Zeptej se ateisty!

Pokud máte neodolatelnou touhu, nebo prostě jen chuť se zeptat na něco, co se týká ateismu a náboženství, vložte dotaz zde do komentářů. Zodpovědně se na vaše otázky připravíme a přineseme vám tak dobrou odpověď, jaké jsme jen schopni.

Pozor, komentáře zde jsou průběžně mazány při každém natáčení.
Komentáře neobsahující otázky k tématu směřovanou na autory videí, budou smazány.

Otázka je věta začínající velkým písmenem a končící otazníkem (tedy nikoli nadávka, odstavec, úvaha nebo román).

 

Odpovědi najdete ve videokanálu Zeptej se ateisty

17 thoughts on “Zeptej se ateisty!

 1. Ondřej Orság

  Dobrý den,

  dostal jste někdy otázku: ,,co nabídnout věřícímu místo víry?” Pokud ano, jaká je Vaše rada aby to i člověka věřícího v nadpřirozeno mohlo oslovit? Zastáváte sám nějakou filozofii?

 2. Lucie Náprstková

  Četla jsem článek o autorských právech na Bibli. Není snad v Bibli napsáno abychom šířili Boží slovo. Kdyby Bůh nechtěl aby církev prodávala Bible nebo jakkoli cokoliv z Bible rozšiřovala, tak by to tam bylo napsáno, nebo ne. “Proto jděte a získávejte mi následovníky ve všech národech, křtěte jeve jménu Otce, Syna i Ducha svatého. Veďte tyto nové učedníky k tomu, aby poslouchali všechny příkazy, které jsem vám dal. A spoléhejte na to, že já jsem vždy s vámi až do konce světa.” Matuš 28: 19-20. Bůh dokonce použil apoštoly aby Boží slovo slyšeli úplně všichni: “Všichni byli naplněni Duchem svatým a začali mluvit jinými jazyky, jak jim Duch dával promlouvat. V Jeruzalémě tehdy pobývali Židé z každého národa na světě. Když se ozval ten hukot, sešla se spousta lidí a byli ohromeni, protože je každý slyšel mluvit svou vlastní řečí.” Skutky 2:4-6. Nemyslíte tedy, že šíření Bible je na výslovné přání Boha?

 3. toli

  @LEMMY
  A navíc proč by to pravé náboženství by mělo být to druhé nejmladší ? Křesťanství 2000 let,islám 1400 let,budhismus 2600 let,judaismus 4000 let,hinduismus 6000 let,vysvětlí mi někdo proč křesťané mají potřebu ze sebe dělat blbce ?

 4. Dáša

  Myslíte si, že je náboženství dobré jako zdravá cesta pro lidi tíhnoucí k závislostem? Jako záchrana pro alkoholika, například. Napadá vás něco podobně komplexního pro ateistu?

 5. dan

  Jake jsou podle vas nejvetsi vyhody a nevyhody nabozenstvi ?

 6. Alena

  Zajímalo by mne, proč urážíte Boha a věřící, když v něj nevěříte. Jeho existenci lze poznat, už jste to zkoušel? Neexistenci nedokážete 🙂

 7. Jan Novák

  Dobrý den, chci se zeptat, proč podle mnoha ateistů někteří lidé (nenarození) jsou otroky ve vlastnictví svých matek, když jindy přece otroctví vadí. Sám jsem ateista. Proč se z toho má dělat otázka náboženství? Nevěřím v duši a je mi duše jedno. Rád bych, abyste mi objasnil pohled na věc a to, jak se to váže k náboženství. Osobně považuji zde vliv náboženství za kontraproduktivní, protože se problém spojuje uměle s ďábly a podobnými blbostmi. Prosím o necenzurování, nevedu agitku, jen chci předložit argumenty, které jsem se dočetl a některé vytvořil, a slyšet zpětnou vazbu. Sám posuďte:

  Některá fakta:
  Embryo se od počátku vyvíjí podle plánu a autonomie v něm samém. Ono určí, kdy vyroste nožička apod. Nikoli matka. Ta “pouze” dodá živiny. Embryo je tedy živočišný organismus obsahující řízení svých tělesných pochodů a má vlastní tělo. Lidé na přístrojích jsou lidé. Siamské dvojče závislé na játrech nebo srdci bráchy je člověk.

  Embryo není orgánem matky. Je to organismus, který slouží sobě, orgány naproti tomu slouží svému nositeli. Narozdíl od nádoru je usměrněno plánem vývinu k cíli. .

  Ve čtvrtém týdnu mně osobně tlouklo srdce, jak mi matka, která viděla ultrazvuk, dosvědčila. V pátém týdnu jsou končetiny. V šestém týdnu cítíme bolest. V devátém týdnu si dítě dumlá paleček a vypadá jako člověk. Podívejte se na záběry z 3D ultrazvuku. V jednom státě USA předepsali zákonem před potratem, aby se žena podívala na ultrazvuk. Potratovost klesla ihned na pětinu. Kdyby byl na obrazovce vidět shluk buněk a ne člověk, těžko by se tomu tak stalo.

  Není to jiný živočišný druh, je to zároveň organismus. Tedy lidský organismus.

  Dvouměsíční novorozeně není chytřejší než kočka. Je to ale člověk. Mentálně postižení jsou lidé. Jakou platnost má argument nemyšlením plodu? Lidé v umělém spánku rovněž nemyslí. Jsou to lidé. Když plod ponecháte fyziologickým procesen se vyvíjet a neusmrtíte jej, dospěje k myšlení, stejně jako k chůzi a dalším věcem. Má tedy interní potenciál k tomu dospět, tak jako člověk, který spí.

  V zemích jako Kanada jsou prolifeři zatýkáni a vězněni za nenásilnou činnost. Mary Wagner, Linda Gibbons. Šílené příběhy. Média u nás napíšou o třítisícové demonstraci v Brazílii za potrat, ale pomlčí tu statisícovou proti.

  V USA se smí zabít dítě den před porodem rozřezáním na kusy. Přitom se vůbec neliší svou povahou od dítěte den po porodu. Lidskost je interní vlastnost člověka, ne otázka vnějších vztahů.

  Na Floridě znásilnění tvoří méně než promile potratů, při vší americké kriminalitě. Navíc dítě jednak není pachatelem, jednak je druhou rovnocennou obětí znásilnění. Proč neuznávajíce kamenování nevinných znásilněných žen zabíjíme jiné oběti tohoto slizkého zločinu, zatímco pro násilníka trest absolutní není?

  Mnoho žen je k potratu nuceno okolím. Nechtějí, ale jdou. Tak jaká svoboda volby?

  Ročně zemře při potratu 25 000 žen, z toho část při legálních. Nenarozených je zabito 40 000 000 (slovy čtyřicet milionů). V Polsku zemřou tři ze sta tisíc těhotných žen, v potratové Británii několik desítek. Podle statistik nemá zákaz potratů na úmrtnost těhotných rozhodující vliv, to ale nikoho nezajímá.

  Polovina potracených jsou dívky. Díky selektivnímu misogynnímu zabíjení nenarozených dívek chybí miliony žen. Více žen ze žádné příčiny zabito nebylo.

  A hlavní na konec. Otázka lidskosti někoho není řešitelná dohodou společnosti, ale biologií. Vyjmout některý Homo sapiens sapiens Linné 1758 z lidských práv dohodou společnosti, to se stalo již mnoha lidem: otrokům, plebejům, kapitalistům, etnikům, jazyům, vyznáním nebo těm, již ho nemají, malomocným, nenarozeným. Ve jménu práv pánů, patricijů, proletářů, jiných etnik a věr, zdravých nebo žen. To je cesta zhouby, nemyslíte?

 8. Karel423

  Zná někdo konkrétní a ověřený příklad, kdy katolická církev využívala jeptišky v klášterech k prostituci? Jak dopadla případná nechtěná otěhotnění?

 9. Hraničář

  Karel423
  21.06. 2020
  Zná někdo konkrétní a ověřený příklad, kdy katolická církev využívala jeptišky v klášterech k prostituci? Jak dopadla případná nechtěná otěhotnění? ………………….

  Nemohu tvrdit, že znám konkrétní a ověřený případ, ale nemám důvod nevěřit. Vyprávěl mi kamarád, a měl to od otce, který kdysi dávno, jako 16 letý učeň šel s mistrem opravit kašnu v klášteru Osek u Duchcova. Když z ní vypustili vodu, našli na dně dětské kostřičky. Že prý z toho oba dva byli dost špatní, ale mistr to policii nenahlásil. A jak mně kamarád tlumočil, jeho táta od té doby do kostela nevkročil.

 10. Kryštof

  Je podle vás v pořádku říkat o Bibli, že je to blbost a o Bohu, že je blbec, hajzl a podobné urážky?

 11. Honza W

  “Je podle vás v pořádku říkat o Bibli, že je to blbost.” Ano.

  “a o Bohu, že je blbec, hajzl a podobné urážky?” O kterém bohu? Pokud myslíte toho abrahámovského, tak vzhledem k tomu, jak je profilován ve vámi zmíněné knize je “hajzl” ještě poměrně jemným označením.

 12. toli

  @Kryštof
  Je podle vás v pořádku říkat o Bibli, že je to blbost a o Bohu, že je blbec, hajzl a podobné urážky?

  Vzhledem k tomu že Bůh (bohové) jsou pohádkové postavy a bible ,korán a další “svaté” texty pak pohádkové příběhy je to zcela běžné označení.Nesmíte zapomínat že církev (libovolné denominace) je první politickou stranou která svůj program a cíle maskuje takzvanou boží vůli,nejde o vůli nějakého vymyšleného boha avšak jde o vůli politické organizace.Je to i o pokrytectví protože ani církev se neřídí vlastními proklamovanými zásadami (pedofílie,shromažďování majetku,pýcha,vnitrocírkevní rivalita o prestiž a postavení,atd) a úlohou ovcí (laiků) je být užitečnými idioty. Náboženství má i další rozměr,psychologicko toxikologický,na náboženských žvástech a rituálech si lze snadno vybudovat závislost.Cenou je ztráta zdravého rozumu.

 13. David

  Dobrý den,

  plánujete vybudovat pomník obětem náboženství? Nevíte prosím o nějakých podobných aktivitách ze zahraničí?

  S pozdravem,
  David

 14. Honza W

  David: S myšlenkou souhlasím, napadlo mě to již mnohokrát, ale to by chtělo finance, které zřejmě dalece přesahují naše možnosti, nehledě na shánění pozemku, kde by takový pomník stál atp.

 15. David

  Děkuji za rychlou odpověď. Ještě bych rád prosím položil několik dalších otázek. Občas zavítám na Váš facebookový profil a přijde mi, že místo sekularizace byste spíše rádi zabránili tomu, aby se (především křesťané) mohli vůbec zúčastnit politické soutěže. Jak to tedy je? Jak konkrétně chce provést tu sekularizaci? A dále, dokázali byste si představit, že při sekularizaci budete spolupracovat s věřícími, kteří jsou také pro-sekulární? A tady bych se zeptal ještě na druhou otázku, není problém sekularizace v česku přece jen trochu nafouknutý? Mě osobně třeba více než nějaké tradiční církve a jejich občasné výkřiky do tmy přijde mnohem nebezpečnější různé lidové šarlatánství a podobné praktiky (například Oto Nepilý, Irisdiagnostika atp)., které podle mého laického úsudku vykazuje stejné rysy, jako “tradiční” náboženství. Předem děkuji za odpověď.

 16. Marek

  Nevím, zda budu připuštěn, po dřívějším relativně pravidelném psaní sem jako bych z nějakého důvodu dostal banán. Takže se uvidí.

  Nejprve pro Karla423, co do prostituce je proslulý klášter Rosa Coeli v Dolních Kounicích. Ovšem ne za katolického, ale luteránského probošta v XVI. století. “Bohabojní” obyvatelé dokonce kvůli tomu klášter vydrancovali, kdy “zlé jazyky” v tom spíš taky viděly takový to šerše la kounická fam, neboli – jseš táta od rodiny? Jseš! Tak nebudeš běhat za prosti…, jepti…, no prostě, budeš sedět doma!

  A souhlasím s Honzou W. Je to pouze o submisivní potřebě hájit svoji vysněnou autoritu i tam, kde se tato dopouští chování značně nelidského. Pro osoby, kterých by se to mělo dotknout, je jediným řešením prosadit nějaký protirouhačský zákon, čehož, jak to vypadá, a jak doufám, v naší zemi “bohdá” nebude.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *