl článek v odborném časopise. S ing. Ivo Bendou by diskutovat o Aštarovi jistě odmítl. Ale vůbec neváhá věřit v Pána Boha, možná že Katolický týdeník považuje za odbornou tiskovinu! A zcela jistě by byl ochoten s nějakým knězem v TV probírat „betlémskou hvězdu“!

  A my všichni jsme tomu tak přivyklí, že to považujeme za zcela normální a když to nějaký psychiatr označí za duševní nemoc, zlobí nás to (tedy mě ne!).

 134. Kryšpín

  Hraničáři, to nemůžeš myslet vážně.

  1) Ano, jsou věřící nemocní.

  2) Ano, jsou ateisté nemocní.

  3) Na procenta nevím, ale u muslimů je to hodně.

  4) Není dneska každé náboženství (či ateismus) na stejné míře „fanatismu“.

  5) A jako fanatici se zde občas projevujete i vy ateisté. Ti místní. Někteří a někdy…

  Buďte někdy trochu při zemi jako. Tady jste ani mně, ani Petru Panovi neuměli odpovědět na hodně věcí, co samé Medee… Nehrajte si na něco víc, zde fakt nejste něco víc. Kryšpín!

 135. toli

  @Hraničář
  Děkuji že se mnou souzníš.Ano náboženská víra je psychiatrický blud,tedy nemoc.Jen se to v rámci politické korektnosti nesmí říkat nahlas.A nemocný může být akademik stejně jako prostý věřící.Akademický titul nechrání před duševními nemocemi.Příkladem je třeba Kašparů který je katolický teolog a zároveň psychiatr.Nemocný je proto že byl indoktrinován již v dětství svými rodiči.A to mu spolehlivě vypnulo soudnost po zbytek jeho života.A právě Kašparů je sběratelem akademických titulů a je rovněž příkladem že akademický titul nechrání člověka před nedostatkem moudrosti,rozumu a soudnosti.
  Akademický titul má pouze vypovídací hodnotu o shromáždění nějakých vědomostí nic více.Akademický titul rovněž zavazuje člověka k celoživotnímu vzdělávání.Pokud někdo ustrne hned po promoci ve vývoji tak je z něj za dalších 20 let trotl. byť s titulem.Příkladů takového znehodnocení máš kolem sebe spousty.

 136. Ekklesian

  Štětináči vzdělání je nemoudrými a většinou nevzdělanými přeceňováno, jedni po něm touží, druzí ho jiným vnucují (indoktrinace). Opravdu důležitá je svoboda. Moudrý člověk se vzdělává sám, v rámci podmínek daných svobodou či nesvobodou.

 137. toli

  @Hraničář
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Jaroslav_Maxmili%C3%A1n_Ka%C5%A1par%C5%AF

  Ten vývoj poznání naopak neplatí pro teologické tituly,tam je naopak nežádoucí.
  Teologie(jakákoli) je obor který konzervuje věroučné systémy ve starých striktních podobách.
  Prohloubení „poznání“ by tyto systémy bouralo a znamenalo by herezi.
  I to je jeden z důvodů proč nalezení jakéhokoliv svitku z Ježíšových dob náboženské organizace okamžitě a automaticky označí za podvrh.Prostě mají hotové,uzavřené věroučné systémy,které již nechtějí otevírat a snaží se naopak konzervovat jejich platnost.
  O kolik se liší od starých zákonních farizejů ? Žádný rozdíl tam nevidím.

 138. toli

  @Hraničář
  A koneckonců vidíš i tady na Kristových trollech jak vadné mají uvažování.Jak z hlediska struktury tak z hlediska logiky.Proto je nečtu.Oni se pochopitelně nevnímají,a ani se nemohou vnímat.Naopak my se jim zdáme jako ti šílení.
  Takže platí že náboženská víra je prostě psychiatrický blud.

 139. toli

  Spousta lidí ví že nábožensky věřící jsou nemocní.Mě to samotného nenapadlo dokud kdysi jedna kamárádka co není políbena ani psychologií ani psychiatrií na adresu křesťanů prohlásila „Vždyť jsou nemocní! “ Od té chvíle jsem začal hledat mechanismy a porovnávat definice,dnes už vím že jsou skutečně nemocní.

 140. Kryšpín

  No jedna psychiatrička určitě rozhodne. 😀 😀

  Volič Zemana a Babiše, co nesnáší Zemana a Babiše. To je nemoc! 🙂

  Gay žíjí se ženou! Gay lhající a předstírající! To je nemoc! 🙂

  Údajný „agnostik“ tvrdící, že bůh není! A ještě bez důkazů! To je nemoc! 🙂

  Invalida ostantním nadávající do nemocných! To je projekce a nemoc! 🙂

  Loučí se Kryšpínek! 🙂

 141. toli

  @Hraničář

  A od té doby mne zdejší farář nemá rád. 🙂
  Kritizoval šamany že „pracují“ s duchy a tak jsem se ho veřejně zeptal jaký je rozdíl mezi šamanem a jím,který čaruje s hostií v kostele ? Objektivně tam žádný rozdíl nevidím. A zase mu ubylo pár ovcí kterým došlo jak jsou padlé na hlavu když tomu věří.

 142. Kryšpín

  Petr a Hraničář:

  Argumenty protistrany:

  Volič Zemana a Babiše, co nesnáší Zemana a Babiše. To je nemoc! 😀

  Gay žíjí se ženou! Gay lhající a předstírající! To je nemoc! 😀

  Údajný „agnostik“ tvrdící, že bůh není! A ještě bez důkazů! To je nemoc! 😀

  Invalida ostantním nadávající do nemocných! To je projekce a nemoc! 😀

  Tak zatím 🙂

 143. peetr1

  ***
  @Tonda Vlas
  Vážený mistře, a jak to chcete udělat? Bombardováním a tanky? To se neosvědčilo. Nehledě na to, že při takovém postupu budou ječet všichni sluníčkáři světa.
  /***
  Hehe, to že popíšu hlavní problém přece neznamená, že chci něco řešit a dělat. Proč mi zde stále někdo něco podsouvá? A to, že jste stejně jako Lemmy nepochopil, že islám v Bangladéši je partikulární problém a obecným problémem je právě totalita, diskriminace, absence demokracie a svobody slova je vaše věc.
  Ono, napsat článek k meditu věci a nazvat jej například „Oběti totalitního režimu v Bangladéši“, by asi pro tento web nebylo nejšťastnějším řešením. Kdo by to pak četl? Je potřeba půdičku prokypřit, podstatné problémy přejít mlčením, zástupné problémy vyzdvihnout, článku dát líbivý název a pěstovat si ten svůj ateismus…
  Toť můj názor.
  ***
  @Toli
  Děkuji že se mnou souzníš.Ano náboženská víra je psychiatrický blud,tedy nemoc.Jen se to v rámci politické korektnosti nesmí říkat nahlas…
  /***
  Pane Toli, doporučuji Vám užívat Derin v množství 750mg/den.

 144. Kryšpín

  To už máme já, Tonda, Gerta, Peetr1, Petr Pan, M.ulit, Ekklesian… co máme Tolju za notorického blba. 😀

  Ale on to nečte přece! 🙂

  Tak příští týden! 🙂

 145. Hraničář

  Kryšpín
  04.08. 2019
  Hraničáři, to nemůžeš myslet vážně. ……………………..

  Myslím!
  Např.: Pane Davide, svými komentáři jste otevřel několik různých otázek. Já bych začal s tou asi nejdůležitější, kterou jste napsal jen jakoby mimochodem – jde mi o Vaši poznámku „navíc vymřou ateisté…“
  Aby bylo možné porozumět Božímu jednání, tak je důležité nejdřív pochopit Jeho záměr.
  Kdyby bylo Božím záměrem to, aby nějakým nadpřirozeným zásahem přesvědčil ateisty o své existenci, mohl by to samozřejmě snadno udělat, jak správně říkáte. Kdyby si to takhle přál, udělal by zázrak a z Vás samotného, Davide, by do jedné minuty byl teista. Problém je v tom, že by z Vás sice byl teista, ale nebyl by z Vás věřící. Jaký je mezi tím rozdíl?
  Rozdíl je v tom, že věřící je někdo, kdo svůj vztah k Bohu vytvoří dobrovolně, na základě svého svobodného rozhodnutí. Svobodné rozhodnutí člověka pro dobro, to je to, o co ve skutečnosti Pánu Bohu jde. A proto nevystupuje a nechce vystoupit způsobem, který by tuto lidskou svobodu popřel, protože by náboženské jednání učinil předmětem prospěchářské kalkulace, a nevystupuje tak v žádné oblasti života, ani v té pohlavní. Pán Bůh nechce, aby si lidé vypočítali, že se jim chodit do kostela a klanět se tam Bohu vyplatí. Chce, aby to dělali z lásky.
  To, že dosud před Vašima očima takový zázrak neudělal a že stále žijete, znamená, že Bůh Vám pořád dává čas, abyste se obrátil a vybral si správně. Setkáte se s Ním tváří v tvář v okamžiku své smrti, tehdy už bude Jeho existence pro Vás navýsost jasná. Ale taky už nebudete mít šanci se nezištně obrátit.
  Moc Vám přeju, aby se Vám to podařilo, dokud je čas, to nejdrahocennější, co tady na Zemi máme.
  https://www.facebook.com/podiven.bt

  Celá civilizace je stará asi 161 bilionů let.Adam s Evou jsou podobenství,které znamená lidstvo,které spadlo do materialismu,neboli zla asi před 8000 lety a doba zla se naplno rozvinula před 5000 lety,kdy tu byl naposledy na návštěvě Bůh.To,co vidíš,jsou jen důsledky toho,čemu jsi uvěřila a co do nás pumpuje tato démonská společnost.
  Ty si myslíš stejně jako většina lidí,že se potřebujeme rozmnožovat.Ano,pokud žijeme v materiálním těle,tak to počase musíme vyměnit,protože pro nás jako duše se tane neobyvatelným.Pokud žijeme v duchovním světě,kde nepůsobí čas,tak výměnu těla nepotřebujeme a žijeme navěky jen v duchovním těle jako čisté duše.Proti Bohu není nic,jen důsledky toho jak žijeme si vypijeme sami.
  Ty si myslíš stejně jako většina lidí,že se potřebujeme rozmnožovat.Ano,pokud žijeme v materiálním těle,tak to počase musíme vyměnit,protože pro nás jako duše se tane neobyvatelným.Pokud žijeme v duchovním světě,kde nepůsobí čas,tak výměnu těla nepotřebujeme a žijeme navěky jen v duchovním těle jako čisté duše.Proti Bohu není nic,jen důsledky toho jak žijeme si vypijeme sami.
  https://www.facebook.com/stanislav.sraitr

 146. Kryšpín

  Já jsem ti psal, že mezi ateisty i věřícími v boha jsou někteří nemocní, ale ne všichni a zdaleka ne!

  A tady se spíš jako pitomci či nemocní jeví místní ateisté. Nosorožec a Mrtvička například.

  Není to jen můj názor, zeptej se Medey na Nosorožce a zeptej se výše zmíněných (Tonda, Gerta, Peetr1, Petr Pan, M.ulit, Ekklesian, … jsou tam ateisté i nábožní) na Mrtvičku! 🙂

  Tak zatím! 🙂

 147. Petr Pan

  @Kryšpín

  To už máme já, Tonda, Gerta, Peetr1, Petr Pan, M.ulit, Ekklesian… co máme Tolju za notorického blba.

  Já ho považuji za nemocného člověka. A co se diskuze týká, tak bych mu vytkl urážení věřících, časté ad hominem (odmítá argument předložený věřícím bez analýzy, jen z toho důvodu, že je předložen věřícím) a časté off topic plkáni o politice.

 148. Petr Pan

  @peetr1

  Ti sekularisté/ateisté v Bangladéši jsou na životě ohrožováni svými spoluobčany z nedemokratických, totalitních důvodů.

  To je podobné, jako kdybyste řekl člověku umírajícímu na rakovinu slinivky, že jeho život neohrožuje rakovina slinivky, ale rakovina 🙂

 149. toli

  @Hraničář
  Podiven je blázen,znám ho z Grano salis

 150. peetr1

  ***
  @Petr Pan
  To je podobné, jako kdybyste řekl člověku umírajícímu na rakovinu slinivky, že jeho život neohrožuje rakovina slinivky, ale rakovina
  /***
  Je to váš názor, já to tak nevnímám. Demokracie, totalita, jsou množiny, tvořeny z mnoha prvků. Není potřeba vyzdvihovat jeden prvek z množiny, který se mě právě teď hodí. Podstatné je, že se potom o tomto prvku mluví jako o celé množině. A to je dle mého soudu špatně. Je nutné posuzovat všechny prvky množiny. V tom je ten rozdíl.

 151. Tonda Vlas

  *Hehe, to že popíšu hlavní problém přece neznamená, že chci něco řešit a dělat. Proč mi zde stále někdo něco podsouvá? A to, že jste stejně jako Lemmy nepochopil, že islám v Bangladéši je partikulární problém a obecným problémem je právě totalita, diskriminace, absence demokracie a svobody slova je vaše věc.
  Ono, napsat článek k meditu věci a nazvat jej například „Oběti totalitního režimu v Bangladéši“, by asi pro tento web nebylo nejšťastnějším řešením. Kdo by to pak četl? Je potřeba půdičku prokypřit, podstatné problémy přejít mlčením, zástupné problémy vyzdvihnout, článku dát líbivý název a pěstovat si ten svůj ateismus…
  Toť můj názor.*

  Jenže ta totalita tam vyvěrá právě z toho islámu. Zapřaháte vůz před koně.

 152. Lemmy

  Ale niektorí sme odvážni, a hovoríme nahlas, že boh je ako psychický vírus. Pozri knihu Petra Bakalářa. Ešte: Delúzia Boha. Aj z toho dôvodu sa začal používať výraz mém. Niečo, čo sa šíri kultúrne, ale podobne ako vírus.

 153. Tonda Vlas

  Mně stačí takový Mišo Šikula na xichtáči. Obhajuje tam trest smrti za odpadnutí od islámu na základě Tóry. On v Bangladéši nežije. Vraždy ze cti se dějí i na západě.

 154. Lemmy

  Tonda, toto nie je pravda: A to, že jste stejně jako Lemmy nepochopil, že islám v Bangladéši je partikulární problém…

  Asad Noor vie podstatne lepšie, aké majú ateisti, sekularisti, humanisti, a vôbec, nemoslimovia, problémy v Bangladéši, čo ich ohrozuje. Ako riskujú svoje životy. Nejakému Čechovi sa ľahko tára, že islam nezakazuje hudbu. Alebo hračky (Petr Pan). Nejde o islam, ale o moslimov, lebo konkrétni vyznávači islamu to zakazujú. Problémy nie sú len s moslimami v Bangladéši, ale napríklad aj v Afganistane. Pozri: Krásou hudby môžeme bojovať proti príšerám. Takým kresťanom alebo ateistom, čo si v Česku žijú v bavlnke, sa ťažko chápe zložitý život medzi moslimami. Čítajte, vzdelávajte sa, čítajte, čo povedala Maram, 17-ročná pianistka, členka orchestra. A čo povedal Ahmad Sarmast, zakladateľ Afganského inštitútu hudby.

 155. xjur

  ad toli: „… dnes už vím že jsou skutečně nemocní.“
  Souhlasim, ale není to žádná novinka. Již Freud považuje pobožné
  za lidi trpící kolektivní neurozou.
  Otázkou je, zda v 3 tisícíletí máme považovat za legitimní
  vyvolávání takové neurozy. Náboženská výchova je v podstatě zneužívání dětí k naplnění politických cílů určité privilegované vrstvy lidí.
  Důsledky takové výchovy jsou hrozivé a postihují celý svět tím, že

  * vytváří antagonismy na život a na smrt. Šlo by spočítat kolik procent lidské populace trpí v důsledku náboženských válek. A to přímými ztrátami na zdraví a životech, tak devastací ekonomiky, která nezvládá uživit vlastní obyvatele, kteří místo vzdělávání se žijí ustrašení pod jhem teokratů.

  * zamezuje lidem racionálně myslet – kdo neumí vypnout rozum, nemůže přijmout dogmata pobožných.

  V tom všem se jednotlivá náboženství kvalitativně neliší, některá jsou však méně, jiná více nelidská. Všechna jsou však postavena na oblbování lidí. ČR, ani EU ani USA, … nemá odvahu říkat tyto jasné věci otevřeně. Na vině je mj. též zastaralý koncept tzv. náboženské svobody jehož naplňování vede často jen k možnosti volby způsobu jak přijít o zdravý rozum.

  Pobožní tak stále vládnou světu.
  Quo usque?

 156. Petr Pan

  Nauč se pořádně číst, Lemmy.

 157. Petr Pan

  @peetr1

  Je to váš názor, já to tak nevnímám. Demokracie, totalita, jsou množiny, tvořeny z mnoha prvků. Není potřeba vyzdvihovat jeden prvek z množiny, který se mě právě teď hodí. Podstatné je, že se potom o tomto prvku mluví jako o celé množině. A to je dle mého soudu špatně. Je nutné posuzovat všechny prvky množiny. V tom je ten rozdíl.

  Zde se jedná o popis akutní hrozby. Pokud by se člověk rozptyloval příliš rozsáhlou kauzální sítí, tak by vůbec nebyl schopen čelit různým akutním hrozbám.

  Pokud to vezmete příliš ze široka, tak ateisty/sekularisty v Bangladéši ohrožuje na životě celý náš vesmír 🙂

 158. Tonda Vlas

  Já tu neobhajuju jiná nábožeství. Jenom tu tvrdím, že viníkem truchlivé situace v Bangladéši je tamní islám. Jinde může být viníkem jiné náboženství, například upalování lidí zaživa u nás ve středověku.

 159. Lemmy

  Nauč se pořádně psát, Petr Pan. Napísal si, že Asad Noor tára nezmysly. Naopak, ja som ťa správne poučil, že ty táraš nezmysly, lebo ty tam nežiješ. Z bavlnky sa ľahko ohovára situácia v Bangladéši. Nepoznáš miestne pomery. A dokázal som ti, že podobne je to v Afganistane. Ignoruješ pravdu, ignoruješ tamojšie miestne pomery. Ignoruješ správanie moslimov.

  Petr Pan: Pokud to vezmete příliš ze široka, tak ateisty/sekularisty v Bangladéši ohrožuje na životě celý náš vesmír

  Ako nechutne zľahčuješ ich ohrozenie na životoch. OK, vrátim ti až, až bude vhodná reč o ohrození nejakých kresťanov. 🙁

 160. toli

  @xjur
  Blud se dá léčit pouze elektrošoky anebo chemickými sajrajty ,neuroleptiky.Navíc s nejistým výsledkem.Tolik míst na psychiatrických léčebnách nemáme.Navíc nemocní jsou i v parlamentu,viz vznik modlitebny v parlamentu.

  Dobrou zprávou je že jakmile někdo něco provede a tvrdí že ho k tomu nabádal Bůh či Ježíš Kristus tak už se veze do blázince.

 161. Kryšpín

  1) Mrtvička ani xjur nedokázali,že jakýkoliv bůh neexistuje jako entita.

  2) Jakýkoliv bůh být tedy může či více bohů (pokud se vzájemně nevylučují na 100%). NEvíme, nevíme ani pravděpodobnost toho. Důkazy nedůkazy (pokud jsou jen nejisté a to jsou, to samé vaše pro evoluce a skoro vše jsou nejisté)

  3) Ten kdo je tady nemocný je Mrtvička po mrtvici. Invalida.

  4) Petr Bakalář je rasista. Viz. jeho kniha Tabu v sociálních vědách, bereš ho Norosožče tedy za svého nového guru? 🙂

  Mějte se a pěkný den! 🙂

 162. Kryšpín

  Tvrdí ten samý, co tvrdil Gertě, že psala na Humanisty! A pak se přiznal Nosorožec! Ale on si trval na svém… 🙂

  Mrtvice je opravdu mimoň! 🙂

  Loučí se Kryšpínek! 🙂

 163. toli

  Z toho jak multinick opruzuje tady i u nemocných na granosalis vyplývá že to je asociální chudáček co by rád aby s ním vůbec někdo komunikoval.

 164. Kryšpín

  No zatím mi tu píší lidé víc než tobě, Invalido. To ty seš tu nějak často na to, že jsi prý „psycholog“, leda v důchodu (invalidním)! 🙂

  A o tobě si tu velká část místních myslí, že jsi blbec, ať věřící či ateisté. 🙂

  Takže celkově to vychází o dost hůře pro tebe než pro mě! 🙂

  Ale neboj, budu sem chodit jen než zemřeš, pak přestanu! Nebo až budeš uvězněný na posteli po další mrtvici. Tvůj Kryšpínek! Ahojky a někdy příštý týden. 🙂

 165. Kryšpín

  Je to off-topic! 😀 Ale když ty, tak my taky! 🙂

  „Úzkost i sebevraždy. Deprese je pro LGBT velké riziko, říká psycholog“

  „Mají větší sklon k duševním nemocem a menšinovému stresu. „Stejně tak čelí alespoň dvakrát vyššímu riziku, že spáchají sebevraždu,“ nastínil v rozhovoru s iDNES.cz americký psycholog z Yaleovy univerzity John Pachankis.“

  Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/lgbt-sexualita-dusevni-onemocneni-deprese-uzkosti-vyzkum-vedec.A190718_134717_domaci_linv

  Tak na tobě, Mrtvičko, je to vidět! 😀 Dobrou a někdy! 🙂

 166. toli

  A zahalím Zemi duhou na znamení smíření lidstva se Mnou 😀

 167. Kryšpín

  S tebou určitě, Invalido! 🙂 Tak dobrou a příští týden! 🙂

 168. Kryšpín

  To není evoluce biologická, ale kulturní, blbe. 🙂 A navíc to nemá co dělat s článkem výše. Ale člověk po mrtvici to možná nerozezná. Tak dobrou a přístí týden někdy! 🙂

 169. Ekklesian

  Bůh řekl Noemu a jeho synům:
  „Hle, já ustavuji svou smlouvu s vámi a s vaším potomstvem i s každým živým tvorem, který je s vámi, s ptactvem, s dobytkem i s veškerou zemskou zvěří, která je s vámi, se všemi, kdo vyšli z archy, včetně zemské zvěře.
  Ustavuji s vámi svou smlouvu. Už nebude vyhlazeno všechno tvorstvo vodami potopy a nedojde již k potopě, která by zahladila zemi.“

  Dále Bůh řekl: „Toto je znamení smlouvy, jež kladu mezi sebe a vás i každého živého tvora, který je s vámi, pro pokolení všech věků:
  Položil jsem na oblak svou duhu, aby byla znamením smlouvy mezi mnou a zemí. Kdykoli zahalím zemi oblakem a na oblaku se ukáže duha, rozpomenu se na svou smlouvu mezi mnou a vámi i veškerým živým tvorstvem, a vody již nikdy nezpůsobí potopu ke zkáze všeho tvorstva.
  Ukáže-li se na oblaku duha, pohlédnu na ni a rozpomenu se na věčnou smlouvu mezi Bohem a veškerým živým tvorstvem, které je na zemi.“

  Řekl pak Bůh Noemu: „Toto je znamení smlouvy, kterou jsem ustavil mezi sebou a veškerým tvorstvem, které je na zemi.“

  (Genesis 9:8-17, ČEP 2001)

  ***

  Vypadalo to jako duha, která bývá na mračnu za deštivého dne, tak vypadala ta záře dokola; byl to vzhled a podoba Hospodinovy slávy. Když jsem to spatřil, padl jsem na tvář a slyšel jsem hlas mluvícího.

  (Ezechiel 1:28)

  A já se vsadím, že duhu si sodomité/devianti/satanisté/nepřátelé Boha i Člověka nezvolili jen tak náhodně…

 170. peetr1

  ***
  @PetrPan
  Zde se jedná o popis akutní hrozby. Pokud by se člověk rozptyloval příliš rozsáhlou kauzální sítí, tak by vůbec nebyl schopen čelit různým akutním hrozbám.
  Pokud to vezmete příliš ze široka, tak ateisty/sekularisty v Bangladéši ohrožuje na životě celý náš vesmír
  /***
  O jaké rozsáhlé kauzální síti to mluvíte? Co je to za ohrožení celým vesmírem? Já jsem psal o faktických praktikách totalitních režimů s absencí demokracie. Což jsou režimy reálné a detailně analyzované. Někteří z nás, zažili totalitu a praktiky komoušů na vlastní kůži. Totalitní režimy mj. zasahují do svobod a vyznání jednotlivců a jejich rodin. Právní normy jsou nastaveny tak, aby sloužily těmto režimům. Pokud vystupujete proti režimu, nebo s ním nesouzníte, zasahuje se do vašich práv a svobod atp.
  Nastolení ateismu v Bangladéši není řešením, řešením je přechod z totalitního režimu do režimu demokratického. Demokratický režim pak uznává základní listinu práv a svobod. Můžete svobodně a beztrestně vyjádřit svůj názor, své přesvědčení, podobně jako u nás v zlaté ČR.

  Hele, předpokládejme, že je pro Bangladéš řešením nastolení ateismu. Pro pořádek vylučme nastolení demokratického režimu, stále zde bude panovat totalita. Což zřejmě nejenom vy, považujete za druhořadou záležitost. Adabsurdum, v nové Bangladéšské ateistické republice může dojít k tomuto. Dle názorů zdejšího ateisty @Toli, budou ateisté Banglanéšané vyhledávat nábožensky věřící lidi a zavírat je do blázince (tvrdí, že jsou nemocní lidé). A hele – zasahuje se do svobody a vyznání jednotlivců, což je ale v demokratickém systému nepřípustné. Přitvrdíme v totalitě, budeme tam zavírat i rodinné příslušníky. Budeme diskriminovat přátele těchto nábožensky věřících lidí. Nebo budeme zvyšovat nátlak na tyto lidi s vyznáním, budeme je pro výstrahu trestat smrtí… atp. A opět konstatuji: tyto popsané praktiky jsou v demokratickém systému nepřípustné. Jsou to prvky totalitních režimů. Takže je to přesně naopak, prvořadý je přechod na demokratický režim. Ostatní věci jsou irelevantní.

 171. Kryšpín

  No to víme, jak dopadly „barevné revoluce“ a „arabské jaro“, zvolili si islamisty ještě větší, viz. Egypt. A dnešní Turecko. To raději vojenskou více sekulární juntu!

  A dnešní „liberální demokracii“ kde v Německu 4/5 lidí nemluví svobodně podle jejich prohlášení není můj cíl. Ani zákaz napsat na FB Tommy Rob…inson.

  A není vzdělanost jako vzdělanost, multikulti školství vše jen ještě víc rozesere.

  Na tenhle pseudoliberální neomarxismus vám kašlu. Trumpy a Orbány na vás! 🙂

  Kryšpín se loučí! 🙂

 172. toli

  Tak si tady pomatenci pěkně povídejte mezi sebou.Duševně zdraví již spí anebo se odebírají na kutě 😀

 173. Kryšpín

  Ano, proto píšu dobrou, blbe! 🙂 Tak dobrou, ty náš „zdravý“ invalido! V týdnu se sem zase rád podívám někdy! Jak bude čas! Těším se na září, až se vrátí Gerta! S tou rád pokecám! 🙂

 174. Tonda Vlas

  *toli
  04.08. 2019
  Už zítra !!!
  Magistrát Prahy poprvé v historii vyvěsí duhovou vlajku.
  https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/prague-pride-festival-hrdosti-lgbt-gay-lesba-homosexualita-pruvod-karneval.A190730_150454_domaci_klf

  (Toníku aby jsi se neposral z off topic )*

  Mně je to ukradený. Byl jsem před týdnem na nudistické pláži na Lhotě a tam jich bylo. U jednoho stánku s občerstvením visí jejich vlajka permanentně a mnozí měli duhovou vlaječku u své deky, na níž leželi.

  Jenže mílý Toli, cpát násilně jako propagandu na vlákna, jak to děláš ty mně přijde totálně chorobné. Já jsem teď v Berlíně a ne v Praze, takže mi je úplně ukradené, jakou vlajku si vyvěsí pražský magistrát. Na takové vlajky už ze západu navyklý a sotva budu mít orgasmus z toho, pokud takovou vlajku uvidím se někde třepotat, jak to míváš ty.

 175. Tonda Vlas

  Pozlobilo mne mobilní připojení.

  *toli
  04.08. 2019
  Už zítra !!!
  Magistrát Prahy poprvé v historii vyvěsí duhovou vlajku.
  https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/prague-pride-festival-hrdosti-lgbt-gay-lesba-homosexualita-pruvod-karneval.A190730_150454_domaci_klf

  (Toníku aby jsi se neposral z off topic )*

  Mně je to ukradený. Byl jsem před týdnem na nudistické pláži na Lhotě a tam jich bylo. U jednoho stánku s občerstvením visí jejich vlajka permanentně a mnozí měli duhovou vlaječku u své deky, na níž leželi.

  Jenže mílý Toli, cpát násilně jako propagandu na vlákna, jak to děláš ty mně přijde totálně chorobné. Já jsem teď v Berlíně a ne v Praze, takže mi je úplně ukradené, jakou vlajku si vyvěsí pražský magistrát. Na takové vlajky už ze západu navyklý a sotva budu mít orgasmus z toho, pokud takovou vlajku uvidím se někde třepotat, jak to míváš ty.

 176. Petr Pan

  @peetr1

  Já nejsem ateista, ale křesťan, Peetře. A ty ateisty/sekularisty tam ohrožuje džihádistické myšlení a toto myšlení je přenosné a může lidi ohrožovat i v liberální demokracii.

  Takže je to přesně naopak, prvořadý je přechod na demokratický režim. Ostatní věci jsou irelevantní.

  Jo jo, třeba navázat spojení s mimozemšťany a pak s jejich pomocí na celém světě nastolit demokracii a světový mír. Konkrétní akutní hrozby jsou irelevantní.

 177. Petr Pan

  @Lemmy

  Napísal si, že Asad Noor tára nezmysly. Naopak, ja som ťa správne poučil, že ty táraš nezmysly, lebo ty tam nežiješ. Z bavlnky sa ľahko ohovára situácia v Bangladéši. Nepoznáš miestne pomery. A dokázal som ti, že podobne je to v Afganistane. Ignoruješ pravdu, ignoruješ tamojšie miestne pomery.

  Ty nikoho nepoučuj, Lémy, raději se nauč pořádně číst – s porozuměním. Já jsem nezpochybnil to, co říká Noor o místních podmínkách. Jenom jeho generalizaci, že islám údajně zakazuje malování, hru na kytaru a hračky. Dokonce jsem napsal: „Asad měl asi problém s nějakou lokální představou, jak by se měl chovat správný muslim“. Takže tvá poznámka je zcela mimo mísu, debile.

  Z bavlnky sa ľahko ohovára situácia v Bangladéši.

  Ty nejenže neumíš dobře číst, ale neznáš ani významy slov v tvém vlastním jazyce. Jinak bys nemohl napsat, že v mém příspěvku pomlouvám situaci v Bangladéši 🙂

  Petr Pan: Pokud to vezmete příliš ze široka, tak ateisty/sekularisty v Bangladéši ohrožuje na životě celý náš vesmír

  Ako nechutne zľahčuješ ich ohrozenie na životoch. OK, vrátim ti až, až bude vhodná reč o ohrození nejakých kresťanov.

  Ne, to jenom ty seš tak nechutně blbej. Peetr1 měl námitku proti mé poznámce a já jsem ironicky poznamenal, že pokud to vezme příliš ze široka, tak jsou ohrožováni celým vesmírem.

 178. toli

  @Tonda Vlas
  Jenže mílý Toli, cpát násilně jako propagandu na vlákna, jak to děláš ty mně přijde totálně chorobné

  To dělám proto abych podráždil zdejší pomatené Kristem,jinak to běžně nedělám.
  Navíc vím že vedení OSACR se staví velmi přátelsky k LGBT. Dokonce budou mít i přednášku na Prague Pride

 179. Tonda Vlas

  A pak se divíš, že je na tebe multinick takovej.

 180. A. S. Pergill

  @toli
  Liberální demokracii si lidé nevybrali ani svobodně, ba ani ve volbách. Naopak, liberální demokraté přicházejí k moci zákulisními machinacemi, podobně, jako třeba Hitler.
  Já se obávám, že ty průzkumy, podle kterých volí Zemana nebo ANO jen důchodci se základním vzděláním, jsou podvod. Já volil Zemana a bývalý rektor MU Zlatuška (ověnčený tituly před i za jménem) kandidoval za ANO.

  @Lemmy
  Merkelová byla vysokým funkcionářem komunisty organizovaného svazu mládeže v NDR. Tahle orientace jí zůstala, přestože se ji podařilo vplížit se na post předsedy křesťanských demokratů.

  @Kryšpín
  Manželství stejnopohlavních párů mi nevadí, to může vadit jen osobám, vymozkovaným křesťanstvím, judaismem nebo islámem (či jinou podobnou hovadskou ideologií).
  Mělo by se jít ovšem dál a měli bychom podpořit to, aby spolu měli děti (technicky to jde, nedávno ověřeno na myších).

  @Nekrofilní tolerance
  Ono je docela zajímavé, že v souvislosti s kauzou, kde je minimálně jedenapůl tisíce obětí, znásilňovaných a drogovaných muslimy (a pár jich mělo skončit i v kebabech), byl odsouzen akorát onen aktivista, jehož jméno nesmí býti vysloveno, který na tuto kauzu upozorňoval veřejnost a informoval o průběhu „soudu“.

  @peetr1
  Má cenu o tom mluvit, protože pokud se nebudeme aktivně bránit, mohou zde být za pár let stejné poměry, jako v té Bangladéši.
  Lidí, kteří by je chtěli zavést, je v táboře „liberálních demokratů“ dost a dost. A jdou jim na ruku četné neziskovky a další zločinci.

  Kontakt s jakoukoli cizí civilizací by znamenal prakticky konec judaismu, křesťanství i islámu.

  @Tonda Vlas
  >a jak to chcete udělat?
  >Bombardováním a tanky?
  Bojím se převelice, že mírové a bezbolestné řešení neexistuje. Měli bychom se zbavit liberálních demokratů a dalších vnitřních nepřátel, a potom bude vysoká pravděpodobnost, že válku vyhrajeme a bolet to bude hlavně naše nepřátele.

 181. Toli

  A pak se divíš, že je na tebe multinick takovej.

  Mě je multinick u prdele,ale rád ho dráždím.On mne dráždit nemůže protože nevím co píše 😀

  Mimochodem prý už visí,tedy ne multinick ale duha na magistrátu.ČT 24 tomu věnuje dost velký prostor ve zprávách.ale neříkají nic co bych už nevěděl.

 182. toli

  @ASPERGILL

  Kontakt s jakoukoli cizí civilizací by znamenal prakticky konec judaismu, křesťanství i islámu.

  Netušil jsem že by ti nějak záleželo na přežití totalitních ideologií judaismu,křesťanství a islámu.

  Měli bychom se zbavit liberálních demokratů a dalších vnitřních nepřátel, a potom bude vysoká pravděpodobnost, že válku vyhrajeme a bolet to bude hlavně naše nepřátele.

  A jak poznáme kdo je ten zloduch liberální demokrat ?
  Víš on nikdo nemá rád když mu někdo kecá do života.A myslím že na rozdíl od různých ismů právě toto dělá liberální demokracie ze všech ideologií nejméně.

 183. Kryšpín

  „A myslím že na rozdíl od různých ismů právě toto dělá liberální demokracie ze všech ideologií nejméně.“

  Jo jo, proto 4/5 Němců nemůžou svobodně mluvit veřejně! Ty jsi měl kdysi mrtvici, viď? 🙂 🙂 To není „liberální“ demokracie, ale neomarxismus.

  Mějte se a někdy v týdnu! 🙂

 184. toli

  @Kryšpín
  Pro tentokrát jsem to udělal a roloval dolů.Jinak se koukám vždy vpravo a jen kliknu na názor člověka kterého CHCI číst (a automatika vykoná potřebné ,tedy selektuje obsah) což ty nikdy nejsi takže sorry že nevím co píšeš.

 185. Kryšpín

  Mrtvička:

  „Pro tentokrát jsem to udělal a roloval dolů.Jinak se koukám vždy vpravo a jen kliknu na názor člověka kterého CHCI číst (a automatika vykoná potřebné ,tedy selektuje obsah) což ty nikdy nejsi takže sorry že nevím co píšeš.“

  Jasně, tentokrát jsi to udělal 😀 😀 😀 😀 zrovna tentokrát! 😀 Náhodou jsi si mě přečetl! 😀

  I když někoho vyklikneš, objeví se ti i ten předtím či potom, o tom to je, blbe! 😀

  Ale jsem rád, že jsi se přiznal, že mě čteš! I když prý jen „někdy“, ale my dva víme svoje, že… 🙂

  Tak zatím a v týdnu někdy! 🙂

 186. toli

  @ASPERGILL
  Myslím že altruismus a pomoc bližnímu (tedy i migrantům) je spíše vývěsním štítem křesťanství než liberální demokracie .Přesvědč mě o opaku.

  Mimochodem náš přední arciidiot rovněž kritizuje liberální demokracii.Což je pro mne známkou že liberální demokracie je to jediné správné.Ono v podstatě vše co se nelíbí Dukovi musí být to správné 😀
  https://www.forum24.cz/kardinal-duka-se-pridal-k-tem-kdo-kritizuji-liberalni-demokracii/

 187. toli

  @Lemmy
  Spíše frustráta,protože on nemá k dispozici ani kundu ani ptáka a šíleně ho sere že ho nikdo nechce .

 188. Kryšpín

  Jinak kde jsi Nosorožče vzal, že jsem křesťan? 🙂

 189. Ekklesian

  Maďarský lid má dnes dostatečnou politickou a ekonomickou váhu, aby se ochránil a zachoval si nezávislost, řekl v sobotu premiér Viktor Orbán ve svém každoročním projevu na letní univerzitě „Tusványos“.

  Brzy bude mít i fyzické prostředky pro sebeobranu, dodal na mítinku konaném v Tusnádfürdő (Baile Tusnad), ve středním Rumunsku. Podle Orbánových slov se maďarské vládě podařilo obnovit suverenitu země a ochránit její hranice před migrací.

  Generace národní identity
  „Naše generace získala historickou příležitost k posílení maďarského národa,“ uvedl premiér. „Byl to dosud nespravedlivě tvrdý boj a nespravedlivě tvrdý zůstane i v budoucnu.“

  Dále řekl, že za třicet let po přechodu k demokracii si Maďaři uvědomili, že „nejde o to, stanovit si cíle na určité časové období, ale o to, abychom v tomto období dali smysl našemu vlastnímu životu. To platí nejen pro jednotlivce, ale také pro každou generaci,“ řekl Orbán a zdůraznil, že je třeba, aby současná generace „dala smysl“ své existenci.

  Premiér Viktor Orbán také uvedl, že Maďarsko se ustanovilo jako „neliberální stát“ a dodal, že země se přeměnila v „jedinečný křesťansko-demokratický stát“.

  Orbán se vymezil proti předpokladu, že „všechny demokracie jsou od přirozenosti liberální povahy a křesťanská demokracie by měla být také liberální“. Prohlásil, že idea liberální demokracie je životaschopná pouze potud, pokud „má pozitivní vliv na lidstvo“ a zároveň zajišťuje ochranu osobních svobod a soukromého vlastnictví.

  „Jakmile však začala přetrhávat pouta, která držela člověka v reálném životě, zpochybňovat genderovou identitu, snižovat náboženskou identitu a považovat za zbytečnou národní příslušnost, její náplň se radikálně změnila. To je duch doby posledních dvaceti až třiceti let v Evropě.“

  Orbán navíc řekl, že když zastánci liberální demokracie kritizovali maďarskou vládu, „upadli do nenávisti“ namísto toho, aby se snažili argumentovat.

  Služba národu
  Maďarský premiér uvedl, že když byla jeho nová vláda v roce 2010 konfrontována s otázkou, zda problémy, které zdědila po předchozích vládách, lze vyřešit v rámci liberální demokracie, „řekli jsme, že v této struktuře neexistuje správná odpověď a že je nutné vytvořit něco jiného.“

  „Přehodnotili jsme a pozvedli vztah mezi člověkem a společností na novou úroveň.“

  Orbán k tomu vysvětlil, že liberální systém je postaven na skupině individuí, která si konkurují, aniž by brala v úvahu existenci národa. „V lepším případě tu máme politický národ,“ řekl.

  Naproti tomu podle jeho slov „neliberální, nebo národní hledisko“ nahlíží národ jako „historicky a kulturně definované společenství, jehož členové musejí být zaštítěni a schopni se ve světě ubránit jako skupina“. Podle něho tento přístup zohledňuje individuální efektivitu, která slouží i celé společnosti.

  „Jinými slovy, „ano“ demokracii, „ne“ liberalismu.“

  Premiér Viktor Orbán poznamenal, že podstata neliberální politiky spočívá v křesťanské svobodě. „Cílem křesťanské politiky zaměřené na svobodu je chránit vše, co liberálové zanedbávají nebo opomíjejí. Hodláme příštích patnáct let věnovat misii naší generace, abychom čelili liberálnímu duchu doby a liberálnímu internacionalismu.“

  Premiér dodal, že ačkoli pro liberály může být postačující hmotné bohatství země, „přesto je na naší straně něco víc, co lze nazvat krásným, svobodným a spravedlivým; co lze nazvat křesťanskou svobodou.“

  Maďarsko může změnit ekonomický plán
  Premiér Viktor Orbán rovněž poznamenal, že na jaře bude pravděpodobně nutné vypracovat druhý plán ekonomické záštity a možná i třetí plán na podzim roku 2020.

  Podle jeho slov by tyto akční plány měly být zaměřeny na zlepšení konkurenceschopnosti země.

  Když mluvil o tom, co je na pořadu dne, Orbán uvedl, že Maďarsko se bude aktivně účastnit bitvy za právní stát. Zároveň dodal, že Maďarsko by mělo „pěstovat sebeovládání“ a zároveň „bychom neměli urážet naše partnery“.

  Orbán rovněž nadnesl otázku členství vládnoucí strany Fides v Evropské lidové straně (EPP) a uvedl, že je nutné počkat, až se v EPP vyjasní situace a jaké bude rozhodnutí EPP ohledně její budoucnosti. To bude pravděpodobně na pořadu podzimního kongresu EPP, dodal.

  ***

  Takto redakce ProtiProudu tlumočí hlavní teze maďarského premiéra Viktora Orbána z jeho projevu u příležitosti každoročního transylvánského zasedání Maďarské národní rady v Rumunsku

 190. Kryšpín

  No jasně, proto se v Německu bojí 4/5 lidí říkat věci nahlas, to je spokojenost! 🙂

  Proto vyhrávají Orbánové a Salviniové 😀

 191. Kryšpín

  Ekklesian:

  Krásně to Orbán popsal!

 192. Ekklesian

  Aby tě ty „občane“ EU někdo nevyexpedoval do končin ke kterým se svým „občanstvím“ hlásíš. Země Čechů to nejsou!

 193. Ekklesian

  Ostatně, skutečnou plnou demokracii nemáme ani dnes. Spíše než o demokracii můžeme zatím hovořit o ještě dobře fungující hře na demokracii. I v tomto směru jsme však již ve stádiu finále hry, kdy se masky odhazují a kde se o demokracii hovoří pouze tehdy, když nám to vyhovuje. A když nezvítězí náš kandidát, naše myšlenky a naše představy o směřování společnosti, uděláme vše, abychom druhou stranu nedemokraticky potlačili. Hluboké rozdělení západní společnosti je toho přesvědčivým důkazem.

  ***

  Aleš Přichystal při rozhovoru o své knize Přežít nebo zemřít (vydalo nakladatelství Česká citadela).

 194. Kryšpín

  No a náš frustrátek zase jako gay žil celý život se ženou a je to invalida. 🙂

 195. Kryšpín

  „Manželství stejnopohlavních párů mi nevadí, to může vadit jen osobám, vymozkovaným křesťanstvím, judaismem nebo islámem (či jinou podobnou hovadskou ideologií).“

  A proč? Stačí že je o úchyly. Ty bys děti nechal s pedofilem?

 196. Kryšpín

  Tam nemusí být vůbec žádné náboženství, abys odmítl LGBT nátlaky

 197. Lemmy

  Kryšpín, je dobre vedieť, že sa hanbíš za svoj svetonázor. Ako ultra multinick to máš veru ťažké. 😀

 198. Lemmy

  Ak to Aleš Přichystal povedal o demokracii, tak o demokracii tára nezmysly. Demokracia vzniká, keď sa uznáva väčšina názorov zúčastnených. A pri voľbách to platí.

 199. Lemmy

  Toli: Jak dalece seriózní jsou topky.sk ?

  Tá otázka mi nedáva zmysel na odpoveď. Topky.sk sú bežným denníkom, viac menej bulvárne články. Neznamená to, že občas neuverejnia aj niečo dôležité. Topky.sk sú zamerané na čítanosť, nie na to, či ich obsah je objektívny alebo pravdivý. Môže, ale nemusí byť.

 200. Kryšpín

  Ale za co bych sa hanbil, ty čučorietko? 🙂 Nikdy jsem nenapsal, že jsem křesťan. To že mam argumenty pro teisty neznamená, že jsem křesťan nebo teista, jen nejsem pitomý ateista, to je vše. 🙂 Jsem agnostik. 🙂

 201. Lemmy

  Kryšpín, teda tvrdíš, že nie si pitomý kresťan!!!

 202. toli

  @Lemmy
  Kryšpín, je dobre vedieť, že sa hanbíš za svoj svetonázor. Ako ultra multinick to máš veru ťažké.

  Zapíráním Krista to nezachrání.Stejně už všichni vědí že je debil 😀

 203. Kryšpín

  No jestli každý kdo věří v Krista je debil, Mrtvičko, tak takový fyzik Grygar je proti vám dvěma hlavám debil… 🙂 Vidím to přesně opačně. 🙂 Ale mam proti vám i argumenty, to vy nemáte. 🙂

  Nosorožec neumí ani definovat svůj ateismus (jednou tak, pak opačně), Mrtvička zase jako buzna žil se ženou, jako údajný „agnostik“ tvrdí, že bůh není, jako volič Zemana nadává na Zemana,… prostě dva trotlové 🙂

  Mějte se a někdy během měsíce se možná zastavím, teď je tu bez Gerty a Medey nuda… A nemyslím, že křesťané jsou obecně pitomci, znám hodně dobrých a chytrých křesťanů, jen jsem prostě agnostik. Dávám bohu či bohům i ateismu šanci 50/50, protože nevím, jaká je pravděpodobnost existence bohů. 🙂

 204. Kryšpín

  A nejsem sám, kdo si myslí, že jste trotlové, jak mezi věřícími v boha, tak mezi ateisty: to už máme já, Tonda, Gerta, Peetr1, Petr Pan, M.ulit, Ekklesian… co máme Mrtvičku za notorického blba. A já i Medea máme Nosorožce za imbecila. 🙂

  Tak zatím a po prázdninách i s Gertou tu budu víc zřejmě, prostě dokud Mrtvička nezemře. Ahojky, Kryšpínek. 🙂

 205. Lemmy

  Kryšpín, je jasné, že nie si sám, keď si tu vytvoril toľko rôznych identít. 😀 Je radosť sledovať, ako sa z toho utešuješ.

 206. Kryšpín

  Medea je můj profil jo? Medea tě má za blba jako já! 🙂 Nebo Tonda Vlas? Nebo kdo je můj profil? 🙂 Tonda i já i další lidé zde mají Mrtvičku i tebe za trotly. 🙂

  Ahojky, váš vítěz Kryšpínek, tak v září někdy, až se vrátí Gerta třebas! 🙂

 207. Lemmy

  Kryšpín, sledujem, že ani logiku neovládaš. Toli napísal: Zapíráním Krista to nezachrání.Stejně už všichni vědí že je debil .

  Ty si z toho chybne, nelogicky, vyvodil, že každý, kto verí v Krista, je debil. To je však len tvoj (de)mentálny problém. Neviem, z akého dôvodu vieš odvodiť z jedného prípadu prípad na všetkých. Iba, ak si idiot.

 208. Kryšpín

  Nevyvodil jsem to špatně, imbecile, protože jinde zase Mrtvička tvrdí, že všichni věřící v boha jsou blbci a nemocní, trotle. 🙂 Dokonce nemusím hledat citace, on se k tomu přiznává i výše v tomto vlákně a nejen v něm. Ale v podstatě všude. 🙂 Přitom je sám invalida po mrtvici a nemocný člověk bez racionálních argumentů… 😀

  Takže jsem to jen vzal v kontextu toho, co jinde Mrtvičák napsal a píše (pokud to není matrix)… 😀

  Zatím a v září s Gertou zase přijdu. 🙂

 209. Lemmy

  Kryšpín: (pokud to není matrix)

  Myslím, že toto je také milučké, na čo nie je dôvod reagovať. Som rád, že sa držíš svojej zásady. Teší ma, že napíšeš nejaký balast, aspoň nie je dôvod reagovať na tvoje pletky.

 210. Kryšpín

  Protože na racionální argumenty ani reagovat neumíš, to ví matematička Medea i já (viz. naše hádky o tvém ateismu a nosorožcích)! Je jedno, zda je člověk ateista či nábožný, tebe mají za imbecila téměř všichni zde (hlavně ti co mají něco vystudováno) a já vážně za Medeu nepíšu (pokud to není matrix – logická možnost 🙂 ). Tak zatim a v září třebas, jdu, vy dva frustrátci po mrtvici, vy si mě ještě užijete, nebojte. 🙂

 211. Lemmy

  Kryšpín, z toho, čo si natáral, je jasné len jedno: vy si mě ještě užijete. Nebojím sa! Zvykol som si na chorých ľudí. Mám v úcte pacientov.

 212. Kryšpín

  Jo jo, akorát si nedokázal proč jsem chorý, zatímco já ti poměrně snadno (částečně – může to být matrix atd…) dokázal, že Mrtvička píše nesmysly, např. že jako údajný agnostik nemůže popírat možnost existence bohů atd… jinak je blbec. A to je. A ty a tvůj ateismus, to už se tu řešilo vícekrát a vždycky jsi prohrál, viz. citace tebe a Medey. Nejdřív jsi tvrdil, že tvůj ateismus je JEN NEVÍRA, PAK VÍRA, ŽE BOHOVÉ JSOU VÝMYSLY, MASKOTI, TEDY VÍRA (NEDOKÁZANÁ!) V NEEXISTENCI BOHA/BOHŮ JAKO ENTIT. To jsi nejdřív popíral, pak jsi to sám přiznal. Takže jak píšu, jsi vůl a dá se to (částečně) dokázat (může to být matrix, pravda 🙂 ). O Mrtvičkovi už jsem psal výše, nejsem v tomto názoru na vás dva sám a jsou se mnou jak někteří zdejší ateisté, tak věřící v boha (a za ně asi nepíšu, třeba za Medeu). 🙂

  Dobrou a v září! 🙂

 213. Lemmy

  Dôkaz: chorý si používaním výrazu matrix. To je objektívna diagnóza. Po ďalšie, netvrdil som, že môj názor je len neviera. A že potom viera. To sú tvoje choré výplody mysle, s ktorými sa musíš sám popasovať.

 214. Kryšpín

  Tvrdil jsi, že tvůj ateismus je prostě jen nevíra a pak jsi přiznal opak, citace tu jsou. Jsou o článek či dva níže, jsou dané od Gerty i ode mě i od Medey. 🙂 🙂 A to hned několikrát. Např. pod tímto článkem si přečtěte vlákno od Gerty a Medey a Lemmyho.

  https://www.osacr.cz/2019/05/16/opravdu-jsme-to-necekali-poznamka-k-sexualnim-problemum-ceske-rimskokatolicke-cirkve/#comment-246283

  A matrix je logická možnost, viz. prof. logiky Peregrin a další logikové a i fyzikové (viz. článek od vašeho ateisty Slávka Černého zde na webu). 🙂 (ale může to být jen matrix 🙂 )

  „Fyzikové objevili důkaz, že náš vesmír může být simulace“

  https://www.osacr.cz/2012/10/16/fyzikove-objevili-dukaz-ze-nas-vesmir-muze-byt-simulace/

  Jsou to jen částečné důkazy, ale vy také máte jen částečné pro vaše víry jako evoluce atd… Pravděpodobnost nevíme, důkazy nedůkazy (pokud jsou nejisté a to jsou, jak pro či proti).

 215. Lemmy

  Kryšpín, si otrasne trápny. Ak mám nejaký názor, tak hneď neviem, či ten názor je pravdivý. Možno po čase zistím, že je v zhode so skutočnosťou, ale kým to neviem, tak nemôžem byť ako ty idiot, aby som svoj názor hneď považoval za pravdivý. To, že ty žiješ v logickom vákuu, v tom tvojom matrixe, je tvoj problém. Neobťažuj ma svojimi hlúposťami.

 216. Kryšpín

  Nemusíš svůj názor vždy považovat za pravdivý ve smyslu velké pravdy, jisté pravdy, ale z nějakého důvodu se k němu přikláníš, takže ho bereš za spíše pravdivý (věříš že je z nějakého důvodu asi spíš pravdivý)… I když ne jistý. Tak lidé berou své názory běžně. Ať mají dobrý důvod či nemají.

  Tak to mívají normální lidé, ale ne GÉNIOVÉ JAKO TY! 🙂

  Ale to není jediný špíček, který jsi tam napsal. Doporučuji číst všem, kdo se chtějí bavit, udělat si popkorn a kafe a zvednout si náladu! 🙂

  A o matrixu a logice jsem ti napsal výše a dal ti i příslušné odkazy, ty jsi dal prd. 🙂

  Tak zatím a v září! 🙂

 217. Lemmy

  Kryšpín, viem, že si schopný tárať bludy, ale čo ja s tým? Nie som predsa tvoj lekár.

 218. Kryšpín

  Já ti dal konkrétní připomínky, ty jen obecné srajdy. Zatím je tu asi víc lidí co tebe považuje za blbce. Medey si z nich vážím nejvíce. A argumenty jsem dal výše. Každý se může přesvědčit sám, kdo z nás je na tom hůře. Ať si projdou ty tvoje debaty s Medeou a uvidí sami, asi bude záležet jak vysoké mají IQ a podle toho si vyberou buď tebe za lepšího (nižší IQ) nebo Medeu a mě (vyšší IQ). Tak ahojky a v září (pokud to není matrix atd.)! 🙂

 219. JFK

  @Lemmy

  Ak mám nejaký názor, tak hneď neviem, či ten názor je pravdivý. Možno po čase zistím, že je v zhode so skutočnosťou, ale kým to neviem, tak nemôžem byť ako ty idiot, aby som svoj názor hneď považoval za pravdivý.

  Ach jo, ty neznáš význam slova „názor“, Lemmy. Mít názor, že něco je tak a tak, znamená mít přesvědčení, že je to tak a tak. A nějaké přesvědčení, že je to tak a tak, můžeš mít i když nemáš poznání, že je to tak a tak.

  Viz význam slova „názor“ v českém wikislovníku: „přesvědčení o stavu věcí“.

 220. JFK

  @Kryspin

  Cameron není žádný konzervativec právě, to samé co Merkelová, opět = jasný posun doleva k neomarxistickým hodnotám…

  To, že je někdo zastáncem stejnopohlavních manželství z něj ještě neomarxistu nedělá. Neomarxisté obhajují přijetí stejnopohlavních manželství jako osvobození utlačované homosexuální menšiny, ale pravicový liberál to může odůvodnit jako akceptaci neškodné individuální potřeby a konzervativec jako prosazování konzervativní hodnoty – partnerské věrnosti u homosexuálů.

 221. toli

  @Lemmy

  Pradiarka je česky zápřednice ? (pavouk) .Když koukám na přírodopisné dokumenty které jsou ve slovenštině tak mám docela problém se orientovat v druzích.Slovenská názvosloví neznám.

 222. JFK

  Toli, proč se na to ptáte člověka se základkou? Proč raději nepoužijete google a wikipedii? 🙂

 223. Lemmy

  Toli, zápřednice má latinský názov: Cheiracanthium punctorium. Ide o jedovatého pavúka, ktorý sa na Slovensku vyskytuje. Ale používajú sa rôzne názvy: Pradiarka pestrá, Pradiarka obávaná, Pradiarka jedovatá. Prečo sa pýtaš? Je nejaká súvislosť? S čím?

 224. Nekrofilní tolerance

  Konzervativní křesťanství nemůže být z definice pro sňatky LGBT, jedině liberální či neomarxistické.

  A co se týče těch cenzurních zákonů, pro ty zase nemůže být liberál. Skutečný liberál. Takže za tím také vidím neomarxismus.

 225. toli

  @Lemmy
  Jen jsem četl že u vás někoho pokousal a musel do nemocnice.Jinak souvislost žádná není,jen nevím proč bych měl číst a nějak reagovat na multinicka ? Z toho abych se zahazoval s idioty jsem už vyrostl.Když si chci s někým pokecat tak raději na fejzu…..

 226. Nekrofilní tolerance

  Kdo je to ten multinick? Někdo po mrtvici nebo? Ne, po mrtvici je vlastně uživatel toli, takže kdo je to? Já nejsem JFK! Stačí?

 227. JFK

  @toli

  Toli, zápřednice má latinský názov: Cheiracanthium punctorium. Ide o…

  No vidíte, Toli, když to našel Lemmy, dokázal byste to i vy, nebo snad ne? 😀

 228. JFK

  @Nekrofilní tolerance

  Řekněme, že Cameron je konzervativec a ten může být i zastáncem stejnopohlavních manželství i cenzury. Ale je třeba si uvědomit, že mezi liberalismem a konzervatismem, levicí a pravicí, nejsou ostré hranice. Politika není černobílá.

  (A můžete si pořídit nějaký normálnější nick? Tenhle mě docela irituje.)

 229. Antiteista

  @JFK
  Raději nám napište, zdali jste už objevil dveře z matrixu. Nebo je to stále „velké tajemství“

 230. Lemmy

  Multinick je matrixový šašo, ktorý tu obťažuje svojimi debilitami. Raz sa prihlási ako Kryšpín, potom ako Ekklesian, neskôr ako JFK alebo Nekrofilní tolerance. Je radosť sledovať, ako sám so sebou tu diskutuje medzi svojimi rôznymi prezývkami. Je dobrý a poučný film Identita, ktorý by mal tunajší multinick vidieť. Mal by byť pre neho poučný. Pri sledovaní si môže pokojne myslieť, že ide o matrix. 😀 Odkaz: https://www.csfd.cz/film/70971-identita/prehled/

  Tunajší multinick má totiž problém s vlastnou identitou.

 231. Lemmy

  Áno, Toli, ten had je jedovatý, a na Slovensku sa vyskytuje. A máme aj jedovaté huby, a neraz konzumenti skončia v nemocnici. 🙁

 232. JFK

  @Lemmy

  Áno, Toli, ten had je jedovatý, a na Slovensku sa vyskytuje. A máme aj jedovaté huby, a neraz konzumenti skončia v nemocnici.

  Ach jo, lidový „toxikolog“ Lemmy v akci 😀

 233. Antiteista

  @JFK+kryšpín
  No tak se omlouvám, patřilo to Kryšpínovi. Už se v těch vašich přezdívkách neorientuji.

 234. toli

  @Lemmy
  Áno, Toli, ten had je jedovatý, a na Slovensku sa vyskytuje. A máme aj jedovaté huby, a neraz konzumenti skončia v nemocnic

  Ale zápřednice Cheiracanthium punctorium je pavouk a ne had.My ho tady máme taky.Letos zatím nic,ale vloni někoho kousla u Litoměřic co si vzpomínám.

 235. Lemmy

  OK, opravujem sa, myšlienky mi behajú všelikde. Od pavúkov cez hady až po huby. 🙂 Máš pravdu, pri písaní sa mi to spojilo. Pri písaní o jedovatých živočíchoch mi prišla na um aj vretenica. Potom som nesledoval tok slov v príspevku.

 236. Antiteista

  @Lemmy
  Myslím, že Ekklesian nějakou vyšší křesťanskou absolvoval, u dalších máte asi s tou identitou pravdu.

 237. toli

  @Antiteista
  Eklesian tvrdí že je samouk,žádné teologické „vzdělání“

 238. JFK

  @Lemmy

  Multinick je matrixový šašo, ktorý tu obťažuje svojimi debilitami. Raz sa prihlási ako Kryšpín, potom ako Ekklesian, neskôr ako JFK alebo Nekrofilní tolerance. Je radosť sledovať, ako sám so sebou tu diskutuje medzi svojimi rôznymi prezývkami.

  Zbytečně odvádíš pozornost. To, že jsi člověk rozumu mdlého, neskryješ 🙂

 239. Antiteista

  @toli
  Myslel jsem, že Eklesian je přejmenovaný Ateistům. Ale to není důležité. Některé debaty tady jsou zajímavé, ale s těmi alternativními realitami dost únavné. Chtělo by to pro oživení nějakou novou křesťanskou kapacitu.
  ps. zkouším to protlačit 5x, asi to dělá nějaký kreacio-hacker!

 240. Lemmy

  Antiteista, s tým premenovaním Ateistům na Ekklesiana to myslíš správne. Neskôr sa prevtelil do Kryšpína a Gerty. Jeden nábožný tu vie diskutovať pod viacerými prezývkami.

 241. toli

  @@Antitheista
  Myslel jsem, že Eklesian je přejmenovaný Ateistům,

  Ano je to tak ,ale s Gertou a Kryšpínem nemá nic společného
  Gerta,Kryšpín a Nekrofilní tolerance je multinick

 242. Lemmy

  Toli, ty si myslíš, že Ekklesian nie je Gerta alebo Kryšpín?

 243. toli

  Není, jsou to 2 různí lidé asi pod 5 jmény 😀

 244. toli

  Eklesian původně ateis.tum je jeden a multinick to ostatní 🙂

 245. toli

  Včerejší přednáška OSACR o homosexualitě v přírodě měla tak velký úspěch že všechny museli přesunout do většího sálu a i ten byl narvaný.
  Existuje videozáznam tak jsem zvědavý jestli ho sem Petr vloží ?

 246. Lemmy

  Zatiaľ máme platný zákon o 12 týždňoch. Je snaha politikov to skrátiť na 8 týždňov.

  SaS: Ak sa takáto novela dostane do parlamentu, poslanci SaS nepodporia nič, čo naruší súčasný status quo. Interrupcie sú na ústupe, podstupuje ich mizivé percento žien a nie sú pre normálnych ľudí témou. http://www.humanisti.sk/view.php?cisloclanku=2019070040

  Slovensko nemôže byť liberálne z toho dôvodu, že na Slovensku je vyše 70 % teistov. Veľa z nich sú bigotní fanatici!

 247. Nekrofilní tolerance

  Antiliberální neomarxističtí cenzoři a buzíci by chtěli zavést „hate“ speech zákony i u nás. 🙂

  „Česku chybí zákony pro postihování projevů nenávisti na základě sexuální orientace. Situace LGBT+ lidí v naší zemi se zhoršuje.“

  https://twitter.com/JsmeFer/status/1128917714104397824

  Ale zatím nemají ani svatby, mají to u nás buzny těžké. 🙂 A v Polsku a jinde! 🙂

 248. Lemmy

  JFK, a tvoje civilné meno je aké?

 249. JFK

  Promiň, cukrouši, ale já chci zůstat inkognito 🙂

 250. Alibaba

  peetr1: Tím hlavním problémem Bangladéše je nízká úroveň vzdělání a absence demokracie. Bangladéšská lidová republika = rozvojová země + nízká úroveň vzdělání + totalitní režim + diskriminace.
  Tak nevím, jestli si děláte srandu, nebo provokujete, nebo vám to nedochází, ale za všemi body co píšete je společný právě ten islám.
  Islám diskriminuje ženy, jinověrce a ateisty.
  Islám je základem téhle totality, vše se podřizuje islámu. Politický islám = náboženská totalita.
  Islám způsobuje nízkou úroveň vzdělání, protože některé vzdělání odporuje islámu. V islámskách státech většinou napřed šprtají korán (má vysokou důležitost), a neučí se (zanedbábvají se) jiné předměty.
  Islám způsobuje tu zaostalost, rozvojovost. Kdyby se na něj vykašlali, tak by se mohli vzdělávat bez omezení.
  Islám je nedemokkratický právě třeba diskriminací žen, jinověrců a ateistů.

  A pak už jen rozhoduje, jak si stát nechá prolézt islámem své zákonodárství a soudnictví. Třeba Turecko mělo nakročeno (od Atatürka) k sekularismu, ale Erdoan to tlačí zpět k islámskému státu.

 251. A. S. Pergill

  Krašpíne,
  dal byste děti do skautského tábora, vedeného J. Foglarem?

  Pedofil, „sekající“ akty znásilnění dětí jak Baťa cvičky, je ryze ideologický konstrukt. A v reálu platí, že naprostá většina pachatelů sexuálních násilných trestných činů na dětech nejsou pedofilové.

 252. Lemmy

  A ako sa nazýva dospelý človek, ktorý sexuálne zneužije malé dieťa?

 253. Lemmy

  Tonda Vlas, mám otázku, že či považuješ toto za slobodu slova, ak niekto šíri nenávistné prejavy a pácha zločiny z nenávisti???

 254. Lemmy

  Alibaba: Islám je nedemokkratický právě třeba diskriminací žen, jinověrců a ateistů.

  Súhlasím, ale nedemokratický je aj Vatikán. Tam sa to hemží len mužmi v hierarchii, a ženy majú podradné postavenie. O tom, že katolíci pohŕdajú inovercami a ateistami, ani nehovoriac.

 255. Hraničář

  Lemmy
  12.08. 2019
  A ako sa nazýva dospelý človek, ktorý sexuálne zneužije malé dieťa? ……………….

  Pedofilní násilník! A ten, který dítě přímo nějak mučí je pedofilní sadista! I když osobně – nejsem odborník – bych pochyboval, že dotyčný je „pedofilní“. Prostě je násilník nebo sadista!

  Když někdo znásilní ženu, je snad nějak feminofilní?

 256. Alibaba

  Lemmy: Súhlasím, ale nedemokratický je aj Vatikán.
  Taky nějak nechápu, že římskokatoličtí věřící nevidí Vatikán jako teokracii. Žádná demokracie v tomhle „státě“ není. Při konkláve si volí nejvyšího (co do postu) podvodníka ze schromáždění podvodníků (kteří nejsou nikým voleni ale zase jen jmenovaní bývalým nejvyším podvodníkem).

 257. toli

  @Alibaba

  Taky nějak nechápu, že římskokatoličtí věřící nevidí Vatikán jako teokracii

  Laici o tom nepřemýšlí a kněží velmi dobře vědí že slouží teokracii a považují to za to nejlepší co existuje.
  Když jsem obhajoval demokracii že je to to nejlepší co kdy člověk vymyslel tak právě kněží tvrdě nesouhlasili.Pro ně je vrcholem právě ta teokracie,tedy vláda kněží.

 258. Nekrofilní tolerance

  Zločiny z nenávisti? 😀 😀 Jakože slova jsou zločiny? 😀

  Podívej, někoho urazí už kritika, třeba muslimy. Nebo hanobení. Nebo satira. Malování Mohameda atd… a tohle všechno může spadat pod „šíření nenávisti“, ty idiote Nosorožče. 🙂

 259. Lemmy

  Ja si vysvetľujem výraz „zločiny z nenávisti“ až príliš konkrétne. Kresťan nenávidí moslima, a tak ho zavraždí. Moslim nenávidí sekulárny svet, a tak spácha samovražedný útok na občanov, ktorí sa nachádzajú vo veľkom počte na nejakom mieste. Ide mu o to, aby bolo čo najviac mŕtvych. Toto sú zločiny z nenávisti. Je úplne jedno, aké pohnútky viedli k nenávisti, dôležité je, že kvôli tej nenávisti sú schopní spáchať zločin. Napríklad zavraždenie lekára, ktorý súhlasí s interrupciami. To často robia fanatickí kresťania.

 260. Nekrofilní tolerance

  Tady se bavíme o cenzuře a svobodě slova… To sem dal Tonda Vlas, blbe. 🙂

 261. Hraničář

  Tonda Vlas
  17.08. 2019
  https://neviditelnypes.lidovky.cz/zahranici/evropa-vlastni-kulturu-zahalujeme.A190816_170632_p_zahranici_wag

  vražda režiséra Thea van Gogha v roce 2004, který natočil film „Submission“ (Podvolení) o islámském násilí vůči ženám; smrt mnoha arabsko-islámských intelektuálů, kteří se provinili tím, že svobodně psali, výtržnosti kvůli dánským karikaturám, mnoho soudů mnoho pokusů o vraždu, vyvraždění redakce francouzského satirického časopisu Charlie Hebdo, útoky po projevu papeže v Řezně, nevydané knihy a nerealizované scénáře, malby Mohameda uložené v depozitářích muzeí a zvyšující se počet vyhrůžek a trestů, včetně bičování, bezpočtu novinářů a spisovatelů jako například saúdskoarabského blogera Raifa Badawiho, by nás měly vyburcovat k činu – a ne nás srazit na kolena. ……………………

  Je tomu skutečně tak??

  Vše níže popsané je realita dnešní Evropy a je důsledek tzv. pštrosí politiky („strkání hlavy do písku“ místo řešení přibývajících problémů v souvislosti s islámskou imigrací do Evropy) především běžnými řadovými občany.

  Současnost v Norsku – aneb mají, co chtěli….

  Jestlipak si dovolí Barnevernet odebrat muslimovi dítě?

  MUSLIMOVÉ V NORSKU NYNÍ POŽADUJÍ SAMOSTATNÝ STÁT
  Muslimové Norska požadují samostatný islámský stát a hrozí teroristickými akcemi, pokud nebudou splněny jejich požadavky. Norsko tak dokončuje třetí fázi islamizace, které v krátkosti můžeme popsat takto:
  Fáze 1: Když muslimové tvoří 1-3% populace. Jejich chování ve společnosti je slušné a nevtíravé.
  Fáze 2: Když muslimové tvoří 4-20% populace, začínají politické požadavky – budování mešit, minaretů, zákaz křesťanských obřadů a akcí a oslavy muslimských svátků, jako ramadánu.
  Fáze 3: Když muslimové tvoří více než 20% populace, začíná svatá válka (džihád).
  Muslimské oblasti města (ghetta) se stanou nedostupnými pro nemuslimy. Plná implementace šaría zákonů v ghettech spolu s prováděním teroristických útoků pro odtržení a vytvoření separátního islámského státu.
  Norsko je již ve fázi 3. Teroristická organizace Ansar al-Sunna hrozí, že v případě, že město Oslo nebude uznáno norským státem jako muslimské město, pak muslimský národ vyhlásí svatou válku; se vším, co to znamená.
  Pokud to ještě někdo nechápe, s imigrantskou invazí se v evropské populaci procento muslimů zvyšuje radikálně a výhrůžky norských muslimských f.a.n.a.t.i.k.ů z loňského roku se mohou v brzké době naplnit.
  A to nejen v Norsku… !!!
  Čeští muslimové vyzvali Čechy : Odstěhujte se z České republiky, když se vám nelíbí islám – a je to tady !!!!!
  Veškeré náboženství je na pováženou, když hraničí s fanatismem!
  Mistr Jan Hus: stůj v pravdě Kristově. 600 let od upálení. 1415 – 2015 a 580 let od posledních varovných slov císaře Zikmunda: 6. 12. 1437 ( tři dny před jeho úmrtím).

  Islamizace českých dětí ?
  1. Již je oficiálně podporovaná iniciativa v základních školách s názvem : „Islám a české děti“.
  Formou přednášek a diskusí o islámu se mají děti českých rodičů, tedy i děti z křesťanských rodin seznamovat ve školách s tímto náboženstvím a životním stylem a kulturou. Má se tímto projektem dětem přiblížit islám jako mírná (tedy mírová) orientální kultura budoucnosti.
  Holčičky si v nedělní besídce budou vyprávět, jak si zkoušely šárí šátky.
  Muslimové ovšem nezůstali jen u této plíživé islamizaci budoucí generace Husova národa.
  Stát se muslimem je vlastně snadné.
  Stačí odříkat veřejně před jedním svědkem jednu větu, nebo ji poslat na internetu.
  2.Stránky islámistů totiž dnes verbují české děti a odborníci jsou zděšeni. Především rodiče jsou šokováni, když jejich dcera přijde v šátku a syn zvolá, že je ode dneška muslimem. Na webové stránce začíná takový nábor větou:
  Jste-li nezletilí, můžete konvertovat v tajnosti, pokud se bojíte, že by vám rodiče za to ublížili. V tajnosti lze přijmout boha Allaha podle šesti jednoduchých pokynů a islám se stane tvoji vírou. Ve tmě tajnosti vzniká temná budoucnost tohoto vyznání. Představitelé Islámu v ČR se od toho distancují, považují to za nějakou hru, recesi, nevhodný projev nějakých horlivců. Tyto stránky naleznete také snadno: http://www.sharia4czechi a.com
  3.Odborníci v oboru pedagogiky, náboženství, právníci a experti na extremismus hodnotí tuto iniciativu jako protiprávní jednání a navíc iniciativu, která je pro tyto děti a jejich rodiče nebezpečná. Benjamin Kuras, překladatel a znalec zákona šaria se k tomu vyjádřil takto:
  Konvertovat k islámu nezletilého se rovná ohrožení jeho života. Člověk jednou konvertovaný na islám podle zákona šaria podléhá trestu smrti, jestliže se pak někdy v budoucnosti od islámu odkloní.
  Dívky nezletilé, zlákané barevným šátkem na hlavě své kamarádky se stávají vyhlédnutými nevěstami muslimských mužů a pokud se k islámu rozhodne chlapec, je již počítáno s konverzí u jeho sestry a matky, protože jako ženy jsou mu již dle zákona šaria podřízeny.
  Rodiče a rodiny konvertujících dětí se stanou sledovanou skupinou, na kterou již budou dohlížet členové místní muslimské obce. Bude sledováno jejich soukromí a pokud rodiče se postaví proti konverzi, mohou být vydíráni hrozbou, tak jako se to běžně děje již v evropských zemích.
  4. Není to planý poplach, jde o reálný, již probíhající jev, o kterém se ještě moc nehovoří.
  Rodiče by si měli dát tu práci a upozornit děti a jejich kamarády, že konverzí k islámu vstupují do otroctví s možnosti zabití. Různé výbory rodičů by měly na to upozornit další rodiče, učitele, vychovatele a ředitele škol. Sledujte, jaké programy děti sledují. Křesťanští rodiče mají tu výhodu a výsadu, že mohou své děti vést k Pánu Ježíši Kristu a k znovuzrození. Zapojte se preventivně do hnutí, které žádá v Evropě, aby se postavil islám jako zločin proti lidstvu mimo zákon. Zdůrazňovat umírněnost islámu je stejně tak pošetilé, jako pokyny k hašení ohně naftou.
  5. Zapojte se do přímluv, modliteb a totální evangelizace, do které zahrnete i jiné příslušníky národů, včetně muslimů v České republice. Především se zaměřte na Romy (Cikány), protože se na ně muslimové ze strategických důvodů v ČR zaměří, protože urychlí islamizaci. Dobře ví, že Romové, kteří jsou ve Francii, Španělsku a Portugalsku v živých křesťanských sborech, jsou pro muslimské komunity naopak pohromou. Křesťanští Cikáni evangelizují s úspěchem muslimy i v Alžírsku.

  Moravané, Slezané i Češi, probuďte se!

  Václav Lamr

  Od roku 2012 působí v ČR misijní iniciativa islámistů pod názvem „sharia4 czechia“ – nebo: ,, Víra pro Česko, s cílem šířit islám v ČR a zavést v České republice zákon šaria

  V A R O V A N I

  Dobře si rozmyslete, koho budete zanedlouho volit ! ! !

  Zda vlastence nebo vlastizrádce – jsou i mezi kandidáty na prezidenta republiky!

 262. Tonda Vlas

  Hraničářu, nevím proč se dovoláváš vyšinutého Václava Lamra.

 263. Hraničář

  No, já ho jinak vůbec neznám. Dopis jsem dostal od kamaráda. Ale má, přinejmenším částečně, pravdu. Osobně souhlasím s tím, že příliv muslimů, jejichž hlavním přesvědčením je studium Koránu, a kteří považují jiné názory za špatné a za protibožské, a příliv černochů, kteří mají v genech jiný způsob života (srovnej s naší menšinou, jejíž jméno se nesmí vyslovit), je pro evropskou civilizaci zhoubný. Názorně se ukazuje, že „západoevropská“ liberální, tolerantní, svobodomyslná společnost není schopna své hodnoty obhájit, ona si jich, na rozdíl od těch muslimů, ani neváží. A proto, půjde-li to tak dál, bude poražena!
  Srovnej to s naší minulostí. Když Gottwald bušil v parlamentu do lavice a prohlašoval, že „komunisté jezdí do SSSR učit se, jak vám buržujům zakroutit krky“, tak demokratičtí poslanci se usmívali: „No, jo, pan poslanec zase perlí!“ A pak se divili, že komunisté to mysleli vážně!

  A za demokracie? Sládek rozbil ve sněmovně lavici, a zaplatit ji nemusel! V kanceláři ukrýval policií stíhanou osobu a nikdo neměl právo, ani předseda parlamentu, tu policii do té kanceláře vpustit! Jeho služební škodovka vykazovala spotřebu 20 l/100 km, a Parlament neměl právo to překontrolovat! Prostě „nevěstinec“ na „nevěstinec“ a demokraté(?) s tím nic nechtějí dělat!

  Nejsem historik. Ale kdysi dávno jsem si vytvořil takovou „směšnou“ teorii, že po 1. WW byl v Německu, pod vedením demokracické(?) vlády, takový „nevěstinec“ , že když vystoupil Hitler a slíbil, že zavede pořádek, zvítězil ve volbách. Později jsem si přečetl recenzi knihy nějakého britského historika a hle, on tak nějak vývoj v Německu popsal!

  V současnosti zucela nepochybně v Evropě narůstá obdobný „nevěstinec“ a demokratičtí politici nejsou schopni, ochotni, nemají zájem, jsou s tím spojeni, to řešit. Ve všech zemích narůstá napětí, a až dostoupí do určitého stupně, lidé si zvolí nějakého leadera, proti němuž ti zatracovaní „extrémisté, šovinisté, rasisté, náckové“ …. typu Le Penové, Okamury, Vandase ….. budou jen slabým odvarem, který slíbí že zavede pořádek. A pak se všichni „demokraté“ budou divit, jak je to možné.

  Já lidi jako je Václav Lamr a pod. vnímám jako ty pověstné hlasatele špatných zpráv. Kteří sice mají i extrémní názory, ale podstatu problému že vystihují!

 264. Lemmy

  H: kteří mají v genech jiný způsob života (srovnej s naší menšinou, jejíž jméno se nesmí vyslovit),

  Pokojne vyslovím. Reč je o Rómoch, ktorí žijú asociálne v osadách. Ide väčšinou o nevzdelaných, a aj preto neschopných nájsť si prácu. Rozmýšľajú tak, že pokiaľ vyžijú z príjmov od štátu, že nemusia sa snažiť pracovať. Dával som Rómom ponuky na prácu, odmietli, viac si zarobia žobraním pred Tescom a Kauflandom. Ich spôsob života je postavený najmä na biologických potrebách: jesť, piť, čurať a kakať, sexovať. Chatrč z plechu je na rozpadnutie, ale anténa, satelitná anténa, drží pevne. Na elektrinu asi majú. Aj dobrý televízor. Len veľmi málo Rómov sa vie vymaniť z tejto generačnej biedy.

 265. toli

  @Lemmy
  Tady jsem si nevšiml že by cigoši žebrali před supermarkety,jen mi vnucují nějaké zboží.Třeba holící strojek.Vždy jsem okamžitě odmítnul,takže vůbec nevím o jaký princip jde.
  Jinak jich celá tlupa vejde do obchodu,nakrade si co potřebuje a bez placení odejdou.
  Majitelka co se snažila bránit svůj majetek skončila na JIPce a ještě bez vlasů a bez zubů.
  Nebo číhají před poštou a jakmile si nějaký důchodce vyzvedne svůj důchod tak má prostě smůlu.
  Policajti ti řeknou že mají také rodiny a děti o které se bojí…..
  Když jdu večer ven tak si s sebou beru taser,ale ještě jsem ho nemusel použít.

 266. Hraničář

  Lemmy
  18.08. 2019
  Len veľmi málo Rómov sa vie vymaniť z tejto generačnej biedy. …………………..

  Romové se chovají jako správní kočovníci, z nichž prý vzešli. Ve svém okolí využijí vše, co se dá a táhnou jinam. V moderní společnosti táhnout moc nemůžou – ale pokud mohli, tak táhli – Británie, Finsko, Kanada. Jejich zdroje teď jsou na sociáklních úřadech!

  toli
  18.08. 2019
  Policajti ti řeknou že mají také rodiny a děti o které se bojí….. …………….

  Ano, společnost jim to dovoluje! A potěš koště, až nám sem EU nasáčkuje ještě připrchlíky!

 267. Tonda Vlas

  Já letničáře Lamra znám, proto jsem to napsal.

 268. JFK

  @Lemmy

  Milý laiku s celoživotním (neúspěšným) vzděláváním, přečetl jsem si tvou úvahu a napsal k ní několik kritických poznámek 🙂

 269. Pingback: Islam is the worst religion, says Bangladeshi atheist Asad Noor in an interview for Atheist Czech Republic | Ateisté ČR

 270. Hraničář

  Hraničář
  18.08. 2019

  toli
  18.08. 2019
  Policajti ti řeknou že mají také rodiny a děti o které se bojí….. …………….

  Ano, společnost jim to dovoluje! A potěš koště, až nám sem EU nasáčkuje ještě připrchlíky! ……………………….

  Přečetl jsem si kritiku Putina:
  https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/rusky-historik-andrej-zubov-putin-meni-historii-jeho-rozpina/r~1f6783bcc4d911e9b7740cc47ab5f122/
  K tomu máme na YT spoustu videí a na netu spoustu soukromých svědectví, jak to vypadá v zeních záp. Evropy, kde stále sílí muslimská menšina. A když Zubov kritizuje Putina – (neznám jeho názor na ožralu Jelcina, za jehož vlády se Rusko pomalu rozpadalo) : „Skutečný konflikt je v tom, o čem už jsme mluvili. V přístupu k lidské bytosti. Stát, kde člověk je jenom prostředkem k něčemu dalšímu, je autoritářský nebo totalitní. Vidíme to v Rusku, Číně, Severní Koreji nebo třeba také ve Venezuele. I v Evropě se najdou politici, které takový způsob vlády přitahuje, třeba Marine Le Penovou. Proto ji Putin podporuje“
  – přemýšlím, a docela by mě to zajímalo, bohužel se toho zřejmě nedožiju – až dojde k tomuto:

  „Spoustu lidí by asi zajímalo, co se s Ruskem stane, až skončí Vladimir Putin. Máte nějaký odhad?
  To nikdo neví. Nevíme, kdy ani jak odejde. Jedno je ale jisté: ruský režim, jak ho dnes známe, odejde společně s ním.
  A můžeme doufat, že to, co přijde po něm, bude pro Rusko lepší?
  Ano, já si to myslím. Nevím o kolik, ale ano.
  Je tu nová generace ruských lidí. Osmdesát procent protestujících jsou mladí – 35, 40 let a mladší. Mají zkušenost s životem z Evropy nebo Spojených států, jsou na internetu, můžou číst v angličtině. ………. Oni jdou do ulici kvůli vlastnímu osudu. Kvůli možnosti být skutečnými občany, ne poddanými. ……………………

  Uvažuji totiž nad tím, že v Rusku je třetina obyvatel muslimská. A co asi může nastat, když v takovém státě skončí „pevná ruka“ a společnost se „demokratizuje“ po vzoru Západu. Navíc po Sibiři „pošilhává“ „totalitní“ Čína. A Zubov asi nečetl v názor M. Albrightové, že přírodní bohatsví je nespravedlivě rozděleno, že na Sibiři je ho moc a že by mělo být přerozděleno!

  Mám totiž zkušenost z vlastní rodiny, kdy mladí příbuzní jsou obdobně „otevřeni světu“ , chtějí „svobodu“ a v migrantech nevidí problémy. Asi ve smyslu „my to zvládnem!“

 271. toli

  @Hraničář
  Uvažuji totiž nad tím, že v Rusku je třetina obyvatel muslimská. A co asi může nastat, když v takovém státě skončí „pevná ruka“ a společnost se „demokratizuje“ po vzoru Západu. Navíc po Sibiři „pošilhává“ „totalitní“ Čína. A Zubov asi nečetl v názor M. Albrightové, že přírodní bohatsví je nespravedlivě rozděleno, že na Sibiři je ho moc a že by mělo být přerozděleno!

  Mám totiž zkušenost z vlastní rodiny, kdy mladí příbuzní jsou obdobně „otevřeni světu“ , chtějí „svobodu“ a v migrantech nevidí problémy. Asi ve smyslu „my to zvládnem!“

  No i v Moskvě provádí muslimové atentáty a Rusko už z principu nemůže být demokratické.Ruský národ je totiž schizofrenní a to již od carských dob.Na jedné straně obdivuje Západ a chtělo by vypadat jako Západ a na druhé straně se bojí Západu.V očích běžného Rusa je Rusko obklíčeno nepřátelskými zeměmi a musí se bránit a musí vypadat silnější než ve skutečnosti je. Nic z toho není z mé hlavy,jen jsem popsal myšlenky běžných Rusů které sami říkají.Oni chtějí mít vládu silné ruky ale zároveň i demokracii,která jim však připadá slabá.Jenže je to protimluv,silná demokracie neexistuje a ani existovat nemůže.Vláda silné ruky je vždy totalita.

 272. Hraničář

  toli
  23.08. 2019
  V očích běžného Rusa je Rusko obklíčeno nepřátelskými zeměmi a musí se bránit a musí vypadat silnější než ve skutečnosti je. ……………………

  Před pár lety jsem četl názor, jehož autor se označil jako Rus a emeritní vojenský odborník. Škoda, že jsem si to nestáhl.
  Dotyčný psal, že USA mají 350 milionů obyvatel a jsou nejvyspělejší zemí s nejmohutnější armádou. EU má 550 mil. obyvatel a také je to společenství velmi vyspělé. Proti tomu má Rusko nějakých 150 mil. obyvatel a je to země přece jenom poněkud zaostalá. A tak, chce-li přežít, musí mít takovou vojenskou sílu, která by protivníka zničila, nebo alespoň fatálně poškodila, aby odradila od útoku. K tomu mohou sloužit pouze raketové síly a atomové zbraně.
  Rusko prý má systém nazývaný „prst (nebo „ruka“) mrtvého muže“, který prý sám vyhodnotí, že vojenské i politické vedení země byly zničeny a sám odpálí všechny (zbylé) rakety na programované cíle. U Rusů je prý veliký fatalismus, bojovat tak, že i kdybychom byli poraženi, aby byli zničeni i nepřátelé. Naposledy se to prý projevilo v Syrii, kde byl islamisty obklíčený voják Specnazu, bez možnosti záchrany, a tak na sebe navedl dělostřeleckou palbu.
  Já v tomto smyslu chápu politiku Putina i jeho okolí. Na druhé straně chápu mladé Rusy, že se jim taková politika nelíbí. Chtěli by (neomezenou!?) demokracii, svobodu, volnost, rovnost …….. málokterý asi uvažuje nad nějakým přežitím státu jako politického a hospodářského útvaru.

 273. gin

  Hlavně nedovedu pochopit, proč zelený politik jako je Wolker Beck, který je gay, tak vehementně ten islám podporuje.

 274. toli

  No já to pochopil tak že rozlišuje islám jako náboženství (nelze zakázat) a islám jako ideologii (vhodné potlačit) ostatně to samé je s křesťanstvím,kdyby polevil sekulární stát tak by jsi viděl jak rychle bychom zde měli teokracii a čuměli jen na kříže a mariánské sloupy,Polsko je varováním.
  U Becka mne fascinuje jiná věc,v době kdy mělo Německo registrované partnerství tak měl Beck svého registrovaného partnera avšak od roku 2017 kdy je v Německu homomanželství tak má jiného muže jako svého manžela,asi to je v Německu módou,se změnou systému změnit i svůj protějšek.

 275. toli

  Ostatně jsem se dočetl že Beck je i v nějakém židovském spolku,takže by řekl že mu jde výhradně o ochranu náboženství (obecně) nikoliv o nějakou ideologii.

 276. Protože někteří neomarxističtí homouškové se těší na černé sexuálně frustrované muslimy a jejich ptáky, nechápou důsledky, dělají si iluze, zatím a o vánocích :)

  Protože někteří neomarxističtí homouškové se těší na černé sexuálně frustrované muslimy a jejich ptáky, nechápou důsledky, dělají si iluze, zatím a o vánocích 🙂

 277. Jaroslav Štejfa

  Několik poznámek k Rusku.
  Ruská říše je mnohonárodnostní a multináboženská země. Po staletí jsou zde lidé drženi v nevzdělanosti. Povinná školní docházka byla zavedena v r. 1936 (SSSR). Nevolnictví bylo zrušeno v r. 1861 za carského absolutismu, přičemž robota zcela zrušena nebyla. Nemohu si vzpomenout na název sovětského filmu, kde vypravovaný příběh byl situován těsně před druhou světovou válku a končí jejím vypuknutím. Mladý, čerstvě vystudovaný učitel přijde na venkov kdesi ve východním Rusku učit. Nejprve zjistí, že si musí opravit školu, aby se v ní dalo učit. Potom několik týdnů přemlouvá alespoň nějaké vesničany aby poslali sem-tam nějaké děti do školy. Nemá k disposici žádnou knihu či papír, posléze zjistí, že za lesem je chátrající opuštěný zámek a v něm ohromná knihovna. Tak vezme několik knih na ukázku svým žákům, kteří knihu v životě neviděli. K jejich smůle jsou všechny knihy v zámku psané latinkou, převážně německy. JIstě se nedá říci, že tento film neprošel cenzurou.
  Jsou známy statistické údaje, že na jednoho žáka či studenta v této zemi mezi válkami připadalo průměrně 1,5 knihy za dobu studia.
  Samozřejmě má Rusko ohromný intelektuální potenciál, ovšem jestliže něco staletí zanedbáváte, nebo udržujete jako cukrle pro vyvolené, nemůžete čekat, že příští generace bude schopna jednat v rámci morálních norem, na které jsme zvyklí už i my. To není odsudek, pouze konstatování, že je nutno získat čas v jednotkách generací a vyhnout se sebezničení navzájem. Zde je třeba asi hledat i vysvětlení, proč se třeba západní politici často chovají způsobem, který nám nevoní. Oni totiž bruslí ve tmě na tenkém ledě a sami nejsou světci (jako nejsme ani my). Navíc nikde není psáno, že to vyjde.
  Ale takto můžeme přemýšlet o Číně, Indii, celé islámském světě, ba i o sobě samých.
  Jaroslav Štejfa

 278. Muslimové a černoši nám ten potenciál zatím moc nedokázali v historii, oproti Rusku, Číně a Evropě tedy moc ne... jen sluníčkové stejfovské kecy, zatím a o vánocích :)

  Muslimové a černoši nám ten potenciál zatím moc nedokázali v historii, oproti Rusku, Číně a Evropě tedy moc ne… jen sluníčkové stejfovské kecy, zatím a o vánocích zřejmě 🙂

  Ignácio de la Borto.

 279. A zdravím i Mrtvičku, voliče "nácka" Zemana a buznu s manželkou, můžete pak klidně smazat, hlavní je, že to chvíli viděl, tak o vánocích více :)

  A zdravím i Mrtvičku, voliče „nácka“ Zemana a buznu s manželkou, můžete pak klidně smazat, hlavní je, že to chvíli viděl, tak o vánocích více když budu mít čas a náladu 🙂

 280. toli

  @Jaroslav Štejfa
  Rus má oproti jiným národům jeden dominantní a výrazný rys.Vzájemně mohou být v opozici v rozličných názorech a postojích avšak pokud slyší vnější kritiku a negativní názory na Rusko či Rusy tak opozice neopozice jednoduše se okamžitě sjednotí na obranu Ruska a ruských zájmů.

 281. toli

  A podotýkám že ta kritika Ruska a ruských poměrů klidně může být oprávněná a objektivní,to je jedno.Rusovi se automaticky zatemní mozek a jeho patriotismus začne dělat paseku navzdory objektivitě a pravdě.Proto se mi líbí jak Rusko z něčeho obviní třeba otravy lidí v Británíi nebo podpory separatistů na východní Ukrajině a další a další a Rusko vše automaticky popře,jen blázen by čekal že se Rusko přizná.Část Američanů to sice dělá taky,ale demokracie není jednolitá takže část Američanů řekne pravdu i kdyby měla poškodit Ameriku.

 282. Medea

  @Antitheista

  „Muslimové a černoši nám ten potenciál zatím moc nedokázali v historii, oproti Rusku, Číně a Evropě tedy moc ne…“

  Ahoj, Anti! Myslím, že muslimovia už svoj intelektuálny potenciál ukázali v období Islamic Golden Age 😉 A neprekvapilo by ma, keby ho opäť ukázali v nasledujúcich desaťročiach, napr. v takom Iráne 🙂

  A aj černosi – Jorubovia – vytvorili kultúru zrovnateľnú so starovekými kultúrami Blízkeho východu.

 283. Medea

  Všetkých diskutujúcich srdečne zdravím 🙂

 284. toli

  Ahoj Medeo,taky zdravím .
  Jistě jsi si už mohla všimnout že multinick má místo mozku hovno takže nemůže vědět že Arabům (muslimům) vděčíme za poznání antického světa,právě oni tehdy sesbírali a okopírovali vše antické pro následující staletí.
  Což je docela paradox protože na rozdíl od tehdejších muslimů křesťané vše pohanské (antické) ničili nebo pozměňovali k větší slávě Krista 😀

 285. Antický svět tu byl před Araby a oni ho jen předali a velmi částečně, ta černošská kultura nic moc tedy, neomarxista Mrtvička opět vedle, dle Lynna a Rushtona rozdíly v průměrném IQ mezi rasami, tak o vánocích :)

  Antický svět tu byl před Araby a oni ho jen předali a velmi částečně, ta černošská kultura nic moc tedy, neomarxista Mrtvička opět vedle, dle Lynna a Rushtona rozdíly v průměrném IQ mezi rasami, tak o vánocích asi 🙂

  https://en.wikipedia.org/wiki/J._Philippe_Rushton

  Nebo zde: https://en.wikipedia.org/wiki/Richard_Lynn

  Tak se mějte 🙂

 286. Petr Bakalář se loučí přátelé. A doporučuji vám svou knihu Tabu v sociálních vědách :) Tak o vánocích, jestli to není matrix a tak, už fakt musim :)

  Petr Bakalář se loučí přátelé. A doporučuji vám svou knihu Tabu v sociálních vědách 🙂 Tak o vánocích, jestli to není matrix a tak. Ahojky, už musím jít 🙂

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Petr_Bakal%C3%A1%C5%99

 287. gin

  @toli

  Četl jsi někdy knihu od Anatola France OSTROV TUČŇÁKŮ?

 288. toli

  @Gin
  Ta kniha mi nic neříká,ale když se mi bude líbit recenze tak jí přečtu

 289. toli

  Koukal jsem se o čem je Ostrov tučňáků a myslím že by mne mohl bavit,stavím se v knihovně….

 290. V Polsku stabilizují ústavní soud pomocí konzervativní Krystyny Pawłowiczové, jupí! váš bílý heterosexuální muž a kolonialista se definitivně loučí do vánoc min. - pokud to není matrix a tak :)

  V Polsku stabilizují ústavní soud pomocí konzervativní Krystyny Pawłowiczové, jupí! váš bílý heterosexuální muž a kolonialista se definitivně loučí do vánoc min. – pokud to není matrix a tak 🙂

  „She has come to international attention for her negative views on same sex marriage and immigration.“

  https://en.wikipedia.org/wiki/Krystyna_Pawłowicz

  Jupíííí!! 😀 Konečně někdo skutečně liberálně-konzervativní a ne multikulti gender neomarxista a pseudoliberál, který je pro cenzuru pravice na facebooku a pro hidžáby (což je samo o sobě paradox, symbol útlaku žen, ale levicové feministky jsou vymleté) atd…! 😀

  Tak čauku hauky, vy ťutínkové! (můžete pak klidně smazat, stačí že to viděl Mrtvičák chvíli) 😀 😀

 291. Hraničář

  Medea
  22.11. 2019
  Myslím, že muslimovia už svoj intelektuálny potenciál ukázali v období Islamic Golden Age ……………………

  Četl jsem o tom období, že tehdy byly islamizovány rozsáhlé populace židů a křesťanů.

 292. Jaroslav Štejfa

  K tolimu:
  Cituji: „Rus má oproti jiným národům jeden dominantní a výrazný rys.Vzájemně mohou být v opozici v rozličných názorech a postojích avšak pokud slyší vnější kritiku a negativní názory na Rusko či Rusy tak opozice neopozice jednoduše se okamžitě sjednotí na obranu Ruska a ruských zájmů.“

  Dovoluji si vyslovit určitý nesouhlas. Především slovo „Rus“ bych zaměnil za „ruská vládnoucí elita“. Ruské obyvatelstvo jsou Rusové pouze ze 77%, ostatní je dalších cca 180 národů, národností a etnických skupin. Na Sibiři žijí národové, kteří si ani nevšimli VŘSR. Pro ruský stát to vždy byla porobená společenství. Nota bene je dobré se podívat na ozbrojené složky bojující za II.SV na straně Třetí říše, bylo to kolem milionu lidí. Je nutné vidět vítání německých vojáků místním obyvatelstvem květinami. Je dále nutno vidět statistiky dezercí, statistiky poprav v Rudé armádě za selhání v boji, za zajatectví atd. (viz i sovětská válečná beletrie). Podle mne se nejedná o nějaké duchovní vzepětí ale o čirý teror. Toho bylo právě vždy dosaženo využitím masivní nevědomostí obyvatelstva, zejména na venkově. V argumentaci tímto směrem lze pokračovat skoro neomezeně. Masaryk k tomu měl názor takový, že život člověka v Rusku je skoro bezcenný. A to mluvil o carství a občanské válce. SSSR to pouze umocnil.

  Dále cituji: „Ahoj Medeo,taky zdravím .“
  S potěšením se připojuji.
  Jaroslav Štejfa

 293. toli

  @Jaroslav Štejfa
  Dovoluji si vyslovit určitý nesouhlas. Především slovo „Rus“ bych zaměnil za „ruská vládnoucí elita“

  Ruská vládnoucí elita je chybný výraz protože se tento rys týká i opozičníků.Takže bych se vyjádřil pojmem etnický Rus.Tento jejich národní rys znám nejen z vyjádření Čechů kteří nějakou dobu pobývali v Rusku ,ale i z vyprávění své švagrové která je lékařkou v lázních KV a pochopitelně se za tu dlouhou dobu styku s klienty z Ruska stala rusofilkou,anebo jejich mentalitě rozumí podstatně lépe než běžný Čech.

  Prostě pokud se někdo nějakým způsobem otře o Rusko tak Rusové zapomenou na rozepře které mezi sebou mají a svorně se zaměří na obranu a očistu Ruska.

 294. Hraničář

  toli
  22.11. 2019
  Prostě pokud se někdo nějakým způsobem otře o Rusko tak Rusové zapomenou na rozepře které mezi sebou mají a svorně se zaměří na obranu a očistu Ruska. ……………………

  To mají hodně podobné se Slovákama

 295. toli

  To mají hodně podobné se Slovákama

  No a za tímto rysem můžeš rovněž vysledovat ztrátu objektivity a soudnosti.

 296. toli

  Ruský mužík vyznává vládu pevné ruky,autoritářský systém.Demokracii nikdy neměli a mít nebudou ,z jejich pohledu je demokracie slabé zřízení.Navíc k demokracii je nutná všeobecná a rozšířená vzdělanost a kde by se ta v Rusku vzala ? Ono stačí když čteš většinu českých komentářů na novinkách.Stupidita lidí je neomezená a člověk jen fascinovaně zírá že v Česku ještě demokracie nějakým způsobem kupodivu funguje.Jednoduše v Rusku nikdy nemůže fungovat systém opozičních stran a svobodné volby tak jako na Západě.
  Rus si cení síly,to je to jediné co zná a vyznává.Na druhou stranu se nelze divit ruské paranoii o ohrožení národa a státu.Když se koukneš na mapu tak zjístíš že Rusko je obklopené státečky bývalého CCCP kde jsou většinou loutkové prokremelské vlády a dále jsou už státy s odlišným zřízením které prý Rusko (v očích Rusů ) ohrožují minimálně ekonomicky. Kdysi jsem mluvil s jednou Ruskou co si vzala Čecha a žije tady,kritizovala naší privatizaci jak jsme vše rozprodali,v Rusku se neprodává ale pronajímá.

 297. toli

  Ruský strach z velké části pramení z jejich vlastní historie.Rusko vždy závistivě pokukovalo po koloniích západu a závidělo,líbily se francouzské paláce a britské loďstvo.Car se je snažil napodobit a jeho Rusko bylo expanzivní a násilnické ,proto je dnes Rusko tak velké.Porobilo si okolní národy a těžilo z nich. Od té doby se bojí aby někdo neudělal totéž s nimi.

  Můj názor je ten že kdyby byl Hitler skromnější a nechal na pokoji Rusko a Velkou Británii tak jsme ještě dnes byli součástí velkoněmecké říše a o komunistech jsme slyšeli jen z doslechu.
  Právě díky Hitlerovi se sem natáhl Stalin a jeho soudruzi.

 298. Jaroslav Štejfa

  Ještě poznámka k výrazu „intelektuální potenciál“ (zjednodušeně chápáno jako intelektuální schopnosti, dovednosti, postoje, motivace vytvářet hodnoty zabezpečující prosperitu) lidí různých ras či různého ideologického (náboženského) přesvědčeni.
  Jsem intuitivně toho názoru, že každé lidské společenství s počtem jedinců od několika tisíc výše, disponuje zhruba na celém světě stejnou hřivnou. Tato hodnota je pak buď tlumena, nebo rozvíjena. Přirozeně na její vývoj má vliv konkrétní místo na Zemi, kde se společenství nachází. Asi tato okolnost na počátku historie lidstva určila, kde zmíněný potenciál přivedl některé prvotní tribalické společnosti (oproti jiným) do prosperity. Rozhodujícím faktorem dnešní civilisace je však ideologie ovládající konkrétní stát. Pádnými příklady toho jsou třeba státy na Korejském poloostrově nebo poválečného Německa. Nakonec z dlouhodobého hlediska dvou tisíciletí je dobře vidět několik vln arabských států od naprostého úpadku po zmíněný „golden age“ .
  Jaroslav Štejfa

 299. Hraničář

  toli
  23.11. 2019
  z jejich pohledu je demokracie slabé zřízení. …………………….
  Nejen z pohledu Rusů je demokracie slabé zřízení. Ona je to historická pravda. Už ve starém Římě, když demokracie selhávala, tak si lid – demokraticky – zvolil tyrana! On nějaký užvaněný intelektuál toho moc nezmůže, i kdyby stál v čele vojska.

  Navíc k demokracii je nutná všeobecná a rozšířená vzdělanost a kde by se ta v Rusku vzala ? Ono stačí když čteš většinu českých komentářů na novinkách.Stupidita lidí je neomezená ……………………….
  No, v Rusku fakticky přetrval feudalismus až do VŘSR. Ruská šlechta neměla nějaký moc velký zájem na zvyšování vzdělanosti u mužiků. Ani pravoslavná církev, zahleděná do svých mystérií, v tom nepomohla. No a bolševici navázali na carské zvyklosti, vždyť nic jiného moc neznali a co udělali vzdělaní kapitalisté? Snažili se zaostalé Rusko vykořisťovat (stejně, jako jakýkoliv jiný zaostalý stát) a když ruští intelektuálové se snažili situaci svého státu zlepšit, proti Rusku vedli intervenci.
  No a evolučně člověku k přežití a rozmnožování stačí poměrně malá inteligence, proto příroda jen vyjímečně naděluje vysoký intelekt.

  člověk jen fascinovaně zírá že v Česku ještě demokracie nějakým způsobem kupodivu funguje. …………………
  Je ale otázka, zda se jedná o tu vysněnou demokracii.

  Na druhou stranu se nelze divit ruské paranoii o ohrožení národa a státu…………………….
  Je to paranoia nebo historická zkušenost? Je pravda, že M. Albrightová řekla, že přírodní bohatství je nespravedlivě rozloženo, že ho na Sibiři je moc, a že by se mělo přerozdělit?
  https://www.youtube.com/embed/HP7L8bw5QF4?rel=0

  Kdysi jsem mluvil s jednou Ruskou co si vzala Čecha a žije tady,kritizovala naší privatizaci jak jsme vše rozprodali,v Rusku se neprodává ale pronajímá………………………….
  Má pravdu, holka.

 300. Hraničář

  toli
  23.11. 2019

  Rusko bylo expanzivní a násilnické ,proto je dnes Rusko tak velké.Porobilo si okolní národy a těžilo z nich. …………….
  A USA vznikly jak?? A evropské koloniální velmoci netěžili z kolonií??

  Můj názor je ten že kdyby byl Hitler skromnější a nechal na pokoji Rusko a Velkou Británii tak jsme ještě dnes byli součástí velkoněmecké říše …………………
  Kdyby Francie a Británie souhlasily s návrhem Stalina, aby se spojili proti Hitlerovi, nemusela II. SV vůbec vzniknout!
  Vidíš, kritizuješ ruskou nedemokratickou politiku a sám by jsi s radostí žil v diktátorské říši, a s nadšením(?) se zřekl rodného jazyka, kultury, historie!

 301. toli

  @Hraničář
  Je to paranoia nebo historická zkušenost?

  Třeba historická zkušenost národů porobených a vstřebaných Rusy,pokud vím tak Rusko si nikdo pro jeho velikost nepodmanil a ta jeho velikost je daná jejich expanzí,prostě mají strach aby jim někdo neudělal to co oni udělali jiným.

  Kdyby Francie a Británie souhlasily s návrhem Stalina, aby se spojili proti Hitlerovi, nemusela II. SV vůbec vzniknout!
  Vidíš, kritizuješ ruskou nedemokratickou politiku a sám by jsi s radostí žil v diktátorské říši, a s nadšením(?) se zřekl rodného jazyka, kultury, historie!

  Kapitalistické říše se nikdy nespojí s bolševickou říší,to je jako kdyby jsi chtěl spojit vodu s ohněm…

  Vidíš, kritizuješ ruskou nedemokratickou politiku a sám by jsi s radostí žil v diktátorské říši, a s nadšením(?) se zřekl rodného jazyka, kultury, historie!

  Rusko mi je naprosto u prdele (nekritizuji) pokud si hraje jen na svém písečku. V diktátorské říši bych rozhodně nežil protože mi naprosto vyhovuje liberální demokracie ,v ostatním máš pravdu,je mi jedno jakým jazykem mluvím a vím že Češi ,česká krajina a česká kultura a historie nejsou nic zvláštního.Každý metr čtvereční zemské souše má nějakou historii a kulturu…

 302. toli

  A pokud vím tak nejdříve se spojil Stalin s Hitlerem a společně si rozdělili Polsko,CCCP pak napadl Finsko. Ty by jsi se spojil s někým kdo je nevyzpytatelný a zákeřný ?

 303. toli

  A minimálně celé pobaltí pak vítalo Hitlera protože již mělo za sebou neblahou zkušenost se Stalinem,Hitler tam instaloval loutkové vlády které se zabývaly čistěním území od Židů a cikánů.Podobně na tom byl Slovenský stát.Kdyby soudruzi nerozpoutali SNP tak bylo Slovensko po válce mezi poraženými,SNP způsobilo že Slovensko bylo vnímáno na té správné straně.

 304. Hraničář

  toli
  Kapitalistické říše se nikdy nespojí s bolševickou říší,to je jako kdyby jsi chtěl spojit vodu s ohněm… ………………..

  Ale nakonec, když jim šlo o krk, tak se spojily!

 305. Hraničář

  toli
  23.11. 2019
  A pokud vím tak nejdříve se spojil Stalin s Hitlerem a společně si rozdělili Polsko……………
  Rusko postoupilo přesně na hranice někdejšího carského Ruska a zabralo území, které po I.SV obsadilo Polslo. A Stalin se s Hitlerem spojil zcela pragmaticky, protože před tím Anglie a Francie odmítli jeho návrh na spojenectví proti Hitlerovi.
  No a již v r. 1934 se Polsko spojilo s Německem proti SSSR.
  https://www.youtube.com/watch?v=-Yg2Sqj9E9U

  CCCP pak napadl Finsko. Ty by jsi se spojil s někým kdo je nevyzpytatelný a zákeřný ? …………………….
  Nebylo na tom nic nevyzpytatelného. Byl jsi na vojně? Finsko bylo součástí carské říše a proto Petru Velikému při budování Petrohradu nevadilo. Když se ale po VŘSR osamostatnilo, byl Leningrad v dostřelu děl. Na požadavku posunutí hranice dál od města tedy z vojenského hlediska nebylo nic nevyzpytatelného. Z hlediska politického s tím samozřejmě souhlasit nešlo, byť prý Stalin navrhoval výměnu za 2x větší území kdesi severněji.

 306. toli

  @Hraničář
  Ale nakonec, když jim šlo o krk, tak se spojily!

  Myslím že nešlo o dohodu v pravém slova smyslu,Jalta byla o budoucím uspořádání Evropy a Západ musel otevřít druhou frontu tak jako tak ve vlastním životně důležitém zájmu.Kdyby rudá armáda přišla do západní Evropy tak by sebou dotáhla i rudý mor v čele s NKVD,o čistkách které zde prováděla NKVD hned po osvobození je dostatečně známo.

 307. Hraničář

  toli
  23.11. 2019
  Myslím že nešlo o dohodu v pravém slova smyslu,Jalta byla o budoucím uspořádání Evropy a Západ musel otevřít druhou frontu tak jako tak ve vlastním životně důležitém zájmu …………………….

  Přesně tak! „Západ“ jako takový neexistuje. USA sice začaly podporovat SSSR, především proto, že z toho měly zisky,ale když začalo být zřejmé, že by Rudá armáda mohla Německo porazit, začali mít „demokratičtí“ politici strach. Ale kapitalisté hlavně sami o sebe a o své zisky.

 308. toli

  @Hraničář
  Minulý měsíc jsem četl vzpomínky jedné staré paní co v 1945 vítala ruské vojáky,prý jí tehdy jeden ruský poddůstojník řekl že kdyby věděla co vše s sebou ruská armáda přiváží tak by tolik nejásala,dnes už s pohledem dozadu víme co všechno s sebou přivezla…..

  A pamatuji vzpomínky mé tchýně která pocházela ze statku, z jejich stodoly si ruští vojáci udělali lazaret a ona jako mladá holka tam od svých rodičů měla zakázáno chodit aby něco nechytla.Velkou část diagnóz totiž tvořili pohlavní nemoci.Jak vojsko postupovalo Evropou tak znásilňovalo a znásilňovalo….

 309. Hraničář

  Věřící (katolíci) mívají problémy:

  Otec Kassiepe vypráví ze svého misionářského života následující událost:
  Misie skončily. Jeden z misionářů ještě zůstal v hlavní farnosti nějakých čtrnáct dní, aby dal dětem duchovní cvičení v rámci jejich přípravy na první Svaté přijímání a aby byla příležitost ke svaté zpovědi, která samozřejmě byla součástí misie, ale někdo třeba nenalezl čas, nebo odvahu ke svátostem přistoupit.
  Takových opozdilců bývá docela hodně po každé hlavní misii. Jednoho dne byl tento pater povolán do hovorny fary, kde na něj čekal postarší, dobře oblečený muž. Celý se třásl, zřejmě z následujícího vyznání:
  „Pane, otče, vidíte před sebou muže, který vás v posledních dnech dobře stokrát proklel a zlořečil vám. Nejraději bych vás zabil.“
  http://rexcz.blogspot.com/2019/11/zlomit-pouta-hrichu-2019_24.html

  Silně mně to připomíná řadu kázání, která jsem si vyslechl.

 310. gin

  Já su chuj durnyj nekulturnyj, do divadel nechodím, takže to mám celé na háku.

 311. Medea

  @Hraničář

  „Iránci ovšem nejsou ani černoši ani Arabové, ale Peršané.“

  A? Prečo mi to píšeš?

 312. Hraničář

  toli
  24.11. 2019
  Minulý měsíc jsem četl vzpomínky jedné staré paní co v 1945 vítala ruské vojáky,prý jí tehdy jeden ruský poddůstojník řekl že kdyby věděla co vše s sebou ruská armáda přiváží tak by tolik nejásala,dnes už s pohledem dozadu víme co všechno s sebou přivezla…..

  A pamatuji vzpomínky mé tchýně která pocházela ze statku, z jejich stodoly si ruští vojáci udělali lazaret a ona jako mladá holka tam od svých rodičů měla zakázáno chodit aby něco nechytla.Velkou část diagnóz totiž tvořili pohlavní nemoci.Jak vojsko postupovalo Evropou tak znásilňovalo a znásilňovalo…. ……………………..

  Přece jen jsem se k tématu vrátil…..

  Rodiče vzpomínali, že když na jaře r. 45 přijela Rudá armáda do naší vsi, byli vojáci vítáni chlebem a solí a moje starší sestra, 3 letá, v kroji, byla při tom. Místní učitel tlumočil. Starší, již prošedivělý důstojník si vzal chleba, pak že vzal moji sestru do náruče a řekl, aby další vojáky už nevítaly ženské. „Éto svoloč na ženský“, že prý vysvětlil.
  Máti vzpomínala, jak k nim do chalupy přišel nějaký důstojník, prý fešák, vysoký, černovlasý, černooký, a hned začal obhlížet ji a její mladší sestru. A dědeček že prý je hned hnal ze světnice. Prchly na půdu, důstojník za nimi, ale utekly přes seno a vikýřem z půdy, do naší chalupy.
  Po vesnicích že se v nocích potulovaly skupinky sovětských vojáků a loupily. A sovětský důstojník těm nově vytvořeným orgánům státní správy že říkal: „Na místě zastřelit!“ Chlapi organizovali noční hlídky, ale jak táta vzpomínal – „jak jsme je mohli zadržet? Oni měli samopaly a my sem tam nějakou pušku s několika náboji“. Ale že stačilo před těmi vojáky říci – „zavolat komandýra!“ – a hned zmizeli ve tmě.

  Pravda je, že němečtí vojáci v SSSR, až na výjimky, neznásilňovali. Oni ty Rusky přímo vraždili! A ano, naopak sovětští vojáci znásilňovali. Byl za to trest smrti zastřelením. Zajímalo by mě, jak by ses asi choval ty, málo vzdělaný, naprosto nechápající politické souvislosti války, už tři roky se válející po zákopech, každým dnem ti hrozila smrt – ať už od Němců či od bezohledných nadřízených – a teď jsi došel do Východního Pruska a uviděl výstavní domy s bohatstvím, o jakém se ti ani nesnilo – tak sis jen kladl otázku – „proč vlastně ti bohatí Němci táhli k nám do chudého Ruska“- a už jsi se dozvěděl, že tvoje vesnice je vypálené a tvoje rodina vyvražděná – jaký bys asi měl postoj k životu? Ke svému i k životu těch Němců?? V současnosti válečné dokumenty Ruska už nepopírají, že Sověti se na Němcích mstili. Ale podívej se, co zůstalo v SSSR po ústupu Němců. Polní maršál von Manstein nařídil, aby vše, co se nedá odvést, bylo zničeno. A tak shořelo obilí,vesnice – pokud ještě stály, zničeny tratě, mosty – byla vyvražděno spousta obyvatel.
  Nedávno jsem viděl francouzský dokument o II.SV. A komentátor se rozhořčoval, že Rusové z Německa odváželi vše, co se dalo odvést … celé továrny, dokonce i koleje. A jen tak mimochodem se zmínil, že Němci toho v Rusku hodně zničili.

  Pravda je, že Američané neznásilňovali. Celkem vzdělaní chlapci, v celkem slušivých uniformách, s kapsami plnými žvýkaček, čokolád, příp. i silonek, znásilňovat nemuseli. Před nimi Francouzsky, Belgičanky, Němky, ale i Češky na záda padaly a nohy roztahovaly samy! Četl jsem, že francouzské úřady si stěžovaly u amerického voj. velení, a požadovaly nápravu, že prý Francouzky moc podléhají americkým vojákům a zanedbávají ty francouzské!

  Nedávno byl v TV dokument o tom, jak to vypadalo v Berlíně po příměří. Najednou tam, byla spousta civilistů, které bylo nutno nasytit. A to že byl problém. Největší pro Sověty v jejich sektoru – SSSR byl totálně poničen. Američané na tom byli lépe. USA nebyly válkou zasaženy a jejich zemědělství i průmysl jely na plné obrátky. A tak po Berlíně že se potulovaly bezprizorné a hladové děti a holky se nabízely za klus chleba. Slečny že rychle zapomněly na Hitlera a národní socialismus a americké vojáky přímo vybízely. Marně ty kontakty svým vojákům am. velení zakazovalo. Kdo by se divil!

 313. toli

  @Hraničář
  Pravda je, že němečtí vojáci v SSSR, až na výjimky, neznásilňovali.

  Snad víš jak Němci vnímali Rusy,takže kdo by se pářil se zvířaty ? Na druhou stranu pro Rusa každá kunda dobrá.
  Květa Fialová vzpomínala jak se na ní střídali se samopalem u její hlavy,do konce života tím byla poznamenaná-neměla ráda sex.

Komentáře nejsou povoleny.