Přidej se

Zajímáš se o ateismus? Rád by ses setkával s podobně smýšlejícími lidmi? Chceš se zapojit do naší činnosti nebo máš nové nápady? Budeme rádi, pokud se k nám přidáš a zapojíš se tak do celosvětového společenství ateistů.

Členem našeho sdružení se může stát kdokoliv. Členské příspěvky i činnost je dobrovolná. Naše sdružení je úplně nepolitické a tolerantní.

Chceš-li se s námi potkat a stát se členem, tak nám napiš na email: clenstvi@osacr.cz nebo zavolej Slávkovi Černému na telefon 608 612 423.

Pokračovat můžeš na stránce Co je to ateismus

29 thoughts on “Přidej se

 1. Degas

  Ahojte,

  dnes som narazil na tuto stranku. Kedze je uz ale dost neskoro zatial prispejem len par linkami na videa. Nanestastie je to len pre tych, ktory rozumeju bud po anglicky alebo polsky.

  http://www.youtube.com/watch?v=iDkPqMaPnWs&list=PL62CD7C18717C088E&index=1&feature=plpp_video

  http://www.youtube.com/watch?v=UnQxMTxT1A0&list=PLDD5F5F1321E90738&index=1&feature=plpp_video

  http://www.youtube.com/profile?user=liberalatheist&src_vid=VGUmWNAzCQw&feature=iv&annotation_id=liberalatheist_annotation_371470

  a samozrejme vrelo odporucam, pozriet si rozne debaty s Christopherom Hitchensom alebo filmy dokumenty od Richarda Dawkinsa.

  Od Ch. Hitchensa odporucam knihu Boh nieje velky(God is Not Great).

  Ok bru noc. Ozvem sa neskor.

  A dik za tuto stranku.

 2. Degas

  Tak sa ospravedlnujem, chcel som tento komentar pridat na inu stranku o ateizme ale podarilo sa mi kliknut na zly tab v chrome. Kazdopadne aspon obsahovo to ma co to spolocne s touto strankou, ked tak tieto dva komentare zmazte. Vdaka za pochopenie.

 3. Radek Maleč

  Na vrcholu Svobodné hory (640 m.n.m) na Vodňansku vyrostl malý ateistický monument. Je to 2 metry vysoký betonový monolit. Je v něm odlit text „Až bude bůh pouhým historickým omylem, bude lidstvo stát na prahu nových obzorů“. Je k němu příjemná procházka jihočeskou krajinou.
  49 ° 7’23 .180 „N, 14 ° 7’0 .055“ E
  Neničte ho, propagujte, prosím.

 4. Anonymní Anonym

  Je super, že se i ateisti sdružujou a dokonce si i staví monumenty! Za chvíli z toho budete mít takovou pěknou církev 🙂 Nechcete pomoct naplánovat nějaké obřady? Nebo bychom mohli uspořádat nějakou společnou pouť na tu Svobodnou horu, co říkáte? 😉

 5. Colombo

  Takové pokusy tu byly. Vnikly třeba Atheismus+ nebo Atheismus 2.0, které skutečně nějaké náboženské prvky mají. Většině lidí jsou však pro smích.

 6. Anonymní Anonym

  Aha, to je celkem vtipiný 😀 tak si dejte na to pozor tady, já odsud padám se za Vás modlit 😉

 7. Meep

  Měly by se sem přidat prakticky všechny věci od Richarda Dawkinse, zejména Love Letters, ať všichni ví, jak jsou věřící tolerantní lidé:-D

 8. František Severin

  Jsem vděčný za to, že existuje ateistická aliance. Přestože naše republika patří mezi země s nejmenším počtem věřících na světě je třeba stále být ve střehu, neboť církev využívá každou příležitost , aby tento stav postupně zvrátila. To se nesmí stát! Zdravý rozum musí vítězit nad lidskou hloupostí a mazaností církevních činitelů. Ti parazitují na živočišném strachu ze smrti. Díky Charlesu Dawkinsovi a Novým ateistům nás bude přibývat. Ještě hodně lidí není zcela na pozici 100% ateisty. Přečtením jeho argumentů se tak stane. Proto Boží blud po rozebrání v roce 2009 nebyl k sehnání. Nedávno jsem koupil tuto knihu na Slovensku. Slovenské vydání má 439 stran.
  Stejný počet stran má vydání české, jehož dotisku jsem se letos dočkal. V české verzi je celých 70 stan věnováno doslovům pánů Jaroše a Komárka. Tito „vědci“se snažili seč mohli sílu Božího bludu potlačit. Podobný doslov slovenské vydání nemá. Tam má církev totiž silnou pozici. Kam se podělo těch 70 stran v českém vydání? Kdo si u nás objednal doslov obou pánů? Proč se muselo tak dlouho čekat na dotisk této knihy? Že by za to mohly církevní restituce? Napadá mně, že ve středověku se knihy kacířů pálily a dnes se jednoduše nadotiskují. Rád bych neměl pravdu. Ještě jednou díky a to, že ateisté zvedají hlavu.

 9. toli

  Přestože naše republika patří mezi země s nejmenším počtem věřících na světě je třeba stále být ve střehu, neboť církev využívá každou příležitost , aby tento stav postupně zvrátila.

  Buď klidný,to už nemůžou zvrátit.Sociologové tuto dobu označují jako pokřesťanskou.Existují zákonitosti podle kterých lze vypočítat chování masy,davu,národa atd.Křesťanství v Evropě už překročilo kritickou mez (ta hranice má v sociologii své přesné jméno,které si však nepamatuji) odkud není návratu k sebeobnově.Asie je momentálně okouzlena křesťanstvím (při čemž katolíci na tom mají minimální podíl,spíše se jedná o evangelikály,letniční)protože je to pro ně nové ,exotické a tudíž přitažlivé náboženství.Až zjistí to co Evropané už vědí tak to dopadne i u nich jako v Evropě.Spíše bych se bál Islámu který se sem valí do uvolněné niky….

 10. Jiří Otáhal

  Však se po smrti dozvíte kdo má pravdu

 11. Bela Lugosi

  Dobrý den, jaké jsou podmínky vstupu do této vaší ateistické církve jménem Ateisté a co to obnáší, jsou nějaké vstupní rituály? Děkuji. Bela

 12. Bela Lugosi

  Dobrý den, odpoví mi někdo nebo ateisté na modlitby neodpovídají? Nejsou v tomto jako někteří bohové, kteří také zanendbávají své povinnosti?

 13. Jan Horák

  No ja jsem ateista ale že bych měl potřebu se sdružovat v nějaké organizaci, no to snad ne. To tam budem dělat jako co, hezky si notovat jak jsme ti spravní ateisti, to je přesně co mě děsí na vírách. Ja si raději budu povídat s něký s kým naprosto ale naprosto nesouhlasim nutí mě to přemýšlet a hledat argumenty a ne se souhlasně poklepávat po rameni.

 14. Sňatky pro nekrofily - jsme fér

  Oni se chtějí sdružovat spíš kvůli obraně sekularismu bych řekl. A kvůli předávání informací, zde se s věřícími v bohy také můžeš potkat. Bohužel se zde místní ateisté často jen plácají přes ramena, to je smutný fakt.

  Zatím a někdy! 🙂

 15. Lemmy

  Jan Horák, máš falošné názory. Združovanie je dobrovoľné. Takže kto nemá záujem, je to OK. A to by malo platiť aj pre teba. Ak nemáš záujem, nekomentuj zbytočne. Združujú sa tí ateisti, ktorí chcú niečo dosiahnuť. Napríklad prebudiť ľudí, aby sa nehanbili za to, že sú ateisti. Aby sa mohli ľudia otvorene vyjadrovať o sebe rovnako, ako to robia kresťania. Ateisti majú dosť rozličné názory, napríklad ohľadom stravovania, politiky, životného štýlu. Napríklad nesúhlasím s názorom jedného ateistu, že nejakí ateisti môžu veriť v Babu Jagu alebo Snehulienku. Jednoducho, v dnešnom svete sa nájdu čudáci aj medzi ateistami.

 16. Lemmy

  Nekrofil, myslíš si, že to nie je dobré, že sú ľudia, ktorí bránia sekulárne hodnoty? Tie hodnoty totiž bránia aj tvoje náboženské predsudky, len ide o to, aby to bolo v medziach občianskeho spolunažívania, aby to nebol štátny nástroj na hegemóniu jedného konkrétneho náboženstva (ideológie).

 17. Lemmy

  Multinick BL: Dobrý den, jaké jsou podmínky vstupu do této vaší ateistické církve jménem Ateisté a co to obnáší, jsou nějaké vstupní rituály?

  Nejde o cirkev, takže otázka ako taká je hlúpa. Obnáša to členský príspevok, ktorý nebudeš ochotný zaplatiť, a teda všetko ostatné je podružné.

 18. Sňatky pro nekrofily - jsme fér

  Největší „čudák“ mezi ateisty jsi ovšem ty, Nosorožče, člověk který svůj ateismus definuje jednou tak a za 10minut opačně! Jednou jako pouze nevíru, pak i jako (slepou) víru, že bohové nejsou. 🙂

  Ale může to být jen matrix! Dobrou 🙂

 19. toli

  @Lemmy
  Myslím že v Česku se žádný ateista nestydí za to že je ateistou protože tady je to převažující hegemonický světonázor,nejsme Poláci ani Slováci.Jde o to že když je zde ateismus normou tak lidé pochopitelně nemají potřebu zdůrazňovat svůj ateismus protože ho chápou jako přirozenou normu.
  Ale setkal jsem se s tím že i nevěřící lidé přistupují ke křesťanství s úctou.Když na fejzu tepu do šílených křesťanů za jejich názory které vnucují ostatním tak se ke mě přidá jen pár většinou mladých nevěřících,ostatní drží hubu,právě z důvodů té „úcty“ .Já žádnou úctu k totalitní ideologii nemám právě pro to že jsem těmi kostely a kecy prolezl,takže do křesťanů rubu kdykoliv mi dají záminku a dělám to veřejně pod svým jménem.

 20. Lemmy

  Nekrofil, môj názor je konzistentný, na rozdiel od tvojej fantazmagórie s matrixovým svetonázorom. 😀

  1. Nepotrebujem k životu teizmus.
  2. Teisti dodnes nedokázali, že existujú nejakí bohovia. Nedokázali, že existuje aspoň jeden boh.
  3. Môj postoj k teizmu (polyteizmu i monoteizmu) je taký, že čakám na nejaké seriózne dôkazy existencie bohov od teistov. Všetko, čo dodnes povedali, sú len falošné reči. Teda číre ľudské výmysly o bohoch. Ich názory sú rovnocenné s názormi o Kocúrovi v čižmách, o Snehulienke, o Červenej čiapočke. 😀 Takže bremeno leží na strane teistov. Kým neposkytnú dôkazy, pokojne si môžem myslieť, že teizmus je čistý ľudský výtvor. A to, čo si pokojne môžem myslieť o teizme, nie je viera, pretože veriť znamená považovať za pravdivé. Ale ja nemám žiadne iné vedomosti o bohoch, než od teistov. Takže, ide len o tvoj problém, že nie si schopný pochopiť prirodzený úsudok o rečiach o bohoch. Na mojom názore, že ľudia si povymýšľali rôznych bohov, nie je nič čudné, ani zvláštne, je to prirodzený postoj k objektívnemu poznatku, že na svete existuje veľmi veľa teistov, že na svete existovalo veľmi veľa teistov, ktorí hovorili o mnohých bohoch, a že i dnes existuje veľa teistov s rôznymi, často protichodnými, názormi. Ak jeden teista povie, že existuje len jeden boh, automaticky tvrdí, že všetci polyteisti klamú, že aj iní monoteisti klamú, ak hovoria, že existuje len jeden boh, ale ten ich, nie jeden boh tamtých. Preto je môj postoj k teistom konzistentný. Teisti sú nekonzistentní. Je príliš veľa rôznych náboženských predstáv. Mnohé dnes nikto nevyznáva, ale tisíce rokov v dávnej minulosti ich ľudia vyznávali. To všetko pekne zapadá do skladačky, že ľudia vytvárajú náboženské predstavy (teizmus).

 21. Anti-nosorožec

  1) Tvrdil jsi, že tvůj ateismus je nevíra v boha, pak jsi se přiznal, že věříš, že bohové jsou výmysly (bez jasných důkazů)

  2) Ano, Sněhurka či cokoliv jiného může existovat. Pro Sněhurku žádné důkazy nejsou, jako dřív nebyly ani pro evoluci (dneska jsou, ale nejisté), ale být může. Nevíme jak je to pravděpodobné. Nejisté důkazy pro boha jsou: kosmologický,… pro evoluci také nejisté jsou (nálezy koster,…). Jsou na tom asi stejně z hlediska poznání člověka, i když logické důkazy drží víc než empirické…

  3) Věda nemá jisté závěry, ani objektivně pravděpodobné, hlavně pouze falzifikované, to je rozdíl…

  4) Existovat může více bohů, jako je více fyzikálních teorií třeba o vesmíru, z nichž může platit spíš jedna nebo kombinace,to samé může být s bohy…

  Zatím tupče. 🙂

 22. Lemmy

  To o mne tvrdíš ty. Pokiaľ nemáš svoje slová ako obhájiť, tak je to len v rovine ohovárania. Zrejme si kresťan, lebo im to ohováranie ide dobre. Skús ma citovať s presným odkazom na konkrétny komentár. A pletky si vyhoď z lebečnej dutiny. 😀

 23. toli

  A pletky si vyhoď z lebečnej dutiny.

  No tomu tam nic nezbyde !!

 24. Sňatky pro nekrofily - jsme fér

  Ale vše nebo spíš skoro vše může být matrix! Nebojte 😀 Dobrou 🙂

 25. toli

  Multinicku prosím vrať se ke Gertě té staré vypatlané kurvě,ženské přezdívky ti přeci jen více sluší 🙂

 26. Anti-nosorožec

  Nosorožec: ty víš, že mam důkazy, co jsi psal, tvé debaty s Medeou tě dohánějí. 🙂 Ale může to být matrix. 🙂

  Mrtvička: proč ty nemáš nick : „Gay s manželkou“ ? 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *