Kontakt

Ateisté České republiky

Taussigova 1155/21, Praha 8 182 00

IČ: 22751921

email: info@osacr.cz

Transparentní účet: 2700266060/2010, Fio banka, a.s.

Autoři na www.osacr.cz:

Petr Tomek

Slávek / admin: Slávek Černý, slavek@osacr.cz, about.me/slavek

Honza Werner: honzawerner@gmail.com, Facebook: https://www.facebook.com/honzawerner

Shadowman: Jan Houserek, jan@osacr.cz

a další občasní přispěvatelé…

41 thoughts on “Kontakt

 1. Arkande

  Tak já se dozvím, že si kluci zakládáte Ateistické srdužení a nepřijde mi o tom ani email? To jsou věci 🙂

  Držím Vám palce.

  Pokud budete dělat nějakou ateistickou slezinu, tak dejte vědět.

  Imho poslal jsem Vám nějaké drobné na účet.

 2. p

  Kluci tahle stránka se mi docela zamlouvá.
  Jako přesvědčený věřící přiznávám, že jsem fakt boha nikdy neviděl.
  (tedy kromě toho, že na něj zřím každý den…)

  Peter Scheck

 3. Otázky akorát

  Ty otázky jste si hezky připravili. Měl bych jiné, tedy pokud dovolíte.
  Klídek, vy se přece ničeho nebojíte…

  Peter Scheck

 4. yana

  dobry den,
  rada bych se zeptala, zda krome ateisticke ci pribuzne literatury napsane zahranicnimi autory nevi nekdo z vas o nejakem ceskem autorovi, ktery by se touto problematikou zabyval – pominu-li ty, kteri cas od casu vydaji nejaky clanek ci se ucastni tematickych diskusi. Myslim, ze v teto oblasti budete mit vesti prehled, nez ja, ale jak jsem zatim sama badala, nenalezla jsem zadnou vylozene ateistickou knihu ceskeho autora. Mela bych totiz jeden tip na zatim nevydanou knihu (jakousi ateistickou prirucku) jednoho ceskeho neznameho autora a chtela bych pozadat o radu: patrne budete vedet o nakladatelstvich, ktera by mela zajem tuto literaturu vydat – myslite, ze bych od vas mohla dostat nejaky tip?
  moc dekuji (a omlouvam se za interpunkci – pisu ze zahranici)

 5. Petr Tomek

  to yana: Popravdě, právě v tom mi připadají čeští ateisté zvláštní. Vysloveně českých ateistických autorů, tedy takových, kteří by jako čeští ateisté psali knihy o ateismu pro Čechy a Moraváky jsou v podstatě neznámí. I kritici církví jsou většinou z řad věřících. Mě samotného by ona zmiňovaná kniha zajímala, myslím, že bych dokázal najít i nakladatele, ale chtěl bych z ní alespoň něco vidět. Bylo by to možné?

 6. yana

  Pane Tomku, dekuji za odpoved.
  Urcite neco videt muzete, vybrala jsem pár ukázek a napsala jsem i prozatimní pracovní recenzi.
  Jedná se o text spíse populární, ale myslím, ze práve v dnesní dobe se rozmohly tzv. „tradebooks“, které jsou psané odlehceným stylem a jsou tak prístupnejsí (viz napr. Dawkins – který se vlastne populárne naucnou literaturou dostal do povedomí, Steven Pinker, Alex Rosenberg ..)
  kdyz mi poslete Vás e-mail, ráda Vám ukázky zaslu.
  Predem moc dekuji.

 7. Podest

  Zdravím Vás a přeji příjemný den.

  Jenom Vás chci upozornit na zajímavou věc. Doc. Ing. Král, Csc. vydal knihu , ve které s dokazatelnou jistotou prokazuje existenci Boha. Jmenuje se Bůh dokazatelně existuje. Četl jsem ji a je úžasná jako zdroj informací, dokonale zpracovaných. Ten člověk snad z této oblasti musel přečíst tisíce knih. Stránky autora: http://www.vedaavira.cz
  Znamená to, že i věda DOCHÁZÍ KE STEJNÝM POZNATKŮM
  Myslím si, že je správné posunovat naše povědomí trochu výš, a proto Vám to posílám.

  S pozdravem Karel Podéšť.

 8. Antitheista

  😀 😀 😀 😀

  A nevystudoval náhodou za minulého režimu? Ten zase dokázal, že bůh není 😀

 9. josef

  Podest:
  Zdravím.
  Ty hrdé proklamace pana Ing. Krále ale opravdu nejsou nic nového. 🙂
  Tvrzení o svém prokázání existence Boha sděluje rád již delší dobu a jeho vskutku obsáhlé přednášky jsou volně k dispozici na internetu včetně přednášek natočených na video.
  Shlédl a přečetl jsem několik z nich a pan Král nejen že v nich nedokázal existenci Boha, ale jeho důkazu se nepřiblížil ani na milimetr.
  Ubezpečuji vás, že až to (kdokoliv) dokáže, tím okamžikem zastaví chod vesmíru.
  Pan Král je postava těmito aktivitami směšná naprosté nejen většině vědecké obce ale nepřijímaná např. ani křesťanskými intelektuály, kteří rovněž zbytečně obětovali čas a dali si tu práci jeho vývody číst.
  Nicméně rádi mu naslouchají hledači alternativních ‚duchoven‘, kterým stačí, když člověk, který získal nějaký titul nebo postavení, začne blekotat nesmysly, o kterých se domnívají, že podporují jejich pohádkové představy, a kteří rádi vyhodí peníze za tržně jistě dobře znějící titul o důkazu Boha.

 10. Ing. Stanislav Vyskočil

  Zdravím,
  právě jsem vydal novou Filozofickou knížku „…. a zeptala se HMOTA:Proč jsem? “ jako „Vědecko-ateistickou filozofii o vzniku vesmírů ,evoluci a smyslu života “ v Nakladatelství MEM Uh.Hradiště .Posílám jeden výtisk panu Janu Houserekovi ,Ve Žlíbku ,Praha .Anotace i ukázka první kap. je už na http://www.eknihulka.cz nebo http://www.databook.cz , http://www.ereading.cz ,tady se dá stáhnout , nebo zašlu knížku přímo pokud si další info vyžádáte na genom123@seznam.cz ,odpovídám i yaně že je nový autor s ateistickou literaturou, ….“ Pokusil jsem se syntetizovat nejnovější poznatky celé vědy a zjistil jsem že už je možné odpovědět na nejtěžší otázky filozofické vůbec: Proč jsme tady a jaký smysl /reálný/ má náš a veškerý život .Kdo je náš zkutečný zřizovatel ,proč zemřeme a co z nás přetrvá věčně.To vše oproštěno od jakékoli ideologie, náboženství,politiky, mýtů,bájí , zbožných přání a jiných úchylek software genomu DNA. Dále jsem zjistil že naším zřizovatelem je nehmotná informace -software genomu DNA nebo jinak diaspora všech genů DNA s vítěznou skupinou Memů vzešlá z Evoluce která nás ovládá pomocí silného pocitu bolesti ,strachu ze smrti,hladu a žízně ,pudů, sexu s orgasmickou koncovkou .
  Člověče pomni že tvoje tělo-hardware je prach a v prach se obrátí ,ale tvůj software genomu DNA žije dál v tvých 16 dětech co jsi zplodil se 4 ženami.Amen……a a a vo tom to je!

 11. toli

  Nechtělo by se OSACR zabývat tímto? Evidentně zralé na trestní stíhání.
  http://www.lui-magazine.cz/novinky/item/2627-kniha-která-navádí-k-zabíjení-homosexuálů-v-česku
  Pokud je u nás trestné šíření Hitlerova dílka Main kampf mělo by být zakázáno i tohle.Navíc s nesmyslným obsahem
  -pokud je vyvraždíme tak se stejně budou rodit další
  -o šíření AIDS se postarají narkomané a heterosexuálové.
  Osobně myslím že ideologie multi-kulti je už na docela nebezpečné sebevražedné úrovni

 12. David

  Zdravím všechny ateisty, a věřící také :), rád bych se s Vámi podělil o svůj blog, který je o ateismu a kritice náboženství. Jsou tam zatím jen dva články, ale plánuji napsat více. Přeji všem hezký den a hodně úspěchů v reálném životě

  http://theatheist.blog.cz/

 13. Láska

  ateismus je pitomost. Bůh je a Ježíš je Boží Syn! Páín vám žehnej

 14. Foxy

  Hele, Lásko, když tak autoritativně tvrdíš: „Bůh je a Ježíš je Boží Syn!“, máš pro ta svá tvrzení nějaký důkaz?
  Jestli ne, pak jsou tvá tvrzení NEPRAVDIVÁ.

 15. protestant

  Nedokázaná neznamená nepravdivá.

 16. Slávek Černý Post author

  Ano může, členem osacr se může stát kdokoliv, věřící i neverici.

  Díky za odkaz!

 17. Světluška

  Ve vaší definici jsem si přečetla, že ateismus je víra v neexistenci boha. Co je bůh však nedefinujete. Logicky, když tvrdím, že v něco něvěřím, musím vědět v co.
  Chtěla bych se vás zeptat, zda ateista věří v duši, jazykem dneška ve „vědomí“ člověka?
  A zda věří v zákon karmy, jazykem vědy v zákon kauzality=příčiny a následku, akce a reakce, který je podstatou všech přírodních zákonitostí, že neexistuje děj bez příčiny a v tvůrčím světě není prostor pro náhodu?

 18. Slávek Černý Post author

  Dobrý den, definici jste si asi přečetla špatně.

  Jinak ateista si samozřejmě může myslet co chce a věřit komu nebo čemu chce.

 19. Antitheista

  Ateismus je logicky podložená víra, že bůh spíše není (bůh jako inteligentní příčina světa), není pro něj důkaz a je nadbytečný pro „vznik“ i vývoj světa. To vznik dávám do uvozovek, protože existují teorie, že vesmír je věčný a nepotřebuje tudíž příčinu, ani boha (multivesmír nerovná se tento konkrétní vesmír, velký třesk nerovná se nutně počátek světa, pouze počátek rozpínání našeho vesmíru)

  Jaká je příčina boha – a pokud jí nepotřebuje mít bůh, vesmír ano?

  Vesmír je věčný, nepotřebuje tudíž boha
  Vesmír není věčný, potřebuje příčinu, bůh jí ale nepotřebuje?
  Pokud je bůh nehmotný, jak „nehmotné“ jsoucno ovlivní hmotné jsoucno, když není hmotné?
  Nehmotné jsoucno nespadá pod příčinnost?

  … otázek víc než odpovědí, bůh jakožto „příčina světa“ je nadbytečná a nepravděpodobná hypotéza, byť možná…

  hezký zbytek dne a zase někdy 😀

 20. Colombo

  Antiteista: Nemáš pravdu. Ateismus není nutně logicky podloženámíra. Můj ateismus ano, tvůj taky. Ale ateismus někoho kdo nikdy nevěřil v žádného boha?

 21. Antitheista

  Já to definoval spíš na těchto stránkách, co převažuje. Jinak máš pravdu, ale těm co si napsal by Halík řekl „apateisté“ 🙂

  aktivní nevěřící se musí nejdřív seznámit s bohem, aby ho mohl odmítnout, kdo nevěří původně, protože se s ideou boha ani nesetkal, je podle Halíka spíš apateista, co se o to nezajímá nebo to ani nezná.

 22. Světluška

  Honza Werner:
  Ano, jsem obeznámena s filozofií Davida Huma. Humova kritika kauzality a substance popírá mimo jiné veškeré snahy dokázat boží existenci z příčinného vztahu mezi Bohem a světem. K tématu doporučuji článek Rostislava Letoše „HUME A KAUZALITA“ na http://www.distance.cz.

 23. Světluška

  Antitheista:
  Opisoval jste z článku Tomáše Machuly „BERTRAND RUSSEL A KŘESŤANSTVÍ“ na http://www.distance.cz.Ale vaše citace je vytržena z kontextu, bylo by poctivé alespoň opsat myšlenku autora celou.

 24. pavel balvin

  zdravim vas z ontaria , rad bych vas upozornil , na kanadskeho podvodnika = manipulatora = nevim kdo ho zna , nebo nezna = JMENUJE SE BENNY HINN.
  http://technet.idnes.cz/benny-hinn-podvodnik-nebo-lecitel-dl3-/veda.aspx?c=A150311_161004_veda_kuz JA TU JEDO SHOW = TO JE ODPORNE DIVADLO , ODPORNA KOMEDIE. TO JE BEZCHARAKTERNI MANIPULATOR . neuveritelne , jak dokaze zblbnout statisice naivnich lidi . ja ho videl v kanad. televizi = NBC DATELINE =
  https://www.youtube.com/watch?v=tVG1x-rh6FE = BYLO MI Z TOHO SPATNE , co je to za manipulatora . = je to anglicky , nechte si to prelozit do cestiny , stoji to za to . napiste na google.cz = jmeno benny hinn – ja nasel vice stranek , // http://www.apologet.cz/?q=articles/category/11-torontske-pozehnani/id/6-benny-hinn-skutecny-otec-torontskeho-pozehnani // = to je cesky .

 25. Jiří Půža

  Vážení,
  chtěl bych upozornit na zajímavý rozhovor youtubera Davida Rubina a tubera Davida Packmana o Rezu Aslanovi.
  Ano o tom apologetikovi Rezu Aslanovi, kterej je myslím víc nebezpečnej než třeba i takovej Anjem Choudary .
  Je to teda v Aj , tak kdyby k tomu někdo chtěl udělat titulky.
  Zdravím všechny slušný ateisty.
  Jiří Půža

  odkaz: https://www.youtube.com/watch?v=5nedlxtisCQ

 26. jan

  Nwjsem věřící ni ateista. Nicméně, jako příslušník slovanského etnika si Vás dovolím vyzvat na boj, na život a na smrt. Nebo si to raději necháme pro machometány 🙂

 27. Alice

  Ahoj, děkuji za placku pro přispěvatele, ale ukázal se drobný problém: ukazuje se, že první, co nezasvěcené pozorovatele při pohledu na to logo bez vysvětlujícího textu napadne, je, že jsem členkou spolku Antifa, nějakých jiných anarchistů nebo (díky tomu kolečku kolem) že to je nějaká internetová společnost.
  Nebylo by možné udělat příště placky buď s jasným textem nebo ještě lépe s tradičním znakem atheistů „⚛️“ a s textem?

 28. Subh

  To the respected reciever of this message,

  I have been given this address by a humanist -atheist friend live in Czech Republic,I have met ,as I too humanist -athiest, I live in India ,my name in 6 different ministries, Govt of India hit-kill list ,I have very strong proofs to believe me,not only govt . police list but also around similar no. of extremist terrorist mafia groups since 2013 I have survived over 10 murder,which includes kidnapping,huge mob lynching, poisoning,organs remove by insert of hot iron rod inside private parts, brutal torcher , looting all my savings ,all my mails, social networking account are hacked , spying various agencies of govt. terror,now I am hopeless as nearly most of world is ruled by evil powerful ,inhumane monsters.

  But will I really get emergency ,rescue help,with identity kept top secret ,in my hostage, captive situation since 2013 till date,in Mumbai-india,as I have a senior mother who can take care of her but helpless if attacked as mass systematic killings of humanist is happening here & worldwide terror targeted network ,anyhow only few good humane ,sane people are here but even their lives are in serious threat like ,so they avoid to help humanist ,also once in your protect, I want to avoid the only Indian immigration, refugees but want to settle happy with a larger humanist global family from refugees etc . please connect to all organization to help me.

  Thankyou

  Truly

  Humanist

 29. Miloslav Dědek

  VÁLKY UŽ NE
  září 10, 2019

  Drtivá většina politiků na celém světě považuje za samozřejmost, že se vlády všech států buď připravují na válku nebo vedou válku. Jsem toho názoru, že je nejvyšší čas tuto skutečnost změnit, a to především vzhledem k existenci neustále zdokonalovaných jaderných zbraní. Válka s použitím jaderných zbraní by měla katastrofální následky nejen pro celé lidstvo. Jaderná válka by ohrozila existenci všech živých organizmů na celé planetě.
  Všichni rozumní lidé na planetě by se mněli spojit a prosadit nastolení trvalého míru na celém světě.
  Jednu možnou cestu k nastolení trvalého míru na celé planetě popisuje OTEVŘENÝ DOPIS POLITICKÝM STRANÁM VE VŠECH STÁTECH SVĚTA –
  https://miloslavdedek.blogspot.com/2019/08/otevreny-dopis-politickym-stranam-ve.html
  V případě, že se vám jeví v článku popisovaný politický vývoj lidstva nereálný, potom vám doporučuji seznámit se s TEORIÍ VŠEVÝVOJE –
  https://miloslavdedek.blogspot.com/2019/07/teorie-vsevyvoje.html
  což je v podstatě univerzální návod na kreativní řešení libovolně zvoleného problému.
  Otevřený dopis politickým stranám ve všech státech světa jsem poslal politickým stranám a hnutím v ČR. Reakce KSČM je uvedena v článku: ODPOVĚĎ KSČM NA OTEVŘENÝ DOPIS POLITICKÝM STRANÁM VE VŠECH STÁTECH SVĚTA –
  http://miloslav7.blogspot.com/2018/08/odpoved-kscm-na-otevreny-dopis.html
  Lidé, kterým není lhostejná budoucnost lidstva, by se měli spojit a nastolit mír na celém světě. Cesta k nastolení míru na celé planetě je relativně jednoduchá. Stačí urychlit vývoj politického uspořádání lidstva. Viz článek VÝVOJ POLITICKÉHO USPOŘÁDÁNÍ LIDSTVA – https://miloslavdedek.blogspot.com/2019/09/vyvoj-politickeho-usporadani-lidstva.html

 30. Lanto Ravonjison

  Dobrý den, chtěla bych se zapojit do toho vašeho ateistického sdružení. Děkuji

 31. Pingback: Poznámky ku knihe „A opýtala sa HMOTA: Prečo som?“ – Humanisti.sk

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *