Členské příspěvky

Jestliže se chceš podílet na činnosti našeho sdružení a věnuješ svůj čas a energii důležitému projektu, máš i zájem na tom, aby naše organizace fungovala a nebyla závislá na jednom člověku nebo několika lidech. Tvůj příspěvek ti zaručí, že sdružení bude fungovat, lidé se budou scházet a projekty se budou dotahovat do konce. Příspěvkem zároveň zajistíš, že naše sdružení nebude závislé na žádné jiné firmě, osobě nebo organizaci, ale že největší slovo tu budou mít vždy členové. Nemáme jiné příjmy, než členské příspěvky.

Kdo rozhoduje o použití vybraných peněz

Peníze používáme především na zajištění naprosto nezbytných výdajů: odkup domén, hosting. Další výdaje představují aktivity sdružení, jako návštěvy zástupců zahraničních ateistických organizací, pořádání setkání a veřejných diskusí, perspektivně vydávání tiskovin a další popularizace ateistického hnutí. Platící členové mohou rozhodovat o využití peněz na členské schůzi. Jejich využívání se však musí vždy řídit stanovami. Všechny výdaje si můžeš průběžně kontrolovat na transparentním účtu.

Výše příspěvku a jak platit

Členské příspěvky jsou výnosem schůze z 13. 3. 2017  od 1. 4. 2017 pro členy povinné. Práva člena má jen ten, kdo má zaplacené členské příspěvky.

Výše členského příspěvku je 500 Kč ročně

Platby zasílejte na účet 2700266060/2010 u Fio banky.

 

3 thoughts on “Členské příspěvky

 1. Kotoč

  dobrý den,
  v diskusích na Lidovkách , Idnes, Novinky, nebo Aktuálně vystupuji pod svým jménem nebo ještě pod kličkou Suchoř, předtím Vilma. Nyní jsem dopsal ateistickou knihu se širokým záběrem a rád bych získal od někoho připomínky. Podle možnosti od pana T. Hříbka. Prosím, aby se při zájmu se mnou spojil. Předem děkuji

 2. Václav Dittrich

  Dobrý den, přečetl jsem si vaše otázky a odpovědi doufajic, že se obohatím ve svém poznání. Bohužel jsem nenašel intelekt na mnou hledané úrovni. K zajímavým otázkám jsem našel hlušinu. Napadá mě, co je vlastně vašīm cílem, když možná umíte zaujmout jen primitivního materialistu, co se tim, že je materialista jestě chlubí a ťim dává najevo, že je primitiv. Určitě nikoliv zušlechťování člověka v jeho myšlení a jednání.
  Ve vašich otázkách a odpovědích jsem našel stejný primitivistismus, jaký jsem zažil v roce 1974 na povinném ateistickém školení pořádaném v přednáškovém sále Svazu ČSSP (nábřeží Vltavy proti Novotného lávce Praha) pro své zaměstnance Československou televizí. My se dostavili na 8 hodinu, ačkoliv nám před tím skončila směna ve 2 h v noci. Školení mělo trvat od 8 h do 12 h, resp. 4 x 45 min. po 15 minutách trvání přestávek.

  Prvé téma se týkalo stvoření světa s cílem dehonestovat Bibli. Nastoupil lektor, nejspíše nějaký tajný agent vyslaný vystudovat bohoslovecký seminář v Litoměřicích (usuzuji z jeho mluvy a chování). Všichni nestydatě spali, jen já dával pozor. Po ukončení 1. vyučovací hodiny nás lektor vyzval k diskuzi na téma probirané látky. Ja se přihlásil s tim, že jeho přednáška mě uráží svým nám sdělovaným primitivizmem, kde nevysvětluje základ materialistického a idealistickehi filosofického myšlení, dává zcela zcestné informace o Bibli, jejímu obsahu a významu a nepodtrhuje její význam nezastupitelny a nenahraditelný pro lidstvo, zejmena v alegorickém pojetí (včetně stvoření světa ta 6 dní atd.) Že nám přednáší na úrovni myšlení svíčkových bab. Že by si měl uvědomit to, že před sebou má mladé vzdělané lidi s úplným středoškolským anebo vysokoškolským vzděláním, kteří se mu musí vysmát, nabádá-li je, aby nevěřili v to, že blesk je posel boží !
  Všichni posluchači se rázem probudili. Lektor pravil, že po přestávce si o všem povíme. A šel telefonovat do kanceláře. Hovor trval (asi s jeho vedením) celkem 45 minut. Vyšel z kanceláře v 9:30 h, vstoupil do učebny a pravil: “soudruzi, soudruh nám tady v krátkosti řekl v rámci diskuze všechno, co jsem vám mêl zde odpřednášet. Neni co dodat a tim školení končím”.
  Někdo mě pak udal (no byl to konkrétní nebetyčný vůl), že jsem já rozbil ateistické školení. Byl jsem proto vyzván, bych své jednaní vysvětlil, což jsem učinil. Vysvetlil a dostal jsem pochvalu. Další školení už byla kvalitní.
  Tak jsem si vzpomněl na dobu před 42 lety. A napadá mě, že je strjná vaše ūroveň je némlich rovněž stejná, co toho lektora, zraněného studenta z bohosloveckeho semináře a vaším cílem je pouze z jedné viry převést do druhé víry a takhle převedené na vaši viru v ní pouze utvrdit.
  To je tak všechno, či vám mohu říci. Falešný hráč zůstane zase jen falešným hráčem. Je na nás takové odhalovat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *