Pravidla komentářů na stránkách Ateisté ČR

Chceme, aby komentáře spíše než kvantitou oslovovaly čtenáře kvalitou a byly doplněním a rozšířením, klidně i polemickým, k původnímu článku. Pravidla jsou inspirována v míře větší než malé pravidly online podoby deníku New York Times.

 1. Někoho jste nazval idiotem, debilem, blbečkem nebo jiným nepěkným slovem. Takže žádné osobní útoky a výhrůžky, chcete-li, aby tu komentář vydržel.
 2. Použil jste nadávku, nebo hrubý výraz. Naše pravidla zakazují použití i jinde přijatelných nadávek nebo hrubostí, které jsou dnes běžné. Víme, že tak lidé běžně hovoří a dokonce tak mluvíme často i my. Přesto i tyto nadávku mohou někoho urazit, naštvat nebo odradit od toho, aby sem přišli příště. Když byste výraz nepoužili před svou mámou, prezidentem nebo pětiletým dítětem, nepoužívejte ho ani zde. To se týká i maskovaných a skrytých urážek a narážek a vytečkovaných slov.
 3. Nesouvislý projev a neschopnost držet se tématu. Pravopis, gramatika nebo logika, která jednoduše znemožňuje pochopení toho, co vlastně chcete říct nebo to co říkáte nemá nic společného s článkem.
 4. Vágní stížnosti na témata článků a stránek. Naopak vítáme a publikujeme věcnou kritiku naší práce a dokonce na tuto kritiku odpovídáme. Obecné stížnosti na zaměření našeho sdružení a zaměření stránek www.osacr.cz je nejlepší poslat emailem na info@osacr.cz. To je také nejlepší způsob jak upozornit na faktické  a gramatické chyby v článku. Chyby opravíme a Váš komentář je potom pro ostatní čtenáře nadbytečný. To se samozřejmě týká i stížností na tyto pravidla nebo jejich aplikaci. A také nebudeme tolerantní k osobním útokům na autory nebo správce stránek.
 5. Spam filtr vám snědl komentář. Pro to může existovat mnoho důvodů. Váš příspěvek obsahoval příliš mnoho odkazů nebo některé falešné emailové adresy. Komentujete-li zde poprvé, tak Váš příspěvek může čekat na ruční schválení. Každopádně ve spamovém koši jsou stovky velmi nepěkných komentářů a je to místo kam jen velmi neradi nahlížíme. Když nám ale napíšete email  na  info@osacr.cz, tak si nasadíme gumové rukavice a věc prověříme.
 6. Opakované komentáře. Jestliže jste už něco jednou vy, nebo někdo jiný napsali, potom to prosím nepište znovu. Váš komentář se nestane viditelnějším, ani přesvědčivějším. Když už jste se k tématu jednou vyjádřili, dejte šanci i ostatním. Jestliže také máte dlouhou pingpongovou výměnu s jiným čtenářem, můžeme se rozhodnout tuto výměnu zastavit, pokud to odrazuje ostatní komentátory a diskuze se stává nepřehlednou.
 7. PÍŠETE-LI VERSÁLKAMI, ZNAMENÁ TO ŽE KŘIČÍTE. OSTATNÍ ČTENÁŘE TO IRITUJE.
 8. Váš příspěvek je příliš dlouhý. Nemáme tu žádný limit na délku příspěvku, ale dlouhé eklektické eseje zabírají nepřiměřený čas moderátorům a vybírají si daň na trpělivosti ostatních čtenářů.
 9. Váš komentář jen odkazuje na jiný text a z komentáře není jasné, jak odkaz souvisí s článkem a jaký názor má dokládat. Stejně tak když komentář obsahuje dlouhou kopii cizího textu, nebo cizí text vydáváte za vlastní.
 10. Předstíráte, že jste někdo, kdo ve skutečnosti nejste nebo používáte falešnou emailovou adresu. Pokud se podepíšete jako Václav Klaus nebo Karel Gott, tak váš komentář pravděpodobně smažeme, pokud si nebudeme jistí, že jste prezident České republiky nebo sběratel zlatých pěvců.

9 thoughts on “Pravidla komentářů na stránkách Ateisté ČR

 1. Pingback: Marxistická kritika náboženství pro 21. století | Občanské sdružení ateistů České republiky

 2. Jan Mentzik

  Vážené kolegyně a kolegové,
  předpokládám, že tak jako já jste poctivě hledající smysl svého života a nejste z kategorie lidí, kteří tvrdí, že s jistotou vědí…. V rámci tohoto hledání si dovoluji Vás touto cestou upozornit na web http://www.zivotplnynadeje.cz. V sekci věda a víra jsou minimálně dva zajímavé příspěvky – jeden o docentu Královi a jeho úvahách a druhý o od otce ateismu Antonyho Flewa.

  Přeji vše dobré!

  Jan Mentzik

 3. Hraničář

  Měl bych jen takovou technickou poznámku: Bylo by dobré, kdyby bylo možno přímo reagovat na konkrétní názor v diskuzi. Jako příklad bych uvedl diskuzi na webu Christnet.

 4. Hosamen

  Napsal jsem RRTV, žýe mají jako jednu z povinností, sledovat dodržování Listiny základních práv a svobod, což ČRo a ČT, kte jsou placené koncese pro vysílání neplní, tím i povinnost možnosti říci ateistům, jaké mají názory a proč.
  4. a 5. 11 2015 bylo zasedání, 5.11.2015 vydali zápis. Na straně 6 je mezi jiným, co se vytýká v programech:
  Různí provozovatelé / různé programy

  množství násilí ve vysílání obecně; Česká
  televize a Český rozhlas / různé programy

  pravidelné vysílání pro ateisty obecně;
  Česká televize / ČT1

  168
  hodin, reportáž V týlu nepřítele, 18. října 2015 od 21:15
  hodin; DONEAL, s.r.o. / JOJ Cinema

  Konečná stanice: Smrt, 7. září 2015 od 13:05
  hodin a 9. září 2015 od 7:10 hodin; Česká televize / ČT1

  Všechnopárty, rozhovor s O.
  Kaniou, 16. října 2015 od 21:25 hodin;
  ******
  Pokud tedy tomu dobře rozumím, ČT má povinnost založit progran pro ateisty.

 5. Belzebub

  Konečně první praktický příspěvek po dlouhé době. Děkuji za informaci, Hosamene.

  Snad je to tak jak píšeš, pokusím se to ověřit. A když to nevyjde, zkusim s tim něco udělat a budu to zkoušet pořád.

 6. ales machacek

  Otevřený dopis ateistůmČR/osacr.cz/ a nejenom jim.
  Blahopřeji k dnešním narozeninám, milí tvorci webové stránky osacr.cz pro atheisty. Aspoň tak na mne působí Vaše výzva na přípravu k diskusi s věřícími. Před lety jsem nabídl spolku atheistů v CZ knihy v angličtině v MOBI, z nichž se daly najít patřičné argumenty k diskuzi. Tenkrát jste o knihovně neuvažovali. Naštěstí je mnoho materiálů volně k dispozici v internetovém archivu:” https://archive.org/details/pdfy-nmqlMcOu-icCFhIe a jiných mediích. Evoluční biolog Richard Dawkins autor knih jako Selfish genes a The God delusion, tyto diskuze provedl za nás všechny.
  https://www.youtube.com/watch?v=8nAos1M-
  https://www.youtube.com/watch?v=YAV_0s1c2V4
  /Ty linky tady uvádím, protože Vaše videa nějak nefungují.
  Já s R.D. naprosto souhlasím a oceňuji jeho přínos do diskuze a jeho osobní odvahu. Diskuzi s věřícími o víře však považuji za neproduktivní. Ptejme se na věci praktické, třeba otázku potratů. Když věřící trvá jako poslanec za konzervativní stranu v Anglii Jacob Rees-Mogg na nepovolení potratu ani v případě znásilnění nezletilé, tak tento věřící tím popírá základní lidské právo ženy.
  Žádejme plnou rovnost před zákonem pro všechny, tedy i pro katolické kněze. Mluvím teď o případech trestního stíhání za zneužívání nezletilých, zmařeného postojem nejvyšších církevních-katolických- kruhů. Přičiňme se o to, aby podobní zločinci nenacházeli v Čechách asyl. Za naprosto nepřijatelné považuji praktiky církve “trestat provinilé v rámci církve” což znamená jen přeložení na jiné místo působení. Jde o zneužití veřejné pravomoci, kde tresty by měli být skutečně represivní. Je tomu již tisíce let, co jsme boží zákon nahradili zákony lidí pro lidi, ale pořád jsme to nedotáhli do konce.
  Podívejme se na soudní spor jdoucí k americkému nejvyššímu soudu:
  The Arizona-based Alliance Defending Freedom, a conservative Christian legal advocacy group, is behind the suit. ADF is also bringing Masterpiece Cakeshop v. Colorado Civil Rights Commission, the high-profile case headed to the Supreme Court next month that could determine whether a Christian baker can lawfully refuse to make wedding cakes for same-sex couples.-/intercept/
  “Může křesťan zákonně odmítnout vytvoření svadebního dortu pro dvojici stejného pohlaví?”
  To není bezzubá diskuze jako na radiu Vltava, kde se seriozně ptali, co vlastě dělal Adam, že dovolil Evě tak dlouho mluvit s hadem …..To je cílevědomě mířená podpora pro militantní směr katolicismu veřejně vystupovat proti osobním svobodám lidí rozličného sexuálního směru.
  Jak se, jako web pro atheisty, postavíte davu církví podporovaných fanatiků v Polsku? Budete hledat diskuzní body, nebo budete organizovat pomoc těm několika ženám, které se zběsilému davu postavily?A které mohou být lynčované příští rok. Kde je vaše –atheistická podpora- alespoň pro zdanění neopravněného darování majetku církvím? Budete diskutovat nad vyháněním kupčíků z chrámu nebo hledat demokratické páky vrátit majetek zpět českému lidu? Máte názor na demokratičnost KDU, když nejvyšší rozhodčí katolíků je církev / bůh /a ne voliči?
  Přidám jednu příhodu. Do mé poštovní schránky v Londýně kdosi vhodil perfektně editovanou , nádherně ilustrovanou knihu, která by tak bratru stála 40 až 60 Lst. Kniha od známého propagátora islámu v ní uváděl všechny divy tohoto náboženství, pak se lehce otřel o židovsko-křesťanské, ale největší část byla věnována ostrým výpadům proti vědeckému poznání světa. V tom se všechny církve shodnou. Zákaz vzdělání, tečka. Všech žen, samozřejmě. Plus opakování jakéhokoliv textu s výkladem od vyvolených.
  Jediným účinným prostředkem proti církvím je rozšiřovat kritické myšlení. Můj typ je program BBC radia 4 “Life scientific” kde Jim Al-Khalili představuje vědecké kapacity v první linii poznání. http://www.bbc.co.uk/programmes/b015sqc7/episodes/downloads
  Takže: Děkuji Vám za pokus vytvořit tok informací, bude však zapotřebí znát a nebát se publikovat vaše osobní postoje, nebo jinak řečeno váš politický profil, pak budete moci skutečně požádat čtenáře o finanční pomoc.
  S přáním mnohých úspěchů
  Ing Aleš Macháček

 7. Zdeňka

  Jen krátce upozorňuji na dnešní rozhovor Výborné na radiožurnálu s Mgr. Martinem Jelinkem z Astronomického ústavu AV ČR. Poslala jsem dotaz: “ Jako ateistka a středoškolská profesorka matematiky a fyziky v důchodu se ptám – věříte v boha a pokud ano, tak proč?“
  Odpověď: “ Jako ateista odpovídám – nevěřím.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *