Bezbožná vysílačka: Rozhovor s Jakubem Jahlem o odcházení od mormonů

Autor | 26.03. 2020
Když nedostaneme místo v oficiálních médiích, uděláme si svá vlastní. V České republice je přibližně 3,5 milionu ateistů. Přesto je státem provozovaná “média veřejné služby” ignorují nebo přímo napadají a nechávají za ně mluvit v pořadech věřící i přímo zástupce církví. Ateismus není víra, jen jeden závěr ohledně existence nadpřirozených bytostí – bohů. Není to jedno přesvědčení.
Pojďte se s námi ponořit do tajemství a pestrosti bezbožného světa.
Těmito slovy se nedávno ohlásil náš nový podcast. Důvod, proč jsme naši nabídku rozšířili i o čistě zvukový formát, byl v tom, že natáčení videí je celkově náročnější a u zvukových podcastů také není vždy nutné být v jedné místnosti (což se v době pandemie začíná zdát jako značná výhoda).
Kuba se poměrně hluboce ponořil do studia náboženství a víry. Tři roky byl členem Církve Ježíše Krista svatých posledních dnů. Nakonec představu boha – demiurga zavrhl, ale představa víry a náboženské komunity mu stále připadá přitažlivá. V současnosti je zakladatelem Satanovy komunity, ve které se snaží spolu s dalšími vytvořit jakousi modernizovanou verzi sataismu podle Antona Szandora LaVeye. Jeho činnost religionisty poněkud mate, protože komunita má některé náboženské rysy, ale zároveň je k náboženství jako celku kritická. I takovou podobu může mít ateismus.
Rozhovor má tři části – v první se dozvíte, jak věřící gay řeší vnitřní rozpor mezi svou přirozeností a náboženským učením, v druhé se více dozvíte, jak se vlastně od mormonů dostat a co chápou jako největší problém. Třetí část jsme věnovali Jakubovu pokusu založit bezbožné náboženství.
Petr Tomek
Autor: Petr Tomek

Neúnavný komentátor společenského dění ( především na svém blogu ), propagátor a popularizátor kosmonautiky, bývalý redaktor časopisu VTM Science a v současnosti též již bývalý šéfredaktor elektronického literárního časopisu Lemurie , člen Kosmo Klubu, sdružení UnderFilm a autor knihy Ztracený Měsíc, o tom, proč nebyli lidé čtyřicet let na Měsíci, populárně-vědecké miniatury Láska, sex a vesmír a sbírky esejů Ateista. Zkrátka člověk s nepředstavitelnou schopností zaměstnávat sám sebe, případně i všechny ostatní. Na internetu vystupuje jako militantní ateista, ač v životě razí heslo: „nejdůležitější je, abychom se všichni navzájem nezabili“. Podpořte tuto stránku na Startovači

One thought on “Bezbožná vysílačka: Rozhovor s Jakubem Jahlem o odcházení od mormonů

  1. Lemmy

    Slovné spojenie bezbožné náboženstvo je oxymoron, protirečenie. A teda blud, nezmysel.

    Avšak chválim vás za audio záznamy. Je to skvelá vec! 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *