15 nejčtenějších článků na webu Ateistů ČR za rok 2019

Autor | 20.01. 2020

Na rozdíl od náboženství, trocha statistiky (snad) ještě nikdy nikoho nezabila. Pojďmě se proto podívat, jakých bylo 15 nejčtenějších článků na našem webu za uplynulý rok 2019. Žebříček je sestaven nikoliv dle celkového zobrazení článků, nýbrž dle unikátních návštěv pro každý jednotlivý článek. Ve statistice jsou zahrnuty všechny články z našich internetových stránek, nikoliv jen ty, které byly v roce 2019 publikovány. Zdrojem jsou data z Google Analytics:

 

 

1. 15 důvodů proč není dobré být křesťanem

Na prvním místě se usadil nestárnoucí text z roku 2017 – jeho název hovoří sám za sebe.

2. Nehodící se při čtení Bible škrtněte

Druhé místo obsadil článek z července loňského roku o tom, jak si křesťané z Bible (a obecně věřící ze svých svatých knih) vybírají jen to, co se jim hodí, zatímco pasáže, se kterými nesouhlasí či jsou jim nějak nepohodlné ignorují.

3. Musíte si myslet, že jste ateista, abyste byl ateistou?

Název článku z března 2019 mluví sám za sebe a pokládá zajímavé otázky. Zamysleli jste se někdy nad tím, co řeší obsah článku?

4. Vystřízlivění aneb udělali jsme v něčem chybu?

Mnozí z Vás si ještě jistě živě pamatují shitstorm z komentářů pod článkem i na naší fb stránce poté, co jsme před již více než rokem vyjádřili naši podporu sňatkům homosexuálů. Čtvrtý nejčtenější text na našem webu za loňský rok byl reakcí na některé z nesouhlasných komentářů.

5. Opravdu jsme to nečekali? Poznámka k sexuálním problémům české římskokatolické církve

Loňský rok se opět nesl ve znamení skandálů katolické církve týkající se sexuálního zneužívání (nejen) dětí. Od Chile po USA, přes Irsko až po Austrálii.

6. Pověra o pověrčivosti – vždyť to přece není tak zlé

Jako ateisté z definice nevěříme v existenci boha či bohů. Mnoho lidí, kteří nevěří v boha, však věří například v reinkarnaci, osud, nejrůznější zázraky, existenci pekla či nebe a podobně. A právě tím se zabývá tento článek z loňského září.

7. Deník N jako nejhlubší zklamání. K čemu je nám další nábožensky-propagandistický plátek?

Další z článků, který vzbudil velký ohlas v komentářích především na naší fb stránce, se věnoval tehdy novému Deníku N.

8. 210 let od narození Charlese Darwina

Loni v únoru jsme si připomínali 210 let od narození Charlese Darwina a při té příležitosti vznikl i tento článek. Letos v únoru to bude již 211 let.

9. Ostrá dělící linie náboženského (ne)pochopení

Článek zabývající se jednou klasickou „argumentační figurou“ věřících, kteří rádi užívají fráze o tom, jak „nechápeme či nechceme pochopit, že právě jejich Bůh existuje“ a proto nemá cenu se o tom s námi bavit.

10. Islám je nejhorším náboženstvím, ateisté musí žít v Bangladéši v neustálém strachu, tvrdí bangladéšský sekularista Asad Noor v rozhovoru pro Ateisty ČR

Desítku nejčtenějších článků na našem webu za rok 2019 uzavírá rozhovor s bangladéšským ateistou a sekularistou Asadem Noorem. Kdo ještě nečetl, tak neváhejte a rozšiřte si obzory.

11. Znásilňující kneží a satanofobie v českém mediálním prostoru

Další text o skandálech katolické církve týkajících se sexuálního zneužívání. Věděli jste, že za to všechno ve skutečnosti může Satan?

12. Bůh neexistuje: Exkluzivní rozhovor s částicovým fyzikem Victorem Stengerem

Do patnáctky nejčtenějších článků za loňský rok nám proklouzl i jeden až z roku 2014. Jedná se o rozhovor s dnes již zesnulým částicovým fyzikem a představitelem nového ateismu, Victorem Stengerem.

13. „A ty jako ateista slavíš Vánoce?“ Aneb o jedné absurdní otázce

Článek z roku 2018 jsme nedávno na našem facebooku, s blížícím se obdobím Vánoc, sdíleli již podruhé. Text o tom, jak křesťané z původně pohanských svátků spjatých s astronomickým faktem zimního slunovratu a dříve i se zemědělským cyklem dělají výlučně svoji záležitost.

14. Abdullah Gondal: Zpověď ex-muslima

Překlad „zpovědi“ pákistánského ateisty a ex-muslima Abdullaha Gondala byl loni u nás na webu čtrnáctým nejčtenějším textem.

15. Náboženské důvody nejsou důležitější než jakékoliv jiné. Ateisté ČR jsou znepokojeni rozhodnutím Nejvyššího soudu v „hidžábové kauze“

Ačkoliv byl text o posledním vývoji v tzv. „hidžábové kauze“ publikován až 8. prosince 2019, stihl se probojovat do elitní patnáctky. Téma je stále aktuální, budeme i nadále pečlivě sledovat, jak se bude kauza vyvíjet.


A jaké články z našeho webu se uplynulý rok nejvíce líbily Vám?